South Shore Kennel Club
Sunday, June 7, 2015 - Show 3



Related Results

Conformation

Saturday, June 06 (Show 1)
Saturday, June 06 (Show 2)
Sunday, June 07 (Show 3)
Sunday, June 07 (Show 4)

Obedience

Saturday, June 06 (Obedience Trial 1)
Sunday, June 07 (Obedience Trial 2)

Rally Obedience

Saturday, June 06 (Rally Obedience Trial 1)
Sunday, June 07 (Rally Obedience Trial 2)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Charles Bett
Australian Shepherd  
Ch Copperridge's Win Advisory
Points: 105 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Charles Bett
Pomeranian  
Ch Chriscendo Connoisseur
Best Puppy In Show
Judge: Charles Bett
Spaniel (English Springer)  
Segre's Big Cheese at Remme
Best Baby Puppy In Show
Judge: Charles Bett
Dachshund (Standard Wire-Haired)  
Raydachs Firefly SW








Group 1 - Letitia Bett Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Mistcurl's MacCaskill Dhu
  Retriever (Curly-Coated)   20
Group 2nd   
GCh Legacyk So What's Your Point
  Pointer (German Short-Haired)   19
Group 3rd    Ambercreek's Gold Nugget   Retriever (Golden)   18
Group 4th   
Segre's Big Cheese at Remme
  Spaniel (English Springer)   12
BPIG   
Segre's Big Cheese at Remme
  Spaniel (English Springer)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Ignatio del Fiume
  Lagotto Romagnolo   0
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
HickoryTavern Secret Entourage



Winners Bitch: (0-1-0-0)
HickoryTavern Secret Entourage

Open Bitch Class
1st HickoryTavern Secret Entourage


Class results courtesy of: John Macdonald



3-6 Month Dog Class
1st Ignatio del Fiume



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Legacyk So What's Your Point




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mistcurl's MacCaskill Dhu




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Fleetwing's Fly Me To The Moon



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 5 pts (3-2-1-0)
Ambercreek's Gold Nugget

Best Of Opposite Sex
Freelin's Peaceful Easy Feelin

Best Of Winners: (3-2-1-0)
Ambercreek's Gold Nugget

Best Puppy In Breed
Ambercreek's Miss Ellie May

Select Dog
GCh Amberview Socie'te' Cartier


Winners Bitch: (3-2-1-0)
Freelin's Peaceful Easy Feelin

Reserve Winners Bitch
Ambercreek's Miss Ellie May

Junior Puppy Bitch Class
1st Ambercreek's Miss Ellie May

Open Bitch Class
1st Freelin's Peaceful Easy Feelin

3-6 Month Bitch Class
1st Harmony's Graded On Top


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
Ch Wildbrook's Seahawk

Best Of Opposite Sex
Ch Loyal Labradors Leighra Laced With Promise

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Doukare's A Buddy For Me

Best Puppy In Breed
Doukare's A Buddy For Me

Select Dog
GCh Everwoods All Fired Up


Winners Dog: (1-3-2-1)
Doukare's A Buddy For Me

Senior Puppy Dog Class
1st Doukare's A Buddy For Me


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Wildbrook's Seacoral

Reserve Winners Bitch
Startop Everwood Infamous Angel

Junior Puppy Bitch Class
1st Startop Everwood Infamous Angel

Canadian Bred Bitch Class
1st Wildbrook's Seacoral
2nd Moorbern's Loyal La Salle

3-6 Month Bitch Class
1st Everwood's Paint It Black


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Whidbey's Charleston Chew




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Segre's Big Cheese at Remme

Best Puppy In Breed
Segre's Big Cheese at Remme


Winners Dog: (1-0-0-0)
Segre's Big Cheese at Remme

Junior Puppy Dog Class
1st Segre's Big Cheese at Remme



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Akar Sir Newman At Egerton NS




Class results courtesy of: John Macdonald




Group 2 - Charles Bett Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Lorricbrook Albelarm Believer
  Whippet   13
Group 2nd    Livewire Made in America   Dachshund (Standard Wire-Haired)   12
Group 3rd   
GCh Grandgables Lil Fancy Flirt ML
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   10
Group 4th   
Ch Polo's Crime Of Passion At Xenos
  Afghan Hound   8
BPIG    Leoralees Its All About Me MW   Dachshund (Miniature Wire-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Raydachs Firefly SW
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   0
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Polo's Crime Of Passion At Xenos




