Scarborough Kennel Club
Saturday, March 14, 2020



Related Results

Conformation

Friday, March 13
Friday, March 13 (Ltd Breed - UK Breeds)
Saturday, March 14
Saturday, March 14 (Ltd Breed - Group 3)
Sunday, March 15
Sunday, March 15 (Ltd Breed - Group 1)



Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
Can/Srb/Mkd Ch Midnight Lady’s It's Hammertime
"Hammer"
Owners: Kelef Newfoundlands and Summerford Newfoundlands
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Sponsor: John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Dana Garcia Tice
German Shepherd Dog  
Ch Timberline's Dust Bowl Dance
Points: 296 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Dana Garcia Tice
Airedale Terrier  
Ch Accolade's Black Caviar
Points: 258
Best Puppy In Show
Judge: Dana Garcia Tice
West Highland White Terrier   Glenroslin's Cardhu From Glenns
Best Baby Puppy In Show
Judge: Dana Garcia Tice
Australian Shepherd  
Ninebark Hearthside Plays Footsie








Group 1 - Pierre Talbot Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   72
Group 2nd   
GCh Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   67
Group 3rd   
GCh Nickleodeon Fanciful Dreamer
  Spaniel (American Cocker)   64
Group 4th   
GCh Meliagold The Phantom Menace
  Retriever (Golden)   56
BPIG   
Ch Danrich On D'Run To Maktawae
  Retriever (Labrador)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Nonnies Shes Got The Rhythm   Spaniel (English Cocker)   0
Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Duvalin Louisiana Blues

Best Of Opposite Sex
Ch Pageska's FM Jax

Best Puppy In Breed
Duvalin Louisiana Blues

Select Dog
Ch BourgRoyal Nature Boy



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Duvalin Louisiana Blues

Senior Puppy Bitch Class
1st Duvalin Louisiana Blues

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Ch Coquetel Tukeglen Prettyinpink

Best Of Opposite Sex
Seasyde Rapture Of Zephyr

Best Puppy In Breed
Seasyde Rapture Of Zephyr

Select Bitch
GChEx Brackenmoor Somethingroyal


Winners Dog: (1-0-0-2)
Seasyde Rapture Of Zephyr

Senior Puppy Dog Class
1st Seasyde Rapture Of Zephyr


Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 5 pts (1-0-3-2)
Ch Whisperfield Malibu Bay Breeze

Best Of Opposite Sex
GCh Leasides Dax

Select Dog
GCh Legacyk's Country Legend

Select Bitch
Ch Stannyfield's This Is It Baby


Winners Dog: (1-0-3-2)
Fogelhund's I'm A Riser

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Fogelhund's I'm A Riser

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lookouts Eye'Ma Wittle Prank Star



Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Rush's Just Another Werewolf

Select Dog
Ch Rush's Q Up The Band



Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
GCh Danrich On D'Run To Maktawae

Best Of Opposite Sex
Ch Nyroca's Polka Dot

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Gorsebrook Solaia Brave Hunter

Best Puppy In Breed
GCh Danrich On D'Run To Maktawae


Winners Bitch: (2-3-1-1)
Masonridge Treasurehunt Sunny

Reserve Winners Bitch
Miron Sophie At Cawarra

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pirate's Queen Of The Night

Open Bitch Class
1st Masonridge Treasurehunt Sunny
2nd Miron Sophie At Cawarra

3-6 Month Bitch Class
1st Monohaven's On A Wing And A Prayer

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck

Best Of Opposite Sex
Delrickbays Full Moon Rising

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Delrickbays Full Moon Rising

Best Puppy In Breed
Grady Of Kishkahdina

Select Bitch
Ch Katyra Flat Top Beat 4 Glacial


Winners Dog: (1-2-1-1)
Roaneden's Thunderstruck

12-18 Month Dog Class
1st Roaneden's Thunderstruck


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Delrickbays Full Moon Rising

Reserve Winners Bitch
Grady Of Kishkahdina

Senior Puppy Bitch Class
1st Grady Of Kishkahdina

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Delrickbays Full Moon Rising

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Valley View Elf In The Galaxy

Best Of Opposite Sex
Killbride Karrelene Tawney Port


Winners Dog: (1-0-0-1)
Killbride Karrelene Tawney Port

Canadian Bred Dog Class
1st Killbride Karrelene Tawney Port


Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Captiva Chamberlayne A Cut Above


Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 7 pts (3-1-2-2)
GCh Nickleodeon Fanciful Dreamer

