Essex County Kennel Club
Saturday, September 2, 2023 - Show-2



Related Results


Results courtesy of:


-- Cheryl Vanderlinde --
Am & Can CH SheBogi's Blown Away
"Nitro"
Breeder/Owner/Handler: Cheryl Vanderlinde, SheBogi Reg'd Akitas
www.shebogi.com


Best In Show
Judge: Mary White
Australian Shepherd  
GChG Runway Down To The River
Points: 128 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Mary White
Retriever (Flat-Coated)  
Ch Butterblac's Designated Survivor
Points: 117
Best Puppy In Show
Judge: Mary White
Retriever (Chesapeake Bay)  
Next Generations Comin' In Clutch








Group 1 - Judy McVeigh Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Butterblac's Designated Survivor
  Retriever (Flat-Coated)   32
Group 2nd   
GChB Seasyde Rapture Of Zephyr
  Pointer   31
Group 3rd   
GCh Mercer's Virtual Bird Dog
  Retriever (Chesapeake Bay)   30
Group 4th   
GCh Breica Feel The Thunder
  Weimaraner   24
BPIG   
Next Generations Comin' In Clutch
  Retriever (Chesapeake Bay)   N/A
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Seasyde Rapture Of Zephyr




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
Legacyk Freheit Show Stopper

Best Of Opposite Sex
Shadowland's Say A Little Prayer

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Legacyk Freheit Show Stopper

Best Puppy In Breed
Shadowland's Say A Little Prayer

Select Dog
GChB Coldwater's Mmm Mmm Good


Winners Dog: (1-1-2-0)
Shadowland's Say A Little Prayer

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Shadowland's Say A Little Prayer


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Legacyk Freheit Show Stopper

Open Bitch Class
1st Legacyk Freheit Show Stopper


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
GCh Mercer's Virtual Bird Dog

Best Of Opposite Sex
GChS Redlion's Invasion

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Next Generations Comin' In Clutch

Best Puppy In Breed
Next Generations Comin' In Clutch

Select Bitch
Ch Mercer's Runnin' Down A Dream


Winners Bitch: (1-2-1-2)
Next Generations Comin' In Clutch

Reserve Winners Bitch
Mercer's Top O' The Mornin'

Junior Puppy Bitch Class
1st Next Generations Comin' In Clutch

Canadian Bred Bitch Class
1st Mercer's Top O' The Mornin'


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Butterblac's Designated Survivor




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChG Kriscoland's Pure Serendipity

Best Of Opposite Sex
Endeavor Just The One


Winners Dog: (1-0-0-1)
Endeavor Just The One

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Endeavor Just The One



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Sproul's Spirit Incredible Temptation




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ramahs Two Drifters Moon River



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Ramahs Two Drifters Moon River

12-18 Month Bitch Class
1st Ramahs Two Drifters Moon River


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cockerlea's Gift To Bosworth


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cockerlea's Gift To Bosworth

Open Dog Class
1st Cockerlea's Gift To Bosworth



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Lyonesses Dream Maker Of Serenade

Best Of Opposite Sex
Windmoor What It Takes

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Lyonesses Dream Maker Of Serenade


Winners Dog: (1-2-0-0)
Windmoor What It Takes

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Windmoor What It Takes


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Clussexx Redline Espresso




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Paradox Patriot Stars And Stripes

Select Bitch
Deerrun's Moira Rose



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Breica Feel The Thunder



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Starshine Will Never Forget 911

Open Bitch Class
1st Starshine Will Never Forget 911


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Judy McVeigh Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   15
Group 2nd   
GChB Akissla Z'Bee's The Great Escape To Terrapin
  Saluki   14
Group 3rd   
Daydreamer Rythme N Blues
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   10
Group 4th   
Sidekick's Amour The Groovy Kind
  Grand Basset Griffon Vendeen   9
BPIG   
Sidekick's Amour The Groovy Kind
  Grand Basset Griffon Vendeen   N/A
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pennieslogon Mr Wilson