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Miloki's Trouble B'rooing



3-6 Month Bitch Class
1st Miloki's Abstract Art


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch TG Rock Paper Scissors Lizard Spock

Best Of Opposite Sex
Jalhar Traveller Girl



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Jalhar Traveller Girl

12-18 Month Bitch Class
1st Jalhar Traveller Girl


Class results courtesy of: John Macdonald



3-6 Month Dog Class
1st Justart Poetry To Windspirit



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Grandgables Lil Fancy Flirt ML



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Kleinteck Six Days in May MLC

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kleinteck Six Days in May MLC


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Leoralees Its All About Me MW

Best Puppy In Breed
Leoralees Its All About Me MW



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Leoralees Its All About Me MW

Senior Puppy Bitch Class
1st Leoralees Its All About Me MW


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Telkel Encore Une Manigance SL




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Livewire Made in America

Best Of Opposite Sex
Ch Harbour Deep Rollin In Clover SW


Winners Dog: (1-0-0-1)
Livewire Made in America

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Livewire Made in America


3-6 Month Bitch Class
1st Raydachs Firefly SW


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch GrandCru Is Solinas




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Trumphill's Exquisite Lizzie

Select Bitch
Ch Paradigm's Winds Of Winter



3-6 Month Bitch Class
1st Ridishia Closer To The Heart


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Lorricbrook Albelarm Believer




Class results courtesy of: John Macdonald




Group 3 - Letitia Bett Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Pine Ridge's Huckleberry Finn
  Bullmastiff   18
Group 2nd   
GCh Lagarada's Lil'Bit of Magic
  Great Dane   15
Group 3rd    Goldwater's Silver Tip   Portuguese Water Dog   13
Group 4th   
Ch Dushanbe's Dreamboat
  Samoyed   11
BPIG   
Ch Dushanbe's Dreamboat
  Samoyed   N/A
Best Baby Puppy In Group No Entry
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Cinnrhee's Bet'n On The River

Best Of Opposite Sex
Top Hat's Irresistible Marder

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Cinnrhee's Bet'n On The River


Winners Dog: (1-1-0-0)
Cinnrhee's Bet'n On The River

12-18 Month Dog Class
1st Cinnrhee's Bet'n On The River


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Top Hat's Irresistible Marder

Open Bitch Class
1st Top Hat's Irresistible Marder


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh Pine Ridge's Huckleberry Finn

Best Of Opposite Sex
Ch Maribelle's Unforgettable Fire

Select Dog
Ch Maribelle's Get On Your Boots




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-1-1-0)
Ch Credi Del Ecousse

Best Of Opposite Sex
Ciana Del Ecousse



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Ciana Del Ecousse

12-18 Month Bitch Class
1st Ciana Del Ecousse


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sioul's Black Caviar




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Lagarada's Lil'Bit of Magic

Best Of Opposite Sex
Ch Karador's Fish House Punch




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Goldwater's Silver Tip



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Goldwater's Silver Tip

Reserve Winners Bitch
Goldwater's Penelope

12-18 Month Bitch Class
1st Goldwater's Silver Tip

Open Bitch Class
1st Goldwater's Penelope


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChEx Dushanbe's Dreamboat

Best Of Opposite Sex
GCh Dushanbe's Let It Snow

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Dushanbe's What's the Scoop

Best Puppy In Breed
GChEx Dushanbe's Dreamboat


Winners Dog: (1-1-1-1)
Dushanbe's What's the Scoop

Junior Puppy Dog Class
1st Dushanbe's What's the Scoop


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Dushanbe's Oh What Fun

Junior Puppy Bitch Class
1st Dushanbe's Oh What Fun


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Skansen's Big Girls Don't Cry



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Skansen's Big Girls Don't Cry

