Glacier View Kennel Club
Saturday, August 6, 2022



Related Results


Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Carol Graham
Doberman Pinscher  
GChG Hierarch's Sympathy For The Devil
Points: 176 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Carol Graham
Deerhound (Scottish)  
Ch Necesse's Defendo Dominus
Points: 162
Best Puppy In Show
Judge: Carol Graham
French Bulldog  
Ch Lwolfranch Here Comes The Sun
Best Baby Puppy In Show
Judge: Carol Graham
Pomeranian   Chriscendo Communication








Group 1 - Jean-Christophe Boulinguez Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Duenorth Flyin Higher N Higher
  Retriever (Flat-Coated)   44
Group 2nd   
GChB Realta Let It Rain At Cuchulain
  Spaniel (Irish Water)   37
Group 3rd   
GChS Allsgold Shot Of III Wise Men
  Retriever (Golden)   36
Group 4th   Ch Upcountry's Perpetual Motion   Vizsla (Smooth-Haired)   27
BPIG   Ch Upcountry's Brawny Knight At The Improv   Vizsla (Smooth-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Outfox Find Your Fire   Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   0
Judge: Jean-Christophe Boulinguez

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Decocoa's The Dark Lady Of

Best Puppy In Breed
Decocoa's The Dark Lady Of



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Decocoa's The Dark Lady Of

Junior Puppy Bitch Class
1st Decocoa's The Dark Lady Of

Judge: Jean-Christophe Boulinguez

Best Of Breed: 6 pts (3-1-1-2)
GChB Duenorth Flyin Higher N Higher

Best Of Opposite Sex
Ch Glainddus Midnight Martini

Best Of Winners: (3-1-1-2)
Glainddus Dark Irish Cream

Select Bitch
Ch Glainddus Will You Be Mine


Winners Dog: (3-1-1-2)
Glainddus Dark Irish Cream

Reserve Winners Dog
Glainddu's Braveheart

12-18 Month Dog Class
1st Glainddus Dark Irish Cream
2nd Glainddu's Fool Proof

Open Dog Class
1st Glainddu's Braveheart


Winners Bitch: (3-1-1-2)
Glainddu's Fool's Delight

12-18 Month Bitch Class
1st Glainddu's Fool's Delight

Judge: Jean-Christophe Boulinguez

Best Of Breed: 8 pts (3-2-3-1)
GChS Allsgold Shot Of III Wise Men

Best Of Opposite Sex
GCh Camalire Show Time

Best Of Winners: (3-2-3-1)
Westbrook's Ray Of Sunshine

Best Puppy In Breed
Hwnk's Stay Gold Ponyboy

Select Dog
Ch Goldspirit's Artic Blast


Winners Dog: (3-2-3-1)
Westbrook's Ray Of Sunshine

Reserve Winners Dog
Meradi's The Red Baron

Junior Puppy Dog Class
1st Hwnk's Stay Gold Ponyboy

Open Dog Class
1st Westbrook's Ray Of Sunshine
2nd Meradi's The Red Baron

Judge: Jean-Christophe Boulinguez

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChS Kermodei's Unforgettable Yeti

Best Of Opposite Sex
GChB Danrich's Polly Pocket

Select Dog
GChB Makaila's Dapper Revelation



Judge: Jean-Christophe Boulinguez

Best Of Breed: 12 pts (3-3-5-2)
GChB Tollchester Free'Dom Fighter

Best Of Opposite Sex
Outfox's Blush Against The World

Best Of Winners: (3-3-5-2)
Outfox's Blush Against The World

Best Puppy In Breed
Watermark's Westcoast Zunga

Select Dog
GChB Kijabewinds When Stars Align

Select Bitch
Ch Tollchester Spice It Up

Judge: Jean-Christophe Boulinguez

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Sevenoaks Spotify

Best Of Opposite Sex
Briarstone's Original Citrus



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Briarstone's Original Citrus

12-18 Month Bitch Class
1st Briarstone's Original Citrus

Judge: Jean-Christophe Boulinguez

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
GChS Sherlock's Right On Q

Best Of Opposite Sex
Cantabria Annie Laurie

Best Puppy In Breed
Cantabria Annie Laurie

Select Dog
Ch Elcazador Fortunes Favour The Fool



Winners Bitch: (0-1-3-0)
Cantabria Annie Laurie

Senior Puppy Bitch Class
1st Cantabria Annie Laurie

Judge: Jean-Christophe Boulinguez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Realta Let It Rain At Cuchulain



