Crocus Obedience & Kennel Club
Monday, February 21, 2022 - Show-5



Related Results

Obedience

Saturday, February 19 (Obedience Trial-1)
Sunday, February 20 (Obedience Trial-2)
Monday, February 21 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Saturday, February 19 (Rally Trial-1)
Sunday, February 20 (Rally Trial-2)
Monday, February 21 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Sharon Derrick
Pomeranian  
Ch Sunterra So Fired Up
Points: 150 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Sharon Derrick
Chinese Shar-Pei  
GCh Gumby's Bearposh Ever After
Points: 130
Best Puppy In Show
Judge: Sharon Derrick
Whippet  
Aikerskaill Leave The Door Open At SpecialD








Group 1 - Sharon Derrick Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Thomashenry Earthroamer
  Retriever (Labrador)   35
Group 2nd   
Ch Trusask's Walk This Way
  Setter (Irish)   25
Group 3rd   
Ches-Shores Spotted Eagle
  Retriever (Chesapeake Bay)   22
Group 4th   
Ch Kizmar Pagliacci Slow Roasted Wickedness
  Vizsla (Smooth)   21
BPIG   
Ch Kizmar Pagliacci Slow Roasted Wickedness
  Vizsla (Smooth)   N/A
Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Crossiron Asterix

Best Of Opposite Sex
Crossiron's Catch Me If You Can

Best Puppy In Breed
Crossiron's Dream Come True



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Crossiron's Catch Me If You Can

Reserve Winners Bitch
Crossiron's Dream Come True

Junior Puppy Bitch Class
1st Crossiron's Dream Come True

12-18 Month Bitch Class
1st Crossiron's Catch Me If You Can

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Legacyk Made It Legal



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ches-Shores Spotted Eagle


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ches-Shores Spotted Eagle

Open Dog Class
1st Ches-Shores Spotted Eagle


Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Candor's Making A Racket

Best Of Opposite Sex
Harmony's Dark Side Of The Moon

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Verdoro's Blazing Flash

Best Puppy In Breed
GCh Candor's Making A Racket


Winners Dog: (1-3-1-0)
Verdoro's Blazing Flash

Junior Puppy Dog Class
1st Verdoro's Blazing Flash


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Harmony's Dark Side Of The Moon

Reserve Winners Bitch
Verdoro's Blazing Away

Junior Puppy Bitch Class
1st Verdoro's Blazing Away

12-18 Month Bitch Class
1st Harmony's Dark Side Of The Moon

Open Bitch Class
1st JBG's Two Pina Coladas

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 9 pts (2-5-2-1)
GChB Thomashenry Earthroamer

Best Of Opposite Sex
GCh Danrich's Simply Fetching

Best Of Winners: (2-5-2-1)
Makaila's Bam Ba Lam

Best Puppy In Breed
Firebacks Maybe It's Maybelline

Select Dog
Ch Ridge View Leffe Brune


Winners Dog: (2-5-2-1)
Makaila's Bam Ba Lam

Reserve Winners Dog
Firebacks Danrich Royal Flush

Junior Puppy Dog Class
1st Firebacks Danrich Royal Flush

12-18 Month Dog Class
1st Makaila's Bam Ba Lam


Winners Bitch: (2-5-2-1)
Biscay Festival Maris

Reserve Winners Bitch
Biscay Fogo Island Harbour

Senior Puppy Bitch Class
1st Firebacks Maybe It's Maybelline

Canadian Bred Bitch Class
1st Biscay Preciosa Reina

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Biscay Festival Maris

Open Bitch Class
1st Biscay Fogo Island Harbour
2nd Tybo's Little Black Olive

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Trusask's Walk This Way

Best Of Opposite Sex
Ch Helm's Annie Of Hillsview Farms

Select Bitch
Ch Cairncross Red High Heels



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Puppylove Master Of The Game



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
Ch Kinwashkly Kentucky Boone

