Result Correction Page

Evelyn Kenny Kennel & Obedience Club
Sunday, November 28, 2021



Related Results


Results courtesy of:


-- Terrina Maciborski --
CH Ghostpine's Quantum Leap
"Bauer"
Breeder/Owner/Handler: Terrina Maciborski
www.facebook.com/GhostPine-Staffordshire-Bull-Terriers


Best In Show
Judge: Ed Wild
Fox Terrier (Wire)  
GCh Fleet St Forged At Hampton Court
Points: 390 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Ed Wild
Rottweiler  
GChEx Esmonds God Of All
Points: 343
Best Puppy In Show
Judge: Ed Wild
Schnauzer (Miniature)  
Ch Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines








Group 1 - Mary White Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Eirene's Chase N Chicks
  Retriever (Golden)   58
Group 2nd   
GChS Stonepeake Dirty Tommie
  Retriever (Chesapeake Bay)   50
Group 3rd   Ch Koping Proud As A Peacock   Weimaraner   49
Group 4th    Eagertrieves Keynote Speaker   Retriever (Labrador)   44
BPIG   Ch Koping Proud As A Peacock   Weimaraner   N/A
Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
DuValin Jersey Boy


Winners Dog: (2-0-0-0)
DuValin Jersey Boy

Reserve Winners Dog
Crossiron Asterix

Open Dog Class
1st DuValin Jersey Boy
2nd Crossiron Asterix


Judge: Mary White

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Cazarubin Seriously Im One Of A Kind V Seasyde

Best Of Opposite Sex
Nyhar Seven Wonders

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Nyhar Ride Into The Danger Zone

Best Puppy In Breed
GCh Cazarubin Seriously Im One Of A Kind V Seasyde

Select Dog
GCh KRA N Zensu Quicksilver


Winners Dog: (1-2-2-0)
Nyhar Ride Into The Danger Zone

Canadian Bred Dog Class
1st Nyhar Ride Into The Danger Zone


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Nyhar Seven Wonders

Reserve Winners Bitch
Nyhar Don't Stop Believin

Canadian Bred Bitch Class
1st Nyhar Don't Stop Believin

Open Bitch Class
1st Nyhar Seven Wonders

Judge: Mary White

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
GChB Localuna's Viva La Revolution

Best Of Opposite Sex
GCh Malhaven Just Dance To The Music In Your Soul

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Localuna's I Smell Children

Select Bitch
Ch Firepoint Good Bones


Winners Bitch: (1-2-1-2)
Localuna's I Smell Children

Reserve Winners Bitch
Localuna's I Put A Spell On You

Canadian Bred Bitch Class
1st Localuna's I Smell Children

Open Bitch Class
1st Localuna's I Put A Spell On You

Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Stonepeake Dirty Tommie



Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Telltail Final Fling


Judge: Mary White

Best Of Breed: 7 pts (2-5-1-0)
GChG Eirene's Chase N Chicks

Best Of Opposite Sex
Goldenmoments Girl's Best Friend

Best Of Winners: (2-5-1-0)
Goldenmoments Girl's Best Friend

Best Puppy In Breed
Allsgold's Summer Time


Winners Dog: (2-5-1-0)
Kayenna's Stanley Silky Mitts

Reserve Winners Dog
Kayenna's Whiskey Jack

Canadian Bred Dog Class
1st Kayenna's Whiskey Jack

Open Dog Class
1st Kayenna's Stanley Silky Mitts

Judge: Mary White

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Eagertrieves Keynote Speaker

Best Of Opposite Sex
Paevalley Eagertrieve Hopeful Soul

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Eagertrieves Keynote Speaker

Best Puppy In Breed
Eagertrieves Keynote Speaker


Winners Dog: (2-2-0-0)
Eagertrieves Keynote Speaker

Reserve Winners Dog
Labralayne's Stone Cold Crazy

Junior Puppy Dog Class
1st Labralayne's Stone Cold Crazy

Senior Puppy Dog Class
1st Eagertrieves Keynote Speaker


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Paevalley Eagertrieve Hopeful Soul

Reserve Winners Bitch
Eagertrieves Key To Innovation

Junior Puppy Bitch Class
1st Paevalley Eagertrieve Hopeful Soul

Senior Puppy Bitch Class
1st Eagertrieves Key To Innovation

Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Woodcreek's Ray Of Sunshine


Judge: Mary White

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Sevenoaks Sun Surf And Sand

Best Of Opposite Sex
Sevenoaks Rock Legend

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Sevenoaks Sun Surf And Sand

Best Puppy In Breed
Senterstone Time Traveler


Winners Dog: (2-2-0-0)
Sevenoaks Rock Legend

Reserve Winners Dog
Senterstone Time Traveler

Junior Puppy Dog Class
1st Senterstone Time Traveler

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sevenoaks Rock Legend


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Sevenoaks Sun Surf And Sand

Reserve Winners Bitch
Sevenoaks Ultimate Weapon

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sevenoaks Sun Surf And Sand

Open Bitch Class
1st Sevenoaks Ultimate Weapon

Judge: Mary White

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Amigo's Promise Me Billy Lee