Judge: Jean-Christophe Boulinguez

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
Upcountry's Perpetual Motion

Best Of Opposite Sex
Upcountry's Cool Cruiser

Best Puppy In Breed
Upcountry's Brawny Knight At The Improv

Select Dog
Ch Upcountry's Maximum Tilt


Winners Dog: (2-0-1-1)
Upcountry's Cool Cruiser

Reserve Winners Dog
Upcountry's Brawny Knight At The Improv

Junior Puppy Dog Class
1st Upcountry's Brawny Knight At The Improv

12-18 Month Dog Class
1st Upcountry's Cool Cruiser


Judge: Jean-Christophe Boulinguez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Bartland's Poseidon Adventure







Group 2 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Necesse's Defendo Dominus
  Deerhound (Scottish)   21
Group 2nd   
GChB Trumphill Anam Cara At Kipanga
  Rhodesian Ridgeback   20
Group 3rd   
Treadway Got To Get You Into My Life
  Whippet   5
Group 4th   
TruNorth's Hell And High Water Niel
  Petit Basset Griffon Vendeen   2
BPIG    Martella's Put A Spell On You   Rhodesian Ridgeback   N/A
Best Baby Puppy In Group    Akashima's Kochi Ken Asami Fuyu No Ko   Shikoku   0




4-6 Month Bitch Class
1st Joskip's Moonray ML

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Necesse's Defendo Dominus



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
TruNorth's Hell And High Water Niel

Best Of Opposite Sex
TruNorth's Hell And High Water Beth

Best Of Winners: (1-2-0-0)
TruNorth's Hell And High Water Niel

Best Puppy In Breed
TruNorth's Hell And High Water Niel


Winners Dog: (1-2-0-0)
TruNorth's Hell And High Water Niel

Junior Puppy Dog Class
1st TruNorth's Hell And High Water Niel


Winners Bitch: (1-2-0-0)
TruNorth's Hell And High Water Beth

Reserve Winners Bitch
Kan Trace Baila Morena

Junior Puppy Bitch Class
1st TruNorth's Hell And High Water Beth

Open Bitch Class
1st Kan Trace Baila Morena

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 14 pts (2-5-3-5)
GChS Trumphill Anam Cara At Kipanga

Best Of Opposite Sex
GChB TOTR This Cats Max

Best Of Winners: (2-5-3-5)
Beaubijou's Summer Melody

Best Puppy In Breed
Martella's Put A Spell On You

Select Dog
GChB Nkosi Ongoing Success Odin

Select Bitch
GCh Topoftherock Cat Powered


Winners Dog: (2-5-3-5)
Nkosi XI The Art Of Racing In The Rain

Reserve Winners Dog
Coso's Mejores Amigos

12-18 Month Dog Class
1st Nkosi XI The Art Of Racing In The Rain

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Coso's Mejores Amigos




Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Treadway Got To Get You Into My Life

Best Of Opposite Sex
Jetstream Game On

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Treadway Got To Get You Into My Life

Best Puppy In Breed
SpecialD Beautiful Girl's Pursuit To Dunelm


Winners Dog: (1-2-0-0)
Jetstream Game On

Junior Puppy Dog Class
1st Jetstream Game On





Group 3 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Hierarch's Sympathy For The Devil
  Doberman Pinscher   13
Group 2nd   
GChS Reigning's Stormstruck Wind' N Snow
  Siberian Husky   11
Group 3rd    Hillset's Luna Liu   Samoyed   10
Group 4th   
Ch Mephisto's Devil Is In The Details
  Boxer   9
BPIG   
Ch Mephisto's Devil Is In The Details
  Boxer   N/A
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Outlander's Take Me Back In Time


Winners Dog: (1-0-0-0)
Outlander's Take Me Back In Time

12-18 Month Dog Class
1st Outlander's Take Me Back In Time


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Mephisto's Devil Is In The Details

