Glacier View Kennel Club
Friday, August 5, 2022



Related Results


Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Sharon Derrick
Deerhound (Scottish)  
Ch Necesse's Defendo Dominus
Points: 161 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Sharon Derrick
Siberian Husky  
GChS Reigning's Stormstruck Wind' N Snow
Points: 139
Best Puppy In Show
Judge: Sharon Derrick
Havanese  
MistyTrails Wyntr'Lividus
Best Baby Puppy In Show
Judge: Sharon Derrick
Dachshund (Miniature Long-Haired)   Joskip's Moonray ML








Group 1 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Allsgold Shot Of III Wise Men
  Retriever (Golden)   35
Group 2nd   
GChS Kermodei's Unforgettable Yeti
  Retriever (Labrador)   27
Group 3rd   
GChB Duenorth Flyin Higher N Higher
  Retriever (Flat-Coated)   24
Group 4th   
GChB Realta Let It Rain At Cuchulain
  Spaniel (Irish Water)   23
BPIG   Ch Upcountry's Brawny Knight At The Improv   Vizsla (Smooth-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Outfox Find Your Fire   Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   0
Judge: Valerie Ramsay

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Decocoa's The Dark Lady Of

Best Puppy In Breed
Decocoa's The Dark Lady Of



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Decocoa's The Dark Lady Of

Junior Puppy Bitch Class
1st Decocoa's The Dark Lady Of

Judge: Valerie Ramsay

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Duenorth Flyin Higher N Higher



Judge: Valerie Ramsay

Best Of Breed: 7 pts (2-2-3-1)
GChS Allsgold Shot Of III Wise Men

Best Of Opposite Sex
GCh Camalire Show Time

Best Of Winners: (2-2-3-1)
Westbrook's Ray Of Sunshine

Select Dog
Ch Beargrass Goldcker Rainstorm Runoff

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChS Kermodei's Unforgettable Yeti

Best Of Opposite Sex
GChB Danrich's Polly Pocket

Select Dog
GChB Makaila's Dapper Revelation



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 9 pts (1-4-4-1)
GChB Tollchester Free'Dom Fighter

Best Of Opposite Sex
Ch Seaterrace Hallow'peno Pepper

Best Of Winners: (1-4-4-1)
Tollchester Spice It Up

Best Puppy In Breed
Watermark's Westcoast Zunga

Select Dog
GChB Kijabewinds When Stars Align


Winners Dog: (1-4-4-1)
Watermark's Westcoast Zunga

Junior Puppy Dog Class
1st Watermark's Westcoast Zunga

Judge: Valerie Ramsay

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Sevenoaks Spotify

Best Of Opposite Sex
Briarstone's Original Citrus



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Briarstone's Original Citrus

12-18 Month Bitch Class
1st Briarstone's Original Citrus

Judge: Valerie Ramsay

Best Of Breed: 4 pts (0-1-3-1)
Ch Elcazador Fortunes Favour The Fool

Best Of Opposite Sex
Cantabria Annie Laurie

Best Puppy In Breed
Ch Cantabria Brigg Fair

Select Dog
GChS Sherlock's Right On Q

Select Bitch
Ch Kiemac Heart Of Gold Elcazador



Winners Bitch: (0-1-3-1)
Cantabria Annie Laurie

Senior Puppy Bitch Class
1st Cantabria Annie Laurie

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Realta Let It Rain At Cuchulain



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
Upcountry's Perpetual Motion

Best Of Opposite Sex
Upcountry's Cool Cruiser

Best Puppy In Breed
Upcountry's Brawny Knight At The Improv

Select Dog
Ch Upcountry's Maximum Tilt


Winners Dog: (2-0-1-1)
Upcountry's Cool Cruiser

Reserve Winners Dog
Upcountry's Brawny Knight At The Improv

Junior Puppy Dog Class
1st Upcountry's Brawny Knight At The Improv

12-18 Month Dog Class
1st Upcountry's Cool Cruiser


Judge: Valerie Ramsay

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Bartland's Poseidon Adventure







Group 2 - Sharon Derrick Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Necesse's Defendo Dominus
  Deerhound (Scottish)   21
Group 2nd   
GChB Trumphill Anam Cara At Kipanga
  Rhodesian Ridgeback   20
Group 3rd    SpecialD Beautiful Girl's Pursuit To Dunelm   Whippet   4
Group 4th   
TruNorth's Hell And High Water Niel
  Petit Basset Griffon Vendeen   2
BPIG    SpecialD Beautiful Girl's Pursuit To Dunelm   Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group    Joskip's Moonray ML   Dachshund (Miniature Long-Haired)   0




4-6 Month Bitch Class
1st Joskip's Moonray ML

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Necesse's Defendo Dominus



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
TruNorth's Hell And High Water Niel

