Limestone City Obedience & Kennel Club
Friday, July 27, 2018 - Show # 1



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS Can GCh/MBIS BISS Mex GCh/MBIS Arg GCh/MBIS Per GCh/MBIS Bol GCh/Am Ch Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso, AOM
"Tupak"
Owner: Leo Jaime Rabinovitz and Bruno Ocampo
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Sponsor: John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Jacqueline Rusby
Australian Cattle Dog  
GCh Catalyst's Bush Party At TK
Points: 162 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Jacqueline Rusby
Setter (Gordon)  
GCh Bran Linn Amulet
Points: 141
Best Puppy In Show
Judge: Jacqueline Rusby
Samoyed   Vanderbilt's Maple Moon








Group 1 - Jacqueline Rusby Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Bran Linn Amulet
  Setter (Gordon)   36
Group 2nd   
GCh Rowansgaard Paint It Black
  Retriever (Flat-Coated)   34
Group 3rd   GCh Evening Stars Geeks Have Needs Too   Retriever (Golden)   33
Group 4th   
Ch K'Mander Dawnglow Arnage
  Spaniel (English Cocker)   24
BPIG   
Ch Carannagh's Cillian
  Setter (Irish)   N/A
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hideaway Acres Moonshine Serenade



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rowansgaard Paint It Black




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 8 pts (3-4-1-1)
GCh Evening Stars Geeks Have Needs Too

Best Of Opposite Sex
Ambertru's Fraid Nott

Best Of Winners: (3-4-1-1)
Ambertru's Fraid Nott

Best Puppy In Breed
Bitagold's Heavenly Spirits


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 9 pts (2-5-2-1)
Ch Asa's Anywhere Whit You

Best Of Opposite Sex
Ch Asa's Always On My Mind

Best Of Winners: (2-5-2-1)
Maktawae Late Knight Party

Select Dog
Ch Paddington's Captain Jack


Winners Dog: (2-5-2-1)
Startop's Rhetoric

Reserve Winners Dog
Cawarra's Pride Of Halton

12-18 Month Dog Class
1st Startop's Rhetoric

Open Dog Class
1st Cawarra's Pride Of Halton


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Roaneden's Counting Stars

Best Puppy In Breed
GCh Roaneden's Counting Stars




Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Bran Linn Amulet

Best Of Opposite Sex
Harbinger's Good Times At Heathercroft

Best Puppy In Breed
Harbinger's Good Times At Heathercroft



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Carannagh's Cillian

Best Puppy In Breed
Ch Carannagh's Cillian


Winners Dog: (1-0-1-0)
Maronova's Incorrigible

Open Dog Class
1st Maronova's Incorrigible



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ataboy Bedazzle 'N Bemuse




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch K'Mander Dawnglow Arnage




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Brandywine's Intrepid Explorer




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bonneterre Hoxsy Willow




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Quantrels Red Red Wine

Best Of Opposite Sex
Sandyridge's Cozy Creekside

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Rosewin Tyme To Pay The Pyper


Winners Dog: (1-2-0-1)
Sandyridge's Cozy Creekside

12-18 Month Dog Class
1st Sandyridge's Cozy Creekside


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Rosewin Tyme To Pay The Pyper

Reserve Winners Bitch
Quantrels Frozen Cocktail

12-18 Month Bitch Class
1st Rosewin Tyme To Pay The Pyper

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Quantrels Frozen Cocktail


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Jacqueline Rusby Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm
  Saluki   23
Group 2nd   
GCh Africanadian James T Kirk
  Basenji   22
Group 3rd   
GCh Foxtail's Race To The Finish
  Beagle   21
Group 4th   
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   20
BPIG   
Ch Freckashpeng Kniaz Viktor
  Borzoi   N/A
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Africanadian James T Kirk




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Foxtail's Race To The Finish




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
Ch Helsinki Du Grand Fresnoy

Best Of Opposite Sex
Ch Freckashpeng Kira Rurik

Best Puppy In Breed
Ch Freckashpeng Kniaz Viktor

Select Dog
Ch Freckashpeng Kniaz Viktor



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Mistraka Zandra Rhodes

Senior Puppy Bitch Class
1st Mistraka Zandra Rhodes


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
Palakore's Paperback Writer

