Forest City Kennel Club
Friday, May 8, 2015 - Show # 2



Related Results


Results courtesy of:


-- Pat Blenkey --
GCh. Liberator's Power Play
"Kessel"
Breeder/Owner/Handler: Pat Blenkey & Brian Casey
www.wrathliberator.com


Best In Show
Judge: Glen Stark
Welsh Corgi (Pembroke)  
GCh Stonecroft's Star Sighting
Points: 127 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Glen Stark
Pekingese  
GCh Pekeden PHD For Schuyler
Best Puppy In Show
Judge: Glen Stark
Great Dane  
Cupar's Golden Ticket
Best Baby Puppy In Show
Judge: Glen Stark
Fox Terrier (Smooth)   Outfoxed Whole Lotta Love








Group 1 - Michel Chaloux Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Katyra Do U Fancy Duck Oryxes
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   36
Group 2nd   
GCh Mar-K's Hot N Spicey
  Spaniel (American Cocker)   35
Group 3rd   
GCh Butterblac's Keep Knocking
  Retriever (Flat-Coated)   27
Group 4th    Jaunenoir's Applemeadow Ruben   Retriever (Labrador)   23
BPIG    Beachstone's All American Girl   Spaniel (American Cocker)   N/A
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Yyteri Biscay's Unique Onyx

Best Puppy In Breed
Yyteri Biscay's Unique Onyx



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Perryglen's Justdoitat Coquetel

Best Puppy In Breed
GChEx Brackenmoor Somethingroyal

Select Bitch
GChEx Brackenmoor Somethingroyal




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 4 pts (3-1-0-1)
GCh Legacyk In Your Dreams

Best Of Opposite Sex
Mount Albion's Dark Sequoia

Best Of Winners: (3-1-0-1)
Mount Albion's Royal Jewel

Best Puppy In Breed
Mount Albion's Royal Jewel


Winners Dog: (3-1-0-1)
Mount Albion's Dark Sequoia

Reserve Winners Dog
Mount Albion's Royal Onyx

Junior Puppy Dog Class
1st Stannyfield Whole Lotta Trouble

Senior Puppy Dog Class
1st Mount Albion's Royal Onyx

Open Dog Class
1st Mount Albion's Dark Sequoia


Winners Bitch: (3-1-0-1)
Mount Albion's Royal Jewel

Senior Puppy Bitch Class
1st Mount Albion's Royal Jewel


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh Stonepeake's Wrtn In Stone

Best Of Opposite Sex
GCh Mercer's Takin' On The Outfit

Select Dog
Ch Mercer's U Cnt Hndle The Truth




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Butterblac's Keep Knocking

Best Of Opposite Sex
Rush's Little Black Dress

Best Puppy In Breed
Butterblac's The Cherry On Top



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Rush's Little Black Dress

Reserve Winners Bitch
Butterblac's The Cherry On Top

Junior Puppy Bitch Class
1st Butterblac's The Cherry On Top

Senior Puppy Bitch Class
1st Rush's Victoria Secret

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rush's Little Black Dress


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Charis's Mister Finch


Winners Dog: (1-0-0-0)
Charis's Mister Finch

Open Dog Class
1st Charis's Mister Finch



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 6 pts (2-4-0-1)
Jaunenoir's Applemeadow Ruben

Best Of Opposite Sex
GCh Stonemeadow's Jet Black

Best Of Winners: (2-4-0-1)
Jaunenoir's Applemeadow Ruben

Best Puppy In Breed
Pinebank Cloudbrst Of Santosha


Winners Dog: (2-4-0-1)
Jaunenoir's Applemeadow Ruben

Reserve Winners Dog
Asa's Vintage Sculpture

Senior Puppy Dog Class
1st Asa's Vintage Sculpture

Open Dog Class
1st Jaunenoir's Applemeadow Ruben


Winners Bitch: (2-4-0-1)
Alder Creek's Kea Runs The Miles

Reserve Winners Bitch
Pinebank Cloudbrst Of Santosha

Senior Puppy Bitch Class
1st Pinebank Cloudbrst Of Santosha
2nd Asa's Vision Of Grace

