Grey-Bruce Kennel & Obedience Club
Thursday, August 6, 2015 - Show # 6



Related Results

Conformation

Tuesday, August 04 (Show # 1)
Tuesday, August 04 (Show # 2)
Wednesday, August 05 (Show # 3)
Wednesday, August 05 (Show # 4)
Thursday, August 06 (Show # 5)
Thursday, August 06 (Show # 6)

Obedience

Tuesday, August 04 (Obedience Trial 1)
Tuesday, August 04 (Obedience Trial 2)
Wednesday, August 05 (Obedience Trial 3)
Wednesday, August 05 (Obedience Trial 4)

Rally Obedience

Tuesday, August 04 (Rally Trial 1)
Tuesday, August 04 (Rally Trial 2)
Wednesday, August 05 (Rally Trial 3)
Wednesday, August 05 (Rally Trial 4)



Results courtesy of:

-- Shelley Ford --
BIS Can GCHEX/AM/UKC CH Hellwigg's Let Freedom Reign CGN CD RN
Owner: Shelley Ford
Breeder: Wendy Haddrall
Presented by Norm Fargo


Best In Show
Judge: Honey Glendinning
Retriever (Golden)  
GCh Conquerer Steadmor Cheap Trick
Points: 134 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Honey Glendinning
Soft-Coated Wheaten Terrier  
Ch Keepsake Timtara Ima Rockstar
Best Baby Puppy In Show
Judge: Honey Glendinning
Retriever (Golden)   Ambercroft Briarwood Irshdance
Best Bred By Exhibitor In Show
Judge: Honey Glendinning
Pointer (German Short-Haired)   Legacyk Smoke On The Water








Group 1 - Patricia Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Conquerer Steadmor Cheap Trick
  Retriever (Golden)   29
Group 2nd   
Ch Hiddencreek's Lion Of Judah
  Spaniel (Brittany)   23
Group 3rd   
GCh Legacyk Breakfast At Tiffany's
  Pointer (German Short-Haired)   22
Group 4th   
GCh Maktawae Ausadie Star Of Orion
  Retriever (Labrador)   15
BPIG    Legacyk Smoke On The Water   Pointer (German Short-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Ambercroft Briarwood Irshdance   Retriever (Golden)   0
Best BBE In Group    Legacyk Smoke On The Water   Pointer (German Short-Haired)   0
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 5 pts (0-4-1-1)
Ch HickoryTavern Secret Entourage

Best Of Opposite Sex
Ch Barbochos Rick's

Best Puppy In Breed
Ginkgo de Cleo Grantham Gaia



Winners Bitch: (0-4-1-1)
HickoryTavern Intl Intrigue

Reserve Winners Bitch
Yyteri Biscay's Unique Onyx

Senior Puppy Bitch Class
1st Ginkgo de Cleo Grantham Gaia

12-18 Month Bitch Class
1st Ginkgo De Isis Fiona

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st HickoryTavern Intl Intrigue

Open Bitch Class
1st Yyteri Biscay's Unique Onyx

3-6 Month Bitch Class
1st HickoryTavern Fool For Paris


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Seasyde Euphoria




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 6 pts (2-2-0-3)
GChEx Legacyk Breakfast At Tiffany's

Best Of Opposite Sex
Legacyk Smoke On The Water

Best Of Winners: (2-2-0-3)
Braerwood Woo's Jazzin It Up At Lakota Hills?

Best Puppy In Breed
Legacyk Smoke On The Water

Select Bitch
Ch Earnescliffe's Sunday Gossip


Winners Dog: (2-2-0-3)
Legacyk Smoke On The Water

Reserve Winners Dog
Leaside's Late In The Evening

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Legacyk Smoke On The Water
2nd Leaside's Late In The Evening

3-6 Month Dog Class
1st Leaside's Dorado Recurve


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Butterblac's Keep Knocking




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 5 pts (2-2-0-2)
GCh Conquerer Steadmor Cheap Trick

Best Of Opposite Sex
Sandpiper's The Right Stuff

Best Of Winners: (2-2-0-2)
Storiline Mini N Moo Go Dancin

Best Puppy In Breed
Sandpiper's The Right Stuff

Select Bitch
Ch Shadowvalley's Legend Continues


Winners Dog: (2-2-0-2)
Sandpiper's The Right Stuff

Reserve Winners Dog
Goldfeathers Excalibur Reigns

Junior Puppy Dog Class
1st Sandpiper's The Right Stuff

12-18 Month Dog Class
1st Goldfeathers Excalibur Reigns


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChEx Maktawae Ausadie Star Of Orion

