Result Correction Page

Erie Shores Kennel Club
Saturday, June 4, 2022



Related Results

Conformation

Friday, June 03
Friday, June 03 (Ltd Show - Group 3)
Saturday, June 04
Saturday, June 04 (Ltd Show - Group 7)
Sunday, June 05
Sunday, June 05 (Ltd Show - Scenthounds)
Monday, June 06

Obedience

Friday, June 03 (Obedience-1-Fri)
Friday, June 03 (Obedience-2-Fri)
Saturday, June 04 (Obedience-3-Sat)
Saturday, June 04 (Obedience-4-Sat)
Sunday, June 05 (Obedience-5-Sun)
Sunday, June 05 (Obedience-6-Sun)

Rally Obedience

Friday, June 03 (Rally-1-Fri)
Friday, June 03 (Rally-2-Fri)
Saturday, June 04 (Rally-3-Sat)
Saturday, June 04 (Rally-4-Sat)
Sunday, June 05 (Rally-5-Sun)
Sunday, June 05 (Rally-6-Sun)

Related Specialties

Belgian Shepherd Dog Club Of Canada - Southern Ontario Section - Thursday, June 02 - Conformation
Borzoi Club of Ontario - Thursday, June 02 - Conformation
Borzoi Canada [Regional] - Thursday, June 02 - Conformation
Vizsla Society Of Ontario - Thursday, June 02 - Conformation
Whippet Club Of Eastern Canada - Thursday, June 02 - Conformation
Brittany Spaniel Club of Ontario - Thursday, June 02 - Conformation
Canadian Scottish Terrier Club [Regional] - Thursday, June 02 - Conformation
Sealyham Terrier Club Of Canada [National] - Thursday, June 02 - Conformation
Chinese Crested Club Of Ontario - Thursday, June 02 - Conformation
All Hound Club Of Ontario - Friday, June 03 - Conformation
Ontario All Pointing Breed Field Dog Club - Friday, June 03 - Conformation
Cairn Terrier Club Of Canada [Regional] - Friday, June 03 - Conformation
Havanese Owners And Lovers Association - Friday, June 03 - Conformation
Basenji Club Of Canada [National] - Saturday, June 04 - Conformation
Pug Club of Canada [Regional] - Saturday, June 04 - Conformation
Toy Dog Club Of Ontario - Saturday, June 04 - Conformation
Basset Hound Club of Canada [National] - Saturday, June 04 - Conformation
Golden Retriever Club Of Canada [Regional] - Saturday, June 04 - Conformation
French Bulldog Fanciers Of Canada [Regional] - Saturday, June 04 - Conformation
German Shorthaired Pointer Club Of Canada [Regional] - Saturday, June 04 - Conformation
Leonberger Club Of Canada [National] - Saturday, June 04 - Conformation
Pointer Club of Canada [Regional] - Sunday, June 05 - Conformation
Terrier Breeders' Association Of Canada [National] - Sunday, June 05 - Conformation
Golden Retriever Club Of Greater Toronto - Sunday, June 05 - Conformation
Gazehound Ontario - Sunday, June 05 - Conformation
Leonberger Club of Ontario - Sunday, June 05 - Conformation
Havanese Fanciers Of Canada [National] - Sunday, June 05 - Conformation
Norfolk Terrier Club Of Canada [National] - Thursday, June 02 - Conformation
English Setter Club Of Canada [National] - Saturday, June 04 - Conformation
English Setter Club of Canada [Regional] - Sunday, June 05 - Conformation
Irish Red & White Setter Club Of Canada [National] - Saturday, June 04 - Conformation



Results courtesy of:

-- Summerford Newfoundlands --
BIS CAN GCH / AM CH / RO JCH Midnight Lady's Rumble In The Jungle, AOM
"Zombie"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Zsuzsa Somos-Soos, Christina Koffman-Heard, Daniel Koffman and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Paul Stanton
Setter (English)  
Ch Broughall's Winner Takes All
Points: 587 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Paul Stanton
Borzoi  
GChS Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
Points: 409
Best Puppy In Show
Judge: Paul Stanton
Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   Pointdujour Boum Boum Mon Coeur








Group 1 - Paul Stanton Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Broughall's Winner Takes All
  Setter (English)   177
Group 2nd   
GChS Ambertru's R U Lonesome Tonight
  Retriever (Golden)   172
Group 3rd   Ch Horizon's Song Of Myself   Spaniel (Brittany)   128
Group 4th   
GChB Harbinger's Forest Ranger
  Setter (Gordon)   119
BPIG    Pointdujour Boum Boum Mon Coeur   Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   N/A
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Treebeard's Open The Pod Doors



Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Duvalin Louisiana Blues



Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 11 pts (4-4-1-3)
GCh Cazarubin Seriously Im One Of A Kind V Seasyde

Best Of Opposite Sex
GCh Perryglen's Black Label

Best Of Winners: (4-4-1-3)
Perryglen's Set In Stone

Best Puppy In Breed
Perryglen's I'm A Wild Party

Select Bitch
GCh Brackenmoor Royal Finest


Winners Dog: (4-4-1-3)
Perryglen's Set In Stone

Reserve Winners Dog
Helaura's True Grit The Duke

Canadian Bred Dog Class
1st Helaura's True Grit The Duke

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Perryglen's Set In Stone

Open Dog Class
1st Seasyde Rapture Of Zephyr
2nd Soliva's Traditionally At Perryglen


Winners Bitch: (4-4-1-3)
Perryglen Hylife Lady Sophia

Reserve Winners Bitch
Perryglen's I'm A Wild Party

Senior Puppy Bitch Class
1st Hylife's Golden Lace Cloud At Solivia

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Perryglen's I'm A Wild Party

Open Bitch Class
1st Perryglen Hylife Lady Sophia
2nd Starstrk Alydar Wynter's Cold One

Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Mercer's Seas Freedom

Best Of Opposite Sex
Hunts Line Eager

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Mercer's Seas Freedom


Winners Dog: (1-2-0-0)
Hunts Line Eager

12-18 Month Dog Class
1st Hunts Line Eager


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Mercer's Seas Freedom

Reserve Winners Bitch
Mercer's American Gothic

Canadian Bred Bitch Class
1st Mercer's American Gothic

Open Bitch Class
1st Mercer's Seas Freedom

Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Dowerky Our Sassy Rose Cider

Best Of Opposite Sex
Dowerky Olomana Pea Ki'i

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Duenorth Consider Yourself


Winners Dog: (1-2-0-1)
Dowerky Olomana Pea Ki'i

Open Dog Class
1st Dowerky Olomana Pea Ki'i


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Duenorth Consider Yourself

Reserve Winners Bitch
Duenorth Tag Your It

12-18 Month Bitch Class
1st Duenorth Consider Yourself

Open Bitch Class
1st Duenorth Tag Your It

Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 43 pts (14-17-9-4)
GChG Ambertru's R U Lonesome Tonight

