The Olde York Kennel Club
Wednesday, November 9, 2022



Related Results

Conformation

Monday, November 07
Monday, November 07 (Ltd Show - British & Irish Breeds)
Tuesday, November 08
Tuesday, November 08 (Ltd Show - Group 3)
Wednesday, November 09
Wednesday, November 09 (Ltd Show - Group 7)



Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS RBIS CAN GCHS / AM CH / RO JCH Midnight Lady's Rumble In The Jungle, AOM
"Zombie"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Zsuzsa Somos-Soos, Christina Koffman-Heard, Daniel Koffman and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Robert Whitney
West Highland White Terrier  
GChG Skyehigh's Video Game
Points: 142 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Robert Whitney
Shetland Sheepdog  
GCh Laureate Diamond Is Forever
Points: 133
Best Puppy In Show
Judge: Robert Whitney
Retriever (Golden)   Rivergold's First Lil' Princess








Group 1 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   32
Group 2nd   
GChB Leaside's California Blues
  Pointer (German Short-Haired)   31
Group 3rd   
GChEx Danrich On D'Run To Maktawae
  Retriever (Labrador)   30
Group 4th   
GChG Rolyart's Sound Of Thunder
  Spaniel (Welsh Springer)   28
BPIG    Rivergold's First Lil' Princess   Retriever (Golden)   N/A
Judge: Patricia Keenan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Perryglen's Black Label




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Leaside's California Blues




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 8 pts (1-4-2-2)
GChEx Ambertru's R U Lonesome Tonight

Best Of Opposite Sex
Rivergold's First Lil' Princess

Best Of Winners: (1-4-2-2)
Rivergold's First Lil' Princess

Best Puppy In Breed
Rivergold's First Lil' Princess

Select Dog
Ch Shanbro's Hear Me Roar

Select Bitch
GChB Harbourfleet's Riverboat Queen


Winners Dog: (1-4-2-2)
Paradocs Happy Dance

Open Dog Class
1st Paradocs Happy Dance


Winners Bitch: (1-4-2-2)
Rivergold's First Lil' Princess

Reserve Winners Bitch
Livin' The Dream By Goldnatitude

Junior Puppy Bitch Class
1st Sunkozi A Day At The Races

Senior Puppy Bitch Class
1st Rivergold's First Lil' Princess

12-18 Month Bitch Class
1st Monarch's Dreams Do Come True

Open Bitch Class
1st Livin' The Dream By Goldnatitude


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChEx Danrich On D'Run To Maktawae

Best Of Opposite Sex
Gorsebrook Solaia Blairour



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Gorsebrook Solaia Blairour

Open Bitch Class
1st Gorsebrook Solaia Blairour


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kalmegess' Four The Roses

Best Of Opposite Sex
Katyra Riverhund's King Of The North

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kalmegess' Four The Roses

Best Puppy In Breed
Kalmegess' Four The Roses


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kalmegess' Four The Roses

Senior Puppy Bitch Class
1st Kalmegess' Four The Roses


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Keenan

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChB Annagh's Sceolan

Best Of Opposite Sex
GCh Annagh's Orion Nebula

Select Bitch
GCh Annagh's Maeve The Minx




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Silkroad N Killurin Riverdance




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Keenan

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Blackgem's Chasing Diamonds

Best Of Opposite Sex
Wynridge's I Like It Black

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Blackgem's Chasing Diamonds

Best Puppy In Breed
Blackgem's Chasing Diamonds


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Wynridge's I Like It Black

Reserve Winners Bitch
Wynridge's Jade Dragon

Junior Puppy Bitch Class
1st Wynridge's I Like It Black
2nd Wynridge's Jade Dragon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Keenan

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChEx Especially Classic Couture

Best Of Opposite Sex
Nonnies Best Kept Secret

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Nonnies Best Kept Secret

Select Dog
GChS Sherlock's Right On Q


Winners Dog: (1-1-2-0)
Cockerlea's Gift To Bosworth

Open Dog Class
1st Cockerlea's Gift To Bosworth


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Nonnies Best Kept Secret

Open Bitch Class
1st Nonnies Best Kept Secret


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Patricia Keenan

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rolyart's Sound Of Thunder




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (1-0-1-2)
GCh Bonneterre Orla