Best Of Opposite Sex
Ch Nonnies Dare To Dream

Best Of Winners: (3-1-2-2)
Clanagroe Triple Play Blue Jay

Best Puppy In Breed
Clanagroe Triple Play Blue Jay

Select Dog
Ch Christycrest Topstar Clanagroe

Select Bitch
Ch Christycrest Broadway Dream


Winners Bitch: (3-1-2-2)
Blackgem's Pearl Heart Of The Ocean

Canadian Bred Bitch Class
1st Blackgem's Pearl Heart Of The Ocean

3-6 Month Bitch Class
1st Jomardi's Canadian Sparkling In Fashion

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic

Best Of Opposite Sex
Hiddencreek's Measure Of Faith

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Hiddencreek's Without A Doubt

Best Puppy In Breed
Hiddencreek's Measure Of Faith


Winners Dog: (1-1-1-0)
Hiddencreek's Without A Doubt

12-18 Month Dog Class
1st Hiddencreek's Without A Doubt


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Hiddencreek's Measure Of Faith

Junior Puppy Bitch Class
1st Hiddencreek's Measure Of Faith

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Carnaby Especially Rockette

Best Of Opposite Sex
Winfree It's A Bug's Life

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Carnaby Especially Rockette

Best Puppy In Breed
Winfree It's A Bug's Life


Winners Dog: (1-2-0-0)
Winfree It's A Bug's Life

Senior Puppy Dog Class
1st Winfree It's A Bug's Life

3-6 Month Dog Class
1st Tandridge Drummond Hill


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Carnaby Especially Rockette

Reserve Winners Bitch
Hufy's Sweet Seduction

12-18 Month Bitch Class
1st Hufy's Sweet Seduction

Open Bitch Class
1st Carnaby Especially Rockette

3-6 Month Bitch Class
1st Nonnies Shes Got The Rhythm

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Trojh's Turn On The Lights

Best Of Opposite Sex
Nanjay's Hott Topic

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Trojh's Turn On The Lights

Best Puppy In Breed
Nanjay's Hott Topic

Select Dog
Ch Nanjay's Collaboration


Winners Dog: (2-1-1-0)
Trojh's Turn On The Lights

Reserve Winners Dog
Nanjay's Safe Landing

Junior Puppy Dog Class
1st Nanjay's Safe Landing

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Trojh's Turn On The Lights

3-6 Month Dog Class
1st Nanjay's Altitude


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Nanjay's Hott Topic

Junior Puppy Bitch Class
1st Nanjay's Hott Topic

3-6 Month Bitch Class
1st Nanjay's Sassitude

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Heelmark Shikari Shoot For The Moon

Best Of Opposite Sex
Calabri Catching Fire

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Calabri Catching Fire

Best Puppy In Breed
Shikari She Be Fierce


Winners Dog: (1-1-1-1)
Calabri Catching Fire

12-18 Month Dog Class
1st Calabri Catching Fire


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Shikari She Be Fierce

Junior Puppy Bitch Class
1st Shikari She Be Fierce

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Wynder's Who's On First

Best Of Opposite Sex
Simplicity's Somethin' Bad

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Wynder's Who's On First

Best Puppy In Breed
Wynder's Who's On First

Select Dog
Ch Breica King In The North


Winners Dog: (1-1-1-0)
Wynder's Who's On First

Senior Puppy Dog Class
1st Wynder's Who's On First

3-6 Month Dog Class
1st Colray's Dorian Gray Brewster


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Simplicity's Somethin' Bad

Open Bitch Class
1st Simplicity's Somethin' Bad





Group 2 - Yvonne Savard Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi
  Rhodesian Ridgeback   28
Group 2nd   
GCh Hunu Man In Th' Mirror MW
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   27
Group 3rd   
Ch Osiris A Standing Ovation Xo
  Pharaoh Hound   26
Group 4th   
GCh McCartney's Lavish Dreams
  Whippet   25
BPIG    Abdeka's Bayaway Black Bowmore   Coonhound (Black & Tan)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Icycold Davinci Fourtunate Spot   Ibizan Hound   0
Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Poker Jackpot Alisina Zvezdochka



Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sun Blue Daenerys Di'Gala



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sun Blue Daenerys Di'Gala

Open Bitch Class
1st Sun Blue Daenerys Di'Gala

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Nicolas II-de-Russie du Grand Fresnoy

Select Dog
Ch Lapidus Ted du Grand Fresnoy



Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Abdeka's Bayaway Black Bowmore

Best Puppy In Breed
Abdeka's Bayaway Black Bowmore



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Abdeka's Bayaway Black Bowmore