Canadian Bred Bitch Class
1st Applemeadow Liberty Pink Pearl

Open Bitch Class
1st Alder Creek's Kea Runs The Miles


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Katyra Do U Fancy Duck Oryxes




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Windmoor's A Novel Idea




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 7 pts (2-4-1-1)
GCh Mar-K's Hot N Spicey

Best Of Opposite Sex
GCh WynRidge's Make It So

Best Of Winners: (2-4-1-1)
Beachstone's All American Girl

Best Puppy In Breed
Beachstone's All American Girl


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michel Chaloux

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Lienroc Indiana Echoes

Best Of Opposite Sex
Ourdream Kelgerri Playnwitfire

Best Puppy In Breed
Ourdream Kelgerri Playnwitfire



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Ourdream Kelgerri Playnwitfire

Reserve Winners Bitch
Lienroc Echo On My Mind

Senior Puppy Bitch Class
1st Ourdream Kelgerri Playnwitfire

Canadian Bred Bitch Class
1st Lienroc Echo On My Mind


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Judi Elford Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Xenos Condren
  Afghan Hound   8
Group 2nd   
GCh BoBac Spoiled Red Cecil B DeMille
  Basset Hound   7
Group 3rd   
Cariad's All About It
  Whippet   6
Group 4th   
Timberline She's Got The Moves
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   4
BPIG   
Cariad's All About It
  Whippet   N/A
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Xenos Condren




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh BoBac Spoiled Red Cecil B DeMille




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Timberline She's Got The Moves

Best Puppy In Breed
Timberline She's Got The Moves



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Timberline She's Got The Moves

Reserve Winners Bitch
Daclier's Come Dance With Me

Junior Puppy Bitch Class
1st Chetcote Delphi

Senior Puppy Bitch Class
1st Timberline She's Got The Moves
2nd Daclier's Come Dance With Me


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cataraqui Running A Red


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cataraqui Running A Red

Canadian Bred Dog Class
1st Cataraqui Running A Red



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Windstorm Zayda El Sirhan

Best Puppy In Breed
Windstorm Zayda El Sirhan



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Windstorm Zayda El Sirhan

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Windstorm Zayda El Sirhan


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judi Elford

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Cariad's All About It

Best Of Opposite Sex
Navyn Ballymalone

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Cariad's All About It

Best Puppy In Breed
Cariad's All About It


Winners Dog: (1-1-0-0)
Cariad's All About It

Junior Puppy Dog Class
1st Cariad's All About It


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Navyn Ballymalone

Junior Puppy Bitch Class
1st Navyn Ballymalone


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Glen Stark Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Liberator's Power Play
  Doberman Pinscher   15
Group 2nd   
GCh Envision Glitter In The Air
  Boxer   11
Group 3rd    Cupar's Time To Reign   Great Dane   8
Group 4th    Adesa's My Little Pony At Gumby's   Bernese Mountain Dog   6
BPIG   
Cupar's Golden Ticket
  Great Dane   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Striders Kokanee Gold
  Great Dane   0
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Adesa's My Little Pony At Gumby's



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
So Charmed Alexandros Midnight Solo

Best Of Opposite Sex
Midnightsolo Zavetnaja Mechta

Best Of Winners: (1-1-0-0)
So Charmed Alexandros Midnight Solo

Best Puppy In Breed
So Charmed Alexandros Midnight Solo


Winners Dog: (1-1-0-0)
So Charmed Alexandros Midnight Solo

Senior Puppy Dog Class
1st So Charmed Alexandros Midnight Solo


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Midnightsolo Zavetnaja Mechta