Best Of Opposite Sex
Hitt's Hermoso

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Hitt's Hermoso

Best Puppy In Breed
Ch Mephisto's Devil Is In The Details


Winners Dog: (1-1-0-1)
Hitt's Hermoso

Junior Puppy Dog Class
1st Hitt's Hermoso


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Hitt's Smooth Criminal

Junior Puppy Bitch Class
1st Hitt's Smooth Criminal

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GChB Banbury's Imagine Dragons

Best Of Opposite Sex
Banbury's Pink Whitney

Select Dog
Ch Affinity's Lock, Shock & Barrel



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Banbury's Pink Whitney

Open Bitch Class
1st Banbury's Pink Whitney

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChG Hierarch's Sympathy For The Devil



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Justlyd's Matter Of Fact



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Arreo Von Haus Sperling



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Arreo Von Haus Sperling

Open Bitch Class
1st Arreo Von Haus Sperling

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hillset's Luna Liu



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hillset's Luna Liu

12-18 Month Bitch Class
1st Hillset's Luna Liu

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Reigning's Stormstruck Wind' N Snow



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Almazy Anabara Tania Fairy Princess







Group 4 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Darwyn's Notorious
  Welsh Terrier   24
Group 2nd   
GChB Dunsmuir Glenby Devil's Sprite
  Scottish Terrier   23
Group 3rd   
Ch Takala Trails Hazel
  Irish Terrier   21
Group 4th    Braemar Scotch Broom Skywalker At Janmar   Cairn Terrier   20
BPIG   
Ch Russhaven Having A Ball At Ballymoon
  Russell Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Mysticgold Fernald's Cuckoo   Border Terrier   0
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Elwha's Little Miss Clever Clogs


4-6 Month Dog Class
1st Mysticgold Fernald's Cuckoo


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Rozehaven's Eastern Haar


Winners Dog: (1-0-1-0)
Rozehaven's Wind Shear

Open Dog Class
1st Rozehaven's Wind Shear


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Braemar Scotch Broom Skywalker At Janmar


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Milar Paco


Winners Dog: (1-0-0-0)
Milar Paco

Open Dog Class
1st Milar Paco


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Takala Trails Hazel



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Slicey's Charlize The Rose of Trallee


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Russhaven Having A Ball At Ballymoon

Best Puppy In Breed
Ch Russhaven Having A Ball At Ballymoon



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChS Empire Dreamaker Hot Tip

Best Of Opposite Sex
Express Empire Red Skye At Dawn



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Express Empire Red Skye At Dawn

Reserve Winners Bitch
Empire's Stargate To The Moon

12-18 Month Bitch Class
1st Empire's Stargate To The Moon

Open Bitch Class
1st Express Empire Red Skye At Dawn

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Dunsmuir Glenby Devil's Sprite

Select Bitch
GCh Trotters Shadee Lady



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Kometa Rossi Kovid


Winners Dog: (2-0-0-0)
Kometa Rossi Kovid

Reserve Winners Dog
Lucas (Estonia)

Open Dog Class
1st Kometa Rossi Kovid
2nd Lucas (Estonia)


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (0-0-2-2)
Hillside Hound Of Baskerville

Best Of Opposite Sex
Takala Trails Athena

Select Dog
Ch Takala Trails Ginger Goodwin

Select Bitch
Ch Distaff Dazzling Display



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Darwyn's Notorious



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 4 pts (1-3-0-1)
Ch Mysticgold's Simply Enchanting

Best Of Opposite Sex
Windacre Fun Times At Mysticgold

Best Of Winners: (1-3-0-1)
Windacre Fun Times At Mysticgold

Best Puppy In Breed
Windacre Fun Times At Mysticgold


Winners Dog: (1-3-0-1)
Windacre Fun Times At Mysticgold

Junior Puppy Dog Class
1st Windacre Fun Times At Mysticgold


Winners Bitch: (1-3-0-1)
Mysticgold's Heartbreaker

Reserve Winners Bitch
Mysticgold's Magical Enchantment

Canadian Bred Bitch Class
1st Mysticgold's Magical Enchantment

Open Bitch Class
1st Mysticgold's Heartbreaker
3rd Seawest I Love Lucy





Group 5 - Peter Laventhall-Wolfish Top Dog
Points
Group 1st   
GChS MistyTrails Wyntr'Elise
  Havanese   26
Group 2nd   
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher
  Papillon   18
Group 3rd   
GCh Cheyennes Precious Gem
  Pomeranian   11
Group 4th   
GCh Swifthaven Watcha Talk'n About
  Chinese Crested   7
BPIG   
Wynneiras Shot For Me'
  American Eskimo Dog (Toy)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Chriscendo Communication   Pomeranian   0
Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Wynneiras Shot For Me'