Best Of Opposite Sex
Goldnote Ardently Admires

Best Of Winners: (14-17-9-4)
Auburnmist Timbuktwo

Best Puppy In Breed
Ch Happy Acres Rising Tide

Select Dog
GChB Linirgor Tartan And Tweed

Select Bitch
GChS Sunkozi Say It Ain't Snow

Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 7 pts (2-3-3-0)
GChB Roaneden's Thunderstruck

Best Of Opposite Sex
Pointdujour Boum Boum Mon Coeur

Best Of Winners: (2-3-3-0)
Pointdujour Boum Boum Mon Coeur

Best Puppy In Breed
Pointdujour Boum Boum Mon Coeur

Select Dog
GCh Katyra Ignite The Fire


Winners Dog: (2-3-3-0)
Delrickbay's If You Got The Money I Got The Time

Reserve Winners Dog
Seaside's R'Jr

Senior Puppy Dog Class
1st Seaside's R'Jr

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Delrickbay's If You Got The Money I Got The Time


Winners Bitch: (2-3-3-0)
Pointdujour Boum Boum Mon Coeur

Reserve Winners Bitch
Roaneden's Summer Squeeze

Junior Puppy Bitch Class
1st Readyfor Fire On All Cylinders At Pointdujour

Senior Puppy Bitch Class
1st Pointdujour Boum Boum Mon Coeur

Open Bitch Class
1st Roaneden's Summer Squeeze

Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
Ch Broughall's Winner Takes All

Best Of Opposite Sex
Reidwood Train To Win

Best Puppy In Breed
Reidwood Train To Win

Select Dog
Ch Clos Erasmus Doctor House


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Reidwood Train To Win

Senior Puppy Bitch Class
1st Reidwood Train To Win

Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Harbinger's Forest Ranger

Best Of Opposite Sex
Fenwyck's Celtic Cross From Shaker Tree


Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 17 pts (4-9-3-2)
GCh Cornadore Branco With Annagh

Best Of Opposite Sex
Ch Clancuddy's Cinnamon Heart

Best Of Winners: (4-9-3-2)
Killarney Emerald Of Clancuddy

Best Puppy In Breed
Aislingcudo Is Aoife Aluinn

Select Dog
Ch Aislingcudo Is Brosna Ciarrai

Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 7 pts (2-4-1-1)
Ch Clonageera Willow

Best Of Opposite Sex
GCh Captiva Chamberlayne MrBigStuf

Best Of Winners: (2-4-1-1)
Dochas' Summer Rose

Best Puppy In Breed
Dochas' Summer Rose


Winners Bitch: (2-4-1-1)
Dochas' Summer Rose

Reserve Winners Bitch
Alivia Flowers Klitsdvor

Junior Puppy Bitch Class
1st Aki Spirit Of Dochas
2nd Docha's Autumn Treasure

Senior Puppy Bitch Class
1st Dochas' Summer Rose

Open Bitch Class
1st Alivia Flowers Klitsdvor

Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Shandys One Moment In Time

Best Of Opposite Sex
Wynridge's A Legacy Continues At Ashleys Own

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Shandys One Moment In Time

Best Puppy In Breed
Lurians Awesome Pippin


Winners Dog: (2-3-0-0)
Wynridge's A Legacy Continues At Ashleys Own

Reserve Winners Dog
Lurians Awesome Pippin

Senior Puppy Dog Class
1st Lurians Awesome Pippin

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Wynridge's A Legacy Continues At Ashleys Own


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Shandys One Moment In Time

Reserve Winners Bitch
Tri-Pod N Silkroad's Roll Of Sweetness

Canadian Bred Bitch Class
1st Shandys One Moment In Time

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Wynridge's Lady Marvel

Open Bitch Class
1st Tri-Pod N Silkroad's Roll Of Sweetness

Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 8 pts (3-4-2-0)
Ch Horizon's Song Of Myself

Best Of Opposite Sex
Vindalbakken's Dixieland Delight

Best Of Winners: (3-4-2-0)
Kinwashkly Arc De Triomphe

Best Puppy In Breed
Kinwashkly Arc De Triomphe


Winners Dog: (3-4-2-0)
Kinwashkly Arc De Triomphe

Reserve Winners Dog
Ruffwood's Field of Dreams

Junior Puppy Dog Class
1st Ruffwood's Field of Dreams

Senior Puppy Dog Class
1st Kinwashkly Arc De Triomphe
2nd Jenvy's Spirit Bear

Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 10 pts (2-4-4-1)
Ch Henley's Blow Out The Candles

Best Of Opposite Sex
GCh Skjervtun's To Have And To Hold

Best Of Winners: (2-4-4-1)
Twinsmade Hotshot

Best Puppy In Breed
Cantabria Oak And Ash

Select Dog
Ch Wittersham's Valour At Quetico


Winners Dog: (2-4-4-1)
Twinsmade Hotshot

Reserve Winners Dog
Cantabria Oak And Ash

Senior Puppy Dog Class
1st Cantabria Oak And Ash

Open Dog Class
1st Twinsmade Hotshot

Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Segre's Time Is Relative

Best Of Opposite Sex
GCh Nanjay's Altitude

Best Puppy In Breed
Ch Segre's Time Is Relative


Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kamand's Flying Solo At Nevaehlea



Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Rolyart's Sound Of Thunder



Judge: Paul Stanton

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
Ch Versa's Spoiled Red Pearl Of The North

Best Of Opposite Sex
Breica's Rhythm N Rhyme

Best Puppy In Breed
Sandyridge's Won Of The Good Ones



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Breica's Rhythm N Rhyme

Reserve Winners Bitch
Sandyridge's The Greatest Gift Of All

Junior Puppy Bitch Class
1st Sandyridge's Won Of The Good Ones

12-18 Month Bitch Class
1st Breica's Rhythm N Rhyme

Open Bitch Class
1st Sandyridge's The Greatest Gift Of All





Group 2 - Torbjorn Skaar Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   88
Group 2nd   
Ch Estet Classic Odalisque
  Greyhound   86
Group 3rd   
GCh McCartney's Wild Soul
  Whippet   83
Group 4th   
GCh Zen's Grab Your Gear
  Basset Hound   72
BPIG    Grandgables Ms Sparkle N Shine   Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   N/A
Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
GChB Lyrical's Let Me Tell You

Best Of Opposite Sex
Ch Agha Djari White Oleander

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Sardula Audi Quattro

Best Puppy In Breed
Sardula Audi Quattro


Winners Dog: (1-2-1-2)
Sardula Audi Quattro

Junior Puppy Dog Class
1st Sardula Audi Quattro


Winners Bitch: (1-2-1-2)
Charsada Heaven And Earth

Reserve Winners Bitch
Charsada Je Suis Prest

Canadian Bred Bitch Class
1st Charsada Heaven And Earth

Open Bitch Class
1st Charsada Je Suis Prest

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Knightwinds Tiziri



Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 5 pts (3-2-0-1)
Skywalker N Mibre's Enchanted Charm