Senior Puppy Bitch Class
1st Abdeka's Bayaway Black Bowmore

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Chetcote The Edge Of Glory

Best Of Opposite Sex
Palakore's Pancho

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Chetcote The Empress

Best Puppy In Breed
Palakore's Pancho


Winners Dog: (1-1-0-1)
Palakore's Pancho

Senior Puppy Dog Class
1st Palakore's Pancho


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Chetcote The Empress

12-18 Month Bitch Class
1st Chetcote The Empress

Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Chetcote Saucy Sensation

Best Of Opposite Sex
Leaside's Blaze At Chetcote MS

Best Puppy In Breed
Leaside's Blaze At Chetcote MS


Winners Dog: (1-0-0-1)
Leaside's Blaze At Chetcote MS

Senior Puppy Dog Class
1st Leaside's Blaze At Chetcote MS


Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Hunu Man In Th' Mirror MW



Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Inugami's Fox And The Hound



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Inugami's Fox And The Hound

Open Bitch Class
1st Inugami's Fox And The Hound




3-6 Month Dog Class
1st Icycold Davinci Fourtunate Spot


3-6 Month Bitch Class
1st Davinci X Marks The Spot 4 Icycold

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 5 pts (1-1-0-4)
Ragnar At Curiann

Best Of Opposite Sex
Ch Castlekeep's Scarlet Magnolia

Best Of Winners: (1-1-0-4)
Ragnar At Curiann

Select Bitch
Ch Three Little Birds' Grooving ToThe Music


Winners Dog: (1-1-0-4)
Ragnar At Curiann

Open Dog Class
1st Ragnar At Curiann

3-6 Month Dog Class
1st Castlekeep's Integrity
2nd Castlekeep's Honour


Winners Bitch: (1-1-0-4)
Castlekeep's Temperance

Open Bitch Class
1st Castlekeep's Temperance

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Quiquen Air Alert

Best Of Opposite Sex
Fanta's Willow Wisp

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Quiquen Air Alert

Best Puppy In Breed
Fanta's Willow Wisp


Winners Dog: (1-1-0-0)
Quiquen Air Alert

Open Dog Class
1st Quiquen Air Alert


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Fanta's Willow Wisp

Junior Puppy Bitch Class
1st Fanta's Willow Wisp

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Conestoga Doing It For Oheavens Sake

Best Of Opposite Sex
Oheavens Blinded Me With Science

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Conestoga Doing It For Oheavens Sake

Best Puppy In Breed
Oheavens Blinded Me With Science


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Oheavens Blinded Me With Science

Junior Puppy Bitch Class
1st Oheavens Blinded Me With Science

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Osiris A Standing Ovation Xo



Judge: Pierre Talbot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
GCh McCartney's Lavish Dreams

Best Of Opposite Sex
Azure's Ladies Man

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Azure's Sweet Delight

Best Puppy In Breed
Azure's Ladies Man

Select Bitch
Ch McCartney's Mirror Image


Winners Dog: (2-1-0-2)
Azure's Ladies Man

Reserve Winners Dog
Tarrango's Once Upon A Time

Junior Puppy Dog Class
1st Tarrango's Once Upon A Time

Senior Puppy Dog Class
1st Azure's Ladies Man


Winners Bitch: (2-1-0-2)
Azure's Sweet Delight

12-18 Month Bitch Class
1st Azure's Sweet Delight





Group 3 - Yvonne Savard Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Snowmist's Bodacious
  Siberian Husky   64
Group 2nd   
GCh Napoleo Jade La Perle
  Saint Bernard   59
Group 3rd   
GCh Midnight Lady's It's Hammertime
  Newfoundland   58
Group 4th   
GCh Daodejing Odaiko Juusun
  Eurasier   56
BPIG    Vanderbilt's Livin' On The Fly   Samoyed   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Bluechip Walk The Line
  Schnauzer (Giant)   0
Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Spiritrun's Moonlight Dancer


Winners Bitch: (0-1-0-0)
Spiritrun's Moonlight Dancer

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Spiritrun's Moonlight Dancer

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 5 pts (3-2-0-1)
Ch Alpenbliss Head To Tail Prada

Best Of Opposite Sex
Mountmagic's Highest Summit

Best Of Winners: (3-2-0-1)
Mountmagic's Highest Summit

Best Puppy In Breed
Alpenspirit Money Moves At Arturo


Winners Dog: (3-2-0-1)
Mountmagic's Highest Summit

Reserve Winners Dog
Alpenspirit Money Moves At Arturo

Senior Puppy Dog Class
1st Alpenspirit Money Moves At Arturo

12-18 Month Dog Class
1st Bernewa's Harmony By Jaroussky

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mountmagic's Highest Summit


Winners Bitch: (3-2-0-1)
Mountmagic's Jitterbug

Reserve Winners Bitch
Mount Magic's Doux Deja Vu

Senior Puppy Bitch Class
1st Mountmagic's Jitterbug

Open Bitch Class
1st Mount Magic's Doux Deja Vu

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 6 pts (1-1-2-3)
GCh Hannoveria Top Gun