Best Of Opposite Sex
Ch Wynneiras I Got My Eyes On You

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Wynneiras Shot For Me'

Best Puppy In Breed
Wynneiras Shot For Me'


Winners Dog: (1-1-0-1)
Wynneiras Shot For Me'

Junior Puppy Dog Class
1st Wynneiras Shot For Me'


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Wynneiras Polar DiamondnPearls

Open Bitch Class
1st Wynneiras Polar DiamondnPearls

4-6 Month Bitch Class
1st Wynneiras Who Do You Love

Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Mingchen Rewind



Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Swifthaven Watcha Talk'n About



Judge: Peter Laventhall-Wolfish

Best Of Breed: 7 pts (0-4-1-3)
GChS MistyTrails Wyntr'Elise

Best Of Opposite Sex
GChS MistyTrails H'dalgos Chido Wey

Best Puppy In Breed
Mistytrails Wyntr'Tanzanite

Select Bitch
GChB Oeste's Askin For Kisses


Judge: Jean-Christophe Boulinguez

Best Of Breed: 6 pts (0-3-2-2)
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher

Best Of Opposite Sex
GCh Truluv's Season Of The Witch

Best Puppy In Breed
Truluv's Fantasia

Select Dog
Ch Pilot's Triflight Okee For Takeoff

Select Bitch
Truluv's Once Upon A Time


Winners Bitch: (0-3-2-2)
Nicomens Midnight Beauty

Reserve Winners Bitch
Truluv's Fantasia

Senior Puppy Bitch Class
1st Truluv's Fantasia

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Nicomens Midnight Beauty

Open Bitch Class
1st Suniren Pop The Prosecco Gleniren

4-6 Month Bitch Class
1st Chrysalis Living On The Edge Of A Lunar Dream

Judge: Jean-Christophe Boulinguez

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Cheyennes Precious Gem

Best Of Opposite Sex
Yarburg Vincent

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Yarburg Vincent

Best Puppy In Breed
Lilangelz Heck Yeah


Winners Dog: (1-2-0-1)
Yarburg Vincent

12-18 Month Dog Class
1st Yarburg Vincent

4-6 Month Dog Class
1st Chriscendo Communication


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Lilangelz Heck Yeah

Reserve Winners Bitch
Lilangelz Catching Rainbows

Senior Puppy Bitch Class
1st Lilangelz Heck Yeah

Open Bitch Class
1st Lilangelz Catching Rainbows

Judge: Jean-Christophe Boulinguez

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Lemoge's Luke The Giver Of Light

Best Of Opposite Sex
C Lyn's I'm A Keeper

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Lemoge's Luke The Giver Of Light

Best Puppy In Breed
Lemoge's Luke The Giver Of Light

Select Dog
Ch Swag Lomar Full Access At Lemoge


Winners Dog: (1-1-1-0)
Lemoge's Luke The Giver Of Light

Senior Puppy Dog Class
1st Lemoge's Luke The Giver Of Light


Winners Bitch: (1-1-1-0)
C Lyn's I'm A Keeper

Open Bitch Class
1st C Lyn's I'm A Keeper

4-6 Month Bitch Class
1st Lemoge's Little Dragon
2nd Lemoge's Little Emma





Group 6 - Karen Day Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Babylon's Abel Salutes Imperious
  Bulldog   29
Group 2nd   
Ch Litilann's Wintergarden Style N' Ease
  Poodle (Standard)   26
Group 3rd   GCh Ko's See Ya Later Gator   Dalmatian   23
Group 4th   
GChB Judo's Top Secret At Trekhond
  Tibetan Spaniel   22
BPIG   
Ch Lwolfranch Here Comes The Sun
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Lyric's Desert Stars Black Beauty   Poodle (Miniature)   0
Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Wrapt In Smoke And Mirrors