Best Of Opposite Sex
TruNorth's Hell And High Water Beth

Best Of Winners: (1-2-0-0)
TruNorth's Hell And High Water Niel

Best Puppy In Breed
TruNorth's Hell And High Water Niel


Winners Dog: (1-2-0-0)
TruNorth's Hell And High Water Niel

Junior Puppy Dog Class
1st TruNorth's Hell And High Water Niel


Winners Bitch: (1-2-0-0)
TruNorth's Hell And High Water Beth

Reserve Winners Bitch
Kan Trace Baila Morena

Junior Puppy Bitch Class
1st TruNorth's Hell And High Water Beth

Open Bitch Class
1st Kan Trace Baila Morena

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 15 pts (3-5-4-4)
GChS Trumphill Anam Cara At Kipanga

Best Of Opposite Sex
GChB TOTR This Cats Max

Best Of Winners: (3-5-4-4)
Nkosi XI The Art Of Racing In The Rain

Best Puppy In Breed
Martella's Put A Spell On You

Select Dog
GChB Nkosi Ongoing Success Odin

Select Bitch
Ch Into The Beyond Nkosi's Athena


Winners Dog: (3-5-4-4)
Nkosi XI The Art Of Racing In The Rain

Reserve Winners Dog
Coso's Mejores Amigos

Senior Puppy Dog Class
1st Martella's Alakazam

12-18 Month Dog Class
1st Nkosi XI The Art Of Racing In The Rain

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Coso's Mejores Amigos








Group 3 - Sharon Derrick Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Reigning's Stormstruck Wind' N Snow
  Siberian Husky   11
Group 2nd   
GChG Hierarch's Sympathy For The Devil
  Doberman Pinscher   10
Group 3rd   Ch Affinity's Lock, Shock & Barrel   Bullmastiff   8
Group 4th   
GCh Justlyd's Matter Of Fact
  Portuguese Water Dog   5
BPIG   
Ch Mephisto's Devil Is In The Details
  Boxer   N/A
Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Mephisto's Devil Is In The Details

Best Of Opposite Sex
Hitt's Hermoso

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Hitt's Hermoso

Best Puppy In Breed
Ch Mephisto's Devil Is In The Details


Winners Dog: (1-1-0-1)
Hitt's Hermoso

Junior Puppy Dog Class
1st Hitt's Hermoso


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Hitt's Smooth Criminal

Junior Puppy Bitch Class
1st Hitt's Smooth Criminal

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Ch Affinity's Lock, Shock & Barrel

Best Of Opposite Sex
Banbury's Pink Whitney

Select Dog
GChB Banbury's Imagine Dragons



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Banbury's Pink Whitney

Open Bitch Class
1st Banbury's Pink Whitney

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChG Hierarch's Sympathy For The Devil

Select Bitch
GCh Gentry N Salieri Coco Martini



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Justlyd's Matter Of Fact



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hillset's Luna Liu



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hillset's Luna Liu

12-18 Month Bitch Class
1st Hillset's Luna Liu

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Reigning's Stormstruck Wind' N Snow



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Almazy Anabara Tania Fairy Princess







Group 4 - Sharon Derrick Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Darwyn's Notorious
  Welsh Terrier   20
Group 2nd   
GChB Dunsmuir Glenby Devil's Sprite
  Scottish Terrier   19
Group 3rd   
Ch Takala Trails Hazel
  Irish Terrier   17
Group 4th   
Milar Paco
  Fox Terrier (Smooth)   16
BPIG   
Ch Russhaven Having A Ball At Ballymoon
  Russell Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Mysticgold Fernald's Cuckoo   Border Terrier   0
Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Elwha's Little Miss Clever Clogs


4-6 Month Dog Class
1st Mysticgold Fernald's Cuckoo

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Braemar Scotch Broom Skywalker At Janmar


Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Milar Paco


Winners Dog: (1-0-0-0)
Milar Paco

Open Dog Class
1st Milar Paco


Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Takala Trails Hazel



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Slicey's Charlize The Rose of Trallee


Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Russhaven Having A Ball At Ballymoon

Best Puppy In Breed
Ch Russhaven Having A Ball At Ballymoon



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GChS Empire Dreamaker Hot Tip

Best Of Opposite Sex
Express Empire Red Skye At Dawn

Best Puppy In Breed
Dreamaker Mesmerizer



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Express Empire Red Skye At Dawn

Reserve Winners Bitch
Dreamaker Mesmerizer

Junior Puppy Bitch Class
1st Dreamaker Mesmerizer

12-18 Month Bitch Class
1st Empire's Stargate To The Moon

Open Bitch Class
1st Express Empire Red Skye At Dawn

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Dunsmuir Glenby Devil's Sprite