Best Of Opposite Sex
Amigo's Remedy For The Heart

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Amigo's Promise Me Billy Lee

Best Puppy In Breed
Amigo's Bird Zekeing Missile


Winners Dog: (2-3-0-0)
Amigo's Promise Me Billy Lee

Reserve Winners Dog
Amigo's Bird Zekeing Missile

Senior Puppy Dog Class
1st Amigo's Bird Zekeing Missile

Open Dog Class
1st Amigo's Promise Me Billy Lee

Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Winauby's American Apparel

Best Puppy In Breed
Winauby's American Apparel


Winners Dog: (1-0-0-0)
Winauby's American Apparel

Junior Puppy Dog Class
1st Winauby's American Apparel


Judge: Mary White

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Beswin Ynot Lady Sings The Bluz

Best Of Opposite Sex
Beswin Ynot Time After Time

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Beswin Ynot Lady Sings The Bluz

Best Puppy In Breed
Beswin Ynot Lady Sings The Bluz


Winners Dog: (2-2-0-0)
Beswin Ynot Time After Time

Reserve Winners Dog
Beswin Ynot Winter Solstice Bluz

Senior Puppy Dog Class
1st Beswin Ynot Winter Solstice Bluz

Open Dog Class
1st Beswin Ynot Time After Time


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Beswin Ynot Lady Sings The Bluz

Reserve Winners Bitch
Beswin Ynot Autumn Essence

Senior Puppy Bitch Class
1st Beswin Ynot Lady Sings The Bluz

12-18 Month Bitch Class
1st Beswin Ynot Autumn Essence

Judge: Mary White

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
Ch Koping Proud As A Peacock

Best Of Opposite Sex
Cheyenne's Simon Says

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Versa Koping Pearl Of Wisdom At Dalalta

Best Puppy In Breed
Ch Koping Proud As A Peacock

Select Bitch
GChB Bartland's Poseidon Adventure


Winners Dog: (1-2-0-2)
Cheyenne's Simon Says

Open Dog Class
1st Cheyenne's Simon Says





Group 2 - Mary White Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi
  Rhodesian Ridgeback   42
Group 2nd   
Ch Avitar's Timeless Jazz
  Otterhound   41
Group 3rd   
Spiritsound's Fairlady
  Ibizan Hound   40
Group 4th    Snow Hill Fire And Rain   Whippet   37
BPIG    Snow Hill Fire And Rain   Whippet   N/A
Judge: Mary White

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Taugo's Rocket Man

Best Of Opposite Sex
Taugo's Rocket Queen

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Taugo's Rocket Queen

Best Puppy In Breed
Ch Majenkir Bookstor Wild Lotus

Select Bitch
Ch Majenkir Bookstor Wild Lotus


Winners Dog: (1-2-1-1)
Elista's Heart's Desire

Canadian Bred Dog Class
1st Elista's Heart's Desire


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Taugo's Rocket Queen

Reserve Winners Bitch
Elance Fleeting Glance

Senior Puppy Bitch Class
1st Elance Fleeting Glance

Open Bitch Class
1st Taugo's Rocket Queen

Judge: Mary White

Best Of Breed: 7 pts (3-4-1-0)
GChB RHK Kiss A Golden Spark

Best Of Opposite Sex
Anlit Rilayns Ishida

Best Of Winners: (3-4-1-0)
Kenmar's Peloton Of Gijo

Best Puppy In Breed
Kenmar's Peloton Of Gijo


Winners Dog: (3-4-1-0)
Kenmar's Peloton Of Gijo

Reserve Winners Dog
Viverville Fire Show

Senior Puppy Dog Class
1st Kenmar's Peloton Of Gijo
2nd RHK Mellies Little Louis

12-18 Month Dog Class
1st Viverville Fire Show


Winners Bitch: (3-4-1-0)
Anlit Rilayns Ishida

Reserve Winners Bitch
RHK Mellies Vanilla Kisses

Junior Puppy Bitch Class
1st Telford's Midnight Shaker
2nd Telford's Grease Lightening

Senior Puppy Bitch Class
1st Anlit Rilayns Ishida
2nd RHK Mellies Vanilla Kisses

Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Christofle Curtain Lights

Select Bitch
GCh FifthElement's Plavalguna



Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Wagswell's Mmm My Corona MW



Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Chilcotin's Stretch Limo



Judge: Mary White

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
GChB Matsutakes Daisy For Cegah

Best Of Opposite Sex
GCh Armin Von Bienenman

Best Puppy In Breed
Hansen IZ Novo-Peredelkino

Select Bitch
GCh Wiretap Zinging In The Rain


Winners Dog: (1-0-1-2)
Hansen IZ Novo-Peredelkino

Senior Puppy Dog Class
1st Hansen IZ Novo-Peredelkino


Judge: Mary White

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Dreamwindz Ballad Of Songbirds And Snakes

