Grey-Bruce Kennel & Obedience Club
Tuesday, August 2, 2022 - Show-1



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS RBIS CAN GCHS / AM CH / RO JCH Midnight Lady's Rumble In The Jungle, AOM
"Zombie"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Zsuzsa Somos-Soos, Christina Koffman-Heard, Daniel Koffman and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Patricia Lanctot
Pekingese  
GChG LionKing Blaze Of Glory
Points: 158 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Patricia Lanctot
Shetland Sheepdog  
GChB Laureate Diamond Is Forever
Points: 133
Best Puppy In Show
Judge: Patricia Lanctot
Retriever (Golden)   Harbourfleet's Highland Fling
Best Baby Puppy In Show
Judge: Patricia Lanctot
Australian Shepherd  
Woodland's You're Braver Than You Believe
Best Veteran In Show
Judge: Patricia Lanctot
Spaniel (American Cocker)  
GCh Wynridge's Make It So








Group 1 - Patricia Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Captiva Chamberlayne MrBigStuf
  Setter (Irish)   36
Group 2nd   
GChEx Masonridge's Right As Rain
  Retriever (Labrador)   35
Group 3rd   
GChS Roaneden's Shorelander
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   25
Group 4th   
Ch Springrun's Hotter Than That
  Pointer (German Short-Haired)   24
BPIG    Harbourfleet's Highland Fling   Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Rose Tree's For Schitts 'n Giggles   Retriever (Golden)   0
Best Veteran In Group   
GCh Wynridge's Make It So
  Spaniel (American Cocker)   0
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Eowyn Biscay's Belle Malachite



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Eowyn Biscay's Belle Malachite

Reserve Winners Bitch
Rovers Secret Agent Poison Ivy

Canadian Bred Bitch Class
1st Rovers Secret Agent Poison Ivy

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Eowyn Biscay's Belle Malachite

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Springrun's Hotter Than That

Best Of Opposite Sex
Legacyk Twice The Heat

Best Puppy In Breed
Legacyk Twice The Heat



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Legacyk Twice The Heat

Junior Puppy Bitch Class
1st Legacyk Twice The Heat

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Redlion's Invasion



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sun Devil Stormy Chardonnay Karma



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sun Devil Stormy Chardonnay Karma

12-18 Month Bitch Class
1st Sun Devil Stormy Chardonnay Karma

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Rush's True Illusion

Best Of Opposite Sex
Butterblac's Designated Survivor


Winners Dog: (1-0-0-1)
Butterblac's Designated Survivor

12-18 Month Dog Class
1st Butterblac's Designated Survivor


Veteran Bitch Class
1st GChB Rush's True Illusion

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Roaneden's Shorelander



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Senterstone Twist Of Fate Usa


Winners Dog: (1-0-0-0)
Senterstone Twist Of Fate Usa

Open Dog Class
1st Senterstone Twist Of Fate Usa


Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Captiva Chamberlayne MrBigStuf



Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Blackgem's Rocket Man

Best Of Opposite Sex
Blackgem's Party In The Ring

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Blackgem's Rocket Man

Best Puppy In Breed
Blackgem's Rocket Man


Winners Dog: (2-1-0-0)
Blackgem's Rocket Man

Reserve Winners Dog
Blackgem's Party Like A Rockstar

Junior Puppy Dog Class
1st Blackgem's Rocket Man

12-18 Month Dog Class
1st Blackgem's Party Like A Rockstar

Veteran Dog Class
1st GCh Wynridge's Make It So

4-6 Month Dog Class
1st Wynridge's Caffe Misto


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Blackgem's Party In The Ring

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Blackgem's Party In The Ring

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cockerlea's Gift To Bosworth


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cockerlea's Gift To Bosworth

Open Dog Class
1st Cockerlea's Gift To Bosworth


Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Nanjay's Altitude







Group 2 - Michael Gelinas Top Dog
Points
Group 1st   Ch Sarangrave Buckle Up   Beagle   14
Group 2nd   
GCh Starkeeper Aoibheann Ailis
  Irish Wolfhound   12
Group 3rd   
GChB Lyrical's Let Me Tell You
  Afghan Hound   9
Group 4th   
GCh Kopera's Golden Gait
  Rhodesian Ridgeback   7
BPIG   
Ch Vrymeer Sonata
  Whippet   N/A
Best Veteran In Group   
GCh Egbar's Dance Like Your Dad
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Lyrical's Let Me Tell You