Canadian Bred Bitch Class
1st Midnightsolo Zavetnaja Mechta


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Envision Glitter In The Air

Best Of Opposite Sex
Riverroads Large And In Charge

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Trimanor Halo Designs Suede


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Trimanor Halo Designs Suede

Open Bitch Class
1st Trimanor Halo Designs Suede


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GCh Liberator's Power Play

Best Of Opposite Sex
Liberator's Match Point

Select Dog
GCh Goldgrove Heaven's Messenger

Select Bitch
Ch Whitcam's My Time To Shine



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Liberator's Match Point

12-18 Month Bitch Class
1st Liberator's Match Point


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Cupar's Time To Reign

Best Puppy In Breed
Cupar's Golden Ticket


3-6 Month Dog Class
1st Striders Kokanee Gold


Winners Bitch: (0-2-0-0)
Cupar's Time To Reign

Reserve Winners Bitch
Cupar's Golden Ticket

Junior Puppy Bitch Class
1st Cupar's Golden Ticket

Open Bitch Class
1st Cupar's Time To Reign


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Baby Blue's Barney Rubble

Best Of Opposite Sex
Lexington's Crown Of Jewels

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Baby Blue's Barney Rubble


Winners Dog: (1-1-0-0)
Baby Blue's Barney Rubble

12-18 Month Dog Class
1st Baby Blue's Barney Rubble


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Lexington's Crown Of Jewels

Open Bitch Class
1st Lexington's Crown Of Jewels


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Windorff's Lucky Pretty Penny

Best Puppy In Breed
Windorff's Lucky Pretty Penny



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Windorff's Lucky Pretty Penny

Reserve Winners Bitch
Daisy Duke Von Der Indischen-See

Senior Puppy Bitch Class
1st Windorff's Lucky Pretty Penny

12-18 Month Bitch Class
1st Daisy Duke Von Der Indischen-See


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Glen Stark Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Windeire Firebreak
  Irish Terrier   4
Group 2nd   
Ch Huntaway Red Rose
  Border Terrier   3
Group 3rd    Mythago's Crystal Blue Persuasion   Schnauzer (Miniature)   2
Group 4th   
GCh Farquar Bryanna Róiselcie Áine
  Soft-Coated Wheaten Terrier   0
BPIG No Entry
Best Baby Puppy In Group    Outfoxed Whole Lotta Love   Fox Terrier (Smooth)   0
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Huntaway Red Rose




Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Outfoxed Whole Lotta Love



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Windeire Firebreak




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Mythago's Crystal Blue Persuasion

Best Of Opposite Sex
Evalill Blackcreek Nymeria

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Mythago's Crystal Blue Persuasion


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Evalill Blackcreek Nymeria

12-18 Month Bitch Class
1st Evalill Blackcreek Nymeria


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Farquar Bryanna Róiselcie Áine




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Donna Conod Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Pekeden PHD For Schuyler
  Pekingese   27
Group 2nd   
Ch Avantgarde Moon Song
  Affenpinscher   25
Group 3rd   
GCh Ashstone's Atria
  Havanese   24
Group 4th   
Ch Castel's Montague
  Papillon   21
BPIG   
Ch Xoe-Eleki's Yellow Brick Road
  Pug   N/A
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Avantgarde Moon Song




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Jewelcroft's Going Concern

Best Of Opposite Sex
Barrington Santana Love Songs

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Jewelcroft's Going Concern

Best Puppy In Breed
Banco Royal Over The Seas And Back


Winners Dog: (1-2-0-0)
Jewelcroft's Going Concern

Open Dog Class
1st Jewelcroft's Going Concern


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Barrington Santana Love Songs

Reserve Winners Bitch
Banco Royal Over The Seas And Back

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Banco Royal Over The Seas And Back

Open Bitch Class
1st Barrington Santana Love Songs


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Cogie's Thundering Streak

Select Dog
Ch Bloomsbury Big Bang




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Ashstone's Atria

Best Of Opposite Sex
Ch Laurelgate's Inferno

Best Puppy In Breed
Ashstone's Harmony Jewel



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Ashstone's Harmony Jewel

Junior Puppy Bitch Class
1st Ashstone's Harmony Jewel


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Storybook Westley As You Wish

