Result Correction Page

Calgary Kennel & Obedience Club
Friday, May 6, 2022



Related Results

Obedience

Friday, May 06 (Obedience Fri-1)
Friday, May 06 (Obedience Fri-2)
Saturday, May 07 (Obedience Sat-3)
Saturday, May 07 (Obedience Sat-4)
Sunday, May 08 (Obedience Sun-5)
Sunday, May 08 (Obedience Sun-6)
Monday, May 09 (Obedience Mon-7)
Monday, May 09 (Obedience Mon-8)

Rally Obedience

Friday, May 06 (Rally Fri-1)
Friday, May 06 (Rally Fri-2)
Saturday, May 07 (Rally Sat-3)
Saturday, May 07 (Rally Sat-4)
Sunday, May 08 (Rally Sun-5)
Sunday, May 08 (Rally Sun-6)
Monday, May 09 (Rally Mon-7)
Monday, May 09 (Rally Mon-8)



Results courtesy of:

-- Tammy Sawatzky --
MPIG Ch. Mystksand Firestarter
"Ember"
Breeder/Owner: Tammy Sawatzky, Mystksand German Shepherds


Best In Show
Judge: Lynda Saranchuk
Old English Sheepdog  
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger
Points: 394 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Lynda Saranchuk
Retriever (Golden)  
GChS Allsgold Shot Of III Wise Men
Points: 334
Best Puppy In Show
Judge: Lynda Saranchuk
Chow Chow  
Ch Balcsi King Mars
Best Baby Puppy In Show
Judge: Lynda Saranchuk
Griffon (Wire-Haired Pointing)  
Duchess du Pimbina
Best Veteran In Show
Judge: Lynda Saranchuk
Lhasa Apso  
GChB Apsolutely Red Red Whine
Best Brace In Show
Judge: Lynda Saranchuk
Keeshond  Admiraal's Pennies From Heaven & Keeshond  Admiraal With A Cherry On Top








Group 1 - Lynda Saranchuk Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Allsgold Shot Of III Wise Men
  Retriever (Golden)   48
Group 2nd   
Ch Ches-Shores Spotted Eagle
  Retriever (Chesapeake Bay)   35
Group 3rd   GCh Shaboo'n Finnibone's Iron Man   Spaniel (Irish Water)   34
Group 4th   
GCh Birdztheword Too Humble To Brag
  Retriever (Flat-Coated)   33
BPIG   
Nadina's Just Stickn To My Story
  Retriever (Golden)   4
Best Baby Puppy In Group   
Duchess du Pimbina
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   0
Best Veteran In Group   
Ch Ches-Shores Spotted Eagle
  Retriever (Chesapeake Bay)   0
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
DuValin Jersey Boy


Winners Dog: (1-0-0-0)
DuValin Jersey Boy

Open Dog Class
1st DuValin Jersey Boy


4-6 Month Bitch Class
1st Duchess du Pimbina

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Ch Firepoint Good Bones

Best Of Opposite Sex
Lord Vom Adlerberg

Best Puppy In Breed
Malhaven Dare To Dance The Tide


Winners Dog: (2-0-0-1)
Lord Vom Adlerberg

Reserve Winners Dog
Malhaven Dare To Dance The Tide

Senior Puppy Dog Class
1st Malhaven Dare To Dance The Tide

Open Dog Class
1st Lord Vom Adlerberg

Veteran Male
GCh Malhaven Song And Dance Man


Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dream Seasons Sweet American Honey


Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Ches-Shores Spotted Eagle


Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Mistcurl Bartibog River Capt


Winners Dog: (1-0-0-0)
Mistcurl Bartibog River Capt

Open Dog Class
1st Mistcurl Bartibog River Capt


Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Birdztheword Too Humble To Brag



Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 12 pts (4-5-2-2)
GChS Allsgold Shot Of III Wise Men

Best Of Opposite Sex
GChB Canzas Sparkling Rosie

Best Of Winners: (4-5-2-2)
Nadina's Just Stickn To My Story

Best Puppy In Breed
Nadina's Just Stickn To My Story

Select Dog
GChG Eirene's Chase N Chicks

Select Bitch
Ch Nadina's Forever Faithful


Winners Bitch: (4-5-2-2)
Auburnmist Toodaloo

Reserve Winners Bitch
Auburnmist Just Jeannie

12-18 Month Bitch Class
1st Nadina's Joyful Escapades

Canadian Bred Bitch Class
1st Quilasun A Star In The Skye

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Auburnmist Just Jeannie

Open Bitch Class
1st Auburnmist Toodaloo
2nd Brandegold Dreamin In The Breeze

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 6 pts (3-2-1-1)
Ch Cambridge's Diamonds Are Forever

Best Of Opposite Sex
Ch Cambridge's Drive It Like You Stole It

Best Of Winners: (3-2-1-1)
KodAnnas Can't Help Falling N Love With You

Best Puppy In Breed
KodAnnas Can't Help Falling N Love With You


Winners Bitch: (3-2-1-1)
KodAnnas Can't Help Falling N Love With You

Reserve Winners Bitch
Cambridge's Lone Piper

Senior Puppy Bitch Class
1st KodAnnas Can't Help Falling N Love With You

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cambridge's Lone Piper

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Woodcreek's Ray Of Sunshine

Best Of Opposite Sex
Caltansis Mike Trouts Honour

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Woodcreek's Ray Of Sunshine

Best Puppy In Breed
Readyfor Eastbound N Down To Torlan


Winners Dog: (1-3-0-0)
Woodcreek's Ray Of Sunshine

Open Dog Class
1st Woodcreek's Ray Of Sunshine


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Caltansis Mike Trouts Honour

Reserve Winners Bitch
Readyfor Eastbound N Down To Torlan

Junior Puppy Bitch Class
1st Readyfor Eastbound N Down To Torlan

12-18 Month Bitch Class
1st Readyfor Double Shot Dalwhinnie

Open Bitch Class
1st Caltansis Mike Trouts Honour

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sevenoaks Ultimate Weapon



Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh KLAD Samamari Shut Up And Drive



Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 6 pts (3-3-1-0)
GChS Sherlock's Right On Q