Best Of Opposite Sex
Ch Kinwashkly By A Mudslide

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Prairiestorm Sergeant Snowman

Best Puppy In Breed
Lakefields Miss Applesauce Sally


Winners Dog: (1-3-2-1)
Prairiestorm Sergeant Snowman

Open Dog Class
1st Prairiestorm Sergeant Snowman


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Kinwashkly Magi Star

Reserve Winners Bitch
Kinwashkly Buffalo Gal

Senior Puppy Bitch Class
1st Lakefields Miss Applesauce Sally

Open Bitch Class
1st Kinwashkly Magi Star
2nd Kinwashkly Buffalo Gal

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Tricklecreek Twitterpated



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Rosen's Hunter By The Moonlight

Best Puppy In Breed
Rosen's Hunter By The Moonlight


Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kizmar Pagliacci Slow Roasted Wickedness

Best Puppy In Breed
Ch Kizmar Pagliacci Slow Roasted Wickedness



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Minalt's Fuzzy Tai Ngamere


Winners Dog: (1-0-0-0)
Minalt's Fuzzy Tai Ngamere

Open Dog Class
1st Minalt's Fuzzy Tai Ngamere






Group 2 - Sharon Derrick Top Dog
Points
Group 1st   
Longonlovings Dreams In Darkness
  Dachshund (Miniature Smooth)   4
Group 2nd   
Aikerskaill Leave The Door Open At SpecialD
  Whippet   3
Group 3rd   
GCh Fort Merrill Searching For A Way Out
  Basset Hound   2
Group 4th   
RHK Stormies Silver N Saphire
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   1
BPIG   
Aikerskaill Leave The Door Open At SpecialD
  Whippet   N/A
Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fort Merrill Searching For A Way Out



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
RHK Stormies Silver N Saphire

Best Puppy In Breed
Ch RHK Mellies Vanilla Kisses

Select Bitch
Ch RHK Mellies Vanilla Kisses



Winners Bitch: (0-1-0-1)
RHK Stormies Silver N Saphire

Open Bitch Class
1st RHK Stormies Silver N Saphire

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Longonlovings Dreams In Darkness



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Aikerskaill Leave The Door Open At SpecialD

Best Puppy In Breed
GCh Aikerskaill Leave The Door Open At SpecialD







Group 3 - Shirley Hubenig Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Jury's Karma Police
  Schnauzer (Giant)   22
Group 2nd   
Polarfleece's Sooo Delicious
  Samoyed   21
Group 3rd   
Ch Nanook's Mistral Wind
  Siberian Husky   13
Group 4th   
GCh Hilltophaven's Semper Fidelis
  Doberman Pinscher   11
BPIG   
Polarfleece's Sooo Delicious
  Samoyed   N/A
Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Winterchill's Snowolf Koalaboration

Best Puppy In Breed
Ch Winterchill's Snowolf Koalaboration



Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
ZaiZoe-Kuhl These Boots Are Made For Walkin'

Best Puppy In Breed
ZaiZoe-Kuhl These Boots Are Made For Walkin'


Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Mallaig's Diamond In The Rough



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Mallaig's Diamond In The Rough

Open Bitch Class
1st Mallaig's Diamond In The Rough

Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
GCh Hilltophaven's Semper Fidelis

Best Of Opposite Sex
GChS Hilltophaven's Virago Sensation

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Whitcam's Pride And Freedom

Best Puppy In Breed
ConnQuest Turn It On Again


Winners Dog: (1-3-1-1)
Hilltophaven's Wolf Of Wall Street

12-18 Month Dog Class
1st Hilltophaven's Wolf Of Wall Street


Winners Bitch: (1-3-1-1)
Whitcam's Pride And Freedom

Reserve Winners Bitch
ConnQuest Turn It On Again

Junior Puppy Bitch Class
1st ConnQuest Turn It On Again

Open Bitch Class
1st Whitcam's Pride And Freedom
2nd Gentry's High Sierra

Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Baywood Got Some Splainin ToDo



Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 7 pts (0-3-1-4)
Polarfleece's Sooo Delicious

Best Of Opposite Sex
Ch Kanook's Walk With Blue Thunder

Best Puppy In Breed
Polarfleece's Sooo Delicious


Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Jury's Karma Police



Judge: Shirley Hubenig

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Nanook's Mistral Wind

Best Of Opposite Sex
Nanook's Northern Footprint

Best Puppy In Breed
Nanook's Northern Footprint



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Nanook's Northern Footprint

Senior Puppy Bitch Class
1st Nanook's Northern Footprint





Group 4 - Sharon Derrick Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   16
Group 2nd   
Adrian's Waltzing Matilda With Me Shawndee
  Russell Terrier   15
Group 3rd   
Castle Guard Mount Banjo Amazeeano
  Border Terrier   14
Group 4th    Julerr For The Rebel Alliance   Cesky Terrier   9
BPIG   
Ch Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   N/A
Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Shawndee N Focus Rock The Ring

Best Of Opposite Sex
Traquaire Raise A Glass Shawndee

Best Puppy In Breed
Shawndee Walking On Sunshine



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Traquaire Raise A Glass Shawndee

Reserve Winners Bitch
Shawndee Walking On Sunshine

Junior Puppy Bitch Class
1st Shawndee Walking On Sunshine

12-18 Month Bitch Class
1st Traquaire Raise A Glass Shawndee

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
GChB Ambition's Southern Belle

Select Bitch
GChS Rina Lob Od 1300 Kaplara



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Castle Guard Mount Banjo Amazeeano

Best Of Opposite Sex
Benchmark's Bella Amiga

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Castle Guard Mount Banjo Amazeeano

Best Puppy In Breed
Benchmark's Bella Amiga

Select Dog
GChS Benchmark's Bright Shining Fame


Winners Dog: (1-3-1-0)
Castle Guard Mount Banjo Amazeeano

12-18 Month Dog Class
1st Castle Guard Mount Banjo Amazeeano


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Benchmark's Bella Amiga

Reserve Winners Bitch
Castle Guard Pineapple Jane

Senior Puppy Bitch Class
1st Benchmark's Bella Amiga

12-18 Month Bitch Class
1st Castle Guard's Cass Of Canterbury

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Castle Guard Pineapple Jane

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Table Top Irresistible Dance Ironwood Imaginabull



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Julerr For The Rebel Alliance



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Julerr For The Rebel Alliance

Open Bitch Class
1st Julerr For The Rebel Alliance

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Nezhnoye Plamya Tsarevich For Sionnach


Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Adrian's Waltzing Matilda With Me Shawndee


Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines

Best Puppy In Breed
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Stoon's Gloriana

Best Puppy In Breed
Stoon's Gloriana



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Stoon's Gloriana

Senior Puppy Bitch Class
1st Stoon's Gloriana





Group 5 - Sharon Derrick Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Sunterra So Fired Up
  Pomeranian   19
Group 2nd   
GCh Valifyre Hidden Treasure
  Papillon   18
Group 3rd   
GCh That's Carlosas Solar Flair
  Havanese   16
Group 4th   
Ch NV's Pull The Stars From The Sky
  Chinese Crested Dog   15
BPIG   
Diavolino's Gimme A Kiss
  Italian Greyhound   N/A
Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
Ch Linandy's Diamonds N Pearls

Best Of Opposite Sex
GChB Miss M's Black Barlow


Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Misty Meadow's Madame Bovary



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Misty Meadow's Madame Bovary

Open Bitch Class
1st Misty Meadow's Madame Bovary

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 7 pts (2-2-2-2)
GCh NV's Pull The Stars From The Sky