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boru's Here For An Argument

Best Puppy In Breed
Boru's Here For An Argument



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Boru's Here For An Argument

Junior Puppy Bitch Class
1st Boru's Here For An Argument


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Abdeka's Bayaway Glenlivet



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Abdeka's Bayaway Glenrothes

Reserve Winners Bitch
Abdeka's Bayaway Glendeveron

Canadian Bred Bitch Class
1st Abdeka's Bayaway Glenrothes
2nd Abdeka's Bayaway Glendeveron


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Daydreamer Rythme N Blues



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Daydreamer Rythme N Blues

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Daydreamer Rythme N Blues


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Telkel Every Mile A Memory For ER Dox SL

Select Dog
Hundeleben Win-Tin-Tin




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Chilcotin's Yellow Brick Road




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sweetwire's Whisky Make It A Double SW



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sidekick's Amour The Groovy Kind

Best Puppy In Breed
Sidekick's Amour The Groovy Kind


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sidekick's Amour The Groovy Kind

Senior Puppy Dog Class
1st Sidekick's Amour The Groovy Kind



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Judy McVeigh

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GChS Akissla Z'Bee's The Great Escape To Terrapin

Best Of Opposite Sex
Windstorm Extra Vain Kismet Of Arahu

Select Bitch
Ch Khamsin's Melody



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Windstorm Extra Vain Kismet Of Arahu

12-18 Month Bitch Class
1st Windstorm Extra Vain Kismet Of Arahu


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Lynda Saranchuk Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Kristari's Formal Attire
  Siberian Husky   11
Group 2nd   
Ch Lindsayleigh's Batman
  Schnauzer (Giant)   10
Group 3rd    Hanaki Lovely Queen Pearl River   Akita   9
Group 4th   
Ch Nightflight's Let's Go Bruno
  Doberman Pinscher   8
BPIG    Hanaki Lovely Queen Pearl River   Akita   N/A
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hanaki Lovely Queen Pearl River

Best Puppy In Breed
Hanaki Lovely Queen Pearl River



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hanaki Lovely Queen Pearl River

Senior Puppy Bitch Class
1st Hanaki Lovely Queen Pearl River


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 4 pts (0-1-3-1)
Ch Fyrecreek's Confident

Best Of Opposite Sex
Ch Barquentine Salty Dog

Select Dog
GCh Uppercut Man In Black



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Stonehill 'N Saxmark's Man Of The Hour

Best Puppy In Breed
Stonehill 'N Saxmark's Man Of The Hour



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Nightflight's Let's Go Bruno

Best Of Opposite Sex
L'Oil Rogue Empire V Ignite



Winners Bitch: (0-1-1-0)
L'Oil Rogue Empire V Ignite

12-18 Month Bitch Class
1st L'Oil Rogue Empire V Ignite


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Lindsayleigh's Batman




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Kristari's Formal Attire




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Hi Stand's Into The Blue Mystic

Best Puppy In Breed
Hi Stand's Into The Blue Mystic


Winners Dog: (1-0-0-0)
Hi Stand's Into The Blue Mystic

Junior Puppy Dog Class
1st Hi Stand's Into The Blue Mystic



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Lynda Saranchuk Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   9
Group 2nd   
GCh Skyedreamer Bairn Of Campbell
  Dandie Dinmont Terrier   8
Group 3rd   
GCh Wheatnbrook's Against All Odds
  Soft-Coated Wheaten Terrier   7
Group 4th   
Ch Emerald Isle's Clancy Lowered The Boom Frm Daulton
  Glen Of Imaal Terrier   5
BPIG No Entry
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Equinox N Jazz Dream Weaver

Best Of Opposite Sex
Ch Equinox N Jazz Yaketyyak Don't Talk Back




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Skyedreamer Bairn Of Campbell




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GCh Emerald Isle's Clancy Lowered The Boom Frm Daulton

Best Of Opposite Sex
Ch Gleann Quite A Doll

Select Dog
Ch Gleann Flashmob Stiubhard



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Mythwood Maia Astari

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mythwood Maia Astari


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Wheatnbrook's Against All Odds

