Assiniboine Kennel Club
Sunday, April 17, 2022 - Show-3



Related Results


Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Heather Langfeld
Chinese Crested Dog  
GChB Wind's Something About Mary
Points: 159 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Heather Langfeld
Old English Sheepdog  
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger
Points: 139
Best Puppy In Show
Judge: Heather Langfeld
Doberman Pinscher  
ConnQuest Turn It On Again








Group 1 - Murray Eason Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Rickways Cut To The Chase
  Retriever (Labrador)   34
Group 2nd    Winauby's Adorable Affliction   Spaniel (English Cocker)   26
Group 3rd    Sunsetter's Lightning Strikes Once   Setter (English)   25
Group 4th   
GCh Scion Begold Moonstruck
  Retriever (Golden)   22
BPIG   
Northsyde's How Do U Like Them Apples
  Retriever (Golden)   N/A
Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Legacyk Made It Legal



Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 8 pts (1-2-5-1)
GChB Scion Begold Moonstruck

Best Of Opposite Sex
Ch JBG's Praise Be Bitches

Best Of Winners: (1-2-5-1)
Northsyde's How Do U Like Them Apples

Best Puppy In Breed
Northsyde's How Do U Like Them Apples

Select Dog
GCh Northsyde's Snow Much To Do


Winners Dog: (1-2-5-1)
Northsyde's Pumpkin To Talk About

Junior Puppy Dog Class
1st Northsyde's Pumpkin To Talk About


Winners Bitch: (1-2-5-1)
Northsyde's How Do U Like Them Apples

Reserve Winners Bitch
Carolot's Love Games

Junior Puppy Bitch Class
1st Northsyde's How Do U Like Them Apples

12-18 Month Bitch Class
1st Carolot's Love Games

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 7 pts (1-5-1-1)
GChS Rickways Cut To The Chase

Best Of Opposite Sex
GCh Keswick's Asgardian Valkyrie

Best Of Winners: (1-5-1-1)
Azureblue One Hot Minute

Best Puppy In Breed
Azureblue Suzie Q


Winners Dog: (1-5-1-1)
Azureblue Copy That Memoir

Senior Puppy Dog Class
1st Azureblue Copy That Memoir


Winners Bitch: (1-5-1-1)
Azureblue One Hot Minute

Reserve Winners Bitch
Azureblue Suzie Q

Junior Puppy Bitch Class
1st Lake Northern Lights

Senior Puppy Bitch Class
1st Azureblue Suzie Q

Open Bitch Class
1st Azureblue One Hot Minute
2nd Tybo's Little Black Olive
3rd Whitevelvet Arabian Nights

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GCh Roaneden's Red Sky At Night

Best Of Opposite Sex
Roaneden's Highwind Warning

Best Puppy In Breed
Roaneden's Turnin' Heads


Winners Dog: (2-0-0-1)
Roaneden's Highwind Warning

Reserve Winners Dog
Roaneden's Turnin' Heads

Senior Puppy Dog Class
1st Roaneden's Turnin' Heads

Open Dog Class
1st Roaneden's Highwind Warning


Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Sunsetter's Lightning Strikes Once

Best Of Opposite Sex
Briarstone's Uptown Girl

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Sunsetter's Lightning Strikes Once

Best Puppy In Breed
Briarstone's Uptown Girl

Select Bitch
GChS Sevenoaks Raise A Glass At Sunsetter


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Briarstone's Uptown Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Briarstone's Uptown Girl

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sassenach Evans DJ Mango Tango Pearl

Best Puppy In Breed
Sassenach Evans DJ Mango Tango Pearl



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sassenach Evans DJ Mango Tango Pearl

Senior Puppy Bitch Class
1st Sassenach Evans DJ Mango Tango Pearl

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Beaubriar N Bellary's Believe The Legend

Best Puppy In Breed
Beaubriar N Bellary's Believe The Legend


Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Winauby's Adorable Affliction



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Winauby's Adorable Affliction

