Battle River Canine Association
Friday, October 28, 2022



Related Results

Obedience

Friday, October 28 (Obedience Trial-1)
Saturday, October 29 (Obedience Trial-2)
Sunday, October 30 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Friday, October 28 (Rally Trial-1)
Saturday, October 29 (Rally Trial-2)
Sunday, October 30 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:


-- Terrina Maciborski --
GCHB Ghostpine's Quantum Leap NTD ITD
"Bauer"
Breeder/Owner/Handler: Terrina Maciborski
www.facebook.com/GhostPine Staffordshire Bull Terriers


Best In Show
Judge: Carol Graham
Doberman Pinscher  
GChG Hierarch's Sympathy For The Devil
Points: 430 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Carol Graham
Papillon  
GChB Valifyre Hidden Treasure
Points: 341
Best Puppy In Show
Judge: Carol Graham
Shetland Sheepdog  Ch Mystic Suntime Jesse James
Best Baby Puppy In Show
Judge: Carol Graham
Norwich Terrier  
Terraraz Written In The Stars








Group 1 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Allsgold Shot Of III Wise Men
  Retriever (Golden)   76
Group 2nd   
GChB Mar-K's Here We Go Again!
  Spaniel (American Cocker)   60
Group 3rd   
Ch Trusask's Rockstar Liam
  Setter (Irish)   55
Group 4th   
GChS Kermodei's Unforgettable Yeti
  Retriever (Labrador)   50
BPIG   
TrisamsEdge Edna's Quest To Be Incredible
  Setter (Irish)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Stannyfield&Legacyk Hez So Magical
  Pointer (German Short-Haired)   0
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Wulymut's Pickled Pippa

Best Puppy In Breed
Wulymuts Taco Girl



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Wulymut's Pickled Pippa

Reserve Winners Bitch
Wulymuts Taco Girl

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Wulymuts Taco Girl

Open Bitch Class
1st Wulymut's Pickled Pippa

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 6 pts (0-5-1-1)
GCh Crossiron Ain't Misbehavin

Best Of Opposite Sex
GChB DuValin Jersey Boy

Best Puppy In Breed
Novera's Take Me Anywhere V Crossiron



Winners Bitch: (0-5-1-1)
Crossiron's Dream Come True

Reserve Winners Bitch
Crossiron's Catch Me If You Can

Junior Puppy Bitch Class
1st Crossiron's Feelin' Groovy

Senior Puppy Bitch Class
1st Novera's Take Me Anywhere V Crossiron
2nd Duchess du Pimbina

12-18 Month Bitch Class
1st Crossiron's Dream Come True

Open Bitch Class
1st Crossiron's Catch Me If You Can

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
Ch Clarity's Take The Shot

Best Of Opposite Sex
GChEx Bianca's BrazosRiver Tahoe

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Localuna's Dark Guardian

Best Puppy In Breed
Karpaten Irbis Bond, James Bond


Winners Dog: (2-2-1-1)
Localuna's Dark Guardian

Reserve Winners Dog
Karpaten Irbis Bond, James Bond

Senior Puppy Dog Class
1st Karpaten Irbis Bond, James Bond

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Localuna's Dark Guardian

4-6 Month Dog Class
1st Stannyfield&Legacyk Hez So Magical


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Clarity's Que Sera Sera

Reserve Winners Bitch
Localuna's I Smell Children

12-18 Month Bitch Class
1st Clarity's Que Sera Sera

Canadian Bred Bitch Class
1st Localuna's I Smell Children

4-6 Month Bitch Class
1st Localuna's Just My Luck
2nd Stannyfield&Legacyk Just Like Magic

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Mistcurl Bartibog River Capt


Winners Dog: (1-0-0-0)
Mistcurl Bartibog River Capt

Open Dog Class
1st Mistcurl Bartibog River Capt


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 6 pts (1-1-3-2)
GChS Birdzthewrd Too Humble To Brag

Best Of Opposite Sex
Ch Muddyflats Shutter Speed

Best Of Winners: (1-1-3-2)
Muddyflats Gadsby

Select Dog
Ch Blazingstar Pitch

Select Bitch
Ch Kistryl Toffee


Winners Dog: (1-1-3-2)
Muddyflats Gadsby

12-18 Month Dog Class
1st Muddyflats Gadsby


Winners Bitch: (1-1-3-2)
Blazingstar Muddyflats Nightscape

Canadian Bred Bitch Class
1st Blazingstar Muddyflats Nightscape

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChS Tollchester Free'Dom Fighter

Best Of Opposite Sex
Littleriver's Scotiapride Lexi

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Tollchester's Terrific Trout

Best Puppy In Breed
Tollchester's Terrific Trout


Winners Dog: (1-1-1-0)
Tollchester's Terrific Trout

Junior Puppy Dog Class
1st Tollchester's Terrific Trout


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Littleriver's Scotiapride Lexi

12-18 Month Bitch Class
1st Littleriver's Scotiapride Lexi

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
Ch Trusask's Rockstar Liam

Best Of Opposite Sex
GCh Eltin's Persnickety Spice

Best Puppy In Breed
TrisamsEdge Edna's Quest To Be Incredible


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GChG Mar-K's Here We Go Again!