Select Dog
GChS Pahlavi Northern Dancer



Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Sarangrave Buckle Up

Best Of Opposite Sex
TraJam Muckross How U Doin

Best Puppy In Breed
TraJam Muckross How U Doin


Winners Dog: (1-0-0-1)
TraJam Muckross How U Doin

Bred By Exhibitor Dog Class
1st TraJam Muckross How U Doin


Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Keen's I Dream Of Jeanie



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Keen's I Dream Of Jeanie

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Keen's I Dream Of Jeanie

Veteran Bitch Class
1st GCh Egbar's Dance Like Your Dad

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch GrandGables Ms Cilla Black



Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GChB Starkeeper Aoibheann Ailis

Select Bitch
Ch Tayleefarm Dancing In The Moonlight


Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Kopera's Golden Gait



Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Hayat Sarea All Y'allah

Best Of Opposite Sex
Dunsmuir-Kushryn As You Wish

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Hayat Sarea All Y'allah


Winners Dog: (2-1-0-0)
Dunsmuir-Kushryn As You Wish

Reserve Winners Dog
Windstorm Dream Weaver Denali

12-18 Month Dog Class
1st Windstorm Dream Weaver Denali

Open Dog Class
1st Dunsmuir-Kushryn As You Wish


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Hayat Sarea All Y'allah

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Hayat Sarea All Y'allah

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Vrymeer Sonata

Best Of Opposite Sex
Vrymeer Eagle Squadron

Best Puppy In Breed
GCh Vrymeer Sonata


Winners Dog: (1-0-0-1)
Vrymeer Eagle Squadron

Senior Puppy Dog Class
1st Vrymeer Eagle Squadron


Veteran Bitch Class
1st GCh Vrymeer Soliloquy





Group 3 - Sandy Gelinas Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Ice Gangsta's Arrow Of Thunder
  Alaskan Malamute   26
Group 2nd   
GChS Midnight Lady's Rumble In The Jungle
  Newfoundland   20
Group 3rd   Ch Monarchs Authentic   Doberman Pinscher   17
Group 4th   
GCh Danetastixs Bust A Move
  Great Dane   15
BPIG    Dantrydanes Man Of Steel   Great Dane   N/A
Best Baby Puppy In Group    Chanoz You Make Loving Fun   Great Dane   0
Best Veteran In Group   Ch Aikirocka Princess Of Moonsnoe   Alaskan Malamute   0
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 5 pts (3-1-1-1)
GChG Ice Gangsta's Arrow Of Thunder

Best Of Opposite Sex
Bearhug's Phantom Of Moonsnoe

Best Of Winners: (3-1-1-1)
Shelaskan Bearhug Heart Tug

Select Bitch
Ch Shelaskan's Rebirth Of Moonsnoe


Winners Dog: (3-1-1-1)
Shelaskan Bearhug Heart Tug

Reserve Winners Dog
Bearhug's Winter Is Coming

12-18 Month Dog Class
1st Moonsnoe's Pride Of The Bruce

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Bearhug's Winter Is Coming

Open Dog Class
1st Shelaskan Bearhug Heart Tug


Winners Bitch: (3-1-1-1)
Bearhug's Phantom Of Moonsnoe

Open Bitch Class
1st Bearhug's Phantom Of Moonsnoe

Veteran Bitch Class
1st Ch Aikirocka Princess Of Moonsnoe

Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Midnightsolo Hanani Bat Haviva

Best Of Opposite Sex
Midnight Solo One And Only


Winners Dog: (1-0-0-1)
Midnight Solo One And Only

12-18 Month Dog Class
1st Midnight Solo One And Only


Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Monarchs Authentic

Best Of Opposite Sex
Melrae's Bulletproof At Ignite

Best Puppy In Breed
Melrae's Bulletproof At Ignite



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Melrae's Bulletproof At Ignite

Senior Puppy Bitch Class
1st Melrae's Bulletproof At Ignite

Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GChS Danetastixs Bust A Move

Best Of Opposite Sex
Alpine's Diriso Jitterbug

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Dantrydanes He's Blacklisted

