St. Catharines & District Kennel & Obedience Club
Saturday, August 14, 2021 - Show-3



Related Results

Conformation

Friday, August 13 (Show-1)
Friday, August 13 (Show-2)
Saturday, August 14 (Show-3)
Sunday, August 15 (Show-4)

Obedience

Friday, August 13 (Obedience Fri-1)
Saturday, August 14 (Obedience Sat-2)
Sunday, August 15 (Obedience Sun-3)

Rally Obedience

Friday, August 13 (Rally Fri-1)
Saturday, August 14 (Rally Sat-2)
Sunday, August 15 (Rally Sun-3)



Results courtesy of:

-- Summerford Newfoundlands & MJN Show Services --
Can GCh/MBIS Mex GCh Midnight Lady’s Puff The Magic Dragon
"Jack"
Owners: John Affel and Christina Koffman-Heard
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Michael Hill
Doberman Pinscher  
GCh Wendorf's One'der Boy V Ruler
Points: 271 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Michael Hill
Spaniel (Brittany)  
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
Points: 214
Best Puppy In Show
Judge: Michael Hill
Collie (Smooth)   Colwick InForAPennyInForAPound
Best Baby Puppy In Show
Judge: Michael Hill
Pomeranian   Mountaincrest Midnight Cowboy
Best Veteran In Show
Judge: Michael Hill
Doberman Pinscher  
GCh Goldgrove Heaven's Messenger








Group 1 - Michael Hill Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   53
Group 2nd   
Ch Captiva Chamberlayne MrBigStuf
  Setter (Irish)   52
Group 3rd   
Ch Stonehills Naughty Constellation
  Pointer (German Short-Haired)   51
Group 4th   
GCh Carnaby It Takes A Village
  Spaniel (English Cocker)   40
BPIG   
Brackenmoor Royal Finest
  Pointer   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Braefield Shameless Flirt
  Retriever (Golden)   0
Best Veteran In Group   
GCh Legacyk Indecent Exposure
  Pointer (German Short-Haired)   0
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 3 pts (0-4-0-0)
Rovers Rocknroll Stevie Nicks

Best Puppy In Breed
Rovers Rocknroll Stevie Nicks



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Brackenmoor Royal Finest

Best Puppy In Breed
Brackenmoor Royal Finest



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Brackenmoor Royal Finest

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Brackenmoor Royal Finest


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 10 pts (2-6-1-2)
Ch Stonehills Naughty Constellation

Best Of Opposite Sex
GChB Leasides Dax

Best Of Winners: (2-6-1-2)
Shadowland Canis Salix

Best Puppy In Breed
Cezar De Dancas

Select Bitch
GCh Shadowlands Just Like Fire


Winners Dog: (2-6-1-2)
Cezar De Dancas

Reserve Winners Dog
Shadowlands Playin Hooky

Junior Puppy Dog Class
1st Cezar De Dancas

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Shadowlands Playin Hooky

Veteran Dog Class
1st GCh Legacyk Indecent Exposure
2nd Ch Whisperfield Wild Card


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rush's Just Another Werewolf




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Asklar Dat's Winston Love


Winners Dog: (1-0-0-0)
Asklar Dat's Winston Love

12-18 Month Dog Class
1st Asklar Dat's Winston Love



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Roaneden's Thunderstruck

Best Of Opposite Sex
Nopper's Hope

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Roaneden's Salty Seastar


Winners Dog: (1-1-1-0)
Roaneden's Salty Seastar

12-18 Month Dog Class
1st Roaneden's Salty Seastar


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Nopper's Hope

Open Bitch Class
1st Nopper's Hope


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Captiva Chamberlayne MrBigStuf




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Blackgems Red Riding Hood Beauty

Best Of Opposite Sex
Blackgem's Prince Charming

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Blackgems Red Riding Hood Beauty

Best Puppy In Breed
Nonnies Homewood Rebel Heart


Winners Dog: (1-3-0-0)
Blackgem's Prince Charming

12-18 Month Dog Class
1st Blackgem's Prince Charming


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Blackgems Red Riding Hood Beauty

Reserve Winners Bitch
Madilane's Brilliant Burst Of Light

Senior Puppy Bitch Class
1st Nonnies Homewood Rebel Heart

12-18 Month Bitch Class
1st Blackgems Red Riding Hood Beauty

Open Bitch Class
1st Madilane's Brilliant Burst Of Light


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 5 pts (1-3-0-2)
GCh Carnaby It Takes A Village

