Battle River Canine Association
Friday, October 22, 2021



Related Results


Results courtesy of:

-- Terrina Maciborski --
CH Ghostpine's Quantum Leap
"Bauer"
Breeder/Owner/Handler: Terrina Maciborski
www.facebook.com/GhostPine-Staffordshire-Bull-Terriers


Best In Show
Judge: Patricia Lanctot
Rottweiler  
GChEx Esmonds God Of All
Points: 407 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Patricia Lanctot
Poodle (Standard)  
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
Points: 311
Best Puppy In Show
Judge: Patricia Lanctot
French Bulldog   Daulokke's Yonaz Le Avenir
Best Baby Puppy In Show
Judge: Patricia Lanctot
Shih Tzu   Mydream's Girls Just Wanta Have Fun With Chico








Group 1 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Eirene's Chase N Chicks
  Retriever (Golden)   47
Group 2nd   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   36
Group 3rd   
GCh Birdztheword Too Humble To Brag
  Retriever (Flat-Coated)   35
Group 4th   
GCh RoseWin's Legacy In Time
  Weimaraner   34
BPIG    Sherlock's Gunslinger   Spaniel (English Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Beaugoldens Imagine 2021   Retriever (Golden)   0
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Fosterhome's Don't Stop Me Now

Best Of Opposite Sex
DuValin Jersey Boy

Select Dog
Ch Independence Foster Homes Trump Card


Winners Dog: (1-0-1-1)
DuValin Jersey Boy

Open Dog Class
1st DuValin Jersey Boy


Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cazarubin Seriously Im One Of A Kind V Seasyde

Best Puppy In Breed
Ch Cazarubin Seriously Im One Of A Kind V Seasyde



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
GCh Bianca's BrazosRiver Tahoe

Best Of Opposite Sex
Firepoint Good Bones

Select Dog
GCh Clarity Go'n Big With VJK-Myst


4-6 Month Dog Class
1st Malhaven Dare To Dance The Tide


Winners Bitch: (0-1-3-0)
Firepoint Good Bones

12-18 Month Bitch Class
1st Firepoint Good Bones

4-6 Month Bitch Class
1st Malhaven Just Dance With Your Dog In The Rain

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Stonepeake Dirty Tommie



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Birdztheword Too Humble To Brag



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 10 pts (4-4-2-1)
GChB Eirene's Chase N Chicks

Best Of Opposite Sex
Verdoro's Double Bluff

Best Of Winners: (4-4-2-1)
Verdoro's Double Bluff

Best Puppy In Breed
Taffy's Mabel Medusa

Select Dog
GCh Luchan's No Cook'n The Books

Select Bitch
Ch Harmony's Bon Appetit


Winners Bitch: (4-4-2-1)
Verdoro's Double Bluff

Reserve Winners Bitch
Verdoro's The Border Is Closed

Senior Puppy Bitch Class
1st Taffy's Mabel Medusa
2nd Taffy's Law Enforcement Officer

12-18 Month Bitch Class
1st Verdoro's The Border Is Closed

Canadian Bred Bitch Class
1st Verdoro's Double Bluff

4-6 Month Bitch Class
1st Beaugoldens Imagine 2021

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 7 pts (2-2-2-2)
GCh Kermodei's Unforgettable Yeti

Best Of Opposite Sex
GCh Kai Den Southern Belle @ Tri-Ever Amen

Best Of Winners: (2-2-2-2)
Eagertrieves Kind Of A Big Deal

Best Puppy In Breed
Eagertrieves Key To Innovation

Select Dog
Ch Torngat Cabot Maritime Charlie


Winners Bitch: (2-2-2-2)
Eagertrieves Kind Of A Big Deal

Reserve Winners Bitch
Eagertrieves Key To Innovation

Senior Puppy Bitch Class
1st Eagertrieves Key To Innovation

Open Bitch Class
1st Eagertrieves Kind Of A Big Deal

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Senterstones Rise Of Avalon


Winners Dog: (1-0-0-0)
Senterstones Rise Of Avalon

Open Dog Class
1st Senterstones Rise Of Avalon


Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Shadowmere Copperhollow Celtic Moon N Virgo


Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Ch Canrick's Patriot

Best Of Opposite Sex
Rehmann's Red Ruby

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Rachris In Daddy's Footsteps

Best Puppy In Breed
Rachris In Daddy's Footsteps


Winners Dog: (1-3-1-0)
Rachris In Daddy's Footsteps

Senior Puppy Dog Class
1st Rachris In Daddy's Footsteps


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Rehmann's Red Ruby

Reserve Winners Bitch
Corjdct's Exotic Entertainment

Senior Puppy Bitch Class
1st Rehmann's Red Ruby
2nd Corjdct's Exotic Entertainment

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rehmann's Tri White Dove

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic



Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Tricklecreek Twitterpated


Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Especially Hot Rod Harley

Best Of Opposite Sex
Willowcroft's Dixieland Delight

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Sherlock's Gunslinger

Best Puppy In Breed
Sherlock's Gunslinger

Select Dog
GChB Sherlock's Right On Q


Winners Dog: (1-2-2-0)
Sherlock's Gunslinger

Senior Puppy Dog Class
1st Sherlock's Gunslinger


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Willowcroft's Dixieland Delight

