Nanaimo Kennel Club
Friday, June 14, 2024



Related Results


Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Yvonne Savard
Setter (Irish)  
GChB Kulana Prime Time
Points: 193 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Yvonne Savard
Maltese  Ch G-James Of Angela White
Points: 142
Best Puppy In Show
Judge: Yvonne Savard
Biewer Terrier  Ch Xtreme Sealegends Harper's Goddess
Best Baby Puppy In Show
Judge: Yvonne Savard
Border Collie  
Leboria Wishing Star
Best Veteran In Show
Judge: Yvonne Savard
Retriever (Golden)  Ch Canza Martini Shakn Nt Stirred








Group 1 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Kulana Prime Time
  Setter (Irish)   50
Group 2nd   
GChS Rush Hill's Tak'n Care Of Business @ Allsgold
  Retriever (Golden)   49
Group 3rd   
GCh Hunterspride High Spirits
  Pointer (German Short-Haired)   37
Group 4th   
GCh Danrich's Custom Toy
  Retriever (Labrador)   36
BPIG   
Elcazador In Between The Lines
  Spaniel (English Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Upcountry's Seven Up   Vizsla (Smooth)   0
Best Veteran In Group   Ch Canza Martini Shakn Nt Stirred   Retriever (Golden)   0
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
West Coast Cinder


Winners Dog: (1-0-0-0)
West Coast Cinder

12-18 Month Dog Class
1st West Coast Cinder


Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Hunterspride High Spirits



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 5 pts (2-2-0-2)
Ch Glainddus Midnight Martini

Best Of Opposite Sex
Glainddus Dark Irish Cream

Best Of Winners: (2-2-0-2)
Glainddu's Pajama Party

Select Bitch
Ch Glainddu's Cariad


Winners Bitch: (2-2-0-2)
Glainddu's Pajama Party

Reserve Winners Bitch
Glainddu's Party Time

12-18 Month Bitch Class
1st Glainddu's Pajama Party
2nd Glainddu's Party Time

Veteran Female
GCh Glainddu's To Light A Candle

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 7 pts (1-3-2-2)
GCh Danrich's Custom Toy

Best Of Opposite Sex
GChB Makaila's Dapper Revelation

Best Of Winners: (1-3-2-2)
Innovations Triple Crown

Best Puppy In Breed
Innovations Triple Crown

Select Dog
Ch Ausadie's Darby Cay Oceanspray

Select Bitch
Ch Kermodei's Siggi Pop


Winners Dog: (1-3-2-2)
Innovations Triple Crown

Junior Puppy Dog Class
1st Innovations Triple Crown


Winners Bitch: (1-3-2-2)
Broadmead Amazing Grace Of Morgan

Reserve Winners Bitch
Broadmead Will O' The Wisp

12-18 Month Bitch Class
1st Broadmead Will O' The Wisp

Canadian Bred Bitch Class
1st Broadmead Amazing Grace Of Morgan

Open Bitch Class
1st Lilywings Wrens Song

4-6 Month Bitch Class
1st Canoecove Sweet And Hot

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 15 pts (1-4-7-4)
GChB Nirvelli World Needs A Melody

Best Of Opposite Sex
Ch Scotiapride's Eastwest Decoy

Best Of Winners: (1-4-7-4)
SeaToSea A New Day Dawning

Best Puppy In Breed
Ch Scotiapride's Eastwest Decoy

Select Dog
GChB Readyfor Everyones Favorite Redhead

Select Bitch
Ch Redfox Dazzling Firefly


Winners Dog: (1-4-7-4)
Watermark's Like A Rolling Stone

Senior Puppy Dog Class
1st Watermark's Like A Rolling Stone

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Kulana Prime Time



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Redjack Sjoblom's Midnight Moonrider



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Shadywood Islandview Storytime

Best Puppy In Breed
Shadywood Islandview Storytime



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Shadywood Islandview Storytime

Junior Puppy Bitch Class
1st Shadywood Islandview Storytime

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Elcazador In Between The Lines

Best Puppy In Breed
Elcazador In Between The Lines


Winners Dog: (1-0-0-0)
Elcazador In Between The Lines

Senior Puppy Dog Class
1st Elcazador In Between The Lines


Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Keypoint's My What A Guy That Gaston



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lugh McCool's Celtic Reign At Mallyree