Best Of Opposite Sex
Ch Luna Caprese Maracaibo Rum E Cocaina

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Palakore's Paperback Writer

Best Puppy In Breed
Palakore's Amulet


Winners Dog: (2-3-1-0)
Keen N Egbar I'm Big Red Too

Reserve Winners Dog
Zvezda Kovaleni Amaretto

Junior Puppy Dog Class
1st Zvezda Kovaleni Amaretto

12-18 Month Dog Class
1st Keen N Egbar I'm Big Red Too


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Palakore's Paperback Writer

Reserve Winners Bitch
Palakore's Amulet

Senior Puppy Bitch Class
1st Palakore's Amulet

12-18 Month Bitch Class
1st Egbar 'N Palakore Wildflower

Open Bitch Class
1st Palakore's Paperback Writer


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Paradachs Wee Mr Grandgables




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Crosby Amaruq d'Vitaz

Best Of Opposite Sex
Close To My Heart Yuka D'Vitaz

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Crosby Amaruq d'Vitaz

Best Puppy In Breed
Crosby Amaruq d'Vitaz


Winners Dog: (1-1-0-0)
Crosby Amaruq d'Vitaz

Junior Puppy Dog Class
1st Crosby Amaruq d'Vitaz


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Close To My Heart Yuka D'Vitaz

Junior Puppy Bitch Class
1st Close To My Heart Yuka D'Vitaz


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Granvalero's A Star Is Born SL




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch BaileySong Turkish De Lite

Best Of Opposite Sex
GCh Aotearoa Mana Tika




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Mountinridge's Savuti Chobe




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 3 pts (0-1-0-3)
GCh Vrymeer Soliloquy



Winners Bitch: (0-1-0-3)
Devonair's Darkwing Yarah

Open Bitch Class
1st Devonair's Darkwing Yarah


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Jacqueline Rusby Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso
  Newfoundland   30
Group 2nd   
Ch Phillmar Xena Warrior Princess
  Doberman Pinscher   29
Group 3rd   
Ch Elle's Hi-Air Lockheed Electra
  Great Dane   25
Group 4th   Ch Cinnibon's She's The One   Boxer   22
BPIG    Vanderbilt's Maple Moon   Samoyed   N/A
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Barentsnight Light My Fire




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Cinnibon's She's The One




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Phillmar Xena Warrior Princess

Best Of Opposite Sex
GCh Ravalleses Breakn Allthe Rules

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Ravalleses Casino Royale

Best Puppy In Breed
Ravalleses Casino Royale


Winners Dog: (1-1-1-1)
Ravalleses Casino Royale

Junior Puppy Dog Class
1st Ravalleses Casino Royale


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Ravalleses Winter Is Coming

Open Bitch Class
1st Ravalleses Winter Is Coming


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Chateaurouge's Yissachar

Best Puppy In Breed
Chateaurouge's Yissachar


Winners Dog: (1-0-0-0)
Chateaurouge's Yissachar

Junior Puppy Dog Class
1st Chateaurouge's Yissachar



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
Ch Elle's Hi-Air Lockheed Electra

Best Of Opposite Sex
GCh Sterling's Whitewater Knight

Best Puppy In Breed
Ch Jerdans The Great Code




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Midnight Lady's Fire Up Your Engine Moso




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Vasfor's Revo Four Twenty

Best Of Opposite Sex
Konigliche Ismay Mullins Haus

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Vasfor's Revo Four Twenty


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Konigliche Ismay Mullins Haus

Open Bitch Class
1st Konigliche Ismay Mullins Haus


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Vanderbilt 'N Printemp's Lucky Strike

Best Of Opposite Sex
Vanderbilt's Maple Moon

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Vanderbilt's Maple Moon

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Maple Moon


Winners Dog: (1-3-1-0)
Vanderbilt's Cake Walk

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Cake Walk


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Vanderbilt's Maple Moon

Reserve Winners Bitch
Vanderbilt's Ride The Clouds

Junior Puppy Bitch Class
1st Vanderbilt's Maple Moon
2nd Vanderbilt's Ride The Clouds

Canadian Bred Bitch Class
1st Sancha's Victorious Gold


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Liberty's Stride With Pride

Best Of Opposite Sex
Ch Perun's Silver Lace Vine




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Jacqueline Rusby Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Krisma's Xman First Class
  Kerry Blue Terrier   9
Group 2nd   
GCh Zealous My Best to You
  Border Terrier   8
Group 3rd   
GCh Foxheart Westchester Supergirl
  Airedale Terrier   7
Group 4th   
GCh Obsession Mad Queen Juana
  Schnauzer (Miniature)   6
BPIG   
Ch Tuxntails Malachi
  Schnauzer (Miniature)   N/A
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Foxheart Westchester Supergirl