Best Of Opposite Sex
Rachris Raven H'll

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Rachris Raven H'll

Select Dog
GChB Canrick's Patriot


Winners Dog: (1-2-2-0)
Brandia's Chewie

12-18 Month Dog Class
1st Brandia's Chewie


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Rachris Raven H'll

Reserve Winners Bitch
Rehmann's Tri White Dove

12-18 Month Bitch Class
1st Rachris Raven H'll

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rehmann's Tri White Dove

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Sherlock's Dark Secret



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Sherlock's Dark Secret

Reserve Winners Bitch
Elcazador Gimme Some Sugar

12-18 Month Bitch Class
1st Sherlock's Dark Secret
2nd Elcazador Gimme Some Sugar

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChB Beswin Ynot Aim For The Stars

Best Of Opposite Sex
Ch Beswin Ynot Dream With Mee

Select Bitch
GCh Ramblewood Fire It Up



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (0-0-2-2)
GChG Bartland's Poseidon Adventure

Best Of Opposite Sex
GCh Greyghost's LHC BreakTheSoundBarrier

Best Puppy In Breed
Ch Breica's Maybe This Time

Select Dog
GChB Leith Gramayre Fortified Spirit

Select Bitch
Ch Breica's Maybe This Time







Group 2 - Joyce Love Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Trumphill Anam Cara At Kipanga
  Rhodesian Ridgeback   33
Group 2nd   
GCh Wagswell's Mmm My Corona MW
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   32
Group 3rd   
Ch Dreamwindz Ballad Of Songbirds And Snakes
  Greyhound   31
Group 4th   
GChB Longonlovings Dreams In Darkness
  Dachshund (Miniature Smooth)   30
BPIG   
The Tzarina's Temptation At Tyrconnell
  Irish Wolfhound   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Dreamwindz Heart Of Stone
  Whippet   0
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Ch Intisar Light Em Up

Best Of Opposite Sex
Azari's Black Pearl

Select Dog
Ch Mijkelh Bayamo



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Azari's Black Pearl

Open Bitch Class
1st Azari's Black Pearl

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 5 pts (0-3-2-1)
GChB Telford's Put The Needle On The Record

Best Of Opposite Sex
Ch Gwencalon Heather On The Hill

Best Puppy In Breed
Telford's Knocked It Out Of The Park

Select Dog
Ch Jaxson Xprecious Dream



Winners Bitch: (0-3-2-1)
Telford's Knocked It Out Of The Park

Reserve Winners Bitch
Telford's G And T At Gwencalon

Junior Puppy Bitch Class
1st Telford's Knocked It Out Of The Park

Canadian Bred Bitch Class
1st Waskasoo's Victory Dance

Open Bitch Class
1st Telford's G And T At Gwencalon

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
Ch Wolfwoods Midnight Fire

Best Of Opposite Sex
GChB Taugo's Rocket Queen

Best Puppy In Breed
Veena Selene

Select Bitch
Ch Morozova Rey's Seraphina At Wolfwoods



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Veena Selene

Junior Puppy Bitch Class
1st Veena Selene

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GCh Zvezda Kovaleni Takesha II

Best Of Opposite Sex
GCh RHK Dark Diva Zensation

Best Puppy In Breed
GCh RHK Nutty Fireball

Select Dog
GCh RHK Nutty Fireball


4-6 Month Dog Class
1st Telford's Look To The Stars


Winners Bitch: (0-1-2-1)
RHK Double Dark Gold

Junior Puppy Bitch Class
1st RHK Double Dark Gold

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Longonlovings Dreams In Darkness


4-6 Month Dog Class
1st LongonLoving's Duck Duck Goose


Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Wagswell's Mmm My Corona MW



Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Matsutakes Daisy For Cegah

Best Of Opposite Sex
GCh I Spy Traces Matsutakes Carrig



4-6 Month Bitch Class
1st Matsutakes Poppy For Cegah

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Dreamwindz Ballad Of Songbirds And Snakes



Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Phantoms Circle Of Life

Best Of Opposite Sex
Phantoms 24K Magic

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Phantoms Circle Of Life

Best Puppy In Breed
Phantoms Circle Of Life


Winners Dog: (1-1-0-0)
Phantoms Circle Of Life

Junior Puppy Dog Class
1st Phantoms Circle Of Life


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Phantoms 24K Magic

Junior Puppy Bitch Class
1st Phantoms 24K Magic

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
The Tzarina's Temptation At Tyrconnell

Best Puppy In Breed
The Tzarina's Temptation At Tyrconnell


Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nefer-Temu Ultimate Darkness



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nefer-Temu Ultimate Darkness

Open Bitch Class
1st Nefer-Temu Ultimate Darkness

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChG Trumphill Anam Cara At Kipanga



Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 5 pts (0-2-1-3)
GChB Hamrya's Desert Dust Devil

Best Of Opposite Sex
GChB Snow Hill Fire And Rain

Select Bitch
GChB Tarrango's Telling Tales


Winners Bitch: (0-2-1-3)
Tarrango's There Will Be Drama

Reserve Winners Bitch
Counterpoint Pandora's Box

12-18 Month Bitch Class
1st Counterpoint Pandora's Box

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tarrango's There Will Be Drama

4-6 Month Bitch Class
1st Dreamwindz Heart Of Stone





Group 3 - Roberta Parish Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Hierarch's Sympathy For The Devil
  Doberman Pinscher   88
Group 2nd   
GChS Tybrushe's Livin Notoriety
  Boxer   80
Group 3rd   
GChS Reigning's Stormstruck Wind' N Snow
  Siberian Husky   76
Group 4th   
GChS Invogue FiresbreathvValbydane
  Great Dane   63
BPIG   
Rockyview's Northern Ice Diamond At Nanook
  Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Aracari's Sicilian Cosa Nostra
  Akita   0
Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 4 pts (0-1-2-2)
GChB Empire's Original Gangster

