Lloydminster Kennel & Obedience Club
Saturday, October 1, 2022 - Show-3



Related Results

Obedience

Saturday, October 01 (Obedience Trial-1)
Saturday, October 01 (Obedience Trial-2)
Sunday, October 02 (Obedience Trial-3)
Sunday, October 02 (Obedience Trial-4)

Rally Obedience

Saturday, October 01 (Rally Trial-1)
Saturday, October 01 (Rally Trial-2)
Sunday, October 02 (Rally Trial-3)
Sunday, October 02 (Rally Trial-4)



Results courtesy of:


-- Terrina Maciborski --
GCHB Ghostpine's Quantum Leap NTD ITD
"Bauer"
Breeder/Owner/Handler: Terrina Maciborski
www.facebook.com/GhostPine Staffordshire Bull Terriers


Best In Show
Judge: Patricia Lanctot
Spaniel (Brittany)  
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
Points: 182 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Patricia Lanctot
Border Terrier  
GChG Roschel Foxrun Thistle Do
Points: 146
Best Puppy In Show
Judge: Patricia Lanctot
Dachshund (Standard Wire-Haired)  
Bearvalley's Neo Brown Bear








Group 1 - Patricia Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   35
Group 2nd   
GCh Tricklecreek Gran Torino
  Spaniel (Clumber)   34
Group 3rd   
GChEx Bianca's BrazosRiver Tahoe
  Pointer (German Short-Haired)   33
Group 4th    Wyncoras Set Fire To The Rain   Retriever (Golden)   32
BPIG    Wyncoras Set Fire To The Rain   Retriever (Golden)   N/A
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Bianca's BrazosRiver Tahoe



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Birdzthewrd Too Humble To Brag



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 10 pts (0-8-1-2)
Wyncoras Set Fire To The Rain

Best Of Opposite Sex
GCh Canzas Good Day Sunshine

Best Puppy In Breed
Wyncoras Set Fire To The Rain

Select Bitch
GChB Harmony's Bon Appetit


Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 8 pts (0-8-0-1)
Beaumark's Harlequin Romance Of Knightly

Best Puppy In Breed
Shadesi's Burden Of Proof

Select Bitch
Ch Dunrovins Summer Delight



Winners Bitch: (0-8-0-1)
Beaumark's Harlequin Romance Of Knightly

Reserve Winners Bitch
Eagertrieves Staring Contest

Junior Puppy Bitch Class
1st Mayhemfarms Cowgirls Don't Cry
2nd Chablais Super Lucy

Senior Puppy Bitch Class
1st Shadesi's Burden Of Proof

12-18 Month Bitch Class
1st Eagertrieves Staring Contest
2nd Ekho's Luca On The Second Floor

Canadian Bred Bitch Class
1st Ekho's Party Thyme

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Beaumark's Harlequin Romance Of Knightly

Open Bitch Class
1st Ekho's Fleur

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GChB Driftwind Reach for The Stars

Best Of Opposite Sex
Driftwind Elysian Star

Best Puppy In Breed
Driftwind Elysian Star

Select Dog
Ch Trusask's Rockstar Liam



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Driftwind Elysian Star

Reserve Winners Bitch
TrisamsEdge Edna's Quest To Be Incredible

Senior Puppy Bitch Class
1st Driftwind Elysian Star

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st TrisamsEdge Edna's Quest To Be Incredible

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChG Mar-K's Here We Go Again!

