Result Correction Page

Erie Shores Kennel Club
Monday, June 6, 2022



Related Results

Conformation

Friday, June 03
Friday, June 03 (Ltd Show - Group 3)
Saturday, June 04
Saturday, June 04 (Ltd Show - Group 7)
Sunday, June 05
Sunday, June 05 (Ltd Show - Scenthounds)
Monday, June 06

Obedience

Friday, June 03 (Obedience-1-Fri)
Friday, June 03 (Obedience-2-Fri)
Saturday, June 04 (Obedience-3-Sat)
Saturday, June 04 (Obedience-4-Sat)
Sunday, June 05 (Obedience-5-Sun)
Sunday, June 05 (Obedience-6-Sun)

Rally Obedience

Friday, June 03 (Rally-1-Fri)
Friday, June 03 (Rally-2-Fri)
Saturday, June 04 (Rally-3-Sat)
Saturday, June 04 (Rally-4-Sat)
Sunday, June 05 (Rally-5-Sun)
Sunday, June 05 (Rally-6-Sun)

Related Specialties

Belgian Shepherd Dog Club Of Canada - Southern Ontario Section - Thursday, June 02 - Conformation
Borzoi Club of Ontario - Thursday, June 02 - Conformation
Borzoi Canada [Regional] - Thursday, June 02 - Conformation
Vizsla Society Of Ontario - Thursday, June 02 - Conformation
Whippet Club Of Eastern Canada - Thursday, June 02 - Conformation
Brittany Spaniel Club of Ontario - Thursday, June 02 - Conformation
Canadian Scottish Terrier Club [Regional] - Thursday, June 02 - Conformation
Sealyham Terrier Club Of Canada [National] - Thursday, June 02 - Conformation
Chinese Crested Club Of Ontario - Thursday, June 02 - Conformation
All Hound Club Of Ontario - Friday, June 03 - Conformation
Ontario All Pointing Breed Field Dog Club - Friday, June 03 - Conformation
Cairn Terrier Club Of Canada [Regional] - Friday, June 03 - Conformation
Havanese Owners And Lovers Association - Friday, June 03 - Conformation
Basenji Club Of Canada [National] - Saturday, June 04 - Conformation
Pug Club of Canada [Regional] - Saturday, June 04 - Conformation
Toy Dog Club Of Ontario - Saturday, June 04 - Conformation
Basset Hound Club of Canada [National] - Saturday, June 04 - Conformation
Golden Retriever Club Of Canada [Regional] - Saturday, June 04 - Conformation
French Bulldog Fanciers Of Canada [Regional] - Saturday, June 04 - Conformation
German Shorthaired Pointer Club Of Canada [Regional] - Saturday, June 04 - Conformation
Leonberger Club Of Canada [National] - Saturday, June 04 - Conformation
Pointer Club of Canada [Regional] - Sunday, June 05 - Conformation
Terrier Breeders' Association Of Canada [National] - Sunday, June 05 - Conformation
Golden Retriever Club Of Greater Toronto - Sunday, June 05 - Conformation
Gazehound Ontario - Sunday, June 05 - Conformation
Leonberger Club of Ontario - Sunday, June 05 - Conformation
Havanese Fanciers Of Canada [National] - Sunday, June 05 - Conformation
Norfolk Terrier Club Of Canada [National] - Thursday, June 02 - Conformation
English Setter Club Of Canada [National] - Saturday, June 04 - Conformation
English Setter Club of Canada [Regional] - Sunday, June 05 - Conformation
Irish Red & White Setter Club Of Canada [National] - Saturday, June 04 - Conformation



Results courtesy of:

-- Summerford Newfoundlands --
BIS CAN GCH / AM CH / RO JCH Midnight Lady's Rumble In The Jungle, AOM
"Zombie"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Zsuzsa Somos-Soos, Christina Koffman-Heard, Daniel Koffman and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Carrie Paine
Border Terrier  
GChB Roschel Foxrun Thistle Do
Points: 391 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Carrie Paine
Setter (Gordon)   Fenwyck's Celtic Cross From Shaker Tree
Points: 357
Best Puppy In Show
Judge: Carrie Paine
Whippet  
Ch Cariad's Isn't It Time
Best Baby Puppy In Show
Judge: Carrie Paine
Chinese Shar-Pei  
Periwrinkles After Eight
Best Veteran In Show
Judge: Carrie Paine
Pointer (German Short-Haired)  
GCh Whisperfield Classico Madiera
Best Owner Handled In Show
Judge: Carrie Paine
Coton De Tulear  
GCh Pegase du Domaine de Polana
Best Altered In Show
Judge: Carrie Paine
Weimaraner  
GCh Breica's Cowboy Casanova








Group 1 - Steven Herman (Dr) Top Dog
Points
Group 1st    Fenwyck's Celtic Cross From Shaker Tree   Setter (Gordon)   138
Group 2nd   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   136
Group 3rd   
GCh Captiva Chamberlayne MrBigStuf
  Setter (Irish)   135
Group 4th   Ch Shadow Rock Perfect Timing   Setter (Irish Red & White)   130
BPIG    Perryglen's I'm A Wild Party   Pointer   N/A
Best Baby Puppy In Group    Pebwin Int'l Interest Two Cheer   Retriever (Golden)   0
Best Veteran In Group   
GCh Whisperfield Classico Madiera
  Pointer (German Short-Haired)   0
Best Altered In Group   
GCh Breica's Cowboy Casanova
  Weimaraner   0
Best Owner Handled In Group   
Dolce Vita Montefalco at Oryxes
  Lagotto Romagnolo   0
Judge: Steven Herman (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Treebeard's Open The Pod Doors



Judge: Steven Herman (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Duvalin Louisiana Blues