Best Of Opposite Sex
Windsor True North At Wincheshire

Best Of Winners: (1-3-0-2)
Julo's Can't Stop At One

Best Puppy In Breed
Cortlands Oh Me Ducky

Select Bitch
Ch Henley's Blow Out The Candles


Winners Dog: (1-3-0-2)
Windsor True North At Wincheshire

Senior Puppy Dog Class
1st Windsor True North At Wincheshire

Veteran Dog Class
1st GCh Skjervtun's To Have And To Hold


Winners Bitch: (1-3-0-2)
Julo's Can't Stop At One

Reserve Winners Bitch
Cortlands Oh Me Ducky

Junior Puppy Bitch Class
1st Cortlands Oh Me Ducky

Senior Puppy Bitch Class
1st Twinsmade Hot Damn!

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Julo's Can't Stop At One

Veteran Bitch Class
1st Ch Proclaim's Hooked On A Feelin'

4-6 Month Bitch Class
1st Henley's Especially Teasing Julo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bryden N Springdream What Women Want

Best Puppy In Breed
Bryden N Springdream What Women Want



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
Shikari She Be Fierce

Best Of Opposite Sex
Ch Opus One Vivace Varazs

Select Bitch
Ch Stoneylake Sommer's Song


Veteran Dog Class
1st Ch Ourdreams Star Spangled Banner


Winners Bitch: (0-3-1-1)
Shikari She Be Fierce

Reserve Winners Bitch
Ourdream's Cosmic Disturbance

12-18 Month Bitch Class
1st Ourdream's Cosmic Disturbance

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ourdream's Hold My Halo

Open Bitch Class
1st Shikari She Be Fierce


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Trax Highland Piper



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Trax Highland Piper

12-18 Month Bitch Class
1st Trax Highland Piper


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Foxtail's Race To The Finish
  Beagle   44
Group 2nd   
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi
  Rhodesian Ridgeback   41
Group 3rd   
GCh Osiris A Standing Ovation Xo
  Pharaoh Hound   39
Group 4th   
GCh Zen's Grab Your Gear
  Basset Hound   38
BPIG   
Agha Djari White Oleander
  Afghan Hound   N/A
Best Baby Puppy In Group    Chetcote La Parisenne   Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Best Veteran In Group    Surrey Hill's Valyrian Steel@Mariner   Whippet   0
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 7 pts (1-6-1-0)
Agha Djari White Oleander

Best Of Opposite Sex
Ch Pahlavi Northern Dancer

Best Of Winners: (1-6-1-0)
Agha Djari White Oleander

Best Puppy In Breed
Agha Djari White Oleander


Winners Dog: (1-6-1-0)
Charsada Vengeance Is Mine

Open Dog Class
1st Charsada Vengeance Is Mine


Winners Bitch: (1-6-1-0)
Agha Djari White Oleander

Reserve Winners Bitch
Gold'n Copper Really And Sincerely

Junior Puppy Bitch Class
1st Agha Djari White Oleander

12-18 Month Bitch Class
1st La Ladrona Of Synergon

Canadian Bred Bitch Class
1st Charsada Heaven And Earth

Open Bitch Class
1st Gold'n Copper Really And Sincerely
2nd Charsada Drums Of Autumn
3rd Tokabout Have You Seen Her


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bushwacker Jagged Little Frill

Best Of Opposite Sex
Bushwacker Clockwork Orange

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bushwacker Jagged Little Frill


Winners Dog: (1-1-0-0)
Bushwacker Clockwork Orange

Open Dog Class
1st Bushwacker Clockwork Orange


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Bushwacker Jagged Little Frill

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bushwacker Jagged Little Frill


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Zen's Grab Your Gear




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Foxtail's Race To The Finish

Best Of Opposite Sex
TraJam Muckross Moment Like This

Best Of Winners: (1-1-1-0)
TraJam Muckross Moment Like This

Best Puppy In Breed
TraJam Muckross Moment Like This


Winners Dog: (1-1-1-0)
Hublot (Sanchez)

Open Dog Class
1st Hublot (Sanchez)


Winners Bitch: (1-1-1-0)
TraJam Muckross Moment Like This

Senior Puppy Bitch Class
1st TraJam Muckross Moment Like This


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boru's Black Cherry

Best Puppy In Breed
Boru's Black Cherry



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Boru's Black Cherry

Junior Puppy Bitch Class
1st Boru's Black Cherry


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Rudolf Valentino du Grand Fresnoy