Best Of Opposite Sex
Rehmann's Tri White Dove



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Rehmann's Tri White Dove

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rehmann's Tri White Dove

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Tricklecreek Gran Torino



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Sherlock's Right On Q



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GCh Keypoint's On The Rocks

Best Of Opposite Sex
GChS Keypoint's Play On Words

Best Puppy In Breed
GChB Beswin Ynot Aim For The Stars

Select Dog
GChB Beswin Ynot Aim For The Stars



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Beswin Ynot Dream With Mee

Senior Puppy Bitch Class
1st Beswin Ynot Dream With Mee

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Leith Gramayre Fortified Spirit







Group 2 - Patricia Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
Bearvalley's Neo Brown Bear
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   11
Group 2nd   
GCh Counterpoint Perfect Circle
  Whippet   10
Group 3rd   Ch RHK Nutty Fireball   Dachshund (Miniature Long-Haired)   6
Group 4th   
Ch Castlekeep's Promise At Dreamacres
  Irish Wolfhound   3
BPIG   
Bearvalley's Neo Brown Bear
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   N/A
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Kolani Hardy D'Oner



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh RHK Nutty Fireball

Best Of Opposite Sex
RHK Dark Diva Zensation

Best Puppy In Breed
GCh RHK Nutty Fireball



Winners Bitch: (0-2-1-0)
RHK Dark Diva Zensation

Reserve Winners Bitch
Blackpoint Gambler's Georgia Spice at RHK

12-18 Month Bitch Class
1st RHK Dark Diva Zensation

Canadian Bred Bitch Class
1st Blackpoint Gambler's Georgia Spice at RHK

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Chilcotin's Olive Oyl

Best Puppy In Breed
GChS Chilcotin's Olive Oyl



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bearvalley's Neo Brown Bear

Best Puppy In Breed
Bearvalley's Neo Brown Bear


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bearvalley's Neo Brown Bear

Senior Puppy Dog Class
1st Bearvalley's Neo Brown Bear


Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Castlekeep's Promise At Dreamacres

Select Bitch
Ch Borradailes' Caragh Of The Hills



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
GCh Counterpoint Perfect Circle

Best Of Opposite Sex
GChB Hamrya's Desert Dust Devil

Best Puppy In Breed
GChB Aikerskaill N SpecialD's New Sensation

Select Bitch
GChB Aikerskaill N SpecialD's New Sensation


Winners Dog: (1-0-1-2)
Brookside Gambling On Hellebores

Junior Puppy Dog Class
1st Brookside Gambling On Hellebores






Group 3 - Patricia Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Tybrushe's Livin Notoriety
  Boxer   41
Group 2nd   
GChS Invogue FiresbreathvValbydane
  Great Dane   35
Group 3rd   
GCh Esmonds You Make Me Smile
  Rottweiler   28
Group 4th   
Baywood Nautical Journey
  Portuguese Water Dog   26
BPIG    Livesky's Perfect Storm   Great Dane   N/A
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChS Tailspins The One And Only

Best Of Opposite Sex
Ch Creo's Zooming To The Top

Best Puppy In Breed
Kelbern When Stars Align



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Kelbern When Stars Align

Senior Puppy Bitch Class
1st Kelbern When Stars Align

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 5 pts (3-0-1-2)
GChG Tybrushe's Livin Notoriety

Best Of Opposite Sex
GCh Briante's Diamonds Are Forever

Best Puppy In Breed
Bimberg's Kindofa Big Deal

Select Bitch
Ch Bimberg's Flair Extraordinaire


Winners Dog: (3-0-1-2)
Bimberg's Kindofa Big Deal

Reserve Winners Dog
Tagcrest's Sweet Dream

Senior Puppy Dog Class
1st Bimberg's Kindofa Big Deal

12-18 Month Dog Class
1st Tagcrest's Sweet Dream

Open Dog Class
1st Falconhurst LegendTo Remember


Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChS Newalba's Ben Grimm

Best Of Opposite Sex
GChB Bolder's Flatten The Curve

Best Puppy In Breed
Bolder's Dowager Countess



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Bolder's Dowager Countess

Junior Puppy Bitch Class
1st Bolder's Dowager Countess

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Prairie Creek's Hotter Than A 2 Dollar Pistol

