Kilbride & District Kennel Club
Sunday, August 12, 2018



Related Results


Results courtesy of:


-- Helene Belanger --
BPISS BPIS BBPIS GCH Sassytails I Go Commando
"Jackman"
Owner/Breeder/Handler: Helene Belanger, Sassytails Reg'd
www.sassytails.com


Best In Show
Judge: Edgar Bajona
Deerhound (Scottish)  
GCh Foxcliffe Master Of The Hunt
Points: 205 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Edgar Bajona
Poodle (Standard)  
GCh Vetset Count Me In
Points: 172
Best Puppy In Show
Judge: Edgar Bajona
Miniature Pinscher  Ch Wannabee Searching For Stardom
Best Baby Puppy In Show
Judge: Edgar Bajona
Cavalier King Charles Spaniel   Syrenia's Victoria's Love
Best Owner Handled In Show
Judge: Edgar Bajona
Great Dane   Triplecrest Easter Parade








Group 1 - Franklin Van der Spuy Top Dog
Points
Group 1st    Ridgepond Undeniable Force Of Nature   Retriever (Golden)   32
Group 2nd   
GCh Captiva's Time Is On My Side
  Setter (Irish)   22
Group 3rd   
GCh Ashleysown Zen Of Wynridge
  Spaniel (American Cocker)   20
Group 4th    Rovers Alice In Wonderland   Barbet   15
BPIG    Rovers Alice In Wonderland   Barbet   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Jackson's Star At Gray Valley
  Retriever (Golden)   0
Best Owner Handled In Group    Silkroad's Totally Hair Barbie   Spaniel (American Cocker)   0
Judge: Veronica Mercer

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Rovers Alice In Wonderland

Best Puppy In Breed
Rovers Alice In Wonderland



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Rovers Alice In Wonderland

Reserve Winners Bitch
Blue Spruce Rover's RubyTuesday

Judge: Veronica Mercer

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Brackenmoor Somethingroyal



Judge: Veronica Mercer

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Leaside's California Blues

Best Of Opposite Sex
Leaside N Legacyk Blues Traveller

Best Puppy In Breed
GCh Leaside's California Blues



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Leaside N Legacyk Blues Traveller

Judge: Veronica Mercer

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh Brightmoor Snow Patrol

Best Of Opposite Sex
Rush's Cameron Cambridge

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Rush's Cameron Cambridge

Best Puppy In Breed
Rowansgaard Autumn Hills


Winners Dog: (2-1-1-0)
Rowansgaard Autumn Hills

Reserve Winners Dog
Rush's Fly With All Your Heart


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Rush's Cameron Cambridge

Judge: Franklin Van der Spuy

Best Of Breed: 9 pts (1-5-4-0)
Ch Ridgepond Undeniable Force Of Nature

Best Of Opposite Sex
Chestnut Blue Angel

Best Of Winners: (1-5-4-0)
Chestnut Blue Angel

Best Puppy In Breed
Bitagold's Heavenly Spirits

Select Dog
Ch Ashbury Live To Tell


Winners Dog: (1-5-4-0)
Jaad Kiss And Tell


Winners Bitch: (1-5-4-0)
Chestnut Blue Angel

Reserve Winners Bitch
Bitagold's Heavenly Spirits

Judge: Veronica Mercer

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Kriscoland's Heather



Judge: Veronica Mercer

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
WraggeRun's Spirit In The Skye

Best Of Opposite Sex
Reidwood Its Elementary

Best Of Winners: (2-1-0-0)
WraggeRun's Spirit In The Skye

Best Puppy In Breed
WraggeRun's Spirit In The Skye


Winners Dog: (2-1-0-0)
Reidwood Its Elementary

Reserve Winners Dog
Reidwood Breaking Bad


Winners Bitch: (2-1-0-0)
WraggeRun's Spirit In The Skye

Judge: Franklin Van der Spuy

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Whitehot's Tazmanian She Devil



Judge: Veronica Mercer

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChEx Captiva's Time Is On My Side

Best Of Opposite Sex
Shillalah's Celtic Cayleigh



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Shillalah's Celtic Cayleigh

Judge: Franklin Van der Spuy

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Ashleysown Zen Of Wynridge

Best Of Opposite Sex
Silkroad's Totally Hair Barbie

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Shandys Storm Warning


Winners Dog: (1-3-1-0)
Shandys Storm Warning

Judge: Franklin Van der Spuy

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Especially Julo First Vintage