12-18 Month Bitch Class
1st Skansen's Big Girls Don't Cry


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Chimini's Vanessa Russo

Best Of Opposite Sex
Chimini's In This Together

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Chimini's Vanessa Russo


Winners Dog: (1-1-0-0)
Chimini's In This Together

Open Dog Class
1st Chimini's In This Together


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Chimini's Vanessa Russo

Open Bitch Class
1st Chimini's Vanessa Russo


Class results courtesy of: John Macdonald




Group 4 - Charles Bett Top Dog
Points
Group 1st   Ch Wintergems Teddy Bear   West Highland White Terrier   9
Group 2nd   
Rootn Polarexpress By Chewbacca
  Bull Terrier   7
Group 3rd    Fyrewyre Dragonfox Hellfire   Fox Terrier (Wire)   6
Group 4th   
Regalridge Amelia Airedale III
  Airedale Terrier   5
BPIG    Fyrewyre Dragonfox Hellfire   Fox Terrier (Wire)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Caudlewood's Ocean Pearl
  Parson Russell Terrier   0
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Regalridge Amelia Airedale III

Best Puppy In Breed
Regalridge Amelia Airedale III



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Regalridge Amelia Airedale III

Senior Puppy Bitch Class
1st Regalridge Amelia Airedale III


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Maybush Red G'Day Shayla



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Maybush Red G'Day Shayla

Reserve Winners Bitch
Laspalmas Lucky Nomad Lady

12-18 Month Bitch Class
1st Maybush Red G'Day Shayla

Open Bitch Class
1st Laspalmas Lucky Nomad Lady


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Bernfield's Pee Wee Herman

Best Of Opposite Sex
Bernfield's Moorbern Moxie

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Bernfield's Pee Wee Herman


Winners Dog: (1-1-1-0)
Bernfield's Pee Wee Herman

Open Dog Class
1st Bernfield's Pee Wee Herman


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Bernfield's Moorbern Moxie

12-18 Month Bitch Class
1st Bernfield's Moorbern Moxie


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rootn Polarexpress By Chewbacca



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fyrewyre Dragonfox Hellfire

Best Puppy In Breed
Fyrewyre Dragonfox Hellfire



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fyrewyre Dragonfox Hellfire

Junior Puppy Bitch Class
1st Fyrewyre Dragonfox Hellfire


Class results courtesy of: John Macdonald




3-6 Month Bitch Class
1st Caudlewood's Ocean Pearl


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Wintergems Teddy Bear

Best Of Opposite Sex
GCh Whiteheather WYSIWYG




Class results courtesy of: John Macdonald




Group 5 - Letitia Bett Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Chriscendo Connoisseur
  Pomeranian   20
Group 2nd   
Rockhurst's Smile
  Havanese   17
Group 3rd   
GCh Cheristar's It's In His Kiss
  Miniature Pinscher   15
Group 4th   
Ch Diamond Sand's Simply Perfect
  Pug   14
BPIG    Gnomehavens Saint Camber   Papillon   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Annadeans Sassy Lassie
  Silky Terrier   0
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Zhen's Three Ring Circus


Winners Dog: (1-0-0-0)
Zhen's Three Ring Circus

Open Dog Class
1st Zhen's Three Ring Circus



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Jolly Jumper des Jardins de Gossypium

Best Of Opposite Sex
Jade Du Domaine De Polana

Best Puppy In Breed
Jade Du Domaine De Polana



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Jade Du Domaine De Polana

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Jade Du Domaine De Polana


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Rockhurst's Smile

Select Bitch
Ch Hekarwe Little Wonder Of Oz




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Folklore Pineridge Pot Of Gold

Best Of Opposite Sex
GCh Kabecca Grayson Firefly


Winners Dog: (1-0-1-1)
Kabecca Grayson Vindicator

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Kabecca Grayson Vindicator



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Cheristar's It's In His Kiss




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Fantasy's Que Sera Sera Chi Chi

Best Of Opposite Sex
Jasione's Lara

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Gnomehavens Saint Camber

Best Puppy In Breed
Gnomehavens Saint Camber


Winners Dog: (1-2-1-0)
Gnomehavens Saint Camber

Senior Puppy Dog Class
1st Gnomehavens Saint Camber


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Jasione's Lara

Reserve Winners Bitch
Kinduhaven's Sugar'N Sass

Junior Puppy Bitch Class
1st Jasione's Lara

Senior Puppy Bitch Class
1st Kinduhaven's Sugar'N Sass


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Chriscendo Connoisseur

Best Of Opposite Sex
Chriscendo Chandelier

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Chriscendo Chandelier


Winners Dog: (1-1-1-0)
Chriscendo Call Of The Sun

Open Dog Class
1st Chriscendo Call Of The Sun


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Chriscendo Chandelier

Open Bitch Class
1st Chriscendo Chandelier


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GCh Diamond Sand's Simply Perfect