Best Of Opposite Sex
GChB Opus One Vivace Varazs

Select Bitch
Deerrun's Moira Rose


Winners Dog: (1-0-1-2)
Stoney Lake Flynn

Open Dog Class
1st Stoney Lake Flynn



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   7
Group 2nd   
GChB Lyrical's Let Me Tell You
  Afghan Hound   6
Group 3rd   Ch Foxtrot's Sun Kissed   Rhodesian Ridgeback   4
Group 4th   
Ch Windstorm Dream Weaver Denali
  Saluki   2
BPIG   
Egbar's Dreaming Of You
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Lyrical's Let Me Tell You

Select Dog
GChS Pahlavi Northern Dancer




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Egbar's Dreaming Of You

Best Puppy In Breed
Egbar's Dreaming Of You



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Egbar's Dreaming Of You

Senior Puppy Bitch Class
1st Egbar's Dreaming Of You


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Foxtrot's Sun Kissed

Best Of Opposite Sex
GChB Foxtrot's C'est La Vie




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Windstorm Dream Weaver Denali




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
McCartney's Redcliffe Rockstar



Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Ice Gangsta's Arrow Of Thunder
  Alaskan Malamute   17
Group 2nd   
GChG Wendorf's One'der Boy V Ruler
  Doberman Pinscher   16
Group 3rd   
GChG Midnight Lady's Rumble In The Jungle
  Newfoundland   12
Group 4th   
Ch Enforcer's Moore To Do At Cedarwind
  Rottweiler   11
BPIG   
Ch LunaNova Claircreek Dark Magic
  Portuguese Water Dog   N/A
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sendosan Naxxramas




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Ice Gangsta's Arrow Of Thunder




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Sallysvalley Bring On The Bubbly




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GChG Wendorf's One'der Boy V Ruler

Best Of Opposite Sex
Redstone's Fire And Desire V Aludra

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Redstone's Fire And Desire V Aludra


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Redstone's Fire And Desire V Aludra

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Redstone's Fire And Desire V Aludra


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Jerdans The Great Code




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Midnight Lady's Rumble In The Jungle




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 6 pts (2-2-2-1)
GChS Fado's Estrelaleal Rei

Best Of Opposite Sex
Ch LunaNova's Brewmaster Melody Maker

Best Of Winners: (2-2-2-1)
LunaNova Claircreek Dark Magic

Best Puppy In Breed
LunaNova Claircreek Dark Magic

Select Dog
Ch Seabury's East Fourth Street And The Bowery


Winners Dog: (2-2-2-1)
LunaNova Claircreek Dark Magic

Reserve Winners Dog
Portcolborne's Velvet Heart

Junior Puppy Dog Class
1st LunaNova Claircreek Dark Magic

Open Dog Class
1st Portcolborne's Velvet Heart


Winners Bitch: (2-2-2-1)
LunaNova Silverspring Swirling Storm

Reserve Winners Bitch
Ambereyes' Magic Cameron

Junior Puppy Bitch Class
1st LunaNova Silverspring Swirling Storm

Open Bitch Class
1st Ambereyes' Magic Cameron


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Enforcer's Moore To Do At Cedarwind




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Vanderbilt's Talk About Luck




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   8
Group 2nd   
GChG Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   7
Group 3rd   
GCh Paradym Just For Laughs
  Norwich Terrier   5
Group 4th   
GCh Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh
  Dandie Dinmont Terrier   4
BPIG    Talyot Oliver   Cesky Terrier   N/A
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do

Best Of Opposite Sex
Ashiyas Intoxicating Moonshine



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Ashiyas Intoxicating Moonshine

12-18 Month Bitch Class
1st Ashiyas Intoxicating Moonshine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Upthecreek Has Faith



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Upthecreek Has Faith

12-18 Month Bitch Class
1st Upthecreek Has Faith


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Talyot Oliver

Best Puppy In Breed
Talyot Oliver


Winners Dog: (1-0-0-0)
Talyot Oliver

Junior Puppy Dog Class
1st Talyot Oliver



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh

Select Dog
GCh Dariant Narcissus




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Paradym Just For Laughs




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Chess Risky Business




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GChG LionKing Blaze Of Glory
  Pekingese   19
Group 2nd   
GCh Fiery Fame Vow Of Love
  Chinese Crested Dog   18
Group 3rd   
GCh Circlecity Valentino
  English Toy Spaniel   17
Group 4th   
GChB Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut
  Toy Manchester Terrier   16
BPIG   
Ch WeylinMarsh's Thyme After Time
  Havanese   N/A
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Jewelcroft's Going Concern

