Sudbury & District Kennel Club
Saturday, September 18, 2021 - Show-3



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
Can GChB/MBIS Mex GCh Midnight Lady’s Puff The Magic Dragon
"Jack"
Owners: John Affel and Christina Koffman-Heard
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Stewart Dankner
Pointer (German Short-Haired)  
GCh Legacyk Justice For All
Points: 157 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Stewart Dankner
Great Dane  
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra
Points: 133
Best Puppy In Show
Judge: Stewart Dankner
Spaniel (English Cocker)   Cortlands Oh Me Ducky
Best Baby Puppy In Show
Judge: Stewart Dankner
Dalmatian  
Suttella's Rewrite The Stars








Group 1 - Stewart Dankner Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Legacyk Justice For All
  Pointer (German Short-Haired)   23
Group 2nd   
Wallylama's How Do You Like Me Now?
  Spaniel (English Springer)   22
Group 3rd   
Ch Duvalin Louisiana Blues
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   20
Group 4th   
GCh Madilane's Northern Light
  Spaniel (American Cocker)   18
BPIG    Cortlands Oh Me Ducky   Spaniel (English Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Goldpaw's The Mouse Ran Up The Clock   Retriever (Golden)   0
Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Duvalin Louisiana Blues

Best Of Opposite Sex
Ch BourgRoyal Nature Boy



Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Brackenmoor Royal Finest



Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Legacyk Justice For All



Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rush's Just Another Werewolf



Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 4 pts (0-3-0-2)
Ch Goldpaw's Jungle Kitty

Best Puppy In Breed
Ch Goldpaw's Violets Are Blue

Select Bitch
Ch Goldpaw's Violets Are Blue


Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Grandriver's Let Me Fix Your Martini

Best Of Opposite Sex
GCh Jaunenoir Masonridge P Bunyan

Best Puppy In Breed
Samphire Benelli



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Samphire Benelli

Reserve Winners Bitch
Wimberway's Trick Or Treat

Senior Puppy Bitch Class
1st Samphire Benelli

Open Bitch Class
1st Wimberway's Trick Or Treat

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Wildspark Foxgrove Adventures Await

Best Puppy In Breed
Wildspark Foxgrove Adventures Await

Select Bitch
Ch Foxgrove's Effervescence



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Wildspark Foxgrove Adventures Await

Senior Puppy Bitch Class
1st Wildspark Foxgrove Adventures Await

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Linwood Foreign Exchange

Select Dog
Ch Reidwood Ahead By A Century



Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Galewinns Extra Nice N Naughty



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Galewinns Extra Nice N Naughty

Open Bitch Class
1st Galewinns Extra Nice N Naughty

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Madilane's Northern Light



Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Cortlands Oh Me Ducky

Best Puppy In Breed
Cortlands Oh Me Ducky



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Cortlands Oh Me Ducky

Senior Puppy Bitch Class
1st Cortlands Oh Me Ducky

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Wallylama's How Do You Like Me Now?


Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Compass In The Right Direction






Group 2 - Stewart Dankner Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Boru's Absolute Magnitude
  Bloodhound   25
Group 2nd   
GCh Foxtail's Race To The Finish
  Beagle   22
Group 3rd   
Ch Wunder Forgetmenot Dream Big
  Whippet   21
Group 4th   
Ch Angelridge The Puck Stops Here
  Rhodesian Ridgeback   14
BPIG   
Wunder Forgetmenot Glamour Girl
  Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Lohengrin II Of Gentle Mind At Inglenook
  Whippet   0
Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Agha Djari White Oleander

Best Puppy In Breed
Agha Djari White Oleander



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Agha Djari White Oleander

Senior Puppy Bitch Class
1st Agha Djari White Oleander

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bushwacker Jagged Little Frill



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bushwacker Jagged Little Frill

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bushwacker Jagged Little Frill

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxtail's Race To The Finish



Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Boru's Absolute Magnitude

Best Of Opposite Sex
Boru's Birth Of Venus

Best Puppy In Breed
Boru's Black Cherry



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Boru's Birth Of Venus

Reserve Winners Bitch
Boru's Black Cherry

Junior Puppy Bitch Class
1st Boru's Black Cherry

Open Bitch Class
1st Boru's Birth Of Venus

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Kishniga's Millenium Gal



Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Chetcote Do You Wanna Dance

Best Of Opposite Sex
Egbar N Palakore Mr Moonlight

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Egbar N Palakore Mr Moonlight