Best Puppy In Breed
Dantrydanes Man Of Steel


Winners Dog: (2-2-1-0)
Dantrydanes He's Blacklisted

Reserve Winners Dog
Dantrydanes Man Of Steel

Junior Puppy Dog Class
1st Dantrydanes Man Of Steel

Open Dog Class
1st Dantrydanes He's Blacklisted

4-6 Month Dog Class
1st Chanoz You Make Loving Fun


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Alpine's Diriso Jitterbug

Reserve Winners Bitch
Dantrydanes Puzzle Solved

Senior Puppy Bitch Class
1st Dantrydanes Puzzle Solved

Open Bitch Class
1st Alpine's Diriso Jitterbug

Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChG Midnight Lady's Rumble In The Jungle

Best Of Opposite Sex
Cape Nauti I Will Always Love You

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Cape Nauti I Will Always Love You


Winners Dog: (1-1-1-0)
Cape Nauti The Gambler

Open Dog Class
1st Cape Nauti The Gambler

Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 4 pts (0-2-3-0)
GChB Downeast Drewsar Kwik Hitter

Best Of Opposite Sex
Claircreek Picolina

Select Dog
Ch Claircreek Donovan



Winners Bitch: (0-2-3-0)
Claircreek Picolina

Reserve Winners Bitch
Claircreek Lelena

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Claircreek Lelena

Open Bitch Class
1st Claircreek Picolina

Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lindsayleigh's Iron Man







Group 4 - Patricia Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Benchmark's Best Kept Man
  Border Terrier   7
Group 2nd   
GCh Kilmaree Torrance At Mistybrig
  Cairn Terrier   4
Group 3rd   
Sunjoy's Gingerbread Man
  Dandie Dinmont Terrier   2
Group 4th   
Glenroslin's Royal Lochnager
  Scottish Terrier   1
BPIG   
Glenroslin's Royal Lochnager
  Scottish Terrier   N/A
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChS Benchmark's Best Kept Man

Best Of Opposite Sex
Wimberway's Border S'Pixie



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Wimberway's Border S'Pixie

Reserve Winners Bitch
Braemar's Whodathunkit

Open Bitch Class
1st Wimberway's Border S'Pixie
2nd Braemar's Whodathunkit

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Kilmaree Torrance At Mistybrig

Best Of Opposite Sex
Upthecreek Has Faith



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Upthecreek Has Faith

12-18 Month Bitch Class
1st Upthecreek Has Faith

Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sunjoy's Gingerbread Man


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sunjoy's Gingerbread Man

Open Dog Class
1st Sunjoy's Gingerbread Man


Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Caudlewood Dash Clarke

Best Puppy In Breed
Caudlewood Dash Clarke


Winners Dog: (1-0-0-0)
Caudlewood Dash Clarke

Senior Puppy Dog Class
1st Caudlewood Dash Clarke


Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Glenroslin's Royal Lochnager

Best Puppy In Breed
Glenroslin's Royal Lochnager



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Glenroslin's Royal Lochnager

Senior Puppy Bitch Class
1st Glenroslin's Royal Lochnager





Group 5 - Michael Gelinas Top Dog
Points
Group 1st   
GChG LionKing Blaze Of Glory
  Pekingese   24
Group 2nd   
Ch Fiery Fame Vow Of Love
  Chinese Crested Dog   23
Group 3rd   
GCh Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut
  Toy Manchester Terrier   18
Group 4th   
Moongate's Mighty Little Man
  Chihuahua (Short Coat)   17
BPIG   
Moongate's Mighty Little Man
  Chihuahua (Short Coat)   N/A
Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Miso Found My Courage

Best Puppy In Breed
GCh Miso Found My Courage



Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Moongate's Mighty Little Man

Best Puppy In Breed
Moongate's Mighty Little Man


Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GChS Fiery Fame Vow Of Love

Best Of Opposite Sex
NV Valour's SassyTails Freyja

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Fancy Ever Gattaca Olyuti For Gentlewind

Best Puppy In Breed
Fancy Ever Gattaca Olyuti For Gentlewind

Select Bitch
GCh Denali's Best Kept Secret


Winners Bitch: (1-2-1-1)
NV Valour's SassyTails Freyja

Reserve Winners Bitch
Denali's After Glow

Junior Puppy Bitch Class
1st NV Valour's SassyTails Freyja

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Denali's After Glow

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time

Best Puppy In Breed
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Twinkle's Ooh La La Truffles