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Zealous My Best to You




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Abberann Derbla



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Abberann Derbla

Open Bitch Class
1st Abberann Derbla


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Krisma's Xman First Class




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
GCh Obsession Mad Queen Juana

Best Of Opposite Sex
Ch Tuxntails Malachi

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Ashlyn's Take It Away

Best Puppy In Breed
Ch Tuxntails Malachi


Winners Dog: (1-3-1-1)
Ashlyn's Take It Away

12-18 Month Dog Class
1st Ashlyn's Take It Away


Winners Bitch: (1-3-1-1)
Sparx Hide And Go Seek

Reserve Winners Bitch
Windydance N Jerdaise Mystique

Senior Puppy Bitch Class
1st Pawzazz's Repeat Performance 2nd

Open Bitch Class
1st Sparx Hide And Go Seek
2nd Windydance N Jerdaise Mystique


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Philip Wendling Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Michaelmas Yue Yue Fen
  Pekingese   23
Group 2nd   
GCh Selah Leavin N Impression
  Havanese   16
Group 3rd   
GCh Xoe-Eleki's Emerald City
  Pug   11
Group 4th   Ch Wannabee Searching For Stardom   Miniature Pinscher   10
BPIG   Ch Wannabee Searching For Stardom   Miniature Pinscher   N/A
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Embee Cabella Tanami Sunset



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Embee Cabella Tanami Sunset

12-18 Month Bitch Class
1st Embee Cabella Tanami Sunset


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch SassyTails Sexy Piano Man

Best Puppy In Breed
Ch SassyTails Sexy Piano Man


Winners Dog: (1-0-1-0)
Colliwood's Dauntless

Junior Puppy Dog Class
1st Colliwood's Dauntless



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dachari Pixie Dust



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dachari Pixie Dust

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Dachari Pixie Dust


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
GCh Selah Leavin N Impression

Best Of Opposite Sex
Ch Rockhurst's Tickled Pink

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Hearts Delites Fire Up A Scoff

Best Puppy In Breed
Hearts Delites Fire Up A Scoff


Winners Dog: (2-1-1-1)
Ultimate Dream Udino Star Of Havanna

Reserve Winners Dog
Laurelgates Laird

Junior Puppy Dog Class
1st Laurelgates Laird

Senior Puppy Dog Class
1st Ultimate Dream Udino Star Of Havanna


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Hearts Delites Fire Up A Scoff

Senior Puppy Bitch Class
1st Hearts Delites Fire Up A Scoff


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Marchwind Riverport's Enzo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Wannabee Searching For Stardom

Best Puppy In Breed
Ch Wannabee Searching For Stardom




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Heaven Sent Raven To Rockalily

Best Of Opposite Sex
Heaven Sent Lyric O' Regaloake

Best Puppy In Breed
Heaven Sent Lyric O' Regaloake



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Heaven Sent Lyric O' Regaloake

Senior Puppy Bitch Class
1st Heaven Sent Lyric O' Regaloake


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 6 pts (3-3-1-0)
GCh Michaelmas Yue Yue Fen

Best Of Opposite Sex
Coodeefoo Cherina At Taeplace

Best Of Winners: (3-3-1-0)
Coodeefoo Well Armed

Best Puppy In Breed
Taeplace Butterfly Kisses


Winners Dog: (3-3-1-0)
Coodeefoo Well Armed

Reserve Winners Dog
Jonsville Just Joey Livanda

Junior Puppy Dog Class
1st Taeplace Merlinus

12-18 Month Dog Class
1st Coodeefoo Well Armed

Open Dog Class
1st Jonsville Just Joey Livanda


Winners Bitch: (3-3-1-0)
Coodeefoo Cherina At Taeplace

Reserve Winners Bitch
Taeplace Angeleyes

Senior Puppy Bitch Class
1st Taeplace Butterfly Kisses

Open Bitch Class
1st Coodeefoo Cherina At Taeplace
2nd Taeplace Angeleyes


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Xoe-Eleki's Emerald City




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Deebet's Robin Hood




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Path To Perfection Gold Edition




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Jacqueline Rusby Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vetset Count Me In
  Poodle (Standard)   15
Group 2nd   
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X
  Chinese Shar-Pei   13
Group 3rd   
GCh Iroc Stargazing At Rugerlane
  Bulldog   10
Group 4th   
Ch Eltorro Fxmoor P'Cherie Brioche
  French Bulldog   8
BPIG   
Chan Chue One Kiss With Selectabull
  Boston Terrier   N/A
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chan Chue One Kiss With Selectabull