Reserve Winners Bitch
Winauby's Watch't

12-18 Month Bitch Class
1st Willowcroft's Dixieland Delight

Open Bitch Class
1st Winauby's Watch't

Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh RoseWin's Legacy In Time

Best Of Opposite Sex
Koping Custom Fit Fairy Tale

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Cheyenne's Simon Says


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Koping Custom Fit Fairy Tale

Open Bitch Class
1st Koping Custom Fit Fairy Tale





Group 2 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi
  Rhodesian Ridgeback   44
Group 2nd   
GCh Chilcotin's Stretch Limo
  Dachshund (Standard Smooth-Haired)   41
Group 3rd   
Ch Heathview Falconbridge
  Irish Wolfhound   40
Group 4th    Telford's Put The Needle On The Record   Beagle   39
BPIG    Telford's Put The Needle On The Record   Beagle   N/A
Best Baby Puppy In Group    Omalley's Purple Rain Of Heathview   Irish Wolfhound   0
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Daghan Here Comes The Sun



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Daghan Here Comes The Sun

Open Bitch Class
1st Daghan Here Comes The Sun

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Noblewinds A Wakh Among The Stars


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Kolani Hardy D'Oner

Best Of Opposite Sex
Bassetacres I'll Be There For You

Best Puppy In Breed
Bassetacres I'll Be There For You



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Bassetacres I'll Be There For You

Reserve Winners Bitch
Bonsecours Lil' Sugar Rush

Junior Puppy Bitch Class
1st Bassetacres I'll Be There For You

Senior Puppy Bitch Class
1st Bonsecours Lil' Sugar Rush

Canadian Bred Bitch Class
1st Bassetacres Got Your Ears On

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 4 pts (1-4-0-0)
Telford's Put The Needle On The Record

Best Of Opposite Sex
Gwencalon Heather On The Hill

Best Of Winners: (1-4-0-0)
Telford's Put The Needle On The Record

Best Puppy In Breed
Telford's Put The Needle On The Record


Winners Bitch: (1-4-0-0)
Gwencalon Heather On The Hill

Reserve Winners Bitch
Telford's Isn't She Lovely

12-18 Month Bitch Class
1st Telford's Picture Perfect

Canadian Bred Bitch Class
1st Telford's All Fired Up

Open Bitch Class
1st Gwencalon Heather On The Hill
2nd Telford's Isn't She Lovely

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Wolfwoods' Spirit Walker

Best Of Opposite Sex
Majenkir Bookstor Wild Lotus

Best Puppy In Breed
Majenkir Bookstor Wild Lotus


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh RHK Kiss A Golden Spark

Best Of Opposite Sex
RHK Mellies Vanilla Kisses

Best Of Winners: (1-3-1-0)
RHK Mellies Vanilla Kisses

Best Puppy In Breed
RHK Mellies Vanilla Kisses


Winners Dog: (1-3-1-0)
Soco's Great Northern RR ML

Junior Puppy Dog Class
1st Soco's Great Northern RR ML


Winners Bitch: (1-3-1-0)
RHK Mellies Vanilla Kisses

Reserve Winners Bitch
RHK Frosted Crem Brulee Sparkle

Junior Puppy Bitch Class
1st RHK Mellies Vanilla Kisses

Canadian Bred Bitch Class
1st RHK Braewick Vastayan Grace

Open Bitch Class
1st RHK Frosted Crem Brulee Sparkle

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Christofle Curtain Lights



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ceekat's I'm A Keepter @ Our Gang

Best Of Opposite Sex
Ch Wagswell's Raise Your Glass MW

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Ceekat's I'm A Keepter @ Our Gang

Best Puppy In Breed
Ceekat's I'm A Keepter @ Our Gang


Winners Dog: (1-1-0-1)
Ceekat's I'm A Keepter @ Our Gang

Senior Puppy Dog Class
1st Ceekat's I'm A Keepter @ Our Gang


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Wagswell's Mmm My Corona MW

12-18 Month Bitch Class
1st Wagswell's Mmm My Corona MW

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Chilcotin's Stretch Limo



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 9 pts (3-4-1-2)
GCh Armin Von Bienenman

Best Of Opposite Sex
Ch Matsutakes Daisy For Cegah

Best Of Winners: (3-4-1-2)
Efiop Iz Novo-Peredelkino

Best Puppy In Breed
Hansen IZ Novo-Peredelkino

Select Bitch
Ch Wiretap Zinging In The Rain


Winners Bitch: (3-4-1-2)
Carrig's Touch Up

Reserve Winners Bitch
Wiretap R U Jelly

Junior Puppy Bitch Class
1st Wiretap R U Jelly
2nd Wagswell's Culinary Delight SW

Senior Puppy Bitch Class
1st Carrig's I Will Survive

Canadian Bred Bitch Class
1st Carrig's Touch Up

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Heathview Falconbridge


4-6 Month Bitch Class
1st Omalley's Purple Rain Of Heathview

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi

Best Of Opposite Sex
Ch Armagh Taya's Glory Of Course

Select Bitch
Ch Trumphill Anam Cara At Kipanga



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 5 pts (2-2-2-0)
Ch Lynallan's Talk About Me

