Kilbride & District Kennel Club
Saturday, August 10, 2019



Related Results


Results courtesy of:


--- Sarah Drake ---
MBIS MBISS Am Ch. Can GCh. Vetset Count Me In
"Lina"
Breeders/Owner: Dr. Elly Holowaychuk, Vetset Poodles
Presented by Sarah Drake


Best In Show
Judge: Daniel Kwee
Akita  
GCh Triumf Sibiri Magnat
Points: 221 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Daniel Kwee
Sealyham Terrier  
GCh Goodspice Miss Emma Of Salt Creek
Points: 150
Best Puppy In Show
Judge: Maria Del Rocio Nadal
Barbet   Rovers Penny Lane
Best Baby Puppy In Show
Judge: Daniel Kwee
Pekingese   Diaquiris Sergeant Pepper
Best Altered In Show
Judge: Daniel Kwee
Chow Chow  
GCh Mi-Pao's Jasper The Bear
Best Owner Handled In Show
Judge: Maria Del Rocio Nadal
Bull Terrier (Miniature)  
Ch Clear Soul Bull El Bonito








Group 1 - Shawn Bennett Top Dog
Points
Group 1st    Crimsonacre Come Running   Setter (Irish)   33
Group 2nd   
GCh Roaneden's Dream Catcher
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   32
Group 3rd    Rovers Penny Lane   Barbet   30
Group 4th   
Brighthope Lasting Merit
  Spaniel (Blue Picardy)   26
BPIG    Rovers Penny Lane   Barbet   N/A
Best Baby Puppy In Group    Huntwood Stealing Kisses From Reidwood   Setter (English)   0
Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
Rovers Penny Lane

Best Puppy In Breed
Rovers Penny Lane

Select Bitch
Ch Astrid Biscay's Prized Diamond



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Rovers Penny Lane

Reserve Winners Bitch
Celeste Biscay's Lapis Lazuli

Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Coquetel Tukeglen Prettyinpink



Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
Ch Leasides Dax

Best Puppy In Breed
Ch Legacyk's Country Legend

Select Dog
Ch Legacyk's Country Legend



Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 8 pts (2-4-1-2)
Ch Goodlife's Driving Miss Daisy

Best Of Opposite Sex
GCh Grayvalley's Walking Tall

Best Of Winners: (2-4-1-2)
Storiline Magic Carpet Ride

Best Puppy In Breed
Cheers Let The Weekend Be Gin

Select Bitch
GCh Coppermoon Sm'Orlagh Bug


Winners Dog: (2-4-1-2)
Majesty Try Not To Stare

Reserve Winners Dog
Luchan's All In No Bluff


Winners Bitch: (2-4-1-2)
Storiline Magic Carpet Ride

Reserve Winners Bitch
Cheers Let The Weekend Be Gin

Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Gaff Ravenheartstout Castlegar

Best Puppy In Breed
Ch Gaff Ravenheartstout Castlegar



Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Roaneden's Dream Catcher

Select Dog
Ch Katyra Avatar Thingamajigger



Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Reidwood A Lasting Impression

Best Of Opposite Sex
Fantail's English Gentry

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Reidwood A Lasting Impression


Winners Dog: (1-2-0-0)
Fantail's English Gentry


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Reidwood A Lasting Impression

Reserve Winners Bitch
Fantail's English Rose Petal

Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Clancuddy's Cinnamon Heart



Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Crimsonacre Come Running


Winners Dog: (1-0-0-0)
Crimsonacre Come Running


Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Windstar's Jus Sel N Contraband

Best Puppy In Breed
Windstar's Jus Sel N Contraband



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Windstar's Jus Sel N Contraband

Reserve Winners Bitch
Silkroad's Totally Hair Barbie

Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Brighthope Lasting Merit


Winners Dog: (1-0-0-0)
Brighthope Lasting Merit


Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Rivermist Broxden Magnuttic

Best Of Opposite Sex
Windy Hill's Pink Diamond

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Rivermist Broxden Ready Or Nut