Best Of Opposite Sex
Ch Kishniga's Diamond Pavlova


Winners Dog: (1-0-1-1)
Roi de France du Grand Fresnoy

12-18 Month Dog Class
1st Roi de France du Grand Fresnoy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GCh Chetcote Catch Me If You Can

Best Of Opposite Sex
Chetcote Do You Wanna Dance

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Chetcote Do You Wanna Dance


Winners Dog: (2-2-1-0)
Palakore's Pancho

Reserve Winners Dog
Egbar N Palakore Mr Moonlight

12-18 Month Dog Class
1st Egbar N Palakore Mr Moonlight

Open Dog Class
1st Palakore's Pancho

Veteran Dog Class
1st GCh HeavenlyHund's Thurman ML Cream


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Chetcote Do You Wanna Dance

Reserve Winners Bitch
Heavenlyhund's Almost Perfect Mica

Canadian Bred Bitch Class
1st Heavenlyhund's Almost Perfect Mica

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chetcote Do You Wanna Dance

4-6 Month Bitch Class
1st Chetcote La Parisenne


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Crisscross Fair Chance


4-6 Month Dog Class
1st Chetcote The Outlaw


Winners Bitch: (0-1-0-0)
Crisscross Fair Chance

12-18 Month Bitch Class
1st Crisscross Fair Chance

4-6 Month Bitch Class
1st Chetcote Notorious


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Chilcotin's Silver Cloud


Winners Dog: (1-0-1-0)
Kinderteckel's Smooth Operator SS

12-18 Month Dog Class
1st Kinderteckel's Smooth Operator SS



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bopar Sydney Sea To Sea SW




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Tayleefarm Dancing In The Moonlight

Best Of Opposite Sex
Tayleefarm Carlos Santana

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Tayleefarm Dancing In The Moonlight

Best Puppy In Breed
Tayleefarm Dancing In The Moonlight


Winners Dog: (1-2-0-0)
Tayleefarm Carlos Santana

Senior Puppy Dog Class
1st Tayleefarm Carlos Santana


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Tayleefarm Dancing In The Moonlight

Reserve Winners Bitch
Taliesin's Boudicca At Sceolan

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tayleefarm Dancing In The Moonlight

Open Bitch Class
1st Taliesin's Boudicca At Sceolan


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Osiris A Standing Ovation Xo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Zahara Aindifae Al Daoud



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Caristeda Dadaelis Baziloraius

Open Bitch Class
1st Caristeda Dadaelis Baziloraius


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 9 pts (2-5-1-2)
Ch Wunder Forgetmenot Dream Big

Best Of Opposite Sex
GCh Excel Sovereign In My Dreams

Best Of Winners: (2-5-1-2)
Karasar's A Dragon's Song

Best Puppy In Breed
Karasar's A Dragon's Song

Select Bitch
GChB Aureate's Sweet Envie


Winners Dog: (2-5-1-2)
Karasar's A Dragon's Song

Reserve Winners Dog
Comar's Grumpy

Junior Puppy Dog Class
1st Comar's Grumpy

Senior Puppy Dog Class
1st Karasar's A Dragon's Song

4-6 Month Dog Class
1st Lohengrin II Of Gentle Mind
2nd Leelo Redcliffe Now It's Time


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Michael Hill Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Wendorf's One'der Boy V Ruler
  Doberman Pinscher   56
Group 2nd   
GCh Snowmist's Hennessey
  Siberian Husky   52
Group 3rd   Ch Mountmagic Jury's Out V Avatar   Bernese Mountain Dog   49
Group 4th   
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra
  Great Dane   33
BPIG   Ch Vanderbilt's Salt N Pepper   Samoyed   N/A
Best Baby Puppy In Group    Naku's I Hear A Symphony   Eurasier   0
Best Veteran In Group   
GCh Goldgrove Heaven's Messenger
  Doberman Pinscher   0
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Indevor High On Life


Winners Dog: (1-0-0-0)
Indevor High On Life

Open Dog Class
1st Indevor High On Life



Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 15 pts (4-7-3-2)
Ch Mountmagic Jury's Out V Avatar

Best Of Opposite Sex
Ch Belnois She Got The Look

Best Of Winners: (4-7-3-2)
Indygo Lesna Magia

Best Puppy In Breed
Belnois On My Way

Select Dog
GCh Belnois Who You Gonna Call

Select Bitch
Ch Windfall's Baby I'm A Star!