Best Of Opposite Sex
Aberle Flora The Red Menace

Best Of Winners: (2-2-2-0)
Aberle Flora The Red Menace

Best Puppy In Breed
Tarrango's Curtain Call

Select Dog
Ch Hamrya's Desert Dust Devil


Winners Dog: (2-2-2-0)
Tarrango's Curtain Call

Reserve Winners Dog
Collooney Ragnar Lophbrok

Junior Puppy Dog Class
1st Tarrango's Curtain Call

Senior Puppy Dog Class
1st Collooney Ragnar Lophbrok


Winners Bitch: (2-2-2-0)
Aberle Flora The Red Menace

Reserve Winners Bitch
Manorcourt Girl With The Pearl

Canadian Bred Bitch Class
1st Manorcourt Girl With The Pearl

Open Bitch Class
1st Aberle Flora The Red Menace





Group 3 - Patricia Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Esmonds God Of All
  Rottweiler   95
Group 2nd   
GCh Cassius de Akido San
  Doberman Pinscher   86
Group 3rd   Ch Martini's Revelry   Boxer   76
Group 4th   
GCh Innovations Dutch Destroyer
  Schnauzer (Giant)   60
BPIG   
Lasquite's Hytchhyker To Desertwind
  Saint Bernard   N/A
Best Baby Puppy In Group    Tailspins Lets Go Coconuts   Bernese Mountain Dog   0
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Mojo's Cause'n A Riot With London

Best Of Opposite Sex
Mojo's Agent Starling At Kaspyn



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Mojo's Agent Starling At Kaspyn

12-18 Month Bitch Class
1st Mojo's Agent Starling At Kaspyn

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 5 pts (1-3-0-2)
Creo's Zooming To The Top

Best Of Opposite Sex
GCh Tailspins National Treasure

Best Of Winners: (1-3-0-2)
Creo's Zooming To The Top

Best Puppy In Breed
Nitrobernerbarn Heart Of Gold

Select Bitch
GCh NitroBerner's Coco Chanel


Winners Dog: (1-3-0-2)
Creo's Zooming To The Top

12-18 Month Dog Class
1st Creo's Zooming To The Top

4-6 Month Dog Class
1st Tailspins Lets Go Coconuts


Winners Bitch: (1-3-0-2)
Tanouk Vom Durrbachler Wald

Reserve Winners Bitch
Susa's Hilarious Hex

Junior Puppy Bitch Class
1st Nitrobernerbarn Heart Of Gold

12-18 Month Bitch Class
1st Tanouk Vom Durrbachler Wald

Open Bitch Class
1st Susa's Hilarious Hex

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GChB Cabberin's At JYF Bulls Paxton

Best Of Opposite Sex
Ch Bolder's Special Addition



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Bolder's Flatten The Curve

Reserve Winners Bitch
Allyrae's The Whomping Willow

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bolder's Flatten The Curve

Open Bitch Class
1st Allyrae's The Whomping Willow

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 9 pts (1-4-2-3)
GCh Cassius de Akido San

Best Of Opposite Sex
GChB Cassels Chillin On The Moon

Best Of Winners: (1-4-2-3)
Sharinway's Reflections Of

Best Puppy In Breed
Ch Mojave's Songbird

Select Dog
GCh Winmar's Path To Temptation

Select Bitch
GChS Hierarch's Sympathy For The Devil


Winners Dog: (1-4-2-3)
Willowcreek Midnight Cash

12-18 Month Dog Class
1st Willowcreek Midnight Cash

4-6 Month Dog Class
1st Valhalla's Knockin' Boots V Janterra

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 12 pts (2-5-3-3)
GCh Kiltic's Stand Sure

Best Of Opposite Sex
Ch Paquestone's Piece Of My Heart

Best Of Winners: (2-5-3-3)
ATG's Not In My Nature

Best Puppy In Breed
EBD Rave Review V Valbydane

Select Dog
GChB Invogue FiresbreathvValbydane

Select Bitch
GCh Kiltic's Bacardi Breeze


Winners Dog: (2-5-3-3)
ATG's Not In My Nature

Reserve Winners Dog
Darkhorse's Pie In The Sky

Canadian Bred Dog Class
1st ATG's Not In My Nature

Open Dog Class
1st Darkhorse's Pie In The Sky


Winners Bitch: (2-5-3-3)
Steelrose Hot Lips Olympian

Reserve Winners Bitch
EBD Rave Review V Valbydane

Senior Puppy Bitch Class
1st EBD Rave Review V Valbydane

12-18 Month Bitch Class
1st Steelrose Hot Lips Olympian
2nd Longo Miller Everafter's Highly Confidential

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cilka's Godless Girl

Open Bitch Class
1st OVD Under The Radar V Meraki

4-6 Month Bitch Class
1st Paquestone N Richmores Quickstep

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Rohmoivan Evita

Best Of Opposite Sex
Silverado De La Fortea

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Rohmoivan Evita

Best Puppy In Breed
Silverado De La Fortea


Winners Dog: (1-1-0-0)
Silverado De La Fortea

Senior Puppy Dog Class
1st Silverado De La Fortea


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Rohmoivan Evita

Open Bitch Class
1st Rohmoivan Evita

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Medvebergi Maszkos Ozirisz


Winners Dog: (1-0-0-0)
Medvebergi Maszkos Ozirisz

Open Dog Class
1st Medvebergi Maszkos Ozirisz


Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Bendegeit's Arson Around

Best Of Opposite Sex
Bendegeit N Majestiks Isn't It Ironic

Best Puppy In Breed
Bendegeit N Majestiks Isn't It Ironic



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Bendegeit N Majestiks Isn't It Ironic