Best Puppy In Breed
Palakore's Royal Fairy Tale


Winners Dog: (1-1-0-1)
Egbar N Palakore Mr Moonlight

Open Dog Class
1st Egbar N Palakore Mr Moonlight


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Palakore's Royal Fairy Tale

Junior Puppy Bitch Class
1st Palakore's Royal Fairy Tale

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
GrandGables Ms Cilla Black

Best Puppy In Breed
GrandGables Ms Cilla Black



Winners Bitch: (0-1-0-0)
GrandGables Ms Cilla Black

Junior Puppy Bitch Class
1st GrandGables Ms Cilla Black

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Prelude's Lucy In The Sky MW

Best Puppy In Breed
Prelude's Tiny Dancer



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Prelude's Lucy In The Sky MW

Reserve Winners Bitch
Prelude's Tiny Dancer

Junior Puppy Bitch Class
1st Prelude's Tiny Dancer

Open Bitch Class
1st Prelude's Lucy In The Sky MW

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Norhunters Rue The Day



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Norhunters Rue The Day

12-18 Month Bitch Class
1st Norhunters Rue The Day

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major



Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Angelridge The Puck Stops Here

Best Of Opposite Sex
Angelridge Maybe It's Maybeline

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Angelridge The Puck Stops Here


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Angelridge Maybe It's Maybeline

Reserve Winners Bitch
Angelridge Country Girl

12-18 Month Bitch Class
1st Angelridge Maybe It's Maybeline

Open Bitch Class
1st Angelridge Country Girl

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Caristeda Dadaelis Baziloraius



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Caristeda Dadaelis Baziloraius

Open Bitch Class
1st Caristeda Dadaelis Baziloraius

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 6 pts (0-5-1-1)
Ch Wunder Forgetmenot Dream Big

Best Of Opposite Sex
Wunder Forgetmenot Glamour Girl

Best Puppy In Breed
Wunder Forgetmenot Glamour Girl

Select Bitch
Ch Inglenook's Thank You For The Music


Winners Bitch: (0-5-1-1)
Wunder Forgetmenot Glamour Girl

Reserve Winners Bitch
Altcar's Over The Lydiate

Junior Puppy Bitch Class
1st Wunder Forgetmenot Glamour Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Altcar's Over The Lydiate

12-18 Month Bitch Class
1st Shetara's Bootylicious

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Shetara's Lady Marmalade

Open Bitch Class
1st Shetara's Picture Of Lily

4-6 Month Bitch Class
1st Wunder's Hallelujah Chorus





Group 3 - Stewart Dankner Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra
  Great Dane   18
Group 2nd   
GCh Snowmist's Hennessey
  Siberian Husky   17
Group 3rd   
GCh Ice Gangsta's Arrow Of Thunder
  Alaskan Malamute   14
Group 4th   
GChS Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   11
BPIG   Ch Dobereich's Wild Jasmine   Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    Pyrvalley's The Duchess Of Severn   Great Pyrenees   0
Judge: Joe Deleo

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Ice Gangsta's Arrow Of Thunder

Best Of Opposite Sex
Ironpride's Nudy Booty

Best Puppy In Breed
Ironpride's Nudy Booty



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Ironpride's Nudy Booty

Reserve Winners Bitch
Ironpride's Once More Into The Fray

Junior Puppy Bitch Class
1st Ironpride's Nudy Booty

Senior Puppy Bitch Class
1st Ironpride's Once More Into The Fray

Judge: Joe Deleo

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Tybrushe's Cover Paige of Denshaw



Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 5 pts (0-1-3-2)
Ch Dancing Stars-Protocol's Time To Dance For DreamOn

Best Of Opposite Sex
Ch Ravalleses Just One Look

Best Puppy In Breed
Dobereich's Wild Jasmine

Select Dog
GCh Heartwood's Blue Bomber

Select Bitch
Ch Ravalleses I Want It All



Winners Bitch: (0-1-3-2)
Dobereich's Wild Jasmine

Senior Puppy Bitch Class
1st Dobereich's Wild Jasmine

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra



Judge: Joe Deleo

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Pyrvalley's The Name Is Dexter