Best Of Opposite Sex
Ch Nonnies Aim High

Best Puppy In Breed
Ch Especially Julo First Vintage







Group 2 - Edgar Bajona Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Foxcliffe Master Of The Hunt
  Deerhound (Scottish)   32
Group 2nd   
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   30
Group 3rd   
GCh McCartney's Feather Boa
  Whippet   24
Group 4th   
GCh Foxtail's Race To The Finish
  Beagle   21
BPIG    Castlekeep's Dauntless   Irish Wolfhound   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Glass Creek's I'm Dreaming Of Africa
  Rhodesian Ridgeback   0
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Seistan's Polo The Gypsy

Best Of Opposite Sex
Ch Charsada Beyond The Stones



Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Kisa Love On A Sunday Afternoon



Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxtail's Race To The Finish



Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 5 pts (1-1-3-1)
Ch Egbar's I'm A Believer

Best Of Opposite Sex
GCh Palakore's Let It Be Doxieluv

Best Of Winners: (1-1-3-1)
Chetcote Absolutely Fabulous

Best Puppy In Breed
GCh Palakore's Let It Be Doxieluv

Select Dog
GCh Chetcote The Musketeer


Winners Dog: (1-1-3-1)
Doxieluv Happy Days Fonzie


Winners Bitch: (1-1-3-1)
Chetcote Absolutely Fabulous

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables

Best Of Opposite Sex
Grandgables Ms Silver Filigree

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Grandgables Ms Silver Filigree

Best Puppy In Breed
Grandgables Ms Silver Filigree


Winners Dog: (2-3-1-0)
Zimerbude Lezgin MS

Reserve Winners Dog
Grandgables Mr Dont Be Dissiing


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Grandgables Ms Silver Filigree

Reserve Winners Bitch
Grandgables Ms Silken Sheen

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Trabeiz Hundeleben Hot-Rod MW



Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Danny Boy's Heaven Sent Ariel


Winners Dog: (1-0-0-0)
Danny Boy's Heaven Sent Ariel


Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Foxcliffe Master Of The Hunt

Best Of Opposite Sex
Grey Havens Fernhill Inner Light At Karador

Best Puppy In Breed
Grey Havens Fernhill Inner Light At Karador


Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kiarry My Grass Is Blue



Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Blue Ridge Lawsuit


Winners Dog: (1-0-0-0)
Blue Ridge Lawsuit


Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Starkeeper Nuala O'Ard Rhi

Best Of Opposite Sex
GCh Southbreeze Class Act

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Castlekeep's Dauntless

Best Puppy In Breed
Castlekeep's Dauntless


Winners Dog: (1-2-1-1)
Castlekeep's Dauntless


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Starkeeper Aoibheann Ailis

Reserve Winners Bitch
Three Little Birds' Follow My Heart

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major

Best Of Opposite Sex
Hunter's Riverrun Elsa Snow

Best Puppy In Breed
Hunter's Riverrun Elsa Snow



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Hunter's Riverrun Elsa Snow

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi



Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GCh McCartney's Feather Boa

Best Of Opposite Sex
Jetstream's 24K Magic

Best Puppy In Breed
Jetstream Journey To Faerydae


Winners Dog: (2-0-0-1)
Jetstream's 24K Magic

Reserve Winners Dog
Jetstream Journey To Faerydae






Group 3 - Ben Wasylyshen Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike
  Samoyed   42
Group 2nd   
GCh Supernova Shameless
  Doberman Pinscher   40
Group 3rd   Ch Tickitbou's Fatal Attraction   Boxer   36
Group 4th   
Ch Westhaven's When You Wish Upon A Star Heidi
  Saint Bernard   29
BPIG    Jenbur's Enchanted Majesty   Boxer   N/A
Best Baby Puppy In Group    Nasdane V Ashella's All About That Bass   Great Dane   0
Best Owner Handled In Group    Triplecrest Easter Parade   Great Dane   0



Winners Bitch: (0-3-2-2)
Jenbur's Enchanted Majesty

Reserve Winners Bitch
Genome's Ficticious Flirt

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Knatchbull's Thin Blue Line

Best Of Opposite Sex
Knatchbull's Pony Soldier

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Knatchbull's Crimson King

Select Bitch
GCh Bramstoke's Embracing 5th Avenue


Winners Dog: (1-1-1-1)
Knatchbull's Crimson King


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Knatchbull's Pony Soldier

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 3 pts (0-0-1-3)
GCh Supernova Shameless