12-18 Month Bitch Class
1st Winauby's Adorable Affliction

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Rosen's Darius Oliver

Best Puppy In Breed
Rosen's Hunter By The Moonlight


Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
Ch Kizmar Pagliacci Slow Roasted Wickedness

Best Of Opposite Sex
Ch Kizmar Europa Moon Of Jupiter

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Karajen Kizmar Let's Get Lit





Group 2 - Heather Langfeld Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   10
Group 2nd   
Ch Aikerskaill SpecialD Rich Girl
  Whippet   9
Group 3rd   
Kibo's Slapshot
  Rhodesian Ridgeback   7
Group 4th   
GCh Fort Merrill Searching For A Way Out
  Basset Hound   5
BPIG   
Kibo's Slapshot
  Rhodesian Ridgeback   N/A
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fort Merrill Searching For A Way Out



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Waskasoo's Second To None



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Elance Falling Fire


Winners Dog: (1-0-0-0)
Elance Falling Fire

12-18 Month Dog Class
1st Elance Falling Fire


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Shamorra's Asgard's Son MS

Best Of Opposite Sex
Shamorra's The Winter Queen

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Shamorra's Asgard's Son MS


Winners Dog: (1-1-0-0)
Shamorra's Asgard's Son MS

Open Dog Class
1st Shamorra's Asgard's Son MS


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Shamorra's The Winter Queen

Open Bitch Class
1st Shamorra's The Winter Queen

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Amahte's Sungura Wawindaji



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kibo's Slapshot

Best Of Opposite Sex
Kibo's Ray Of Sunshine At Jahina

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kibo's Slapshot

Best Puppy In Breed
Kibo's Slapshot


Winners Dog: (1-1-0-0)
Kibo's Slapshot

Junior Puppy Dog Class
1st Kibo's Slapshot

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Khamsin's Another Perfect Day


Winners Dog: (1-0-0-0)
Khamsin's Another Perfect Day

Open Dog Class
1st Khamsin's Another Perfect Day


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Aikerskaill SpecialD Rich Girl

Best Of Opposite Sex
Ch Winsmith SpecialD Pot Of Gold







Group 3 - Murray Eason Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Baywood Got Some Splainin ToDo
  Portuguese Water Dog   24
Group 2nd   
Mallaig's Diamond In The Rough
  Bullmastiff   23
Group 3rd   
GCh Hilltophaven's Virago Sensation
  Doberman Pinscher   21
Group 4th   
GCh Liberty's Let's Make Up
  Siberian Husky   13
BPIG   
ConnQuest Turn It On Again
  Doberman Pinscher   N/A
Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-3)
Mallaig's Diamond In The Rough

Select Bitch
Ch Ziva Diva



Winners Bitch: (0-0-0-3)
Mallaig's Diamond In The Rough

Open Bitch Class
1st Mallaig's Diamond In The Rough

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 7 pts (1-4-2-1)
GChS Hilltophaven's Virago Sensation

Best Of Opposite Sex
Wingate's Marlon Brando

Best Of Winners: (1-4-2-1)
Hilltophaven's Wolf Of Wall Street

Best Puppy In Breed
ConnQuest Turn It On Again

Select Dog
GCh Hilltophaven's Semper Fidelis


Winners Bitch: (1-4-2-1)
Hilltophaven's Miss Swift

Reserve Winners Bitch
ConnQuest Turn It On Again

Senior Puppy Bitch Class
1st ConnQuest Turn It On Again

12-18 Month Bitch Class
1st Cassels I'm A Survior

Open Bitch Class
1st Hilltophaven's Miss Swift
2nd Gentry's High Sierra

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Brazen Long Strange Trip

Best Of Opposite Sex
GCh Grandmaster Brazen Alibi


Winners Dog: (1-0-0-1)
Brazen Long Strange Trip

Open Dog Class
1st Brazen Long Strange Trip


Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Strider N Droghedas Din Djarin