Best Puppy In Breed
El Mesquital Missing Piece At Rocky View


Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Sharinway's Casino Royale



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Janterra's Flaunt It

12-18 Month Bitch Class
1st Janterra's Flaunt It

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 6 pts (1-2-3-1)
GChG Invogue FiresbreathvValbydane

Best Of Opposite Sex
GChB Liveskys A Wish Ur Heart Makes

Best Of Winners: (1-2-3-1)
ATG's Stay Wild Moon Child

Best Puppy In Breed
Livesky's Perfect Storm

Select Dog
GCh Cilka's Rising Tsar


Winners Dog: (1-2-3-1)
Livesky's Perfect Storm

Junior Puppy Dog Class
1st Livesky's Perfect Storm


Winners Bitch: (1-2-3-1)
ATG's Stay Wild Moon Child

Reserve Winners Bitch
Livesky's Rainbow After The Storm

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Livesky's Rainbow After The Storm

Open Bitch Class
1st ATG's Stay Wild Moon Child

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Baywood Nautical Journey



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Baywood Nautical Journey

Reserve Winners Bitch
Baywood Call Me Miss Macey

12-18 Month Bitch Class
1st Baywood Nautical Journey

Open Bitch Class
1st Baywood Call Me Miss Macey

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Esmonds You Make Me Smile

Best Of Opposite Sex
Tierney's High Class Jersey Girl

Best Puppy In Breed
Tierney's High Class Jersey Girl



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tierney's High Class Jersey Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Tierney's High Class Jersey Girl

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChS Vanderbilt's Let The Magic Begin


Winners Dog: (1-0-1-0)
Blitzen's White Haze

12-18 Month Dog Class
1st Blitzen's White Haze


Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hannover's Aurora Borealis Nightstalker






Group 4 - Patricia Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   16
Group 2nd   
GCh Dreamacres Heart Of Midlothian
  Cairn Terrier   8
Group 3rd   
Cethuz Supersonico
  Schnauzer (Miniature)   6
Group 4th   
GChB Ambition's Southern Belle
  American Staffordshire Terrier   5
BPIG    Agria Dare To Dream   Fox Terrier (Smooth)   N/A
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Ambition's Southern Belle



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 7 pts (0-3-3-2)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do

Best Of Opposite Sex
Ch Castle Guard Sparkling Pink Splash

Select Dog
Ch Mysidekicks Contigo

Select Bitch
GCh MySidekicks Tengo Esperanza


Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Brownstone's Chief Of Surgery At Renica



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Dreamacres Heart Of Midlothian

Best Of Opposite Sex
GChB YellowBrickRoad Bijou O'Corimar



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Agria Dare To Dream

Best Of Opposite Sex
Ch Venandi's Hollywood Drama

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Agria Dare To Dream

Best Puppy In Breed
Agria Dare To Dream


Winners Dog: (1-1-0-1)
Agria Dare To Dream

Junior Puppy Dog Class
1st Agria Dare To Dream


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Venandi's Exceptional

Canadian Bred Bitch Class
1st Venandi's Exceptional

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Clarity's Kaboom Of Summer



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cethuz Supersonico







Group 5 - Patricia Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Valifyre Without A Trace
  Papillon   19
Group 2nd   
GChB Tanooki Suit Of Lore
  Chinese Crested Dog   18
Group 3rd   
GCh Chi'Veneziani Alefer's Pluto
  Chihuahua (Short Coat)   16
Group 4th   
GChB Zevald's Star Magic Of Brynmill
  Pug   14
BPIG   
Ch HBH Penny For Your Thoughts
  Havanese   N/A
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Caruaidd I Dreamed A Dream



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Caruaidd I Dreamed A Dream

Reserve Winners Bitch
Mingchen Rerun

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Caruaidd I Dreamed A Dream

Open Bitch Class
1st Mingchen Rerun

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Delrae's Covergirl



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Delrae's Covergirl

Reserve Winners Bitch
Delrae's Swish Bish

12-18 Month Bitch Class
1st Delrae's Covergirl

Open Bitch Class
1st Delrae's Swish Bish

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Chi'Veneziani Alefer's Pluto