Best Of Opposite Sex
Sherlock's Dark Secret

Best Of Winners: (3-3-1-0)
Sherlock's Dark Secret

Best Puppy In Breed
Sherlock's Dark Secret


Winners Dog: (3-3-1-0)
Winauby's American Apparel

Reserve Winners Dog
Winauby's Zulu Warrior

12-18 Month Dog Class
1st Winauby's American Apparel
2nd Winauby's Asked And Answered

Open Dog Class
1st Winauby's Zulu Warrior


Winners Bitch: (3-3-1-0)
Sherlock's Dark Secret

Reserve Winners Bitch
Nonnies Anson's Valley Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Sherlock's Dark Secret
2nd Sherlock's Dirty Little Secret

Canadian Bred Bitch Class
1st Nonnies Anson's Valley Girl

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Beswin Ynot Aim For The Stars

Best Of Opposite Sex
Beswin Ynot Dream With Mee

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Beswin Ynot Aim For The Stars

Best Puppy In Breed
Beswin Ynot Aim For The Stars


Winners Dog: (1-1-0-0)
Beswin Ynot Aim For The Stars

Junior Puppy Dog Class
1st Beswin Ynot Aim For The Stars


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Beswin Ynot Dream With Mee

Junior Puppy Bitch Class
1st Beswin Ynot Dream With Mee

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Shaboo'n Finnibone's Iron Man



Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Ch Leith Gramayre Fortified Spirit

Best Of Opposite Sex
Koping Custom Fit Fairy Tale

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Greyghost's Fuzzy Fireball

Best Puppy In Breed
Carnmellis Yorkshire Rose


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Koping Custom Fit Fairy Tale

Reserve Winners Bitch
Carnmellis Yorkshire Rose

Senior Puppy Bitch Class
1st Carnmellis Yorkshire Rose

Open Bitch Class
1st Koping Custom Fit Fairy Tale





Group 2 - Lynda Saranchuk Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Elista Justart Queen Of Hearts
  Borzoi   37
Group 2nd   
GChB Brushwood Bibbidi Bobbidi Boo
  Whippet   36
Group 3rd   
Jaxson Xprecious Dream
  Beagle   32
Group 4th   
Lahhabeh Kamala Amira Al Daoud
  Saluki   29
BPIG   
Jaxson Xprecious Dream
  Beagle   3
Best Baby Puppy In Group    Bearvalley's Neo Brown Bear   Dachshund (Standard Wire-Haired)   0
Best Brace In Group   
Lahhabeh's Hauntingly Familiar
  Saluki   0
Best Brace In Group    Lahhabeh's Temptation   Saluki   0
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Pahlavi Affirmed

Best Of Opposite Sex
Intisar Red Dawn



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Intisar Red Dawn

Reserve Winners Bitch
Azari's Black Pearl

Open Bitch Class
1st Intisar Red Dawn
2nd Azari's Black Pearl

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Shecaras Heirloom Edition

Best Of Opposite Sex
Shecaras Otto

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Shecaras Heirloom Edition


Winners Dog: (2-1-0-0)
Shecaras Otto

Reserve Winners Dog
BR Lake Park Iago

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Shecaras Otto

Open Dog Class
1st BR Lake Park Iago


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Shecaras Heirloom Edition

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Shecaras Heirloom Edition

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Jaxson Xprecious Dream

Best Of Opposite Sex
Waskasoo's Victory Dance

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Jaxson Xprecious Dream

Best Puppy In Breed
Jaxson Xprecious Dream

Select Dog
GCh Telford's Put The Needle On The Record


Winners Dog: (1-1-1-0)
Jaxson Xprecious Dream

Open Dog Class
1st Jaxson Xprecious Dream


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Waskasoo's Victory Dance

12-18 Month Bitch Class
1st Waskasoo's Victory Dance

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Elista Justart Queen Of Hearts



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Elista Justart Queen Of Hearts

Open Bitch Class
1st Elista Justart Queen Of Hearts

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 7 pts (1-2-1-4)
GCh Stardax Just What I Needed

Best Of Opposite Sex
GCh Viverville Fire Show

Best Of Winners: (1-2-1-4)
Blackpoint RHK Winry Sparkle

Best Puppy In Breed
Ch Blackpoint Tickle My Fancy

Select Bitch
Ch RHK Mellies Vanilla Kisses


Winners Dog: (1-2-1-4)
BNB RHK Casper's Dashing Dante

12-18 Month Dog Class
1st BNB RHK Casper's Dashing Dante


Winners Bitch: (1-2-1-4)
Blackpoint RHK Winry Sparkle

Reserve Winners Bitch
Era Of An Artisan Performance Rendition

Canadian Bred Bitch Class
1st Blackpoint RHK Winry Sparkle

Open Bitch Class
1st Era Of An Artisan Performance Rendition

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Admindac Quintessential Edition MSCP



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Admindac Quintessential Edition MSCP

Reserve Winners Bitch
Fifthelement's Queen Of Corona

Canadian Bred Bitch Class
1st Fifthelement's Queen Of Corona

Open Bitch Class
1st Admindac Quintessential Edition MSCP

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Stonedach's Miracle Man

Best Of Opposite Sex
Chilcotin's Pink River

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Stonedach's Miracle Man

Best Puppy In Breed
Stonedach's Miracle Man


Winners Dog: (1-1-0-0)
Stonedach's Miracle Man

Junior Puppy Dog Class
1st Stonedach's Miracle Man


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Chilcotin's Pink River

Senior Puppy Bitch Class
1st Chilcotin's Pink River

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GChB Matsutakes Daisy For Cegah

Best Of Opposite Sex
Matsutakes Time Justified


Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Spiritsound Bdmoonrzn Rimouski



Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Rocklake Rhymer Skedaddle



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Rocklake Rhymer Skedaddle

Canadian Bred Bitch Class
1st Rocklake Rhymer Skedaddle

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Avitar's Smoking Hot Jazz

Select Dog
GCh Avitar's Timeless Jazz



Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Lahhabeh Kamala Amira Al Daoud

Best Of Opposite Sex
Lahhabeh's Temptation

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Lahhabeh Kamala Amira Al Daoud