Best Of Opposite Sex
Elliquin's Pipin' Aboard

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Elliquin's Bentley

Best Puppy In Breed
Elliquin's Bentley

Select Dog
Ch Paradocs Bellwether Heath


Winners Dog: (1-1-1-0)
Elliquin's Bentley

Junior Puppy Dog Class
1st Elliquin's Bentley


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Elliquin's Pipin' Aboard

Junior Puppy Bitch Class
1st Elliquin's Pipin' Aboard


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Ch Windcrest King Creole


Winners Dog: (2-0-1-0)
Duurstede's Dragon Destiny

Reserve Winners Dog
Duurstede's Icefyre

Canadian Bred Dog Class
1st Duurstede's Icefyre

Open Dog Class
1st Duurstede's Dragon Destiny



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Hiddencreek's Lion Of Judah




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Lienroc Riversong Echo

Select Bitch
Ch Deerrun's Photo Finish




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Staier's Evdokiya
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   7
Group 2nd    TraJam Ketra Talk Is Cheap   Beagle   6
Group 3rd   
Ch Jazzman Live At The Ryman
  Coonhound (Black & Tan)   5
Group 4th    Snojager Play To Win   Norwegian Elkhound   4
BPIG    Snojager Play To Win   Norwegian Elkhound   N/A
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
TraJam Ketra Talk Is Cheap


Winners Dog: (1-0-0-0)
TraJam Ketra Talk Is Cheap

12-18 Month Dog Class
1st TraJam Ketra Talk Is Cheap



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Jazzman Live At The Ryman




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Alstertal's Lady Lucynder MLD

Best Of Opposite Sex
GCh Daclier's Beeholdn To Eriska




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Staier's Evdokiya




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Snojager Play To Win

Best Puppy In Breed
Snojager Play To Win



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Snojager Play To Win

Senior Puppy Bitch Class
1st Snojager Play To Win


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Shumbatsvuku Sindebele

Best Puppy In Breed
Sarjo Nairobi



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Shumbatsvuku Sindebele

Reserve Winners Bitch
Sarjo Nairobi

Junior Puppy Bitch Class
1st Sarjo Nairobi

12-18 Month Bitch Class
1st Shumbatsvuku Sindebele


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Patricia Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lindsayleigh's Star Of Orion
  Schnauzer (Giant)   17
Group 2nd   
Nastinan's Wishing For It All
  Boxer   16
Group 3rd   
Striders Kokanee Gold
  Great Dane   10
Group 4th    Bearhug's One Way Ticket   Alaskan Malamute   9
BPIG   
Nastinan's Wishing For It All
  Boxer   N/A
Best BBE In Group   
Cinnrhee Barquentine LHaveRivr
  Boxer   0
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bearhug's One Way Ticket

Best Puppy In Breed
Ch Bearhug's One Way Ticket




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GCh Nastinan's Wishing For It All

Best Of Opposite Sex
Cinnrhee Barquentine LHaveRivr

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Cinnrhee Barquentine LHaveRivr

Best Puppy In Breed
GCh Nastinan's Wishing For It All

Select Dog
Ch CinnRhee Barquentine Riverport


Winners Dog: (1-3-2-0)
Dajen's Nick Of Time

Senior Puppy Dog Class
1st Dajen's Nick Of Time


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Cinnrhee Barquentine LHaveRivr

Reserve Winners Bitch
Vanquish's A Thousand Stars

Junior Puppy Bitch Class
1st Vanquish's A Thousand Stars
2nd Vanquish's The It Girl

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cinnrhee Barquentine LHaveRivr


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ultrasounds Hogan Von Boomer

Best Of Opposite Sex
Dobereich's Urban Myth


Winners Dog: (1-1-0-0)
Ultrasounds Hogan Von Boomer

Open Dog Class
1st Ultrasounds Hogan Von Boomer


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Dobereich's Urban Myth

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Dobereich's Urban Myth


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Striders Kokanee Gold

Best Puppy In Breed
GCh Striders Kokanee Gold




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chaputepek's Jay-Lo



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chaputepek's Jay-Lo

Open Bitch Class
1st Chaputepek's Jay-Lo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Kjaq's Utterly Awesome Sasha

Best Of Opposite Sex
Ch Eirian's Knock Em Dead Carrabba



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Windorff's Lucky Pretty Penny

Reserve Winners Bitch
Windorff's Jumpin Jill Flash

12-18 Month Bitch Class
1st Windorff's Lucky Pretty Penny

Canadian Bred Bitch Class
1st Windorff's Jumpin Jill Flash


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lindsayleigh's Star Of Orion




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Stonebridge Just A Little Bit Better
  Cairn Terrier   8
Group 2nd   
Ch Keepsake Timtara Ima Rockstar
  Soft-Coated Wheaten Terrier   7
Group 3rd   
Ch High Pines Deal Me In
  Norwich Terrier   6
Group 4th   
Ch Silverstreem's Spartacus
  Scottish Terrier   5
BPIG   
Ch Keepsake Timtara Ima Rockstar
  Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts
Roschel's Cracker

