Lady Slipper Kennel Club
Saturday, July 21, 2018 - Show # 1



Related Results

Conformation

Saturday, July 21 (Show # 1)
Saturday, July 21 (Show # 2)
Sunday, July 22 (Show # 3)
Sunday, July 22 (Show #4)

Obedience

Sunday, July 22 (Obedience Trial 1)

Rally Obedience

Sunday, July 22 (Rally Trial 1)



Best In Show
Judge: James Reynolds
Afghan Hound  
GCh Obiwan Heart Of Darkness
Points: 148 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: James Reynolds
Border Collie  
GCh ArbourWay's Foretelling The Spring
Points: 136
Best Puppy In Show
Judge: James Reynolds
Soft-Coated Wheaten Terrier  
Ch Keepsake's Raise Your Glass
Best Baby Puppy In Show
Judge: James Reynolds
Samoyed  
Snowlegend Aria Of Snowstar
Best Altered In Show
Judge: James Reynolds
Shih Tzu  
Ch (Alt) Loghavens Elegant Anne








Group 1 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Seasyde Believe In Me
  Pointer   36
Group 2nd   
GCh YBFGoldens All Or Nothing JustB
  Retriever (Golden)   35
Group 3rd   
De Lombardie Nova Breezycreek
  Pointer (German Short-Haired)   24
Group 4th    Bernfield's Rhythm N' Blues   Retriever (Labrador)   21
BPIG   
De Lombardie Nova Breezycreek
  Pointer (German Short-Haired)   N/A
BPIG   
De Lombardie Kheps Breezycreek
  Pointer (German Short-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Ramahis Radio Flyer   Spaniel (American Cocker)   0
Best Altered In Group   
Willowcrest Miss K C Katwalk
  Retriever (Golden)   0
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Seasyde Believe In Me



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
De Lombardie Nova Breezycreek

Best Puppy In Breed
De Lombardie Nova Breezycreek

Select Bitch
GCh Legacyk Stannyfield Prime Time



Winners Bitch: (0-2-0-1)
De Lombardie Nova Breezycreek

Reserve Winners Bitch
De Lombardie Kheps Breezycreek

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Prairielight All In The Family



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Prairielight All In The Family

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 10 pts (2-5-4-0)
GCh YBFGoldens All Or Nothing JustB

Best Of Opposite Sex
Jazzin's American Sweetheart@Starhill

Best Of Winners: (2-5-4-0)
Jazzin's American Sweetheart@Starhill

Best Puppy In Breed
Quyen's Mystical Duke Xavier

Select Dog
GCh Nautilus Luck Of The Irish


Winners Dog: (2-5-4-0)
Quyen's Mystical Duke Xavier

Reserve Winners Dog
Auburnmist Road to Dunsmuir

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Bernfield's Rhythm N' Blues

Best Of Opposite Sex
Onarock Matlin Figgy Duff

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Bernfield's Rhythm N' Blues

Best Puppy In Breed
Onarock Matlin Figgy Duff


Winners Dog: (2-2-0-0)
Bernfield's Rhythm N' Blues

Reserve Winners Dog
Madabout's Kiss In Motion


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Onarock Matlin Figgy Duff

Reserve Winners Bitch
Marsuvica Begins at Matlin

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Plaisance Lord Kensley


Winners Dog: (1-0-0-0)
Plaisance Lord Kensley


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Gordonstar Calibre de Cartier



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kulana Mandolin Wind



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Ch Ashleysown Optical Illusions

Best Of Opposite Sex
Dtael's Encore

Best Puppy In Breed
Dtael's Encore

Select Dog
Ch Chicoryhill's-JD-At-Velcoffs



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Dtael's Encore

Reserve Winners Bitch
Dtael's DD At Velcoff

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ruffwood's I've Got Spirit


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ruffwood's I've Got Spirit


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GCh Bluestone's Little Black Dress

Best Of Opposite Sex
Bluestones Special Edition

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Bluestones Georgia On My Mind

Best Puppy In Breed
Bluestones Georgia On My Mind

Select Bitch
GCh Bluestones Got Her Groove Back


Winners Dog: (1-1-0-2)
Bluestones Special Edition


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Bluestones Georgia On My Mind

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Remme's Sunset Sam



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Remme's Sunset Sam

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Luckpuddle's Zodiac Zinfadel