Best Of Opposite Sex
Storybook's Queen Cricket

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Storybook Westley As You Wish

Best Puppy In Breed
Storybook Westley As You Wish


Winners Dog: (1-1-0-0)
Storybook Westley As You Wish

Senior Puppy Dog Class
1st Storybook Westley As You Wish


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Storybook's Queen Cricket

Senior Puppy Bitch Class
1st Storybook's Queen Cricket


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Castel's Montague




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Pekeden PHD For Schuyler

Best Puppy In Breed
Pekeden Peacekeeper


Winners Dog: (1-0-1-0)
Pekeden Peacekeeper

Junior Puppy Dog Class
1st Pekeden Peacekeeper



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 3 pts (0-4-0-0)
Tinyprints Always Coca Cola

Best Puppy In Breed
Tinyprints Always Coca Cola



Winners Bitch: (0-4-0-0)
Tinyprints Always Coca Cola

Reserve Winners Bitch
Son Shine's Divine Joy

Senior Puppy Bitch Class
1st Tinyprints Always Coca Cola

12-18 Month Bitch Class
1st Son Shine's Divine Joy
2nd Son Shine's Mika

Open Bitch Class
1st Son Shine's Kayla Que


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GCh Xoe-Eleki's Yellow Brick Road

Best Of Opposite Sex
GCh MnSpaws Glitz And Glamour

Best Puppy In Breed
GCh Xoe-Eleki's Yellow Brick Road



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Jimary Belaire Silk Stockings

Reserve Winners Bitch
Jimary's Sweet Dreams

Senior Puppy Bitch Class
1st Jimary Belaire Silk Stockings

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Jimary's Sweet Dreams

Open Bitch Class
1st Cloverbrook's Hey Pretty Girl


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Deebet's Robin Hood




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Ch Wexford's Moonlight Finale

Best Of Opposite Sex
Bluemajesty's Level Up

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Wexford's National Treasure

Best Puppy In Breed
Bluemajesty's Level Up


Winners Dog: (2-1-1-0)
Wexford's National Treasure

Reserve Winners Dog
Bluemajesty's Bulletproof

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Bluemajesty's Bulletproof

Open Dog Class
1st Wexford's National Treasure


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Bluemajesty's Level Up

Senior Puppy Bitch Class
1st Bluemajesty's Level Up


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Ted Fahlgren Top Dog
Points
Group 1st   Ch Aldo Everreddy   Bichon Frise   10
Group 2nd   
Ch Seulement Tissage Mes Reves
  French Bulldog   9
Group 3rd    Rohon Mr Valentine   Boston Terrier   7
Group 4th   
Chadklier's Genuine Gem
  Bulldog   6
BPIG   
Ch Seulement Tissage Mes Reves
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Keerocka's NeverEnding Story For Purrkees
  Keeshond   0
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Aldo Everreddy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rohon Mr Valentine


Winners Dog: (1-0-0-0)
Rohon Mr Valentine

Open Dog Class
1st Rohon Mr Valentine



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chadklier's Genuine Gem



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chadklier's Genuine Gem

12-18 Month Bitch Class
1st Chadklier's Genuine Gem


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Gumby's Chianti Classico

Best Puppy In Breed
Gumby's Chianti Classico


Winners Dog: (1-0-0-0)
Gumby's Chianti Classico

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Gumby's Chianti Classico



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Mi-Pao's Red Panache

Best Puppy In Breed
A&I Of The Island's Invader Zim


Winners Dog: (2-0-1-0)
A&I Of The Island's Invader Zim

Reserve Winners Dog
Dragonslayer Tai's Sir Winston

Junior Puppy Dog Class
1st Dragonslayer Tai's Sir Winston

Senior Puppy Dog Class
1st A&I Of The Island's Invader Zim



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Seulement Tissage Mes Reves

Best Puppy In Breed
GCh Seulement Tissage Mes Reves


Winners Dog: (1-0-1-0)
Fulofbull Jacko LaSalle Otrvly

Junior Puppy Dog Class
1st Fulofbull Jacko LaSalle Otrvly


3-6 Month Bitch Class
1st Ottervalley Tryin Somethin New


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Keesridge The Essence Of Zivah



