Kawartha Kennel Club
Saturday, July 2, 2022 - Show-1



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS CAN GCHB / AM CH / RO JCH Midnight Lady's Rumble In The Jungle, AOM
"Zombie"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Zsuzsa Somos-Soos, Christina Koffman-Heard, Daniel Koffman and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Wayne Thompson
West Highland White Terrier  
GChG Skyehigh's Video Game
Points: 161 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Wayne Thompson
Shetland Sheepdog  
GChB Laureate Diamond Is Forever
Points: 152
Best Puppy In Show
Judge: Wayne Thompson
Akita  
Ch Marqway's Creating Chaos
Best Baby Puppy In Show
Judge: Wayne Thompson
Weimaraner  
Wynder's Shark Infested Waters








Group 1 - Pierrette McLean Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Linirgor Tartan And Tweed
  Retriever (Golden)   38
Group 2nd   
GChS Rolyart's Sound Of Thunder
  Spaniel (Welsh Springer)   24
Group 3rd   
Ch Inglis The Falconeious Star
  Retriever (Flat-Coated)   21
Group 4th   Ch Windstar's Dark Shades Of Contraband   Spaniel (American Cocker)   19
BPIG   Ch Mar-K N Eon's Child Surprise   Spaniel (American Cocker)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Wynder's Shark Infested Waters
  Weimaraner   0



4-6 Month Dog Class
1st Solivia's Extra Extra At Zephyr


Judge: Pierrette McLean

Best Of Breed: 7 pts (0-1-3-4)
GChB Sepia Sands Of Time

Best Of Opposite Sex
GChG Leaside's California Blues

Select Dog
GCh Lakota Hills Chase

Select Bitch
GChS Legacyk Justice For All



Winners Bitch: (0-1-3-4)
Legacyk & Stannyfield's Top Shelf

12-18 Month Bitch Class
1st Legacyk & Stannyfield's Top Shelf

Judge: Pierrette McLean

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Inglis The Falconeious Star

Best Of Opposite Sex
Duenorth Guess Who



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Duenorth Guess Who

Open Bitch Class
1st Duenorth Guess Who

Judge: Pierrette McLean

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Rickway Fast To Cipher At Westmeadow

Best Of Opposite Sex
Breckin Asklar's Burnin' Money

Best Puppy In Breed
Rickway Fast To Cipher At Westmeadow

Select Dog
Ch Startop's Rhetoric


Judge: Pierrette McLean

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Seaside's R'Jr

Best Puppy In Breed
Seaside's R'Jr

Select Dog
GChS Roaneden's Thunderstruck


Winners Dog: (1-0-1-0)
Seaside's R'Jr

Senior Puppy Dog Class
1st Seaside's R'Jr


Judge: Pierrette McLean

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
Ch Windstar's Dark Shades Of Contraband

Best Of Opposite Sex
Ch Mar-K N Eon's Child Surprise

Best Puppy In Breed
Ch Mar-K N Eon's Child Surprise

Select Dog
GChS Madilane's Northern Light



Judge: Pierrette McLean

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChS Carnaby Especially Rockette



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Nonnies Dowtree Peppermint Patty

12-18 Month Bitch Class
1st Nonnies Dowtree Peppermint Patty

Judge: Pierrette McLean

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ildanoch's Party Rock Anthem



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Ildanoch's Party Rock Anthem

Open Bitch Class
1st Ildanoch's Party Rock Anthem

Judge: Pierrette McLean

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChG Rolyart's Sound Of Thunder

Best Of Opposite Sex
Long Lane Seafaring Maiden @ Stannyfield






Group 2 - Wayne Thompson Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   22
Group 2nd   
GCh Zen's Grab Your Gear
  Basset Hound   20
Group 3rd    Albelarm The Scotsman With Reve   Whippet   19
Group 4th   
GCh Leoralee's Game Of Thrones @ Cocktail MW
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   16
BPIG   
Aisling's Christmas Cracker
  Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Egbar's Dreaming Of You
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Zen's Grab Your Gear



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChEx Boru's Surrealism


Winners Dog: (1-0-1-0)
Wychways Americone Dream

Open Dog Class
1st Wychways Americone Dream


Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy

Best Of Opposite Sex
Otrada Skazochnaya Luna



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Otrada Skazochnaya Luna

12-18 Month Bitch Class
1st Otrada Skazochnaya Luna

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 7 pts (1-4-2-1)
GCh Palakore's Flip The Coin