Best Of Opposite Sex
Sharinway's Roseanna

Best Puppy In Breed
Sharinway's Roseanna



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Sharinway's Roseanna

Senior Puppy Bitch Class
1st Sharinway's Roseanna

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Tanooki Suit Of Lore

Best Of Opposite Sex
GChEx Winwood Top Secret With BRK



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
GChB Fantastic Dream's Golden Fire Of Destiny

Best Puppy In Breed
Ch HBH Penny For Your Thoughts

Select Bitch
Ch HBH Penny For Your Thoughts



Winners Bitch: (0-2-0-2)
HBH Dark And Delicios

Reserve Winners Bitch
HBH Oh So Good

Senior Puppy Bitch Class
1st HBH Oh So Good

12-18 Month Bitch Class
1st HBH Dark And Delicios

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChS Sanderlin Big Bang Theory

Best Of Opposite Sex
Ch Mightymites Fire In My Soul

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Whitehouse's Best Dressed Man

Best Puppy In Breed
Ch Mightymites Fire In My Soul


Winners Dog: (1-1-1-1)
Whitehouse's Best Dressed Man

Open Dog Class
1st Whitehouse's Best Dressed Man


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Mightymites She Who Dares

Open Bitch Class
1st Mightymites She Who Dares

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB AGMCh Valifyre Without A Trace



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Zevald's Star Magic Of Brynmill

Select Dog
Ch Xoe's Master Of Illusions



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Valentin Google Of Maryon's Home







Group 6 - Doug Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Kandansk Staken Nosferatu
  Poodle (Miniature)   20
Group 2nd   
Aviator Esprit Kiss My Rosettes
  Poodle (Standard)   17
Group 3rd   
GCh Meadowpark's Brazen Bentley
  Tibetan Spaniel   14
Group 4th   
GChB Apsolutely Red Red Whine
  Lhasa Apso   13
BPIG   
Aviator Esprit Kiss My Rosettes
  Poodle (Standard)   N/A
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GChS Cumulus Cabochon Roaring Lion

Best Of Opposite Sex
Dalnavert Luvit The Ice Dancer

Best Puppy In Breed
Dalnavert's Ice Maiden

Select Dog
GChB Purejoy's Double Legacy



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Dalnavert Luvit The Ice Dancer

Reserve Winners Bitch
Dalnavert's Ice Maiden

Junior Puppy Bitch Class
1st Dalnavert's Ice Maiden

Open Bitch Class
1st Dalnavert Luvit The Ice Dancer

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Gumby's Pennies From Heaven



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Gumby's Pennies From Heaven

Open Bitch Class
1st Gumby's Pennies From Heaven

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sevenmoons Star Of Anise



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sevenmoons Star Of Anise

Open Bitch Class
1st Sevenmoons Star Of Anise

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
TR Don't Stop Believin'

Best Puppy In Breed
TR Don't Stop Believin'



Winners Bitch: (0-1-0-0)
TR Don't Stop Believin'

Junior Puppy Bitch Class
1st TR Don't Stop Believin'

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Vista Steal The Moon



Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Apsolutely Red Red Whine



Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChS Kandansk Staken Nosferatu

Best Of Opposite Sex
Kandansk Advantageous

Best Puppy In Breed
Kandansk Infatuation



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Kandansk Advantageous

Reserve Winners Bitch
Kandansk Infatuation

Senior Puppy Bitch Class
1st Kandansk Infatuation

Open Bitch Class
1st Kandansk Advantageous

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Aviator Esprit Kiss My Rosettes

Best Puppy In Breed
Aviator Esprit Kiss My Rosettes



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Aviator Esprit Kiss My Rosettes