Best Of Opposite Sex
Roschel's Roxanne

Best Of Winners:
Roschel's Cracker

Best Puppy In Breed
Roschel's Cracker


Winners Dog: (1-1-0-0)
Roschel's Cracker

Junior Puppy Dog Class
1st Roschel's Cracker


Winners Bitch: (0-0-1-0)
Roschel's Roxanne

Junior Puppy Bitch Class
1st Roschel's Roxanne


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Stonebridge Just A Little Bit Better




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Chalma's Feel The Force




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts
Ch Windeire Firebreak




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ch High Pines Deal Me In




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Foxbend Celebrity Status



Winners Bitch: (0-0-1-0)
Foxbend Celebrity Status

Open Bitch Class
1st Foxbend Celebrity Status


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Silverstreem's Spartacus




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts
GChEx Keepsake Timtara Ima Rockstar

Best Puppy In Breed
GChEx Keepsake Timtara Ima Rockstar




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Ashstone's Atria
  Havanese   22
Group 2nd   
GCh Pekeden PHD For Schuyler
  Pekingese   20
Group 3rd   
GCh Castel's Montague
  Papillon   19
Group 4th    Carriagehill All About Forever   Cavalier King Charles Spaniel   18
BPIG    Heubergs Richard Castle   Pug   N/A
Best BBE In Group    Midsummers Black Thunder   Cavalier King Charles Spaniel   0
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Carriagehill All About Forever

Best Of Opposite Sex
Sharpcies Tallygold Angel Eyes

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Carriagehill All About Forever

Best Puppy In Breed
Midsummers Cranberry Crisp


Winners Dog: (2-3-0-0)
Carriagehill All About Forever

Reserve Winners Dog
Midsummers Black Thunder

Canadian Bred Dog Class
1st Carriagehill All About Forever

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Midsummers Black Thunder


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Ashstone's Atria

Best Of Opposite Sex
Ch Laurelgate's Inferno




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fourig's Go For It At Lakeside

Best Puppy In Breed
Fourig's Go For It At Lakeside



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fourig's Go For It At Lakeside

Senior Puppy Bitch Class
1st Fourig's Go For It At Lakeside


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Castel's Montague




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pekeden PHD For Schuyler




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
GCh Tinyprints Watch Me Win

Best Of Opposite Sex
Ch Tinyprints Sexy Secret

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Son Shine's Kiote Shadow

Best Puppy In Breed
Son Shine's Kiote Shadow


Winners Dog: (2-3-1-1)
Son Shine's Kiote Shadow

Reserve Winners Dog
Winterhaven Wish Upon A Star

Junior Puppy Dog Class
1st Son Shine's Kiote Shadow

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Winterhaven Wish Upon A Star


Winners Bitch: (2-3-1-1)
Son Shine's Little Miss Muffet

Reserve Winners Bitch
Son Shine's Pomcola

Senior Puppy Bitch Class
1st Son Shine's Little Miss Muffet

Open Bitch Class
1st Son Shine's Pomcola
2nd Son Shine's Mika


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
Ch Heubergs Chips Ahoy

Best Of Opposite Sex
Ch Heubergs Lovey Howell

Best Puppy In Breed
Ch Heubergs Richard Castle

Select Dog
Ch Heubergs Richard Castle



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Heubergs Abby Sciuto

Reserve Winners Bitch
Heubergs Ginger Grant

Senior Puppy Bitch Class
1st Heubergs Abby Sciuto

Open Bitch Class
1st Heubergs Ginger Grant


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Deebet's Robin Hood




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
A&I Of The Island's Invader Zim
  Chow Chow   18
Group 2nd   
GCh Gumby's Bearposh Ever After
  Chinese Shar-Pei   17
Group 3rd    Brightspot Lexie Lou   Dalmatian   10
Group 4th   
Ch Arreau's The Colour Of My Love
  Poodle (Standard)   8
BPIG    Pookey Here's Your Sign   Chinese Shar-Pei   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Xentique Quasaring
  French Bulldog   0
Best BBE In Group    Brightspot Black Caviar   Dalmatian   0
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Campion's Cartier At Madan


Winners Dog: (1-0-0-0)
Campion's Cartier At Madan

Open Dog Class
1st Campion's Cartier At Madan



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
Ch Bullstoic's New Aura Can't Bbad

Best Puppy In Breed
Cherokee Legend Electra

Select Bitch
Ch Echojack Lonesome For Alberta



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Cherokee Legend Electra

Reserve Winners Bitch
Jacib's Royal Flush

Canadian Bred Bitch Class
1st Jacib's Royal Flush

Open Bitch Class
1st Cherokee Legend Electra


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 6 pts (1-3-3-0)
GCh Gumby's Bearposh Ever After