Select Bitch
GCh Trotters Shadee Lady



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Kometa Rossi Kovid

Select Dog
GCh Excelent Choice Iz Psov Grada


Winners Dog: (2-0-1-0)
Kometa Rossi Kovid

Reserve Winners Dog
Lucas (Estonia)

Open Dog Class
1st Kometa Rossi Kovid
2nd Lucas (Estonia)


Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Takala Trails Athena



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Takala Trails Athena

12-18 Month Bitch Class
1st Takala Trails Athena

Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Darwyn's Notorious



Judge: Sharon Derrick

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Mysticgold's Simply Enchanting

Best Of Opposite Sex
Windacre Fun Times At Mysticgold

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Windacre Fun Times At Mysticgold

Best Puppy In Breed
Windacre Fun Times At Mysticgold


Winners Dog: (1-2-0-1)
Windacre Fun Times At Mysticgold

Junior Puppy Dog Class
1st Windacre Fun Times At Mysticgold


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Mysticgold's Heartbreaker

Reserve Winners Bitch
Mysticgold's Magical Enchantment

Canadian Bred Bitch Class
1st Mysticgold's Magical Enchantment

Open Bitch Class
1st Mysticgold's Heartbreaker





Group 5 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Swifthaven Watcha Talk'n About
  Chinese Crested   29
Group 2nd   
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher
  Papillon   28
Group 3rd   
Ch Oeste's Askin For Kisses
  Havanese   20
Group 4th   
GChS Mingchen Rewind
  Cavalier King Charles Spaniel   11
BPIG   
MistyTrails Wyntr'Lividus
  Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group    Chriscendo Communication   Pomeranian   0
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Wynneiras Double Shot

Best Of Opposite Sex
Wynneiras Polar DiamondnPearls

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Wynneiras Shot For Me'

Best Puppy In Breed
Wynneiras Shot For Me'


Winners Dog: (1-1-1-0)
Wynneiras Shot For Me'

Junior Puppy Dog Class
1st Wynneiras Shot For Me'


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Wynneiras Polar DiamondnPearls

Open Bitch Class
1st Wynneiras Polar DiamondnPearls

4-6 Month Bitch Class
1st Wynneiras Who Do You Love

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Mingchen Rewind

Best Of Opposite Sex
Ch Cantebury Gold Leaf Sage



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Swifthaven Watcha Talk'n About



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 8 pts (0-4-2-3)
GChB Oeste's Askin For Kisses

Best Of Opposite Sex
GChS MistyTrails H'dalgos Chido Wey

Best Puppy In Breed
MistyTrails Wyntr'Lividus

Select Bitch
GChS MistyTrails Wyntr'Elise


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 7 pts (0-4-2-2)
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher

Best Of Opposite Sex
Truluv's Once Upon A Time

Best Puppy In Breed
Truluv's Fantasia

Select Dog
Ch Pilot's Triflight Okee For Takeoff

Select Bitch
GCh Truluv's Season Of The Witch


Winners Bitch: (0-4-2-2)
Nadshell Nerine Bowdenii

Reserve Winners Bitch
Nicomens Midnight Beauty

Senior Puppy Bitch Class
1st Truluv's Fantasia

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Nicomens Midnight Beauty

Open Bitch Class
1st Nadshell Nerine Bowdenii
2nd Suniren Pop The Prosecco Gleniren

4-6 Month Bitch Class
1st Chrysalis Lick And A Promise Dainty Dreamer

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Cheyennes Precious Gem

Best Of Opposite Sex
Yarburg Vincent

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Lilangelz Catching Rainbows

Best Puppy In Breed
Lilangelz Heck Yeah


Winners Dog: (1-2-0-1)
Yarburg Vincent

12-18 Month Dog Class
1st Yarburg Vincent

4-6 Month Dog Class
1st Chriscendo Communication


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Lilangelz Catching Rainbows

Reserve Winners Bitch
Lilangelz Heck Yeah

Senior Puppy Bitch Class
1st Lilangelz Heck Yeah

Open Bitch Class
1st Lilangelz Catching Rainbows

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Swag Lomar Full Access At Lemoge

Best Of Opposite Sex
C Lyn's I'm A Keeper

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Lemoge's Luke The Giver Of Light

Best Puppy In Breed
Lemoge's Luke The Giver Of Light


Winners Dog: (1-1-1-0)
Lemoge's Luke The Giver Of Light

Senior Puppy Dog Class
1st Lemoge's Luke The Giver Of Light


Winners Bitch: (1-1-1-0)
C Lyn's I'm A Keeper

Open Bitch Class
1st C Lyn's I'm A Keeper

4-6 Month Bitch Class
1st Lemoge's Little Dragon
2nd Lemoge's Little Emma





Group 6 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Judo's Top Secret At Trekhond
  Tibetan Spaniel   27
Group 2nd   
Ch Litilann's Wintergarden Style N' Ease
  Poodle (Standard)   26
Group 3rd   
Ch Lwolfranch Here Comes The Sun
  French Bulldog   23
Group 4th   
Ch Waylin And Luvaluv Dante's Inferno
  Boston Terrier   21
BPIG   
Ch Lwolfranch Here Comes The Sun
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Sealegends Scarlett Rose   Shih Tzu   0
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Wrapt In Smoke And Mirrors