Best Of Opposite Sex
GCh IliasLegacy Serendipity Hebe

Best Of Winners: (1-1-2-3)
IliasLegacy Joy Bonnie Rose

Select Dog
GCh Kalinka Esugey Bagatur

Select Bitch
Ch Russianpride Sorbona


Winners Dog: (1-1-2-3)
Medvezhya Staya Petr Velikiy

Open Dog Class
1st Medvezhya Staya Petr Velikiy


Winners Bitch: (1-1-2-3)
IliasLegacy Joy Bonnie Rose

Open Bitch Class
1st IliasLegacy Joy Bonnie Rose

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 3 pts (2-0-0-2)
GCh CinniBon's She's The One

Best Of Opposite Sex
Cinbar's Last Hoo Rah For Kadenza

Best Puppy In Breed
Ch Xelascon Fantom Of The Opera

Select Bitch
Ch Xelascon Fantom Of The Opera


Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Knatchbull's Black Opal


3-6 Month Dog Class
1st Knatchbull's Sea Of Stars


Winners Bitch: (0-1-0-0)
Knatchbull's Black Opal

Open Bitch Class
1st Knatchbull's Black Opal

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 11 pts (1-3-5-3)
Ch Outlaw Angel Dream

Best Of Opposite Sex
Ch A-List Look'n For Love

Best Of Winners: (1-3-5-3)
Ravalleses Ice Ice Baby

Best Puppy In Breed
Ch Ravalleses I Believe In Magic

Select Dog
Ch Ravalleses I Believe In Magic

Select Bitch
Ch Dobereich's Quite A Vivid Dream


Winners Dog: (1-3-5-3)
Ravalleses Ice Ice Baby

Senior Puppy Dog Class
1st Ravalleses Ice Ice Baby


Winners Bitch: (1-3-5-3)
Redstone's Super Freak V Aludra

Reserve Winners Bitch
Arket's Margaritaville

Junior Puppy Bitch Class
1st Redstone's Super Freak V Aludra

Senior Puppy Bitch Class
1st Arket's Margaritaville
2nd Dobereich's Summer Sensation

3-6 Month Bitch Class
1st Dobereich's Little Sure Shot Of Vivid Dream

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Daodejing Odaiko Juusun



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 5 pts (3-2-0-1)
GCh Divine Acres Don't Stop Believe'n At Danetastix

Best Of Opposite Sex
Dantrydanes Second X A Charm

Best Of Winners: (3-2-0-1)
Dantrydanes Second X A Charm


Winners Dog: (3-2-0-1)
Dantrydanes Second X A Charm

Reserve Winners Dog
Britlinblue's In The Stars

Junior Puppy Dog Class
1st JGL V Ink Spots I Got Chills

Canadian Bred Dog Class
1st Britlinblue's In The Stars

Open Dog Class
1st Dantrydanes Second X A Charm

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
Ch Pyrvalley's Dancin In The Ring

Best Of Opposite Sex
Ch Pyrvalley's Prima Donna Ya Say

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Woolmarsh Xpert Advice

Best Puppy In Breed
Pyrvalley's From Heaven Sent


Winners Dog: (2-2-1-1)
Cidwm's Cumae Prophecy

Reserve Winners Dog
Pyrvalley's From Heaven Sent

Senior Puppy Dog Class
1st Pyrvalley's From Heaven Sent

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Cidwm's Cumae Prophecy


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Woolmarsh Xpert Advice

Reserve Winners Bitch
Cidwm's Cariana Bonum

Open Bitch Class
1st Woolmarsh Xpert Advice
2nd Cidwm's Cariana Bonum

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Vinzenz Del Penon De Ifach

Best Of Opposite Sex
Ch Bendegeit's Bejul'd N Bedazzld



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Midnight Lady's It's Hammertime

Best Of Opposite Sex
Ch Orsatti's Sassenach



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
Ch Marinella's The Thunder Rolls

Best Of Opposite Sex
Claircreek Scintillating Sintra

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Claircreek Here Comes The Sun

Best Puppy In Breed
Lunanova's Nyx Filha Do Coas

Select Dog
Ch Seabury's Master Of The Hunt


Winners Dog: (1-2-2-0)
Claircreek Here Comes The Sun

12-18 Month Dog Class
1st Claircreek Here Comes The Sun


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Claircreek Scintillating Sintra

Reserve Winners Bitch
Lunanova's Nyx Filha Do Coas

Junior Puppy Bitch Class
1st Lunanova's Nyx Filha Do Coas

Open Bitch Class
1st Claircreek Scintillating Sintra

3-6 Month Bitch Class
1st Claircreek Affectionate Kiss

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Napoleo Jade La Perle



Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Vanderbilt's Livin' On The Fly

Best Of Opposite Sex
Vanderbilt's Strike My Fancy

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Vanderbilt's Livin' On The Fly

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Livin' On The Fly


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Vanderbilt's Strike My Fancy

Open Bitch Class
1st Vanderbilt's Strike My Fancy

3-6 Month Bitch Class
1st Vanderbilt's Lucky Charm

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Lindsayleigh's Dntflrtwtha Wave

