Crocus Obedience & Kennel Club
Sunday, September 12, 2021 - Show-1



Related Results


Results courtesy of:




Best In Show
Judge: David Gilmour
Ibizan Hound  
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji
Points: 152 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: David Gilmour
Retriever (Labrador)  
Ch Thomashenry's High Carbon Steel
Points: 138
Best Puppy In Show
Judge: David Gilmour
Poodle (Standard)  
Ch WinterGarden Ready Steady Go








Group 1 - David Gilmour Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Thomashenry's High Carbon Steel
  Retriever (Labrador)   28
Group 2nd   
Ch Sevenoaks Raise A Glass At Sunsetter
  Setter (English)   19
Group 3rd   
Ch Keypoint's Play On Words
  Spaniel (English Springer)   18
Group 4th   
GCh Ranzfel Vodka Tonic
  Spaniel (English Cocker)   16
BPIG   
Ch Keypoint's Play On Words
  Spaniel (English Springer)   N/A
Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Stonepeake Dirty Tommie



Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 5 pts (0-2-3-1)
GCh Scion Begold Moonstruck

Best Of Opposite Sex
Ch Avalor Fall-O The Sun

Select Dog
GCh Avalors There Is A New Kid In Town



Winners Bitch: (0-2-3-1)
JBG's Never Have I Ever

Reserve Winners Bitch
Belcanto I Gotta Feeling

12-18 Month Bitch Class
1st Belcanto I Gotta Feeling

Open Bitch Class
1st JBG's Never Have I Ever

Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 8 pts (2-3-3-1)
Ch Thomashenry's High Carbon Steel

Best Of Opposite Sex
Ch Rickways I Cross My Heart

Best Of Winners: (2-3-3-1)
Hayshaker Bridge To Fireline

Select Dog
GCh Rickways Cut To The Chase


Winners Dog: (2-3-3-1)
Wolfridge's Diesel

Reserve Winners Dog
Rickways Peanut Butter Cluster

Canadian Bred Dog Class
1st Wolfridge's Diesel

Open Dog Class
1st Rickways Peanut Butter Cluster

Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Roaneden's Highwind Warning


Winners Dog: (1-0-0-0)
Roaneden's Highwind Warning

12-18 Month Dog Class
1st Roaneden's Highwind Warning


Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sevenoaks Raise A Glass At Sunsetter



Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh Begay N Sebastian's Power Of Persuasion

Best Of Opposite Sex
Sebastian's Dance Parti

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Sebastian's All About Power

Best Puppy In Breed
Sebastian's All About Power


Winners Dog: (2-1-1-0)
Sebastian's All About Power

Reserve Winners Dog
Shaankata ReddySetGo Clanagroe

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sebastian's All About Power

Open Dog Class
1st Shaankata ReddySetGo Clanagroe


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Sebastian's Dance Parti

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sebastian's Dance Parti

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Abbyford Full Moon

Best Puppy In Breed
Abbyford Full Moon


Winners Dog: (1-0-0-0)
Abbyford Full Moon

Junior Puppy Dog Class
1st Abbyford Full Moon


Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Ranzfel Vodka Tonic

Best Of Opposite Sex
DutchHill Devil Wears Prada

Best Of Winners: (1-1-1-0)
DutchHill Devil Wears Prada

Best Puppy In Breed
DutchHill Fortune Favours Bold


Winners Dog: (1-1-1-0)
DutchHill Fortune Favours Bold

Junior Puppy Dog Class
1st DutchHill Fortune Favours Bold


Winners Bitch: (1-1-1-0)
DutchHill Devil Wears Prada

Open Bitch Class
1st DutchHill Devil Wears Prada

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Keypoint's Play On Words

Best Of Opposite Sex
Rosen's Darius Oliver

Best Puppy In Breed
Ch Keypoint's Play On Words


Winners Dog: (1-0-0-1)
Rosen's Darius Oliver

Open Dog Class
1st Rosen's Darius Oliver


Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Koping Proud As A Peacock

Best Puppy In Breed
Koping Proud As A Peacock



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Koping Proud As A Peacock

Junior Puppy Bitch Class
1st Koping Proud As A Peacock





Group 2 - Lynn White Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   13
Group 2nd   
Ch Sandstorm After The Gold Rush
  Saluki   12
Group 3rd   GCh Windrock Little Town Flirt   Greyhound   10
Group 4th   
Ch Introducing Ike V. Grunsven
  Basset Hound   9
BPIG    Sunhunde Wunder-Ful New Beginning   Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Judge: Lynn White