Judge: Steven Herman (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dolce Vita Montefalco at Oryxes

Best Puppy In Breed
Dolce Vita Montefalco at Oryxes


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dolce Vita Montefalco at Oryxes

Junior Puppy Dog Class
1st Dolce Vita Montefalco at Oryxes


Judge: Steven Herman (Dr)

Best Of Breed: 11 pts (3-4-1-4)
Perryglen's I'm A Wild Party

Best Of Opposite Sex
Ch Seasyde Rapture Of Zephyr

Best Of Winners: (3-4-1-4)
Perryglen's I'm A Wild Party

Best Puppy In Breed
Perryglen's I'm A Wild Party

Select Bitch
GCh Brackenmoor Royal Finest


Winners Dog: (3-4-1-4)
Perryglen's Set In Stone

Reserve Winners Dog
Helaura's True Grit The Duke

Canadian Bred Dog Class
1st Helaura's True Grit The Duke

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Perryglen's Set In Stone


Winners Bitch: (3-4-1-4)
Perryglen's I'm A Wild Party

Reserve Winners Bitch
Perryglen Hylife Lady Sophia

Senior Puppy Bitch Class
1st Hylife's Golden Lace Cloud At Solivia

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Perryglen's I'm A Wild Party

Veteran Bitch Class
1st GCh Seasyde Euphoria

Open Bitch Class
1st Perryglen Hylife Lady Sophia
2nd Starstrk Alydar Wynter's Cold One

Judge: Steven Herman (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Hunts Line Eager


Winners Dog: (1-0-0-0)
Hunts Line Eager

12-18 Month Dog Class
1st Hunts Line Eager


Judge: Steven Herman (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Duenorth Tag Your It

Best Of Opposite Sex
Butterblac's Designated Survivor

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Duenorth Tag Your It


Winners Dog: (1-1-0-0)
Butterblac's Designated Survivor

Canadian Bred Dog Class
1st Butterblac's Designated Survivor


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Duenorth Tag Your It

Open Bitch Class
1st Duenorth Tag Your It

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 36 pts (10-16-8-3)
Ch Auburnmist Timbuktwo

Best Of Opposite Sex
GChS Sunkozi Say It Ain't Snow

Best Of Winners: (10-16-8-3)
Ambercroft's Lakeside Reflections Of Silver N' Gol

Best Puppy In Breed
Ambercroft's Lakeside Reflections Of Silver N' Gol

Select Dog
GChG Ambertru's R U Lonesome Tonight


Winners Bitch: (10-16-8-3)
Goldnote Ardently Admires

Reserve Winners Bitch
Auburnmist Harmonie For Story

Junior Puppy Bitch Class
1st Blastem's Touch Of Frost
2nd Blastem's Holy Water

Senior Puppy Bitch Class
1st Nikmor's Does Your Mother Know

12-18 Month Bitch Class
1st Auburnmist Harmonie For Story
2nd River Mist Amazing Spring
3rd Cheer Wood N U Like To Know
4th Micin's I Got A Pocket Full Of Sunshine

Canadian Bred Bitch Class
1st Goldnote's Celestial Blessing
2nd Cheer's Hard Act To Fall O
3rd Bitagold's Pumpkin Double Scoop

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Goldnote's Never Complain, Never Explain

Veteran Bitch Class
1st Ch Sterre Blast'em Widgeon Widget
2nd Bydandacres Dallas Stephens
3rd GCh Spiritrider Card To Coppermoon

Open Bitch Class
1st Goldnote Ardently Admires
2nd Regalgoldens Going Dutch With Brevmac
3rd Homewrdbound Cedarwood Road
4th River Mist Gotta Secret Crush

4-6 Month Bitch Class
1st Stormynights Because You're Worth It

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Danrich On D'Run To Maktawae

Best Of Opposite Sex
Rickway Fast To Cipher At Westmeadow

Best Puppy In Breed
Rickway Fast To Cipher At Westmeadow



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Rickway Fast To Cipher At Westmeadow

Junior Puppy Bitch Class
1st Rickway Fast To Cipher At Westmeadow

Judge: Steven Herman (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Fenwyck's Celtic Cross From Shaker Tree

Best Of Opposite Sex
GChB Harbinger's Forest Ranger


Judge: Steven Herman (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (2-2-1-2)
Ch Shadow Rock Perfect Timing

Best Of Opposite Sex
GCh Cornadore Branco With Annagh

Best Of Winners: (2-2-1-2)
Annagh's Orion Nebula

Best Puppy In Breed
Aislingcudo Is Aingeal Milis

Select Bitch
Ch Annagh's Maeve The Minx


Winners Dog: (2-2-1-2)
Annagh's Orion Nebula

Reserve Winners Dog
Aislingcudo Is Aingeal Milis

Senior Puppy Dog Class
1st Aislingcudo Is Aingeal Milis

12-18 Month Dog Class
1st Annagh's Orion Nebula


Winners Bitch: (2-2-1-2)
Kenshire What Lola Wants

Reserve Winners Bitch
Annagh's Ceo Farraige

12-18 Month Bitch Class
1st Kenshire What Lola Wants

Veteran Bitch Class
1st GCh Shireoak Rainbows N Raindrops

Open Bitch Class
1st Annagh's Ceo Farraige

Judge: Steven Herman (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Captiva Chamberlayne MrBigStuf

Best Of Opposite Sex
Alivia Flowers Klitsdvor

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Alivia Flowers Klitsdvor

Best Puppy In Breed
Aki Spirit Of Dochas


Winners Dog: (1-3-1-0)
Lunn's In Hot Pursuit Of Captiva

12-18 Month Dog Class
1st Lunn's In Hot Pursuit Of Captiva


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Alivia Flowers Klitsdvor

Reserve Winners Bitch
Aki Spirit Of Dochas

Junior Puppy Bitch Class
1st Aki Spirit Of Dochas

12-18 Month Bitch Class
1st Dochas' Summer Rose

Open Bitch Class
1st Alivia Flowers Klitsdvor

Judge: Steven Herman (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (3-3-0-1)
Ch Shandys One Moment In Time