Best Of Opposite Sex
Ch Boreal SpecialK Kayleigh Grace




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Mary White Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Oeste's Askin For Kisses
  Havanese   25
Group 2nd   
GChB Weylinmarsh's Billie Jean
  Coton De Tulear   17
Group 3rd   
GCh Southcreek's Toast Of The Town
  Papillon   16
Group 4th   
GChB Miso Miss Swipe Right
  Chihuahua (Short Coat)   15
BPIG    Inthecedars Dirty Dancing   Pug   N/A
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Bella Fleur Summer Heart Of Gold

Best Of Opposite Sex
Syrenia's Damascus Rose

Best Puppy In Breed
Mardigrais Summer Midnight Dreams



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Syrenia's Damascus Rose

Reserve Winners Bitch
Mardigrais Summer Midnight Dreams

Junior Puppy Bitch Class
1st Mardigrais Summer Midnight Dreams

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Syrenia's Damascus Rose


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Dedechshund Miso Far Fetched

Best Of Opposite Sex
Montclaire's Witchy Woman



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Montclaire's Witchy Woman

12-18 Month Bitch Class
1st Montclaire's Witchy Woman


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GChB Miso Miss Swipe Right

Best Of Opposite Sex
Misty Meadow's Whispering Wind-PC

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Montclaire's Peaceful Easy Feeling

Best Puppy In Breed
Montclaire's Sweet Miracle


Winners Dog: (1-2-0-1)
Misty Meadow's Whispering Wind-PC

12-18 Month Dog Class
1st Misty Meadow's Whispering Wind-PC


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Montclaire's Peaceful Easy Feeling

Reserve Winners Bitch
Montclaire's Sweet Miracle

Senior Puppy Bitch Class
1st Montclaire's Sweet Miracle

12-18 Month Bitch Class
1st Montclaire's Peaceful Easy Feeling


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Weylinmarsh's Billie Jean




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Casa Di Lauro Elizabeth The Queen

Best Of Opposite Sex
Wee Darlin's Apollo

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Casa Di Lauro Elizabeth The Queen


Winners Dog: (1-1-0-0)
Wee Darlin's Apollo

Canadian Bred Dog Class
1st Wee Darlin's Apollo


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Casa Di Lauro Elizabeth The Queen

12-18 Month Bitch Class
1st Casa Di Lauro Elizabeth The Queen


Class results courtesy of: MJN Show Services



Winners Bitch: (0-3-3-2)
Carney's Bella Terra De Sienna

Reserve Winners Bitch
Twinkle's Catch Me If You Cayenne

Senior Puppy Bitch Class
1st Twinkle's Catch Me If You Cayenne

Canadian Bred Bitch Class
1st Twinkle's Chili N Spice N Everything Nice

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Carney's Bella Terra De Sienna


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Risingstar Rockin' Your Imagination


Winners Dog: (1-0-0-0)
Risingstar Rockin' Your Imagination

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Risingstar Rockin' Your Imagination



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Southcreek's Toast Of The Town




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Inthecedars Kadarbra

Best Of Opposite Sex
Inthecedars Dirty Dancing

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Inthecedars Kadarbra

Best Puppy In Breed
Inthecedars Dirty Dancing


Winners Dog: (1-2-0-0)
Inthecedars Kadarbra

12-18 Month Dog Class
1st Inthecedars Kadarbra


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Inthecedars Dirty Dancing

Reserve Winners Bitch
Inthecedars Mary-Jo Sue

Senior Puppy Bitch Class
1st Inthecedars Dirty Dancing

12-18 Month Bitch Class
1st Inthecedars Mary-Jo Sue


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Roeders Millie Bobby Brown




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Mary White Top Dog
Points
Group 1st    Desjardin's Egypt Is Ready To Dazzle   Poodle (Standard)   20
Group 2nd   
Ch Suttella's Rewrite The Stars
  Dalmatian   12
Group 3rd   
Ch Bulldacious We Dig 'er
  Bulldog   11
Group 4th   
Ch Superlative's Queen Isabella
  German Pinscher   8
BPIG   
Ch Bulldacious We Dig 'er
  Bulldog   N/A
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Soyeux Rever De Paris



