Tantramar Kennel Club
Saturday, May 18, 2024 - Show-1



Related Results

Conformation

Saturday, May 18 (Show-1)
Saturday, May 18 (Show-2)
Sunday, May 19 (Show-3)
Sunday, May 19 (Show-4)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Kathrine Grant
Retriever (Golden)  
GChS Fyreglo's Beyond Our Wildest Dreams
Points: 140 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Kathrine Grant
German Shepherd Dog  
GChB Kenlyn Marquis' Genie In A Bottle Sevenhills
Points: 111
Best Puppy In Show
Judge: Kathrine Grant
Cairn Terrier  
Ch Upthecreek's Home Run
Best Baby Puppy In Show
Judge: Kathrine Grant
Italian Greyhound  
Boccalupo Maplewood's Coco Chanel At Cassiopeia
Best Altered In Show
Judge: Kathrine Grant
Chow Chow  
Bearcrest's Imilce Olive








Group 1 - Anik Primeau Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Fyreglo's Beyond Our Wildest Dreams
  Retriever (Golden)   28
Group 2nd   
Ch Madabout's Straight From The Butcher
  Retriever (Labrador)   12
Group 3rd   
GCh Alivia Flowers Klitsdvor
  Setter (Irish)   9
Group 4th    Harbinger's Leal Lochinvar At Farraway   Setter (Gordon)   8
BPIG   
Ch Segre's Lighting Strikes @ Remme
  Spaniel (English Springer)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Sunkozi Old Time Rock N Roll At Jackson
  Retriever (Golden)   0
Group 1st (Altered)   
Ch Ourgang's Burning Desire
  Retriever (Labrador)   0
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Tyneside's Ferrari Of Rosemoor




Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Muddyflats Nightshade

Best Of Opposite Sex
Ch Muddyflats Hylo

Best Puppy In Breed
Muddyflats Nightshade



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Muddyflats Nightshade

Junior Puppy Bitch Class
1st Muddyflats Nightshade


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Madabout's Straight From The Butcher

Best Of Opposite Sex
Everwood Startop Whispering Hope


Sexually Altered Dog Class
1st Ch Ourgang's Burning Desire


Winners Bitch: (0-2-1-0)
Everwood Startop Whispering Hope

Reserve Winners Bitch
Madabout's Gentlemen Prefer Browns

12-18 Month Bitch Class
1st Everwood Startop Whispering Hope

Canadian Bred Bitch Class
1st Madabout's Gentlemen Prefer Browns


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Harbinger's Leal Lochinvar At Farraway



Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Alivia Flowers Klitsdvor




Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Nevaehlea's Graceland




Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Remme's Joy To The World

Best Puppy In Breed
Segre's Lighting Strikes @ Remme



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Segre's Lighting Strikes @ Remme

Reserve Winners Bitch
Remme Shines Bright Like A Diamond

Senior Puppy Bitch Class
1st Segre's Lighting Strikes @ Remme

Canadian Bred Bitch Class
1st Remme Shines Bright Like A Diamond


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kamand Upper Ten


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kamand Upper Ten

Open Dog Class
1st Kamand Upper Ten



Class results courtesy of: Nancy Downing




Group 2 - Anik Primeau Top Dog
Points
Group 1st    Daggarwood N Kingdoms Knockout   Norwegian Elkhound   22
Group 2nd   
Shillington Sperry Topsider
  Beagle   20
Group 3rd   
GChS Chetcote Do You Wanna Dance
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   16
Group 4th   
Ch E R Dox Montgomery Black No's Chaos
  Dachshund (Standard Long-Haired)   12
BPIG   
Shillington Sperry Topsider
  Beagle   N/A
Group 1st (Altered)   Ch Chetcote Skyfall   Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Blackwing'n Wasenshi's Windsong



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Blackwing'n Wasenshi's Windsong

12-18 Month Bitch Class
1st Blackwing'n Wasenshi's Windsong


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cloverhill's Oh Henry




Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 3 pts (3-0-0-1)
Shillington Sperry Topsider

Best Of Opposite Sex
Ch Shillington Saddle Up

Best Puppy In Breed
Shillington Sperry Topsider


Winners Dog: (3-0-0-1)
Shillington Sperry Topsider

Reserve Winners Dog
Shillington Street Smarts

Junior Puppy Dog Class
1st Shillington Sperry Topsider

Senior Puppy Dog Class
1st Shillington Street Smarts
2nd Shillington Spice Of Life



Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 3 pts (0-1-0-3)
GChS Chetcote Do You Wanna Dance