Best Of Opposite Sex
Jomardi's BJ Shortstop

Best Of Winners: (3-3-0-1)
Nonnies Song And Dance

Best Puppy In Breed
Lurians Awesome Pippin


Winners Dog: (3-3-0-1)
Jomardi's BJ Shortstop

Reserve Winners Dog
Lurians Awesome Pippin

Senior Puppy Dog Class
1st Lurians Awesome Pippin

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Wynridge's A Legacy Continues At Ashleys Own

Open Dog Class
1st Jomardi's BJ Shortstop

Veteran Dog Class
1st GCh Wynridge's Make It So


Winners Bitch: (3-3-0-1)
Nonnies Song And Dance

Reserve Winners Bitch
Wynridge's Lady Marvel

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Wynridge's Lady Marvel

Open Bitch Class
1st Nonnies Song And Dance
2nd Tri-Pod N Silkroad's Roll Of Sweetness

Judge: Steven Herman (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic



Judge: Steven Herman (Dr)

Best Of Breed: 7 pts (1-2-4-1)
Ch Twinsmade Hotshot

Best Of Opposite Sex
Hufy's Praying To A God Hazel

Best Of Winners: (1-2-4-1)
Nonnies Cause For Applause

Best Puppy In Breed
Nonnies Cause For Applause

Select Dog
GCh Especially Classic Couture


Winners Dog: (1-2-4-1)
Nonnies Cause For Applause

Senior Puppy Dog Class
1st Nonnies Cause For Applause

Veteran Dog Class
1st GCh Skjervtun's To Have And To Hold

4-6 Month Dog Class
1st Nonnies Jesselles Southern Gentleman


Winners Bitch: (1-2-4-1)
Hufy's Praying To A God Hazel

Reserve Winners Bitch
Cantabria Bellamy Spice Is Back

12-18 Month Bitch Class
1st Cantabria Bellamy Spice Is Back

Open Bitch Class
1st Hufy's Praying To A God Hazel

Judge: Steven Herman (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Segre's Time Is Relative

Best Of Opposite Sex
GCh Nanjay's Altitude

Best Puppy In Breed
Ch Segre's Time Is Relative



Judge: Steven Herman (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Rolyart's Sound Of Thunder

Best Of Opposite Sex
Long Lane Seafaring Maiden @ Stannyfield


Judge: Steven Herman (Dr)

Best Of Breed: 16 pts (3-3-6-5)
Ch Ferngolds Empress Of Warflame Izzy

Best Of Opposite Sex
Ch Opus One Vivace Varazs

Best Of Winners: (3-3-6-5)
Calabri Ray Of Royale Sunshine

Best Puppy In Breed
Calabri Ray Of Royale Sunshine

Select Dog
GChB Ferngolds Empire Of The Northern Dance

Select Bitch
GCh Calabri Life 'N Seoul Of The Party

Judge: Steven Herman (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Sandyridge's Won Of The Good Ones

Best Of Opposite Sex
Ch Versa's Spoiled Red Pearl Of The North

Best Puppy In Breed
Sandyridge's Won Of The Good Ones

Select Bitch
Ch Almamater The Return Of Nina The Great


Veteran Dog Class
1st GCh Breica's Cowboy Casanova

Sexually Altered Dog Class
1st GCh Breica's Cowboy Casanova





Group 2 - Jamie Hubbard Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Kaldaun's Samhain Of Glenamadda
  Irish Wolfhound   59
Group 2nd   
Ch Cariad's Isn't It Time
  Whippet   55
Group 3rd    Sarangrave Buckle Up   Beagle   41
Group 4th   
GChS Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   39
BPIG   
Ch Cariad's Isn't It Time
  Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Dacski's Southern Remembrance
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Best Veteran In Group   
GCh Bushwacker Mercury Rising
  Basenji   0
Best Altered In Group   
GCh McCartney's Star Line Up
  Whippet   0
Best Owner Handled In Group   
GCh Bushwacker Jagged Little Frill
  Basenji   0
Judge: Jamie Hubbard

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Pahlavi Northern Dancer

Best Puppy In Breed
Sardula Audi Quattro


Winners Dog: (1-0-1-0)
Sardula Audi Quattro

Junior Puppy Dog Class
1st Sardula Audi Quattro


Judge: Steven Herman (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh Zen's Grab Your Gear

Best Of Opposite Sex
Lagom's Liberty, Reporting For Duty

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Lake & Shield's Wonder Strijder

Best Puppy In Breed
Lagom's Liberty, Reporting For Duty

Select Dog
Ch Introducing Ike V. Grunsven


Winners Dog: (1-1-2-0)
Lake & Shield's Wonder Strijder

12-18 Month Dog Class
1st Lake & Shield's Wonder Strijder


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Lagom's Liberty, Reporting For Duty

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lagom's Liberty, Reporting For Duty

Judge: Jamie Hubbard

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Sarangrave Buckle Up

Best Of Opposite Sex
Lemonladies Peter

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Sarangrave Buckle Up


Winners Dog: (1-1-0-0)
Lemonladies Peter

12-18 Month Dog Class
1st Lemonladies Peter


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Sarangrave Buckle Up

Open Bitch Class
1st Sarangrave Buckle Up

Judge: Jamie Hubbard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Edenhill Independence Day