Senior Puppy Bitch Class
1st Bendegeit N Majestiks Isn't It Ironic

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (2-0-2-0)
Ch Prairiehomes Shots Fired

Select Dog
GCh Titanbear Quidi Vdi


Winners Dog: (2-0-2-0)
BR Micmac Follow My Way

Reserve Winners Dog
Stillstreams Otis Moves To Titan Bear

12-18 Month Dog Class
1st Stillstreams Otis Moves To Titan Bear

Open Dog Class
1st BR Micmac Follow My Way


Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh MacDuff's Critical Acclaim

Best Of Opposite Sex
Freestyle 'Elluva Good Time At Baywood

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Baywood Call Of Duty


Winners Dog: (1-2-2-0)
Baywood Call Of Duty

Open Dog Class
1st Baywood Call Of Duty

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Lasquite's Hytchhyker To Desertwind

Best Of Opposite Sex
Desertwind's Every Morning I Shine

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Lasquite's Hytchhyker To Desertwind

Best Puppy In Breed
Lasquite's Hytchhyker To Desertwind


Winners Dog: (1-1-0-0)
Lasquite's Hytchhyker To Desertwind

Senior Puppy Dog Class
1st Lasquite's Hytchhyker To Desertwind


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Desertwind's Every Morning I Shine

12-18 Month Bitch Class
1st Desertwind's Every Morning I Shine

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
GCh Vanderbilt's Let The Magic Begin

Best Of Opposite Sex
GCh Nikita's Egyptian Cotton At Polarfleece

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Vanderbilt's Your Dance

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Your Dance

Select Dog
GCh Snowlegend Ammo Brave Heart


Winners Dog: (1-3-2-1)
Vanderbilt's Your Dance

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Your Dance


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Winterpeg's Teija

Reserve Winners Bitch
Winterpeg's Winx

Junior Puppy Bitch Class
1st Winterpeg's Teija
2nd Winterpeg's Winx

Open Bitch Class
1st Northern Star Shylo

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GCh Innovations Dutch Destroyer

Best Of Opposite Sex
Kiraly's Moves Like Jagger

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Kiraly's Moves Like Jagger

Best Puppy In Breed
Ch Jury's Karma Police

Select Bitch
Ch Jury's Karma Police


Winners Dog: (1-1-0-2)
Kiraly's Moves Like Jagger

Open Dog Class
1st Kiraly's Moves Like Jagger


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Lindsayleigh's I'm On Cloud Nine

Open Bitch Class
1st Lindsayleigh's I'm On Cloud Nine

4-6 Month Bitch Class
1st Cantos De Sirenas De Barba Negra

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Geistvoll Pied Piper


Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 6 pts (2-2-1-2)
GCh Ringkona's Slippery When Wet

Best Of Opposite Sex
Ch Nanook's Footprints On Fire

Best Of Winners: (2-2-1-2)
Excaliburs No Doubt

Best Puppy In Breed
Debalys Doesn't Do Fear

Select Bitch
Ch Liberty's Belle At Nanook


Winners Dog: (2-2-1-2)
Debalys Doesn't Do Fear

Reserve Winners Dog
Arcticsun's The Viking

Junior Puppy Dog Class
1st Debalys Doesn't Do Fear

Canadian Bred Dog Class
1st Arcticsun's The Viking


Winners Bitch: (2-2-1-2)
Excaliburs No Doubt

Reserve Winners Bitch
Debalys I Am The Tornado

Junior Puppy Bitch Class
1st Debalys I Am The Tornado

12-18 Month Bitch Class
1st Excaliburs No Doubt

4-6 Month Bitch Class
1st Nanook's Northern Footprint
2nd Frostypaw's From Russia With Love
3rd Debalys Layla Lawdown In Taboo





Group 4 - Terry Gains Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   47
Group 2nd   Ch Lozoe Jacks Flashin At The Riot   Bull Terrier (Miniature)   46
Group 3rd   
Ch Blueve's First Edition
  Kerry Blue Terrier   38
Group 4th   
Ch Terraraz It's Miller Time
  Norwich Terrier   37
BPIG   
Ch Terraraz It's Miller Time
  Norwich Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Amarantine's Weaver Of Fate
  Bull Terrier (Miniature)   0
Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch LBK's Rebel And Proud All Bets Are Off

Best Of Opposite Sex
Ch Marauders 24K Magic

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Chargers LNR Silverscreen Starlette

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
Ch Acebreeders Mischeif Managed

Best Puppy In Breed
Acebreeders Frankie Loves Blueberries


Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch L'End Show Must Be Winner



Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChB Roschel Foxrun Thistle Do

Best Of Opposite Sex
Ch Zealous Remember Striker's Zoe

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Meadowlake Fast 'n Furious

Best Puppy In Breed
Zoda's Explosion Of Pickles


Winners Dog: (1-1-1-1)
Meadowlake Fast 'n Furious

Open Dog Class
1st Meadowlake Fast 'n Furious


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Zoda's Explosion Of Pickles

Junior Puppy Bitch Class
1st Zoda's Explosion Of Pickles

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 7 pts (2-1-1-4)
Ch Lozoe Jacks Flashin At The Riot