Best Of Opposite Sex
Wittsend Just My Marjani

Best Of Winners: (3-2-0-1)
Skywalker N Mibre's Enchanted Charm

Best Puppy In Breed
Blackwing's Deja Vu

Select Bitch
Ch Bushwacker High Heels Intrigue


Winners Dog: (3-2-0-1)
Skywalker N Mibre's Enchanted Charm

Reserve Winners Dog
Mibre's Red Rocket At Foxtrot

Junior Puppy Dog Class
1st Blackwing's Deja Vu

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mibre's Red Rocket At Foxtrot

Open Dog Class
1st Skywalker N Mibre's Enchanted Charm


Winners Bitch: (3-2-0-1)
Wittsend Just My Marjani

Reserve Winners Bitch
Habari's Aurelia By Heart Beat Ttlover

Senior Puppy Bitch Class
1st Habari's Aurelia By Heart Beat Ttlover

Open Bitch Class
1st Wittsend Just My Marjani

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 6 pts (1-2-4-0)
GCh Zen's Grab Your Gear

Best Of Opposite Sex
Lagom's Liberty, Reporting For Duty

Best Puppy In Breed
Lagom's Liberty, Reporting For Duty

Select Dog
Ch Obie's Canadian Dream Chaser


Winners Dog: (1-2-4-0)
Lake & Shield's Wonder Strijder

12-18 Month Dog Class
1st Lake & Shield's Wonder Strijder

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Sarangrave Buckle Up

Best Of Opposite Sex
Lemonladies Peter

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Sarangrave Buckle Up


Winners Dog: (1-1-0-0)
Lemonladies Peter

12-18 Month Dog Class
1st Lemonladies Peter


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Sarangrave Buckle Up

Open Bitch Class
1st Sarangrave Buckle Up

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Edenhill Independence Day


Winners Dog: (1-0-0-0)
Edenhill Independence Day

Open Dog Class
1st Edenhill Independence Day


Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Rudolf Valentino du Grand Fresnoy

Best Of Opposite Sex
Otrada Skazochnaya Luna

Best Puppy In Breed
Otrada Skazochnaya Luna



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Otrada Skazochnaya Luna

Senior Puppy Bitch Class
1st Otrada Skazochnaya Luna

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 6 pts (2-2-3-0)
GCh Sonoma's Bet On Me ML

Best Of Opposite Sex
Sonoma's Bailey Blue ML

Best Of Winners: (2-2-3-0)
Sonoma's Bailey Blue ML

Best Puppy In Breed
Sonoma's Bailey Blue ML

Select Dog
GCh Virgo Southern Comfort


Winners Dog: (2-2-3-0)
Doxieluv Rocket Man

Reserve Winners Dog
Rabows Smoky Quart'z ML

12-18 Month Dog Class
1st Doxieluv Rocket Man
2nd Rabows Smoky Quart'z ML


Winners Bitch: (2-2-3-0)
Sonoma's Bailey Blue ML

Reserve Winners Bitch
Keen N Palakore's I Love Ewe

Junior Puppy Bitch Class
1st Sonoma's Bailey Blue ML

Open Bitch Class
1st Keen N Palakore's I Love Ewe

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Grandgables Ms Sparkle N Shine

Best Of Opposite Sex
Ch Leaside's Sweet Treat MS

Best Puppy In Breed
Grandgables Ms Sparkle N Shine



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Grandgables Ms Sparkle N Shine

Junior Puppy Bitch Class
1st Grandgables Ms Sparkle N Shine

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 4 pts (0-3-0-2)
Freestyle's Dixie Chick With Hunu MW

Best Puppy In Breed
Almarxils Abril

Select Bitch
GCh Freestyle's Reflection Of My Life With Hunu MW



Winners Bitch: (0-3-0-2)
Freestyle's Dixie Chick With Hunu MW

Reserve Winners Bitch
Almarxils Abril

Junior Puppy Bitch Class
1st Almarxils Abril

12-18 Month Bitch Class
1st Freestyle's Dixie Chick With Hunu MW

Open Bitch Class
1st Whisper Hill's Wisdom & Warfare

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
GChB Altadach Aston Martin SL

Best Of Opposite Sex
Granvalero's Light Up The Sky SL

Select Bitch
GChB Granvalero's Rising Sun SL



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Granvalero's Light Up The Sky SL

Reserve Winners Bitch
Telkel Juste Juliette For ER Dox SL

12-18 Month Bitch Class
1st Telkel Juste Juliette For ER Dox SL

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Granvalero's Light Up The Sky SL

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Chilcotin's Silver Cloud

Select Dog
Ch Passport Are There Lines SS



Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Ch Estet Classic Odalisque



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Blancmange Ocean Pandamonium

Open Bitch Class
1st Blancmange Ocean Pandamonium

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Castlekeep's Proper

Best Of Opposite Sex
Wolfholms Notorious At Wolfglen 2nd

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Castlekeep's Proper

Select Dog
Ch Tayleefarm Carlos Santana


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Castlekeep's Proper

Reserve Winners Bitch
Narnia Of Wolfholm

12-18 Month Bitch Class
1st Castlekeep's Proper

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Narnia Of Wolfholm

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
Ch Naku's Grundgetta At Arthayr

Best Of Opposite Sex
Ch Arthayr C Three Pe Ohhh

Select Dog
Ch Arthayr B All About Benjamins



Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Osiris A Standing Ovation Xo



Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 6 pts (1-2-1-3)
GCh Kopera's Golden Gait

Best Of Opposite Sex
Ch Ridishia's Redemption Song

Best Of Winners: (1-2-1-3)
Foxtrot's C'est La Vie

Best Puppy In Breed
Foxtrot's C'est La Vie


Winners Dog: (1-2-1-3)
Angelridge Indigo Sky

12-18 Month Dog Class
1st Angelridge Indigo Sky


Winners Bitch: (1-2-1-3)
Foxtrot's C'est La Vie

Reserve Winners Bitch
Royalcityrr's Leena V Chisharo

Senior Puppy Bitch Class
1st Foxtrot's C'est La Vie

Open Bitch Class
1st Royalcityrr's Leena V Chisharo

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 10 pts (4-2-1-4)
GChB Mylakhan Karob So Be It

Best Of Opposite Sex
Ch Akissla Z'Bee's The Great Escape To Terrapin

Best Of Winners: (4-2-1-4)
Rubaiyat Baraat Mahal

Best Puppy In Breed
Windstorm Dream Weaver Denali

Select Bitch
Ch Khamsin's Melody


Winners Dog: (4-2-1-4)
Windstorm Dream Weaver Denali

Reserve Winners Dog
Khamsin's Another Perfect Day

Senior Puppy Dog Class
1st Windstorm Dream Weaver Denali
2nd Windstorm Dom Perignon