Best Of Opposite Sex
Longo N Vandelft's Spellbound At Strider

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Strider N Droghedas Din Djarin


Winners Dog: (1-1-0-0)
Strider N Droghedas Din Djarin

12-18 Month Dog Class
1st Strider N Droghedas Din Djarin

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nautica's Wave On Wave At Fallenoak



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nautica's Wave On Wave At Fallenoak

12-18 Month Bitch Class
1st Nautica's Wave On Wave At Fallenoak

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Baywood Got Some Splainin ToDo



Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Lasquite's Inspector Clouseau

Best Of Opposite Sex
GCh DesertWind's Calamity Jane


Winners Dog: (1-0-0-1)
Lasquite's Inspector Clouseau

12-18 Month Dog Class
1st Lasquite's Inspector Clouseau


Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Winterpeg's Rags To Riches

Best Of Opposite Sex
Polarfleece's White Christmas

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Polarfleece's White Christmas

Best Puppy In Breed
Polarfleece's White Christmas


Winners Dog: (1-2-0-1)
Polarfleece's White Christmas

Canadian Bred Dog Class
1st Polarfleece's White Christmas


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Blitzen's Lil Miss Sunshine

Reserve Winners Bitch
Polarfleece Shot Through The Heart

Junior Puppy Bitch Class
1st Blitzen's Lil Miss Sunshine

Open Bitch Class
1st Polarfleece Shot Through The Heart

Judge: Murray Eason

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
GChB Liberty's Let's Make Up

Select Bitch
Ch Snowmist's Medley At Telaka







Group 4 - Heather Langfeld Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   21
Group 2nd   
Ch Shawndee Sharp Focus
  Airedale Terrier   20
Group 3rd   
Ch Table Top Irresistible Dance Ironwood Imaginabull
  Bull Terrier (Miniature)   16
Group 4th    Malahideblue Fire & Ice With Sparkle & Spice   Kerry Blue Terrier   13
BPIG    Malahideblue Fire & Ice With Sparkle & Spice   Kerry Blue Terrier   N/A
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Shawndee Sharp Focus

Best Of Opposite Sex
Shawndee Razor Ramon

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Shawndee Singing In The Reign

Best Puppy In Breed
Shawndee Singing In The Reign


Winners Dog: (1-2-0-1)
Shawndee Razor Ramon

Junior Puppy Dog Class
1st Shawndee Razor Ramon

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 5 pts (0-4-2-0)
Benchmark's Bella Amiga

Best Of Opposite Sex
GChS Benchmark's Bright Shining Fame

Best Puppy In Breed
Versaterre's Castle Guard Pink

Select Dog
GCh Castle Guard Mount Banjo Amazeeano



Winners Bitch: (0-4-2-0)
Benchmark's Bella Amiga

Reserve Winners Bitch
Castle Guard's Cass Of Canterbury

Junior Puppy Bitch Class
1st Versaterre's Castle Guard Pink

12-18 Month Bitch Class
1st Castle Guard's Cass Of Canterbury

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Castle Guard Pineapple Jane

Open Bitch Class
1st Benchmark's Bella Amiga

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GChB Table Top Irresistible Dance Ironwood Imaginabull

Best Puppy In Breed
Amarantine's Weaver Of Fate

Select Bitch
GCh Amarantine's Seige Of Kattegat



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Amarantine's Weaver Of Fate

Senior Puppy Bitch Class
1st Amarantine's Weaver Of Fate

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Nezhnoye Plamya Tsarevich For Sionnach


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh VDK's Tukee Chasing The AZ Sun

Best Of Opposite Sex
VDK's Duncan Living That Low Life


Winners Dog: (1-0-0-1)
VDK's Duncan Living That Low Life

12-18 Month Dog Class
1st VDK's Duncan Living That Low Life


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bueollin's Wild Blue Yonder



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch CryCa's Paris Of The Prairies







