Grey-Bruce Kennel & Obedience Club
Thursday, August 4, 2022 - Show-5



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS RBIS CAN GCHS / AM CH / RO JCH Midnight Lady's Rumble In The Jungle, AOM
"Zombie"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Zsuzsa Somos-Soos, Christina Koffman-Heard, Daniel Koffman and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Stephen Dainard
Shetland Sheepdog  
GCh Laureate Diamond Is Forever
Points: 140 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Stephen Dainard
Retriever (Labrador)  
GChS Danrich On D'Run To Maktawae
Points: 114
Best Puppy In Show
Judge: Stephen Dainard
Havanese  
Ch WeylinMarsh's Thyme After Time
Best Baby Puppy In Show
Judge: Stephen Dainard
Poodle (Miniature)  
Denali's Best Get Your Wallet
Best Bred By Exhibitor In Show
Judge: Stephen Dainard
Welsh Corgi (Pembroke)   Bredright Gift Of Gold








Group 1 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Danrich On D'Run To Maktawae
  Retriever (Labrador)   26
Group 2nd   
GCh Nanjay's Altitude
  Spaniel (English Springer)   20
Group 3rd   
Ch Springrun's Hotter Than That
  Pointer (German Short-Haired)   18
Group 4th   
Ch Fly Golden Show Me The Way
  Retriever (Golden)   16
BPIG   
Wynder's Shark Infested Waters
  Weimaraner   N/A
Best Baby Puppy In Group    Wynridge's Caffe Misto   Spaniel (American Cocker)   0
Best BBE In Group   
Wynder's Shark Infested Waters
  Weimaraner   0
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Springrun's Hotter Than That

Best Of Opposite Sex
Legacyk Twice The Heat

Best Puppy In Breed
Legacyk Twice The Heat



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Legacyk Twice The Heat

Junior Puppy Bitch Class
1st Legacyk Twice The Heat

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sun Devil Stormy Chardonnay Karma



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sun Devil Stormy Chardonnay Karma

12-18 Month Bitch Class
1st Sun Devil Stormy Chardonnay Karma

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Rush's True Illusion

Best Of Opposite Sex
Butterblac's Designated Survivor


Winners Dog: (1-0-0-1)
Butterblac's Designated Survivor

12-18 Month Dog Class
1st Butterblac's Designated Survivor


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 7 pts (2-4-1-1)
Ch Fly Golden Show Me The Way

Best Of Opposite Sex
Brevmacs Eye Of The Storm

Best Of Winners: (2-4-1-1)
Brevmacs Eye Of The Storm

Best Puppy In Breed
Goldpaw's We Adore You

Select Dog
Ch Dovecottage New Sheriff Intown


Winners Bitch: (2-4-1-1)
Goldpaw's We Adore You

Reserve Winners Bitch
Cedargrove's Rise From The Ashes

Junior Puppy Bitch Class
1st Goldpaw's We Adore You

12-18 Month Bitch Class
1st Dreamstorie Jersey I've Got A Feeling

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cedargrove's Rise From The Ashes

Open Bitch Class
1st Storiline Carmen Sandiego

4-6 Month Bitch Class
1st Rose Tree's For Schitts 'n Giggles
2nd Maplelane's Jelly Of My Boogie

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GChEx Danrich On D'Run To Maktawae

Best Of Opposite Sex
Castilleja's Hot & Spicy At Saugeen

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Castilleja's Hot & Spicy At Saugeen

Select Dog
GCh Labradale's Big Whiskey

Select Bitch
Kirklands Hidden Gem


Winners Dog: (1-2-2-1)
Chilbrook Bounty Hunter

Open Dog Class
1st Chilbrook Bounty Hunter


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Castilleja's Hot & Spicy At Saugeen

Reserve Winners Bitch
Wimberway's Trick Or Treat

12-18 Month Bitch Class
1st Castilleja's Hot & Spicy At Saugeen

Open Bitch Class
1st Wimberway's Trick Or Treat

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Senterstone Twist Of Fate Usa


Winners Dog: (1-0-0-0)
Senterstone Twist Of Fate Usa

Open Dog Class
1st Senterstone Twist Of Fate Usa


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Blackgem's Party In The Ring

Best Of Opposite Sex
Blackgem's Party Like A Rockstar

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Blackgem's Party In The Ring