Winners Dog: (1-1-1-0)
Rivermist Broxden Ready Or Nut


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Windy Hill's Pink Diamond

Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bonneterre Eh Miz Trini



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bonneterre Eh Miz Trini

Judge: Shawn Bennett

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ethtons Shade In The Moonlight

Best Puppy In Breed
Ethtons Shade In The Moonlight



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Ethtons Shade In The Moonlight





Group 2 - Maria Del Rocio Nadal Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Kaldaun's Aengus Na Tirnanog
  Irish Wolfhound   41
Group 2nd   Ch Pax Mundi Ares   Greyhound   34
Group 3rd   
Ch Chilcotin's Silver Cloud
  Dachshund (Standard Smooth-Haired)   33
Group 4th   
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm
  Saluki   32
BPIG    Jetstream Image In The Mist   Whippet   N/A
Best Baby Puppy In Group    Wunder's Late Night Lover From Laurel   Whippet   0
Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
Generations Wizards Kyanite

Best Of Opposite Sex
Dream A Little Dream Of Me

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Generations Wizards Kyanite

Best Puppy In Breed
Dream A Little Dream Of Me

Select Bitch
GCh Napier's Omg Did You Hear


Winners Dog: (2-2-0-1)
Generations Wizards Kyanite

Reserve Winners Dog
Lijolba Love Angel Hadraniel


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Dream A Little Dream Of Me

Reserve Winners Bitch
Tirzah Kiss Myself So Pretty

Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Poker Jackpot Alisina Zvezdochka


Winners Dog: (1-0-0-0)
Poker Jackpot Alisina Zvezdochka


Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Pridebass Child Gold


Winners Dog: (1-0-0-0)
Pridebass Child Gold


Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Nicolas II-de-Russie du Grand Fresnoy

Select Dog
GCh Orlov Comte Vladimir Du Grand Fresnoy



Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 7 pts (1-4-2-1)
Ch Chetcote Pawprints Uptown Girl

Best Of Opposite Sex
Doxieluv That'll Be The Day

Best Of Winners: (1-4-2-1)
Doxieluv That'll Be The Day

Best Puppy In Breed
Chetcote Candle In The Wind

Select Dog
Ch Chetcote Wrapped N Chocolate ML


Winners Dog: (1-4-2-1)
Doxieluv That'll Be The Day


Winners Bitch: (1-4-2-1)
Chetcote Candle In The Wind

Reserve Winners Bitch
Dacski Whiskey On The Rox

Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch YR Works Majik Happnz



Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Brighthope Flanders Field MW

Best Of Opposite Sex
Ch Prelude Newhope Brighthope MW


Winners Dog: (1-0-0-1)
Brighthope Flanders Field MW


Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Chilcotin's Silver Cloud



Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sweetwire's Living On The Edge



Judge: Maria Del Rocio Nadal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pax Mundi Ares



Judge: Maria Del Rocio Nadal

Best Of Breed: 6 pts (0-3-2-2)
GCh Kaldaun's Aengus Na Tirnanog

Best Of Opposite Sex
Ch Glenamadda Pashun O'Windkeeper

Best Puppy In Breed
Three Little Birds' Grooving ToThe Music

Select Dog
GCh Castlekeep's Endeavour


Judge: Maria Del Rocio Nadal

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Arthayr A Winter Warrior

Best Of Opposite Sex
Arthayr B My Winter Goddess

Best Puppy In Breed
Arthayr B My Winter Goddess



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Arthayr B My Winter Goddess

Judge: Maria Del Rocio Nadal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major



Judge: Maria Del Rocio Nadal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kopera's Redgee Or Not