Winners Dog: (2-3-0-0)
Lahhabeh's Temptation

Reserve Winners Dog
Haefen Phaeton Kingsley

Open Dog Class
1st Lahhabeh's Temptation
2nd Haefen Phaeton Kingsley

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 3 pts (0-1-0-3)
GChB Brushwood Bibbidi Bobbidi Boo

Select Bitch
Ch Counterpoint Perfect Circle



Winners Bitch: (0-1-0-3)
Tarrango Lynallan Standing Ovation

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tarrango Lynallan Standing Ovation





Group 3 - Karen Day Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Gentry's Dragon Fyre V Scion
  Doberman Pinscher   95
Group 2nd   GCh Debalys Kick Start My Heart   Siberian Husky   84
Group 3rd   
Ch Esmonds You Make Me Smile
  Rottweiler   72
Group 4th   
GChB Prairiegems Boomkanani Irawaru
  Bernese Mountain Dog   66
BPIG   
Snowlegend Gazing On A Star
  Samoyed   11
Best Baby Puppy In Group   
Lexington Excelsior Empire States Ava At Katywinds
  Mastiff   0
Best Veteran In Group   GCh Titanbear Quidi Vdi   Newfoundland   0
Best Brace In Group   
GCh NitroBerner's Coco Chanel
  Bernese Mountain Dog   0
Best Brace In Group   
GCh Ch (Alt) Nitroberner's Cloud Nine
  Bernese Mountain Dog   0
Judge: Karen Day

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Strong And Soft

Best Of Opposite Sex
Haori Giving Grace

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Haori Giving Grace


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Haori Giving Grace

Reserve Winners Bitch
Denali & Aracari's Fly Away Home

12-18 Month Bitch Class
1st Denali & Aracari's Fly Away Home

Open Bitch Class
1st Haori Giving Grace

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 13 pts (1-5-4-4)
GChB Prairiegems Boomkanani Irawaru

Best Of Opposite Sex
GCh Tailspins The One And Only

Best Of Winners: (1-5-4-4)
Susa's Ivanova

Best Puppy In Breed
Tailspins Lets Go Coconuts

Select Dog
GCh Aiden Sergina V.'T Rijkenspark

Select Bitch
Ch Nitroberner's Fire Fox


Winners Dog: (1-5-4-4)
Talvi's Benevolent Giant

Junior Puppy Dog Class
1st Talvi's Benevolent Giant


Winners Bitch: (1-5-4-4)
Susa's Ivanova

Reserve Winners Bitch
Kaibab's Lasting Impression

Junior Puppy Bitch Class
1st Creo's Everlasting Hope, Esme

Senior Puppy Bitch Class
1st Susa's Blue Mt Katarina

12-18 Month Bitch Class
1st Kaibab's Lasting Impression
2nd Doubledutch's Leia

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Susa's Ivanova

4-6 Month Bitch Class
1st Creo's Good Golly Miss Molly

Veteran Female
GCh Ch (Alt) Nitroberner's Cloud Nine

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 6 pts (2-4-1-0)
GChB Tybrushe's Livin The High Life

Best Of Opposite Sex
Martini's Destiny

Best Of Winners: (2-4-1-0)
Martini's Destiny

Best Puppy In Breed
Zaizoe's God Of Thunder


Winners Dog: (2-4-1-0)
Martini's Splash Of Jax

Reserve Winners Dog
Zaizoe's God Of Thunder

Junior Puppy Dog Class
1st Zaizoe's God Of Thunder

Open Dog Class
1st Martini's Splash Of Jax


Winners Bitch: (2-4-1-0)
Martini's Destiny

Reserve Winners Bitch
Tybrushe's Synchronicity

12-18 Month Bitch Class
1st Martini's Destiny
2nd Hitt's Notorious Rumurs

Open Bitch Class
1st Tybrushe's Synchronicity
2nd Newalba's See Me In A Crown

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Newalba's Ben Grimm

Best Of Opposite Sex
Bolder's Rule Breaker

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Newalba's Ben Grimm


Winners Dog: (2-1-0-0)
Newalba's Ben Grimm

Reserve Winners Dog
Bolder's Almeida Pandemos

12-18 Month Dog Class
1st Newalba's Ben Grimm

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Bolder's Almeida Pandemos


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Bolder's Rule Breaker

Open Bitch Class
1st Bolder's Rule Breaker

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 5 pts (3-3-0-0)
Akiak Qimmiq Pikatti

Best Of Opposite Sex
Akiak Qimmiq Nutka

Best Of Winners: (3-3-0-0)
Akiak Qimmiq Pikatti

Best Puppy In Breed
Akiak Qimmiq Pikatti


Winners Dog: (3-3-0-0)
Akiak Qimmiq Nutka

Reserve Winners Dog
Akiak Qimmiq Pakak

Senior Puppy Dog Class
1st Akiak Qimmiq Pakak

12-18 Month Dog Class
1st Akiak's Qimmiq Togo

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Akiak Qimmiq Nutka


Winners Bitch: (3-3-0-0)
Akiak Qimmiq Pikatti

Reserve Winners Bitch
Aavuuta Qimmiqs Aiyana Belle

Senior Puppy Bitch Class
1st Akiak Qimmiq Pikatti

12-18 Month Bitch Class
1st Aavuuta Qimmiqs Aiyana Belle

Canadian Bred Bitch Class
1st Arcticice Qimmiq Lilium

4-6 Month Bitch Class
1st Aavuuta Qimmiq Yuka

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Island Reigns Elusive Gold


Winners Dog: (1-0-0-0)
Island Reigns Elusive Gold

Open Dog Class
1st Island Reigns Elusive Gold


Judge: Karen Day

Best Of Breed: 10 pts (5-4-1-1)
GCh Gentry's Dragon Fyre V Scion

Best Of Opposite Sex
GChG Hierarch's Sympathy For The Devil

Best Of Winners: (5-4-1-1)
Janterra's Korloff Noir

Best Puppy In Breed
Janterra's Korloff Noir


Winners Dog: (5-4-1-1)
Janterra's Korloff Noir

Reserve Winners Dog
Outlaws High Voltage

Junior Puppy Dog Class
1st Outlaws High Voltage
2nd Cassels Once You Go Red

Senior Puppy Dog Class
1st Janterra's Korloff Noir
2nd Valhalla's Knockin' Boots V Janterra