Reserve Winners Bitch
Twinkle's Tasty Sweet Cinnabun

Junior Puppy Bitch Class
1st Twinkle's Tasty Sweet Cinnabun

12-18 Month Bitch Class
1st Twinkle's Ooh La La Truffles

Open Bitch Class
1st Almendares Wynter With Twinkle

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG LionKing Blaze Of Glory



Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Solar Smile Kimberli

Best Of Opposite Sex
Tinyprints Light The Way

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Solar Smile Kimberli


Winners Dog: (2-1-0-0)
Tinyprints Light The Way

Reserve Winners Dog
Century Molina Forever

12-18 Month Dog Class
1st Century Molina Forever

Open Dog Class
1st Tinyprints Light The Way


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Solar Smile Kimberli

12-18 Month Bitch Class
1st Solar Smile Kimberli

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Black Gold Is Jammin' With Lynroys

Best Of Opposite Sex
Lynroys U R My Everything Queen Abi

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Black Gold Is Jammin' With Lynroys

Best Puppy In Breed
Black Gold Is Jammin' With Lynroys


Winners Dog: (1-1-0-0)
Black Gold Is Jammin' With Lynroys

Junior Puppy Dog Class
1st Black Gold Is Jammin' With Lynroys

Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Valcopy Tayfield Fantazztic Find


Winners Dog: (1-0-0-0)
Valcopy Tayfield Fantazztic Find

12-18 Month Dog Class
1st Valcopy Tayfield Fantazztic Find


Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut



Judge: Michael Gelinas

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
Shoalcreek's Jack Of Paris

Best Of Opposite Sex
Shoalcreek's Justatitch Raven

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Shoalcreek's Jack Of Paris

Select Bitch
GCh Camparis Diorella


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Shoalcreek's Justatitch Raven

Reserve Winners Bitch
Brava York Tenis Mavis

Canadian Bred Bitch Class
1st Shoalcreek's Justatitch Raven

Open Bitch Class
1st Brava York Tenis Mavis





Group 6 - Sandy Gelinas Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Stormin Hammie Davis Jr At Foxmoor Petite Cherie
  French Bulldog   20
Group 2nd   
Ch Keesridge's My Girl
  Keeshond   15
Group 3rd   
GCh Pelee's Standing Strong In The Chaos
  Bulldog   13
Group 4th   
Ch Denali's Got 2 Gossip
  Poodle (Miniature)   8
BPIG   
Ch Rocyn's Bulldacious Right Up My Alley
  Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Rayah's Chase The Morning   Poodle (Miniature)   0
Best Veteran In Group   
Ch Owenbriar's Lexie Rock On
  Keeshond   0
Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GChB Pelee's Standing Strong In The Chaos

Best Of Opposite Sex
Jacib's Frozen In Time

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Jacib's Frozen In Time

Best Puppy In Breed
Ch Rocyn's Bulldacious Right Up My Alley

Select Bitch
Ch Rocyn's Bulldacious Right Up My Alley


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Jacib's Frozen In Time

Reserve Winners Bitch
Jacib's Nuts For You

Junior Puppy Bitch Class
1st Jacib's Nuts For You

12-18 Month Bitch Class
1st Jacib's Frozen In Time

Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Periwrinkles Girl on Fire at Wrinkle Ranch

Best Puppy In Breed
Periwrinkles Girl on Fire at Wrinkle Ranch


Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Pinchou's Princess Buttercup


Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Cranbrooke's Cinnamon Girl



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Cranbrooke's Cinnamon Girl

Open Bitch Class
1st Cranbrooke's Cinnamon Girl

Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
GChS Stormin Hammie Davis Jr At Foxmoor Petite Cherie

Best Of Opposite Sex
Ch Bythebulls Arcee

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Seulement Light Of Foot Stevie