Best Of Opposite Sex
Histyle's Hermes A Rising Star

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Lindsayleigh's Dntflrtwtha Wave

Best Puppy In Breed
Eugen I-Ra A Handsome Boy


Winners Dog: (2-1-0-0)
Histyle's Hermes A Rising Star

Reserve Winners Dog
Eugen I-Ra A Handsome Boy

Junior Puppy Dog Class
1st Eugen I-Ra A Handsome Boy

Open Dog Class
1st Histyle's Hermes A Rising Star

3-6 Month Dog Class
1st Bluechip Walk The Line


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Lindsayleigh's Dntflrtwtha Wave

Open Bitch Class
1st Lindsayleigh's Dntflrtwtha Wave

Judge: Yvonne Savard

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Ch Snowmist's Bodacious

Best Of Opposite Sex
European Vacation Speigas

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Trishamar's Kamikaze

Best Puppy In Breed
European Vacation Speigas


Winners Dog: (1-3-1-0)
Trishamar's Kamikaze

12-18 Month Dog Class
1st Trishamar's Kamikaze

3-6 Month Dog Class
1st Snowmist's Sloan


Winners Bitch: (1-3-1-0)
European Vacation Speigas

Reserve Winners Bitch
Unicornhill Mystical Powers

Junior Puppy Bitch Class
1st Unicornhill Mystical Powers
2nd Snowmist's Raspberry

Senior Puppy Bitch Class
1st European Vacation Speigas

3-6 Month Bitch Class
1st Snowmist's Simply Irresistible





Group 4 - Dana Garcia Tice Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Accolade's Black Caviar
  Airedale Terrier   27
Group 2nd   
Ch Kilmaree Torrance At Mistybrig
  Cairn Terrier   26
Group 3rd   
Ch Daniela (Mora)
  Kerry Blue Terrier   25
Group 4th    Glenroslin's Cardhu From Glenns   West Highland White Terrier   24
BPIG    Glenroslin's Cardhu From Glenns   West Highland White Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Foxbend Just One Look   Parson Russell Terrier   0
Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Accolade's Black Caviar



Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh M&M Lamz The World Is Not Enough



Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Roschel Foxrun Thistle Do

Best Of Opposite Sex
Foxrun Roschel Bluebell

Best Puppy In Breed
Ch Roschel Foxrun Thistle Do



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Foxrun Roschel Bluebell

Reserve Winners Bitch
Foxrun Roschel Michaelmas Rose

Junior Puppy Bitch Class
1st Foxrun Roschel Bluebell
2nd Foxrun Bayberry

Canadian Bred Bitch Class
1st Foxrun Roschel Michaelmas Rose

Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch uBuntu's Violet Mae Of Paradox

Best Of Opposite Sex
uBuntu's Protector Of The Realm


Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Axelbelle Zdenek Archi The Red

Best Of Opposite Sex
Thunderally's I'm So Pretty

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Thunderally's Mischevious Casper

Best Puppy In Breed
Thunderally's Mischevious Casper


Winners Dog: (1-1-1-0)
Thunderally's Mischevious Casper

Junior Puppy Dog Class
1st Thunderally's Mischevious Casper


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Thunderally's I'm So Pretty

Senior Puppy Bitch Class
1st Thunderally's I'm So Pretty

Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kilmaree Torrance At Mistybrig



Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Zlatapraha Wonder



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Bluefire Zlatapraha Diagon Alley

12-18 Month Bitch Class
1st Bluefire Zlatapraha Diagon Alley

Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Glahms Sargent Pepper



Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Daniela (Mora)







3-6 Month Bitch Class
1st Foxbend Just One Look

Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Maiha Feel It In My Bones

Best Of Opposite Sex
Maiha Gone With The Wind Fabulous

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Maiha Gone With The Wind Fabulous

Best Puppy In Breed
Maiha Gone With The Wind Fabulous


Winners Dog: (1-2-1-0)
Ahndeggoense's Sonuva Veach

Junior Puppy Dog Class
1st Ahndeggoense's Sonuva Veach


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Maiha Gone With The Wind Fabulous

Reserve Winners Bitch
Chinon B'Prepared For Kaos!

Senior Puppy Bitch Class
1st Maiha Gone With The Wind Fabulous

Open Bitch Class
1st Chinon B'Prepared For Kaos!

Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Ch Honeywheat's Russian Collusion

Best Of Opposite Sex
Modny Style Hugo Boss For Honeywheat

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Modny Style Hugo Boss For Honeywheat

Best Puppy In Breed
Modny Style Hugo Boss For Honeywheat


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Sandywheat's Brown-Eyed Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Sandywheat's Brown-Eyed Girl

Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Glenroslin's Cardhu From Glenns

Best Puppy In Breed
Glenroslin's Cardhu From Glenns


Winners Dog: (2-0-0-0)
Glenroslin's Cardhu From Glenns

Reserve Winners Dog
Glenroslin's Benriach

Junior Puppy Dog Class
1st Glenroslin's Cardhu From Glenns

Open Dog Class
1st Glenroslin's Benriach






Group 5 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sigma Chi's Jose At Mingchen
  Cavalier King Charles Spaniel   34
Group 2nd   
GCh Denzel Insignia Zydeco Blues
  Papillon   32
Group 3rd   
GCh Michaelmas Yue Yue Fen
  Pekingese   29
Group 4th   
Hin Satori Journey To Njoy
  Japanese Chin   27
BPIG   
Hin Satori Journey To Njoy
  Japanese Chin   N/A
Best Baby Puppy In Group    Amyla's Where's My Glass Slipper   Havanese   0
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Sigma Chi's Jose At Mingchen

Best Puppy In Breed
Legacy Archangel Raphael


Winners Dog: (1-0-1-0)
Legacy Archangel Raphael

Junior Puppy Dog Class
1st Legacy Archangel Raphael


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 6 pts (1-3-3-0)
Ch Gardine Don't Stop Believing

Best Of Opposite Sex
Denali's Girl Worth Fighting 4

Best Of Winners: (1-3-3-0)
Denali's Bare Necessities

Best Puppy In Breed
Denali's Girl Worth Fighting 4

Select Dog
GCh Sassytails I Go Commando


Winners Dog: (1-3-3-0)
Denali's Bare Necessities

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Denali's Bare Necessities

3-6 Month Dog Class
1st Kaylens Sassytails Order Of The Phoenix


Winners Bitch: (1-3-3-0)
Denali's Girl Worth Fighting 4

Reserve Winners Bitch
Sassytails Ice Queen

Junior Puppy Bitch Class
1st Denali's Circle Of Life

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Denali's Girl Worth Fighting 4
2nd Sassytails Ice Queen

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tickitbou N Navyn Supermodel



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tickitbou N Navyn Supermodel

Open Bitch Class
1st Tickitbou N Navyn Supermodel

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 8 pts (0-6-1-2)
GCh Ashstone's Winter Is Coming

Best Of Opposite Sex
Ch Twinkle's Indy With Sonrisas

Best Puppy In Breed
HeartsDelite Salty Mermaid

Select Bitch
GCh Pocopayasos SPF30 Ltd Edition


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Clandara's Nobody Does It Better



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Hin Satori Journey To Njoy

Best Of Opposite Sex
Tuxedo's Bring On The Bling To Njoy

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Hin Satori Journey To Njoy

Best Puppy In Breed
Hin Satori Journey To Njoy


Winners Dog: (1-2-0-0)
Hin Satori Journey To Njoy

Senior Puppy Dog Class
1st Hin Satori Journey To Njoy


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Tuxedo's Bring On The Bling To Njoy

Reserve Winners Bitch
Touche's Know How To Njoy

Junior Puppy Bitch Class
1st Tuxedo's Bring On The Bling To Njoy

Senior Puppy Bitch Class
1st Touche's Know How To Njoy

3-6 Month Bitch Class
1st Hin Satori Dazzling Njoy

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Altos Crackling Craze


Winners Dog: (1-0-0-0)
Altos Crackling Craze

Open Dog Class
1st Altos Crackling Craze


Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Denzel Insignia Zydeco Blues

Best Of Opposite Sex
Insignia Denzel Absolutely Serious

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Insignia Denzel Absolutely Serious

Best Puppy In Breed
Bluechip Rumble In The Jungle


Winners Dog: (1-1-1-0)
Bluechip Rumble In The Jungle

Senior Puppy Dog Class
1st Bluechip Rumble In The Jungle

3-6 Month Dog Class
1st Heaven Sent Gator Quest


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Insignia Denzel Absolutely Serious

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Insignia Denzel Absolutely Serious

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Michaelmas Yue Yue Fen

Best Puppy In Breed
Ch Diaquiris Sergeant Pepper

Select Dog
Ch Diaquiris Sergeant Pepper



Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Diaquiris & Carlang Copa Cabana

Best Puppy In Breed
Diaquiris & Carlang Copa Cabana



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Diaquiris & Carlang Copa Cabana

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Diaquiris & Carlang Copa Cabana

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Siosalach's Hammin It Up

Best Of Opposite Sex
Amy House Steinbruck Victorious



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Amy House Steinbruck Victorious

12-18 Month Bitch Class
1st Amy House Steinbruck Victorious

Judge: Jean Delisle

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Sharmnatan's Majestic Wind

Best Of Opposite Sex
Justatitch Rusticpride Karma

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Sharmnatan's Majestic Wind

Best Puppy In Breed
Sharmnatan's Majestic Wind


Winners Dog: (1-2-0-0)
Sharmnatan's Majestic Wind

Senior Puppy Dog Class
1st Sharmnatan's Majestic Wind


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Justatitch Rusticpride Karma