Best Puppy In Breed
Blackgem's Rocket Man


Winners Dog: (2-1-0-0)
Blackgem's Party Like A Rockstar

Reserve Winners Dog
Blackgem's Rocket Man

Junior Puppy Dog Class
1st Blackgem's Rocket Man

12-18 Month Dog Class
1st Blackgem's Party Like A Rockstar

4-6 Month Dog Class
1st Wynridge's Caffe Misto


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Blackgem's Party In The Ring

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Blackgem's Party In The Ring

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cockerlea's Gift To Bosworth


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cockerlea's Gift To Bosworth

Open Dog Class
1st Cockerlea's Gift To Bosworth


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChS Nanjay's Altitude


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Wynder's Shark Infested Waters

Best Puppy In Breed
Wynder's Shark Infested Waters



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Wynder's Shark Infested Waters

Junior Puppy Bitch Class
1st Wynder's Shark Infested Waters





Group 2 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Pahlavi Northern Dancer
  Afghan Hound   11
Group 2nd   
TraJam Muckross How U Doin
  Beagle   10
Group 3rd   
Ch Windstorm Dream Weaver Denali
  Saluki   9
Group 4th   
Ch GrandGables Ms Cilla Black
  Dachshund (Miniature Smooth)   5
BPIG   
TraJam Muckross How U Doin
  Beagle   N/A
Best BBE In Group   
TraJam Muckross How U Doin
  Beagle   0
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Pahlavi Northern Dancer



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
TraJam Muckross How U Doin

Best Puppy In Breed
TraJam Muckross How U Doin


Winners Dog: (1-0-0-0)
TraJam Muckross How U Doin

Bred By Exhibitor Dog Class
1st TraJam Muckross How U Doin


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boru's I Put A Spell On You



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Boru's I Put A Spell On You

12-18 Month Bitch Class
1st Boru's I Put A Spell On You

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Virgo Southern Comfort



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch GrandGables Ms Cilla Black



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bonny Vom Steinkreuz O



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bonny Vom Steinkreuz O

Open Bitch Class
1st Bonny Vom Steinkreuz O

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Tayleefarm Carlos Santana



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Kopera's Golden Gait



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Windstorm Dream Weaver Denali

Best Of Opposite Sex
Hayat Sarea All Y'allah

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Windstorm Dream Weaver Denali


Winners Dog: (2-2-0-0)
Windstorm Dream Weaver Denali

Reserve Winners Dog
Dunsmuir-Kushryn As You Wish

12-18 Month Dog Class
1st Windstorm Dream Weaver Denali

Open Dog Class
1st Dunsmuir-Kushryn As You Wish


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Hayat Sarea All Y'allah

Reserve Winners Bitch
Khamsin's Cadence

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hayat Sarea All Y'allah

Open Bitch Class
1st Khamsin's Cadence





Group 3 - Karen Day Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Midnight Lady's Rumble In The Jungle
  Newfoundland   20
Group 2nd   
GChS Ice Gangsta's Arrow Of Thunder
  Alaskan Malamute   19
Group 3rd   
GChB Tybrushe's Cover Paige of Denshaw
  Boxer   13
Group 4th   Ch Monarchs Authentic   Doberman Pinscher   11
BPIG   
Hidden Hill's Tell Your Story At Noble Night
  Greater Swiss Mountain Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Shelaskan's Hot Tommoli   Alaskan Malamute   0
Best BBE In Group    Ironpride's Nudy Booty   Alaskan Malamute   0
Judge: Karen Day

Best Of Breed: 5 pts (2-1-1-2)
GChG Ice Gangsta's Arrow Of Thunder

Best Of Opposite Sex
Ch Ironpride's Nudy Booty

Best Of Winners: (2-1-1-2)
Bearhug's Phantom Of Moonsnoe

Select Bitch
Ch Shelaskan's Rebirth Of Moonsnoe


Winners Dog: (2-1-1-2)
Bearhug's Winter Is Coming

Reserve Winners Dog
Moonsnoe's Pride Of The Bruce

12-18 Month Dog Class
1st Moonsnoe's Pride Of The Bruce

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Bearhug's Winter Is Coming


Winners Bitch: (2-1-1-2)
Bearhug's Phantom Of Moonsnoe

Open Bitch Class
1st Bearhug's Phantom Of Moonsnoe

4-6 Month Bitch Class
1st Shelaskan's Hot Tommoli

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Almandeene Chertik Iz Tabakerki