Best Of Opposite Sex
Ch Lozoe Born To Be A Riot

Best Of Winners: (2-1-1-4)
Lotus' Hot Topic At Impact


Winners Dog: (2-1-1-4)
Lotus' Hot Topic At Impact

Reserve Winners Dog
Amarantine's Valiant Raider

12-18 Month Dog Class
1st Lotus' Hot Topic At Impact

Canadian Bred Dog Class
1st Amarantine's Valiant Raider


Winners Bitch: (2-1-1-4)
Lozoe Paying The Riot At Renica

Open Bitch Class
1st Lozoe Paying The Riot At Renica

4-6 Month Bitch Class
1st Amarantine's Weaver Of Fate

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 4 pts (3-1-1-0)
GCh Quarrydene's Masterpiece

Best Of Opposite Sex
Quarrydene's Diamond Light

Best Of Winners: (3-1-1-0)
Quarrydene's Super Trooper


Winners Bitch: (3-1-1-0)
Quarrydene's Diamond Light

Canadian Bred Bitch Class
1st Quarrydene's Diamond Light

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Venandi's Eye Candy



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Venandi's Eye Candy

Open Bitch Class
1st Venandi's Eye Candy

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Glaswire's Royal Smudge

Best Of Opposite Sex
Random Really Scarlett

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Glaswire's Royal Smudge


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Random Really Scarlett

Reserve Winners Bitch
Glaswire's Queen Sparta

Open Bitch Class
1st Random Really Scarlett
2nd Glaswire's Queen Sparta

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Blueve's First Edition



Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Ambrick's Foolish Heart At Jumpstart



Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Terraraz It's Miller Time

Best Puppy In Breed
Ch Terraraz It's Miller Time



Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ravenclaw Barkley

Best Of Opposite Sex
GCh Westhams Little Ol Cowgirl

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Ravenclaw Barkley


Winners Dog: (1-2-0-1)
Ravenclaw Barkley

Open Dog Class
1st Ravenclaw Barkley


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Tucks Hey Rey

Reserve Winners Bitch
Boldheart's Pixie

Open Bitch Class
1st Tucks Hey Rey
2nd Boldheart's Pixie

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Glenshiel's Red Samurai

Best Of Opposite Sex
Ch VDK She's A Dimepiece

Best Puppy In Breed
Langholm's Sapphire



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Langholm's Sapphire

Senior Puppy Bitch Class
1st Langholm's Sapphire

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 3 pts (3-0-1-0)
Tyrone Mercury Rising

Best Puppy In Breed
Tyrone Shaken Not Stirred


Winners Dog: (3-0-1-0)
Tyrone Mercury Rising

Reserve Winners Dog
Tyrone Best Of My Love

Junior Puppy Dog Class
1st Tyrone Shaken Not Stirred

12-18 Month Dog Class
1st Tyrone Best Of My Love

Open Dog Class
1st Tyrone Mercury Rising


Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
DNZ Darby's Delight

Best Of Opposite Sex
GCh Ghostpine's Quantum Leap



Winners Bitch: (0-1-1-0)
DNZ Darby's Delight

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st DNZ Darby's Delight

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Skyehigh's Video Game







Group 5 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GChS MistyTrails H'dalgos Chido Wey
  Havanese   61
Group 2nd   
GCh Mingchen Rewind
  Cavalier King Charles Spaniel   53
Group 3rd   
GCh Valifyre Without A Trace
  Papillon   51
Group 4th    Coton CPH's Unchain My Heart   Coton De Tulear   43
BPIG    Coton CPH's Unchain My Heart   Coton De Tulear   N/A
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Mingchen Rewind



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Pastel's Web Of Lies

Best Of Opposite Sex
Pastel's Big Little Lie

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Pastel's Web Of Lies

Best Puppy In Breed
Pastel's Web Of Lies


Winners Dog: (1-2-0-0)
Pastel's Web Of Lies

Junior Puppy Dog Class
1st Pastel's Web Of Lies


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Pastel's Big Little Lie

Reserve Winners Bitch
Dancing Queen At Pastel S Lipetskih Ozer

Junior Puppy Bitch Class
1st Pastel's Big Little Lie

Open Bitch Class
1st Dancing Queen At Pastel S Lipetskih Ozer

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Chi'Veneziani Alefer's Pluto

Best Of Opposite Sex
Chi'Veneziani Tokio

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Chi'Veneziani Denver


Winners Dog: (1-3-1-0)
Chi'Veneziani Denver

Open Dog Class
1st Chi'Veneziani Denver


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Chi'Veneziani Tokio

Reserve Winners Bitch
Diamond Amulet Royal Fairy

Canadian Bred Bitch Class
1st Montclaire's Dream Weaver

Open Bitch Class
1st Chi'Veneziani Tokio
2nd Diamond Amulet Royal Fairy

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 6 pts (3-1-2-1)
GChB Wind's Something About Mary

Best Of Opposite Sex
NV's Pull The Stars From The Sky

Best Of Winners: (3-1-2-1)
NV's Pull The Stars From The Sky

Best Puppy In Breed
Ch Wind Back To The Future

Select Dog
Ch Wind Back To The Future

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Coton CPH's Unchain My Heart

Best Puppy In Breed
Coton CPH's Unchain My Heart

Select Dog
GCh Coton CPH's Keep Me Safe Kenobi


Winners Dog: (1-0-1-0)
Coton CPH's Unchain My Heart

Senior Puppy Dog Class
1st Coton CPH's Unchain My Heart


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
Ch Karakorum's Strutting Into Vogue

Best Of Opposite Sex
Karakorum's Jumping Jack Flash

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Karakorum's Jumping Jack Flash