Canadian Bred Dog Class
1st Dbella's Revenge On The Sea


Winners Bitch: (5-4-1-1)
Aurora's Fifth Element

Reserve Winners Bitch
dBella's 'Ello Poppet

12-18 Month Bitch Class
1st Janterra's Como Flor

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Valhalla's Head Over Boots V Janterra

Open Bitch Class
1st Aurora's Fifth Element
2nd dBella's 'Ello Poppet

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 6 pts (2-2-1-2)
GCh Daynakin N EBD First Date Fate

Best Of Opposite Sex
Ch ATG's Not In My Nature

Best Of Winners: (2-2-1-2)
Cilka's Godless Girl

Best Puppy In Breed
Werock's Dream Keeper

Select Bitch
Ch EBD Rave Review V Valbydane


Winners Dog: (2-2-1-2)
Werock's Dream Keeper

Reserve Winners Dog
Morning Dew Danes Augustus

Junior Puppy Dog Class
1st Werock's Dream Keeper

12-18 Month Dog Class
1st Morning Dew Danes Augustus


Winners Bitch: (2-2-1-2)
Cilka's Godless Girl

Reserve Winners Bitch
OVD Under The Radar V Meraki

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cilka's Godless Girl

Open Bitch Class
1st OVD Under The Radar V Meraki

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Silverado De La Fortea

Best Of Opposite Sex
Rohmoivan Evita



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Rohmoivan Evita

Open Bitch Class
1st Rohmoivan Evita

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Crooks Mastinos Yolandi



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Crooks Mastinos Yolandi

Reserve Winners Bitch
Crooks Mastinos Foxy Brown

12-18 Month Bitch Class
1st Crooks Mastinos Yolandi
2nd Crooks Mastinos Foxy Brown

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Disoranto Fairytale Princess

Best Puppy In Breed
Disoranto Fairytale Princess


Winners Bitch: (0-1-0-0)
Disoranto Fairytale Princess

Junior Puppy Bitch Class
1st Disoranto Fairytale Princess

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 5 pts (3-2-1-0)
Ch Robel Gto It's Miller Time Aegean H2O

Best Of Opposite Sex
Armada's Little Red Hoot

Best Of Winners: (3-2-1-0)
Armada's Little Red Hoot

Best Puppy In Breed
Baywood Naut Your Captain


Winners Dog: (3-2-1-0)
Baywood Dash Ta Fame

Reserve Winners Dog
Baywood Naut Your Captain

Junior Puppy Dog Class
1st Baywood Naut Your Captain
2nd Baywood Nauti By Nature

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Baywood Dash Ta Fame


Winners Bitch: (3-2-1-0)
Armada's Little Red Hoot

Reserve Winners Bitch
Baywood Penny For Your Thoughts

12-18 Month Bitch Class
1st Baywood Penny For Your Thoughts

Open Bitch Class
1st Armada's Little Red Hoot

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 5 pts (1-1-3-1)
Ch Esmonds You Make Me Smile

Best Of Opposite Sex
Ch Wathaman's Easy On The Shotz

Best Of Winners: (1-1-3-1)
Wathaman's Easy On The Eyes

Best Puppy In Breed
Ch Wathaman's Get'N Echos Of Esmond

Select Dog
Ch Wathaman's Get'N Echos Of Esmond


Winners Dog: (1-1-3-1)
Tierney's Going 0 To 200

12-18 Month Dog Class
1st Tierney's Going 0 To 200


Winners Bitch: (1-1-3-1)
Wathaman's Easy On The Eyes

Open Bitch Class
1st Wathaman's Easy On The Eyes

4-6 Month Bitch Class
1st Tierney's High Class Jersey Girl

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
Ch Lasquite's Hytchhyker To Desertwind

Best Of Opposite Sex
Ch Desertwind's Cloud9 Albertasky

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Pizgloria's Adah

Select Dog
Ch Regalbears Boone V Shadow Mtn


Winners Dog: (1-1-2-1)
DesertWind's Cliff Pizgloria

Open Dog Class
1st DesertWind's Cliff Pizgloria


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Pizgloria's Adah

Canadian Bred Bitch Class
1st Pizgloria's Adah

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 4 pts (1-1-1-2)
Snowlegend Gazing On A Star

Best Of Opposite Sex
Ch Winterpeg's Teija

Best Of Winners: (1-1-1-2)
Snowlegend Gazing On A Star

Best Puppy In Breed
Snowlegend Gazing On A Star

Select Dog
GChB Vanderbilt's Let The Magic Begin

Select Bitch
Ch Winterpeg's Winx


Winners Dog: (1-1-1-2)
Snowlegend Gazing On A Star

Junior Puppy Dog Class
1st Snowlegend Gazing On A Star


Winners Bitch: (1-1-1-2)
Snowlegend Diamond Reya Sunshine

Canadian Bred Bitch Class
1st Snowlegend Diamond Reya Sunshine

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Asgardian's Let'Em Gossip

Best Of Opposite Sex
Asgardian's Easter Egg-Stravaganza

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Asgardian's Let'Em Gossip


Winners Dog: (2-1-0-0)
Asgardian's Easter Egg-Stravaganza

Reserve Winners Dog
Jury's The Verdict Is In On Jenko

12-18 Month Dog Class
1st Jury's The Verdict Is In On Jenko

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Asgardian's Easter Egg-Stravaganza


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Asgardian's Let'Em Gossip

Canadian Bred Bitch Class
1st Asgardian's Let'Em Gossip

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 11 pts (3-5-3-1)
GCh Debalys Kick Start My Heart