Best Of Opposite Sex
Ch Alto's Ode To Magic


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Red Run Revolution







Group 2 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Obiwan Heart Of Darkness
  Afghan Hound   11
Group 2nd   
Ch Daggarwoods Bjorn 2B A Star
  Norwegian Elkhound   9
Group 3rd   
Ch Doonabrig N McCartney Xclusive
  Whippet   8
Group 4th   
GCh TG Shillington Seeing Stars
  Beagle   7
BPIG   
Ch Doonabrig N McCartney Xclusive
  Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group    Bigsmithy Diana   Beagle   0
Best Altered In Group No Entry
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Obiwan Heart Of Darkness

Select Dog
GCh Winterbourne's Amantaka



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Wasenshi's Locked'N Loaded



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh TG Shillington Seeing Stars



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Trajam I Believe In Fare Ies

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Rhill's The Force Awakens At Ashdown MS

Select Dog
GCh Rockindox Short Squeeze


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
GrandCru Latour II

Best Puppy In Breed
GrandCru Latour II


Winners Dog: (1-0-0-0)
GrandCru Latour II


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Daggarwoods Bjorn 2B A Star



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Trumphill's Taking The High Road

Best Of Opposite Sex
Ch Asoshi Sadiki Of Omega



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Doonabrig N McCartney Xclusive

Best Puppy In Breed
GCh Doonabrig N McCartney Xclusive







Group 3 - James Reynolds Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Esmonds Git 'R Done
  Rottweiler   7
Group 2nd   
GCh Pine Ridge's Huckleberry Finn
  Bullmastiff   5
Group 3rd   
Briley's Noble Endeavour
  Boxer   2
Group 4th   
Snowstar's Christmas Miracle
  Samoyed   1
BPIG   
Briley's Noble Endeavour
  Boxer   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Snowlegend Aria Of Snowstar
  Samoyed   0
Best Altered In Group No Entry
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Briley's Noble Endeavour

Best Puppy In Breed
GCh Briley's Noble Endeavour



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GCh Pine Ridge's Huckleberry Finn

Best Puppy In Breed
Pine Ridge's Feel The Thunder

Select Dog
GChEx Bramstoke's Walkin In Memphis


Winners Dog: (1-0-2-0)
Pine Ridge's Feel The Thunder


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Ojadn's Spirit Moon Cedar Knoll



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Esmonds Git 'R Done

Best Of Opposite Sex
Ch Galwoods Gona Make U Love Mee

Best Puppy In Breed
Ch Galwoods Gona Make U Love Mee



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Snowstar's Christmas Miracle

Best Puppy In Breed
Snowstar's Christmas Miracle



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Snowstar's Christmas Miracle





Group 4 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Mersey Smooth Criminal
  Manchester Terrier   14
Group 2nd   Ch Hjohoo's Hjo're My Kind Of Perfect   Cairn Terrier   13
Group 3rd   
GCh Rootn Polarexpress By Chewbacca
  Bull Terrier   9
Group 4th   
Ch Keepsake's Raise Your Glass
  Soft-Coated Wheaten Terrier   8
BPIG   
Ch Keepsake's Raise Your Glass
  Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group No Entry
Best Altered In Group No Entry
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Regalridge Stand On Guard


Winners Dog: (1-0-0-0)
Regalridge Stand On Guard


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Moorbern's Highway to Love

Select Bitch
GCh Ganymede's Europa



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rootn Polarexpress By Chewbacca



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Hjohoo's Hjo're My Kind Of Perfect

Best Of Opposite Sex
Lochlomond's Highlander Angus

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Lochlomond's Highlander Angus

Best Puppy In Breed
Lochlomond Annie Penney's Sage


Winners Dog: (1-2-0-1)
Lochlomond's Highlander Angus


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Lochlomond Annie Penney's Sage

Reserve Winners Bitch
Lochlomond Wee Babbling Brook

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Glahms Anne Of A Thousand Days



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Glahms Anne Of A Thousand Days

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mersey Smooth Criminal



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh TriNor Rebel In The Making

Best Puppy In Breed
GCh TriNor Rebel In The Making



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bristol Abbey's Got My Shine On

Best Puppy In Breed
GCh Bristol Abbey's Got My Shine On



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Ellerker's Before The Sunrise