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kinder's Heart's Content

Best Puppy In Breed
Kinder's Heart's Content


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kinder's Heart's Content

Senior Puppy Dog Class
1st Kinder's Heart's Content



Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Glen Stark Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Stonecroft's Star Sighting
  Welsh Corgi (Pembroke)   21
Group 2nd   
GCh Avatar Bayshore Havoc At Katyra
  Border Collie   16
Group 3rd   
Ch Mr Merlot du Bouleau Blanc
  Schapendoes   15
Group 4th    Bonnyville Have A Little Faith   Shetland Sheepdog   14
BPIG    Pinkribbon's New Girl   Australian Shepherd   N/A
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Agassiz's Blueberry Crush

Best Puppy In Breed
Byeyo's Miss Lulu Blue



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Byeyo's Miss Lulu Blue

Junior Puppy Bitch Class
1st Byeyo's Miss Lulu Blue


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch ThundeRun That's The Spirit

Best Of Opposite Sex
Pine Springs Luna Del Diablo

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Pinkribbon's New Girl

Best Puppy In Breed
Pinkribbon's New Girl


Winners Dog: (1-1-0-1)
Pine Springs Luna Del Diablo

Senior Puppy Dog Class
1st Pine Springs Luna Del Diablo


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Pinkribbon's New Girl

Junior Puppy Bitch Class
1st Pinkribbon's New Girl


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Celebre Journey To Chantryile

Best Of Opposite Sex
Hidalgo Brimwylf D'Avril

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Navarro It's Me Di Scottatura

Best Puppy In Breed
GCh Celebre Journey To Chantryile


Winners Dog: (1-2-1-0)
Navarro It's Me Di Scottatura

12-18 Month Dog Class
1st Navarro It's Me Di Scottatura


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Hidalgo Brimwylf D'Avril

Reserve Winners Bitch
Top Guns Push N The Limits At Casryn

Junior Puppy Bitch Class
1st Top Guns Push N The Limits At Casryn

Open Bitch Class
1st Hidalgo Brimwylf D'Avril


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Avatar Bayshore Havoc At Katyra




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Uneeda One Song Glory Colbea




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Szentmihalyi-Szabo Nemes


Winners Dog: (1-0-0-0)
Szentmihalyi-Szabo Nemes

Open Dog Class
1st Szentmihalyi-Szabo Nemes



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mr Merlot du Bouleau Blanc




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Bonnyville Have A Little Faith

Best Of Opposite Sex
Bonnyville's Gatekeeper

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Bonnyville Have A Little Faith

Best Puppy In Breed
Bonnyville's Gatekeeper


Winners Dog: (1-3-0-0)
Bonnyville's Gatekeeper

Junior Puppy Dog Class
1st Bonnyville's Gatekeeper


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Bonnyville Have A Little Faith

Reserve Winners Bitch
Regaloake's Charmingly Blue

Junior Puppy Bitch Class
1st Regaloake's Charming Alexis

Canadian Bred Bitch Class
1st Regaloake's Charmingly Blue

Open Bitch Class
1st Bonnyville Have A Little Faith


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Glen Stark

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
GCh Stonecroft's Star Sighting

Best Of Opposite Sex
Merthyr Creating The Future

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Raglansdream Starbux Mocha

Best Puppy In Breed
Raglansdream Starbux Mocha

Select Bitch
Ch Aylesford Wind In The Willows


Winners Dog: (1-2-0-2)
Merthyr Creating The Future

Open Dog Class
1st Merthyr Creating The Future


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Raglansdream Starbux Mocha

Reserve Winners Bitch
Raglansdream Benz Classy Rolex

Junior Puppy Bitch Class
1st Raglansdream Starbux Mocha

Open Bitch Class
1st Raglansdream Benz Classy Rolex


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By