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mylakhan Karob To Be So Cool

Open Dog Class
1st Khamsin's Another Perfect Day


Winners Bitch: (4-2-1-4)
Rubaiyat Baraat Mahal

Reserve Winners Bitch
Khamsin's Cadence

Open Bitch Class
1st Rubaiyat Baraat Mahal
2nd Khamsin's Cadence

Judge: Torbjorn Skaar

Best Of Breed: 10 pts (4-1-2-4)
GCh McCartney's Wild Soul

Best Of Opposite Sex
Lishima's All In Good Time At Redcliffe

Best Of Winners: (4-1-2-4)
Lishima's All In Good Time At Redcliffe

Select Bitch
GChB Altcar's Over The Lydiate


Winners Bitch: (4-1-2-4)
Kisharo Dream On

12-18 Month Bitch Class
1st Kisharo Dream On





Group 3 - Rony Doedijns Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Saxmark'n Stonehills Power Play
  Bullmastiff   66
Group 2nd   
Ch Pyrview's Don Julio Blanco
  Great Pyrenees   62
Group 3rd   Ch Lindsayleigh's Iron Man   Schnauzer (Giant)   57
Group 4th   
GChB Midnight Lady's Rumble In The Jungle
  Newfoundland   56
BPIG   
Ch Marqway's Creating Chaos
  Akita   N/A
Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 4 pts (0-1-4-0)
Ch Indevor High On Life

Best Of Opposite Sex
Indevor No-One But You

Best Puppy In Breed
Ch Marqway's Creating Chaos

Select Dog
GChB Sendosan Naxxramas



Winners Bitch: (0-1-4-0)
Indevor No-One But You

Junior Puppy Bitch Class
1st Indevor No-One But You

Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Ice Gangsta's Arrow Of Thunder

Best Of Opposite Sex
Illusions Spellbound At Nordicstorm


Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Alpenbliss Travelin Man

Best Of Opposite Sex
Holiday's Frozen In Time At Alpenbliss

Select Dog
GCh Indygo Lesna Magia


Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
Ch Xelascon Harbinger Of Hope

Best Of Opposite Sex
GCh Tybrushe's Down By The River



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Xelascon Head Over Heels

Reserve Winners Bitch
Xelascon Guns N' Roses

12-18 Month Bitch Class
1st Xelascon Guns N' Roses
2nd Tybrushe's To Have And Have Not

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Xelascon Head Over Heels

Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
GChB Saxmark'n Stonehills Power Play

Best Of Opposite Sex
Saxmark 'N Stonehill's Woven In Tweed

Best Puppy In Breed
Headstone's Making Our Dreams Come True

Select Dog
Ch Knatchbull's King Ragnar



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Saxmark 'N Stonehill's Woven In Tweed

Reserve Winners Bitch
Headstone's Making Our Dreams Come True

Senior Puppy Bitch Class
1st Headstone's Making Our Dreams Come True

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Saxmark 'N Stonehill's Woven In Tweed

Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 9 pts (2-5-0-3)
GChS Outlaws Gracie Belle V Liberator

Best Of Opposite Sex
Ravalleses Limited Edition

Best Of Winners: (2-5-0-3)
Ravalleses Limited Edition

Best Puppy In Breed
Ch ConnQuest Runnin' With The Devil

Select Bitch
Ch ConnQuest Runnin' With The Devil


Winners Dog: (2-5-0-3)
Ravalleses Limited Edition

Reserve Winners Dog
Garshangan The Talisman

12-18 Month Dog Class
1st Ravalleses Limited Edition

Open Dog Class
1st Garshangan The Talisman

Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
Ch Danetastixs Heart Of Gold

Best Of Opposite Sex
Danetastix Freya Of Strongbow

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Britlinblue's In The Stars

Select Dog
GCh Jerdans The Great Code


Winners Dog: (1-1-2-0)
Britlinblue's In The Stars

Open Dog Class
1st Britlinblue's In The Stars


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Danetastix Freya Of Strongbow

Open Bitch Class
1st Danetastix Freya Of Strongbow

Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Ch Pyrview's Don Julio Blanco

Best Of Opposite Sex
Woolmarsh Zita Changes It Up

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Woolmarsh Zita Changes It Up

Best Puppy In Breed
Brynjulf Dont Look Now At Pyrview


Winners Dog: (1-3-1-0)
Skeenawhip Karma Beer

Open Dog Class
1st Skeenawhip Karma Beer

Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Ch Regalhill's Low Ridin Ramone

Best Of Opposite Sex
Big Country's Nikita

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Majestic Woods Winter Soldier

Best Puppy In Breed
Majestic Woods Winter Soldier


Winners Dog: (1-3-1-0)
Majestic Woods Winter Soldier

Senior Puppy Dog Class
1st Majestic Woods Winter Soldier


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Big Country's Nikita

Reserve Winners Bitch
Hidden Hill's Tell Your Story At Noble Night

Junior Puppy Bitch Class
1st Noble Night's A Stellar Adventure

Senior Puppy Bitch Class
1st Hidden Hill's Tell Your Story At Noble Night

Open Bitch Class
1st Big Country's Nikita

Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 14 pts (7-5-2-1)
GCh Skjaergaardens Riding The Tofino

Best Of Opposite Sex
Ch CR Just Imagine Greta

Best Of Winners: (7-5-2-1)
Earhart's Clarimonde Of Greenbriar

Best Puppy In Breed
Kumnc Lewenhart's Impressive Ivy

Select Dog
Ch CR Jedi Warrior


Winners Bitch: (7-5-2-1)
Earhart's Clarimonde Of Greenbriar

Reserve Winners Bitch
CR Sinead's Legacy

Senior Puppy Bitch Class
1st Kumnc Lewenhart's Impressive Ivy

12-18 Month Bitch Class
1st CR Sinead's Legacy
2nd CR Star Sent Esma

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Earhart's Clarimonde Of Greenbriar

Open Bitch Class
1st Dobryi Leonid Joy Of The Northwoods

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Midnight Lady's Rumble In The Jungle



Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Claircreek All The Worlds A Stage



Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Meiling's Buick Vom Haus Ivens

Best Of Opposite Sex
Maxima Black Vesna

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Meiling's Buick Vom Haus Ivens


Winners Dog: (1-2-0-0)
Meiling's Buick Vom Haus Ivens

12-18 Month Dog Class
1st Meiling's Buick Vom Haus Ivens


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Maxima Black Vesna

Reserve Winners Bitch
Roxanhaus' Shake Your Booty

Open Bitch Class
1st Maxima Black Vesna
2nd Roxanhaus' Shake Your Booty

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Vanderbilt's Talk About Luck



Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lindsayleigh's Iron Man



Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Nanook's Mistral Wind

Best Of Opposite Sex
Snowmist's Xclusive Blend



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Snowmist's Xclusive Blend

12-18 Month Bitch Class
1st Snowmist's Xclusive Blend





Group 4 - Rony Doedijns Top Dog
Points
Group 1st    Skyehigh's Smart Phone   West Highland White Terrier   56
Group 2nd   
Ch Chess Risky Business
  Scottish Terrier   52
Group 3rd   Ch Westchester Foxheart Karma   Airedale Terrier   45
Group 4th   
GChB Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   44
BPIG    Emjade Mystique   Cairn Terrier   N/A
Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Westchester Foxheart Karma



Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh M&M Lamz The World Is Not Enough



Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 5 pts (0-4-2-0)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do

Best Of Opposite Sex
Ashiyas RaindropsOfMoonshine

Select Dog
Ch Dobereich's Hawthorne At Foxfun



Winners Bitch: (0-4-2-0)
Ashiyas RaindropsOfMoonshine

Reserve Winners Bitch
Duet's Heads Or Tails

12-18 Month Bitch Class
1st Ashiyas Shades Of Moonshine

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ashiyas RaindropsOfMoonshine

Open Bitch Class
1st Duet's Heads Or Tails
2nd Firefly's Treasure's All Mine At Lochawe

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Thunderally's Cracklin Rose

Best Puppy In Breed
Thunderally's Cracklin Rose



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Thunderally's Cracklin Rose

Senior Puppy Bitch Class
1st Thunderally's Cracklin Rose

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 15 pts (6-4-4-2)
GCh Pellinore's Wild Magic

Best Of Opposite Sex
GCh Kilmaree Torrance At Mistybrig

Best Of Winners: (6-4-4-2)
Thistlegate Guardian

Best Puppy In Breed
Emjade Mystique

Select Dog
GCh Tarahill's Celtic Fire


Winners Bitch: (6-4-4-2)
Emjade Mystique

Reserve Winners Bitch
Marquee Dancin' In The Moonlight At Thistlegate

Senior Puppy Bitch Class
1st Emjade Mystique
2nd Clanlilly's Syryn Star Gazer

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Gaegordon's Wee Gillyflower

Open Bitch Class
1st Marquee Dancin' In The Moonlight At Thistlegate

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bluestone Con Artist


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bluestone Con Artist

Open Dog Class
1st Bluestone Con Artist


Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Foxheart's I'm Not For Everyone



Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Kairos Wakanda Forever

Best Of Opposite Sex
Kairos The Black Panther

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Kairos Wakanda Forever

Select Bitch
Ch Raintree Earendil I Can Handle Myself


Winners Dog: (1-1-0-1)
Kairos The Black Panther

12-18 Month Dog Class
1st Kairos The Black Panther


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Kairos Wakanda Forever

12-18 Month Bitch Class
1st Kairos Wakanda Forever

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 4 pts (1-3-0-1)
Ch Rexroth Cup Of Tea

Best Of Opposite Sex
Watercroft Love On The Rocks

Best Of Winners: (1-3-0-1)
Watercroft Love On The Rocks

Best Puppy In Breed
Souyen's Good To The Last Bite


Winners Dog: (1-3-0-1)
Watercroft Love On The Rocks

Open Dog Class
1st Watercroft Love On The Rocks


Winners Bitch: (1-3-0-1)
Souyen's Good To The Last Bite

Reserve Winners Bitch
Souyen's Meant To Love

Junior Puppy Bitch Class
1st Souyen's Good To The Last Bite

12-18 Month Bitch Class
1st Dralion's Meant To Be

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Souyen's Meant To Love

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Paradym Just For Laughs

Best Puppy In Breed
Ripcord's What A Feeling



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Ripcord's What A Feeling

Reserve Winners Bitch
Ripcord's Macewan's Joy

Senior Puppy Bitch Class
1st Ripcord's Macewan's Joy

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ripcord's What A Feeling

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 6 pts (3-2-0-2)
Ch Chess Risky Business

Best Of Opposite Sex
Blayloch Slam Duncan

Best Of Winners: (3-2-0-2)
Blayloch Slam Duncan

Best Puppy In Breed
Blayloch Slam Duncan

Select Bitch
Ch Langholm's Champagne Legacy


Winners Dog: (3-2-0-2)
Blayloch Slam Duncan

Reserve Winners Dog
Chess Tayann Slightly Painted

Junior Puppy Dog Class
1st Call Me @ McRitches

Senior Puppy Dog Class
1st Blayloch Slam Duncan
2nd Chess Tayann Slightly Painted


Winners Bitch: (3-2-0-2)
Glenroslin Live And Make Merry

Reserve Winners Bitch
Gryndlscot Alyssum

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Gryndlscot Alyssum

Open Bitch Class
1st Glenroslin Live And Make Merry

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Rocglen Money Talks Bushaway

Best Of Opposite Sex
Bushwell Woodland Whisper

Select Bitch
Ch Rocglen Goldmark At Bushwell



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Bushwell Woodland Whisper

Reserve Winners Bitch
Bushwell Shabby Little Shocker

12-18 Month Bitch Class
1st Bushwell Shabby Little Shocker

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bushwell Woodland Whisper

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Boreal SpecialK Kayleigh Grace

Best Puppy In Breed
Pinehome's Darling Ruby



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Pinehome's Darling Ruby

Junior Puppy Bitch Class
1st Pinehome's Darling Ruby

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Copperfields Snugglebug



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Copperfields Snugglebug

Reserve Winners Bitch
Quinta Od Guvernera

Open Bitch Class
1st Copperfields Snugglebug
2nd Quinta Od Guvernera

Judge: Rony Doedijns

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Skyehigh's Smart Phone

Best Of Opposite Sex
Skyehigh's Picture Of The Bay

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Skyehigh's Smart Phone

Best Puppy In Breed
Skyehigh's Picture Of The Bay


Winners Dog: (1-2-1-0)
Skyehigh's Smart Phone

12-18 Month Dog Class
1st Skyehigh's Smart Phone





Group 5 - Douglas Johnson Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Lionking Blaze Of Glory
  Pekingese   84
Group 2nd   Ch Lynroys U R My L'il Angel From Above   Poodle (Toy)   82
Group 3rd   
Bluechip Dancing Cheek To Cheek
  Papillon   79
Group 4th   
GChS Sassytails I Go Commando
  Chinese Crested   74
BPIG   Ch Lynroys U R My L'il Angel From Above   Poodle (Toy)   N/A
Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Bucky Barnes V. Tani Kazari

Best Of Opposite Sex
Black Canary V. Tani Kazari



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Black Canary V. Tani Kazari

Open Bitch Class
1st Black Canary V. Tani Kazari

Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 14 pts (7-6-2-0)
GChB Shirmont Custom Built