Winners Dog: (1-0-0-0)
Edenhill Independence Day

Open Dog Class
1st Edenhill Independence Day


Judge: Jamie Hubbard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Rudolf Valentino du Grand Fresnoy

Best Of Opposite Sex
Otrada Skazochnaya Luna

Best Puppy In Breed
Otrada Skazochnaya Luna



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Otrada Skazochnaya Luna

Senior Puppy Bitch Class
1st Otrada Skazochnaya Luna

Judge: Jamie Hubbard

Best Of Breed: 3 pts (2-0-2-0)
GCh Virgo Southern Comfort

Select Dog
Ch Doxieville-Kurzbeing Felix Felicis For Er Dox ML


Winners Dog: (2-0-2-0)
Doxieluv Rocket Man

Reserve Winners Dog
Rabows Smoky Quart'z ML

12-18 Month Dog Class
1st Doxieluv Rocket Man
2nd Rabows Smoky Quart'z ML


Veteran Bitch Class
1st GCh Alstertal's Lady Gwenevere

Sexually Altered Bitch Class
1st GCh Alstertal's Lady Gwenevere

4-6 Month Bitch Class
1st Dacski's Southern Remembrance

Judge: Jamie Hubbard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Grandgables Ms Sparkle N Shine

Best Of Opposite Sex
Ch Leaside's Sweet Treat MS

Best Puppy In Breed
Grandgables Ms Sparkle N Shine



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Grandgables Ms Sparkle N Shine

Junior Puppy Bitch Class
1st Grandgables Ms Sparkle N Shine

Judge: Jamie Hubbard

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
GCh Leoralee's Game Of Thrones @ Cocktail MW

Best Puppy In Breed
Almarxils Abril



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Freestyle's Dixie Chick With Hunu MW

Reserve Winners Bitch
Whisper Hill's Wisdom & Warfare

Junior Puppy Bitch Class
1st Almarxils Abril

12-18 Month Bitch Class
1st Freestyle's Dixie Chick With Hunu MW

Open Bitch Class
1st Whisper Hill's Wisdom & Warfare

Judge: Jamie Hubbard

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Telkel Juste Juliette For ER Dox SL

Best Of Opposite Sex
GChB Altadach Aston Martin SL

Select Bitch
Ch Endachs Butter Tart



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Telkel Juste Juliette For ER Dox SL

12-18 Month Bitch Class
1st Telkel Juste Juliette For ER Dox SL

Judge: Jamie Hubbard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Chilcotin's Silver Cloud

Select Dog
Ch Passport Are There Lines SS



Judge: Jamie Hubbard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Estet Classic Odalisque

Select Bitch
GCh Windrock Little Town Flirt



Judge: Jamie Hubbard

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
Ch Kaldaun's Samhain Of Glenamadda

Best Of Opposite Sex
Castlekeep's Proper

Select Bitch
GCh Three Little Birds' Grooving ToThe Music



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Castlekeep's Proper

12-18 Month Bitch Class
1st Castlekeep's Proper

4-6 Month Bitch Class
1st Wolfholms Sansa Lady Of Winterfel

Judge: Jamie Hubbard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Osiris A Standing Ovation Xo

Best Of Opposite Sex
Osiris Eretz Siren Song Xo



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Osiris Eretz Siren Song Xo

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Osiris Eretz Siren Song Xo

Judge: Jamie Hubbard

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Foxtrot's C'est La Vie

Best Of Opposite Sex
Terracottas Here Comes The Sun-Kissed

Best Puppy In Breed
Ch Foxtrot's C'est La Vie


Judge: Jamie Hubbard

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Windstorm Dream Weaver Denali

Best Puppy In Breed
Windstorm Dream Weaver Denali

Select Dog
Ch Akissla Z'Bee's The Great Escape To Terrapin


Winners Dog: (2-0-1-0)
Windstorm Dream Weaver Denali

Reserve Winners Dog
Khamsin's Another Perfect Day

Senior Puppy Dog Class
1st Windstorm Dream Weaver Denali

Open Dog Class
1st Khamsin's Another Perfect Day

Sexually Altered Dog Class
1st Ch Khamsin's Sterling Stetson


Judge: Jamie Hubbard

Best Of Breed: 13 pts (4-1-3-6)
Ch Cariad's Isn't It Time

Best Of Opposite Sex
Ch Lishima's Fantastico

Best Of Winners: (4-1-3-6)
Lishima's All In Good Time At Redcliffe

Best Puppy In Breed
Ch Cariad's Isn't It Time

Select Dog
GCh Cariads Its High Time

Select Bitch
GCh McCartney's Wild Soul


Winners Bitch: (4-1-3-6)
Kisharo Dream On

12-18 Month Bitch Class
1st Kisharo Dream On

Sexually Altered Bitch Class
1st GCh McCartney's Star Line Up

4-6 Month Bitch Class
1st Wunder's Jalapeno Business





Group 3 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Liberator's Unfinished Business
  Doberman Pinscher   30
Group 2nd   Ch Lindsayleigh's Iron Man   Schnauzer (Giant)   24
Group 3rd   
GChB Midnight Lady's Rumble In The Jungle
  Newfoundland   23
Group 4th   Ch Leo's By The Sea Rooster   Leonberger   22
BPIG    Indevor No-One But You   Akita   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Snowmist's Zenith
  Siberian Husky   0
Best Veteran In Group   
GCh Nantom's Perfect Storm
  Doberman Pinscher   0
Best Altered In Group   
Oleka's Rawdny d'Eve Sennenhof
  Bernese Mountain Dog   0
Best Owner Handled In Group   
GCh Liberator's Unfinished Business
  Doberman Pinscher   0
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 4 pts (0-1-4-0)
GChB Sendosan Naxxramas