Best Of Opposite Sex
Pookey That Ain't Right

Best Of Winners: (1-3-3-0)
Pookey Here's Your Sign

Best Puppy In Breed
Pookey Here's Your Sign

Select Dog
GCh Gumby's Jacoby Ready To Play


Winners Dog: (1-3-3-0)
Pookey Here's Your Sign

Senior Puppy Dog Class
1st Pookey Here's Your Sign


Winners Bitch: (1-3-3-0)
Pookey That Ain't Right

Reserve Winners Bitch
Gumby's On Frozen Pond

Senior Puppy Bitch Class
1st Pookey That Ain't Right

12-18 Month Bitch Class
1st Underdog's Rogue

Open Bitch Class
1st Gumby's On Frozen Pond


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
A&I Of The Island's Invader Zim



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Brightspot Lexie Lou



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Brightspot Lexie Lou

Reserve Winners Bitch
Brightspot Black Caviar

12-18 Month Bitch Class
1st Brightspot Lexie Lou

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Brightspot Black Caviar


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Olivia Elita Z Udolia Vtacnik

Best Puppy In Breed
Olivia Elita Z Udolia Vtacnik


3-6 Month Dog Class
1st Xentique Quasaring


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Arreau's The Colour Of My Love




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Honey Glendinning Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Laureate Invincible
  Shetland Sheepdog   27
Group 2nd   
GCh Ninebark Cops And Robbers
  Australian Shepherd   21
Group 3rd    Foxlore I've Got A Secret   Welsh Corgi (Pembroke)   14
Group 4th    Beaugency Josie Le Jester   Briard   13
BPIG    Beaugency Josie Le Jester   Briard   N/A
Best BBE In Group   
Ninebark Sugarbird Gunsmoke
  Australian Shepherd   0
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 6 pts (4-2-1-0)
GCh Ninebark Cops And Robbers

Best Of Opposite Sex
Kinetic Pearl Heart

Best Of Winners: (4-2-1-0)
Ninebark Sugarbird Matlock

Best Puppy In Breed
Ninebark Sugarbird Matlock


Winners Bitch: (4-2-1-0)
Kinetic Pearl Heart

Reserve Winners Bitch
Ninebark Sugarbird Scarlett

Junior Puppy Bitch Class
1st Ninebark Sugarbird Scarlett

Senior Puppy Bitch Class
1st Kinetic Pearl Heart


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Beaugency Josie Le Jester

Best Of Opposite Sex
Beaugency Imperial Jester

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Beaugency Josie Le Jester

Best Puppy In Breed
Beaugency Josie Le Jester


Winners Dog: (1-1-0-0)
Beaugency Imperial Jester

Open Dog Class
1st Beaugency Imperial Jester


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Beaugency Josie Le Jester

Senior Puppy Bitch Class
1st Beaugency Josie Le Jester


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 6 pts (1-5-1-0)
B And B Heart Breaker

Best Of Opposite Sex
GCh Glasgowhill's Wrath Of A God

Best Of Winners: (1-5-1-0)
B And B Heart Breaker

Best Puppy In Breed
Glasgowhill's Stolen Identity


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Glasgowhill's Bare Nesseities

Best Of Opposite Sex
Dune's Renaissceatglasgowhill

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Glasgowhill's Bare Nesseities

Best Puppy In Breed
Glasgowhill's Bare Nesseities

Select Dog
Ch Glasgowhill's Smooth Move


Winners Dog: (1-2-1-0)
Dune's Renaissceatglasgowhill

Open Dog Class
1st Dune's Renaissceatglasgowhill


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Glasgowhill's Bare Nesseities

Reserve Winners Bitch
Kerhaven's The Black Pearl

Senior Puppy Bitch Class
1st Glasgowhill's Bare Nesseities

Open Bitch Class
1st Kerhaven's The Black Pearl


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 5 pts (1-4-1-0)
GCh Laureate Invincible

Best Of Opposite Sex
Laureate Highland Dancer

Best Of Winners: (1-4-1-0)
Laureate Highland Dancer

Best Puppy In Breed
Bonnyville Futurehaven Kira


Winners Dog: (1-4-1-0)
Futurehaven Devine Intrvention

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Futurehaven Devine Intrvention


Winners Bitch: (1-4-1-0)
Laureate Highland Dancer

Reserve Winners Bitch
Bonnyville Futurehaven Kira

Senior Puppy Bitch Class
1st Bonnyville Futurehaven Kira

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ramblinbrook Once In A Blumoon

Open Bitch Class
1st Laureate Highland Dancer
2nd Blue Heavens Secret Love


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Esrohollow Radsprings Tuhmater




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Honey Glendinning

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Foxlore I've Got A Secret



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Foxlore I've Got A Secret

Open Bitch Class
1st Foxlore I've Got A Secret


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By