Best Of Opposite Sex
GChB Chetcote La Parisenne

Best Of Winners: (1-4-2-1)
Palakore's Love Do At Avamore Me

Select Dog
GChB Palakore's Let It Be Doxieluv


Winners Dog: (1-4-2-1)
Chetcote Rupert Bear

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Chetcote Rupert Bear


Winners Bitch: (1-4-2-1)
Palakore's Love Do At Avamore Me

Reserve Winners Bitch
Doxieluv Lucy In The Sky Palakore

12-18 Month Bitch Class
1st Doxieluv Lucy In The Sky Palakore

Canadian Bred Bitch Class
1st Palakore's Love Do At Avamore Me

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chetcote Ain't No Mountain High Enough

Open Bitch Class
1st Keen N Palakore's I Love Ewe

4-6 Month Bitch Class
1st Egbar's Dreaming Of You

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Leoralee's Game Of Thrones @ Cocktail MW



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Harambee's Game On At Tailwind



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Harambee's Game On At Tailwind

Open Bitch Class
1st Harambee's Game On At Tailwind

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Solas Captain Morgan Of Glenamadda

Best Of Opposite Sex
Narnia Of Wolfholm

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Solas Captain Morgan Of Glenamadda

Best Puppy In Breed
Sir Rupert Lil Lord Of Wolfholm


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Narnia Of Wolfholm

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Narnia Of Wolfholm

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Osiris Man Of Steel Xo

Best Of Opposite Sex
Osiris Legacy Xo

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Osiris Man Of Steel Xo


Winners Dog: (1-1-0-0)
Osiris Man Of Steel Xo

Open Dog Class
1st Osiris Man Of Steel Xo


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Osiris Legacy Xo

Open Bitch Class
1st Osiris Legacy Xo

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Albelarm The Scotsman With Reve

Best Of Opposite Sex
Aisling's Christmas Cracker

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Albelarm The Scotsman With Reve

Best Puppy In Breed
Aisling's Christmas Cracker


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Aisling's Christmas Cracker

Reserve Winners Bitch
Comar's A Change Is Gonna Come

Junior Puppy Bitch Class
1st Aisling's Christmas Cracker

Senior Puppy Bitch Class
1st Comar's A Change Is Gonna Come





Group 3 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Midnight Lady's Rumble In The Jungle
  Newfoundland   30
Group 2nd   
Ch Eugen I-Ra A Handsome Boy
  Schnauzer (Giant)   27
Group 3rd   
GCh Fado's Estrelaleal Rei
  Portuguese Water Dog   26
Group 4th    Esmonds Love For Ransom   Rottweiler   19
BPIG   
Ch Marqway's Creating Chaos
  Akita   N/A
Best Baby Puppy In Group    Roxanhaus' Royal Flush   Rottweiler   0
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
GChG Marqways Born Into Royalty

Best Of Opposite Sex
Indevor No-One But You

Best Puppy In Breed
Marqway's Creating Chaos

Select Dog
GCh Indevor High On Life



Winners Bitch: (0-1-3-0)
Indevor No-One But You

Senior Puppy Bitch Class
1st Indevor No-One But You

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tonomi's Try A Lil Tenderness


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tonomi's Try A Lil Tenderness

Open Dog Class
1st Tonomi's Try A Lil Tenderness


Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Du Kalinour Jackson


Winners Dog: (2-0-0-0)
Du Kalinour Jackson

Reserve Winners Dog
Rockyvista Rundle

Open Dog Class
1st Du Kalinour Jackson
2nd Rockyvista Rundle


Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GChB Honey Of Cream Iz Teremka

Select Bitch
Ch Barentsnight Templar Treasure



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Barentsnight Victoria Secret

Open Bitch Class
1st Barentsnight Victoria Secret

4-6 Month Bitch Class
1st Zhar Ptitza Iz Teremka

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Ravalleses Limited Edition

Best Puppy In Breed
Ambermark'n Starlaine's What I Got


Winners Dog: (2-0-0-0)
Ravalleses Limited Edition

Reserve Winners Dog
Ambermark'n Starlaine's What I Got

Junior Puppy Dog Class
1st Ambermark'n Starlaine's What I Got

12-18 Month Dog Class
1st Ravalleses Limited Edition


Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Jerdans The Great Code



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Oceanus Mastinis Militia

Best Of Opposite Sex
Baby Blue's Really Frank

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Oceanus Mastinis Militia

Best Puppy In Breed
Perla Nera Del Nolano


Winners Dog: (2-3-0-0)
Baby Blue's Really Frank

Reserve Winners Dog
Baby Blue's Primo

Canadian Bred Dog Class
1st Baby Blue's Really Frank

Open Dog Class
1st Baby Blue's Primo


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Oceanus Mastinis Militia

Reserve Winners Bitch
Baby Blues Opera

Senior Puppy Bitch Class
1st Perla Nera Del Nolano

Canadian Bred Bitch Class
1st Baby Blues Opera

Open Bitch Class
1st Oceanus Mastinis Militia

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChG Midnight Lady's Rumble In The Jungle