Best Of Opposite Sex
Indevor No-One But You

Best Puppy In Breed
Indevor No-One But You

Select Dog
GChS Marqways Born Into Royalty



Winners Bitch: (0-1-4-0)
Indevor No-One But You

Junior Puppy Bitch Class
1st Indevor No-One But You

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Ice Gangsta's Arrow Of Thunder


4-6 Month Dog Class
1st Spiritrun's Riders In The Sky


Sexually Altered Bitch Class
1st Krystalmar's Sassy Shila




Sexually Altered Dog Class
1st Oleka's Rawdny d'Eve Sennenhof


Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Xelascon Harbinger Of Hope



Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Canadian Shields Hot Pursuit


Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GCh Liberator's Unfinished Business

Best Of Opposite Sex
GChS Outlaws Gracie Belle V Liberator

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Protea's Zippleback


Winners Dog: (2-2-1-1)
Ravalleses Limited Edition

Reserve Winners Dog
Garshangan The Talisman

12-18 Month Dog Class
1st Ravalleses Limited Edition

Open Dog Class
1st Garshangan The Talisman


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Protea's Zippleback

Reserve Winners Bitch
Kin's Popcorn With Maple Syrup

Canadian Bred Bitch Class
1st Kin's Popcorn With Maple Syrup

Veteran Bitch Class
1st GCh Nantom's Perfect Storm

Open Bitch Class
1st Protea's Zippleback

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 3 pts (1-0-3-0)
GCh Danetastixs Bust A Move

Select Dog
Ch Danetastixs Heart Of Gold


Winners Dog: (1-0-3-0)
Britlinblue's In The Stars

Open Dog Class
1st Britlinblue's In The Stars


Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Skeenawhip Karma Beer


Winners Dog: (1-0-0-0)
Skeenawhip Karma Beer

Open Dog Class
1st Skeenawhip Karma Beer


Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Leo's By The Sea Rooster

Best Of Opposite Sex
Ch CR Just Imagine Greta


Winners Dog: (1-0-1-1)
CR Quite The Guy Taffer

Open Dog Class
1st CR Quite The Guy Taffer


Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Midnight Lady's Rumble In The Jungle



Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Fado's Tesouro Dos Sonhos

Select Dog
Ch Claircreek All The Worlds A Stage



Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Vanderbilt's Talk About Luck



Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lindsayleigh's Iron Man



Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Nanook's Mistral Wind

Best Of Opposite Sex
Snowmist's Xclusive Blend

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Snowmist's Xclusive Blend


Winners Dog: (1-1-1-0)
Kannook Floki The Dreamer

Open Dog Class
1st Kannook Floki The Dreamer


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Snowmist's Xclusive Blend

12-18 Month Bitch Class
1st Snowmist's Xclusive Blend

4-6 Month Bitch Class
1st Snowmist's Zenith





Group 4 - Carrie Paine Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   33
Group 2nd   Ch Westchester Foxheart Karma   Airedale Terrier   29
Group 3rd   
GCh Pellinore's Wild Magic
  Cairn Terrier   28
Group 4th   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   23
BPIG    Skyehigh's Snapshot Of Kilkarry Bay   West Highland White Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Pridestar The One To Shine   Airedale Terrier   0
Best Altered In Group   
GCh Skerryvore Isla Touch Of Magic
  Cairn Terrier   0
Best Owner Handled In Group   
Blayloch Slam Duncan
  Scottish Terrier   0
Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Westchester Foxheart Karma



4-6 Month Bitch Class
1st Pridestar The One To Shine

Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh M&M Lamz The World Is Not Enough

Select Dog
Ch Ispy Eons A Game Changer



Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do

Best Of Opposite Sex
Ashiyas Shades Of Moonshine



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Ashiyas Shades Of Moonshine

Reserve Winners Bitch
Ashiyas RaindropsOfMoonshine

12-18 Month Bitch Class
1st Ashiyas Shades Of Moonshine

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ashiyas RaindropsOfMoonshine

Open Bitch Class
1st Firefly's Treasure's All Mine At Lochawe

Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 4 pts (2-0-1-2)
GCh Pellinore's Wild Magic

Best Of Opposite Sex
Quarrydene's Rebel Heart

Select Dog
GCh Tarahill's Celtic Fire

Select Bitch
Ch Edenbrae Isla's Eden Dances With Joy


Winners Dog: (2-0-1-2)
Quarrydene's Rebel Heart

Reserve Winners Dog
Cairnmoor Ferg Flying Dutchman

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Quarrydene's Rebel Heart

Open Dog Class
1st Cairnmoor Ferg Flying Dutchman

Sexually Altered Dog Class
1st Fergus Ahead Of The Pack


Sexually Altered Bitch Class
1st GCh Skerryvore Isla Touch Of Magic

Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bluestone Con Artist


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bluestone Con Artist

Open Dog Class
1st Bluestone Con Artist


Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Foxheart's I'm Not For Everyone



Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Rexroth Cup Of Tea

Best Puppy In Breed
Souyen's Good To The Last Bite



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Souyen's Good To The Last Bite

Junior Puppy Bitch Class
1st Souyen's Good To The Last Bite

Bred By Exhibitor Bitch Class
2nd Souyen's Meant To Love

Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Paradym Just For Laughs



Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Ratitatt I'm Smitten At Venturehill

Best Of Opposite Sex
Kickingbear Go For The Gusto@Andado

Best Puppy In Breed
Kickingbear Go For The Gusto@Andado


Winners Dog: (1-0-0-1)
Kickingbear Go For The Gusto@Andado

Senior Puppy Dog Class
1st Kickingbear Go For The Gusto@Andado


Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Silvershadow Something Special



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Silvershadow Something Special