Best Of Opposite Sex
Dreamwindz Mockingjay

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Dreamwindz Ballad Of Songbirds And Snakes


Winners Dog: (1-1-0-0)
Dreamwindz Mockingjay

12-18 Month Dog Class
1st Dreamwindz Mockingjay

Judge: Mary White

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Spiritsound's Fairlady

Best Of Opposite Sex
Ch Spiritsound Bdmoonrzn Rimouski

Select Bitch
Ch Valbydane Realm Of Imagination



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Spiritsound's Fairlady

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Spiritsound's Fairlady

Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Avitar's Timeless Jazz



Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Priderock's Aedan Of Mobukhosi



Judge: Mary White

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Haefen Phaeton Kingsley


Winners Dog: (1-0-0-0)
Haefen Phaeton Kingsley

Open Dog Class
1st Haefen Phaeton Kingsley


Judge: Mary White

Best Of Breed: 6 pts (2-2-1-2)
Snow Hill Fire And Rain

Best Of Opposite Sex
GCh Hamrya's Desert Dust Devil

Best Of Winners: (2-2-1-2)
Snow Hill Fire And Rain

Best Puppy In Breed
Snow Hill Fire And Rain

Select Bitch
Ch Nasusa Mystic Falls


Winners Dog: (2-2-1-2)
Tarapaca Alfajor

Reserve Winners Dog
Tarrango Lynallan Seabiscuit

Senior Puppy Dog Class
1st Tarapaca Alfajor

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Tarrango Lynallan Seabiscuit


Winners Bitch: (2-2-1-2)
Snow Hill Fire And Rain

Reserve Winners Bitch
Tarrango's There Will Be Drama

Junior Puppy Bitch Class
1st Snow Hill Fire And Rain

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tarrango's There Will Be Drama





Group 3 - Ed Wild Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Esmonds God Of All
  Rottweiler   77
Group 2nd   
GChS Hierarch's Sympathy For The Devil
  Doberman Pinscher   70
Group 3rd   
GCh MacDuff's Critical Acclaim
  Portuguese Water Dog   57
Group 4th   
GChB Cabberin's At JYF Bulls Paxton
  Bullmastiff   53
BPIG   
Mephisto N Top Knotch Xoxo Gossip Girl
  Boxer   N/A
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Strong And Soft

Best Of Opposite Sex
Haori Giving Grace

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Strong And Soft


Winners Dog: (1-1-0-0)
Strong And Soft

Open Dog Class
1st Strong And Soft


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Haori Giving Grace

12-18 Month Bitch Class
1st Haori Giving Grace

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Tonomi's Shout It Out Loud

Best Of Opposite Sex
Tonomi's Kickstart My Heart



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tonomi's Kickstart My Heart

12-18 Month Bitch Class
1st Tonomi's Kickstart My Heart

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 7 pts (3-4-1-0)
GCh Aiden Sergina V.'T Rijkenspark

Best Of Opposite Sex
Creo's Belmore Bailey

Best Of Winners: (3-4-1-0)
Creo's You Are Welcome

Best Puppy In Breed
Creo's Belmore Bailey


Winners Dog: (3-4-1-0)
Creo's You Are Welcome

Reserve Winners Dog
Alpinemist's I Can Fly

Senior Puppy Dog Class
1st Talvi's Trouble On The Radar

12-18 Month Dog Class
1st Creo's You Are Welcome

Open Dog Class
1st Alpinemist's I Can Fly


Winners Bitch: (3-4-1-0)
Creo's Belmore Bailey

Reserve Winners Bitch
NitroBernerBarn Heart Of Gold

Senior Puppy Bitch Class
1st Creo's Belmore Bailey

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st NitroBernerBarn Heart Of Gold

Open Bitch Class
1st Alpinemist's Wish Upon A Star
2nd Susa's Grier

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Cabberin's At JYF Bulls Paxton

Best Of Opposite Sex
Kenterains Black Widow

Best Puppy In Breed
Kenterains Black Widow



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Kenterains Black Widow

Senior Puppy Bitch Class
1st Kenterains Black Widow

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 12 pts (1-4-5-3)
GChG Hierarch's Sympathy For The Devil

Best Of Opposite Sex
GCh Gentry's Dragon Fyre V Scion

Best Of Winners: (1-4-5-3)
Baystar Shayera She's A Cupcake

Best Puppy In Breed
GCh Mojave's Songbird

Select Dog
Ch Karlee's Kicking It Up A Knotch

Select Bitch
GChB Cassels Chillin On The Moon


Winners Bitch: (1-4-5-3)
Baystar Shayera She's A Cupcake

Reserve Winners Bitch
Karlee's Itzz In The Cards

Junior Puppy Bitch Class
1st Valhalla's Head Over Boots V Janterra

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Baystar Shayera She's A Cupcake

Open Bitch Class
1st Karlee's Itzz In The Cards
2nd Cassels Show No Mercy Devonquest

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 7 pts (1-2-1-4)
Ch Pavliks Keeping Safe The Secrets Of The Castle