Winners Dog: (1-0-0-0)
Wrapt In Smoke And Mirrors

Open Dog Class
1st Wrapt In Smoke And Mirrors




Winners Dog: (1-4-2-2)
Waylin's Quantum Of Solace

12-18 Month Dog Class
1st Waylin's Quantum Of Solace

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Babylon's Abel Salutes Imperious

Best Of Opposite Sex
McGregor's Va Va Voom

Select Bitch
Ch Lil Buddy Monica For Babylon



Winners Bitch: (0-1-1-1)
McGregor's Va Va Voom

12-18 Month Bitch Class
1st McGregor's Va Va Voom

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Ch Beshia's Rocket Man

Best Of Opposite Sex
Glorious Miranda Bailiey

Best Puppy In Breed
Ch Rebelrun Grand Cru At Clos De Lion

Select Dog
Ch Rebelrun Grand Cru At Clos De Lion



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Glorious Miranda Bailiey

Senior Puppy Bitch Class
1st Glorious Miranda Bailiey

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ko's See Ya Later Gator



Judge: Karen Day

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Lwolfranch Here Comes The Sun

Best Puppy In Breed
Ch Lwolfranch Here Comes The Sun

Select Dog
GChB Baohuao's Don't Believe Me ? Just Watch!



Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hushaby Tiffany Sugar Pepper



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hushaby Tiffany Sugar Pepper

Open Bitch Class
1st Hushaby Tiffany Sugar Pepper

4-6 Month Bitch Class
1st Lyric's Desert Stars Black Beauty

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Litilann's Wintergarden Style N' Ease

Best Of Opposite Sex
Litilann's Hot Flash

Best Puppy In Breed
Litilann's Hot Flash



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Litilann's Hot Flash

Reserve Winners Bitch
Continental Spirit Of Willow

12-18 Month Bitch Class
1st Continental Spirit Of Willow

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Litilann's Hot Flash

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Sunojo's Ohso Juji Go

Best Of Opposite Sex
Ch Sunojo's Little Red Pill



Judge: Karen Day

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
GCh Sealegends Magic In Moonlight

Best Of Opposite Sex
GCh Kojiros Party Girl

Best Puppy In Breed
Ch Sealegends Flowers In The Spring

Select Bitch
Ch Sealegends Flowers In The Spring


Winners Dog: (1-0-1-2)
Sealegends Moonlight Magic

Senior Puppy Dog Class
1st Sealegends Moonlight Magic


4-6 Month Bitch Class
1st Sealegends Scarlett Rose

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Judo's Top Secret At Trekhond





Group 7 - Karen Day Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Snowventure Thunderstruck
  Finnish Lapphund   13
Group 2nd   
GCh CoastalViews Winter Shades
  Shetland Sheepdog   12
Group 3rd   
Ch Igor du Domaine de Bredenarde
  Berger Picard   10
Group 4th   
GCh Cobbers Dine N Dash
  Australian Cattle Dog   9
BPIG   
Blueshire's Big Ben
  Old English Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Pinewood's Out Of The Blue At Trekhond   Miniature American Shepherd   0
Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Cobbers Dine N Dash



Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Baywind Tailor Made In Tinseltown



Judge: Karen Day

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Addlee's First Lady At Tiffany



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Tiffany's Sassy Sorceress

Open Bitch Class
1st Tiffany's Sassy Sorceress

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Igor du Domaine de Bredenarde



Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Aktiv's I Love Rock 'N' Roll



Judge: Karen Day

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Vanisle Vividus Honour In The Afterhours

Best Puppy In Breed
Belfair's Heathrow Express


Winners Dog: (1-0-1-0)
Belfair's Heathrow Express

Junior Puppy Dog Class
1st Belfair's Heathrow Express


Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Snowventure Thunderstruck






Judge: Karen Day

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Stoneyroydes 9th Shade Of Gray Dobbie

Best Of Opposite Sex
Stoneyroydes Annie Oakley

Best Puppy In Breed
Blueshire's Big Ben


Judge: Karen Day

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh CoastalViews Winter Shades



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Linkridge Puma

Open Bitch Class
1st Linkridge Puma

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By