Best Of Opposite Sex
Ch Debalys Spring Fling

Best Of Winners: (3-5-3-1)
Debalys Doesn't Do Fear

Best Puppy In Breed
Aurorabaltos Emma Louise

Select Dog
GChB Debalys Christmas Caper


Winners Dog: (3-5-3-1)
Debalys Doesn't Do Fear

Reserve Winners Dog
Whirlwind's Miracle From Ashes

12-18 Month Dog Class
1st Debalys Doesn't Do Fear
2nd Emeraldwoods' John Connor

Open Dog Class
1st Whirlwind's Miracle From Ashes

4-6 Month Dog Class
1st Whirlwind's Stormy Seas





Group 4 - Lynda Saranchuk Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Blueve's First Edition
  Kerry Blue Terrier   41
Group 2nd   
GChB Ghostpine's Quantum Leap
  Staffordshire Bull Terrier   40
Group 3rd   
Ch Acebreeders Mischeif Managed
  Australian Terrier   39
Group 4th   
GCh Lochraven Glenecho Clearly Karma
  Scottish Terrier   38
BPIG   
Ch Takala Trails Hazel
  Irish Terrier   1
Best Baby Puppy In Group    Zealous N Lammergeier First In Queue   Border Terrier   0
Best Veteran In Group   
GCh Snow Winds Got It All
  Border Terrier   0
Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Brea's Champagne N Candlelight



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Brea's Champagne N Candlelight

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Brea's Champagne N Candlelight

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 5 pts (0-2-1-3)
GCh Marauders 24K Magic

Best Of Opposite Sex
GCh LBK's Rebel And Proud All Bets Are Off

Best Puppy In Breed
Ch LNR Chargers Ty Lee The Performer

Select Bitch
Ch LNR Chargers Ty Lee The Performer



Winners Bitch: (0-2-1-3)
FLK Jolt

Reserve Winners Bitch
Chargers Trailblazing All I Need Is Roses

Junior Puppy Bitch Class
1st Chargers Trailblazing All I Need Is Roses

12-18 Month Bitch Class
1st FLK Jolt

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Acebreeders Mischeif Managed



Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 8 pts (3-5-1-0)
GCh Ganymede's Holy Grail

Best Of Opposite Sex
Zealous Blueberry Crumble

Best Of Winners: (3-5-1-0)
Rikar's Legend Of Cèdre

Best Puppy In Breed
Rikar's Legend Of Cèdre


Winners Dog: (3-5-1-0)
Rikar's Legend Of Cèdre

Reserve Winners Dog
Ketschup King Psi Mysteria

Junior Puppy Dog Class
1st Rikar's Legend Of Cèdre
2nd Ketschup King Psi Mysteria

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Holgergunn's Sure Fyred Up

4-6 Month Dog Class
1st Zealous N Lammergeier First In Queue

Veteran Male
GCh Snow Winds Got It All

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rozehaven's Ball Lightning


Winners Dog: (1-0-0-0)
Rozehaven's Ball Lightning

12-18 Month Dog Class
1st Rozehaven's Ball Lightning


Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Amarantine's Valiant Raider



Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Tarahill's Celtic Fire

Best Of Opposite Sex
McGuinness Dressed With Pepper

Best Puppy In Breed
McGuinness Dressed With Pepper



Winners Bitch: (0-1-1-0)
McGuinness Dressed With Pepper

Junior Puppy Bitch Class
1st McGuinness Dressed With Pepper

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Takala Trails Hazel

Best Puppy In Breed
Ch Takala Trails Hazel



Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Blueve's First Edition



Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 4 pts (3-2-0-0)
Westham's Born This Way

Best Of Opposite Sex
Boldheart's Politically Incorrect

Best Of Winners: (3-2-0-0)
Westham's Born This Way

Best Puppy In Breed
Westham's Born This Way


Winners Dog: (3-2-0-0)
Westham's Born This Way

Reserve Winners Dog
Slodki Sorbet Mysia Zaglada

Senior Puppy Dog Class
1st Westham's Born This Way

Open Dog Class
1st Slodki Sorbet Mysia Zaglada
2nd Ravenclaw Barkley

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Chargers Jersey Shore Snookie

Best Puppy In Breed
Chargers Jersey Shore Snookie



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Chargers Jersey Shore Snookie

Reserve Winners Bitch
Pyxis Worth The Risk 4 Clarity

Senior Puppy Bitch Class
1st Chargers Jersey Shore Snookie

Open Bitch Class
1st Pyxis Worth The Risk 4 Clarity

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 3 pts (0-4-0-0)
Minuteman Kara Zor-El



Winners Bitch: (0-4-0-0)
Minuteman Kara Zor-El

Reserve Winners Bitch
Vakkerview's

12-18 Month Bitch Class
1st Vakkerview's

Canadian Bred Bitch Class
1st Bowsers Stardust City Rag

Open Bitch Class
1st Minuteman Kara Zor-El
2nd Bowsers Shelter From The Storm

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Lochraven Glenecho Clearly Karma



Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
GCh Tyrone Kir Royale

Best Of Opposite Sex
GCh Tyrone Mercury Rising

Select Bitch
Ch Tyrone Bahama Breeze



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Lach Faire's Powers Gold Label

12-18 Month Bitch Class
1st Lach Faire's Powers Gold Label

Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Ghostpine's Quantum Leap


Judge: Lynda Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Giles Counting Stars For Mavs

Best Puppy In Breed
Cleghorn's Million Dollar Baby



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Giles Counting Stars For Mavs

Reserve Winners Bitch
Cleghorn's Million Dollar Baby

Junior Puppy Bitch Class
1st Cleghorn's Million Dollar Baby

Open Bitch Class
1st Giles Counting Stars For Mavs





Group 5 - Karen Day Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Pastel's Web Of Lies
  Chihuahua (Long Coat)   44
Group 2nd   
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher
  Papillon   42
Group 3rd   GCh Matmor Talk Of The Town   Cavalier King Charles Spaniel   37
Group 4th   
GChS MistyTrails H'dalgos Chido Wey
  Havanese   35
BPIG    Midori's Mind Your P's N Q's   Poodle (Toy)   1
Best Baby Puppy In Group   
Tofini Can't Believe It's Not Butters
  Pomeranian   0
Judge: Karen Day

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Matmor Talk Of The Town

Best Of Opposite Sex
Sigma Chi's Philippa At Edgewater

Best Puppy In Breed
Sigma Chi's Philippa At Edgewater



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Sigma Chi's Philippa At Edgewater