Winners Dog: (1-0-0-0)
Almandeene Chertik Iz Tabakerki

12-18 Month Dog Class
1st Almandeene Chertik Iz Tabakerki


Judge: Karen Day

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Monarchs Authentic

Best Of Opposite Sex
GCh Dobereich's Wild Jasmine

Best Puppy In Breed
Melrae's Bulletproof At Ignite



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Melrae's Bulletproof At Ignite

Senior Puppy Bitch Class
1st Melrae's Bulletproof At Ignite

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Big Country's Noble Ivy

Best Puppy In Breed
Hidden Hill's Tell Your Story At Noble Night


Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Midnight Lady's Rumble In The Jungle



Judge: Karen Day

Best Of Breed: 3 pts (0-2-2-0)
Ch Claircreek Donovan

Best Of Opposite Sex
Claircreek Lelena

Select Dog
GChS Fado's Estrelaleal Rei



Winners Bitch: (0-2-2-0)
Claircreek Lelena

Reserve Winners Bitch
Claircreek Picolina

Open Bitch Class
1st Claircreek Lelena
2nd Claircreek Picolina

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lindsayleigh's Iron Man







Group 4 - Stewart Dankner Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Kilmaree Torrance At Mistybrig
  Cairn Terrier   7
Group 2nd   
GCh Quinta Od Guvernera
  Welsh Terrier   5
Group 3rd   
Caudlewood Dash Clarke
  Parson Russell Terrier   4
Group 4th   
Talyot Malika
  Cesky Terrier   3
BPIG   
Caudlewood Dash Clarke
  Parson Russell Terrier   N/A
Best BBE In Group   
Glenroslin's Royal Lochnager
  Scottish Terrier   0
Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Wimberway's Border S'Pixie



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Wimberway's Border S'Pixie

Reserve Winners Bitch
Braemar's Whodathunkit

Open Bitch Class
1st Wimberway's Border S'Pixie
2nd Braemar's Whodathunkit

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Kilmaree Torrance At Mistybrig

Best Of Opposite Sex
Upthecreek Has Faith



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Upthecreek Has Faith

12-18 Month Bitch Class
1st Upthecreek Has Faith

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Talyot Malika



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Talyot Malika

Open Bitch Class
1st Talyot Malika

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Caudlewood Dash Clarke

Best Puppy In Breed
Caudlewood Dash Clarke


Winners Dog: (1-0-0-0)
Caudlewood Dash Clarke

Senior Puppy Dog Class
1st Caudlewood Dash Clarke


Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Glenroslin's Royal Lochnager

Best Puppy In Breed
Glenroslin's Royal Lochnager



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Glenroslin's Royal Lochnager

Senior Puppy Bitch Class
1st Glenroslin's Royal Lochnager

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Quinta Od Guvernera







Group 5 - Karen Day Top Dog
Points
Group 1st   
GChG LionKing Blaze Of Glory
  Pekingese   28
Group 2nd   
Ch WeylinMarsh's Thyme After Time
  Havanese   26
Group 3rd   
Ch Miso Found My Courage
  Chihuahua (Long Coat)   22
Group 4th   
GChS Maplewood's I'm Sexy And I Know It
  Italian Greyhound   21
BPIG   
Ch WeylinMarsh's Thyme After Time
  Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group    Kimika's Little White Dove   Japanese Chin   0
Best BBE In Group   
Loyalguard Lights The Way Home
  Pekingese   0
Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Midsummers Circle Of Life



Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Miso Found My Courage

Best Puppy In Breed
GCh Miso Found My Courage



Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Moongate's Mighty Little Man

Best Puppy In Breed
Moongate's Mighty Little Man


Winners Dog: (1-0-0-0)
Moongate's Mighty Little Man

Junior Puppy Dog Class
1st Moongate's Mighty Little Man


Judge: Karen Day

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
GChS Fiery Fame Vow Of Love