Winners Dog: (4-7-3-2)
Indygo Lesna Magia

Reserve Winners Dog
Alpenbliss Travelin Man

Junior Puppy Dog Class
1st Belnois On My Way

12-18 Month Dog Class
1st Alpenbliss Travelin Man

Bred By Exhibitor Dog Class
1st L-Sins In The Line Of Duty

Open Dog Class
1st Indygo Lesna Magia


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Hannoveria Top Gun




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Saxmark'n Stonehills Power Play




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh Wendorf's One'der Boy V Ruler

Best Of Opposite Sex
Arkets Whistle Britches

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Arkets Whistle Britches

Select Dog
Ch Legendale's Reigning Warrior


Winners Dog: (1-1-2-0)
Gatehouse N Berkeley's High Roller

12-18 Month Dog Class
1st Gatehouse N Berkeley's High Roller

Veteran Dog Class
1st GCh Goldgrove Heaven's Messenger


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Arkets Whistle Britches

12-18 Month Bitch Class
1st Arkets Whistle Britches


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Naku's Bohemian Rhapsody

Best Of Opposite Sex
Everendeavor Indigo Morning

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Naku's Bohemian Rhapsody


Winners Dog: (1-1-0-0)
Naku's Bohemian Rhapsody

Open Dog Class
1st Naku's Bohemian Rhapsody

4-6 Month Dog Class
1st Naku's I Hear A Symphony


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Everendeavor Indigo Morning

Open Bitch Class
1st Everendeavor Indigo Morning


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra

Best Of Opposite Sex
Danetastixs Heart Of Gold

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Danetastixs Heart Of Gold

Best Puppy In Breed
Danetastixs Heart Of Gold

Select Bitch
GCh Divine Acres Don't Stop Believe'n At Danetastix


Winners Dog: (1-1-0-2)
Danetastixs Heart Of Gold

Senior Puppy Dog Class
1st Danetastixs Heart Of Gold


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Danetastix Freya Of Strongbow

Senior Puppy Bitch Class
1st Danetastix Freya Of Strongbow


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Cidwm's Cumae Prophecy

Best Of Opposite Sex
Cidwm's Evry Cloud Hasa Slvr Lining

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Cidwm's Cumae Prophecy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Cidwm's Cumae Prophecy

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Cidwm's Cumae Prophecy


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Cidwm's Evry Cloud Hasa Slvr Lining

12-18 Month Bitch Class
1st Cidwm's Evry Cloud Hasa Slvr Lining


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 8 pts (1-5-1-2)
GCh Seabury's Master Of The Hunt

Best Of Opposite Sex
GCh Claircreek Shake It Off

Best Of Winners: (1-5-1-2)
Claircreek Full Of Blarney

Best Puppy In Breed
Claircreek Full Of Blarney

Select Bitch
Ch Fado's Bewitched And Bedazzled


Winners Dog: (1-5-1-2)
Claircreek Full Of Blarney

Senior Puppy Dog Class
1st Claircreek Full Of Blarney


Winners Bitch: (1-5-1-2)
Seabury Vulcan Surprise Party

Reserve Winners Bitch
Keevabay's Valiant Charm

Junior Puppy Bitch Class
1st Seabury Vulcan Surprise Party
2nd Fado's Private Dancer

12-18 Month Bitch Class
1st Keevabay's Valiant Charm
2nd Seabury Vulcan Marina Del Rey

Canadian Bred Bitch Class
1st Seabury's Brown Eyed Girl


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Roxanhaus' Macho Man

Best Puppy In Breed
Sierra Gold's New Marshall In Town


Winners Dog: (2-0-0-0)
Roxanhaus' Macho Man

Reserve Winners Dog
Sierra Gold's New Marshall In Town

Senior Puppy Dog Class
1st Sierra Gold's New Marshall In Town

Open Dog Class
1st Roxanhaus' Macho Man


4-6 Month Bitch Class
1st Kjaq's Nothing But Love Bayly


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Vanderbilt's Salt N Pepper

Best Of Opposite Sex
Vanderbilt's Fashion Monster

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Vanderbilt's Bearfaced Lie

Best Puppy In Breed
Ch Vanderbilt's Salt N Pepper


Winners Dog: (1-2-1-0)
Vanderbilt's Bearfaced Lie

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Bearfaced Lie


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Vanderbilt's Fashion Monster