Senior Puppy Bitch Class
1st Sigma Chi's Philippa At Edgewater

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Pastel's Web Of Lies

Best Of Opposite Sex
DNZ Hersey Almond Joy

Best Puppy In Breed
DNZ Hersey Almond Joy



Winners Bitch: (0-1-1-0)
DNZ Hersey Almond Joy

Junior Puppy Bitch Class
1st DNZ Hersey Almond Joy

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Pastel's Red Sparrow



Judge: Karen Day

Best Of Breed: 4 pts (0-3-2-0)
GCh Crestars Zhen Spilling The Beanz HL

Best Of Opposite Sex
Shantel's Exquisite Angele

Best Puppy In Breed
Crestars WhatZapp HL

Select Dog
GChB Tanooki Suit Of Lore



Winners Bitch: (0-3-2-0)
Shantel's Exquisite Angele

Reserve Winners Bitch
Crestars WhatZapp HL

Junior Puppy Bitch Class
1st Crestars WhatZapp HL

12-18 Month Bitch Class
1st Shantel's Exquisite Angele
2nd Shantel's Evening Star

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bellamy's Pocket Change



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bellamy's Pocket Change

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bellamy's Pocket Change

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 7 pts (3-4-1-0)
GChS MistyTrails H'dalgos Chido Wey

Best Of Opposite Sex
Luckystryke Havii I'm A Believer

Best Of Winners: (3-4-1-0)
Luckystryke Havii I'm A Believer

Best Puppy In Breed
Luckystryke's Haviv You Talkin Tome


Winners Dog: (3-4-1-0)
Lorwin's Blue Blood

Reserve Winners Dog
Seda's Shooting Star

Senior Puppy Dog Class
1st Lorwin's Blue Blood

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Seda's Shooting Star

Open Dog Class
1st Behike's Sadar


Winners Bitch: (3-4-1-0)
Luckystryke Havii I'm A Believer

Reserve Winners Bitch
Luckystryke's Haviv You Talkin Tome

Junior Puppy Bitch Class
1st Seda's Choose Your Own Path

Senior Puppy Bitch Class
1st Luckystryke's Haviv You Talkin Tome
2nd LorWin's Hazard Princess

12-18 Month Bitch Class
1st Luckystryke Havii I'm A Believer

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher

Best Of Opposite Sex
Prestwick's Never Say Never

Best Puppy In Breed
Prestwick's Never Say Never



Winners Bitch: (0-4-1-0)
Prestwick's Never Say Never

Reserve Winners Bitch
Magic's Fire And Ice

12-18 Month Bitch Class
1st Magic's Fire And Ice
2nd Prestwick's Lady On Fire

Canadian Bred Bitch Class
1st Melodie

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Prestwick's Never Say Never

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Diaquiris Melody At Lionheart

Best Puppy In Breed
Diaquiris Melody At Lionheart



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Diaquiris Melody At Lionheart

Senior Puppy Bitch Class
1st Diaquiris Melody At Lionheart

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 5 pts (3-3-0-0)
Firesprite You're So Vain

Best Of Opposite Sex
Geezava's Saks Fifth Avenue

Best Of Winners: (3-3-0-0)
Firesprite You're So Vain

Best Puppy In Breed
Tofini Take A Piece Of My Heart


Winners Dog: (3-3-0-0)
Geezava's Saks Fifth Avenue

Reserve Winners Dog
Tofini Take A Piece Of My Heart

Junior Puppy Dog Class
1st Tofini Take A Piece Of My Heart
2nd Moira's Maestro

12-18 Month Dog Class
1st Geezava's Saks Fifth Avenue


Winners Bitch: (3-3-0-0)
Firesprite You're So Vain

Reserve Winners Bitch
Tofini Not Really A Waitress

Junior Puppy Bitch Class
1st Tofini Not Really A Waitress

Canadian Bred Bitch Class
1st Firesprite You're So Vain

Open Bitch Class
1st Terramarie's Fendi

4-6 Month Bitch Class
1st Tofini Can't Believe It's Not Butters

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Midori's Mind Your P's N Q's

Best Of Opposite Sex
Houseopaws You're So Fine

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Midori's Mind Your P's N Q's

Best Puppy In Breed
Midori's Mind Your P's N Q's


Winners Dog: (2-1-0-0)
Houseopaws You're So Fine

Reserve Winners Dog
Keja's Cute As The Dickens

Junior Puppy Dog Class
1st Houseopaws You're So Fine

Open Dog Class
1st Keja's Cute As The Dickens


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Midori's Mind Your P's N Q's

Senior Puppy Bitch Class
1st Midori's Mind Your P's N Q's

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GChB Zevald's Star Magic Of Brynmill

Best Of Opposite Sex
Diabolbric's Warrior Girl

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Diabolbric's Warrior Girl

Best Puppy In Breed
Diabolbric's Warrior Girl


Winners Dog: (2-2-1-0)
Xoe's Superstition

Reserve Winners Dog
Xoe Eleki's Harvest Moon

Junior Puppy Dog Class
1st Xoe Eleki's Harvest Moon

Open Dog Class
1st Xoe's Superstition


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Diabolbric's Warrior Girl

Reserve Winners Bitch
Xoe's Off With Their Heads

Senior Puppy Bitch Class
1st Diabolbric's Warrior Girl

12-18 Month Bitch Class
1st Xoe's Off With Their Heads

Judge: Karen Day

Best Of Breed: 3 pts (3-0-1-0)
GCh Artemus Tessier Just In Time

Best Puppy In Breed
Ricochet Worth Repeating


Judge: Karen Day

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Triore On The Fast Track

Best Puppy In Breed
Triore On The Fast Track



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Triore On The Fast Track

Reserve Winners Bitch
Kentauro Alfa Whiskey Ginger

Senior Puppy Bitch Class
1st Triore On The Fast Track

Open Bitch Class
1st Kentauro Alfa Whiskey Ginger





Group 6 - Mel Saranchuk Top Dog
Points
Group 1st   
GChB TR Special Edition At Berlane
  French Bulldog   64
Group 2nd   
GCh Mrang Belcourt Journey To Midori
  Poodle (Miniature)   56
Group 3rd   
GChB Winterspear Atari Dreams
  Dalmatian   53
Group 4th   
Ch Whissler's Darius Causin' A Ruckus At Halo
  Shih Tzu   44
BPIG   
Ch Balcsi King Mars
  Chow Chow   2
Best Baby Puppy In Group   
BFF's You Are My Everything
  French Bulldog   0
Best Veteran In Group   
GChB Apsolutely Red Red Whine
  Lhasa Apso   0
Best Brace In Group    Admiraal With A Cherry On Top   Keeshond   0
Best Brace In Group    Admiraal's Pennies From Heaven   Keeshond   0
Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fissan's Tiny Dancer