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Introducing Ike V. Grunsven

Select Dog
GCh Fort Merrill Searching For A Way Out



Judge: Lynn White

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Waskasoo's Second To None

Best Of Opposite Sex
Telfords Take ALook At Me Now

Select Bitch
Ch Foxfire's Three Small Words



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Telfords Take ALook At Me Now

Open Bitch Class
1st Telfords Take ALook At Me Now

Judge: Lynn White

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Sunhunde Wunder-Ful New Beginning

Best Of Opposite Sex
Ch Shamorra Brandach Heartspell

Best Puppy In Breed
Sunhunde Wunder-Ful New Beginning



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Sunhunde Wunder-Ful New Beginning

Senior Puppy Bitch Class
1st Sunhunde Wunder-Ful New Beginning

Judge: Lynn White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Windrock Little Town Flirt



Judge: Lynn White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Amahte's Sungura Wawindaji



Judge: Lynn White

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Sandstorm After The Gold Rush


Winners Dog: (1-0-1-0)
Khamsin's Another Perfect Day

12-18 Month Dog Class
1st Khamsin's Another Perfect Day


Judge: Lynn White

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Ch Aikerskaill SpecialD Rich Girl

Best Of Opposite Sex
Winsmith SpecialD Finn McCool






Group 3 - Lynn White Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Liberty's Let's Make Up
  Siberian Husky   28
Group 2nd   
Ch Nautica's Fallenoak Key Of Sea
  Newfoundland   22
Group 3rd   
GCh Regnancy's Always Siriusly Charming
  Doberman Pinscher   20
Group 4th   
Ch Nikita's Egyptian Cotton At Polarfleece
  Samoyed   14
BPIG   
Strider N Droghedas Din Djarin
  Great Dane   N/A
Judge: Lynn White

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Divine's Remember The Fallen

Best Of Opposite Sex
Firefly's Dancing In The Dark

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Divine's Remember The Fallen

Best Puppy In Breed
Firefly's Dancing In The Dark


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Firefly's Dancing In The Dark

Reserve Winners Bitch
Rasilons Discovery

Junior Puppy Bitch Class
1st Firefly's Dancing In The Dark

12-18 Month Bitch Class
1st Rasilons Discovery

Open Bitch Class
1st Rasilons Evolution Theory

Judge: Lynn White

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Mallaig's Keltic Challenger

Best Of Opposite Sex
Ch Ziva Diva



Judge: Lynn White

Best Of Breed: 5 pts (2-1-2-1)
GCh Regnancy's Always Siriusly Charming

Best Of Opposite Sex
Ch Hilltophaven's Virago Sensation

Best Of Winners: (2-1-2-1)
Hilltophaven's Wolf Of Wall Street

Best Puppy In Breed
Cassels I'm A Survior

Select Dog
Ch Hilltophaven's Semper Fidelis


Winners Dog: (2-1-2-1)
Hilltophaven's Wolf Of Wall Street

Reserve Winners Dog
Wingate's Marlon Brando

12-18 Month Dog Class
1st Hilltophaven's Wolf Of Wall Street

Open Dog Class
1st Wingate's Marlon Brando


Winners Bitch: (2-1-2-1)
Cassels I'm A Survior

Senior Puppy Bitch Class
1st Cassels I'm A Survior

Judge: Lynn White

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Brazen Shine On Darkstar

Best Of Opposite Sex
Brazen Long Strange Trip

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Brazen Shine On Darkstar


Winners Dog: (1-1-0-0)
Brazen Long Strange Trip

Open Dog Class
1st Brazen Long Strange Trip


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Brazen Shine On Darkstar

Open Bitch Class
1st Brazen Shine On Darkstar

Judge: Lynn White

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Strider N Droghedas Din Djarin