Reserve Winners Bitch
Shoalcreek Justatitch Porcha

12-18 Month Bitch Class
1st Shoalcreek Justatitch Porcha

Canadian Bred Bitch Class
1st Justatitch Rusticpride Karma





Group 6 - Dana Garcia Tice Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   28
Group 2nd   
GCh Ahkama Losar Khampa
  Tibetan Terrier   23
Group 3rd   
Ch Periwrinkles Wild At Heart
  Chinese Shar-Pei   22
Group 4th   
Mi-Pao's Whiskey
  Chow Chow   20
BPIG   
Mi-Pao's Whiskey
  Chow Chow   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Stormin's Sweet Sassafrass
  French Bulldog   0
Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Shropshall's Hey Louise

Best Puppy In Breed
Shropshall's Hey Louise



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Shropshall's Hey Louise

Senior Puppy Bitch Class
1st Shropshall's Hey Louise

Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Bulldacious Birchbrk BettyBoop

Best Of Opposite Sex
Ch Starlight CosmoKramer Topbrass

Best Puppy In Breed
Bulldacious Birchbrk BettyBoop



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Bulldacious Birchbrk BettyBoop

Reserve Winners Bitch
Starlight Storm Topbrass

Junior Puppy Bitch Class
1st Bulldacious Birchbrk BettyBoop

Canadian Bred Bitch Class
1st Aldars Untarnished Santa Rosa

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Starlight Storm Topbrass

Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Periwrinkles Wild At Heart

Select Dog
GCh Gumby's Jive Talking Underdog



Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mi-Pao's Whiskey

Best Puppy In Breed
Mi-Pao's Whiskey



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mi-Pao's Whiskey

Junior Puppy Bitch Class
1st Mi-Pao's Whiskey

Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Paisley Playin' The Field

Best Of Opposite Sex
Spotwdr N Element Princes Heir



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Spotwdr N Element Princes Heir

Canadian Bred Bitch Class
1st Spotwdr N Element Princes Heir

Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Sans Pareil Fabelhaft Roman Emperor

Best Of Opposite Sex
Ch Foxmoor Petit Cherie Sancerre


Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Superlative's Goddess Of Luv

Best Puppy In Breed
Superlative's Ms B Haven



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Superlative's Ms B Haven

Reserve Winners Bitch
Invictus Mysterious Ways

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Superlative's Ms B Haven

Open Bitch Class
1st Invictus Mysterious Ways

3-6 Month Bitch Class
1st Superlative's Ice Princess
2nd Superlative's Ice Queen

Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Keesridge Baby Let's Cruz



Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
Ch Vanir Lasacas Knight Commander

Best Of Opposite Sex
Ch Radically's Foreign Affairs

Select Dog
GCh Lasacas Marshall A. Constable



Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Fidel Nicesteps For Bellefleet

Best Puppy In Breed
Fidel Nicesteps For Bellefleet


3-6 Month Bitch Class
1st Bellefleet's Once Upon A Dream

Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS

Best Of Opposite Sex
Ch K-Lar's Graced With Chocolate For Bijou

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Kinder's Let The Secret B Told

Best Puppy In Breed
Ch K-Lar's Graced With Chocolate For Bijou


Winners Dog: (1-2-1-1)
Cabernet's Fireworks At Vetset

Junior Puppy Dog Class
1st Cabernet's Fireworks At Vetset


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Kinder's Let The Secret B Told

Reserve Winners Bitch
Marquis Ormar Time Passages

Senior Puppy Bitch Class
1st Marquis Ormar Time Passages

Open Bitch Class
1st Kinder's Let The Secret B Told

Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Jlynne's Poisonberry Sanhedrin



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Sanhedrin's Katharine Hepburn

Open Bitch Class
1st Sanhedrin's Katharine Hepburn

Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Wolfriver Taiho Koki



Judge: Dana Garcia Tice

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ahkama Losar Khampa





Group 7 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Timberline's Dust Bowl Dance
  German Shepherd Dog   37
Group 2nd   
Ch Oracle's Pick Me Up Of Eweturn
  Australian Shepherd   29
Group 3rd   
GCh Cameron's Bannockburn Bettyann
  Bearded Collie   22
Group 4th   
GCh Stonecroft's Star Seeking
  Welsh Corgi (Pembroke)   21
BPIG    Sylvan Argent Windsong Dreams Do Come True   Collie (Rough)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Ninebark Hearthside Plays Footsie
  Australian Shepherd   0
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Byeyo's Gonna Get Me Sum



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 6 pts (1-3-1-2)
GCh Oracle's Pick Me Up Of Eweturn