Winners Dog: (1-0-1-0)
Marwyn's Dezignated Hitter


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Keepsake's Raise Your Glass

Best Puppy In Breed
Ch Keepsake's Raise Your Glass







Group 5 - James Reynolds Top Dog
Points
Group 1st   
Ch PekeEasy Top Gun Is In Town
  Pekingese   27
Group 2nd   
Ch Rockit's Simply Irresitable
  Miniature Pinscher   24
Group 3rd   
Starstruck Ride The Stars
  Papillon   23
Group 4th    Foxworth Forever in Blue Jeans   Pomeranian   18
BPIG    Foxworth Forever in Blue Jeans   Pomeranian   N/A
Best Baby Puppy In Group   
IslandGems Dream Girl
  Toy Fox Terrier   0
Best Altered In Group No Entry
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Maison Dusoleil Armand at Fields Edge

Best Of Opposite Sex
Whimsy Carnival Queen

Best Puppy In Breed
Mardigrais Sweet On Cherrywood



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Whimsy Carnival Queen

Reserve Winners Bitch
Mardigrais Sweet On Cherrywood

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Meander Mynameiswilbywonderful

Best Puppy In Breed
Meander Mynameiswilbywonderful


Winners Dog: (1-0-0-0)
Meander Mynameiswilbywonderful


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Gardine Solar Flare

Best Puppy In Breed
Gardine Solar Flare



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Gardine Solar Flare

Reserve Winners Bitch
Gardine I Am The Liquor

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Kabecca Grayson Nor'easter

Best Of Opposite Sex
Ch Folklore Infiniti Kal's Krypto



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Folklore Infiniti Touchofsuper

Reserve Winners Bitch
Ferazi-GDM-Lakeside Princess Z

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Rockit's Simply Irresitable



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Rockit's Simply Irresitable

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Starstruck Ride The Stars

Best Of Opposite Sex
Renaissance Riversedge To The Top

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Starstruck Ride The Stars

Best Puppy In Breed
Diamondsun's Karma

Select Dog
GCh Kildrummy's My Lucky Charm


Winners Dog: (2-2-1-0)
Starstruck Ride The Stars

Reserve Winners Dog
Diamondsun's Jinx


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Renaissance Riversedge To The Top

Reserve Winners Bitch
Diamondsun's Karma

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh PekeEasy Top Gun Is In Town

Best Of Opposite Sex
Michaelmas Pekeeasy Angel Eyes

Best Puppy In Breed
Michaelmas Pekeeasy Angel Eyes



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Michaelmas Pekeeasy Angel Eyes

Reserve Winners Bitch
Michaelmas La Divina

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Foxworth Forever in Blue Jeans

Best Puppy In Breed
Foxworth Forever in Blue Jeans


Winners Dog: (1-0-0-0)
Foxworth Forever in Blue Jeans


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Riverview's Ms. Belle Starr

Best Of Opposite Sex
GCh Kalmadray's Son of Anarchy



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Annadeans Manitoba Prairie


Winners Dog: (2-0-0-0)
Annadeans Manitoba Prairie

Reserve Winners Dog
Annadeans Thackery Jinx


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Maldonfox All In Islandgems



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Shanash's Rockstar In The Ring

Best Of Opposite Sex
Marsuvica's Who's on First

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Shanash's Rockstar In The Ring

Best Puppy In Breed
Shanash's Rockstar In The Ring

Select Dog
Ch Paradiselee On The Mark


Winners Dog: (1-1-1-0)
Shanash's Rockstar In The Ring


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Marsuvica's Who's on First





Group 6 - James Reynolds Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Ormar Vultus Regius Venustas
  Poodle (Standard)   16
Group 2nd   
Ch Eltorro Fxmoor P'Cherie Brioche
  French Bulldog   14
Group 3rd   
Ch Hessenvilla's Buddy Holly
  Boston Terrier   13
Group 4th   
Ch Onsengeltje N Juju Ready Or Not
  Dalmatian   12
BPIG   
Opals Gimme A Break
  Shih Tzu   N/A
Best Baby Puppy In Group    Cross B's Clara Kye   Chow Chow   0
Best Altered In Group   
Ch (Alt) Loghavens Elegant Anne
  Shih Tzu   0
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Hessenvilla's Buddy Holly



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Eastway's Michele Anastasia Ursula



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Onsengeltje N Juju Ready Or Not



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Eltorro Fxmoor P'Cherie Brioche