Best Puppy In Breed
GCh E R Dox J'en Ai Aucune Indy

Select Bitch
GChB Chetcote La Parisenne



Winners Bitch: (0-1-0-3)
Chetcote Spellbound

Senior Puppy Bitch Class
1st Chetcote Spellbound

Sexually Altered Bitch Class
1st Ch Chetcote Skyfall


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
Ch Chetcote A Study In Scarlet

Best Of Opposite Sex
Chetcote Red Isle

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Chetcote Ivy League

Best Puppy In Breed
Ch Chetcote A Study In Scarlet

Select Bitch
GCh Chetcote's Island Girl


Winners Dog: (2-1-0-2)
Chetcote Red Isle

Reserve Winners Dog
Ashdown's Shaymelessly Rolling Through MS

12-18 Month Dog Class
1st Ashdown's Shaymelessly Rolling Through MS

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Chetcote Red Isle


Winners Bitch: (2-1-0-2)
Chetcote Ivy League

Senior Puppy Bitch Class
1st Chetcote Ivy League


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
E R Dox Montgomery Black No's Chaos

Best Of Opposite Sex
E R Dox Maybe She Was Born With It

Best Of Winners: (1-1-1-0)
E R Dox Montgomery Black No's Chaos

Best Puppy In Breed
E R Dox Montgomery Black No's Chaos

Select Dog
Ch E R Dox Hope On The Rocks


Winners Dog: (1-1-1-0)
E R Dox Montgomery Black No's Chaos

Senior Puppy Dog Class
1st E R Dox Montgomery Black No's Chaos


Winners Bitch: (1-1-1-0)
E R Dox Maybe She Was Born With It

Senior Puppy Bitch Class
1st E R Dox Maybe She Was Born With It


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Daggarwood N Kingdoms Knockout

Best Of Opposite Sex
KingdomnDaggarwoods Bad Habits

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Daggarwood N Kingdoms Knockout


Winners Bitch: (1-1-0-0)
KingdomnDaggarwoods Bad Habits

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st KingdomnDaggarwoods Bad Habits


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Kaskazini Hukalani @ Trumphill

Best Of Opposite Sex
The Realm's One Punch Knockout


Winners Dog: (1-0-0-1)
The Realm's One Punch Knockout

12-18 Month Dog Class
1st The Realm's One Punch Knockout



Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Anik Primeau

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Whistlestop Time For Some Thrilling Heroics

Best Puppy In Breed
Whistlestop Time For Some Thrilling Heroics



Class results courtesy of: Nancy Downing




Group 3 - Todd Foley Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Regnancy A Touch Of Class
  Doberman Pinscher   9
Group 2nd   
GChB Sallysvalley Bring On The Bubbly
  Bernese Mountain Dog   7
Group 3rd    Mermaid's Just Like The White Winged Dove   Samoyed   6
Group 4th   
GChS Pine Ridge's The Perfect Shot
  Bullmastiff   3
BPIG   
Costello's Telling Lies On Regnancy
  Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    Heirloom Beacon Onshore Guides Yo Homeport   Newfoundland   0
Group 1st (Altered)   
Ch (Alt) Corleone Cool Comeback Yoshi
  Leonberger   0
Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Sallysvalley Bring On The Bubbly


4-6 Month Dog Class
1st Azhar's X-Ceeds X-Pectation



Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tiamat's Miracle On Ice



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tiamat's Miracle On Ice

Open Bitch Class
1st Tiamat's Miracle On Ice


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Pine Ridge's The Perfect Shot




Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Regnancy A Touch Of Class

Best Of Opposite Sex
Costello's Telling Lies On Regnancy

Best Puppy In Breed
Costello's Telling Lies On Regnancy


Winners Dog: (1-0-0-1)
Costello's Telling Lies On Regnancy

Junior Puppy Dog Class
1st Costello's Telling Lies On Regnancy



Class results courtesy of: Nancy Downing




Sexually Altered Bitch Class
1st Ch (Alt) Corleone Cool Comeback Yoshi


Class results courtesy of: Nancy Downing

Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Eirian's Cover Girl

Best Of Opposite Sex
Debeau's Bravo Arseneault


Winners Dog: (1-0-0-1)
Debeau's Bravo Arseneault

Open Dog Class
1st Debeau's Bravo Arseneault



Class results courtesy of: Nancy Downing




Group 4 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Wisterias Song Of A Siren
  Bull Terrier (Miniature)   7
Group 2nd   GCh Fairview Lady Abegweit   Dandie Dinmont Terrier   5
Group 3rd   
GCh Showme Bad To The Bone
  Cairn Terrier   4
Group 4th   
GCh KinCara Dressed Me In Argyle
  Irish Terrier   1
BPIG   
Ch Upthecreek's Home Run
  Cairn Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    TriNor My Little Sidekick   Norwich Terrier   0
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Wisterias Song Of A Siren

Select Bitch
Ch Renica's Hey! Listen to Beansidhe!




Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh Showme Bad To The Bone

Best Of Opposite Sex
Ch Showme Scottish Dancer

Best Puppy In Breed
Ch Upthecreek's Home Run

Select Dog
Ch Upthecreek's Home Run




Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Fairview Lady Abegweit




Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh KinCara Dressed Me In Argyle




Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
TriNor As Cute As A Button


4-6 Month Dog Class
1st TriNor My Little Sidekick


Winners Bitch: (0-1-0-0)
TriNor As Cute As A Button

Open Bitch Class
1st TriNor As Cute As A Button


Class results courtesy of: Nancy Downing




Group 5 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Chriscendo Cardiac Arrest
  Pomeranian   22
Group 2nd   
Ch PekeEasy Rocky Shores
  Pekingese   20
Group 3rd   
Ch Sigma Chi's Next In Line At Mardigrais
  Cavalier King Charles Spaniel   19
Group 4th   
Una De Bijoux De Coton
  Coton De Tulear   18
BPIG   
Una De Bijoux De Coton
  Coton De Tulear   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Boccalupo Maplewood's Coco Chanel At Cassiopeia
  Italian Greyhound   0
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sigma Chi's Next In Line At Mardigrais




Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Sassytails Midnight Diamond

Best Puppy In Breed
Sassytails Midnight Diamond



Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Una De Bijoux De Coton

Best Of Opposite Sex
Quartz Blue De Bijoux De Coton

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Una De Bijoux De Coton

Best Puppy In Breed
Una De Bijoux De Coton


Winners Dog: (1-2-0-0)
Quartz Blue De Bijoux De Coton

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Quartz Blue De Bijoux De Coton


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Una De Bijoux De Coton

Reserve Winners Bitch
Hawks'N'Hooves Liliana

Senior Puppy Bitch Class
1st Una De Bijoux De Coton

12-18 Month Bitch Class
1st Hawks'N'Hooves Liliana


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Griff Haven Ace Of Spades

Best Of Opposite Sex
Unity Cob De Sabres

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Griff Haven Ace Of Spades

Best Puppy In Breed
Griff Haven Ace Of Spades


Winners Dog: (1-2-0-0)
Griff Haven Ace Of Spades

Senior Puppy Dog Class
1st Griff Haven Ace Of Spades


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Unity Cob De Sabres

Reserve Winners Bitch
That Faces Lil Red Red

Senior Puppy Bitch Class
1st That Faces Lil Red Red

12-18 Month Bitch Class
1st Unity Cob De Sabres


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (0-0-3-1)
GCh Integra's Come Fly With Me

Best Of Opposite Sex
Ch Folklore Ferazi Eye Of The Storm

Select Dog
GChB Cassiopeia Spring Into Action



Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Rockit N Briley Lightning Strikes!

Best Of Opposite Sex
GCh Sheepin The Heart Of Rome

Best Puppy In Breed
Rockit N Briley Lightning Strikes!



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Rockit N Briley Lightning Strikes!

Junior Puppy Bitch Class
1st Rockit N Briley Lightning Strikes!


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
Ch Southcreek's Pixel Perfect At Maribeso

Best Of Opposite Sex
GChS Kellika's King Joshua From Norway

Best Puppy In Breed
Sallysvalley And Everything Nice

Select Dog
Ch Annacott Animato Karma



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Sallysvalley And Everything Nice

Junior Puppy Bitch Class
1st Sallysvalley And Everything Nice


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh PekeEasy Rocky Shores




Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Chriscendo Cardiac Arrest

Best Of Opposite Sex
Hidden Perch Crescendo Of Excitement



Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Claripugs Forest Ranger




Class results courtesy of: Nancy Downing




Group 6 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   GCh Briley N Martrav Sweet Little Somethin   French Bulldog   12
Group 2nd   
GCh Jolibully Delenclos Stephie Of Windermere
  Bulldog   5
Group 3rd   
Ch Onsengeltje Unabated Endeavour
  Dalmatian   4
Group 4th   Ch Majestic Sandial Layla   Chow Chow   3
BPIG   
Ch Onsengeltje Unabated Endeavour
  Dalmatian   N/A
Best Baby Puppy In Group    Muldoon Jolibully Peaches And Cream   Bulldog   0
Group 1st (Altered)   
Bearcrest's Imilce Olive
  Chow Chow   0
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Jolibully Delenclos Stephie Of Windermere