Best Of Opposite Sex
Ch EBD Rave Review V Valbydane

Best Of Winners: (1-2-1-4)
Kingstone's Turning Tricks

Best Puppy In Breed
Ch EBD Rave Review V Valbydane

Select Bitch
GCh Kiltic's Bacardi Breeze


Winners Dog: (1-2-1-4)
ATG's Not In My Nature

Canadian Bred Dog Class
1st ATG's Not In My Nature


Winners Bitch: (1-2-1-4)
Kingstone's Turning Tricks

Reserve Winners Bitch
OVD Under The Radar V Meraki

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kingstone's Turning Tricks

Open Bitch Class
1st OVD Under The Radar V Meraki

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GChB Bendegeit's Arson Around

Best Of Opposite Sex
Ch Bendegeit's Question Everything


Winners Dog: (1-0-1-1)
Lizona's All For One

Open Dog Class
1st Lizona's All For One


Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh MacDuff's Critical Acclaim

Best Of Opposite Sex
Baywood's Midnight Violet R

Best Puppy In Breed
Armada's Little Red Hoot



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Baywood's Midnight Violet R

Reserve Winners Bitch
Armada's Dare Of An Angel

Junior Puppy Bitch Class
1st Armada's Little Red Hoot

Open Bitch Class
1st Baywood's Midnight Violet R
2nd Armada's Dare Of An Angel

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Lasquite's Hytchhyker To Desertwind

Best Of Opposite Sex
Ch Desertwind's Every Morning I Shine


Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 7 pts (2-4-1-1)
Snowlegend Charming Sheleg

Best Of Opposite Sex
Ch Winterpeg's Teija

Best Of Winners: (2-4-1-1)
Snowlegend Charming Sheleg

Best Puppy In Breed
Ch Winterpeg's Teija

Select Dog
Ch Vanderbilt's Your Dance


Winners Dog: (2-4-1-1)
Snowlegend Charming Sheleg

Reserve Winners Dog
Snowlegend Deja Vu

Open Dog Class
1st Snowlegend Charming Sheleg
2nd Snowlegend Deja Vu


Winners Bitch: (2-4-1-1)
Winterpeg's Rags To Riches

Reserve Winners Bitch
Alkhabor Almira Nancy Silver Star

Junior Puppy Bitch Class
1st World Lucky Dogs Adel

Senior Puppy Bitch Class
1st Winterpeg's Rags To Riches
2nd Winterpeg's Winx

Open Bitch Class
1st Alkhabor Almira Nancy Silver Star

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Innovations Dutch Destroyer

Best Of Opposite Sex
Asgardian's Easter Egg-Stravaganza

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Asgardian's Easter Egg-Stravaganza

Best Puppy In Breed
Asgardian's Easter Egg-Stravaganza


Winners Dog: (1-2-0-1)
Asgardian's Easter Egg-Stravaganza

Junior Puppy Dog Class
1st Asgardian's Easter Egg-Stravaganza


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Asgardian's Let'Em Gossip

Reserve Winners Bitch
Asgardian's Love Never Dies

Junior Puppy Bitch Class
1st Asgardian's Love Never Dies

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Asgardian's Let'Em Gossip

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Geistvoll Pied Piper


Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Arcticsun's Summer Time Lovin'

Best Of Opposite Sex
Ch Nanook's Ice On Fire

Best Puppy In Breed
Snowmist's Y Not Sprocket


Winners Dog: (2-0-0-1)
Arcticsun's Summer Time Lovin'

Reserve Winners Dog
Snowmist's Y Not Sprocket

Junior Puppy Dog Class
1st Snowmist's Y Not Sprocket

Open Dog Class
1st Arcticsun's Summer Time Lovin'






Group 4 - Robert Rowbotham Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Fleet St Forged At Hampton Court
  Fox Terrier (Wire)   46
Group 2nd   
Ch Affirm's Charismatic
  Lakeland Terrier   45
Group 3rd   
GChB Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   44
Group 4th   
GCh Ghostpine's Quantum Leap
  Staffordshire Bull Terrier   38
BPIG   
Ch Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   N/A
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
GCh LBK's Rebel And Proud All Bets Are Off

Best Of Opposite Sex
LNR Chargers Bolin The Earthbender

Best Of Winners: (1-2-0-2)
LNR Chargers Ty Lee The Performer

Best Puppy In Breed
LNR Chargers Ty Lee The Performer

Select Bitch
GCh Rina Lob Od 1300 Kaplara


Winners Dog: (1-2-0-2)
LNR Chargers Bolin The Earthbender

Junior Puppy Dog Class
1st LNR Chargers Bolin The Earthbender


Winners Bitch: (1-2-0-2)
LNR Chargers Ty Lee The Performer

Reserve Winners Bitch
FLK Jolt

Junior Puppy Bitch Class
1st LNR Chargers Ty Lee The Performer
2nd FLK Jolt

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tidewalker Faerie River



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tidewalker Faerie River

12-18 Month Bitch Class
1st Tidewalker Faerie River

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do

Best Of Opposite Sex
Ch Zealous Remember Striker's Zoe

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Nana's Little Kit Kat

Best Puppy In Breed
Nana's Little Kit Kat

Select Dog
GCh Ganymede's Holy Grail


Winners Dog: (1-2-2-1)
Zealous Guinness O'Dublin

12-18 Month Dog Class
1st Zealous Guinness O'Dublin


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Nana's Little Kit Kat

Reserve Winners Bitch
Zoda's Explosion Of Pickles

Junior Puppy Bitch Class
1st Nana's Little Kit Kat
2nd Zoda's Explosion Of Pickles