Best Puppy In Breed
Karakorum's Upset Your World


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Princess Celestyne Fapella Gray

Reserve Winners Bitch
Karakorum's Upset Your World

Junior Puppy Bitch Class
1st Karakorum's Upset Your World

Open Bitch Class
1st Princess Celestyne Fapella Gray

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Somerset Wynzall Just Monkey N Around



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 7 pts (1-3-2-2)
GChS MistyTrails H'dalgos Chido Wey

Best Of Opposite Sex
Ch Havasmallpaw Princess Leia

Best Of Winners: (1-3-2-2)
That's A Journey For Lorwin

Best Puppy In Breed
Ch Wysteria & HBH Simply Irresistible

Select Dog
Ch Wysteria & HBH Simply Irresistible

Select Bitch
Ch Ashstone's Hava Lil Faith Chickadee


Winners Dog: (1-3-2-2)
That's A Journey For Lorwin

Open Dog Class
1st That's A Journey For Lorwin

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Diavolino's Eleventh Hour

Best Puppy In Breed
GCh Diavolino's Eleventh Hour



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Mightymites Charmed By Magic

Best Of Opposite Sex
Mightymites Master Of Magic

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Mightymites Charmed By Magic


Winners Dog: (1-2-0-0)
Mightymites Master Of Magic

Canadian Bred Dog Class
1st Mightymites Master Of Magic


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Mightymites Charmed By Magic

Reserve Winners Bitch
Wemp Got It All

Canadian Bred Bitch Class
1st Mightymites Charmed By Magic

Open Bitch Class
1st Wemp Got It All

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 7 pts (3-4-1-0)
GCh Valifyre Without A Trace

Best Of Opposite Sex
Prestwick's All The Rage

Best Of Winners: (3-4-1-0)
Prestwick's All The Rage

Best Puppy In Breed
Apsara's Dancing At The Roxy


Winners Bitch: (3-4-1-0)
Prestwick's All The Rage

Reserve Winners Bitch
Animato Buy Me Diamonds

Junior Puppy Bitch Class
1st Apsara's Dancing At The Roxy

12-18 Month Bitch Class
1st Animato Buy Me Diamonds

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Prestwick's All The Rage
2nd Animato Autumn Splendor

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Diaquiris She's All That

Best Puppy In Breed
Ch Diaquiris She's All That



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Diaquiris Secret Siren

Senior Puppy Bitch Class
1st Diaquiris Secret Siren

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
GCh Arwins Blaze Starr

Best Of Opposite Sex
Geezava's Saks Fifth Avenue

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Terramarie's Dolce Vita

Best Puppy In Breed
GCh Arwins Blaze Starr


Winners Dog: (2-2-0-1)
Geezava's Saks Fifth Avenue

Reserve Winners Dog
Finley

Junior Puppy Dog Class
1st Geezava's Saks Fifth Avenue

12-18 Month Dog Class
1st Finley


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Terramarie's Dolce Vita

Reserve Winners Bitch
Tofini Butter Me Up

Junior Puppy Bitch Class
1st Tofini Butter Me Up

Canadian Bred Bitch Class
1st Terramarie's Dolce Vita

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Xoe's Master Of Illusions

Best Puppy In Breed
Xoe's Master Of Illusions


Winners Dog: (1-0-0-0)
Xoe's Master Of Illusions

Junior Puppy Dog Class
1st Xoe's Master Of Illusions


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Roeders Onyx N Ivory

Best Of Opposite Sex
Ch Maldonfox Roeders Strait Razor

Select Bitch
Ch Roeders Maple Leaf Molly



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 5 pts (1-5-0-0)
Valentin Google Of Maryon's Home

Best Of Opposite Sex
CwnAnnwn's Thum Ba Lina

Best Of Winners: (1-5-0-0)
Valentin Google Of Maryon's Home

Best Puppy In Breed
Tweedsmuir To The Moon And Back





Group 6 - Patricia Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   51
Group 2nd   
GCh Luvit Dalnavert Awesome Ice Storm
  Bichon Frise   43
Group 3rd   
GCh Gumby's Bearposh Ever After
  Chinese Shar-Pei   41
Group 4th   
GCh Flamant Franco Allegretto
  French Bulldog   40
BPIG    Daulokke's Yonaz Le Avenir   French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Mydream's Girls Just Wanta Have Fun With Chico   Shih Tzu   0
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Luvit Dalnavert Awesome Ice Storm

Select Dog
Ch Cumulus Cabochon Roaring Lion



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 5 pts (2-4-0-0)
Bromley Rock's Shine In Darkness

Best Of Opposite Sex
Poker Don Chesa Lu Grande

Best Of Winners: (2-4-0-0)
Bromley Rock's Shine In Darkness

Best Puppy In Breed
Bromley Rock's Little Ray Of Sunshine


Winners Dog: (2-4-0-0)
Poker Don Chesa Lu Grande

Reserve Winners Dog
Bromley Rock's Living Out Loud

12-18 Month Dog Class
1st Poker Don Chesa Lu Grande

Canadian Bred Dog Class
1st Bromley Rock's Living Out Loud


Winners Bitch: (2-4-0-0)
Bromley Rock's Shine In Darkness

Reserve Winners Bitch
Roxbury's Queen Of Hearts

Junior Puppy Bitch Class
1st Bromley Rock's Little Ray Of Sunshine

Senior Puppy Bitch Class
1st Grim's Team Amey

12-18 Month Bitch Class
1st Roxbury's Queen Of Hearts

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bromley Rock's Shine In Darkness