Best Of Opposite Sex
Recurve's Here We Go Again

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Recurve's Here We Go Again

Best Puppy In Breed
Recurve's Story Of The Hurricane


Winners Dog: (1-1-1-0)
Recurve's Story Of The Hurricane

Junior Puppy Dog Class
1st Recurve's Story Of The Hurricane


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Recurve's Here We Go Again

12-18 Month Bitch Class
1st Recurve's Here We Go Again

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 6 pts (2-3-2-0)
GChS Fado's Estrelaleal Rei

Best Of Opposite Sex
Acostar's Amber Waves Of Grain

Best Of Winners: (2-3-2-0)
Poolsides Clyde Dale

Select Dog
Ch Seabury's East Fourth Street And The Bowery


Winners Dog: (2-3-2-0)
Poolsides Clyde Dale

Reserve Winners Dog
Marinella's Under Pressure

12-18 Month Dog Class
1st Poolsides Clyde Dale

Open Dog Class
1st Marinella's Under Pressure


Winners Bitch: (2-3-2-0)
Acostar's Amber Waves Of Grain

Reserve Winners Bitch
Skipnstones Under Violet Skies

12-18 Month Bitch Class
1st Acostar's Amber Waves Of Grain

Canadian Bred Bitch Class
1st Skipnstones Under Violet Skies

Open Bitch Class
1st Seabury's Brown Eyed Girl

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Esmonds Love For Ransom


Winners Dog: (1-0-0-0)
Esmonds Love For Ransom

Open Dog Class
1st Esmonds Love For Ransom


4-6 Month Bitch Class
1st Roxanhaus' Royal Flush

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Eugen I-Ra A Handsome Boy



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Snoebears Astrid At Sugarrun

Best Puppy In Breed
Snoebears Astrid At Sugarrun



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Snoebears Astrid At Sugarrun

Junior Puppy Bitch Class
1st Snoebears Astrid At Sugarrun





Group 4 - Wayne Thompson Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   8
Group 2nd    Usherin Northern Light   Staffordshire Bull Terrier   7
Group 3rd   
Silvershadow Something Special
  Schnauzer (Miniature)   5
Group 4th    Symphonie's Ropin The Wind   Kerry Blue Terrier   4
BPIG No Entry
Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Northernclan's Talisker



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Symphonie's Ropin The Wind



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Symphonie's Ropin The Wind

Open Bitch Class
1st Symphonie's Ropin The Wind

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Silvershadow Something Special



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Silvershadow Something Special

12-18 Month Bitch Class
1st Silvershadow Something Special

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Avalonis Crimson Flower



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Avalonis Crimson Flower

Open Bitch Class
1st Avalonis Crimson Flower

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Usherin Northern Light


Winners Dog: (2-0-0-0)
Usherin Northern Light

Reserve Winners Dog
Rolona's Makin Traxx

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Rolona's Makin Traxx

Open Dog Class
1st Usherin Northern Light


Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Copperfields Snugglebug



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Copperfields Snugglebug

Reserve Winners Bitch
Quinta Od Guvernera

Open Bitch Class
1st Copperfields Snugglebug
2nd Quinta Od Guvernera

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game







Group 5 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GChG LionKing Blaze Of Glory
  Pekingese   12
Group 2nd   
Ch Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut
  Toy Manchester Terrier   11
Group 3rd   
Ch Weylinmarsh's Billie Jean
  Coton De Tulear   10
Group 4th   Ch KRA's The Mighty Hercules   Griffon (Brussels)   9
BPIG   
Ch WeylinMarsh's Thyme After Time
  Havanese   N/A
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Miso Found My Courage

Best Puppy In Breed
GCh Miso Found My Courage



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Weylinmarsh's Billie Jean



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
Ch KRA's The Mighty Hercules

Best Of Opposite Sex
Ch St Johns Ellablu By Whichwire

Select Dog
GCh Royal Shaklands Balboa Rocky



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time

Best Puppy In Breed
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Twinkle's Luna Among The Stars

Reserve Winners Bitch
Twinkle's Ooh La La Truffles

12-18 Month Bitch Class
1st Twinkle's Ooh La La Truffles

Canadian Bred Bitch Class
1st Twinkle's Luna Among The Stars

Open Bitch Class
1st Almendares Wynter With Twinkle

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Silkwhite Dreams R.U. My Pride

Best Puppy In Breed
Silkwhite Dreams R.U. My Pride



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Silkwhite Dreams R.U. My Pride