Best Of Opposite Sex
GCh Mojo's Agent Starling At Kaspyn

Select Dog
Ch Aracari's Tick Tock Tannenbaum

Select Bitch
GCh Quantum & Minda's Enforcer V Aracari



Winners Bitch: (0-1-2-2)
Denali & Aracari's Fly Away Home

Open Bitch Class
1st Denali & Aracari's Fly Away Home

4-6 Month Bitch Class
1st Aracari's Sicilian Cosa Nostra

Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Snowybleu's King-Crow Merlot At Sanekats

Best Puppy In Breed
Snowybleu's King-Crow Merlot At Sanekats


Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 10 pts (3-4-0-4)
Ch Belnois Vrrooom To Nitro

Best Of Opposite Sex
Creo's Hidden Tresure

Best Of Winners: (3-4-0-4)
Phoenix Rising V Sennenridge

Best Puppy In Breed
Creo's Hidden Tresure

Select Bitch
Ch Susa's Farm Girl


Winners Dog: (3-4-0-4)
Creo's Hidden Tresure

Reserve Winners Dog
Talvi's Benevolent Giant

Junior Puppy Dog Class
1st NitroBerner's Golden Pioneer

Senior Puppy Dog Class
1st Creo's Hidden Tresure

12-18 Month Dog Class
1st Talvi's Benevolent Giant


Winners Bitch: (3-4-0-4)
Phoenix Rising V Sennenridge

Reserve Winners Bitch
Creo's Good Golly Miss Molly

Senior Puppy Bitch Class
1st Creo's Good Golly Miss Molly

12-18 Month Bitch Class
1st Phoenix Rising V Sennenridge
2nd Creo's Eternal Beauty

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Susa's Ivanova

4-6 Month Bitch Class
1st Susa's Nine Eleven Porsche

Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Boston Cream

Best Of Opposite Sex
Barbara The Barbarian

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Boston Cream


Winners Dog: (1-1-0-0)
Boston Cream

Open Dog Class
1st Boston Cream


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Barbara The Barbarian

Open Bitch Class
1st Barbara The Barbarian

Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChG Tybrushe's Livin Notoriety

Best Of Opposite Sex
GCh Briante Bluemount Diamond Girl

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Falconhurst Here I Am


Winners Dog: (1-1-1-1)
Falconhurst Here I Am

Open Dog Class
1st Falconhurst Here I Am


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Samsons Knocking On Heven's Door

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Samsons Knocking On Heven's Door

Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bolder's Dowager Countess

Best Puppy In Breed
Bolder's Dowager Countess



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bolder's Dowager Countess

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bolder's Dowager Countess

Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 5 pts (3-3-0-0)
Akiak Qimmiq Nutka

Best Of Opposite Sex
Arcticice Qimmiq Yentna

Best Of Winners: (3-3-0-0)
Akiak Qimmiq Nutka

Best Puppy In Breed
Aavuuta Qimmiq Yuka


Winners Dog: (3-3-0-0)
Akiak Qimmiq Nutka

Reserve Winners Dog
Akiak's Qimmiq Togo

Junior Puppy Dog Class
1st Akiak & Aracari Qimmiq French Tourtiere

12-18 Month Dog Class
1st Akiak Qimmiq Nutka

Open Dog Class
1st Akiak's Qimmiq Togo


Winners Bitch: (3-3-0-0)
Arcticice Qimmiq Yentna

Reserve Winners Bitch
Aavuuta Qimmiq Yuka

Junior Puppy Bitch Class
1st Akiak & Aracari Qimmiq French Flambe

Senior Puppy Bitch Class
1st Aavuuta Qimmiq Yuka

Canadian Bred Bitch Class
1st Arcticice Qimmiq Yentna

Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Cariboo Cane Corso's Lupa

Best Puppy In Breed
Cariboo Cane Corso's Lupa



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Cariboo Cane Corso's Lupa

Junior Puppy Bitch Class
1st Cariboo Cane Corso's Lupa

Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 7 pts (2-1-1-4)
GChEx Hierarch's Sympathy For The Devil

Best Of Opposite Sex
GChS Gentry's Dragon Fyre V Scion

Best Of Winners: (2-1-1-4)
Valhalla's Knockin' Boots V Janterra

Select Bitch
GChB Janterra's Iced Out


Winners Bitch: (2-1-1-4)
Janterra's Como Flor

Canadian Bred Bitch Class
1st Janterra's Como Flor

Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChS Bendegeit's Arson Around

Best Of Opposite Sex
GCh Lexington Excelsior Empire States Ava At Katywinds

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Fortress All In The Family

Best Puppy In Breed
Fortress All In The Family


Winners Dog: (1-1-1-1)
Fortress All In The Family

Senior Puppy Dog Class
1st Fortress All In The Family


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Bendegeit N Majestiks Isn't It Ironic

Canadian Bred Bitch Class
1st Bendegeit N Majestiks Isn't It Ironic

Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Crooks Mastinos Yolandi

Best Puppy In Breed
Crooks Mastinos Kiss This War Machine



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Crooks Mastinos Kiss This War Machine

Reserve Winners Bitch
Crooks Mastinos Foxy Brown

Senior Puppy Bitch Class
1st Crooks Mastinos Kiss This War Machine

Open Bitch Class
1st Crooks Mastinos Foxy Brown

Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Titanbear Quidi Vdi

Best Of Opposite Sex
Sikome's Gin & Tonic

Best Puppy In Breed
Sikome's Gin & Tonic



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Sikome's Gin & Tonic

Reserve Winners Bitch
Disoranto Fairytale Princess

Senior Puppy Bitch Class
1st Sikome's Gin & Tonic

12-18 Month Bitch Class
1st Disoranto Fairytale Princess

4-6 Month Bitch Class
1st TwinHuey & Rosethorn Sea Of No Cares

Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
Ch Wathaman's Flirt'n Like A Rockstar