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Temerity Lightning Bug

Best Of Opposite Sex
Ufourea Leaping For Love



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Ufourea Leaping For Love

Reserve Winners Bitch
Dunroamin Luvs Cheap Thrills

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Rickees Show Me The Ring

Select Dog
Ch Keysmark's Spencer Tracy


Winners Dog: (1-0-1-0)
Rickees Show Me The Ring


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lasacas Marshall A. Constable



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Ormar Vultus Regius Venustas

Best Of Opposite Sex
Napoli Andre De L'Eden

Best Puppy In Breed
Napoli Andre De L'Eden


Winners Dog: (1-0-0-1)
Napoli Andre De L'Eden


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Opals Gimme A Break

Best Puppy In Breed
Opals Gimme A Break

Select Bitch
GCh Loghavens Kindred Spirit



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Opals Gimme A Break

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Trekhond's Summer Wages



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Ahkama Losar Khampa

Best Puppy In Breed
Sumanshu Black Diamond


Winners Dog: (1-0-1-0)
Sumanshu Black Diamond




Group 7 - James Reynolds Top Dog
Points
Group 1st   
GCh ArbourWay's Foretelling The Spring
  Border Collie   31
Group 2nd    Laureate Everything Nice   Shetland Sheepdog   30
Group 3rd   
Ch Boyero Thats My Girl
  Bouvier des Flandres   23
Group 4th   
GCh Treestarr Oracle Chick Magnet
  Australian Shepherd   22
BPIG   
Ch Kelbren Amapola
  Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Coastalviews Tidal Wave   Shetland Sheepdog   0
Best Altered In Group    Dunroamin's Finally There   Australian Shepherd   0
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Agassiz N Austlyn Heading East



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 5 pts (0-2-2-2)
GChEx Treestarr Oracle Chick Magnet

Best Of Opposite Sex
GCh Novacoast EZ To Love

Best Puppy In Breed
GCh Starwood Heir Apparent

Select Bitch
Ch Amadore Raise Your Glass



Winners Bitch: (0-2-2-2)
Cowboy's Never Seen 'er Comin'

Reserve Winners Bitch
Aussieacres B Girl

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Mission Hill's Two Times A Lady

Best Of Opposite Sex
Mission Hill's Second Two None

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Mission Hill's Two Times A Lady


Winners Dog: (1-1-0-0)
Mission Hill's Second Two None


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Mission Hill's Two Times A Lady

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx ArbourWay's Foretelling The Spring



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Boyero Thats My Girl



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Omega Buckhaven Red Rock

Best Of Opposite Sex
Midisle's Freetown Kid

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Omega Buckhaven Red Rock

Best Puppy In Breed
Midisle's Freetown Kid


Winners Dog: (2-2-0-0)
Omega Buckhaven Red Rock

Reserve Winners Dog
Midisle Golden Boy


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Midisle's Freetown Kid

Reserve Winners Bitch
Cardross Parallel Line

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Chantry's Who's That Lady

Best Of Opposite Sex
Feoras Bank Heist

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Chantry's Who's That Lady

Best Puppy In Breed
Feoras Bank Heist


Winners Dog: (1-2-0-0)
Feoras Bank Heist


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Chantry's Who's That Lady

Reserve Winners Bitch
Feoras Hidden Grace

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Timberline's Runnin' Wild

Best Of Opposite Sex
Ch Celine V Dan Alhedy's Hoeve


Winners Dog: (1-0-1-1)
Call Me Samson Von Lousar


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Immerzu High Fidelity

Select Dog
Ch Immerzu Ghostlight



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Schapannro's P Luuk

Best Puppy In Breed
Schapannro's P Luuk


Winners Dog: (1-0-0-0)
Schapannro's P Luuk


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 6 pts (2-2-0-3)
Laureate Everything Nice

Best Of Opposite Sex
Akadia Martinique Pastry Chef

Best Of Winners: (2-2-0-3)
Akadia Martinique Pastry Assistant

Best Puppy In Breed
Ch Kelbren Amapola

Select Bitch
Ch Kelbren Amapola


Winners Dog: (2-2-0-3)
Akadia Martinique Pastry Chef

Reserve Winners Dog
Shelhaven Resonance


Winners Bitch: (2-2-0-3)
Akadia Martinique Pastry Assistant

Reserve Winners Bitch
Riviera Mariboy Razzle Dazzle

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Vastgota Canadian Giiwedin LT


Winners Dog: (1-0-0-0)
Vastgota Canadian Giiwedin LT


Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By