Best Puppy In Breed
Fissan's Tiny Dancer



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fissan's Tiny Dancer

Senior Puppy Bitch Class
1st Fissan's Tiny Dancer

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cumulus Cabochon Roaring Lion



Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Bromley Rock's Master And Commander

Best Of Opposite Sex
Roxburys Queen Matlida Of Maddison Nobles

Best Puppy In Breed
Ch Bromley Rock's Master And Commander



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Roxburys Queen Matlida Of Maddison Nobles

Reserve Winners Bitch
Bromley Rock's Tsunami

Senior Puppy Bitch Class
1st Bromley Rock's Tsunami

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Roxburys Queen Matlida Of Maddison Nobles

Open Bitch Class
1st Bromley Rock's Drk Cavatica

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Rakaro's Cause 'n Chaos

Best Of Opposite Sex
Ch Sampson Honorbul Of The Tivoli Bulls


Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
Ch Balcsi King Mars

Best Of Opposite Sex
Chowridge Quantum Scarlett

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Chowridge U R Not Just Eye Candy

Best Puppy In Breed
Ch Balcsi King Mars

Select Dog
Ch Chowridge Stan The Man


Winners Dog: (1-3-2-0)
Chowridge U R Not Just Eye Candy

Senior Puppy Dog Class
1st Chowridge U R Not Just Eye Candy

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 8 pts (2-5-1-1)
GChB Winterspear Atari Dreams

Best Of Opposite Sex
GChB Milo's Here Comes Freddie

Best Of Winners: (2-5-1-1)
Milo's Out On A Limb

Best Puppy In Breed
Milo's Out On A Limb


Winners Bitch: (2-5-1-1)
Milo's Out On A Limb

Reserve Winners Bitch
R Dals Dazzlin' Pippa

Junior Puppy Bitch Class
1st Milo's Out On A Limb
2nd SpecialD Acorn Starter To Mighty Oak At Dalalta

Senior Puppy Bitch Class
1st R Dals Dazzlin' Pippa

Canadian Bred Bitch Class
1st Echoview N Yensid Blue Suede Shoes

Open Bitch Class
1st Milo's Happy Daze

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 7 pts (3-3-2-0)
GChS TR Special Edition At Berlane

Best Of Opposite Sex
BFF's Xena Warrior Princess

Best Of Winners: (3-3-2-0)
BFF's Xena Warrior Princess

Select Dog
GCh Flamant Franco Allegretto

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Bonden's Klompen Pickwick Club

Best Of Opposite Sex
Admiraal With A Cherry On Top

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Bonden's Klompen Pickwick Club

Best Puppy In Breed
Bonden's Klompen Pickwick Club


Winners Dog: (1-2-0-0)
Bonden's Klompen Pickwick Club

Junior Puppy Dog Class
1st Bonden's Klompen Pickwick Club


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Admiraal With A Cherry On Top

Reserve Winners Bitch
Admiraal's Pennies From Heaven

Senior Puppy Bitch Class
1st Admiraal's Pennies From Heaven

Open Bitch Class
1st Admiraal With A Cherry On Top

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Apsolutely Red Red Whine


Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Kiji Fight Like A Girl

Best Puppy In Breed
Kiji Fight Like A Girl



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Kiji Fight Like A Girl

Reserve Winners Bitch
Kiji Finders Keepers

Junior Puppy Bitch Class
1st Kiji Fight Like A Girl
2nd Kiji Finders Keepers

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Mrang Belcourt Journey To Midori

Best Of Opposite Sex
Mrang Belcourt Besom



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Mrang Belcourt Besom

Reserve Winners Bitch
Keja Pawsatively Penelope

12-18 Month Bitch Class
1st Keja Pawsatively Penelope

Open Bitch Class
1st Mrang Belcourt Besom

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 11 pts (4-5-2-1)
GChB Oakridge Travelin' Soldier

Best Of Opposite Sex
Ch Esprit Redrum Redrum Redrum

Best Of Winners: (4-5-2-1)
Afterglow Angel Gabriel

Best Puppy In Breed
Crystalton Chikoda Curtain Call


Winners Dog: (4-5-2-1)
Afterglow Angel Gabriel

Reserve Winners Dog
Crystalton Chikoda Take A Bow

Junior Puppy Dog Class
1st Crystalton Chikoda Take A Bow

Senior Puppy Dog Class
1st Topiary Lucca Of The North

Open Dog Class
1st Afterglow Angel Gabriel
2nd Seransil Edge Of Glory

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Monterrez Superstar

Best Of Opposite Sex
Darken's Dreamboat Annie

Best Puppy In Breed
Darken's Candle In The Wind From Monterrez

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Whissler's Darius Causin' A Ruckus At Halo



Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Adominos To-jo Too Bad She's Bad

Best Of Opposite Sex
Adominos Gunpowder

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Adominos To-jo Too Bad She's Bad

Best Puppy In Breed
Oneeto's Playa Blessing In Disguise


Winners Dog: (1-2-0-0)
Adominos Gunpowder

Junior Puppy Dog Class
1st Adominos Gunpowder


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Adominos To-jo Too Bad She's Bad

Reserve Winners Bitch
Oneeto's Playa Blessing In Disguise

Senior Puppy Bitch Class
1st Oneeto's Playa Blessing In Disguise

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Adominos To-jo Too Bad She's Bad