Best Of Opposite Sex
Barrington's I Love Lucy

Best Of Winners: (7-6-2-0)
Barrington's I Love Lucy

Best Puppy In Breed
Barrington's I Love Lucy

Select Dog
Ch Embee's Tux And Tails


Winners Bitch: (7-6-2-0)
Barrington's I Love Lucy

Reserve Winners Bitch
Chilton's Brave Archer

Junior Puppy Bitch Class
1st Jewelcroft's Ain't Misbehavin'

Senior Puppy Bitch Class
1st Barrington's I Love Lucy
2nd Barrington's Helene's Harper

12-18 Month Bitch Class
1st Midsummers Circle Of Life

Canadian Bred Bitch Class
1st Chilton's Brave Archer

Open Bitch Class
1st Venrose's Jumpin Jill Flash

Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ardently A Wink And A Smile



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Ardently A Wink And A Smile

12-18 Month Bitch Class
1st Ardently A Wink And A Smile

Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 3 pts (3-1-0-0)
Moongate's Mighty Little Man

Best Of Opposite Sex
Starry Night Life Is A Circus

Best Of Winners: (3-1-0-0)
Moongate's Mighty Little Man

Best Puppy In Breed
Moongate's Mighty Little Man


Winners Bitch: (3-1-0-0)
Starry Night Life Is A Circus

Open Bitch Class
1st Starry Night Life Is A Circus

Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 5 pts (0-3-1-2)
GChS Sassytails I Go Commando

Best Of Opposite Sex
GChB Wind's Something About Mary

Best Puppy In Breed
NV Valour's SassyTails Freyja

Select Bitch
GCh Denali's Best Kept Secret



Winners Bitch: (0-3-1-2)
NV Valour's SassyTails Freyja

Reserve Winners Bitch
Moon Harbour Stacy

Junior Puppy Bitch Class
1st NV Valour's SassyTails Freyja

Senior Puppy Bitch Class
1st Moon Harbour Stacy

Open Bitch Class
1st Denali's Circle Of Life

Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Pegase du Domaine de Polana

Best Of Opposite Sex
GCh Weylinmarsh's Billie Jean



Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
St Johns Ellablu By Whichwire

Best Of Opposite Sex
Ch Royal Shaklands Balboa Rocky


Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 14 pts (3-6-0-6)
Narwyn When In Rome

Best Of Opposite Sex
Ch Oeste's Askin For Kisses

Best Of Winners: (3-6-0-6)
Narwyn When In Rome

Best Puppy In Breed
Ch Amistosa's More Precious Than Gold

Select Bitch
GCh Ashstone's Mimi Likes To Mambo


Winners Dog: (3-6-0-6)
Narwyn When In Rome

Reserve Winners Dog
Pocopayasos Some Like It Hot

Senior Puppy Dog Class
1st Pocopayasos Some Like It Hot

Canadian Bred Dog Class
1st Pocopayasos Frankly My Dear

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Narwyn When In Rome

Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 5 pts (1-4-1-0)
GChS Maplewood's I'm Sexy And I Know It

Best Of Opposite Sex
Maplewood's In Vogue

Best Of Winners: (1-4-1-0)
Maplewood's In Vogue

Best Puppy In Breed
Maplewood's In Vogue


Winners Dog: (1-4-1-0)
Celtic Charles Bronson

12-18 Month Dog Class
1st Celtic Charles Bronson


Winners Bitch: (1-4-1-0)
Maplewood's In Vogue

Reserve Winners Bitch
Dramatique Beauty Through Grace

Junior Puppy Bitch Class
1st Maplewood's In Vogue

Senior Puppy Bitch Class
1st Celtic Petit Verdot

Open Bitch Class
1st Dramatique Beauty Through Grace
2nd Clandara's Love Story

Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
First Caramel Lady Njoy Goscinska Przystan

Best Of Opposite Sex
GCh Lionheart Mi Supa Monsuta

Best Of Winners: (2-1-2-0)
First Caramel Lady Njoy Goscinska Przystan

Best Puppy In Breed
MC's Roll The Dice With Njoy

Select Dog
Ch Coverdale Salted Caramel At Midsummer


Winners Dog: (2-1-2-0)
Velvet Dream Njoy Goscinska Przystan

Reserve Winners Dog
MC's Roll The Dice With Njoy

Senior Puppy Dog Class
1st MC's Roll The Dice With Njoy

12-18 Month Dog Class
1st Velvet Dream Njoy Goscinska Przystan

Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Bluechip Dancing Cheek To Cheek

Best Of Opposite Sex
Bluechip Laila Ali

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Bluechip Dancing Cheek To Cheek

Best Puppy In Breed
Bluechip Dancing Cheek To Cheek

Select Dog
GCh Bluechip Meet Me At Gibraltar

Select Bitch
GCh Pinkribbon's The Bees Knees


Winners Dog: (1-2-1-1)
Bluechip Dancing Cheek To Cheek

Senior Puppy Dog Class
1st Bluechip Dancing Cheek To Cheek


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Bluechip Laila Ali

Reserve Winners Bitch
Bluechip Bee My Wild Rose

Senior Puppy Bitch Class
1st Bluechip Bee My Wild Rose

Open Bitch Class
1st Bluechip Laila Ali

Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChG Lionking Blaze Of Glory

Best Puppy In Breed
Ch Diaquiris Dam Yankees

Select Dog
Ch Diaquiris Dam Yankees



Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Solar Smile Kimberly

Best Of Opposite Sex
Ch Mountaincrest Midnight Cowboy



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Solar Smile Kimberly

12-18 Month Bitch Class
1st Solar Smile Kimberly

Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 8 pts (0-2-6-1)
GCh Charchen's Hot Topic At Siosalach

Best Of Opposite Sex
Fantasia Brenich Shine Like A Diamond

Best Puppy In Breed
Ch Wright's Triumphant Jasper At Vigelais

Select Dog
GCh Cuddle's Dream Catcher



Winners Bitch: (0-2-6-1)
Fantasia Brenich Shine Like A Diamond

Reserve Winners Bitch
Claripugs Ms Merry Weather

Junior Puppy Bitch Class
1st Claripugs Ms Merry Weather

Open Bitch Class
1st Fantasia Brenich Shine Like A Diamond

Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Deebet's Time To Bloom



Judge: Douglas Johnson

Best Of Breed: 3 pts (3-1-0-0)
Iren Victorius Hunter

Best Of Opposite Sex
Justatitch Thayla

Best Of Winners: (3-1-0-0)
Iren Victorius Hunter

Best Puppy In Breed
Terrifical Magical Money Pit


Winners Dog: (3-1-0-0)
Iren Victorius Hunter

Reserve Winners Dog
Terrifical Magical Money Pit

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Terrifical Magical Money Pit