12-18 Month Dog Class
2nd M.K's Green Beret


Judge: Roberta Parish

Best Of Breed: 8 pts (3-2-2-2)
GCh Snowlegend Ammo Brave Heart

Best Of Opposite Sex
GChB Winterpeg's Teija

Best Of Winners: (3-2-2-2)
Blitzen's White Haze

Best Puppy In Breed
Silver Fox Odtaa Starr Shine At Jasam

Select Dog
GChS Blitzen's Mr Blue Sky

Select Bitch
GCh Winterpeg's Winx


Winners Dog: (3-2-2-2)
Blitzen's White Haze

Reserve Winners Dog
Vanderbilt's Ransom Money

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Ransom Money

12-18 Month Dog Class
1st Blitzen's White Haze

Open Dog Class
1st White Evenk Osman


Winners Bitch: (3-2-2-2)
Silver Fox Odtaa Starr Shine At Jasam

Reserve Winners Bitch
White Evenk Onyx Maya

Senior Puppy Bitch Class
1st Silver Fox Odtaa Starr Shine At Jasam

Open Bitch Class
1st White Evenk Onyx Maya

4-6 Month Bitch Class
1st O'Blako's Russian Dream



Winners Dog: (2-5-2-4)
Snow Image Viktor Medzhik

Reserve Winners Dog
Debalys Oops We Did It Again

Junior Puppy Dog Class
1st Debalys Oops We Did It Again

Open Dog Class
1st Snow Image Viktor Medzhik


Winners Bitch: (2-5-2-4)
Rockyview's Northern Ice Diamond At Nanook

Reserve Winners Bitch
Excalibur's Vanity Fair With Kuvuk

Junior Puppy Bitch Class
1st Debalys Curtain Call

12-18 Month Bitch Class
1st Excalibur's Vanity Fair With Kuvuk
2nd Frostypaw's From Russia With Love

Canadian Bred Bitch Class
1st Wintereclipse Lumos

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rockyview's Northern Ice Diamond At Nanook

4-6 Month Bitch Class
1st Ringkona's Day Late N Dollar Short





Group 4 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Affirm's Charismatic
  Lakeland Terrier   49
Group 2nd   
Ch Adrian's Waltzing Matilda With Me Shawndee
  Russell Terrier   48
Group 3rd   
Ch Hayewyres Ya Got Trouble By Enchantment
  Fox Terrier (Wire)   46
Group 4th   
Terraraz Let The Fun Be'Gin'
  Norwich Terrier   45
BPIG   
Renica's Good Omens
  Bull Terrier (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Terraraz Written In The Stars
  Norwich Terrier   0
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GCh LBK's Rebel And Proud All Bets Are Off

Best Of Opposite Sex
GCh Marauders 24K Magic

Best Puppy In Breed
Chargers Gazella How To Flame Your Dragon

Select Bitch
GChS Rina Lob Od 1300 Kaplara


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
Ch Zealous Blueberry Crumble

Best Of Opposite Sex
GCh Otley's When Lightning Strikes

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Meadowlake Fast 'n Furious


Winners Dog: (1-2-1-2)
Meadowlake Fast 'n Furious

Open Dog Class
1st Meadowlake Fast 'n Furious


Winners Bitch: (1-2-1-2)
Castle Guard Runa Strong

Reserve Winners Bitch
Castle Guard Mount Meribel

12-18 Month Bitch Class
1st Castle Guard Runa Strong

Open Bitch Class
1st Castle Guard Mount Meribel

4-6 Month Bitch Class
1st Zealous Autumn's Spring Fling

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Floky De Invictus Bull



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Renica's Good Omens

Best Of Opposite Sex
GCh Lotus' Hot Topic At Impact

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Renica's Good Omens

Best Puppy In Breed
Renica's Good Omens

Select Bitch
GChB Wisterias Song Of A Siren


Winners Dog: (1-1-1-1)
Renica's Colour Of Magic

Junior Puppy Dog Class
1st Renica's Colour Of Magic


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Renica's Good Omens

Junior Puppy Bitch Class
1st Renica's Good Omens

4-6 Month Bitch Class
1st Tinydancer Walkin' After Midnight

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 9 pts (2-5-1-2)
Ch Quarrydene's Star Of The Season Diamond

Best Of Opposite Sex
GCh Dreamacres Heart Of Midlothian

Best Of Winners: (2-5-1-2)
Hjohoo's Yes Hjo Can

Select Bitch
Ch Tarahill's Wind Beneath My Wings


Winners Dog: (2-5-1-2)
Hjohoo's Yes Hjo Can

Reserve Winners Dog
McGuinness Dressed With Basil

12-18 Month Dog Class
1st McGuinness Dressed With Basil

Open Dog Class
1st Hjohoo's Yes Hjo Can


Winners Bitch: (2-5-1-2)
FireAlly Ten Year Wait

Reserve Winners Bitch
Beguiling Peigi's Gnome Brew

12-18 Month Bitch Class
1st McGuinness Dressed With Pepper
2nd McGuinness Dressed With Sage
3rd Tarahill's Girl On Fire

Canadian Bred Bitch Class
1st FireAlly Ten Year Wait

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Beguiling Peigi's Gnome Brew

4-6 Month Bitch Class
1st Grastar's Heaven Scent
2nd Tarahill's Hidden Treasure

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Hayewyres Ya Got Trouble By Enchantment



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Affirm's Charismatic



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Ambricks Foolish Heart At Jumpstart