Best Puppy In Breed
Lugh McCool's Celtic Reign At Mallyree





4-6 Month Dog Class
1st Upcountry's Art Of Deception


4-6 Month Bitch Class
1st Upcountry's Seven Up

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Micamarvels Diamond Diva

Best Puppy In Breed
Micamarvels Diamond Diva



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Micamarvels Diamond Diva

Senior Puppy Bitch Class
1st Micamarvels Diamond Diva





Group 2 - Torbjorn Skaar Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Hollyrood Aurelia Feralia
  Deerhound (Scottish)   13
Group 2nd   
GCh Coso's Ama La Vita
  Rhodesian Ridgeback   12
Group 3rd   
Jikino Kensha No Arion Go
  Shikoku   9
Group 4th   
Shecaras Basil
  Basset Hound   8
BPIG    Telford's Xander Of Breigayt   Beagle   1
Best Baby Puppy In Group   
Akashima's Kochi Ken Azumi Fuyu No Ko
  Shikoku   0
Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Shecaras Basil


Winners Dog: (1-0-0-0)
Shecaras Basil

12-18 Month Dog Class
1st Shecaras Basil


Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Fetch And Smell Felix Madrigal

Best Of Opposite Sex
Breigayt's Gunndogs Peaches N Dreams

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Fetch And Smell Felix Madrigal

Best Puppy In Breed
Telford's Xander Of Breigayt


Winners Dog: (2-1-0-0)
Fetch And Smell Felix Madrigal

Reserve Winners Dog
Telford's Xander Of Breigayt

Junior Puppy Dog Class
1st Telford's Xander Of Breigayt

Open Dog Class
1st Fetch And Smell Felix Madrigal


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Breigayt's Gunndogs Peaches N Dreams

Canadian Bred Bitch Class
1st Breigayt's Gunndogs Peaches N Dreams

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kurzebeine MS Von Red Bull Power



Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Hollyrood Aurelia Feralia



Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch TruNorth's Hell And High Water Beth



Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GChB Coso's Ama La Vita

Best Puppy In Breed
Vanfax Redwillow Kanzi

Select Bitch
Ch Diablo's Winter Red Rose At Sunstorm



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Vanfax Redwillow Kanzi

Junior Puppy Bitch Class
1st Vanfax Redwillow Kanzi

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Jikino Kensha No Arion Go


Winners Dog: (1-0-0-0)
Jikino Kensha No Arion Go

Open Dog Class
1st Jikino Kensha No Arion Go

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Admindac She's The Fairest Online

Select Bitch
Ch Counterpoint Let's Get This Party Started







Group 3 - Paul Stanton Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Hive's Eye Candy
  Boxer   24
Group 2nd   Ch Vanderbilt's Miss Money Penny   Samoyed   22
Group 3rd   
Ch Timberknoll's Diamond In The Sky At Blackbeary
  Newfoundland   20
Group 4th    Fargo Falco Jr Del Littorio   Doberman Pinscher   19
BPIG   Ch Vanderbilt's Miss Money Penny   Samoyed   N/A
Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Outlander's Take Me Back In Time



Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Seaberns Calm Before The Storm



Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Hive's Eye Candy

Best Of Opposite Sex
Leeds Devil's Legend Of How The West Was Won

Best Puppy In Breed
Leeds Devil's Legend Of How The West Was Won


Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChG Banbury's Imagine Dragons



Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 4 pts (4-1-0-0)
Fargo Falco Jr Del Littorio

Best Of Opposite Sex
Fede Felicia La Luz Del Littorio

Best Of Winners: (4-1-0-0)
Fargo Falco Jr Del Littorio

Best Puppy In Breed
Holmrun's Last Of The Titans


Winners Dog: (4-1-0-0)
Fargo Falco Jr Del Littorio

Reserve Winners Dog
Holmrun's Last Of The Titans

Senior Puppy Dog Class
1st Holmrun's Last Of The Titans

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Tiago Tenace Tempra Del Littorio

Open Dog Class
1st Fargo Falco Jr Del Littorio
2nd Rudy The Thunder Moose

Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Cerasi Astronomia Nova



Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Quadco N Anhara's As Beautiful As Forever

Best Puppy In Breed
Quadco N Anhara's As Beautiful As Forever


Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB CR Prince Charming



Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Timberknoll's Diamond In The Sky At Blackbeary



Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Whoosh Believe In Sailor's Dreams

Best Of Opposite Sex
Whoosh Double Ipa

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Whoosh Believe In Sailor's Dreams


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Whoosh Double Ipa

Reserve Winners Bitch
Whoosh Vivid Lights

12-18 Month Bitch Class
1st Whoosh Vivid Lights

Open Bitch Class
1st Whoosh Double Ipa

Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Halcyon's Day Of The Dead With Trojan

Best Puppy In Breed
Halcyon's Day Of The Dead With Trojan



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Halcyon's Day Of The Dead With Trojan

Reserve Winners Bitch
Zena Vom Schwarzerwald

Junior Puppy Bitch Class
1st Halcyon's Day Of The Dead With Trojan

Open Bitch Class
1st Zena Vom Schwarzerwald

Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Vanderbilt's Miss Money Penny

Best Puppy In Breed
Ch Vanderbilt's Miss Money Penny



Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Snoebear's Reigning I'm A Star