4-6 Month Bitch Class
1st Pyrvalley's The Duchess Of Severn

Judge: Joe Deleo

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChS Midnight Lady's Puff The Magic Dragon


Winners Dog: (1-0-1-0)
Arcadia The Ultimate In Power

Open Dog Class
1st Arcadia The Ultimate In Power


Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Eugen I-Ra A Handsome Boy



Judge: Joe Deleo

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Snowmist's Hennessey

Best Of Opposite Sex
Snowmist's U'ilani



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Snowmist's U'ilani

Reserve Winners Bitch
Sherakan's Sweet Sensation

Open Bitch Class
1st Snowmist's U'ilani
2nd Sherakan's Sweet Sensation





Group 4 - James Reynolds Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Fleet St Forged At Hampton Court
  Fox Terrier (Wire)   11
Group 2nd   
Ch Benchmark's Best Kept Man
  Border Terrier   10
Group 3rd   
Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh
  Dandie Dinmont Terrier   6
Group 4th   
Tartnthistle's Brechin Victoria
  Cairn Terrier   5
BPIG   
Dragonfox Something Wicked This Way Comes
  Welsh Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Tyrone Quintessential Pinehome
  Soft-Coated Wheaten Terrier   0
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Benchmark's Best Kept Man

Best Of Opposite Sex
Foxrun Rose Gold

Best Puppy In Breed
Foxrun Rose Gold



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Foxrun Rose Gold

Reserve Winners Bitch
Wimberway's Border Janaimo

Junior Puppy Bitch Class
1st Wimberway's Border S'Pixie

Senior Puppy Bitch Class
1st Foxrun Rose Gold

Open Bitch Class
1st Wimberway's Border Janaimo

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Tartnthistle's Brechin Victoria

Best Of Opposite Sex
Ch Syryn Bearclan's Firewalker

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Tartnthistle's Brechin Victoria


Winners Dog: (1-2-1-0)
Syryn Song Of The Pipes

12-18 Month Dog Class
1st Syryn Song Of The Pipes


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Tartnthistle's Brechin Victoria

Reserve Winners Bitch
Syryn Bearclan's Dreamwalker

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tartnthistle's Brechin Victoria

Open Bitch Class
1st Syryn Bearclan's Dreamwalker

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh


Winners Dog: (1-0-0-0)
Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh

12-18 Month Dog Class
1st Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fleet St Forged At Hampton Court






4-6 Month Dog Class
1st Tyrone Quintessential Pinehome


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dragonfox Something Wicked This Way Comes

Best Puppy In Breed
Dragonfox Something Wicked This Way Comes


Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Blythfell Search Engine


Winners Dog: (1-0-0-0)
Blythfell Search Engine

Open Dog Class
1st Blythfell Search Engine






Group 5 - Barbara Heal Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lionking Blaze Of Glory
  Pekingese   27
Group 2nd   
GCh Weylinmarsh's Ring For Mariposa
  Havanese   24
Group 3rd   
Ch Denali's Best Kept Secret
  Chinese Crested   19
Group 4th   
Ch Sallysvalley You Float My Boat
  Papillon   15
BPIG   
Ch Denali's Best Kept Secret
  Chinese Crested   N/A
Best Baby Puppy In Group    Heroncrests Say My Name   Pug   0
Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Diago Baby Face Nelson


Winners Dog: (1-0-1-0)
Diago Sure As Shootin'

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Diago Sure As Shootin'


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ardently A Matter Of Fact


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ardently A Matter Of Fact

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Ardently A Matter Of Fact


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Denali's Best Kept Secret

Best Of Opposite Sex
GCh Gardine Don't Stop Believing

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Denali's After Glow

Best Puppy In Breed
Ch Denali's Best Kept Secret


Winners Dog: (1-1-1-1)
Denali's I Am Legend

Senior Puppy Dog Class
1st Denali's I Am Legend


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Denali's After Glow

Senior Puppy Bitch Class
1st Denali's After Glow

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Navyn Cherry Bomb

Best Of Opposite Sex
Hipster Up The Ante

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Navyn Cherry Bomb

Best Puppy In Breed
Hipster Up The Ante


Winners Dog: (1-1-0-0)
Hipster Up The Ante

Junior Puppy Dog Class
1st Hipster Up The Ante


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Navyn Cherry Bomb

12-18 Month Bitch Class
1st Navyn Cherry Bomb

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh Weylinmarsh's Ring For Mariposa