Reserve Winners Bitch
Nikita DJ Dream Dolly de Snowpride

Senior Puppy Bitch Class
1st Vanderbilt's Fashion Monster

Open Bitch Class
1st Nikita DJ Dream Dolly de Snowpride


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Eugen I-Ra A Handsome Boy

Select Dog
Ch Nightline Grizzly Bear


Winners Dog: (2-0-1-0)
Eugen I-Ra A Handsome Boy

Reserve Winners Dog
Histyle's Hermes A Rising Star

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Eugen I-Ra A Handsome Boy

Open Dog Class
1st Histyle's Hermes A Rising Star



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 4 pts (1-4-0-0)
Cortaillod Imperatrix Victoria

Best Of Opposite Sex
Brisk Alarm Beskyd

Best Of Winners: (1-4-0-0)
Cortaillod Imperatrix Victoria

Best Puppy In Breed
Vicroot Imperatrix Bridget


Winners Dog: (1-4-0-0)
Brisk Alarm Beskyd

Senior Puppy Dog Class
1st Brisk Alarm Beskyd


Winners Bitch: (1-4-0-0)
Cortaillod Imperatrix Victoria

Reserve Winners Bitch
Vicroot Imperatrix Bridget

Senior Puppy Bitch Class
1st Vicroot Imperatrix Bridget
2nd Vicroot Britney (Jade)

12-18 Month Bitch Class
1st Vicroot Albastar

Open Bitch Class
1st Cortaillod Imperatrix Victoria


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Snowmist's Hennessey

Best Of Opposite Sex
Snowmist's Winter Saga

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Snowmist's Winter Saga

Best Puppy In Breed
Snowmist's Winter Saga


Winners Dog: (1-1-1-0)
Snowmist's Vendetta

Junior Puppy Dog Class
1st Snowmist's Vendetta


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Snowmist's Winter Saga

Junior Puppy Bitch Class
1st Snowmist's Winter Saga


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Fleet St Forged At Hampton Court
  Fox Terrier (Wire)   20
Group 2nd   
Ch Benchmark's Best Kept Man
  Border Terrier   16
Group 3rd    Foxheart Westchester Supercharged   Airedale Terrier   14
Group 4th    Bronwyn Rexroth Here Comes Trouble   Norfolk Terrier   13
BPIG   
Ispy Its Game Night At Eon
  Bedlington Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Lorsan Paradym Whatcha Talkin' Bout   Norwich Terrier   0
Best Veteran In Group   Ch Orson Von Mainhattan   Manchester Terrier   0
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Foxheart Westchester Supercharged



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Ispy Lady Tano Of Eon

Best Puppy In Breed
Ispy Its Game Night At Eon



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Ispy Lady Tano Of Eon

Reserve Winners Bitch
Ispy Its Game Night At Eon

Junior Puppy Bitch Class
1st Ispy Its Game Night At Eon

12-18 Month Bitch Class
1st Ispy Lady Tano Of Eon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Benchmark's Best Kept Man

Select Dog
GChB Roschel Foxrun Thistle Do




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Thunderally's Mischevious Casper




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dariant Narcissus


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dariant Narcissus

Open Dog Class
1st Dariant Narcissus



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Fleet St Forged At Hampton Court

Best Of Opposite Sex
Random Rising Tide

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Random Rising Tide


Winners Dog: (1-2-1-0)
Wenzfoxhund Pax

12-18 Month Dog Class
1st Wenzfoxhund Pax


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Random Rising Tide

Reserve Winners Bitch
Foxheart's Whiskey's Fine

Open Bitch Class
1st Random Rising Tide
2nd Foxheart's Whiskey's Fine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Moonshadows Paint It Black

Best Of Opposite Sex
Moonshadows Salt Of The Earth

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Moonshadows Paint It Black


Winners Dog: (1-2-1-0)
Moonshadows Salt Of The Earth

Canadian Bred Dog Class
1st Moonshadows Salt Of The Earth

Veteran Dog Class
1st Ch Orson Von Mainhattan


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Moonshadows Paint It Black

Reserve Winners Bitch
Moonshadows Hi-Lite Pixie Dust

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Moonshadows Paint It Black
2nd Moonshadows Hi-Lite Pixie Dust


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bronwyn Rexroth Here Comes Trouble

Best Of Opposite Sex
Rexroth Every Cloud Has A Silver Lining

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bronwyn Rexroth Here Comes Trouble