Best Puppy In Breed
Chan Chue One Kiss With Selectabull



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chan Chue One Kiss With Selectabull

Junior Puppy Bitch Class
1st Chan Chue One Kiss With Selectabull


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Iroc Stargazing At Rugerlane

Best Of Opposite Sex
Ch Rocyn's Bulldacious Roots And Wings




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X

Best Of Opposite Sex
GCh Gumby's Jive Talking Underdog

Best Puppy In Breed
Siosalach's The Force Awakens



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Siosalach's The Force Awakens

Junior Puppy Bitch Class
1st Siosalach's The Force Awakens


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Shenandal's My Kind Of Joy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Eltorro Fxmoor P'Cherie Brioche



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Stephany De Canipalma

Reserve Winners Bitch
Kiss From A Rose At Dachari

Open Bitch Class
1st Stephany De Canipalma
2nd Kiss From A Rose At Dachari


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Asa's Believe It Or Not

Best Of Opposite Sex
Gulfbreeze Glow Oprah The Showgirl

Best Puppy In Breed
Gulfbreeze Glow Oprah The Showgirl



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Gulfbreeze Glow Oprah The Showgirl

Reserve Winners Bitch
Asa's Crazy One More Time

Junior Puppy Bitch Class
1st Gulfbreeze Glow Oprah The Showgirl

Senior Puppy Bitch Class
1st Asa's Crazy One More Time

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Glow Jasmin Pride De Pura Lana


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Jacqueline Rusby

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Vetset Count Me In

Best Of Opposite Sex
GCh Piccadilly's Wilson Leclerc




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Philip Wendling Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Catalyst's Bush Party At TK
  Australian Cattle Dog   20
Group 2nd   
GCh Bellaclan Bugatti
  Border Collie   19
Group 3rd   
GCh Beaugency BRIX
  Briard   18
Group 4th   
Ch Sylvan Argent Hollywood And Vine
  Collie (Rough)   17
BPIG    Sanddigger & Puddleduck's Reign Of Fire   Welsh Corgi (Cardigan)   N/A
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Catalyst's Bush Party At TK




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Bellaclan Bugatti




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
I'm Special Noirt Quest For Glory



Winners Bitch: (0-1-0-0)
I'm Special Noirt Quest For Glory

12-18 Month Bitch Class
1st I'm Special Noirt Quest For Glory


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Beaugency BRIX




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Sylvan Argent Hollywood And Vine

Best Puppy In Breed
Fonehill Chatelaine



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Omega's Honey Honey

Reserve Winners Bitch
Fonehill Chatelaine

Junior Puppy Bitch Class
1st Fonehill Chatelaine

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Omega's Honey Honey


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Hellwigg's To Hot To B Reckless

Best Of Opposite Sex
Robillane's Maggie



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Robillane's Maggie

Reserve Winners Bitch
Hellwigg's Catching Fire

Canadian Bred Bitch Class
1st Hellwigg's Catching Fire

Open Bitch Class
1st Robillane's Maggie


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Merrimac's Royalty At Tasiahills


Winners Dog: (1-0-0-0)
Merrimac's Royalty At Tasiahills

12-18 Month Dog Class
1st Merrimac's Royalty At Tasiahills



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Canami Grey Goose

Best Of Opposite Sex
Glencastle Quixotic Encounter

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Canami Grey Goose


Winners Dog: (2-3-0-0)
Canami Grey Goose

Reserve Winners Dog
Glencastle Remember Me

12-18 Month Dog Class
1st Canami Grey Goose

Open Dog Class
1st Glencastle Remember Me


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Glencastle Quixotic Encounter

Reserve Winners Bitch
Regaloake's Gem At Rivermyst

Canadian Bred Bitch Class
1st Glencastle Quixotic Encounter

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ennismoor's Idol Gossip

Open Bitch Class
1st Regaloake's Gem At Rivermyst


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Merrymoon Pluperfect Pippin

Best Puppy In Breed
Sanddigger & Puddleduck's Reign Of Fire



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Philip Wendling

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Cymry Royal Oak Nell Gwyn

Best Of Opposite Sex
Cymry Hoiles Magical Voyager

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Cymry Hoiles Magical Voyager

Best Puppy In Breed
Ch Cymry Royal Oak Nell Gwyn


Winners Dog: (1-1-0-1)
Cymry Hoiles Magical Voyager

Open Dog Class
1st Cymry Hoiles Magical Voyager


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Ravinel The Sugar Plum Fairy

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ravinel The Sugar Plum Fairy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By