Best Puppy In Breed
Strider N Droghedas Din Djarin


Judge: Lynn White

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Nautica's Fallenoak Key Of Sea

Best Of Opposite Sex
Stillstream's Center Stage


Winners Dog: (1-0-0-1)
Stillstream's Center Stage

Open Dog Class
1st Stillstream's Center Stage


Judge: Lynn White

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
GCh Nikita's Egyptian Cotton At Polarfleece

Best Puppy In Breed
Winterpeg's Winx



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Winterpeg's Winx

Reserve Winners Bitch
Winterpeg's Teija

Junior Puppy Bitch Class
1st Winterpeg's Winx
2nd Winterpeg's Teija
3rd Winterpeg's Rags To Riches

Judge: Lynn White

Best Of Breed: 5 pts (1-1-1-3)
GCh Liberty's Let's Make Up

Best Of Opposite Sex
Ch Bingo-Bongo

Best Of Winners: (1-1-1-3)
Oakridgelane Misharu Shunico

Select Bitch
Ch Snowmist's Medley At Telaka


Winners Dog: (1-1-1-3)
Oakridgelane Misharu Shunico

Open Dog Class
1st Oakridgelane Misharu Shunico


Winners Bitch: (1-1-1-3)
Unicornhill Tattle Tale

Open Bitch Class
1st Unicornhill Tattle Tale





Group 4 - David Gilmour Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Adrian Walk The Line Shawndee
  Russell Terrier   13
Group 2nd   
Ch Benchmark's Bright Shining Fame
  Border Terrier   12
Group 3rd   
GCh Bueollin's Wild Blue Yonder
  Staffordshire Bull Terrier   10
Group 4th   
GCh Sionnach Duc Jean Sans Peur
  Irish Terrier   9
BPIG   
Edbrios King Rollo
  Kerry Blue Terrier   N/A
Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Shawndee Sharp Focus

Best Puppy In Breed
Traquaire Raise A Glass Shawndee



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Shawndee Sharp Focus

Reserve Winners Bitch
Traquaire Raise A Glass Shawndee

12-18 Month Bitch Class
1st Shawndee Cast Iron Concealed Carry

Canadian Bred Bitch Class
1st Traquaire Raise A Glass Shawndee

Open Bitch Class
1st Shawndee Sharp Focus

Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Benchmark's Bright Shining Fame

Best Of Opposite Sex
Castleguard Cass Of Caterbury

Best Puppy In Breed
Castleguard Cass Of Caterbury



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Castleguard Cass Of Caterbury

Senior Puppy Bitch Class
1st Castleguard Cass Of Caterbury

Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Amarantine's Seige Of Kattegat


Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Sionnach Duc Jean Sans Peur

Best Puppy In Breed
Nezhnoye Plamya Tsatevich For Sionnach


Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Edbrios King Rollo

Best Puppy In Breed
Edbrios King Rollo


Winners Dog: (1-0-0-0)
Edbrios King Rollo

Junior Puppy Dog Class
1st Edbrios King Rollo


Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Adrian Walk The Line Shawndee



Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch VDK's Tukee Chasing The AZ Sun



Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kataxin Bringing Back Smiles



Judge: David Gilmour

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bueollin's Wild Blue Yonder







Group 5 - Sandra Orford Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Symarun's In La La Land
  Pomeranian   18
Group 2nd   
Ch Krystal Rock Solid Bet
  Papillon   16
Group 3rd   
Ch Denali's Crown Jewel
  Chinese Crested   13
Group 4th   
Pekeapug's FN2187@Hug Apuginoz
  Pug   8
BPIG    Riesa's Just A Little Anarchy   Papillon   N/A
Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Miss M's Black Barlow



Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Denali's Crown Jewel

Best Of Opposite Sex
Wind Closer To The Heart

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Denali's Crown Jewel


Winners Dog: (2-3-0-0)
Wind Closer To The Heart

Reserve Winners Dog
Rosen's Firelight And Flames

12-18 Month Dog Class
1st Rosen's Firelight And Flames

Canadian Bred Dog Class
1st Wind Closer To The Heart


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Denali's Crown Jewel

Reserve Winners Bitch
Rosen's Firefly Serenity

12-18 Month Bitch Class
1st Rosen's Fireside Chat

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rosen's Firefly Serenity

Open Bitch Class
1st Denali's Crown Jewel

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh That's Carlosas Solar Flair