Class results courtesy of: MJN Show Services




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
3bf In Thru The Out Door At Pyxis

Best Of Opposite Sex
Pyxis I Do My Own Stunts

Best Of Winners: (1-2-0-0)
3bf In Thru The Out Door At Pyxis

Best Puppy In Breed
Pyxis I Do My Own Stunts


Winners Dog: (1-2-0-0)
Pyxis I Do My Own Stunts

Senior Puppy Dog Class
1st Pyxis I Do My Own Stunts


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
McRitchie Ben Nevis



Winners Bitch: (0-1-0-0)
McRitchie Ben Nevis

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st McRitchie Ben Nevis


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Queen Bless JP Winning Ticket
  Papillon   26
Group 2nd   
GCh Lionking Blaze Of Glory
  Pekingese   21
Group 3rd   
GCh Maplewood's I'm Sexy And I Know It
  Italian Greyhound   19
Group 4th   
Ch CurlyQ's Firehouse Inferno
  Pug   17
BPIG    Sno-Peke Peppermint Diaquiris   Pekingese   N/A
Best Baby Puppy In Group    Mountaincrest Midnight Cowboy   Pomeranian   0
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Gardine Don't Stop Believing

Best Puppy In Breed
Koopa King Of Lore


Winners Dog: (2-0-1-0)
Laurelglens U TookMeBySurprise

Reserve Winners Dog
Koopa King Of Lore

Junior Puppy Dog Class
1st Koopa King Of Lore

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Laurelglens U TookMeBySurprise



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Weylinmarsh Scooby Says Daphne

Best Puppy In Breed
Weylinmarsh Scooby Says Daphne



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Weylinmarsh Scooby Says Daphne

Reserve Winners Bitch
Weylinmarsh's Billie Jean

Junior Puppy Bitch Class
1st Weylinmarsh's Billie Jean

Canadian Bred Bitch Class
1st Weylinmarsh Scooby Says Daphne


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 4 pts (0-2-0-3)
GCh Weylinmarsh's Ring For Mariposa

Best Puppy In Breed
Twinkle's Kahlua Lua

Select Bitch
Ch Sedosos Senorita Caballo



Winners Bitch: (0-2-0-3)
Rockhurst Rockstar

Reserve Winners Bitch
Twinkle's Kahlua Lua

Senior Puppy Bitch Class
1st Twinkle's Kahlua Lua

Open Bitch Class
1st Rockhurst Rockstar


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Maplewood's I'm Sexy And I Know It

Best Of Opposite Sex
Alura Boccalupo Goodness Gracious

Best Puppy In Breed
Alura Boccalupo Goodness Gracious



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Alura Boccalupo Goodness Gracious

Junior Puppy Bitch Class
1st Alura Boccalupo Goodness Gracious


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Touche's Know How To Njoy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Queen Bless JP Winning Ticket

Best Of Opposite Sex
GCh Rockalily's Blessed Be

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Sallysvalley You Float My Boat


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Rockalily's Do Ye No Harm

Reserve Winners Bitch
Regaloake's Tokabout Amber

12-18 Month Bitch Class
1st Regaloake's Tokabout Amber

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rockalily's Do Ye No Harm

4-6 Month Bitch Class
1st Regaloake's Play The Lotto


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Lionking Blaze Of Glory

Best Of Opposite Sex
Sno-Peke Peppermint Diaquiris

Best Puppy In Breed
Sno-Peke Peppermint Diaquiris



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Sno-Peke Peppermint Diaquiris

Junior Puppy Bitch Class
1st Sno-Peke Peppermint Diaquiris


Class results courtesy of: MJN Show Services



4-6 Month Dog Class
1st Mountaincrest Midnight Cowboy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Lynroys R U Ever A Cheeky Charmer

Best Of Opposite Sex
Lynroys U R My Everything Queen Abi

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Lynroys R U Ever A Cheeky Charmer

Best Puppy In Breed
Lynroys R U Ever A Cheeky Charmer


Winners Dog: (1-1-0-0)
Lynroys R U Ever A Cheeky Charmer

Senior Puppy Dog Class
1st Lynroys R U Ever A Cheeky Charmer


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Lynroys U R My Everything Queen Abi

Canadian Bred Bitch Class
1st Lynroys U R My Everything Queen Abi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh CurlyQ's Firehouse Inferno