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Terraraz Let The Fun Be'Gin'


4-6 Month Dog Class
1st Terraraz Written In The Stars


Winners Bitch: (0-1-0-0)
Terraraz Let The Fun Be'Gin'

Open Bitch Class
1st Terraraz Let The Fun Be'Gin'

4-6 Month Bitch Class
1st Terraraz Shoot For The Stars

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GChB Westhams Little Ol Cowgirl

Best Of Opposite Sex
Ch Ravenclaw Barkley

Select Bitch
GCh Tucks Hey Rey



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Boldheart's Pixie

Open Bitch Class
1st Boldheart's Pixie

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Clarity's Kaboom Of Summer



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Adrian's Waltzing Matilda With Me Shawndee

Best Of Opposite Sex
Adrienne Hide Your Heart Shawndee


Winners Dog: (0-2-0-0)
Adrienne Hide Your Heart Shawndee

12-18 Month Dog Class
1st Adrienne Hide Your Heart Shawndee


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Cethuz Supersonico

Best Of Opposite Sex
Vakkerview's

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Villam's Gryfinder Haus Langford

Best Puppy In Breed
Villam's Gryfinder Haus Langford


Winners Dog: (1-1-1-0)
Villam's Gryfinder Haus Langford

Junior Puppy Dog Class
1st Villam's Gryfinder Haus Langford


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Vakkerview's

12-18 Month Bitch Class
1st Vakkerview's

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Lochraven Glenecho Clearly Karma

Best Of Opposite Sex
Glenshiel's Gregarious Laird

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Glenshiel's Gregarious Laird

Best Puppy In Breed
Glenshiel's Gregarious Laird


Winners Dog: (1-1-0-1)
Glenshiel's Gregarious Laird

Junior Puppy Dog Class
1st Glenshiel's Gregarious Laird


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Glenshiel's Lil' Stargazer

Junior Puppy Bitch Class
1st Glenshiel's Lil' Stargazer

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Tyrone Mercury Rising

Select Dog
GCh Tyrone Quintessential Pinehome



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChEx Ghostpine's Quantum Leap

Best Of Opposite Sex
DNZ Nova @ Chargers

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Hillside Aengus


Winners Dog: (1-2-1-0)
Hillside Aengus

Open Dog Class
1st Hillside Aengus


Winners Bitch: (1-2-1-0)
DNZ Nova @ Chargers

Reserve Winners Bitch
DNZ Tequila's Cherry Blossom

Open Bitch Class
1st DNZ Nova @ Chargers
2nd DNZ Tequila's Cherry Blossom

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Deldawn Keeper Of The Game

Best Puppy In Breed
Dilywags Country Gal Annie



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Deldawn Keeper Of The Game

Reserve Winners Bitch
Dilywags Country Gal Annie

Senior Puppy Bitch Class
1st Dilywags Country Gal Annie

Open Bitch Class
1st Deldawn Keeper Of The Game





Group 5 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Valifyre Hidden Treasure
  Papillon   52
Group 2nd   
GChS MistyTrails Wyntr'Elise
  Havanese   46
Group 3rd   
GChB Tanooki Suit Of Lore
  Chinese Crested Dog   36
Group 4th   Ch Firesprite Music Man   Pomeranian   29
BPIG   Ch Firesprite Music Man   Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group    Sharinway's House Of Gucci   Chihuahua (Short Coat)   0
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Caruaidd I Dreamed A Dream

Best Puppy In Breed
Kewpy's Mamma Mia



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Mingchen Rerun

Reserve Winners Bitch
Kewpy's Mamma Mia

Senior Puppy Bitch Class
1st Kewpy's Mamma Mia

Canadian Bred Bitch Class
1st Mingchen Rerun

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GChS Chi'Veneziani Alefer's Pluto

Best Of Opposite Sex
Mysticblus Of Angels And Demons

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Mysticblus Of Angels And Demons

Best Puppy In Breed
Sharinway's Roseanna


Winners Dog: (1-3-1-0)
Sharinway's Georgie Porgy

Senior Puppy Dog Class
1st Sharinway's Georgie Porgy

4-6 Month Dog Class
1st Sharinway's House Of Gucci


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Mysticblus Of Angels And Demons

Reserve Winners Bitch
Sharinway's Roseanna

Senior Puppy Bitch Class
1st Sharinway's Roseanna

Open Bitch Class
1st Mysticblus Of Angels And Demons
2nd Dafawns Caramel Toffee Twist

4-6 Month Bitch Class
1st Sharinway's Created By Dior

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 6 pts (3-2-1-1)
GChS Tanooki Suit Of Lore

Best Of Opposite Sex
Ch Janterras Every Little Thing

Best Of Winners: (3-2-1-1)
Shantel's The Great Pharaoh


Winners Dog: (3-2-1-1)
Shantel's The Great Pharaoh

Reserve Winners Dog
Yorkhouse Jerrico

12-18 Month Dog Class
1st Yorkhouse Vino Rosso

Canadian Bred Dog Class
1st Yorkhouse Jerrico

Open Dog Class
1st Shantel's The Great Pharaoh


Winners Bitch: (3-2-1-1)
Willowglyn Twinkle Little Star

Reserve Winners Bitch
Dalen Queen Daenerys

Canadian Bred Bitch Class
1st Dalen Queen Daenerys

Open Bitch Class
1st Willowglyn Twinkle Little Star

4-6 Month Bitch Class
1st Sunlit's Done Me Dirty

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Moonjinx Wish Upon A Star

Best Puppy In Breed
Moonjinx Wish Upon A Star


Winners Dog: (1-0-0-0)
Moonjinx Wish Upon A Star

Senior Puppy Dog Class
1st Moonjinx Wish Upon A Star


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 9 pts (2-3-2-3)
MistyTrails Wyntr'Elise