12-18 Month Bitch Class
1st Silvershadow Something Special

Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Chess Risky Business

Best Of Opposite Sex
Ch Blayloch Slam Duncan

Best Puppy In Breed
Ch Blayloch Slam Duncan

Select Bitch
Ch Langholm's Champagne Legacy



Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Bushwell Shabby Little Shocker

Best Of Opposite Sex
GCh Rocglen Money Talks Bushaway



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Bushwell Shabby Little Shocker

Reserve Winners Bitch
Bushwell Woodland Whisper

12-18 Month Bitch Class
1st Bushwell Shabby Little Shocker

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bushwell Woodland Whisper

Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Boreal SpecialK Kayleigh Grace



Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Quinta Od Guvernera



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Quinta Od Guvernera

Reserve Winners Bitch
Copperfields Snugglebug

Open Bitch Class
1st Quinta Od Guvernera
2nd Copperfields Snugglebug

Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game

Best Of Opposite Sex
Skyehigh's Snapshot Of Kilkarry Bay

Best Puppy In Breed
Skyehigh's Snapshot Of Kilkarry Bay






Group 5 - Rony Doedijns Top Dog
Points
Group 1st   Ch MC's Roll The Dice With Njoy   Japanese Chin   51
Group 2nd   
Ch Wright's Triumphant Jasper At Vigelais
  Pug   48
Group 3rd   
GCh Delsols Jazz It Up At Weatherford
  Havanese   44
Group 4th    Moongate Love You To The Moon   Chihuahua (Short Coat)   37
BPIG   Ch MC's Roll The Dice With Njoy   Japanese Chin   N/A
Best Baby Puppy In Group    Diamondsun's Yolo   Papillon   0
Best Altered In Group   
Bluechip Queen Just Fantasy
  Papillon   0
Best Owner Handled In Group   
GCh Pegase du Domaine de Polana
  Coton De Tulear   0
Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Bucky Barnes V. Tani Kazari

Best Of Opposite Sex
Black Canary V. Tani Kazari



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Black Canary V. Tani Kazari

Open Bitch Class
1st Black Canary V. Tani Kazari

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
Jewelcroft's Firebolt Flyer

Best Of Opposite Sex
Venrose's Jumpin Jill Flash

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Jewelcroft's Firebolt Flyer

Select Dog
Ch Embee's Tux And Tails

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
South Fork's Fashion Diva

Best Of Opposite Sex
Ch Miso Found My Courage

Best Puppy In Breed
Ch Miso Found My Courage



Winners Bitch: (0-1-1-0)
South Fork's Fashion Diva

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st South Fork's Fashion Diva

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 2 pts (3-0-0-0)
Moongate Love You To The Moon

Best Puppy In Breed
Moongate Love You To The Moon


Winners Dog: (3-0-0-0)
Moongate Love You To The Moon

Reserve Winners Dog
Krispin Hi Roller

Junior Puppy Dog Class
1st Moongate Love You To The Moon
2nd Guichon's Comedy Relief

Open Dog Class
1st Krispin Hi Roller


Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Denali's Best Kept Secret



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Denali's Circle Of Life

Open Bitch Class
1st Denali's Circle Of Life

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Pegase du Domaine de Polana

Best Of Opposite Sex
GCh Weylinmarsh's Billie Jean



Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Beauview Ticks The Boxes



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Beauview Ticks The Boxes

Open Bitch Class
1st Beauview Ticks The Boxes

4-6 Month Bitch Class
1st Navyn Beyond The Lights

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 6 pts (0-2-0-5)
GCh Delsols Jazz It Up At Weatherford

Select Bitch
Ch Amistosa's More Precious Than Gold


Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChS Maplewood's I'm Sexy And I Know It

Best Of Opposite Sex
Clandara's Love Story

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Celtic Charles Bronson

Best Puppy In Breed
Celtic Petit Verdot


Winners Dog: (1-2-1-0)
Celtic Charles Bronson

12-18 Month Dog Class
1st Celtic Charles Bronson


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Clandara's Love Story

Reserve Winners Bitch
Celtic Petit Verdot

Senior Puppy Bitch Class
1st Celtic Petit Verdot

Open Bitch Class
1st Clandara's Love Story

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
MC's Roll The Dice With Njoy

Best Of Opposite Sex
First Caramel Lady Njoy Goscinska Przystan

Best Of Winners: (2-1-0-0)
MC's Roll The Dice With Njoy

Best Puppy In Breed
MC's Roll The Dice With Njoy


Winners Dog: (2-1-0-0)
MC's Roll The Dice With Njoy

Reserve Winners Dog
Velvet Dream Njoy Goscinska Przystan

Senior Puppy Dog Class
1st MC's Roll The Dice With Njoy

12-18 Month Dog Class
1st Velvet Dream Njoy Goscinska Przystan

4-6 Month Dog Class
1st Njoy's Making It Look Easy


Winners Bitch: (2-1-0-0)
First Caramel Lady Njoy Goscinska Przystan

12-18 Month Bitch Class
1st First Caramel Lady Njoy Goscinska Przystan

4-6 Month Bitch Class
1st Njoy's Meso

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
Bluechip Dancing Cheek To Cheek

Best Of Opposite Sex
Bluechip Bee My Wild Rose

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Bluechip Dancing Cheek To Cheek