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GCh Kingsmere Miss Fancy Pants At Tinydancer

Best Of Opposite Sex
Ch Amarantine's Valiant Raider

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Lozoe Paying The Riot At Renica


Winners Dog: (2-1-1-1)
Tinydancer Rocket Man

Reserve Winners Dog
Moonstone-Baker St Turkey In The Straw

12-18 Month Dog Class
1st Moonstone-Baker St Turkey In The Straw

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Tinydancer Rocket Man


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Lozoe Paying The Riot At Renica

Open Bitch Class
1st Lozoe Paying The Riot At Renica

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 6 pts (2-4-1-0)
GChS Quarrydene's Masterpiece

Best Of Opposite Sex
Pellinore's Amazing Magic

Best Of Winners: (2-4-1-0)
Pellinore's Amazing Magic

Best Puppy In Breed
Tarahill's Fireball


Winners Dog: (2-4-1-0)
Tarahill's Fireball

Reserve Winners Dog
Quarrydene's Key To My Heart

Junior Puppy Dog Class
1st Tarahill's Fireball

Open Dog Class
1st Quarrydene's Key To My Heart


Winners Bitch: (2-4-1-0)
Pellinore's Amazing Magic

Reserve Winners Bitch
Tarahill's Girl On Fire

Junior Puppy Bitch Class
1st Tarahill's Girl On Fire

Senior Puppy Bitch Class
1st Cairnisles Fashion Trend

12-18 Month Bitch Class
1st Tarahill's Dancing Away With My Heart

Open Bitch Class
1st Pellinore's Amazing Magic

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Dariant Narcissus


Winners Dog: (1-0-0-0)
Dariant Narcissus

Open Dog Class
1st Dariant Narcissus


Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Fleet St Forged At Hampton Court



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Affirm's Charismatic



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Terraraz Let The Fun Be'Gin'

Best Puppy In Breed
Terraraz Let The Fun Be'Gin'



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Terraraz Let The Fun Be'Gin'

Senior Puppy Bitch Class
1st Terraraz Let The Fun Be'Gin'

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Westhams Little Ol Cowgirl



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Ch Massawippi Money Talks

Best Of Opposite Sex
Bowsers Bellini

Best Puppy In Breed
GCh Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines

Select Dog
GCh Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Bowsers Bellini

Reserve Winners Bitch
Villam's Blue Rose

Open Bitch Class
1st Bowsers Bellini
2nd Villam's Blue Rose

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Lochraven Glenecho Clearly Karma



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 6 pts (1-2-3-1)
Ch Tyrone Shaken Not Stirred

Best Of Opposite Sex
GCh Tyrone Kir Royale

Best Of Winners: (1-2-3-1)
Skyfalls Keela Mother Of Dragons

Best Puppy In Breed
Ch Tyrone Shaken Not Stirred

Select Dog
GCh Tyrone Mercury Rising


Winners Dog: (1-2-3-1)
Tyrone Best Of My Love

12-18 Month Dog Class
1st Tyrone Best Of My Love


Winners Bitch: (1-2-3-1)
Skyfalls Keela Mother Of Dragons

Reserve Winners Bitch
Lach Faire's Powers Gold Label

Junior Puppy Bitch Class
1st Lach Faire's Powers Gold Label

12-18 Month Bitch Class
1st Skyfalls Keela Mother Of Dragons

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GChB Ghostpine's Quantum Leap

Best Of Opposite Sex
Hillside Morrigan

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Hillside Hugo Strange

Select Dog
GCh Distaff Black Bart


Winners Dog: (1-2-2-0)
Hillside Hugo Strange

Open Dog Class
1st Hillside Hugo Strange


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Hillside Morrigan

Reserve Winners Bitch
DNZ Darby's Delight

12-18 Month Bitch Class
1st Hillside Morrigan

Open Bitch Class
1st DNZ Darby's Delight

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Windacre Scottish Mist

Best Puppy In Breed
Windacre Scottish Mist



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Windacre Scottish Mist

Senior Puppy Bitch Class
1st Windacre Scottish Mist





Group 5 - Laurie Campbell Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lionking Blaze Of Glory
  Pekingese   57
Group 2nd   
Ch Eleki Xoe's That's All Jack
  Pug   53
Group 3rd   
GChS MistyTrails H'dalgos Chido Wey
  Havanese   48
Group 4th   
Ch Maldonfox Roeders Strait Razor
  Toy Fox Terrier   40
BPIG    Xoe's Off With Their Heads   Pug   N/A
Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Sigma Chi's Abby Lane At Mountainview