Best Of Opposite Sex
Happy Paws Rise From The Flames @Habana Lovestory

Best Of Winners: (0-5-1-0)
Prairiefire Rigatoni

Best Puppy In Breed
Prairiefire Rigatoni

Select Dog
Ch Specialty Ebony's Yellow Stone

Select Bitch
GChB Fantastic Dream's Golden Fire Of Destiny


Winners Bitch: (0-5-1-0)
Prairiefire Rigatoni

Reserve Winners Bitch
HBH Dark And Delicios

Senior Puppy Bitch Class
1st Prairiefire Rigatoni

12-18 Month Bitch Class
1st HBH Oh So Good

Canadian Bred Bitch Class
1st HBH Dark And Delicios

4-6 Month Bitch Class
1st Delsols She's Back In Black 4 Chickadee
2nd Seda's Magical Allure

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Mightymites Fire In My Soul

Best Of Opposite Sex
Whitehouse's Best Dressed Man

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Whitehouse's Best Dressed Man

Best Puppy In Breed
Ch Mightymites Fire In My Soul


Winners Dog: (1-1-0-1)
Whitehouse's Best Dressed Man

Open Dog Class
1st Whitehouse's Best Dressed Man


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Mightymites She Who Dares

Open Bitch Class
1st Mightymites She Who Dares

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Saffron Sherhy A.Lucien At Sincity



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Firesprite Music Man

Best Of Opposite Sex
Terramarie's Gabbana

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Terramarie's Gabbana

Best Puppy In Breed
Ch Firesprite Music Man


Winners Dog: (1-2-1-0)
Terramarie's Sterling Silver

Open Dog Class
1st Terramarie's Sterling Silver


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Terramarie's Gabbana

Reserve Winners Bitch
Terramarie's Tiffany & Co

12-18 Month Bitch Class
1st Terramarie's Gabbana

Open Bitch Class
1st Terramarie's Tiffany & Co

4-6 Month Bitch Class
1st Terramarie's Versace

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Houseopaws You're So Fine

Best Puppy In Breed
Ch Houseopaws You're So Fine



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 4 pts (0-0-5-0)
GChB Eleki Xoe's That's All Jack

Select Dog
GCh Aisle's I Am Groot



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Maldonfox Roeders Strait Razor



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 5 pts (0-5-1-0)
GCh Valentin Google Of Maryon's Home

Best Of Opposite Sex
Tweedsmuir Dancing With The Wind

Best Puppy In Breed
Yorkhouse Frannie Frannie Bo Bannie



Winners Bitch: (0-5-1-0)
Tweedsmuir Dancing With The Wind

Reserve Winners Bitch
Brava York Tenis Bella

Junior Puppy Bitch Class
1st Yorkhouse Frannie Frannie Bo Bannie

12-18 Month Bitch Class
1st Brava York Tenis Bella
2nd CwnAnnwn Magnolia Blooms Of Simya

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st CwnAnnwn's Wee Bit O' Atta Tu Dee

Open Bitch Class
1st Tweedsmuir Dancing With The Wind





Group 6 - Joyce Love Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Oakridge Travelin' Soldier
  Poodle (Standard)   58
Group 2nd   
GChB Vista Steal The Moon
  Keeshond   50
Group 3rd   
Ch Mydream's Heavenly Tango
  Shih Tzu   46
Group 4th   
TR Don't Stop Believin'
  French Bulldog   43
BPIG   
TR Don't Stop Believin'
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Tyrone Walk This Way With Adominos
  Tibetan Terrier   0
Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Cumulus Cabochon Roaring Lion

Best Of Opposite Sex
Sanbree's Absolutely Hello Mary Lou



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Sanbree's Absolutely Hello Mary Lou

12-18 Month Bitch Class
1st Sanbree's Absolutely Hello Mary Lou

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Ch Bromley Rock's Countess Of Grantham

Best Of Opposite Sex
Orkan Don Chesa Lu Grande


Winners Dog: (2-0-0-1)
Orkan Don Chesa Lu Grande

Reserve Winners Dog
Roxbury's Drk Knight

12-18 Month Dog Class
1st Orkan Don Chesa Lu Grande

Open Dog Class
1st Roxbury's Drk Knight


Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Rugerlane's Foolish Games Of Canis Maj


Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Siosalach's Beanilla Spice



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Siosalach's Beanilla Spice

Reserve Winners Bitch
Gumby's Pennies From Heaven

12-18 Month Bitch Class
1st Siosalach's Beanilla Spice

Open Bitch Class
1st Gumby's Pennies From Heaven

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GChB Echoview N Sevenmoons Grand Design

Best Of Opposite Sex
GChB Echoviews Run Silent Run Deep

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Auscans Nu Foxy Lady Watch Me Walk On By

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 7 pts (1-5-1-1)
TR Don't Stop Believin'

Best Of Opposite Sex
Ch Ferrari Rosso

Best Of Winners: (1-5-1-1)
TR Don't Stop Believin'

Best Puppy In Breed
TR Don't Stop Believin'

Select Bitch
GCh Aracari's Rizzoli And Panettone


Winners Dog: (1-5-1-1)
Aracari's Pablo Pomodoro

Open Dog Class
1st Aracari's Pablo Pomodoro


Winners Bitch: (1-5-1-1)
TR Don't Stop Believin'