Best Puppy In Breed
Bluechip Dancing Cheek To Cheek

Select Bitch
GCh Pinkribbon's The Bees Knees


Winners Dog: (1-3-1-1)
Bluechip Dancing Cheek To Cheek

Senior Puppy Dog Class
1st Bluechip Dancing Cheek To Cheek

4-6 Month Dog Class
1st Diamondsun's Yolo

Sexually Altered Dog Class
1st Bluechip Queen Just Fantasy


Winners Bitch: (1-3-1-1)
Bluechip Bee My Wild Rose

Reserve Winners Bitch
Bluechip Laila Ali

Senior Puppy Bitch Class
1st Bluechip Bee My Wild Rose

Open Bitch Class
1st Bluechip Laila Ali

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChG Lionking Blaze Of Glory

Best Puppy In Breed
Ch Diaquiris Dam Yankees

Select Dog
Ch Diaquiris Dam Yankees



Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Solar Smile Kimberly

Best Of Opposite Sex
Tinyprints Light The Way

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Solar Smile Kimberly

Select Dog
Ch Mountaincrest Midnight Cowboy


Winners Dog: (1-1-1-0)
Tinyprints Light The Way

Canadian Bred Dog Class
1st Tinyprints Light The Way


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Solar Smile Kimberly

12-18 Month Bitch Class
1st Solar Smile Kimberly

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 3 pts (0-0-2-2)
Ch Wright's Triumphant Jasper At Vigelais

Best Of Opposite Sex
Ch Amy House Steinbruck Victorious

Best Puppy In Breed
Ch Wright's Triumphant Jasper At Vigelais



Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Deebet's Time To Bloom



Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
SouthFork's Tango

Best Of Opposite Sex
Iren Victorius Hunter

Best Of Winners: (1-1-0-0)
SouthFork's Tango


Winners Dog: (1-1-0-0)
Iren Victorius Hunter

Open Dog Class
1st Iren Victorius Hunter


Winners Bitch: (1-1-0-0)
SouthFork's Tango

Open Bitch Class
1st SouthFork's Tango





Group 6 - Douglas Johnson Top Dog
Points
Group 1st    Valmara's Ba-La Kabbalah   Poodle (Standard)   37
Group 2nd   
GChB Discover Fortune N Glory At Keesbrook
  Keeshond   33
Group 3rd   
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJin
  Chinese Shar-Pei   31
Group 4th   Ch Bellefleet's Speed Trap   Poodle (Miniature)   27
BPIG    Valmara's Ba-La Kabbalah   Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Periwrinkles After Eight
  Chinese Shar-Pei   0
Best Owner Handled In Group    Schutzu's Raven Song   Shih Tzu   0
Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Starlit's Bizzie Lizzie

Best Of Opposite Sex
Soyeux Valentino

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Starlit's Bizzie Lizzie

Best Puppy In Breed
Starlit's Bizzie Lizzie


Winners Dog: (1-3-0-0)
Soyeux Valentino

Junior Puppy Dog Class
1st Soyeux Valentino


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Starlit's Bizzie Lizzie

Reserve Winners Bitch
Starlit's Grace And Glory

Junior Puppy Bitch Class
1st Soyeux Rever De Paris

Senior Puppy Bitch Class
1st Starlit's Grace And Glory

Canadian Bred Bitch Class
1st Starlit's Bizzie Lizzie

Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Grindstones I'm Stewpendous

Best Of Opposite Sex
Shropshall's Hey Louise

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Selectabull's Tart It Up CC

Best Puppy In Breed
Ch Grindstones I'm Stewpendous


Winners Dog: (1-1-1-0)
Selectabull's Tart It Up CC

Senior Puppy Dog Class
1st Selectabull's Tart It Up CC


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Shropshall's Hey Louise

Open Bitch Class
1st Shropshall's Hey Louise

Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh Jacib N Muir Trash Talkin Time

Best Of Opposite Sex
Cherokee Legend Hildegarde

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Cherokee Legend Hildegarde

Select Dog
GCh Pelee's Standing Strong In The Chaos


Winners Dog: (1-1-2-0)
Aldar N Muir's Rocket Man

Canadian Bred Dog Class
1st Aldar N Muir's Rocket Man


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Cherokee Legend Hildegarde

Open Bitch Class
1st Cherokee Legend Hildegarde

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 5 pts (1-0-2-3)
GCh Stormin Hammie Davis Jr At Foxmoor Petite Cherie

Best Of Opposite Sex
Ch Bythebulls Arcee

Best Puppy In Breed
Nifty Coconut Roll

Select Dog
GCh Celtmacbhaid I Got You Babe


Winners Dog: (1-0-2-3)
Nifty Coconut Roll

Senior Puppy Dog Class
1st Nifty Coconut Roll


Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Supervictus Poison Ivy

Best Of Opposite Sex
Superlative's Lion Hearted Leo

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Supervictus Poison Ivy

Best Puppy In Breed
Superlative's Lion Hearted Leo


Winners Dog: (1-3-0-0)
Superlative's Lion Hearted Leo

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Superlative's Lion Hearted Leo


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Supervictus Poison Ivy

Reserve Winners Bitch
Invictus A-Maze-ZIng

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Supervictus Poison Ivy

Open Bitch Class
1st Invictus A-Maze-ZIng
2nd Superlative's Skye's The Limit

4-6 Month Bitch Class
1st Superlative's Callipoe-Goddess Of Song N Dance

Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Discover Fortune N Glory At Keesbrook

Best Puppy In Breed
Keepsake The Rhythm Is A Ride


Winners Dog: (1-0-1-0)
Keepsake The Rhythm Is A Ride

Senior Puppy Dog Class
1st Keepsake The Rhythm Is A Ride


Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Idecleir Desiderata Troubadour