Open Dog Class
1st Iren Victorius Hunter
2nd Danbius Of Halimeda


Winners Bitch: (3-1-0-0)
Justatitch Thayla

Open Bitch Class
1st Justatitch Thayla





Group 6 - Carrie Paine Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Discover Fortune N Glory At Keesbrook
  Keeshond   54
Group 2nd   Ch Belboulecan Pintero De La Luz   French Bulldog   47
Group 3rd   
Ch Amanda Miguel
  Poodle (Standard)   36
Group 4th   
Ch Hibiscus Chisana Takaramono
  Shiba Inu   32
BPIG    Parkway He's Got Pizzazz   Shih Tzu   N/A
Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Soyeux Valentino

Best Of Opposite Sex
Soyeux Rever De Paris

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Soyeux Valentino

Best Puppy In Breed
Soyeux Valentino


Winners Dog: (1-3-0-0)
Soyeux Valentino

Junior Puppy Dog Class
1st Soyeux Valentino


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Soyeux Rever De Paris

Reserve Winners Bitch
Starlit's Grace And Glory

Junior Puppy Bitch Class
1st Soyeux Rever De Paris

Senior Puppy Bitch Class
1st Starlit's Grace And Glory

Canadian Bred Bitch Class
1st Starlit's Bizzie Lizzie

Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Grindstones I'm Stewpendous

Best Of Opposite Sex
Tayann Little Bin

Best Puppy In Breed
Ch Grindstones I'm Stewpendous



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tayann Little Bin

Open Bitch Class
1st Tayann Little Bin

Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Jacib N Muir Trash Talkin Time

Best Of Opposite Sex
Cherokee Legend Hildegarde

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Cherokee Legend Hildegarde

Select Dog
GCh Pelee's Standing Strong In The Chaos


Winners Dog: (1-2-2-0)
Aldar N Muir's Rocket Man

Canadian Bred Dog Class
1st Aldar N Muir's Rocket Man


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Cherokee Legend Hildegarde

Reserve Winners Bitch
Starlight Isabella

12-18 Month Bitch Class
1st Starlight Isabella

Open Bitch Class
1st Cherokee Legend Hildegarde

Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJin

Best Of Opposite Sex
Periwrinkles The Winning Combo With Tzowen N Xinji

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Gumby's Potato Dumpling

Best Puppy In Breed
Gumby's Potato Dumpling


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Gumby's Potato Dumpling

Senior Puppy Bitch Class
1st Gumby's Potato Dumpling

Judge: Dann Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Long Feng Nightcrawler



Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Rockstar's Perilous Adventure



Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 10 pts (3-1-4-3)
Belboulecan Pintero De La Luz

Best Of Opposite Sex
Ch Bythebulls Arcee

Best Of Winners: (3-1-4-3)
Belboulecan Pintero De La Luz

Best Puppy In Breed
Nifty Coconut Roll

Select Dog
GCh Aristocrafts Smooth Operator


Winners Dog: (3-1-4-3)
Belboulecan Pintero De La Luz

Reserve Winners Dog
Nifty Coconut Roll

Senior Puppy Dog Class
1st Nifty Coconut Roll

Canadian Bred Dog Class
1st Belboulecan Pintero De La Luz

Open Dog Class
1st Quentin Tarantino Del Duranjo Bulls


Winners Bitch: (3-1-4-3)
Belboulecan Queen Of The Night

Open Bitch Class
1st Belboulecan Queen Of The Night

Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Supervictus Poison Ivy

Best Of Opposite Sex
Superlative's Lion Hearted Leo

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Supervictus Poison Ivy

Best Puppy In Breed
Superlative's Lion Hearted Leo


Winners Dog: (1-3-0-0)
Superlative's Lion Hearted Leo

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Superlative's Lion Hearted Leo


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Supervictus Poison Ivy

Reserve Winners Bitch
Invictus A-Maze-ZIng

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Supervictus Poison Ivy

Open Bitch Class
1st Invictus A-Maze-ZIng
2nd Superlative's Skye's The Limit

Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 6 pts (3-3-1-0)
GChB Discover Fortune N Glory At Keesbrook

Best Of Opposite Sex
Keesridge Shut Up & Drive

Best Of Winners: (3-3-1-0)
Keesridge I've Got The Magic In Me

Best Puppy In Breed
Keepsake The Rhythm Is A Ride


Winners Dog: (3-3-1-0)
Keesridge I've Got The Magic In Me

Reserve Winners Dog
Keepsake The Rhythm Is A Ride

Senior Puppy Dog Class
1st Keepsake The Rhythm Is A Ride

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Keepurr Of The Stars

Open Dog Class
1st Keesridge I've Got The Magic In Me


Winners Bitch: (3-3-1-0)
Keesridge Shut Up & Drive

Reserve Winners Bitch
Keesridge's Jolie Petite Chose

Junior Puppy Bitch Class
1st Keesridge's Jolie Petite Chose

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Keesridge Shut Up & Drive

Open Bitch Class
1st Astarz Practically Perfect For Foxwood

Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Idecleir Desiderata Troubadour



Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Bellefleet's Speed Trap

Best Puppy In Breed
Bellefleet's Speed Trap

Select Bitch
Ch Hawkhill Sheza Ticket



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Bellefleet's Speed Trap

Reserve Winners Bitch
Signet Key To My Heart

Junior Puppy Bitch Class
1st Bellefleet's Speed Trap

Canadian Bred Bitch Class
1st Signet Key To My Heart

Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Amanda Miguel

Best Of Opposite Sex
Tivin Kaylen Magic Dance

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Valmara's Ba-La Kabbalah

Best Puppy In Breed
Valmara's Ba-La Kabbalah


Winners Dog: (1-2-0-1)
Tivin Kaylen Magic Dance

Open Dog Class
1st Tivin Kaylen Magic Dance


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Valmara's Ba-La Kabbalah

Reserve Winners Bitch
Colors Diamond In The Ruff

Senior Puppy Bitch Class
1st Colors Diamond In The Ruff

Canadian Bred Bitch Class
1st Valmara's Ba-La Kabbalah

Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Hibiscus Chisana Takaramono



Judge: Carrie Paine

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
Parkway He's Got Pizzazz

Best Of Opposite Sex
Schutzu's Pumpkin Spice

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Parkway He's Got Pizzazz

Best Puppy In Breed
Parkway He's Got Pizzazz

Select Dog
Ch Schutzu's Finding Nemo


Winners Dog: (2-3-1-0)
Parkway He's Got Pizzazz

Reserve Winners Dog
Parkway's Little Brother

Junior Puppy Dog Class
1st Parkway He's Got Pizzazz

Senior Puppy Dog Class
1st Parkway's Little Brother


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Schutzu's Pumpkin Spice

Reserve Winners Bitch
Schutzu's Raven Song

12-18 Month Bitch Class
2nd Parkway's Cocco Chanel

Canadian Bred Bitch Class
1st Schutzu's Pumpkin Spice

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Schutzu's Raven Song



Group 7 - Bea Sawka Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Uretopia's Its Gonna Get Loud
  Australian Cattle Dog   56
Group 2nd   
GChEx Treestarr Oracle Chick Magnet
  Australian Shepherd   54
Group 3rd   
Ch Tasiahills Royal Sir Galahad
  Old English Sheepdog   44
Group 4th   
GCh Keecams Almond Joy 2E
  Miniature American Shepherd   43
BPIG    Nitelatches Mandalorian   Shetland Sheepdog   N/A
Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Uretopia's Its Gonna Get Loud