Best Puppy In Breed
Sigma Chi's Abby Lane At Mountainview


Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Pastel's Web Of Lies

Best Of Opposite Sex
Ch Pastel's Big Little Lie

Best Puppy In Breed
Ch Pastel's Web Of Lies


Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Montclaire's Daydream Believer



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Montclaire's Daydream Believer

Reserve Winners Bitch
Montclaire's Don't Stop Me Now

12-18 Month Bitch Class
1st Montclaire's Don't Stop Me Now

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Montclaire's Daydream Believer

Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 7 pts (1-3-3-1)
GCh Crestars Zhen Spilling The Beanz HL

Best Of Opposite Sex
Ch Shantel's Midnight Moonlight

Best Of Winners: (1-3-3-1)
Shantel's Exquisite Angele

Best Puppy In Breed
GChB Tanooki Suit Of Lore

Select Dog
GChB Tanooki Suit Of Lore


Winners Dog: (1-3-3-1)
Muso Grazioso Steve

Open Dog Class
1st Muso Grazioso Steve

Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
LouLou-D'Amour De La Vanille Bourbon

Best Of Opposite Sex
Chapala Bay's Do-Re-Mi

Best Of Winners: (1-1-0-0)
LouLou-D'Amour De La Vanille Bourbon


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Chapala Bay's Do-Re-Mi

12-18 Month Bitch Class
1st Chapala Bay's Do-Re-Mi

Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Karakorum's Kiss Me Kate

Best Puppy In Breed
Karakorum's Let Vermillion Reign



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Karakorum's Kiss Me Kate

Reserve Winners Bitch
Karakorum's Let Vermillion Reign

Junior Puppy Bitch Class
1st Karakorum's Let Vermillion Reign
2nd Karakorum's Victoria's Secret

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Karakorum's Kiss Me Kate

Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 7 pts (0-2-3-3)
GChS MistyTrails H'dalgos Chido Wey

Best Of Opposite Sex
Ch Havasmallpaw Princess Leia

Best Puppy In Breed
Ch Wysteria & HBH Simply Irresistible

Select Dog
Havasmallpaw Zorro The Bandit

Select Bitch
GChB Specialty Dolce's Gucci



Winners Bitch: (0-2-3-3)
Sonrisas Ms T At Havasmallpaw

Reserve Winners Bitch
Luckystryke Havii I'm A Believer

Senior Puppy Bitch Class
1st Luckystryke Havii I'm A Believer

Open Bitch Class
1st Sonrisas Ms T At Havasmallpaw

Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Diavolino's Eleventh Hour

Best Puppy In Breed
GCh Diavolino's Eleventh Hour



Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 8 pts (3-2-3-1)
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher

Best Of Opposite Sex
Magic's Fire And Ice

Best Of Winners: (3-2-3-1)
Rae Anne's Off The Grid

Best Puppy In Breed
Rae Anne's Off The Grid

Select Dog
GCh Pixel Animato A Link Between Worlds

Select Bitch
Ch Nanrich Topflite Never Say Never


Winners Dog: (3-2-3-1)
Rae Anne's Off The Grid

Reserve Winners Dog
Bluechip Meet Me At Gibraltar

Junior Puppy Dog Class
1st Rae Anne's Off The Grid

12-18 Month Dog Class
1st Bluechip Meet Me At Gibraltar

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Prestwick's Here For A Good Time


Winners Bitch: (3-2-3-1)
Magic's Fire And Ice

Reserve Winners Bitch
Prestwick's Lady On Fire

Senior Puppy Bitch Class
1st Magic's Fire And Ice

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Prestwick's Lady On Fire

Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GChG Lionking Blaze Of Glory

Best Of Opposite Sex
Ch Diaquiris Wicked At Lionheart

Best Puppy In Breed
Ch Diaquiris She's All That

Select Bitch
Ch Diaquiris She's All That



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Diaquiris Secret Siren

Senior Puppy Bitch Class
1st Diaquiris Secret Siren

Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Firesprite Code Talker

Best Of Opposite Sex
Arwins Billie Holiday

Best Puppy In Breed
Ch Firesprite Code Talker



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Arwins Billie Holiday

Reserve Winners Bitch
Tofini Butter Me Up

Senior Puppy Bitch Class
1st Tofini Butter Me Up

Open Bitch Class
1st Arwins Billie Holiday

Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 4 pts (0-2-3-0)
GChB Eleki Xoe's That's All Jack

Best Of Opposite Sex
Xoe Eleki's Layla

Best Puppy In Breed
Xoe's Off With Their Heads

Select Dog
GChB Zevald's Star Magic Of Brynmill



Winners Bitch: (1-3-0-0)
Xoe Eleki's Layla

Reserve Winners Bitch
Xoe's Off With Their Heads

Junior Puppy Bitch Class
1st Xoe's Off With Their Heads

12-18 Month Bitch Class
1st Xoe Eleki's Layla

Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Annevan Salem V Scion Of Lore