4-6 Month Bitch Class
1st Mandolin Rain Enchanted At Idecleir

Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Ch Bellefleet's Speed Trap

Best Puppy In Breed
Ch Bellefleet's Speed Trap

Select Bitch
Ch Sanvars Enchantress Of Tiva



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Signet Key To My Heart

Canadian Bred Bitch Class
1st Signet Key To My Heart

Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Valmara's Ba-La Kabbalah

Best Of Opposite Sex
Tivin Kaylen Magic Dance

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Valmara's Ba-La Kabbalah

Best Puppy In Breed
Valmara's Ba-La Kabbalah

Select Bitch
Ch Amanda Miguel


Winners Dog: (1-2-0-1)
Tivin Kaylen Magic Dance

Open Dog Class
1st Tivin Kaylen Magic Dance


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Valmara's Ba-La Kabbalah

Reserve Winners Bitch
Colors Diamond In The Ruff

Senior Puppy Bitch Class
1st Colors Diamond In The Ruff

Canadian Bred Bitch Class
1st Valmara's Ba-La Kabbalah

Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Hibiscus Chisana Takaramono



Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Schutzu's Raven Song

Best Of Opposite Sex
Ch Schutzu's Finding Nemo

Best Puppy In Breed
Schutzu's Raven Song



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Schutzu's Raven Song

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Schutzu's Raven Song



Group 7 - Bruce Owen Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Treestarr Oracle Chick Magnet
  Australian Shepherd   37
Group 2nd   
Ch Uretopia's Its Gonna Get Loud
  Australian Cattle Dog   28
Group 3rd   
Ch Tasiahills Royal Sir Galahad
  Old English Sheepdog   26
Group 4th    Timberline's Arko V Elite Design   German Shepherd Dog   25
BPIG    Timberline's Arko V Elite Design   German Shepherd Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Cameron's Island Of Sodor   Bearded Collie   0
Best Veteran In Group   
GCh Cermel Bradshaw Ilhabela
  Shetland Sheepdog   0
Best Owner Handled In Group    Ravinel The Renaissance   Welsh Corgi (Pembroke)   0
Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Uretopia's Its Gonna Get Loud

Best Of Opposite Sex
GCh Byeyo's Gonna Get Me Sum


Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 8 pts (2-3-3-1)
GChEx Treestarr Oracle Chick Magnet

Best Of Opposite Sex
Ch Northbay Xsell's Down The Rabbit Hole

Best Of Winners: (2-3-3-1)
AusableRvr's Quantum Of Solice

Best Puppy In Breed
Ch Northbay Xsell's Down The Rabbit Hole

Select Dog
GChS Limelite's Tee Off


Winners Dog: (2-3-3-1)
Please No Bullying

Reserve Winners Dog
Heelingnrg's Live Wire At Flashdrive

Junior Puppy Dog Class
1st Please No Bullying
2nd Heelingnrg's Live Wire At Flashdrive

Veteran Dog Class
1st Ch Paradox Pickwick

4-6 Month Dog Class
1st Downunder's Don't Stop Me Now


Winners Bitch: (2-3-3-1)
AusableRvr's Quantum Of Solice

Reserve Winners Bitch
Northside Russian Doll

12-18 Month Bitch Class
1st AusableRvr's Quantum Of Solice
2nd Barberry Forest Done For Me

Canadian Bred Bitch Class
1st Northside Russian Doll

4-6 Month Bitch Class
1st Downunder's Real Wild Child

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Rhosown's Celebrating Our Flag



4-6 Month Bitch Class
1st Cameron's Island Of Sodor

Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
Ch Chatmar View To A Kill

Select Dog
Ch Images Caught Me Trippin'


Veteran Dog Class
1st GCh Navarro It's Me Di Scottatura

4-6 Month Dog Class
1st Malidutch's Start Your Engine

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Colwick's News Flash



Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Glasgowhill's Paradise Is Here

Best Puppy In Breed
Glasgowhill's Paradise Is Here



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Glasgowhill's Paradise Is Here

Junior Puppy Bitch Class
1st Glasgowhill's Paradise Is Here

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 5 pts (3-2-0-1)
Timberline's Arko V Elite Design

Best Of Opposite Sex
GChB Lacomtesse Ailyn Vel

Best Of Winners: (3-2-0-1)
Timberline's Arko V Elite Design

Best Puppy In Breed
Timberline's Arko V Elite Design

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GChB Keecams Almond Joy 2E

Best Of Opposite Sex
Pinewood's Cowboy Casanova

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Pinewood's Cowboy Casanova

Best Puppy In Breed
Ch Hilltop's Full Moon Over Pinewood

Select Bitch
Ch Hilltop's Full Moon Over Pinewood


Winners Dog: (1-1-0-2)
Pinewood's Cowboy Casanova

Junior Puppy Dog Class
1st Pinewood's Cowboy Casanova

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Tasiahills Royal Sir Galahad



Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GChS Brantstar's Fashion Trendsetter

Best Of Opposite Sex
Fabina's Al Dente To Perfection

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Fabina's Al Dente To Perfection

Best Puppy In Breed
Cermel Gardengate Indigo Of Lore


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Fabina's Al Dente To Perfection

Reserve Winners Bitch
Cermel Gardengate Indigo Of Lore

Junior Puppy Bitch Class
1st Cermel Gardengate Indigo Of Lore

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Fabina's Al Dente To Perfection

Veteran Bitch Class
1st GCh Cermel Bradshaw Ilhabela

4-6 Month Bitch Class
1st Cline Ridge Clairvoyance

Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Major Point Canada

Best Of Opposite Sex
Llydaw Stay Humble

Best Puppy In Breed
Llydaw Stay Humble


Winners Dog: (1-0-0-1)
Llydaw Stay Humble

Junior Puppy Dog Class
1st Llydaw Stay Humble


Judge: Bruce Owen

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ravinel The Renaissance

Best Of Opposite Sex
Honeyfox Don't Burst My Bubble

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ravinel The Renaissance

Best Puppy In Breed
Honeyfox Don't Burst My Bubble


Winners Dog: (1-1-0-0)
Ravinel The Renaissance

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Ravinel The Renaissance


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Honeyfox Don't Burst My Bubble

Senior Puppy Bitch Class
1st Honeyfox Don't Burst My Bubble

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit . We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By