Best Of Opposite Sex
Ch Dura Lex Polonia Lennon

Select Bitch
GCh Liberator's On A High Note



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Naku's Believe It Or Not



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 14 pts (6-3-4-2)
Triplecrest Easter Parade

Best Of Opposite Sex
Dantrydanes Chunky Monkey

Best Of Winners: (6-3-4-2)
Triplecrest Easter Parade

Best Puppy In Breed
Dantrydanes Im Fired Up

Select Bitch
Ch Shaktistarz Witchy Woman


Winners Dog: (6-3-4-2)
Triplecrest Easter Parade

Reserve Winners Dog
Journey'N Vegas Debonaire

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Cr Ultimate Encore

Best Of Opposite Sex
Mystic Promise Ginger Haven

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Earhart A Match Made In Heaven

Best Puppy In Breed
Earhart A Match Made In Heaven


Winners Dog: (1-1-1-0)
Earhart A Match Made In Heaven


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Mystic Promise Ginger Haven

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Ailama Try To Win



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Drewsar Kwik Start My Heart

Best Puppy In Breed
Ch Drewsar Kwik Start My Heart



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Westhaven's When You Wish Upon A Star Heidi



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Secret Agent


Winners Dog: (1-0-1-0)
Vanderbilt's Secret Agent


Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
MFF Madison Par Dundee

Best Of Opposite Sex
Dundee Saltus Ze Zahrabske

Best Of Winners: (2-1-0-0)
MFF Madison Par Dundee


Winners Dog: (2-1-0-0)
Dundee Saltus Ze Zahrabske

Reserve Winners Dog
MFF Dalton Par Dundee


Winners Bitch: (2-1-0-0)
MFF Madison Par Dundee

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kabu's Ludicrous Speed



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kabu's Ludicrous Speed





Group 4 - Franklin Van der Spuy Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Glitter Stars Don Pedro At Essexshire
  Bull Terrier (Miniature)   27
Group 2nd   
Ch Zlatapraha Wonder
  Cesky Terrier   21
Group 3rd    Bronwyn Chances Are At Rexroth   Norwich Terrier   20
Group 4th   
Ch Moonshadows Shilo Luvstosplash
  Manchester Terrier   19
BPIG    Holweit's Hush Money   Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    China Shops Argus Of Axelbelle   Bull Terrier (Miniature)   0
Best Owner Handled In Group   
Ch Diamondjewels My Lil Valentine
  Soft-Coated Wheaten Terrier   0
Judge: Franklin Van der Spuy

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Foxheart Westchester Supergirl



Judge: Franklin Van der Spuy

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lamz Let's Roll


Winners Dog: (1-0-0-0)
Lamz Let's Roll


Judge: Franklin Van der Spuy

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Actions Nocho II


Winners Dog: (1-0-0-0)
Actions Nocho II


Judge: Franklin Van der Spuy

Best Of Breed: 5 pts (3-2-1-0)
GCh Glitter Stars Don Pedro At Essexshire

Best Of Opposite Sex
Axelbelle Zdenka Daring Alexis

Best Of Winners: (3-2-1-0)
Axelbelle Opie On Fire


Winners Dog: (3-2-1-0)
Axelbelle Opie On Fire

Reserve Winners Dog
Jewels Samurai Kid


Winners Bitch: (3-2-1-0)
Axelbelle Zdenka Daring Alexis

Reserve Winners Bitch
Axelbelle Khaleesi Stormborn

Judge: Franklin Van der Spuy

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Zlatapraha Wonder



Judge: Franklin Van der Spuy

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Foxheart's I'm To Blame



Judge: Franklin Van der Spuy

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Abberann Derbla



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Abberann Derbla

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Cashelmara Mull Of Intyre

Select Dog
GCh Krisma's Xman First Class



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
O'Brady Northcote Thick As Thieves


Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Moonshadows Shilo Luvstosplash



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bronwyn Chances Are At Rexroth


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bronwyn Chances Are At Rexroth


Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 4 pts (0-2-1-2)
Toulin's Tartan Tessa