Winners Dog: (1-0-0-0)
Annevan Salem V Scion Of Lore

12-18 Month Dog Class
1st Annevan Salem V Scion Of Lore


Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Maldonfox Roeders Strait Razor



Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Zoey Crystal Of The York

Best Of Opposite Sex
CwnAnnwn The Yorkhouse Cheek Of Him

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Zoey Crystal Of The York

Best Puppy In Breed
CwnAnnwn The Yorkhouse Cheek Of Him


Winners Dog: (1-3-0-0)
CwnAnnwn The Yorkhouse Cheek Of Him

Junior Puppy Dog Class
1st CwnAnnwn The Yorkhouse Cheek Of Him


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Zoey Crystal Of The York

Reserve Winners Bitch
Tarmar Irish Cream At CwnAnnwn

12-18 Month Bitch Class
1st Zoey Crystal Of The York

Open Bitch Class
1st Tarmar Irish Cream At CwnAnnwn
2nd CwnAnnwn's Thum Ba Lina





Group 6 - Robert Rowbotham Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Mrang Belcourt Journey To Midori
  Poodle (Miniature)   45
Group 2nd   
GCh Beaukees Southern Comfort Zone
  Keeshond   44
Group 3rd   
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   41
Group 4th   
Ch Rakaro's Cause 'n Chaos
  Bulldog   31
BPIG    Jaset Steadfast Dafne At Arreau   Poodle (Standard)   N/A
Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cumulus Cabochon Roaring Lion



Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Rakaro's Cause 'n Chaos

Select Bitch
Ch Rugerlane's Grande Caramel Macchiato



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Rakaro's Cause 'n Chaos

Reserve Winners Bitch
Rugerlane's Foolish Games Of Canis Maj

12-18 Month Bitch Class
1st Rakaro's Cause 'n Chaos

Open Bitch Class
1st Rugerlane's Foolish Games Of Canis Maj

Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
Estate's Alexander Shamus

Best Of Opposite Sex
GChB Winterspear Atari Dreams

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Estate's Alexander Shamus

Best Puppy In Breed
Estate's Alexander Shamus

Select Dog
GCh Echoview N Sevenmoons Grand Design


Winners Dog: (2-2-1-1)
Estate's Alexander Shamus

Reserve Winners Dog
Echoview Dylan Blue Furever

Junior Puppy Dog Class
1st Estate's Alexander Shamus

12-18 Month Dog Class
1st Echoview Dylan Blue Furever


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Echoviews Wild Alberta Rose

Reserve Winners Bitch
Carriagedals Inis Mona The Wild Rose

Junior Puppy Bitch Class
1st Carriagedals Inis Mona The Wild Rose

Canadian Bred Bitch Class
1st Echoviews Wild Alberta Rose

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh Flamant Franco Allegretto

Best Of Opposite Sex
D-Purple Rayn In April

Best Of Winners: (1-1-2-0)
BFF's X'cuse Me While I Kiss The Sky

Best Puppy In Breed
BFF's X'cuse Me While I Kiss The Sky

Select Dog
Ch Shades Of Gold


Winners Bitch: (1-1-2-0)
D-Purple Rayn In April

Junior Puppy Bitch Class
1st D-Purple Rayn In April

Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChB Beaukees Southern Comfort Zone

Best Of Opposite Sex
Beaukees Wild Irish Rose

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Beaukees Tennessee Toddy

Best Puppy In Breed
Beaukees Wild Irish Rose


Winners Dog: (1-1-1-0)
Beaukees Tennessee Toddy

Open Dog Class
1st Beaukees Tennessee Toddy


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Beaukees Wild Irish Rose

Junior Puppy Bitch Class
1st Beaukees Wild Irish Rose

Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Apsolutely Red Red Whine



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Monterrez Superstar

Select Dog
Ch Delamer Sea Red Sky At Night



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Kibo No Hoshi d'Urajiro

Best Of Opposite Sex
Timberfox's Ruby Red Chianti Reserva Sunojo


Judge: Laurie Campbell

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Halo's Raising A Little Hell At Whissler

Best Of Opposite Sex
Halo 'n Whissler Shake It Like Beonce

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Halo's Raising A Little Hell At Whissler

Best Puppy In Breed
Halo's Raising A Little Hell At Whissler


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Halo 'n Whissler Shake It Like Beonce

Reserve Winners Bitch
Sunside Valley Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Halo 'n Whissler Shake It Like Beonce

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sunside Valley Girl

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Adominos Brynmill Some Like It Hot At Tyrone




Group 7 - Robert Rowbotham Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Tumbleweed Valubal Gamechanger
  Old English Sheepdog   59
Group 2nd   
GCh Mystic Suntime Everclear
  Shetland Sheepdog   58
Group 3rd   
GCh Woodside's Kahlua PP
  German Shepherd Dog   38
Group 4th   
GChB Vulcan's Bleue At Bayouland
  Australian Shepherd   33
BPIG   
Feoras & Caradilis Rising Fortune
  Collie (Smooth)   N/A
Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Reel Austlyn Ksenia Crown Royal Flush