Best Of Opposite Sex
That's Summer Better Than Others

Best Puppy In Breed
Twinkle's Lulu Love In Your Heart At Havanangel


Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Chi's Yumi

Best Of Opposite Sex
Chi's Who's Your Daddy

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Chi's Yumi

Best Puppy In Breed
Chi's Who's Your Daddy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Chi's Who's Your Daddy

Junior Puppy Dog Class
1st Chi's Who's Your Daddy


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Chi's Yumi

Open Bitch Class
1st Chi's Yumi

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Ch Krystal Rock Solid Bet

Best Of Opposite Sex
Riesa's Just A Little Anarchy

Best Puppy In Breed
Riesa's Just A Little Anarchy

Select Dog
Ch Riesa N Passionpaps Grand Adventures With Riffraff



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Riesa's Just A Little Anarchy

Junior Puppy Bitch Class
1st Riesa's Just A Little Anarchy

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Symarun's In La La Land

Best Puppy In Breed
Symarun's One In A Million



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Symarun's One In A Million

Reserve Winners Bitch
Symarun's All Of A Sudden

Senior Puppy Bitch Class
1st Symarun's One In A Million
2nd Symarun's All Of A Sudden

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Pekeapug's FN2187@Hug Apuginoz

Best Of Opposite Sex
Pekeapug's Hugapug Twisted Force

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Pekeapug's FN2187@Hug Apuginoz


Winners Dog: (1-1-0-0)
Pekeapug's FN2187@Hug Apuginoz

12-18 Month Dog Class
1st Pekeapug's FN2187@Hug Apuginoz


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Pekeapug's Hugapug Twisted Force

12-18 Month Bitch Class
1st Pekeapug's Hugapug Twisted Force

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh RanMar's Simply A Twist of Fate







Group 6 - Sandra Orford Top Dog
Points
Group 1st   
Ch WinterGarden Ready Steady Go
  Poodle (Standard)   17
Group 2nd   
GCh Luvit Dalnavert Awesome Ice Storm
  Bichon Frise   13
Group 3rd   
GCh Gumby's Bearposh Ever After
  Chinese Shar-Pei   12
Group 4th   
Ch PaisleyPella Miracle Mack
  Dalmatian   10
BPIG   
Ch WinterGarden Ready Steady Go
  Poodle (Standard)   N/A
Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Luvit Dalnavert Awesome Ice Storm



Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Gumby's Bearposh Ever After

Best Puppy In Breed
Siosalach's I'm Your Huckleberry


Winners Dog: (1-0-1-0)
Siosalach's I'm Your Huckleberry

Senior Puppy Dog Class
1st Siosalach's I'm Your Huckleberry


Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch PaisleyPella Miracle Mack

Best Of Opposite Sex
PaisleyPella Give It Your All



Winners Bitch: (0-1-1-1)
PaisleyPella Give It Your All

Open Bitch Class
1st PaisleyPella Give It Your All

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Tyramara Prairie Rose


Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Ch WinterGarden Ready Steady Go