Best Of Opposite Sex
Tallygolds Champagne Kisses

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Tallygolds Champagne Kisses

Best Puppy In Breed
Jewelcroft's Return On Investment


Winners Dog: (1-1-1-0)
Jewelcroft's Return On Investment

Senior Puppy Dog Class
1st Jewelcroft's Return On Investment


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Tallygolds Champagne Kisses

12-18 Month Bitch Class
1st Tallygolds Champagne Kisses


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Fiery Fame Vow Of Love




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Pegase du Domaine de Polana

Best Of Opposite Sex
GChS Weylinmarsh's Billie Jean




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Circlecity Valentino




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time

Best Puppy In Breed
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time

Select Bitch
MistyTrails Wyntr'Elise



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Rasberrys SuperNova I

12-18 Month Bitch Class
1st Rasberrys SuperNova I


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Maplewood's I'm Sexy And I Know It




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChS Kellika's King Joshua From Norway

Best Of Opposite Sex
Insignia Rhapsody In Blue

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Insignia Blues Traveler

Select Dog
GCh Sallysvalley You Float My Boat


Winners Dog: (1-1-2-0)
Insignia Blues Traveler

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Insignia Blues Traveler


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Insignia Rhapsody In Blue

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Insignia Rhapsody In Blue


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG LionKing Blaze Of Glory




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChB Cuddle's Dream Catcher

Best Of Opposite Sex
GCh Hyclass Shake Your Groove Thing!

Best Puppy In Breed
GCh Hyclass Shake Your Groove Thing!

Select Dog
GCh Charchen's Hot Topic At Siosalach




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Classique Ivy Lane Moonstruck
  Poodle (Standard)   23
Group 2nd   
GChS Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJen
  Chinese Shar-Pei   16
Group 3rd   
GChB Tsukime And Urajiro Prince Henry
  Shiba Inu   13
Group 4th   
GChS Muldoon In The Arms Of Angels
  Bulldog   11
BPIG    Valmara's Who's That Girl   Poodle (Standard)   N/A
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChG Muldoon In The Arms Of Angels

Best Of Opposite Sex
Ch Rocyn's Bulldacious Right Up My Alley

Best Puppy In Breed
Ch Rocyn's Bulldacious Right Up My Alley



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChG Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJen

Best Puppy In Breed
Periwrinkles Drama Queen



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Periwrinkles Drama Queen

Reserve Winners Bitch
Periwrinkles Bohemium Rhapsody-Queen B

Canadian Bred Bitch Class
1st Periwrinkles Drama Queen

Open Bitch Class
1st Periwrinkles Bohemium Rhapsody-Queen B


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Sparkle N'Shine Shen Te Chows

Best Puppy In Breed
Sparkle N'Shine Shen Te Chows


Winners Dog: (1-0-0-0)
Sparkle N'Shine Shen Te Chows

Senior Puppy Dog Class
1st Sparkle N'Shine Shen Te Chows



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
BedlamAcres Rhapsody Rose At Brookfield

Best Puppy In Breed
BedlamAcres Rhapsody Rose At Brookfield



Winners Bitch: (0-3-0-0)
BedlamAcres Rhapsody Rose At Brookfield

Reserve Winners Bitch
Bella Luna

Junior Puppy Bitch Class
1st BedlamAcres Rhapsody Rose At Brookfield

12-18 Month Bitch Class
1st Bella Luna
2nd Friends Furever's The Magical Mayan Dynasty


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Paris Dream Iris

Best Puppy In Breed
Foxmoor Petite Cherie Ways And Means




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh Denali's Best Get Your Wallet

Best Of Opposite Sex
Ch Sanvars Enchantress Of Tiva

Best Puppy In Breed
GCh Denali's Best Get Your Wallet

Select Bitch
Ch Adanac's Working Nine To Five




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 6 pts (1-5-1-0)
GChG Classique Ivy Lane Moonstruck

