Brantford & District Kennel & Obedience Club
Sunday, December 12, 2021 - Ltd Show - Dogs of Asia



Related Results

Conformation

Friday, December 10
Friday, December 10 (Ltd Show - Group 3)
Saturday, December 11
Saturday, December 11 (Ltd Show - Dogs of Great Britain)
Sunday, December 12
Sunday, December 12 (Ltd Show - Dogs of Asia)



Results courtesy of:


--- MJN Show Services---
Your exhibitor-friendly show services!
Phone: (416) 759-8593
www.mjnshowservices.com










Limited Breed - Pamela Bruce Top Dog
Points
Best In Limited Breeds Show   
Ch Lyrical's Let Me Tell You
  Afghan Hound   0
Best Puppy in Limited Breeds Show   
Windstorm Dream Weaver Denali
  Saluki   0




Group 2 - Pamela Bruce Top Dog
Points
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChS Lyrical's Let Me Tell You

Best Of Opposite Sex
Charsada Heaven And Earth

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Charsada Vengeance Is Mine


Winners Dog: (1-2-1-0)
Charsada Vengeance Is Mine


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Charsada Heaven And Earth

Reserve Winners Bitch
Charsada Drums Of Autumn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Icycold Sixth Cent

Best Puppy In Breed
Icycold Sixth Cent



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Icycold Sixth Cent

Reserve Winners Bitch
Icycold Parallels Sixth Avenue


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Windstorm Dream Weaver Denali

Best Of Opposite Sex
GCh Zahara Aindifae Al Daoud

Best Puppy In Breed
Windstorm Dream Weaver Denali


Winners Dog: (1-0-0-1)
Windstorm Dream Weaver Denali



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Pamela Bruce Top Dog
Points
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Indevor High On Life




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Pamela Bruce Top Dog
Points
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GChS Sassytails I Go Commando

Best Puppy In Breed
Koopa King Of Lore


Winners Dog: (2-0-1-0)
Wind Like A Rolling Stone

Reserve Winners Dog
Koopa King Of Lore



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Lionheart Mi Supa Monsuta



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Siosalach's Hammin It Up




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 6 - Pamela Bruce Top Dog
Points
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Long Feng Nightcrawler

Select Dog
GCh Rio's Sherlock Bones




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChS Wolfriver's Taiho Koki

Best Of Opposite Sex
Hibiscus Chisana Takaramono

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Hibiscus Chisana Takaramono

Best Puppy In Breed
Hibiscus Chisana Takaramono


Winners Dog: (1-1-1-0)
Kortars Akashi Shiganosuke


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Hibiscus Chisana Takaramono


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Pamela Bruce

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Litomada's Every Loves




Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By