Best Puppy In Breed
Ch Snoebear's Reigning I'm A Star



Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sancha D'Tsarshadow Rika Aldaana






Group 4 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
Seawest Maximilian Westwood
  West Highland White Terrier   27
Group 2nd   
GChB Darwyn's Trail Blazer
  Welsh Terrier   26
Group 3rd   
GChS Ryba's Skyfall
  Australian Terrier   25
Group 4th   
GCh Lucas (Estonia)
  Skye Terrier   23
BPIG   Ch Amblegreen Paradym All Or Nothing   Norwich Terrier   N/A
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Ryba's Skyfall

Best Of Opposite Sex
Ch Kiaya's Blast Off To Tidewalker



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Toonees Seelie Court Fae

Best Puppy In Breed
Toonees Seelie Court Fae

Select Bitch
Ch Goldenears Anna-Beth



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Toonees Seelie Court Fae

Reserve Winners Bitch
Kian's Springlilias O'Isle At Janmar

Senior Puppy Bitch Class
1st Toonees Seelie Court Fae

12-18 Month Bitch Class
1st Kian's Springlilias O'Isle At Janmar

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Milar Paco



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Medley's I Want It All Vonaksu



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Amblegreen Paradym All Or Nothing

Best Of Opposite Sex
Ch Amblegreen Sidney By The Sea

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Ragus Sunset Strip

Best Puppy In Breed
Ch Amblegreen Paradym All Or Nothing


Winners Dog: (1-1-1-1)
Ragus Sunset Strip

Junior Puppy Dog Class
1st Ragus Sunset Strip

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Russhaven Having A Ball At Ballymoon



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 6 pts (1-3-0-3)
Dreamaker Midnight Bliss

Best Of Opposite Sex
Mimicker's Candy Man

Best Of Winners: (1-3-0-3)
Dreamaker Midnight Bliss

Best Puppy In Breed
Dreamaker Midnight Bliss

Select Bitch
GCh Express Empire Jakarta


Winners Dog: (1-3-0-3)
Mimicker's Candy Man

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mimicker's Candy Man


Winners Bitch: (1-3-0-3)
Dreamaker Midnight Bliss

Reserve Winners Bitch
Express Empire Liberation

Junior Puppy Bitch Class
1st Dreamaker Midnight Bliss

12-18 Month Bitch Class
1st Express Empire Liberation

Open Bitch Class
1st Empire Creator Intoxicating

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Dunsmuir'N'Glenby's Dream Weaver

Best Puppy In Breed
Glenby's 'N' Dunsmuir Designed With Style


Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lucas (Estonia)



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Staffhaven's The Taoiseach

Best Puppy In Breed
Staffhaven's The Taoiseach


Winners Dog: (1-0-0-0)
Staffhaven's The Taoiseach

Senior Puppy Dog Class
1st Staffhaven's The Taoiseach


Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Darwyn's Trail Blazer



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Seawest Maximilian Westwood


Winners Dog: (1-0-0-0)
Seawest Maximilian Westwood

12-18 Month Dog Class
1st Seawest Maximilian Westwood






Group 5 - Yvonne Savard Top Dog
Points
Group 1st   Ch G-James Of Angela White   Maltese   38
Group 2nd   
GCh Carmorosa's Lady Sophie
  Silky Terrier   37
Group 3rd   Ch Xtreme Sealegends Harper's Goddess   Biewer Terrier   35
Group 4th    Lilangelz Baby I'm A Star   Pomeranian   32
BPIG   Ch Xtreme Sealegends Harper's Goddess   Biewer Terrier   4
Best Baby Puppy In Group    Carmorosa's In A League Of Her Own   Silky Terrier   0
Best Veteran In Group   Ch MistyTrails Sweet Serendipity   Havanese   0
Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
Ch Xtreme Sealegends Harper's Goddess

Best Puppy In Breed
Ch Xtreme Sealegends Harper's Goddess

Select Bitch
Ch Lyn's Jelly Bean At Lemoge



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dawnaquinn Snow Place Like Home


4-6 Month Dog Class
1st Sunsprite Rhythm And Blues


Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dawnaquinn Snow Place Like Home

Open Bitch Class
1st Dawnaquinn Snow Place Like Home

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Arkland N Crystaljems Queen Lil'bit



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dewdrops Halo In The Mist Of Cheyennes

Best Puppy In Breed
Dewdrops Halo In The Mist Of Cheyennes


Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Chantel's This Star Is Dressed In Holiday Style


Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh G-James Of Angela White





Winners Dog: (1-4-2-0)
Derrima Odyssey

Junior Puppy Dog Class
1st Derrima Odyssey

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Lilangelz Baby I'm A Star

Best Of Opposite Sex
Arwins Coupe De Ville

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Lilangelz Baby I'm A Star

Best Puppy In Breed
Lilangelz Baby I'm A Star

Select Dog
Ch Furrycreek's Catch Me If You Can


Winners Dog: (1-3-1-0)
Lilangelz Baby I'm A Star

Senior Puppy Dog Class
1st Lilangelz Baby I'm A Star


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Arwins Coupe De Ville

Reserve Winners Bitch
Furrycreek's Favoured Grace

Senior Puppy Bitch Class
1st Arwins Coupe De Ville

Open Bitch Class
1st Furrycreek's Favoured Grace
2nd Lilangelz Good Golly Miss Molly

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Lemoge's Snow Angel



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Lemoge's Sweet Sugar

Reserve Winners Bitch
Lemoges Midnight Star

12-18 Month Bitch Class
1st Lemoge's Sweet Sugar
2nd Lemoges Midnight Star

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Carmorosa's Lady Sophie

Best Of Opposite Sex
Ch Carmorosa's Regal Ryder



4-6 Month Bitch Class
1st Carmorosa's In A League Of Her Own

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Ch Spoildrotten's Bark At The Moon

Best Of Opposite Sex
Preia-Nobel Lady Raisin

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Tempo's Love Me Tender

Best Puppy In Breed
Tempo's Love Me Tender


Winners Dog: (1-3-1-0)
Tempo's Love Me Tender

Senior Puppy Dog Class
1st Tempo's Love Me Tender


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Preia-Nobel Lady Raisin

Reserve Winners Bitch
Tempo's Before He Cheats

Junior Puppy Bitch Class
1st Tempo's Two Doors Down

12-18 Month Bitch Class
1st Preia-Nobel Lady Raisin

Open Bitch Class
1st Tempo's Before He Cheats





Group 6 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Trekhond's Bennie And The Jets
  Tibetan Spaniel   25
Group 2nd   Ch Bakuna's Encanto   French Bulldog   23
Group 3rd   
Ch Beaukees Pursuit Of Perfection
  Keeshond   21
Group 4th   
GChB Sunojo I Aim To Misbehave
  Shiba Inu   20
BPIG   
Violet Painted Lake Of Summer Zenyas
  Poodle (Standard)   1
Best Baby Puppy In Group    Hillcrest Coquelicot   Poodle (Standard)   0
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Encores Rockin The Pandemonium

Select Dog
Ch Wrapt In Smoke And Mirrors



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Bakuna's Encanto

Best Of Opposite Sex
GCh Amberbull Can't Tell Me Nothin



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Beaukees Pursuit Of Perfection



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
Violet Painted Lake Of Summer Zenyas

Best Of Opposite Sex
Delphinium's Keeper Of The Dream

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Violet Painted Lake Of Summer Zenyas

Best Puppy In Breed
Violet Painted Lake Of Summer Zenyas

Select Bitch
Ch Theory Nuit d'Etoiles


Winners Dog: (1-2-0-2)
Delphinium's Keeper Of The Dream

Junior Puppy Dog Class
1st Delphinium's Keeper Of The Dream


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Violet Painted Lake Of Summer Zenyas

Reserve Winners Bitch
Tully's Celestial Celebration At Durandel

12-18 Month Bitch Class
1st Tully's Celestial Celebration At Durandel

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Violet Painted Lake Of Summer Zenyas

4-6 Month Bitch Class
1st Hillcrest Coquelicot

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Doreve's Island West Paladin


Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Sunojo I Aim To Misbehave



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sealegends Moonlight Magic



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Trekhond's Bennie And The Jets

Select Dog
GChS Judo's Top Secret At Trekhond





Group 7 - Yvonne Savard Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Solo's Bayou Le Vacher
  Berger Picard   10
Group 2nd   
GCh Nahrof Semper Supra
  Border Collie   9
Group 3rd   
Squarecote One Royal Blossom
  Old English Sheepdog   8
Group 4th   
Ch Pinewood's Cowgirls Don't Cry At Trekhond
  Miniature American Shepherd   6
BPIG   
Ch Coastalviews Smoking Gun
  Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Leboria Wishing Star
  Border Collie   0
Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB WNR Dine Aways Holy Basil

Best Of Opposite Sex
Ch Priestcreek's Queen Of Sass



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Summerwind Cowboy Legend At Trekhond



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Solo's Bayou Le Vacher



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Nahrof Semper Supra



4-6 Month Bitch Class
1st Leboria Wishing Star

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Prairiepine Vividus Keeper Of The Royalty


Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Southern Sunrise You're Just Lovely Chorey


Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Pinewood's Cowgirls Don't Cry At Trekhond



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Squarecote One Royal Blossom

Best Of Opposite Sex
GCh Blueshire's Big Ben



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Squarecote One Royal Blossom

Open Bitch Class
1st Squarecote One Royal Blossom

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Coastalviews Smoking Gun

Best Puppy In Breed
Ch Coastalviews Smoking Gun



Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By