Winners Dog: (1-0-0-0)
Wrapt In Smoke And Mirrors

Open Dog Class
1st Wrapt In Smoke And Mirrors




Winners Dog: (1-3-2-2)
Waylin's Quantum Of Solace

12-18 Month Dog Class
1st Waylin's Quantum Of Solace

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Babylon's Abel Salutes Imperious

Best Of Opposite Sex
McGregor's Va Va Voom

Select Bitch
Ch Lil Buddy Monica For Babylon



Winners Bitch: (0-1-1-1)
McGregor's Va Va Voom

12-18 Month Bitch Class
1st McGregor's Va Va Voom

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Beshia's Rocket Man

Best Of Opposite Sex
Glorious Miranda Bailiey

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Beshia's Rocket Man

Best Puppy In Breed
Glorious Miranda Bailiey

Select Dog
Ch Rebelrun Grand Cru At Clos De Lion


Winners Dog: (1-1-1-0)
Beshia's Rocket Man

Open Dog Class
1st Beshia's Rocket Man


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Glorious Miranda Bailiey

Senior Puppy Bitch Class
1st Glorious Miranda Bailiey

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ko's See Ya Later Gator



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Lwolfranch Here Comes The Sun

Best Puppy In Breed
Ch Lwolfranch Here Comes The Sun

Select Dog
GChB Baohuao's Don't Believe Me ? Just Watch!



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Litilann's Wintergarden Style N' Ease

Best Of Opposite Sex
Continental Spirit Of Willow

Best Puppy In Breed
Litilann's Hot Flash



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Continental Spirit Of Willow

Reserve Winners Bitch
Litilann's Hot Flash

12-18 Month Bitch Class
1st Continental Spirit Of Willow

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Litilann's Hot Flash

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Sunojo's Little Red Pill

Best Of Opposite Sex
GCh Sunojo's Ohso Juji Go



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
GCh Kojiros Party Girl

Best Of Opposite Sex
GCh Sealegends Magic In Moonlight

Best Puppy In Breed
Ch Sealegends Flowers In The Spring

Select Bitch
Ch Sealegends Flowers In The Spring


Winners Dog: (1-0-1-2)
Sealegends Moonlight Magic

Senior Puppy Dog Class
1st Sealegends Moonlight Magic


4-6 Month Bitch Class
1st Sealegends Scarlett Rose

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Judo's Top Secret At Trekhond





Group 7 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st    Stoneyroydes 9th Shade Of Gray Dobbie   Old English Sheepdog   12
Group 2nd   
Ch Igor du Domaine de Bredenarde
  Berger Picard   9
Group 3rd   
GCh CoastalViews Winter Shades
  Shetland Sheepdog   8
Group 4th   
GCh Cobbers Dine N Dash
  Australian Cattle Dog   7
BPIG   
Blueshire's Big Ben
  Old English Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Pinewood's Out Of The Blue At Trekhond   Miniature American Shepherd   0
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Cobbers Dine N Dash



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Baywind Tailor Made In Tinseltown



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Addlee's First Lady At Tiffany



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Tiffany's Sassy Sorceress

Open Bitch Class
1st Tiffany's Sassy Sorceress

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Igor du Domaine de Bredenarde



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Aktiv's I Love Rock 'N' Roll



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Vanisle Vividus Honour In The Afterhours

Best Puppy In Breed
Belfair's Heathrow Express


Winners Dog: (1-0-1-0)
Belfair's Heathrow Express

Junior Puppy Dog Class
1st Belfair's Heathrow Express


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Snowventure Thunderstruck






Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Stoneyroydes 9th Shade Of Gray Dobbie

Best Of Opposite Sex
Stoneyroydes Annie Oakley

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Stoneyroydes 9th Shade Of Gray Dobbie

Best Puppy In Breed
Blueshire's Big Ben


Winners Dog: (2-1-0-0)
Stoneyroydes 9th Shade Of Gray Dobbie

Reserve Winners Dog
Blueshire's Big Ben

Senior Puppy Dog Class
1st Blueshire's Big Ben

Canadian Bred Dog Class
1st Stoneyroydes 9th Shade Of Gray Dobbie


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Stoneyroydes Annie Oakley

Canadian Bred Bitch Class
1st Stoneyroydes Annie Oakley

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh CoastalViews Winter Shades



Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By