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Rugerlane's Grande Caramel Macchiato



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Rugerlane's Grande Caramel Macchiato

Reserve Winners Bitch
Rugerlane's Foolish Games Of Canis Maj

12-18 Month Bitch Class
1st Rakaro's Cause 'n Chaos

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rugerlane's Grande Caramel Macchiato

Open Bitch Class
1st Rugerlane's Foolish Games Of Canis Maj

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Gumby's Bearposh Ever After



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Visionary's Vengeance Is Mine

Best Of Opposite Sex
Ayran Hong’s Renewal at Visionary

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Visionary's Vengeance Is Mine


Winners Dog: (1-1-0-0)
Visionary's Vengeance Is Mine

Open Dog Class
1st Visionary's Vengeance Is Mine

4-6 Month Dog Class
1st Chowridge U R Not Just Eye Candy

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GCh Milo's Cotton Eyed Joe

Best Of Opposite Sex
GCh Winterspear Atari Dreams

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Echoview Dylan Blue Furever

Best Puppy In Breed
Echoview N Sevenmoons Grand Design


Winners Dog: (2-2-1-1)
Echoview Dylan Blue Furever

Reserve Winners Dog
Echoview N Sevenmoons Grand Design

Junior Puppy Dog Class
1st Echoview N Sevenmoons Grand Design

12-18 Month Dog Class
1st Echoview Dylan Blue Furever


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Foxy Lady Watch Me Walk On By

Reserve Winners Bitch
Milo's Happy Days

12-18 Month Bitch Class
1st Foxy Lady Watch Me Walk On By

Canadian Bred Bitch Class
1st Milo's Happy Days

4-6 Month Bitch Class
1st Suttella's Over The Moon

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
GCh Flamant Franco Allegretto

Best Of Opposite Sex
Hot Child In The City Kassandera

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Daulokke's Yonaz Le Avenir

Best Puppy In Breed
Daulokke's Yonaz Le Avenir

Select Dog
Ch Savage Love By Gernada


Winners Dog: (2-1-2-0)
Daulokke's Yonaz Le Avenir

Reserve Winners Dog
Shade's Of Gold Black Magik

Junior Puppy Dog Class
1st Daulokke's Yonaz Le Avenir

Canadian Bred Dog Class
1st Shade's Of Gold Black Magik


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Hot Child In The City Kassandera

12-18 Month Bitch Class
1st Hot Child In The City Kassandera

4-6 Month Bitch Class
1st TR Ties That Bind By Gernada

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GCh Beaukees Southern Comfort Zone

Best Of Opposite Sex
Ch Beaukees Fireball Punch

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Beaukees Shamrocks And Shenanigans

Best Puppy In Breed
Beaukees Shamrocks And Shenanigans


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Beaukees Wild Irish Rose

Reserve Winners Bitch
Admiraal Wicked Game At Jet

Junior Puppy Bitch Class
1st Beaukees Wild Irish Rose

Senior Puppy Bitch Class
1st Admiraal Wicked Game At Jet

4-6 Month Bitch Class
1st Admiraal's Pennies From Heaven

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Ch Maezhi's Eye Catcher

Best Of Opposite Sex
Rosebell's Aerobatics

Best Puppy In Breed
Rosebell's Aerobatics

Select Dog
Ch Mrang Belcourt Journey To Midori



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Rosebell's Aerobatics

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rosebell's Aerobatics

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 7 pts (2-3-2-1)
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS

Best Of Opposite Sex
GCh Elkridge's Princess Of Monaco

Best Of Winners: (2-3-2-1)
Crystalton Pursuit Eminence

Best Puppy In Breed
GCh Elkridge's Princess Of Monaco

Select Dog
Ch Oakridge Travelin' Soldier


Winners Dog: (2-3-2-1)
Dilquin's I Saw The Light

Reserve Winners Dog
Edencourt Link On Sunrise

Junior Puppy Dog Class
1st Dilquin's I Saw The Light

Open Dog Class
1st Edencourt Link On Sunrise

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
Ch Monterrez Superstar

Best Of Opposite Sex
Ch Jet Bonchien Pardon My French

Select Dog
Ch Delamer Sea Red Sky At Night



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Timberfox's Ruby Red Chianti Reserva Sunojo

Best Of Opposite Sex
Satika N Sunojo Home Brewed

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Timberfox's Ruby Red Chianti Reserva Sunojo

Best Puppy In Breed
Satika N Sunojo Home Brewed


Winners Dog: (2-1-0-0)
Satika N Sunojo Home Brewed

Reserve Winners Dog
Langans Brushwood Valour 3rd

Senior Puppy Dog Class
1st Satika N Sunojo Home Brewed

Canadian Bred Dog Class
1st Langans Brushwood Valour 3rd

4-6 Month Dog Class
1st Tsukime And Urajiro Prince Henry

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Whissler's Darius Causin' A Ruckus At Halo

Best Of Opposite Sex
Mydream's Look At Me Now

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Whissler's Darius Causin' A Ruckus At Halo