Best Of Opposite Sex
Northgate's Cleopatra Queen Of Denial

Best Puppy In Breed
Northgate's Cleopatra Queen Of Denial



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Northgate's Cleopatra Queen Of Denial

Junior Puppy Bitch Class
1st Northgate's Cleopatra Queen Of Denial


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Deebet's Time To Shine

Best Of Opposite Sex
Deebet's Time To Bloom

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Deebet's Time To Shine

Best Puppy In Breed
Deebet's Time To Shine


Winners Dog: (1-1-0-0)
Deebet's Time To Shine

Senior Puppy Dog Class
1st Deebet's Time To Shine


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Deebet's Time To Bloom

Senior Puppy Bitch Class
1st Deebet's Time To Bloom


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Kathrine Grant Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJin
  Chinese Shar-Pei   32
Group 2nd   
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   31
Group 3rd   
Ch Invictus Boston Sancho Panza
  Boston Terrier   27
Group 4th   
Desiderata Idecleir Callista
  Lhasa Apso   23
BPIG   
Lakeridge Spending It In Style
  Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Barknbwild's Snapple Crackle Pop
  French Bulldog   0
Best Veteran In Group   GCh Cornelius Aristocrafts Baflo   French Bulldog   0
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Invictus Boston Sancho Panza

Best Of Opposite Sex
Sassy's Fenwick Fern

Best Puppy In Breed
Sassy Savannah Of Dalhousie



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Starlight Storm Topbrass

Best Puppy In Breed
Starlight No Soup For You



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Starlight No Soup For You

Reserve Winners Bitch
Bulldacious Va Va Voom

Senior Puppy Bitch Class
1st Starlight No Soup For You

Open Bitch Class
1st Bulldacious Va Va Voom


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJin




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Cincere's We Hit The Jackpot With Padow




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Brightspot Sunday Silence

Select Bitch
Ch Hallmark's Shantay You Stay



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Brightspot Sunday Silence

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Brightspot Sunday Silence

4-6 Month Bitch Class
1st Pepperlane Georgia Rose


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 5 pts (2-4-0-0)
Aristocrafts Smooth Operator

Best Of Opposite Sex
Aristocrafts Oh No She Didnt

Best Of Winners: (2-4-0-0)
Aristocrafts Smooth Operator

Best Puppy In Breed
Aristocrafts Smooth Operator


Winners Dog: (2-4-0-0)
Aristocrafts Smooth Operator

Reserve Winners Dog
Windridges Beauregard

Junior Puppy Dog Class
1st Aristocrafts Smooth Operator

Open Dog Class
1st Windridges Beauregard

Veteran Dog Class
1st GCh Cornelius Aristocrafts Baflo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 5 pts (3-3-0-0)
Daveren's Canadian Edition

Best Of Opposite Sex
Superlative's Freezn Avalanche

Best Of Winners: (3-3-0-0)
Daveren's Canadian Edition

Best Puppy In Breed
Daveren's Canadian Edition


Winners Bitch: (3-3-0-0)
Superlative's Freezn Avalanche

Reserve Winners Bitch
Superlative's Aurora Breakn D Ice

Canadian Bred Bitch Class
1st Superlative's Freezn Avalanche

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Superlative's Aurora Breakn D Ice
2nd Supervictus Karma's Carbon Copy

4-6 Month Bitch Class
1st Supervictus Pheobe Buffay


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Desiderata Idecleir Callista

Best Of Opposite Sex
Idecleir Desiderata Troubadour

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Desiderata Idecleir Callista


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Desiderata Idecleir Callista

Open Bitch Class
1st Desiderata Idecleir Callista


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Dassin Vivica Of Canterbury




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS

Best Of Opposite Sex
Ch Tallan Don't Rain On My Parade

Best Puppy In Breed
Lakeridge Spending It In Style



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Lakeridge Spending It In Style