Best Of Opposite Sex
Sugarbird Ninebark Tiny Dancer

Best Of Winners: (1-3-1-2)
Sugarbird Ninebark Tiny Dancer

Best Puppy In Breed
Sugarbird Ninebark Tiny Dancer

Select Bitch
Ch Hearthside Eloquence


Winners Dog: (1-3-1-2)
Wenlisa's Equal Opportunity

Junior Puppy Dog Class
1st Wenlisa's Equal Opportunity

3-6 Month Dog Class
1st Holler's Forever Grateful


Winners Bitch: (1-3-1-2)
Sugarbird Ninebark Tiny Dancer

Reserve Winners Bitch
Wenlisa's Breezy Cover Girl

Junior Puppy Bitch Class
1st Coralane's Childhood Dreams

Senior Puppy Bitch Class
1st Sugarbird Ninebark Tiny Dancer

Open Bitch Class
1st Wenlisa's Breezy Cover Girl

3-6 Month Bitch Class
1st Ninebark Hearthside Plays Footsie

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Cameron's Bannockburn Bettyann



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sterlingden Elton Du Belgiador

Best Puppy In Breed
Sterlingden Elton Du Belgiador


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sterlingden Elton Du Belgiador

Senior Puppy Dog Class
1st Sterlingden Elton Du Belgiador


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Omega Code Blue

Best Of Opposite Sex
Sylvan Argent Windsong Dreams Do Come True

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Sylvan Argent Windsong Dreams Do Come True

Best Puppy In Breed
Sylvan Argent Windsong Dreams Do Come True


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Sylvan Argent Windsong Dreams Do Come True

Reserve Winners Bitch
Omega Song And Dance

Senior Puppy Bitch Class
1st Sylvan Argent Windsong Dreams Do Come True

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Omega Song And Dance

Open Bitch Class
1st Omega's Don't Rain On My Parade

3-6 Month Bitch Class
1st Van-M Island Girl At Glen Eilalorne

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 7 pts (2-3-1-2)
GCh Timberline's Dust Bowl Dance

Best Of Opposite Sex
Robillane's FemmeFatale Moda

Best Of Winners: (2-3-1-2)
Robillane's FemmeFatale Moda

Best Puppy In Breed
Udo Von Der Eschelbronner Schlosswiese

Select Bitch
Ch Kenlyn Marquis' O' Perfect Cut Hoyle


Winners Dog: (2-3-1-2)
Udo Von Der Eschelbronner Schlosswiese

Reserve Winners Dog
Blasienberg's Cromwell

Senior Puppy Dog Class
1st Udo Von Der Eschelbronner Schlosswiese

Open Dog Class
1st Blasienberg's Cromwell

3-6 Month Dog Class
1st B-Saxon Vom Burgimwald

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Caradoc's Beauty Is Not A Crime



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Caradoc's Beauty Is Not A Crime

Reserve Winners Bitch
Mack Hill Tessa

Open Bitch Class
1st Caradoc's Beauty Is Not A Crime
2nd Mack Hill Tessa

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kyon's Sigrun Perledatter

Best Of Opposite Sex
Kimura's Flink

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kyon's Sigrun Perledatter

Best Puppy In Breed
Kimura's Flink


Winners Dog: (1-1-0-0)
Kimura's Flink

Junior Puppy Dog Class
1st Kimura's Flink


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kyon's Sigrun Perledatter

Open Bitch Class
1st Kyon's Sigrun Perledatter

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tasiahills Endless Secret



Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Glissdoes Mocca Toffee



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Glissdoes Mocca Toffee

12-18 Month Bitch Class
1st Glissdoes Mocca Toffee

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Nitelatches The Bachelor

Best Of Opposite Sex
Dury Voe Girl Crush

Best Puppy In Breed
Ch Nitelatches The Bachelor



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Dury Voe Girl Crush

Reserve Winners Bitch
Regaloake's Make Me Blush

12-18 Month Bitch Class
1st Bliss's Hart's Desire

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Regaloake's Make Me Blush

Open Bitch Class
1st Dury Voe Girl Crush

3-6 Month Bitch Class
1st Braemore Sweet Serenade

Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Yasashiikuma ShesAMystery Tme

Best Puppy In Breed
Yasashiikuma ShesAMystery Tme


Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Stonecroft's Star Seeking

Best Of Opposite Sex
Honeyfox No Paparazzi Please

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Honeyfox No Paparazzi Please


Winners Dog: (1-1-1-0)
Mezzoo Dcdk Walkin'on The Moon

Open Dog Class
1st Mezzoo Dcdk Walkin'on The Moon

3-6 Month Dog Class
1st Wenlisa's Red Solo Pup


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Honeyfox No Paparazzi Please

Open Bitch Class
1st Honeyfox No Paparazzi Please

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By