Best Puppy In Breed
Whissler's Darius Causin' A Ruckus At Halo


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Mydream's Look At Me Now

Reserve Winners Bitch
Mydream's Mabelline Makeover

Senior Puppy Bitch Class
1st Mydream's Mabelline Makeover

12-18 Month Bitch Class
1st Mydream's Look At Me Now

4-6 Month Bitch Class
1st Mydream's Girls Just Wanta Have Fun With Chico



Group 7 - Terry Gains Top Dog
Points
Group 1st   Ch Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar   Old English Sheepdog   56
Group 2nd   
GCh Mystic Suntime Everclear
  Shetland Sheepdog   53
Group 3rd   
GChS Tresrullah's Holler At Ya Boy
  Australian Shepherd   31
Group 4th   
Ch Redrose's Peppermint Patty
  Welsh Corgi (Pembroke)   24
BPIG    Mystic Suntime Pardon My French   Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Sheep's Kin Someone You Love   Australian Shepherd   0
Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 6 pts (3-2-1-1)
GChS Tresrullah's Holler At Ya Boy

Best Of Opposite Sex
Ch Casselcreek Love It Or List It

Best Of Winners: (3-2-1-1)
Oenomel's Turn It Up

Best Puppy In Breed
WR Aussies All My Rowdy Friends


Winners Dog: (3-2-1-1)
Oenomel's Turn It Up

Reserve Winners Dog
WR Aussies All My Rowdy Friends

Junior Puppy Dog Class
1st Oenomel's Better Shape Up

Senior Puppy Dog Class
1st WR Aussies All My Rowdy Friends

12-18 Month Dog Class
1st Oenomel's Turn It Up

4-6 Month Dog Class
1st Sheep's Kin Someone You Love


Winners Bitch: (3-2-1-1)
Oenomel's We Go Together

Reserve Winners Bitch
Oenomel's Are You That Somebody

Junior Puppy Bitch Class
1st Oenomel's We Go Together

12-18 Month Bitch Class
1st Oenomel's Are You That Somebody

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Buaidh Motlikru Let It Bee



Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ame Magnanime Hugues Rebell


Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 4 pts (0-2-3-0)
GCh Sumerwynd Winter Is Coming De Mon Plaisir

Best Of Opposite Sex
Omniscient's Starstruck

Best Puppy In Breed
Meadowgrove Valkyrja Of The Vikings

Select Dog
GCh Eternity's Vance



Winners Bitch: (0-2-3-0)
Omniscient's Starstruck

Reserve Winners Bitch
Meadowgrove Valkyrja Of The Vikings

Junior Puppy Bitch Class
1st Meadowgrove Valkyrja Of The Vikings

Open Bitch Class
1st Omniscient's Starstruck

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Celticmoon Aychess Caradilis Caper

Best Puppy In Breed
Celticmoon Aychess Caradilis Caper


Winners Dog: (1-0-0-0)
Celticmoon Aychess Caradilis Caper

Junior Puppy Dog Class
1st Celticmoon Aychess Caradilis Caper


Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Caradilis Child Like Empress

Best Puppy In Breed
Ch Caradilis Child Like Empress



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Feoras & Caradilis Rising Fortune

Junior Puppy Bitch Class
1st Feoras & Caradilis Rising Fortune

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Sugarok Magical Mystery Tour

Best Of Opposite Sex
Ch Lighthouse Kielo At Bearspaw

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Sugarok Magical Mystery Tour

Best Puppy In Breed
Dk Shadagrace Walk This Way


Winners Dog: (2-1-0-1)
Sugarok Magical Mystery Tour

Reserve Winners Dog
Dk Shadagrace Blaze Of Glory

Junior Puppy Dog Class
1st Dk Shadagrace Blaze Of Glory

Open Dog Class
1st Sugarok Magical Mystery Tour


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Dk Shadagrace Walk This Way

Junior Puppy Bitch Class
1st Dk Shadagrace Walk This Way

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Snowycreek's Galileo Galassia


4-6 Month Dog Class
1st Luckystryke's Black To The Future

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Ch Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar

Best Of Opposite Sex
Island Bound Our Gal Pippa

Best Puppy In Breed
Island Bound Our Gal Pippa

Select Dog
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Island Bound Our Gal Pippa

Senior Puppy Bitch Class
1st Island Bound Our Gal Pippa

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Sebesi-Bodzas Bibor

Best Puppy In Breed
Windkist Unbridled



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Sebesi-Bodzas Bibor

Reserve Winners Bitch
Windkist Minuet

Junior Puppy Bitch Class
1st Windkist Unbridled

12-18 Month Bitch Class
1st Sebesi-Bodzas Bibor

Open Bitch Class
1st Windkist Minuet

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 21 pts (8-11-1-2)
GCh Mystic Suntime Everclear

Best Of Opposite Sex
Ch Zesta He's A Keeper

Best Of Winners: (8-11-1-2)
Zesta Shaken Not Stirred

Best Puppy In Breed
Mystic Suntime Pardon My French

Select Bitch
Ch Zesta Unquestionablu

Judge: Terry Gains

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
Ch Redrose's Peppermint Patty

Best Of Opposite Sex
Ch Lillemor Pendle Hill

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Night Keepish Flying High

Best Puppy In Breed
Ch Redrose's Peppermint Patty


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Redrose's Amazing Grace

Reserve Winners Bitch
Beloe Zoloto Backstory

Junior Puppy Bitch Class
1st Beloe Zoloto Backstory

Open Bitch Class
1st Redrose's Amazing Grace

4-6 Month Bitch Class
1st Lillemor Pen-Y-Ghent

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By