Reserve Winners Bitch
Aracari's Coffee And Biscotti

Junior Puppy Bitch Class
1st Bullridge's Vera

Senior Puppy Bitch Class
1st TR Don't Stop Believin'
2nd DNZ's Spice Of Life
3rd Shade's She's A Diva @ Dnz

Open Bitch Class
1st Aracari's Coffee And Biscotti

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChB Vista Steal The Moon

Best Of Opposite Sex
Admiraal's Honey Cruller

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Admiraal's Tellin' Tales

Best Puppy In Breed
Admiraal's Tellin' Tales

Select Dog
GCh Admiraal's Rocky Road


Winners Dog: (1-1-2-0)
Admiraal's Tellin' Tales

Senior Puppy Dog Class
1st Admiraal's Tellin' Tales

4-6 Month Dog Class
1st Admiraal's Do Ya Like My Strut


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Admiraal's Honey Cruller

Junior Puppy Bitch Class
1st Admiraal's Honey Cruller

4-6 Month Bitch Class
1st Admiraal's Sashay Away

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Jaron's Cybele De Santa Inez

Best Of Opposite Sex
Apsolutely A Sound Investment

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Jaron's Cybele De Santa Inez

Best Puppy In Breed
Jaron's Cybele De Santa Inez


Winners Dog: (2-2-0-0)
Apsolutely A Sound Investment

Reserve Winners Dog
Apsolutely Firecracker

Junior Puppy Dog Class
1st Apsolutely A Sound Investment

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Apsolutely Firecracker


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Jaron's Cybele De Santa Inez

Reserve Winners Bitch
Apsolutely Red Hot Chilli Pepper

Senior Puppy Bitch Class
1st Jaron's Cybele De Santa Inez

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Apsolutely Red Hot Chilli Pepper

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 8 pts (2-4-2-1)
GChS Mrang Belcourt Journey To Midori

Best Of Opposite Sex
Ch Rosebell So Pretty Cara Cotter

Best Of Winners: (2-4-2-1)
Rosebell Berg&Blanes Butterfly

Best Puppy In Breed
Keja's Mystical Endeavour

Select Dog
GChS Kandansk Staken Nosferatu


Winners Dog: (2-4-2-1)
Teannas High Jaxed At Kelmar

Reserve Winners Dog
Keja's Mystical Endeavour

Senior Puppy Dog Class
1st Keja's Mystical Endeavour

Open Dog Class
1st Teannas High Jaxed At Kelmar

4-6 Month Dog Class
1st Rosebell Berg & Blanes Eye Spy

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Satika's The Conquistador

Best Of Opposite Sex
Satika's The Oracle

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Satika's The Conquistador

Best Puppy In Breed
Tsukime's Envy My Beauty At D.C.Kin

Select Bitch
Ch Satika's Inari At D.C.Kin


Winners Dog: (1-2-0-1)
Satika's The Conquistador

12-18 Month Dog Class
1st Satika's The Conquistador


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Satika's The Oracle

Reserve Winners Bitch
Tsukime's Envy My Beauty At D.C.Kin

Senior Puppy Bitch Class
1st Tsukime's Envy My Beauty At D.C.Kin

12-18 Month Bitch Class
1st Satika's The Oracle

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Mydream's Heavenly Tango

Best Puppy In Breed
Mydream's All Shook Up


Winners Dog: (2-0-1-0)
Mydream's All Shook Up

Reserve Winners Dog
Mydream's The Party Continues

Junior Puppy Dog Class
1st Mydream's The Party Continues

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mydream's All Shook Up


4-6 Month Bitch Class
1st Roxini's Tiny Toon

Judge: Joyce Love

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Adominos Brynmill Some Like It Hot At Tyrone




Group 7 - Rosemary Shoreman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Kelkary Winsomoor Let The Sun Shine In
  Bearded Collie   68
Group 2nd   Ch Mystic Suntime Jesse James   Shetland Sheepdog   67
Group 3rd   
GChB Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar
  Old English Sheepdog   49
Group 4th   
GChB Woodside's Kahlua PP
  German Shepherd Dog   48
BPIG   Ch Mystic Suntime Jesse James   Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
MBS Continuum
  Belgian Shepherd Dog   0
Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Riverwild's Polar Attraction

Best Puppy In Breed
Riverwild's Polar Attraction


Winners Dog: (1-0-0-0)
Riverwild's Polar Attraction

Senior Puppy Dog Class
1st Riverwild's Polar Attraction


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 10 pts (3-3-5-0)
GChS WR Aussies Half And Half

Best Of Opposite Sex
Graceland's Misconduct

Best Of Winners: (3-3-5-0)
Graceland's Misconduct

Best Puppy In Breed
GChS WR Aussies Half And Half

Select Dog
GCh Casselcreek Sirocco


Winners Dog: (3-3-5-0)
Turbar's Cha Cha Slide

Reserve Winners Dog
Kiji All In

Junior Puppy Dog Class
1st Turbar's Cha Cha Slide

Senior Puppy Dog Class
1st Kiji All In

Open Dog Class
1st WR Aussies All My Rowdy Friends

4-6 Month Dog Class
1st Casselcreek Sunshine Superman
2nd Cruisin's American Idol


Winners Bitch: (3-3-5-0)
Graceland's Misconduct

Reserve Winners Bitch
Sheep's Kin Kinda Complicated

12-18 Month Bitch Class
1st Sheep's Kin Heard The Beat

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Graceland's Misconduct

Open Bitch Class
1st Sheep's Kin Kinda Complicated

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kelkary Winsomoor Let The Sun Shine In