Select Bitch
Ch Paris Dream Iris


Winners Dog: (1-1-1-2)
Frustyle Maxim

Open Dog Class
1st Frustyle Maxim

Veteran Dog Class
1st GCh Seulement Tissage Mes Reves


Winners Bitch: (1-1-1-2)
Seulement Light Of Foot Stevie

12-18 Month Bitch Class
1st Seulement Light Of Foot Stevie

Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Keesridge's My Girl

Best Of Opposite Sex
Ch Keesridge Must Be The Whiskey Talkin



Veteran Bitch Class
1st Ch Owenbriar's Lexie Rock On

Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
Denali's Got 2 Gossip

Best Puppy In Breed
GCh Sanvars Enchantress Of Tiva

Select Bitch
GCh Sanvars Enchantress Of Tiva


4-6 Month Dog Class
1st Denali's Best Get Your Wallet


Winners Bitch: (0-3-0-1)
Denali's Got 2 Gossip

Reserve Winners Bitch
Shivons Sparkling Topaz

Junior Puppy Bitch Class
1st Bibelot When Sparks Fly At Madela

12-18 Month Bitch Class
1st Shivons Sparkling Topaz

Open Bitch Class
1st Denali's Got 2 Gossip

4-6 Month Bitch Class
1st Rayah's Chase The Morning

Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Diloknest Kader


Winners Dog: (1-0-0-0)
Diloknest Kader

12-18 Month Dog Class
1st Diloknest Kader


Judge: Sandy Gelinas

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Hibiscus Chisana Takaramono





Group 7 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Laureate Diamond Is Forever
  Shetland Sheepdog   25
Group 2nd   
Ch Hilltop's Whiskey On The Rox At Pinewood
  Miniature American Shepherd   15
Group 3rd   
GCh Byeyo's Gonna Get Me Sum
  Australian Cattle Dog   11
Group 4th    Calawynn First Let Me Take A Selfie   Welsh Corgi (Pembroke)   9
BPIG    Cline Ridge Precious Ruby   Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Woodland's You're Braver Than You Believe
  Australian Shepherd   0
Best Veteran In Group   
GCh Cermel Hatfield Mirror Blue
  Shetland Sheepdog   0
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Byeyo's Gonna Get Me Sum

Best Of Opposite Sex
Byeyo's Thundering Blue Max

Best Puppy In Breed
Byeyo's Thundering Blue Max


Winners Dog: (1-0-0-1)
Byeyo's Thundering Blue Max

Junior Puppy Dog Class
1st Byeyo's Thundering Blue Max


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GChG Northbay XSell's I Gotta Do It My Way

Best Of Opposite Sex
Tresrullah's Whoa Black Betty

Select Dog
GChB Mychazo A Real Boy At Oracle



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Tresrullah's Whoa Black Betty

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tresrullah's Whoa Black Betty

4-6 Month Bitch Class
1st Woodland's You're Braver Than You Believe

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Kaymann's Illuminati



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Kaymann's Illuminati

Reserve Winners Bitch
Omega's Perfect Illusion

Open Bitch Class
1st Kaymann's Illuminati
2nd Omega's Perfect Illusion



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Wigglebutt Any Way The Wind Blows

Reserve Winners Bitch
Tresrullah's Sorry Not Sorry

Junior Puppy Bitch Class
1st Wigglebutt Any Way The Wind Blows

Canadian Bred Bitch Class
1st Tresrullah's Sorry Not Sorry

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Herdabout Little Miss Mark



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 9 pts (3-5-1-1)
GChG Laureate Diamond Is Forever

Best Of Opposite Sex
Ch Legends And Dreams Untamed Spirit

Best Of Winners: (3-5-1-1)
Fabina's Deputy Headmistress

Best Puppy In Breed
Cline Ridge Precious Ruby


Winners Bitch: (3-5-1-1)
Fabina's Deputy Headmistress

Reserve Winners Bitch
Cline Ridge Precious Ruby

Junior Puppy Bitch Class
1st Cline Ridge Precious Ruby

12-18 Month Bitch Class
1st Ramblinbrooks Ms Phoebe Buffay

Canadian Bred Bitch Class
1st Mylestone's Queen Of Avalon

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Fabina's Deputy Headmistress

Open Bitch Class
1st Bradshaw's My Sweet Lexi

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Vastgota Hot Off The Press ST



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Calawynn First Let Me Take A Selfie

Best Of Opposite Sex
Bredright Gift Of Gold

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Calawynn First Let Me Take A Selfie

Best Puppy In Breed
Bredright Bright Skye


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Bredright Gift Of Gold

Reserve Winners Bitch
Bredright Bright Skye

Senior Puppy Bitch Class
1st Bredright Bright Skye

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bredright Gift Of Gold

4-6 Month Bitch Class
1st Wenlisa's Sunset N Kisses

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By