Best Of Opposite Sex
GCh Riverview's Ms. Belle Starr

Select Dog
Ch Spicerack's Hot Chilli Pepper




Class results courtesy of: John Macdonald




3-6 Month Bitch Class
1st Annadeans Sassy Lassie


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Letitia Bett

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Risha Heir Of The Dog


Winners Dog: (1-0-1-0)
Shan Yhaven Secret Weapon

Open Dog Class
1st Shan Yhaven Secret Weapon



Class results courtesy of: John Macdonald




Group 6 - Charles Bett Top Dog
Points
Group 1st    Vetset Winner Takes It All   Poodle (Standard)   8
Group 2nd    Opal's A Justified Edition   Shih Tzu   7
Group 3rd   
Ch Arisu's I'm Your Man
  Shiba Inu   6
Group 4th   
Ch Jet's Illustrious Gypsy
  Schipperke   5
BPIG    Vetset Winner Takes It All   Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Onsengeltje Secret Endeavour
  Dalmatian   0
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bluemount Silver Spirit




Class results courtesy of: John Macdonald



3-6 Month Dog Class
1st Onsengeltje Secret Endeavour



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Seawind's Rocky Shore

Best Of Opposite Sex
GCh Bijzondere Wilhelmina of James

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Draakring Come Let Me Whisper


Winners Dog: (1-1-1-1)
Draakring Come Let Me Whisper

Open Dog Class
1st Draakring Come Let Me Whisper


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Draakring's Whisper In Time

Open Bitch Class
1st Draakring's Whisper In Time


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Vetset Winner Takes It All

Best Puppy In Breed
Vetset Winner Takes It All



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Vetset Winner Takes It All

Junior Puppy Bitch Class
1st Vetset Winner Takes It All


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Jet's Illustrious Gypsy




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Arisu's I'm Your Man




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Opal's A Justified Edition



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Opal's A Justified Edition

Open Bitch Class
1st Opal's A Justified Edition


Class results courtesy of: John Macdonald


Group 7 - Charles Bett Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Copperridge's Win Advisory
  Australian Shepherd   11
Group 2nd   
Ch Paray's Fabulousity
  Shetland Sheepdog   10
Group 3rd   
Ch Medway's Aleck Chase
  Collie (Rough)   8
Group 4th   
Corhil Diamond Dust At Aldercrest
  Welsh Corgi (Pembroke)   5
BPIG   
Ch Paray's Fabulousity
  Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Novacoast EZ to Infatuate   Australian Shepherd   0
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Agassiz's Come From Away




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Copperridge's Win Advisory



Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Medway's Aleck Chase

Best Of Opposite Sex
Feoras Heart Bandit

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Feoras Fierce Commotion


Winners Dog: (1-1-1-0)
Feoras Fierce Commotion

12-18 Month Dog Class
1st Feoras Fierce Commotion

3-6 Month Dog Class
1st Medway's Power of Love


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Feoras Heart Bandit

12-18 Month Bitch Class
1st Feoras Heart Bandit

3-6 Month Bitch Class
1st Medway's Hugs And Kisses


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Cardross M'Lady Pure N Sweet




Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Helwinn's Buttercup Berry Baby

Best Of Opposite Sex
Pacco von Micurs

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Helwinn's Buttercup Berry Baby

Best Puppy In Breed
Pacco von Micurs


Winners Dog: (1-1-0-0)
Pacco von Micurs

Senior Puppy Dog Class
1st Pacco von Micurs


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Helwinn's Buttercup Berry Baby

Open Bitch Class
1st Helwinn's Buttercup Berry Baby


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Paray's Fabulousity

Best Of Opposite Sex
Sunnyseas Madd About Tango

Best Puppy In Breed
GCh Paray's Fabulousity



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Sunnyseas Madd About Tango

Open Bitch Class
1st Sunnyseas Madd About Tango


Class results courtesy of: John Macdonald
Judge: Charles Bett

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Corhil Diamond Dust At Aldercrest

Best Puppy In Breed
Curig FaerieTale Keltic Magick



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Corhil Diamond Dust At Aldercrest

Reserve Winners Bitch
Curig FaerieTale Keltic Magick

Senior Puppy Bitch Class
1st Curig FaerieTale Keltic Magick

Open Bitch Class
1st Corhil Diamond Dust At Aldercrest


Class results courtesy of: John Macdonald
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By