Reserve Winners Bitch
Coronado Pretty In Pink

Junior Puppy Bitch Class
1st Aviator Esprit Kiss My Rosettes

Open Bitch Class
1st Coronado Pretty In Pink
2nd Arreau's Forever Came Today

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Mydream's Heavenly Tango

Best Puppy In Breed
Mydream's All Shook Up


Winners Dog: (1-0-1-0)
Mydream's All Shook Up

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mydream's All Shook Up


Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Meadowpark's Brazen Bentley



Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Adominos To-Jo Chix Go Nuts 4 Ropers

Best Of Opposite Sex
Adominos Trick Or Treat

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Adominos To-Jo Chix Go Nuts 4 Ropers

Best Puppy In Breed
Adominos To-Jo Chix Go Nuts 4 Ropers


Winners Dog: (1-2-0-0)
Adominos To-Jo Chix Go Nuts 4 Ropers

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Adominos To-Jo Chix Go Nuts 4 Ropers


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Adominos Trick Or Treat

Reserve Winners Bitch
Adominos Tripitaka Parti Time 4 This Cowgirl

Senior Puppy Bitch Class
1st Adominos Tripitaka Parti Time 4 This Cowgirl

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Adominos Trick Or Treat



Group 7 - Doug Gaudin Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar
  Old English Sheepdog   34
Group 2nd   
GChS Sugarok Magical Mystery Tour
  Finnish Lapphund   33
Group 3rd   Ch Mystic Suntime Jesse James   Shetland Sheepdog   32
Group 4th   
Tamaron's Lord Of The Rings
  Collie (Smooth)   17
BPIG   Ch Mystic Suntime Jesse James   Shetland Sheepdog   N/A
Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Catchpens Promise For Gold






Winners Bitch: (0-2-2-1)
Graceland's Misconduct

Reserve Winners Bitch
Sheep's Kin Heard The Beat

12-18 Month Bitch Class
1st Sheep's Kin Heard The Beat

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Graceland's Misconduct

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Shadanatam Hornet's Nest



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Shadanatam Original Sin

Open Bitch Class
1st Shadanatam Original Sin

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Flywire Sin-Tillating Sapphire At Sylyn


Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bitterroots Flight Of The Kestrel


Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Cardoness Vanity Fair

Best Puppy In Breed
Cardoness Vanity Fair



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Cardoness Vanity Fair

Senior Puppy Bitch Class
1st Cardoness Vanity Fair

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tamaron's Lord Of The Rings


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tamaron's Lord Of The Rings

12-18 Month Dog Class
1st Tamaron's Lord Of The Rings


Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Sugarok Magical Mystery Tour



Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Gerplu Kaffon

Best Of Opposite Sex
Audurs Galdra Koldimma



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Audurs Galdra Koldimma

Reserve Winners Bitch
Audurs Ovaenta Karamella

12-18 Month Bitch Class
1st Audurs Ovaenta Karamella

Canadian Bred Bitch Class
1st Audurs Galdra Koldimma

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar



Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 14 pts (2-8-3-2)
Ch Mystic Suntime Jesse James

Best Of Opposite Sex
Ch Zesta Amplified

Best Of Winners: (2-8-3-2)
Coastalviews Dynstar Starlet

Best Puppy In Breed
Ch Mystic Suntime Jesse James

Select Dog
GChS Emmy's Simply Orange

Select Bitch
Ch Zesta Blutiful Mistake


Winners Dog: (2-8-3-2)
Zesta Man Of The Hour

Reserve Winners Dog
Zesta Blue Moon

Junior Puppy Dog Class
1st Zesta Blue Moon

Open Dog Class
1st Zesta Man Of The Hour

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Katia de Fillobull



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Katia de Fillobull

Open Bitch Class
1st Katia de Fillobull

Judge: Doug Gaudin

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Lillemor Pendle Hill

Best Of Opposite Sex
Ch Lillemor Pen-Y-Ghent



Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By