Best Of Opposite Sex
GCh Gryndlscot Don't You Remember

Best Puppy In Breed
Toulin's Tartan Tessa

Select Bitch
Ch Gemma Stonehenge Venus La Universal



Winners Bitch: (0-2-1-2)
Toulin's Tartan Tessa

Reserve Winners Bitch
Glenroslin's Mary Queen O Scots

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kishniga's HMS Maximus



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
Ch Haldane Lightning's Hand

Best Of Opposite Sex
Holweit's Hush Money

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Holweit's Hush Money

Best Puppy In Breed
Holweit's Hush Money

Select Bitch
GCh Honeywheat's Poetry In Motion


Winners Bitch: (1-1-1-2)
Holweit's Hush Money





Group 5 - Edgar Bajona Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Dreamville Jersey Boy
  Pekingese   14
Group 2nd   
GCh Sassytails I Go Commando
  Chinese Crested   12
Group 3rd   
GCh Laurelgate Katie Hearts Delite
  Havanese   11
Group 4th   
GCh Oz's Storm Chaser
  Yorkshire Terrier   9
BPIG   Ch Wannabee Searching For Stardom   Miniature Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    Syrenia's Victoria's Love   Cavalier King Charles Spaniel   0
Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Syrenia's The Mighty Quinn

Best Of Opposite Sex
Syrenia's Diamond Noir



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Syrenia's Diamond Noir

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sassytails I Go Commando



Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Laurelgate Katie Hearts Delite

Best Puppy In Breed
Rockhurst's Cheerleader



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Rockhurst's Cheerleader

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Cantex BlueJays' Top Dog



Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Wannabee Searching For Stardom

Best Puppy In Breed
Ch Wannabee Searching For Stardom



Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Dreamville Jersey Boy

Select Dog
GCh Pekehuis Shazam



Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
De La Passion Little Firecracker By Request

Best Puppy In Breed
De La Passion Little Firecracker By Request


Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Jimary's Ka Ching

Best Of Opposite Sex
Brazos River It's A Good Thing

Best Puppy In Breed
Ch Talbotrails High Voltage

Select Dog
Ch Talbotrails High Voltage



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Brazos River It's A Good Thing

Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Deebet's Robin Hood



Judge: Edgar Bajona

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Oz's Storm Chaser







Group 6 - Sandra Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vetset Count Me In
  Poodle (Standard)   16
Group 2nd   
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X
  Chinese Shar-Pei   12
Group 3rd   
Ch A'Vigdors Progressus
  French Bulldog   9
Group 4th   
Pepperlane Reflections Of Snowood
  Dalmatian   2
BPIG   
Pepperlane Reflections Of Snowood
  Dalmatian   N/A
Best Baby Puppy In Group    Argentan Bibelot Think Of Me   Poodle (Standard)   0
Best Owner Handled In Group    Paragon's Princess Corinna   Poodle (Standard)   0
Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Topbrass Lush Gin And Juice



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X

Best Of Opposite Sex
Taipan Palace Hot Diggity Dawg

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Taipan Palace Miss Ryley LC

Best Puppy In Breed
Taipan Palace Miss Ryley LC


Winners Dog: (1-1-0-1)
Taipan Palace Hot Diggity Dawg


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Taipan Palace Miss Ryley LC

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Pepperlane Reflections Of Snowood

Best Puppy In Breed
Ch Pepperlane Reflections Of Snowood



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 6 pts (1-3-1-2)
GCh A'Vigdors Progressus

Best Of Opposite Sex
Ch Fullofbull's Uptown Funk

Best Of Winners: (1-3-1-2)
Fullofbull's Call Me Lush

Best Puppy In Breed
Ch Fullofbull's Uptown Funk

Select Bitch
GCh Aristocrafts One Hot Lolita


Winners Dog: (1-3-1-2)
Ottervalley It Aint Ez Bn Cheezy


Winners Bitch: (1-3-1-2)
Fullofbull's Call Me Lush

Reserve Winners Bitch
Bugaboo Maude Findlay

Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Owenbriar Keesbrook Black Ice



Judge: Sandra Anderson

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Vetset Count Me In

Best Of Opposite Sex
Valmara's Qumran

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Arreau's Don't Stop Believing

Best Puppy In Breed
Arreau's Don't Stop Believing


Winners Dog: (1-2-0-1)
Valmara's Qumran


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Arreau's Don't Stop Believing