Best Of Opposite Sex
GCh Moonbeam's City Lights At Weatherford

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Pocopayasos Sexy Lexy

Best Puppy In Breed
Pocopayasos Sexy Lexy


Winners Dog: (1-2-1-1)
Mylad's & Pocopayasos Ruff And Tuff

Senior Puppy Dog Class
1st Mylad's & Pocopayasos Ruff And Tuff


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Pocopayasos Sexy Lexy

Reserve Winners Bitch
Delsols Nobody Does It Better

Senior Puppy Bitch Class
1st Pocopayasos Sexy Lexy

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Delsols Nobody Does It Better

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Chic Truly Daring


Winners Dog: (1-0-0-0)
Chic Truly Daring

Open Dog Class
1st Chic Truly Daring


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Sallysvalley You Float My Boat

Best Of Opposite Sex
Ch Firefly's Northern Adventure At Riesa

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Jordannas Whiskey In A Teacup


Winners Dog: (1-1-1-1)
Jordannas Whiskey In A Teacup

Open Dog Class
1st Jordannas Whiskey In A Teacup


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Jamega's Miranda Lambert

Open Bitch Class
1st Jamega's Miranda Lambert

4-6 Month Bitch Class
1st Rokila Pretty Reckless
2nd Rokila Closer To The Sky

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Lionking Blaze Of Glory

Best Of Opposite Sex
Romiche Temple Pagoda

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Romiche Bise Hivernale


Winners Dog: (1-1-1-0)
Romiche Bise Hivernale

Open Dog Class
1st Romiche Bise Hivernale


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Romiche Temple Pagoda

Open Bitch Class
1st Romiche Temple Pagoda

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Gryphon's Chunky Monkey

Best Of Opposite Sex
Heroncrests Coco Chanel

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Gryphon's Chunky Monkey


Winners Dog: (1-2-0-0)
Gryphon's Chunky Monkey

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Gryphon's Chunky Monkey


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Heroncrests Coco Chanel

Reserve Winners Bitch
Gryphon's Over The Rainbow

Open Bitch Class
1st Heroncrests Coco Chanel
2nd Gryphon's Over The Rainbow

4-6 Month Bitch Class
1st Heroncrests Say My Name

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Annevan Secret Service

Best Of Opposite Sex
Lamplighter Bendill Bob Tail-Not

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Annevan Secret Service

Best Puppy In Breed
Annevan Secret Service


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Annevan Secret Service

Reserve Winners Bitch
Souvenir Du Domaine Des Mandets

Junior Puppy Bitch Class
1st Souvenir Du Domaine Des Mandets

Senior Puppy Bitch Class
1st Annevan Secret Service





Group 6 - James Reynolds Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   15
Group 2nd    Pinchou's Roadrunner   Chow Chow   10
Group 3rd   
GCh Dassin Vivica Of Canterbury
  Poodle (Miniature)   7
Group 4th   
Ch Starlight No Soup For You
  Bulldog   3
BPIG   
Ch Lakeridge Spending It In Style
  Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Suttella's Rewrite The Stars
  Dalmatian   0
Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Starlight No Soup For You

Best Puppy In Breed
GCh Starlight No Soup For You



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Symarun's Mischief Managed

Open Bitch Class
1st Symarun's Mischief Managed

4-6 Month Bitch Class
1st Symarun's Hell On Wheels

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Pinchou's Roadrunner

Best Of Opposite Sex
GCh Rio's Sherlock Bones



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Pinchou's Roadrunner

Reserve Winners Bitch
Pinchou's Princess Buttercup

12-18 Month Bitch Class
1st Pinchou's Roadrunner

Open Bitch Class
1st Pinchou's Princess Buttercup

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
GCh Dassin Vivica Of Canterbury

Best Puppy In Breed
Bellefleet's Pedal To The Metal



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Bellefleet's Pedal To The Metal