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Omniscient's Starstruck

Best Of Opposite Sex
Teseko Born To Shine

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Teseko Born To Shine

Best Puppy In Breed
Khirugai's Mischievous Rainbow Ripper


Winners Dog: (1-2-1-1)
Teseko Born To Shine

Open Dog Class
1st Teseko Born To Shine

4-6 Month Dog Class
1st MBS Continuum
2nd Shadanatam You Know My Name


Winners Bitch: (1-2-1-1)
A'Pinnacle Of Lunacy At Khirugai

Reserve Winners Bitch
Khirugai's Mischievous Rainbow Ripper

Senior Puppy Bitch Class
1st Khirugai's Mischievous Rainbow Ripper

Open Bitch Class
1st A'Pinnacle Of Lunacy At Khirugai

4-6 Month Bitch Class
1st MBS Resistance Is Futile

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
On Targets Star Lord


Winners Dog: (1-0-0-0)
On Targets Star Lord

Open Dog Class
1st On Targets Star Lord


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bolo's Afterglow Rollin' Heavy

Best Of Opposite Sex
Bolo RSVP Pending For Fortress

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bolo's Afterglow Rollin' Heavy

Best Puppy In Breed
Bolo's Afterglow Rollin' Heavy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Bolo's Afterglow Rollin' Heavy

Junior Puppy Dog Class
1st Bolo's Afterglow Rollin' Heavy


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Bolo RSVP Pending For Fortress

Junior Puppy Bitch Class
1st Bolo RSVP Pending For Fortress

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GChB Charvell's Midnight Thunder

Best Of Opposite Sex
Glendamar Tallywood Opulent

Best Puppy In Breed
Rainycreek Tallywood Solaia

Select Bitch
Ch Cardoness Off To The Fair



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Glendamar Tallywood Opulent

Reserve Winners Bitch
Rainycreek Tallywood Solaia

Junior Puppy Bitch Class
1st Rainycreek Tallywood Solaia

12-18 Month Bitch Class
1st Glendamar Tallywood Opulent

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Charvell's Spectro Vision

Best Of Opposite Sex
Whiskeyjack's Missing U Always

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Charvell's Spectro Vision


Winners Dog: (1-2-0-1)
Charvell's Spectro Vision

12-18 Month Dog Class
1st Charvell's Spectro Vision


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Whiskeyjack's Missing U Always

Reserve Winners Bitch
Tamaron's From Dusk Til Dawn

12-18 Month Bitch Class
1st Tamaron's From Dusk Til Dawn

Canadian Bred Bitch Class
1st Whiskeyjack's Missing U Always

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GChEx Sugarok Magical Mystery Tour

Select Dog
GCh DK Shadagrace Blaze Of Glory


Winners Dog: (1-0-2-0)
Shadagrace Maverick Lambert

12-18 Month Dog Class
1st Shadagrace Maverick Lambert

4-6 Month Dog Class
1st Shadagrace Bet Your Sweet Sass


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 5 pts (4-1-0-1)
GChB Woodside's Kahlua PP

Best Of Opposite Sex
Woodside's It's A Wonderful World

Best Of Winners: (4-1-0-1)
Mystksand Amok Amok Amok

Best Puppy In Breed
Ivan Vom Marchberger


Winners Bitch: (4-1-0-1)
Mystksand Amok Amok Amok

12-18 Month Bitch Class
1st Mystksand Amok Amok Amok

4-6 Month Bitch Class
1st Luckystryke's Take No Prisoners

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Aspenrain's Maverick Good Will


Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Sebesi-Bodzas Bibor

Best Of Opposite Sex
Ludas Matyi Huba

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Ludas Matyi Huba


Winners Dog: (1-1-0-1)
Ludas Matyi Huba

12-18 Month Dog Class
1st Ludas Matyi Huba


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Windkist Unbridled

Open Bitch Class
1st Windkist Unbridled

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres



Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 17 pts (7-7-2-2)
Ch Mystic Suntime Jesse James

Best Of Opposite Sex
Ch Zesta Blutiful Mistake

Best Of Winners: (0-3-2-0)
Zesta Questions Answered

Best Puppy In Breed
Ch Mystic Suntime Jesse James

Select Dog
GChS Emmy's Simply Orange

Select Bitch
GCh Cassbar Keystone Decadence


Winners Dog: (0-3-2-0)
Zesta Ask Me How

Reserve Winners Dog
Gloryhills Black Diamond

Junior Puppy Dog Class
1st Zesta Blue Moon
2nd Cincerlee's Urban Cowboy
3rd Cincerlee Running In The Shadow

Senior Puppy Dog Class
1st Gloryhills Black Diamond

Canadian Bred Dog Class
2nd Gloryhills I'm A Believer

Open Dog Class
1st Zesta Ask Me How
2nd Blueshadow Back In Black


Winners Bitch: (0-3-2-0)
Zesta Questions Answered

Reserve Winners Bitch
Zesta Fired Up

Senior Puppy Bitch Class
1st Zesta Bi Mistake
2nd Blueshadow Stolen Kisses

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Emmy's Apple Jacks

Open Bitch Class
1st Zesta Questions Answered
2nd Zesta Fired Up
3rd Zesta Shadows Of Blue
4th Keystone Just Ask

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Katia de Fillobull



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Katia de Fillobull

Open Bitch Class
1st Katia de Fillobull





4-6 Month Bitch Class
1st Crosswind's Cover Me In Sunshine

Judge: Rosemary Shoreman

Best Of Breed: 4 pts (0-3-2-0)
GCh Khaskova's Second Edition

Best Of Opposite Sex
Corgitail's Pretty Little Thing Called Love

Select Dog
GChB RGCh Lillemor's Cantor


4-6 Month Dog Class
1st Bernerbarn's Jubilee Edition

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By