Group 5 - Heather Langfeld Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Wind's Something About Mary
  Chinese Crested Dog   19
Group 2nd   
GCh Valifyre Hidden Treasure
  Papillon   12
Group 3rd   
GChB That's Carlosas Solar Flair
  Havanese   5
Group 4th   
Ch Miss M's Black Barlow
  Chihuahua (Long Coat)   4
BPIG   
Riesa N Passionpaps Keep Rockin The Boat At Rokila
  Papillon   N/A
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Miss M's Black Barlow



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 6 pts (3-2-0-2)
GChS Wind's Something About Mary

Best Of Opposite Sex
Wind Closer To The Heart

Best Of Winners: (3-2-0-2)
Wind Closer To The Heart

Best Puppy In Breed
Wind Blueberry Kiss

Select Bitch
GCh Rosen's Firefly Serenity


Winners Dog: (3-2-0-2)
Wind Closer To The Heart

Reserve Winners Dog
Rosen's Firelight And Flames

Canadian Bred Dog Class
1st Wind Closer To The Heart

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Wind Ain't Misbehavin

Open Dog Class
1st Rosen's Firelight And Flames


Winners Bitch: (3-2-0-2)
Wind Blueberry Kiss

Reserve Winners Bitch
Rosen's Fireside Chat

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Wind Blueberry Kiss

Open Bitch Class
1st Rosen's Fireside Chat

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Maniak's Nut'n But Smooth Sailing

Best Puppy In Breed
Maniak's Nut'n But Smooth Sailing



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Maniak's Nut'n But Smooth Sailing

Junior Puppy Bitch Class
1st Maniak's Nut'n But Smooth Sailing

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB That's Carlosas Solar Flair



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Chi's Sugoi


Winners Dog: (2-0-0-0)
Chi's Sugoi

Reserve Winners Dog
Chi's What's The Fuss Gus

Open Dog Class
2nd Chi's What's The Fuss Gus


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh RanMar's Simply A Twist of Fate







Group 6 - Heather Langfeld Top Dog
Points
Group 1st   
Ch BriShiWorld Hitoshi
  Shiba Inu   13
Group 2nd   
GCh Katzenjammers Behold The Wrangler
  French Bulldog   5
Group 3rd   
Luvit Dalnavert Magic Ice Crystal
  Bichon Frise   4
Group 4th   
GChB Gumby's Bearposh Ever After
  Chinese Shar-Pei   3
BPIG   
BriShiWorld Mika
  Shiba Inu   N/A
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Luvit Dalnavert Magic Ice Crystal


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Gumby's Bearposh Ever After



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Katzenjammers Behold The Wrangler



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Tyramara Prairie Rose

Best Of Opposite Sex
Livadia's Love Affair

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Tyramara Prairie Rose

Best Puppy In Breed
Livadia's Love Affair


Winners Dog: (2-1-0-0)
Livadia's Love Affair

Reserve Winners Dog
Livadia's Riverdance

Senior Puppy Dog Class
1st Livadia's Love Affair

Open Dog Class
1st Livadia's Riverdance


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Tyramara Prairie Rose

Open Bitch Class
1st Tyramara Prairie Rose

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 7 pts (2-5-1-0)
GCh BriShiWorld Hitoshi

Best Of Opposite Sex
BriShiWorld Mika

Best Of Winners: (2-5-1-0)
BriShiWorld Mika

Best Puppy In Breed
BriShiWorld Mika


Winners Dog: (2-5-1-0)
San Jo The Man In Black

Reserve Winners Dog
Romeo Go Sakura Kensha

Senior Puppy Dog Class
1st San Jo The Man In Black

Open Dog Class
1st Romeo Go Sakura Kensha


Winners Bitch: (2-5-1-0)
BriShiWorld Mika

Reserve Winners Bitch
Rosie Go Sakura Kensha

Junior Puppy Bitch Class
1st BriShiWorld Mika

Senior Puppy Bitch Class
1st BriShiWorld Naomi
2nd BriShiWorld Mia

Open Bitch Class
1st Rosie Go Sakura Kensha
2nd BriShiWorld Kitsune



Group 7 - Heather Langfeld Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger
  Old English Sheepdog   32
Group 2nd   
GChB Sketchbook's Leinenstone Mojito Mixer
  Berger Picard   31
Group 3rd   
GChB Sugarok Magical Mystery Tour
  Finnish Lapphund   30
Group 4th   
Outburst On The Edge Of Glory
  Border Collie   27
BPIG   
Outburst On The Edge Of Glory
  Border Collie   N/A
Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Birdwing Seize The Battle At Amarantine