Reserve Winners Bitch
Denali's Got 2 Gossip

Junior Puppy Bitch Class
1st Bellefleet's Pedal To The Metal
2nd Fringe Set To Stun

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Denali's Got 2 Gossip

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS

Best Of Opposite Sex
Ch Lakeridge Spending It In Style

Best Puppy In Breed
Ch Lakeridge Spending It In Style



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Gala's I Am Your Shadow

Reserve Winners Bitch
Jax Miss Independent At Sanvar

Senior Puppy Bitch Class
1st Jax Miss Independent At Sanvar
2nd Edencourt We're All Liars Here

Open Bitch Class
1st Gala's I Am Your Shadow

Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Wolfriver Taiho Koki



Judge: James Reynolds

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Souyen's Social Distance

Best Puppy In Breed
Souyen's Social Distance



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Souyen's Social Distance

Senior Puppy Bitch Class
1st Souyen's Social Distance



Group 7 - Bea Sawka Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Vulcan's Bleue At Bayouland
  Australian Shepherd   32
Group 2nd   
GCh Tasiahills Merrymops The One
  Old English Sheepdog   28
Group 3rd   
GCh Brantstar's Fashion Trendsetter
  Shetland Sheepdog   27
Group 4th   
Ch Chantryile Hayley Lady Of Dior
  Belgian Shepherd Dog   17
BPIG   
Knee High's Royal Gala At Pinewood
  Miniature American Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group    Aussiezip Second Alarm   Australian Shepherd   0
Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Catalyst's Hold My Beer



Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 3 pts (2-0-0-2)
GChS Vulcan's Bleue At Bayouland

Best Of Opposite Sex
Mast-R Aussiezip N Brisbane

Select Bitch
GCh Hearthside Dirty Border Girl At Aussiezip


Winners Dog: (2-0-0-2)
Mast-R Aussiezip N Brisbane

Reserve Winners Dog
Cheynat's Skywalker

12-18 Month Dog Class
1st Cheynat's Skywalker

Open Dog Class
1st Mast-R Aussiezip N Brisbane

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Chantryile Hayley Lady Of Dior



Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Bellaclan The Ladies Man

Best Of Opposite Sex
MVR Coal Keeps The Lights On



Winners Bitch: (0-1-1-0)
MVR Coal Keeps The Lights On

Open Bitch Class
1st MVR Coal Keeps The Lights On

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Boyero Triple Twist Salto



Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Llewellyn Kairos de la Chaume du Bois Dieu



Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
V The Vom Trienzbachtal

Best Of Opposite Sex
Cola Vom Redwood

Best Of Winners: (2-3-0-0)
V The Vom Trienzbachtal


Winners Dog: (2-3-0-0)
V The Vom Trienzbachtal

Reserve Winners Dog
Bmoose Vom Redwood

12-18 Month Dog Class
1st Bmoose Vom Redwood

Open Dog Class
1st V The Vom Trienzbachtal


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Cola Vom Redwood

Reserve Winners Bitch
Deidre Vom Redwood

12-18 Month Bitch Class
1st Deidre Vom Redwood

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bnova Vom Redwood

Open Bitch Class
1st Cola Vom Redwood

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Knee High's Royal Gala At Pinewood

Best Of Opposite Sex
Ch Pinewood's Rip Wheeler

Best Puppy In Breed
Knee High's Royal Gala At Pinewood



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Knee High's Royal Gala At Pinewood

Reserve Winners Bitch
Follow Me Amazing Maisie Jane

Senior Puppy Bitch Class
1st Knee High's Royal Gala At Pinewood

12-18 Month Bitch Class
1st Follow Me Amazing Maisie Jane

Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kyon's Legend Has It


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kyon's Legend Has It

Open Dog Class
1st Kyon's Legend Has It


Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tasiahills Merrymops The One



Judge: Bea Sawka

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Bredright Loyal Portos

Best Of Opposite Sex
Bredright Black Pearl

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Bredright Loyal Portos


Winners Dog: (2-1-0-0)
Bredright Loyal Portos

Reserve Winners Dog
Ravinel The Renaissance

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Bredright Loyal Portos
2nd Ravinel The Renaissance


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Bredright Black Pearl

Canadian Bred Bitch Class
1st Bredright Black Pearl

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By