Best Of Opposite Sex
GCh Byeyo's Gonna Get Me Sum



Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 9 pts (3-4-3-0)
GChEx Treestarr Oracle Chick Magnet

Best Of Opposite Sex
AusableRvr's Quantum Of Solice

Best Of Winners: (3-4-3-0)
AusableRvr's Quantum Of Solice

Best Puppy In Breed
Please No Bullying

Select Dog
GChS Limelite's Tee Off


Winners Dog: (3-4-3-0)
Please No Bullying

Reserve Winners Dog
Oracle's Night Vision

Junior Puppy Dog Class
1st Please No Bullying

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Oracle's Night Vision

Open Dog Class
1st Wenlisa's Equal Opportunity


Winners Bitch: (3-4-3-0)
AusableRvr's Quantum Of Solice

Reserve Winners Bitch
Northside Russian Doll

Senior Puppy Bitch Class
1st Oracle Bayberry A Little Birdie Told Me

12-18 Month Bitch Class
1st AusableRvr's Quantum Of Solice
2nd Barberry Forest Done For Me

Canadian Bred Bitch Class
1st Northside Russian Doll

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 7 pts (3-1-3-1)
Ch Chatmar View To A Kill

Best Of Opposite Sex
GCh Chantryile Heart Of Gold

Best Of Winners: (3-1-3-1)
Chantryile Just Push Play

Best Puppy In Breed
Bonntyme's Singular Sensation

Select Dog
GCh Navarro It's Me Di Scottatura


Winners Bitch: (3-1-3-1)
Bonntyme's Singular Sensation

Junior Puppy Bitch Class
1st Bonntyme's Singular Sensation

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Asset's Hot Topic

Best Of Opposite Sex
Asset's Show Me The Money

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Asset's Hot Topic

Best Puppy In Breed
Asset's Show Me The Money


Winners Dog: (1-2-0-0)
Asset's Show Me The Money

Junior Puppy Dog Class
1st Asset's Show Me The Money


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Asset's Hot Topic

Reserve Winners Bitch
Asset's Once Upon A Time

Open Bitch Class
1st Asset's Hot Topic
2nd Asset's Once Upon A Time

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Omega's Next Chapter

Best Puppy In Breed
Omega's Next Chapter



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Omega's Next Chapter

Senior Puppy Bitch Class
1st Omega's Next Chapter

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Thistlebrae Affair Of The Heart

Best Puppy In Breed
Glasgowhill's Paradise Is Here



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Thistlebrae Affair Of The Heart

Reserve Winners Bitch
Glasgowhill's Paradise Is Here

Junior Puppy Bitch Class
1st Glasgowhill's Paradise Is Here

Senior Puppy Bitch Class
1st Thistlebrae Faery Garden

Canadian Bred Bitch Class
1st Thistlebrae Affair Of The Heart

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 6 pts (3-2-1-1)
Norberge's The Madness Continues Of Clayfield

Best Of Opposite Sex
GCh V The Vom Trienzbachtal

Best Of Winners: (3-2-1-1)
Norberge's The Madness Continues Of Clayfield

Best Puppy In Breed
Timberline's Arko V Elite Design

Select Bitch
GChB Lacomtesse Ailyn Vel


Winners Bitch: (3-2-1-1)
Norberge's The Madness Continues Of Clayfield

Reserve Winners Bitch
Zoe Vom Burgimwald

Senior Puppy Bitch Class
1st Zoe Vom Burgimwald

Open Bitch Class
1st Norberge's The Madness Continues Of Clayfield

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 8 pts (1-4-1-3)
GChB Keecams Almond Joy 2E

Best Of Opposite Sex
Ch Ashland's Mystery And Magic At RW

Best Of Winners: (1-4-1-3)
Keecams Follow Me To Macland

Best Puppy In Breed
Pinewood's Cowboy Casanova

Select Bitch
Ch Hilltop's Full Moon Over Pinewood


Winners Dog: (1-4-1-3)
Pinewood's Cowboy Casanova

Junior Puppy Dog Class
1st Pinewood's Cowboy Casanova


Winners Bitch: (1-4-1-3)
Keecams Follow Me To Macland

Reserve Winners Bitch
Arklys Let The Dreamin Begin

Junior Puppy Bitch Class
1st Arklys Let The Dreamin Begin

Senior Puppy Bitch Class
1st Pinewood's Rhinestone Cowgirl Of Showkayce
2nd Arklys Girls Just Wanna Have Fun

12-18 Month Bitch Class
1st Keecams Follow Me To Macland

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Tasiahills Royal Sir Galahad



Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 7 pts (4-4-0-0)
Nitelatches Mandalorian

Best Of Opposite Sex
Cermel Ramblinbrook Liliaceae

Best Of Winners: (4-4-0-0)
Nitelatches Mandalorian

Best Puppy In Breed
Nitelatches Mandalorian


Winners Dog: (4-4-0-0)
Nitelatches Mandalorian

Reserve Winners Dog
Cermel Gardengate Heart Of Scotland

Junior Puppy Dog Class
1st Nitelatches Mandalorian

Senior Puppy Dog Class
1st Ramblinbrooks How U Doin'?

12-18 Month Dog Class
1st Cermel Gardengate Heart Of Scotland
2nd Cermel I'm The One Gardengate


Winners Bitch: (4-4-0-0)
Cermel Ramblinbrook Liliaceae

Reserve Winners Bitch
Ramblinbrooks Ms Phoebe Buffay

Junior Puppy Bitch Class
1st Cermel Gardengate Indigo Of Lore

Senior Puppy Bitch Class
1st Ramblinbrooks Ms Phoebe Buffay

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Stonehaven Sage Advice

Open Bitch Class
1st Cermel Ramblinbrook Liliaceae

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Vastgota Hot Off The Press ST



Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Major Point Canada

Best Of Opposite Sex
Llydaw Stay Humble

Best Puppy In Breed
Llydaw Stay Humble


Winners Dog: (1-0-0-1)
Llydaw Stay Humble

Junior Puppy Dog Class
1st Llydaw Stay Humble


Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Honeyfox Don't Burst My Bubble

Best Puppy In Breed
Honeyfox Don't Burst My Bubble



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Honeyfox Don't Burst My Bubble

Reserve Winners Bitch
Lexi

Senior Puppy Bitch Class
1st Honeyfox Don't Burst My Bubble
2nd Lexi

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit . We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By