Reserve Winners Bitch
Paragon's Princess Corinna



Group 7 - Sylvia Barkey Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Sylvan Argent Hollywood And Vine
  Collie (Rough)   36
Group 2nd   
Ch Cherpa's High Dollar Client
  German Shepherd Dog   32
Group 3rd   
Talisker's Meant To B Ringsend
  Shetland Sheepdog   30
Group 4th   
Stonecroft's Storm Surge
  Welsh Corgi (Pembroke)   25
BPIG   
Stonecroft's Storm Surge
  Welsh Corgi (Pembroke)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Jegi Vom Burgimwald   German Shepherd Dog   0
Best Owner Handled In Group   
GCh Northbay's Rockstar At Kraftbrewd
  Australian Shepherd   0
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Catalyst's Bush Party At TK



Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Northbay's Rockstar At Kraftbrewd

Select Dog
Ch Coralane's Eye Of The Storm



Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Calcurly Coats Bad Moon Rising

Best Of Opposite Sex
De La Pagaille Srgt. Pepper

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Calcurly Coats Bad Moon Rising

Best Puppy In Breed
Calcurly Coats Bad Moon Rising


Winners Dog: (1-2-0-0)
De La Pagaille Srgt. Pepper


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Calcurly Coats Bad Moon Rising

Reserve Winners Bitch
MNM's Soleila du Belgiador

Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Bellaclan Bugatti

Best Puppy In Breed
Assets Me Myself And My Shadow


Winners Dog: (1-0-1-0)
Assets Me Myself And My Shadow


Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 6 pts (3-3-0-1)
Galheights Devil Harry Potter

Best Of Opposite Sex
Ch Jacky-June From Loo Alley

Best Of Winners: (3-3-0-1)
Galheights Devil Harry Potter

Best Puppy In Breed
Galheights Devil Harry Potter


Winners Dog: (3-3-0-1)
Galheights Devil Harry Potter

Reserve Winners Dog
Jules Hati Du Lac


Winners Bitch: (3-3-0-1)
I'm Special Noirt Quest For Glory

Reserve Winners Bitch
Tearanook's Pink Ribbon

Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Sylvan Argent Hollywood And Vine

Best Of Opposite Sex
Scotchglen Beyond The Legend

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Omega's Imagine That

Best Puppy In Breed
Omega's Imagine That


Winners Dog: (1-2-0-1)
Scotchglen Beyond The Legend


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Omega's Imagine That

Reserve Winners Bitch
Blueharvest The Sweetest Song

Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 5 pts (3-3-0-0)
Thistlebrae Mistress O' The Dark

Best Of Opposite Sex
Cadent's Top Barebow Archer

Best Of Winners: (3-3-0-0)
Thistlebrae Mistress O' The Dark

Best Puppy In Breed
Cadent's Top Barebow Archer


Winners Dog: (3-3-0-0)
Cadent's Top Barebow Archer

Reserve Winners Dog
Colwick's Cover Story


Winners Bitch: (3-3-0-0)
Thistlebrae Mistress O' The Dark

Reserve Winners Bitch
Blueharvest A Shade Of Black

Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Maplemyst's Moonshadow

Best Of Opposite Sex
Maplemyst True North

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Shadagrace Mighty Apollo

Best Puppy In Breed
Maplemyst True North

Select Bitch
GCh Maplemyst Guardianofthegalaxy


Winners Dog: (1-1-1-1)
Shadagrace Mighty Apollo


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Maplemyst True North

Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Cherpa's High Dollar Client

Best Of Opposite Sex
GCh Chica Vom Burgimwald



Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 4 pts (3-1-1-0)
Talisker's Meant To B Ringsend

Best Of Opposite Sex
Greendor Ravenscourt Embellish

Best Of Winners: (3-1-1-0)
Talisker's Meant To B Ringsend

Best Puppy In Breed
Shelhaven Rise From The Ashes

Select Dog
Ch Nitelatches The BlackList


Winners Dog: (3-1-1-0)
Talisker's Meant To B Ringsend

Reserve Winners Dog
Shelhaven Rise From The Ashes


Winners Bitch: (3-1-1-0)
Greendor Ravenscourt Embellish

Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Stonecroft's Storm Surge

Best Puppy In Breed
Stonecroft's Storm Surge


Winners Dog: (1-0-0-0)
Stonecroft's Storm Surge


Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By