Best Of Opposite Sex
GChS Wind's Something About Mary

Best Of Winners: (2-2-2-2)
Shantel's Dancing In The Dark

Select Dog
Ch Ethereal's I Don't Want To Miss A Thing


Winners Bitch: (2-2-2-2)
Rosen's Firefly Serenity

Reserve Winners Bitch
Rosen's Fireside Chat

Canadian Bred Bitch Class
1st Rosen's Firefly Serenity

Open Bitch Class
1st Rosen's Fireside Chat

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Coton CPH's Unchain My Heart



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB That's Carlosas Solar Flair



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Diavolino's Gimme A Kiss

Best Puppy In Breed
Diavolino's Gimme A Kiss



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Diavolino's Gimme A Kiss

Junior Puppy Bitch Class
1st Diavolino's Gimme A Kiss

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Valifyre Hidden Treasure

Select Dog
GChB Riesa N Passionpaps Grand Adventures With Riffraff



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sunterra So Fired Up



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Xoe's Off With Their Heads

Best Puppy In Breed
Xoe's Off With Their Heads



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Xoe's Off With Their Heads

Senior Puppy Bitch Class
1st Xoe's Off With Their Heads





Group 6 - Sharon Derrick Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Gumby's Bearposh Ever After
  Chinese Shar-Pei   17
Group 2nd   
Ch Lasalle's Bend It Like Beckham At Incognito
  French Bulldog   16
Group 3rd   
GCh Luvit Dalnavert Awesome Ice Storm
  Bichon Frise   15
Group 4th   
Elkridge Piedmont Uncharted
  Poodle (Standard)   12
BPIG   
Elkridge Piedmont Uncharted
  Poodle (Standard)   N/A
Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChS Luvit Dalnavert Awesome Ice Storm

Best Of Opposite Sex
Luvit Dalnavert Magic Ice Crystal

Best Puppy In Breed
Dalnavert Luvit The Ice Dancer



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Luvit Dalnavert Magic Ice Crystal

Reserve Winners Bitch
Dalnavert Luvit The Ice Dancer

Senior Puppy Bitch Class
1st Dalnavert Luvit The Ice Dancer

Open Bitch Class
1st Luvit Dalnavert Magic Ice Crystal

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Gumby's Bearposh Ever After



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Lasalle's Bend It Like Beckham At Incognito



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Kandansk Advantageous

Best Of Opposite Sex
Sunniva Summer Solstice

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Kandansk Advantageous

Best Puppy In Breed
Sunniva's Sundayrose At Tyramara

Select Dog
Ch Sunniva's Finnigans Blonde Ale


Winners Dog: (1-2-1-0)
Sunniva Summer Solstice

Canadian Bred Dog Class
1st Sunniva Summer Solstice


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Kandansk Advantageous

Reserve Winners Bitch
Sunniva's Sundayrose At Tyramara

Senior Puppy Bitch Class
1st Sunniva's Sundayrose At Tyramara

Open Bitch Class
1st Kandansk Advantageous

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Elkridge Piedmont Uncharted

Best Puppy In Breed
Elkridge Piedmont Uncharted


Winners Dog: (1-0-0-0)
Elkridge Piedmont Uncharted

Senior Puppy Dog Class
1st Elkridge Piedmont Uncharted


Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 7 pts (2-3-3-0)
GCh BriShiWorld Hitoshi