Senior Puppy Bitch Class
1st Silkwhite Dreams R.U. My Pride

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Papirusse Tyno's Son



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG LionKing Blaze Of Glory



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut







Group 6 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Hallmark's Shantay You Stay
  Dalmatian   21
Group 2nd   
Ch Mardeck's The Magic Ingredient
  Schipperke   18
Group 3rd   Ch Pinchou's Roadrunner   Chow Chow   17
Group 4th   
Colors Diamond In The Ruff
  Poodle (Standard)   16
BPIG   
Colors Diamond In The Ruff
  Poodle (Standard)   N/A
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kennedy's Fuel The Fire At Dalhousie

Best Puppy In Breed
Kennedy's Fuel The Fire At Dalhousie


Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GChB Pelee's Standing Strong In The Chaos

Best Of Opposite Sex
Ch Rocyn's Bulldacious Right Up My Alley

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Jacib's Phineas

Best Puppy In Breed
Ch Rocyn's Bulldacious Right Up My Alley


Winners Dog: (2-1-1-1)
Jacib's Phineas

Reserve Winners Dog
Cherokee Legend Jacib's Oakley

Junior Puppy Dog Class
1st Cherokee Legend Jacib's Oakley

12-18 Month Dog Class
1st Jacib's Phineas


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Jacib N Muir Ekaterina

12-18 Month Bitch Class
1st Jacib N Muir Ekaterina

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Pinchou's Roadrunner



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChB Hallmark's Shantay You Stay

Best Of Opposite Sex
GCh Rockstar's Perilous Adventure

Best Puppy In Breed
Bella Luna



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Bella Luna

Open Bitch Class
1st Bella Luna

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Karendon's At Last

Best Of Opposite Sex
GChS Stormin Hammie Davis Jr At Foxmoor Petite Cherie

Best Puppy In Breed
Ch Karendon's At Last



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Astarz Practically Perfect For Foxwood



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
Colors Diamond In The Ruff

Best Of Opposite Sex
Broadway's I'm Just A Fancy Latin Loverboy

Best Puppy In Breed
Colors Diamond In The Ruff



Winners Bitch: (0-4-1-0)
Colors Diamond In The Ruff

Reserve Winners Bitch
Fashionably Late To Gala

Junior Puppy Bitch Class
1st Lakeridge Quality Spender
2nd Carrington's Golden Girl De Nicheca

Senior Puppy Bitch Class
1st Colors Diamond In The Ruff

Canadian Bred Bitch Class
1st Fashionably Late To Gala

Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mardeck's The Magic Ingredient



Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GChS Wolfriver's Taiho Koki

Best Of Opposite Sex
GChB Hibiscus Chisana Takaramono

Best Puppy In Breed
Sayuki Happi Go Miyuki


Winners Dog: (1-0-1-1)
Sayuki Happi Go Miyuki

Junior Puppy Dog Class
1st Sayuki Happi Go Miyuki




Group 7 - Wayne Thompson Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Laureate Diamond Is Forever
  Shetland Sheepdog   24
Group 2nd   
GChS Limelite's Tee Off
  Australian Shepherd   23
Group 3rd   
Ch Rhosown's Celebrating Our Flag
  Bearded Collie   19
Group 4th   
GCh Galheights Eli Teemu Rysy
  Bouvier des Flandres   18
BPIG    Galheights Fabulous Mauna Loa   Bouvier des Flandres   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Follow Me Red Sky Over Five Pines
  Miniature American Shepherd   0
Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Catalyst's Bush Party At TK

Best Of Opposite Sex
Lakylu Always On My Mind Perramigo's Catalyst


Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
GChG Limelite's Tee Off

Best Of Opposite Sex
Ch Starcreek's Superstitious

Select Dog
Ch Terwin Coolmoor This Is Us



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Please Save The Queen

Canadian Bred Bitch Class
1st Please Save The Queen

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Rhosown's Celebrating Our Flag



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Delapagaille Future Jewel O'Bellsha

Best Puppy In Breed
Delapagaille Future Jewel O'Bellsha


Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Galheights Eli Teemu Rysy

Best Of Opposite Sex
Galheights Fabulous Mauna Loa

Best Puppy In Breed
Galheights Fabulous Mauna Loa



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Galheights Fabulous Mauna Loa

Junior Puppy Bitch Class
1st Galheights Fabulous Mauna Loa

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Fameuse Finniloo Bella's Liberi



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 4 pts (0-2-3-0)
GCh Brookdale Rider To The Stars

Best Of Opposite Sex
Sylvan Argent Windsong Lady Danbury

Select Dog
GCh Sylvan Argent Windsong Rocketman


Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Sablehill's Miss California

Best Puppy In Breed
Sablehill's Miss California


Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
GCh Stellar's In Trump We Trust

Best Of Opposite Sex
GCh Headline's Poester Child


4-6 Month Bitch Class
1st Follow Me Red Sky Over Five Pines

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChG Laureate Diamond Is Forever



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Premium Light Camilla



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Premium Light Camilla

Open Bitch Class
1st Premium Light Camilla

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By