Best Of Opposite Sex
GCh Denali's Best Kept Secret

Best Of Winners: (1-3-1-1)
NV Valour's SassyTails Freyja

Best Puppy In Breed
NV Valour's SassyTails Freyja


Winners Bitch: (1-3-1-1)
NV Valour's SassyTails Freyja

Reserve Winners Bitch
Denali's After Glow

Junior Puppy Bitch Class
1st NV Valour's SassyTails Freyja

Canadian Bred Bitch Class
1st Taja Spirit Of Dragon Soul-Long

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Denali's After Glow

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time

Best Puppy In Breed
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time

Select Bitch
Ch Twinkle's Ooh La La Truffles



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Twinkle's Tasty Sweet Cinnabun

Reserve Winners Bitch
Almendares Wynter With Twinkle

Junior Puppy Bitch Class
1st Twinkle's Tasty Sweet Cinnabun

Open Bitch Class
1st Almendares Wynter With Twinkle

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Maplewood's I'm Sexy And I Know It



Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Coverdale Salted Caramel At Midsummer



4-6 Month Bitch Class
1st Kimika's Little White Dove

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChG LionKing Blaze Of Glory

Best Of Opposite Sex
Loyalguard Lights The Way Home

Best Puppy In Breed
Loyalguard Lights The Way Home



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Loyalguard Lights The Way Home

Junior Puppy Bitch Class
1st Loyalguard Lights The Way Home

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Century Molina Forever

Best Of Opposite Sex
Solar Smile Kimberli

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Century Molina Forever


Winners Dog: (2-1-0-0)
Century Molina Forever

Reserve Winners Dog
Tinyprints Light The Way

12-18 Month Dog Class
1st Century Molina Forever

Open Dog Class
1st Tinyprints Light The Way


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Solar Smile Kimberli

12-18 Month Bitch Class
1st Solar Smile Kimberli

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Black Gold Is Jammin' With Lynroys

Best Of Opposite Sex
Lynroys U R My Everything Queen Abi

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Black Gold Is Jammin' With Lynroys

Best Puppy In Breed
Black Gold Is Jammin' With Lynroys


Winners Dog: (1-1-0-0)
Black Gold Is Jammin' With Lynroys

Junior Puppy Dog Class
1st Black Gold Is Jammin' With Lynroys

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Siosalach's Hammin It Up



Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut



Judge: Karen Day

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
GCh Camparis Diorella

Best Of Opposite Sex
Shoalcreek's Jack Of Paris

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Shoalcreek's Jack Of Paris


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Brava York Tenis Mavis

Reserve Winners Bitch
Shoalcreek's Justatitch Raven

Canadian Bred Bitch Class
1st Shoalcreek's Justatitch Raven

Open Bitch Class
1st Brava York Tenis Mavis





Group 6 - Stewart Dankner Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Keesridge's My Girl
  Keeshond   17
Group 2nd   
Ch Denali's Got 2 Gossip
  Poodle (Miniature)   15
Group 3rd   
GCh Hibiscus Chisana Takaramono
  Shiba Inu   11
Group 4th   
Cranbrooke's Cinnamon Girl
  Dalmatian   10
BPIG   
Ch Sanvars Enchantress Of Tiva
  Poodle (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Denali's Best Get Your Wallet
  Poodle (Miniature)   0
Best BBE In Group   
Ch Keesridge's My Girl
  Keeshond   0
Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Rocyn's Bulldacious Right Up My Alley

Best Of Opposite Sex
GChB Pelee's Standing Strong In The Chaos

Best Puppy In Breed
Ch Rocyn's Bulldacious Right Up My Alley



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Jacib's Nuts For You

Reserve Winners Bitch
Jacib's Frozen In Time

Junior Puppy Bitch Class
1st Jacib's Nuts For You

12-18 Month Bitch Class
1st Jacib's Frozen In Time

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Cranbrooke's Cinnamon Girl



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Cranbrooke's Cinnamon Girl

Open Bitch Class
1st Cranbrooke's Cinnamon Girl

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
Ch Paris Dream Iris

Best Of Opposite Sex
Frustyle Maxim

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Frustyle Maxim

Select Bitch
Ch Bythebulls Arcee


Winners Dog: (1-2-0-2)
Frustyle Maxim

Open Dog Class
1st Frustyle Maxim


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Seulement Light Of Foot Stevie