Best Of Opposite Sex
Satika's Born To Sparkle

Best Of Winners: (2-3-3-0)
San Jo The Man In Black

Best Puppy In Breed
San Jo The Man In Black

Select Dog
Ch Roy Go Hidden Cascade


Winners Dog: (2-3-3-0)
San Jo The Man In Black

Reserve Winners Dog
Tsukime And Urajiro Prince Henry

Junior Puppy Dog Class
1st Tsukime And Urajiro Prince Henry

Open Dog Class
1st San Jo The Man In Black


Winners Bitch: (2-3-3-0)
Satika's Born To Sparkle

Reserve Winners Bitch
BriShiWorld Mia

Junior Puppy Bitch Class
1st BriShiWorld Mia

Senior Puppy Bitch Class
1st BriShiWorld Naomi

Canadian Bred Bitch Class
1st Satika's Born To Sparkle



Group 7 - Sharon Derrick Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sugarok Magical Mystery Tour
  Finnish Lapphund   31
Group 2nd   
GCh Sketchbook's Leinenstone Mojito Mixer
  Berger Picard   27
Group 3rd   
Ch Curig A New Hope
  Welsh Corgi (Pembroke)   26
Group 4th    Zesta Define The Moment   Shetland Sheepdog   19
BPIG    Diamond G's Magic Morning Madeline   Welsh Corgi (Pembroke)   N/A
Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 6 pts (2-2-1-2)
GChB Dream Meadow's All American Boy On The Bayouland

Best Of Opposite Sex
Bellbright's Mother Of Dragons

Best Of Winners: (2-2-1-2)
Bellbright's Mother Of Dragons

Select Bitch
Ch Kinring's Act Of Valour


Winners Bitch: (2-2-1-2)
Bellbright's Mother Of Dragons

Reserve Winners Bitch
Wild Edge Ryans Lila

12-18 Month Bitch Class
1st Wild Edge Ryans Lila

Canadian Bred Bitch Class
1st Bellbright's Mother Of Dragons

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Birdwing Seize The Battle At Amarantine

Best Puppy In Breed
Birdwing Seize The Battle At Amarantine


Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sketchbook's Leinenstone Mojito Mixer



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Prairiepine's Montego Bay

Best Of Opposite Sex
Caradilis & Crosswind Butterfly Kisses

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Prairiepine's Montego Bay

Best Puppy In Breed
Prairiepine's Montego Bay


Winners Dog: (1-2-0-0)
Prairiepine's Montego Bay

Junior Puppy Dog Class
1st Prairiepine's Montego Bay

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune

Best Puppy In Breed
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChEx Sugarok Magical Mystery Tour

Best Of Opposite Sex
Dk Shadagrace Walk This Way

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Dk Shadagrace Walk This Way

Best Puppy In Breed
Dk Shadagrace Walk This Way

Select Dog
GCh DK Shadagrace Blaze Of Glory


Winners Dog: (1-1-2-0)
Shadagrace Maverick Lambert

Junior Puppy Dog Class
1st Shadagrace Maverick Lambert


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Dk Shadagrace Walk This Way

Senior Puppy Bitch Class
1st Dk Shadagrace Walk This Way

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Windkist Princess Bride

Best Puppy In Breed
Windkist Unbridled



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Windkist Princess Bride

Reserve Winners Bitch
Windkist Unbridled

Senior Puppy Bitch Class
1st Windkist Unbridled

Open Bitch Class
1st Windkist Princess Bride

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Zesta Define The Moment

Best Of Opposite Sex
Zesta Most Magical

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Zesta Define The Moment

Best Puppy In Breed
Zesta Most Magical


Winners Dog: (1-1-0-0)
Zesta Define The Moment

Open Dog Class
1st Zesta Define The Moment


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Zesta Most Magical

Senior Puppy Bitch Class
1st Zesta Most Magical

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 6 pts (2-4-1-0)
GCh Curig A New Hope

Best Of Opposite Sex
Diamond G's Magic Morning Madeline

Best Of Winners: (2-4-1-0)
Diamond G's Magic Morning Madeline

Best Puppy In Breed
Diamond G's Magic Morning Madeline


Winners Dog: (2-4-1-0)
Nootka's Emblazon Of Steel

Reserve Winners Dog
Khaskova N Nootka's Raz Ma Taz

Senior Puppy Dog Class
1st Khaskova N Nootka's Raz Ma Taz

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Nootka's Emblazon Of Steel

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By