4-6 Month Bitch Class
1st Muldoon Jolibully Peaches And Cream


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Majestic Sandial Layla

Best Of Opposite Sex
Lionheart Voila

Best Puppy In Breed
Lionheart Voila


Winners Dog: (1-0-0-1)
Lionheart Voila

Junior Puppy Dog Class
1st Lionheart Voila


Sexually Altered Bitch Class
1st Bearcrest's Imilce Olive


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Onsengeltje Unabated Endeavour

Best Puppy In Breed
Ch Onsengeltje Unabated Endeavour




Class results courtesy of: Nancy Downing

Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Arreau's Killer Queen




Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Shente's It's All About Jazz




Class results courtesy of: Nancy Downing


Group 7 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Kenlyn Marquis' Genie In A Bottle Sevenhills
  German Shepherd Dog   34
Group 2nd   
GChG Vulcan's Bleue At Bayouland
  Australian Shepherd   25
Group 3rd   
Ch Quiche's Vintage Year
  Bouvier des Flandres   22
Group 4th   
GCh Riverhund Kyon Wingardium Leviosa
  Norwegian Buhund   20
BPIG    Riverryan's Resistance Is Futile   German Shepherd Dog   N/A
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChG Vulcan's Bleue At Bayouland

Best Of Opposite Sex
Hearthside Tip Yer Hat

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Hearthside Tip Yer Hat

Best Puppy In Breed
Hearthside Tip Yer Hat


Winners Dog: (1-1-0-1)
Hearthside Tip Yer Hat

Senior Puppy Dog Class
1st Hearthside Tip Yer Hat


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Wenlisa's Easier On The Eyes

Open Bitch Class
1st Wenlisa's Easier On The Eyes


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Abfab Ura Neap To Spring

Best Of Opposite Sex
Asset's The Last Waltz

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Abfab Ura Neap To Spring

Best Puppy In Breed
Asset's The Last Waltz


Winners Dog: (2-2-0-0)
Asset's The Last Waltz

Reserve Winners Dog
Asset's Here Comes The Sun

Senior Puppy Dog Class
1st Asset's The Last Waltz

12-18 Month Dog Class
1st Asset's Here Comes The Sun


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Quiche's Vintage Year

Select Dog
GCh Boyero You Better Watch Out




Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Cardross Shared Spirit At Medway

Best Puppy In Breed
Cardross Moonshadows Cole Miner At Seafoam



Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (3-0-0-0)
Cardross Sugarnspice Lonestar



Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bearspaw Pakasaivo To Starwood

Best Puppy In Breed
Bearspaw Pakasaivo To Starwood


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bearspaw Pakasaivo To Starwood

Junior Puppy Dog Class
1st Bearspaw Pakasaivo To Starwood



Class results courtesy of: Nancy Downing


Winners Bitch: (3-2-2-2)
Riverryan's Resistance Is Futile

Reserve Winners Bitch
Istra Von Fliegendenstern

Junior Puppy Bitch Class
1st Riverryan's Resistance Is Futile

Open Bitch Class
1st Istra Von Fliegendenstern


Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Riverhund Kyon Wingardium Leviosa




Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bagatelle Bad Moon Rising


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bagatelle Bad Moon Rising

Open Dog Class
1st Bagatelle Bad Moon Rising



Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Immerzu Public Mischief

Best Of Opposite Sex
Ch Immerzu Mischief Managed


Winners Dog: (2-0-0-1)
Immerzu Public Mischief

Reserve Winners Dog
Immerzu Ollivander

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Immerzu Public Mischief
2nd Immerzu Ollivander



Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Wyndenfog's Nova 7


Winners Dog: (2-0-0-0)
Wyndenfog's Nova 7

Reserve Winners Dog
Wyndenfog's Life Is Like A River

12-18 Month Dog Class
1st Wyndenfog's Nova 7

Open Dog Class
1st Wyndenfog's Life Is Like A River



Class results courtesy of: Nancy Downing
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh Joska Honour Roll

Best Of Opposite Sex
Wenlisa's Social Butterfly

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Wenlisa's Social Butterfly

Select Dog
Ch 2nd Breakfasts Avocado Toast


Winners Dog: (1-1-2-0)
Wenlisa's Held For Ransome

12-18 Month Dog Class
1st Wenlisa's Held For Ransome


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Wenlisa's Social Butterfly

Open Bitch Class
1st Wenlisa's Social Butterfly


Class results courtesy of: Nancy Downing
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By