Group 7 - Mel Saranchuk Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger
  Old English Sheepdog   59
Group 2nd   
GChB Orical Outback Adventure
  Finnish Lapphund   52
Group 3rd   
GCh Ame Magnanime Hugues Rebell
  Beauceron   51
Group 4th   
Ch Charvell's Midnight Thunder
  Collie (Rough)   50
BPIG   
Prairiepine Tamaron's Genesis
  Collie (Rough)   6
Best Baby Puppy In Group    WR Aussies Half And Half   Australian Shepherd   0
Best Brace In Group   
Ch Adelyn So Much To Say
  Australian Shepherd   0
Best Brace In Group   
Adelyn Prairie Sky
  Australian Shepherd   0
Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Clearwater Djanga's Rhythm Of Life

Best Puppy In Breed
Clearwater Djanga's Rhythm Of Life



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Clearwater Djanga's Rhythm Of Life

Senior Puppy Bitch Class
1st Clearwater Djanga's Rhythm Of Life

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 6 pts (3-3-0-1)
Limelite's Eh Big Spender

Best Of Opposite Sex
Adelyn Prairie Sky

Best Of Winners: (3-3-0-1)
Limelite's Eh Big Spender

Best Puppy In Breed
Adelyn Prairie Sky

Select Bitch
GCh Sixx Belles Til Midnite In Memphis


Winners Dog: (3-3-0-1)
Limelite's Eh Big Spender

Reserve Winners Dog
EW Precision And Style

Senior Puppy Dog Class
1st EW Precision And Style

Canadian Bred Dog Class
1st Turbar's Hop To It

Open Dog Class
1st Limelite's Eh Big Spender

4-6 Month Dog Class
1st WR Aussies Half And Half
2nd WR Aussies Coffee To Go Graceland


Winners Bitch: (3-3-0-1)
Adelyn Prairie Sky

Reserve Winners Bitch
Graceland's Walk The Talk

Senior Puppy Bitch Class
1st Graceland's Walk The Talk

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Adelyn Prairie Sky

Open Bitch Class
1st Incognito Star Snow Winner

4-6 Month Bitch Class
1st Kiji Million Reasons

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Kelkary & Celticchaos Heart Of Steel

Best Of Opposite Sex
Sheiling Spirit Waving To Rhosown

Best Puppy In Breed
Sheiling Spirit Waving To Rhosown



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Sheiling Spirit Waving To Rhosown

Senior Puppy Bitch Class
1st Sheiling Spirit Waving To Rhosown

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ame Magnanime Hugues Rebell



Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Synecdockes Xia Jubilations

Best Of Opposite Sex
Teseko Born To Shine

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Synecdockes Xia Jubilations


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Synecdockes Xia Jubilations

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Synecdockes Xia Jubilations

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Flywire Sin-Tillating Sapphire At Sylyn

Best Puppy In Breed
Flywire Sin-Tillating Sapphire At Sylyn


Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Outburst Shine At Kiltaire

Best Puppy In Breed
Outburst Shine At Kiltaire


Winners Dog: (1-0-0-0)
Outburst Shine At Kiltaire

Junior Puppy Dog Class
1st Outburst Shine At Kiltaire


Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch She Is Lanvern's Burnt Sugar



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Laroc I Was Born Ready Lanvern

Reserve Winners Bitch
Lanvern's Moneypenney

Canadian Bred Bitch Class
1st Laroc I Was Born Ready Lanvern

Open Bitch Class
1st Lanvern's Moneypenney

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Ch Charvell's Midnight Thunder

Best Of Opposite Sex
Tamaron's Islands In The Stream

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Prairiepine Tamaron's Genesis

Best Puppy In Breed
Prairiepine Tamaron's Genesis


Winners Dog: (2-2-1-0)
Prairiepine Tamaron's Genesis

Reserve Winners Dog
Celticmoon Aychess Caradilis Caper

Senior Puppy Dog Class
1st Prairiepine Tamaron's Genesis

12-18 Month Dog Class
1st Celticmoon Aychess Caradilis Caper

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Orical Outback Adventure



Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Mystksand Trick Or Treat Luckystryke

Best Puppy In Breed
Mystksand I Put A Spell On You

Select Bitch
GCh Snowycreek's Galileo Galassia



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Mystksand Trick Or Treat Luckystryke

Reserve Winners Bitch
Mystksand I Put A Spell On You

Senior Puppy Bitch Class
1st Mystksand I Put A Spell On You

Open Bitch Class
1st Mystksand Trick Or Treat Luckystryke

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Iszkiri Rise To The Challenge Remedius

Best Puppy In Breed
Iszkiri Rise To The Challenge Remedius


Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Kyon's Fredens Prins

Best Of Opposite Sex
Kyon's Lett Og Livlig O'Posh



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Kyon's Lett Og Livlig O'Posh

Open Bitch Class
1st Kyon's Lett Og Livlig O'Posh

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 6 pts (0-6-1-0)
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger

Best Of Opposite Sex
Tasiahills First Bloom

Best Puppy In Breed
Coatlicue's Hot August Night


Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 12 pts (5-6-1-1)
Ch Cassbar Keystone Decadence

Best Of Opposite Sex
GCh Zesta Step Up

Best Of Winners: (5-6-1-1)
Zesta Joy Of My Heart Lil Scamp

Best Puppy In Breed
Zesta Joy Of My Heart Lil Scamp


Winners Dog: (5-6-1-1)
Zesta Joy Of My Heart Lil Scamp

Reserve Winners Dog
Emmys Happy Hour At Strattonhill

Senior Puppy Dog Class
1st Zesta Joy Of My Heart Lil Scamp

12-18 Month Dog Class
1st Emmys Happy Hour At Strattonhill

Canadian Bred Dog Class
1st Shadland Chromatic

Open Dog Class
1st Surona's Let's Dance
2nd Zesta Ray Of Sunshine

Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Coedwig's Dancing In The Snow


Judge: Mel Saranchuk

Best Of Breed: 6 pts (2-4-0-1)
Ch Redrose's Amazing Grace

Best Of Opposite Sex
Lillemor Snowdon Peak

Best Of Winners: (2-4-0-1)
Lillemor Snowdon Peak

Best Puppy In Breed
Lillemor Snowdon Peak


Winners Dog: (2-4-0-1)
Lillemor Snowdon Peak

Reserve Winners Dog
Lillemor Ingleborough Fell

Senior Puppy Dog Class
1st Lillemor Ingleborough Fell

Canadian Bred Dog Class
1st Lillemor Snowdon Peak

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit . We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By