Best Of Opposite Sex
Keomaki Ledgendary Princess

Best Puppy In Breed
Ch WinterGarden Ready Steady Go

Select Dog
Ch Litilann's Worth The Wait



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Keomaki Ledgendary Princess

Reserve Winners Bitch
Crystalton Chikoda Dont Stop Me Now

Senior Puppy Bitch Class
1st Keomaki Ledgendary Princess

Open Bitch Class
1st Crystalton Chikoda Dont Stop Me Now

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
Ch Roy Go Hidden Cascade

Best Of Opposite Sex
Ch Redstory Belle

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Brishiworld Kiyomi

Best Puppy In Breed
Brishiworld Kiyomi

Select Dog
Ch Brishiworld Hitoshi


Winners Dog: (1-2-2-1)
Romeo Go Sakura Kensha

12-18 Month Dog Class
1st Romeo Go Sakura Kensha


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Brishiworld Kiyomi

Reserve Winners Bitch
Brishiworld Michiko

Senior Puppy Bitch Class
1st Brishiworld Kiyomi

Open Bitch Class
1st Brishiworld Michiko



Group 7 - Lynn White Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sketchbook's Leinenstone Mojito Mixer
  Berger Picard   29
Group 2nd   
GCh Tumbleweed Valubal Gamechanger
  Old English Sheepdog   28
Group 3rd   Ch Mystksand Firestarter   German Shepherd Dog   27
Group 4th   
Khaskova N Nootka's Raz Ma Taz
  Welsh Corgi (Pembroke)   19
BPIG   Ch Mystksand Firestarter   German Shepherd Dog   N/A
Judge: Lynn White

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
Ch Uproar's Heart Stone

Best Of Opposite Sex
Ch Dream Meadow's All American Boy On The Bayouland

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Bellbright's Mother Of Dragons

Best Puppy In Breed
Ch Dream Meadow's All American Boy On The Bayouland


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Bellbright's Mother Of Dragons

Canadian Bred Bitch Class
1st Bellbright's Mother Of Dragons

Judge: Lynn White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Eternity's Vance



Judge: Lynn White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sketchbook's Leinenstone Mojito Mixer



Judge: Lynn White

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Darian Tuxedo Junction


Winners Dog: (1-0-0-0)
Darian Tuxedo Junction

Open Dog Class
1st Darian Tuxedo Junction


Judge: Lynn White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Brackenbrae Prairiepine Oynx



Judge: Lynn White

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Shadagrace Ollera I Choose You

Best Puppy In Breed
Shadagrace Ollera I Choose You



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Shadagrace Ollera I Choose You

Reserve Winners Bitch
Nordicsol Shadagrace A New Beginning

Junior Puppy Bitch Class
1st Shadagrace Ollera I Choose You

Senior Puppy Bitch Class
1st Nordicsol Shadagrace A New Beginning

12-18 Month Bitch Class
1st Shadagrace Sweet Melody

Judge: Lynn White

Best Of Breed: 7 pts (1-4-1-2)
Ch Mystksand Firestarter

Best Of Opposite Sex
GCh Canisphere's I Am Lucifer

Best Of Winners: (1-4-1-2)
Norberge To Boldy Go Of Clayfield

Best Puppy In Breed
Ch Mystksand Firestarter

Select Bitch
Ch Qisma's Party Time Again Nobler


Winners Dog: (1-4-1-2)
JurhHaus' All The Right Moves

Open Dog Class
1st JurhHaus' All The Right Moves

Judge: Lynn White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger



Judge: Lynn White

Best Of Breed: 6 pts (1-5-1-0)
Ch Grandgables The Coal Miner

Best Of Opposite Sex
Padona Cassbar's Killer Queen

Best Of Winners: (1-5-1-0)
Padona Cassbar's Killer Queen

Best Puppy In Breed
Cassbar Beldawn Tiz The Season


Winners Dog: (1-5-1-0)
Miqelon Proper 12

Open Dog Class
1st Miqelon Proper 12


Winners Bitch: (1-5-1-0)
Padona Cassbar's Killer Queen

Reserve Winners Bitch
Amberlyn's Acting Out

Junior Puppy Bitch Class
1st Cassbar Beldawn Tiz The Season
2nd Cassbar's Shinning Light

Senior Puppy Bitch Class
1st Dyniques Crystal Blue Persuasion

Canadian Bred Bitch Class
1st Padona Cassbar's Killer Queen

Open Bitch Class
1st Amberlyn's Acting Out

Judge: Lynn White

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Khaskova N Nootka's Raz Ma Taz

Best Of Opposite Sex
Nootka's Dare To Dream

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Khaskova N Nootka's Raz Ma Taz

Best Puppy In Breed
Khaskova N Nootka's Raz Ma Taz


Winners Dog: (1-1-0-0)
Khaskova N Nootka's Raz Ma Taz

Junior Puppy Dog Class
1st Khaskova N Nootka's Raz Ma Taz


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Nootka's Dare To Dream

Open Bitch Class
1st Nootka's Dare To Dream

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By