Reserve Winners Bitch
Gardenpath Hallelujah d'Elegante

Junior Puppy Bitch Class
1st Lakeridge Spending It In Style

Senior Puppy Bitch Class
1st Gardenpath Hallelujah d'Elegante


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Hibiscus Fire And Ice

Best Puppy In Breed
Hibiscus Fire And Ice



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Hibiscus Fire And Ice

Reserve Winners Bitch
Tsukime's A Star Is Born

Senior Puppy Bitch Class
1st Hibiscus Fire And Ice

Open Bitch Class
1st Tsukime's A Star Is Born


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kathrine Grant

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Schutzu's Baby Shark

Best Puppy In Breed
Schutzu's Baby Shark


Winners Dog: (1-0-0-0)
Schutzu's Baby Shark

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Schutzu's Baby Shark



Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Michael Hill Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Tresrullah's Holler At Ya Boy
  Australian Shepherd   34
Group 2nd   
GCh MNM's Soleila du Belgiador
  Belgian Shepherd Dog   25
Group 3rd   
GCh Stonecroft's Star Seeking
  Welsh Corgi (Pembroke)   23
Group 4th   
Ch Tasiahills Merrymops The One
  Old English Sheepdog   19
BPIG    Colwick InForAPennyInForAPound   Collie (Smooth)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Assets Just By Chance   Border Collie   0
Best Veteran In Group   
GCh Pintado's Catch Me If You Can
  Australian Shepherd   0
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Catalyst's Old Country Soul

Best Of Opposite Sex
GCh Byeyo's Gonna Get Me Sum

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Catalyst's Old Country Soul

Best Puppy In Breed
Catalyst's Old Country Soul

Select Dog
GCh Catalyst's Hold My Beer


Winners Dog: (1-1-1-1)
Catalyst's Old Country Soul

Junior Puppy Dog Class
1st Catalyst's Old Country Soul


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Catalyst's The Promised Land

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Catalyst's The Promised Land


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 8 pts (4-1-3-1)
GCh Tresrullah's Holler At Ya Boy

Best Of Opposite Sex
GChB Vulcan's Bleue At Bayouland

Best Of Winners: (4-1-3-1)
Please Vitesse Grand V

Select Dog
GCh Runway Watters Was Born To Fly


Winners Dog: (4-1-3-1)
Ambiance's Movin On Up

Reserve Winners Dog
Wenlisa's Equal Opportunity

12-18 Month Dog Class
1st Malka's Causin A Stir
2nd Northbay Xsell's I Gotta Do It My Way

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Ambiance's Movin On Up

Open Dog Class
1st Wenlisa's Equal Opportunity

Veteran Dog Class
1st GCh Pintado's Catch Me If You Can


Winners Bitch: (4-1-3-1)
Please Vitesse Grand V

Canadian Bred Bitch Class
1st Please Vitesse Grand V


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh MNM's Soleila du Belgiador

Best Of Opposite Sex
Ch MNM's Double Take


4-6 Month Dog Class
1st Belgiador Monte-Carlo Beach



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Assets Take A Chance On Me



4-6 Month Bitch Class
1st Assets Just By Chance


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Galheights Eli Teemu Rudy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Colwick InForAPennyInForAPound

Best Puppy In Breed
Colwick InForAPennyInForAPound


Winners Dog: (1-0-0-0)
Colwick InForAPennyInForAPound

Senior Puppy Dog Class
1st Colwick InForAPennyInForAPound



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
V The Vom Trienzbachtal


Winners Dog: (1-0-0-0)
V The Vom Trienzbachtal

Open Dog Class
1st V The Vom Trienzbachtal

4-6 Month Dog Class
1st Quinto Von Jadsville



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Arklys Ready To Rock N Roll

Best Of Opposite Sex
GCh Moonbaby's Wanted Man



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Arklys Ready To Rock N Roll

Reserve Winners Bitch
Blue Elks Made To Be Amazing

12-18 Month Bitch Class
1st Headline's Poester Child

Open Bitch Class
1st Arklys Ready To Rock N Roll
2nd Blue Elks Made To Be Amazing


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Herdabout Sui Generis




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tasiahills Merrymops The One




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
Brantstar's Fashion Inspiration

Best Of Opposite Sex
GCh Brantstar's Fashion Trendsetter

Best Puppy In Breed
Regaloake's Mirror Reflection


4-6 Month Dog Class
1st Regaloake's Brigadoon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Praderia's Kaleidescope



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Praderia's Kaleidescope

12-18 Month Bitch Class
1st Praderia's Kaleidescope


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Hill

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Stonecroft's Star Seeking

Best Of Opposite Sex
Faerietale Alexa

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Foxlore Oliver Twist


Winners Dog: (1-2-1-0)
Foxlore Oliver Twist

Open Dog Class
1st Foxlore Oliver Twist


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Faerietale Alexa

Reserve Winners Bitch
Dragonjoy Cotton Candy

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Faerietale Alexa

Open Bitch Class
1st Dragonjoy Cotton Candy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By