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Soyeux Stirling Coco Chanel

12-18 Month Bitch Class
1st Soyeux Stirling Coco Chanel


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Bulldacious We Dig 'er

Best Of Opposite Sex
Bulldacious The Big Red Dog

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Bulldacious The Big Red Dog

Best Puppy In Breed
Ch Bulldacious We Dig 'er


Winners Dog: (1-1-0-1)
Bulldacious The Big Red Dog

Canadian Bred Dog Class
1st Bulldacious The Big Red Dog


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Bulldacious French Milk Maid

Canadian Bred Bitch Class
1st Bulldacious French Milk Maid


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Suttella's Rewrite The Stars




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Monbebebull Chevy Rocks At Nifty

Best Puppy In Breed
Monbebebull Chevy Rocks At Nifty



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Monbebebull Chevy Rocks At Nifty

Reserve Winners Bitch
Pelee's All Bets Are Off

Senior Puppy Bitch Class
1st Monbebebull Chevy Rocks At Nifty

Open Bitch Class
1st Pelee's All Bets Are Off


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChB Superlative's Queen Isabella

Best Puppy In Breed
GChB Superlative's Queen Isabella



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Windrift's Dirty Old Man


Winners Dog: (1-0-0-0)
Windrift's Dirty Old Man

Open Dog Class
1st Windrift's Dirty Old Man



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 7 pts (1-6-0-1)
Desjardin's Egypt Is Ready To Dazzle

Best Of Opposite Sex
Shorebird Snow Goose

Best Of Winners: (1-6-0-1)
Desjardin's Egypt Is Ready To Dazzle

Best Puppy In Breed
Nicheca Lola 5th Bombshell @ Heritage

Select Bitch
GCh Stone Run Lakeridge Love Never Dies


Winners Dog: (1-6-0-1)
Shorebird Snow Goose

Junior Puppy Dog Class
1st Shorebird Snow Goose


Winners Bitch: (1-6-0-1)
Desjardin's Egypt Is Ready To Dazzle

Junior Puppy Bitch Class
1st Nicheca Lola 5th Bombshell @ Heritage

12-18 Month Bitch Class
1st Desjardin's Egypt Is Ready To Dazzle

Canadian Bred Bitch Class
1st Mazinblue Journey To Killbride

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Gardenpath Indulgence
2nd Shorebird Upland Sandpiper

Open Bitch Class
1st Tudorose Instant Gratification


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Hibiscus Lil' Shiba Inu Not A Fox




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Mel Saranchuk Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Runway Down To The River
  Australian Shepherd   10
Group 2nd   
GCh MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky
  Finnish Lapphund   6
Group 3rd   
GChB Tasiahills Merrymops The One
  Old English Sheepdog   5
Group 4th   
GCh Casryn's Strong Focused N Fierce
  Belgian Shepherd Dog   4
BPIG   Ch Audacity's Let The Games Begin   Australian Shepherd   N/A
Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 3 pts (0-0-3-1)
GChG Runway Down To The River

Best Of Opposite Sex
Ch Audacity's Let The Games Begin

Best Puppy In Breed
Ch Audacity's Let The Games Begin

Select Dog
GChB Legacy's Callibreeze Next Spark




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Casryn's Strong Focused N Fierce

Best Of Opposite Sex
Chachet Noir Skylark


Winners Dog: (1-0-0-1)
Chachet Noir Skylark

Open Dog Class
1st Chachet Noir Skylark



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Deestraum's Queen Of Hearts



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Deestraum's Queen Of Hearts

Open Bitch Class
1st Deestraum's Queen Of Hearts


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Tasiahills Merrymops The One




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Cermel Gardengate Indigo Of Lore

Best Puppy In Breed
Gardengate Kissed By A Rose



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Cermel Gardengate Indigo Of Lore

Reserve Winners Bitch
Gardengate Kissed By A Rose

Junior Puppy Bitch Class
1st Gardengate Kissed By A Rose

Canadian Bred Bitch Class
1st Cermel Gardengate Indigo Of Lore


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By