Reserve Winners Bitch
Bredans Turning Heads At Forestmoon

12-18 Month Bitch Class
1st Seulement Light Of Foot Stevie

Canadian Bred Bitch Class
1st Bredans Turning Heads At Forestmoon

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Keesridge's My Girl

Best Of Opposite Sex
Ch Keesridge Must Be The Whiskey Talkin



Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
Ch Denali's Got 2 Gossip

Best Puppy In Breed
GCh Sanvars Enchantress Of Tiva

Select Bitch
GCh Sanvars Enchantress Of Tiva


4-6 Month Dog Class
1st Denali's Best Get Your Wallet


Winners Bitch: (0-2-0-2)
Bibelot When Sparks Fly At Madela

Reserve Winners Bitch
Shivons Sparkling Topaz

Junior Puppy Bitch Class
1st Bibelot When Sparks Fly At Madela

12-18 Month Bitch Class
1st Shivons Sparkling Topaz

Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Diloknest Kader


Winners Dog: (1-0-0-0)
Diloknest Kader

12-18 Month Dog Class
1st Diloknest Kader


Judge: Stewart Dankner

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Hibiscus Chisana Takaramono





Group 7 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Laureate Diamond Is Forever
  Shetland Sheepdog   25
Group 2nd   
GCh Uretopia's Its Gonna Get Loud
  Australian Cattle Dog   16
Group 3rd    Bredright Gift Of Gold   Welsh Corgi (Pembroke)   13
Group 4th   
GCh Northbay XSell's I Gotta Do It My Way
  Australian Shepherd   11
BPIG   
Byeyo's Thundering Blue Max
  Australian Cattle Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Knee High's Fyre N Falconry At Pinewood   Miniature American Shepherd   0
Best BBE In Group    Bredright Gift Of Gold   Welsh Corgi (Pembroke)   0
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GChB Uretopia's Its Gonna Get Loud

Best Of Opposite Sex
GChB Byeyo's Gonna Get Me Sum

Best Puppy In Breed
Byeyo's Thundering Blue Max


Winners Dog: (1-0-1-1)
Byeyo's Thundering Blue Max

Junior Puppy Dog Class
1st Byeyo's Thundering Blue Max


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GChG Northbay XSell's I Gotta Do It My Way

Best Of Opposite Sex
Tresrullah's Whoa Black Betty

Select Dog
GChB Mychazo A Real Boy At Oracle



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Tresrullah's Whoa Black Betty

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tresrullah's Whoa Black Betty

4-6 Month Bitch Class
1st Woodland's You're Braver Than You Believe

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kaymann's Witchcraft



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Willy Vom Burgimwald


Winners Dog: (1-0-0-0)
Willy Vom Burgimwald

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Willy Vom Burgimwald


4-6 Month Bitch Class
1st Emma Vom Burgimwald



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Tresrullah's Sorry Not Sorry

Reserve Winners Bitch
Wigglebutt Any Way The Wind Blows

Junior Puppy Bitch Class
1st Wigglebutt Any Way The Wind Blows

Canadian Bred Bitch Class
1st Tresrullah's Sorry Not Sorry

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Herdabout Little Miss Mark



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 8 pts (3-4-1-1)
GChG Laureate Diamond Is Forever

Best Of Opposite Sex
Ch Legends And Dreams Untamed Spirit

Best Of Winners: (3-4-1-1)
Mylestone's Queen Of Avalon

Best Puppy In Breed
Ch Legends And Dreams Untamed Spirit


Winners Bitch: (3-4-1-1)
Mylestone's Queen Of Avalon

Reserve Winners Bitch
Bradshaw's My Sweet Lexi

Junior Puppy Bitch Class
1st Cline Ridge Precious Ruby

12-18 Month Bitch Class
1st Ramblinbrooks Ms Phoebe Buffay

Canadian Bred Bitch Class
1st Mylestone's Queen Of Avalon

Open Bitch Class
1st Bradshaw's My Sweet Lexi

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Praderia's Kaleidescope



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Praderia's Kaleidescope

Open Bitch Class
1st Praderia's Kaleidescope

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Vastgota Hot Off The Press ST



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Bredright Gift Of Gold

Best Puppy In Breed
Bredright Bright Skye



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Bredright Gift Of Gold

Reserve Winners Bitch
Bredright Bright Skye

Senior Puppy Bitch Class
1st Bredright Bright Skye

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bredright Gift Of Gold

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By