Best Of Opposite Sex
Valmara's Who's That Girl

Best Of Winners: (1-5-1-0)
Valmara's Who's That Girl

Best Puppy In Breed
Valmara's Who's That Girl


Winners Dog: (1-5-1-0)
Lil Blue Not So Little Now

Canadian Bred Dog Class
1st Lil Blue Not So Little Now


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Tsukime And Urajiro Prince Henry

Best Of Opposite Sex
GChB Hibiscus Chisana Takaramono




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Litomada's Every Loves




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Lee Anne Bateman Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Laureate Diamond Is Forever
  Shetland Sheepdog   30
Group 2nd   
GCh Timberline's Dust Bowl Dance
  German Shepherd Dog   25
Group 3rd   
GChG Limelite's Tee Off
  Australian Shepherd   24
Group 4th   
GCh Catalyst's Bush Party At TK
  Australian Cattle Dog   19
BPIG    Knee High's Fyre N Falconry At Pinewood   Miniature American Shepherd   N/A
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Catalyst's Bush Party At TK




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 4 pts (0-1-2-2)
GChG Limelite's Tee Off

Best Of Opposite Sex
GChG Vulcan's Bleue At Bayouland

Best Puppy In Breed
Mast-R Something To Talk About

Select Dog
Ch Lotta Spots Mast-R Cowboy Tuff

Select Bitch
GChB Downunder's Real Wild Child



Winners Bitch: (0-1-2-2)
Mast-R Something To Talk About

Junior Puppy Bitch Class
1st Mast-R Something To Talk About


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Sylvan Argent Fire On Fire

Best Of Opposite Sex
GCh Ennismoor's Liberty Belle

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Walters Twin Pines From A Jack To A King


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GChB Maplemyst's Moonshadow

Best Of Opposite Sex
Ch Maplemyst's Little Brown Jug

Select Bitch
GChS MapleMyst's Sledding Under a Pine Sky




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Timberline's Dust Bowl Dance




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GChB Follow Me Must Have Been Love

Best Of Opposite Sex
Follow Me Red Sky Over Five Pines

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Knee High's Fyre N Falconry At Pinewood

Best Puppy In Breed
Knee High's Fyre N Falconry At Pinewood

Select Dog
Ch Pinewood's Cowboy Casanova


Winners Bitch: (1-3-2-0)
Follow Me Red Sky Over Five Pines

Reserve Winners Bitch
Just 4 Paws Follow Me Gold Medalist

Junior Puppy Bitch Class
1st Follow Me Red Sky Over Five Pines

Senior Puppy Bitch Class
1st Just 4 Paws Follow Me Gold Medalist

12-18 Month Bitch Class
1st Followme A Break From The Norm


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 4 pts (1-3-0-1)
GCh Kyon's Lekende Lett

Best Of Opposite Sex
Kyon's Legend Of Hades

Best Of Winners: (1-3-0-1)
Kyon's Fine Flotte Rue

Best Puppy In Breed
Kyon's Great Blue Sea


Winners Dog: (1-3-0-1)
Kyon's Legend Of Hades

Canadian Bred Dog Class
1st Kyon's Legend Of Hades


Winners Bitch: (1-3-0-1)
Kyon's Fine Flotte Rue

Reserve Winners Bitch
Kyon's Great Blue Sea

Junior Puppy Bitch Class
1st Kyon's Great Blue Sea

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kyon's Fine Flotte Rue

Open Bitch Class
1st Kyon's Lys Og Lett


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 4 pts (0-3-0-2)
GChG Laureate Diamond Is Forever

Select Bitch
GChB Rivermyst A Wizards Touch At Kindle



Winners Bitch: (0-3-0-2)
Mylestone's Princess Leia

Reserve Winners Bitch
Ramblinbrooks Ms Phoebe Buffay

12-18 Month Bitch Class
1st Ramblinbrooks Ms Phoebe Buffay

Canadian Bred Bitch Class
1st Fabina's Deputy Headmistress

Open Bitch Class
1st Mylestone's Princess Leia


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lee Anne Bateman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kendall Wavelet




Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By