Best Of Opposite Sex
Hillhaven's Reel Lucky Star

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Reel Austlyn Ksenia Crown Royal Flush

Best Puppy In Breed
Reel Austlyn Ksenia Crown Royal Flush


Winners Dog: (1-1-0-0)
Hillhaven's Reel Lucky Star

Junior Puppy Dog Class
1st Hillhaven's Reel Lucky Star


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Reel Austlyn Ksenia Crown Royal Flush

Senior Puppy Bitch Class
1st Reel Austlyn Ksenia Crown Royal Flush

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 6 pts (0-3-2-2)
GChS Vulcan's Bleue At Bayouland

Best Of Opposite Sex
GChS Tresrullah's Holler At Ya Boy

Best Puppy In Breed
Sixx Belles Til Midnite In Memphis

Select Dog
Ch Dancin' Eyes Memphis Legend

Select Bitch
Ch Kiji Moral Of The Story



Winners Bitch: (0-3-2-2)
Sixx Belles Til Midnite In Memphis

Reserve Winners Bitch
Turbar's Abominable

Senior Puppy Bitch Class
1st Sixx Belles Til Midnite In Memphis

12-18 Month Bitch Class
1st Incognito Star Snow Winner

Open Bitch Class
1st Turbar's Abominable

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Corimist Destiny Awaits

Best Of Opposite Sex
Rhosown's Anchor My World

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Rhosown's Anchor My World


Winners Dog: (1-1-0-1)
Rhosown's Anchor My World

Open Dog Class
1st Rhosown's Anchor My World

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Ame Magnanime Hugues Rebell

Best Of Opposite Sex
Niobe De L'Ame Du Loup



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Niobe De L'Ame Du Loup

Open Bitch Class
1st Niobe De L'Ame Du Loup

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Belgiador Heart And Soul Forever

Best Puppy In Breed
Belgiador Heart And Soul Forever


Winners Dog: (1-0-0-0)
Belgiador Heart And Soul Forever

Senior Puppy Dog Class
1st Belgiador Heart And Soul Forever


Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Bon Idee's Tranquility For Afterglow

Best Of Opposite Sex
Aktiv's Angelbrin's I've Got A Dream

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Bon Idee's Tranquility For Afterglow


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Aktiv's Angelbrin's I've Got A Dream

Canadian Bred Bitch Class
1st Aktiv's Angelbrin's I've Got A Dream

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rainycreek Tallywood Coquette



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Feoras & Caradilis Rising Fortune

Best Puppy In Breed
Feoras & Caradilis Rising Fortune



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Feoras & Caradilis Rising Fortune

Junior Puppy Bitch Class
1st Feoras & Caradilis Rising Fortune

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GChB Sugarok Magical Mystery Tour

Best Of Opposite Sex
Bearspaw Whitebark Witbier

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Bearspaw Whitebark Witbier

Select Dog
GChB Orical Outback Adventure


Winners Dog: (1-2-2-1)
Snowventure Karhu's Adventure

Open Dog Class
1st Snowventure Karhu's Adventure

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
GChB Woodside's Kahlua PP

Best Of Opposite Sex
GCh Mystksand Street Justice At Kylone

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Mystksand Trick Or Treat Luckystryke

Best Puppy In Breed
Maxcell's Vicious Rumors

Select Bitch
GCh Starrdogs Grace And Grit


Winners Dog: (1-1-1-2)
Maxcell's Vicious Rumors

Junior Puppy Dog Class
1st Maxcell's Vicious Rumors


Winners Bitch: (1-1-1-2)
Mystksand Trick Or Treat Luckystryke

12-18 Month Bitch Class
1st Mystksand Trick Or Treat Luckystryke

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Keecams Almond Joy 2E



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kyon's Fredens Prins



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger



Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Katia de Fillobull

Best Of Opposite Sex
Praderia Y Ariosa Racing The Storm

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Katia de Fillobull

Best Puppy In Breed
Praderia Y Ariosa Racing The Storm


Winners Dog: (1-2-0-0)
Praderia Y Ariosa Racing The Storm

Junior Puppy Dog Class
1st Praderia Y Ariosa Racing The Storm


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Katia de Fillobull

Reserve Winners Bitch
Zorrazo Firecracker

Open Bitch Class
1st Katia de Fillobull
2nd Zorrazo Firecracker

Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Coedwig's Dancing In The Snow


Winners Dog: (1-0-0-0)
Coedwig's Dancing In The Snow

12-18 Month Dog Class
1st Coedwig's Dancing In The Snow


Judge: Robert Rowbotham

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Ch Redrose's Amazing Grace

Best Of Opposite Sex
Khaskova's Second Edition

Select Bitch
Ch Redrose's Peppermint Patty


Winners Dog: (1-0-0-2)
Khaskova's Second Edition

Open Dog Class
1st Khaskova's Second Edition


Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit . We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By