Best Puppy In Breed
Birdwing Seize The Battle At Amarantine


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sketchbook's Leinenstone Mojito Mixer



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Outburst On The Edge Of Glory

Best Puppy In Breed
Outburst On The Edge Of Glory


Winners Dog: (2-0-0-0)
Outburst On The Edge Of Glory

Reserve Winners Dog
Majestic Clever Genes

Junior Puppy Dog Class
1st Outburst On The Edge Of Glory

Open Dog Class
1st Majestic Clever Genes


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GChEx Sugarok Magical Mystery Tour

Best Puppy In Breed
Shadagrace Maverick Lambert


Winners Dog: (2-0-1-0)
Shadagrace Maverick Lambert

Reserve Winners Dog
Shadagrace Garden Of Six Elements

Senior Puppy Dog Class
1st Shadagrace Maverick Lambert

12-18 Month Dog Class
1st Shadagrace Garden Of Six Elements


Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 5 pts (0-3-0-3)
Ch Woodside's Shenandoah

Best Puppy In Breed
Prairiesides I've Got A Girl Crush

Select Bitch
GCh Qisma's Party Time Again Nobler



Winners Bitch: (0-3-0-3)
Qisma's Fable Suzanna

Reserve Winners Bitch
Prairiesides I've Got A Girl Crush

Junior Puppy Bitch Class
1st Prairiesides I've Got A Girl Crush
2nd Qisma's Gossip Girl Aviator Nobler

12-18 Month Bitch Class
1st Qisma's Fable Suzanna

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger



Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 6 pts (3-3-0-1)
Cassbar's How You Doin'

Best Of Opposite Sex
Ch Zesta Most Magical

Best Of Winners: (3-3-0-1)
Cassbar's How You Doin'

Best Puppy In Breed
Cassbar's How You Doin'


Winners Dog: (3-3-0-1)
Cassbar's How You Doin'

Reserve Winners Dog
Miqelon Proper 12

Senior Puppy Dog Class
1st Cassbar's How You Doin'

Open Dog Class
1st Miqelon Proper 12
2nd Attridge Gave Us Blu


Winners Bitch: (3-3-0-1)
Ksara Spring Breeze

Reserve Winners Bitch
Amberlyn's Diamond Ring

12-18 Month Bitch Class
1st Cassbar Beldawn Tiz The Season

Open Bitch Class
1st Ksara Spring Breeze
2nd Amberlyn's Diamond Ring

Judge: Heather Langfeld

Best Of Breed: 4 pts (1-3-0-1)
Nootka's Fairy Tail Ending

Best Of Opposite Sex
Nootka's Fame And Fortune

Best Of Winners: (1-3-0-1)
Nootka's Fairy Tail Ending

Best Puppy In Breed
Nootka's Fairy Tail Ending

Select Bitch
Ch Nootka's Dare To Dream


Winners Dog: (1-3-0-1)
Nootka's Fame And Fortune

Junior Puppy Dog Class
1st Nootka's Fame And Fortune


Winners Bitch: (1-3-0-1)
Nootka's Fairy Tail Ending

Reserve Winners Bitch
Amsburg's Hopelessly Devoted To You

Junior Puppy Bitch Class
1st Nootka's Fairy Tail Ending

Senior Puppy Bitch Class
1st Amsburg's Hopelessly Devoted To You

12-18 Month Bitch Class
1st Nootka N Kamvalleys Everlasting Love

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By