Judge: Maria Del Rocio Nadal

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm

Best Of Opposite Sex
Shwana Courageous Windstorm

Best Puppy In Breed
Shwana Courageous Windstorm


Winners Dog: (1-0-0-1)
Shwana Courageous Windstorm


Judge: Maria Del Rocio Nadal

Best Of Breed: 4 pts (0-1-2-2)
Ch Surrey Hill's Windcheater Of Mariner

Best Of Opposite Sex
GCh Alacrity N McCartney Celia

Best Puppy In Breed
Jetstream Image In The Mist

Select Dog
Ch Wonderstruck Jomyr Smoke Rings

Select Bitch
GCh Shetara's She Smiled Sweetly



Winners Bitch: (0-1-2-2)
Jetstream Image In The Mist





Group 3 - Guillermo Carrillo Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Triumf Sibiri Magnat
  Akita   70
Group 2nd   
GCh Snowmist's Desert Chill
  Siberian Husky   69
Group 3rd   
GCh Aviators Nobreza @ Macduff
  Portuguese Water Dog   64
Group 4th   
GCh CinniBon's She's The One
  Boxer   53
BPIG    Snowmist's Porsche   Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group    Del Sur's Northern Mystic At Skipnstone   Portuguese Water Dog   0
Judge: Guillermo Carrillo

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Triumf Sibiri Magnat



Judge: Guillermo Carrillo

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Tundra Keikewabic Krystalmar



Judge: Guillermo Carrillo

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh CinniBon's She's The One

Best Of Opposite Sex
GCh Katmandu Dot Ca

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Fyrecreek's Stone Cold

Best Puppy In Breed
Fyrecreek's Stone Cold


Winners Dog: (1-1-1-1)
Fyrecreek's Stone Cold


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Fyrecreek's Confident

Judge: Guillermo Carrillo

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
GCh Demetra Dali Land

Best Of Opposite Sex
Majestic Promises In The Dark

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Majestic The Legend Continues

Best Puppy In Breed
Majestic The Legend Continues


Winners Dog: (2-1-0-1)
Majestic Promises In The Dark

Reserve Winners Dog
Majestic More Then A Feeling


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Majestic The Legend Continues

Judge: Guillermo Carrillo

Best Of Breed: 7 pts (1-3-1-3)
GCh Ravalleses Casino Royale

Best Of Opposite Sex
Ch Outlaw Angel Dream

Best Of Winners: (1-3-1-3)
Bodyguard Carley

Best Puppy In Breed
Arket N Gra-Lemor Scoutmaster


Winners Dog: (1-3-1-3)
Arket N Gra-Lemor Scoutmaster


Winners Bitch: (1-3-1-3)
Bodyguard Carley

Reserve Winners Bitch
Outlaw Runnin Down A Dream

Judge: Maria Del Rocio Nadal

Best Of Breed: 11 pts (4-3-3-2)
GCh ChateauRouge's Valentin

Best Of Opposite Sex
Ch Chateaurouge's X-Rated Diva

Best Of Winners: (4-3-3-2)
Chateaurouge's Violetta

Best Puppy In Breed
Bloom's Majestic Honor Of Chateaurouge

Select Dog
GCh Camelot's A New Hope

Select Bitch
GCh Chateaurouge's Va Va Va Voom


Winners Bitch: (4-3-3-2)
Chateaurouge's Violetta

Reserve Winners Bitch
Chateaurouge's Yo Cal'ndr Girl

Judge: Guillermo Carrillo

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Naku's All That Glitters Is Gold



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Naku's All That Glitters Is Gold

Reserve Winners Bitch
Naku Sweetdreams R Made O'This



Winners Bitch: (4-1-3-3)
Zlato'a Beautiful Soul

Judge: Maria Del Rocio Nadal

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Big Country's Nikita

Best Of Opposite Sex
Regalhill's Low Ridin Ramone

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Big Country's Nikita

Best Puppy In Breed
Regalhill's Low Ridin Ramone


Winners Dog: (1-1-0-0)
Regalhill's Low Ridin Ramone


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Big Country's Nikita

Judge: Guillermo Carrillo

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
Sionnarush Wehra

Best Of Opposite Sex
Earhart A Match Made In Heaven

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Earhart A Match Made In Heaven

Best Puppy In Breed
Earhart's Best Kept Secret


Winners Dog: (2-2-0-1)
Earhart A Match Made In Heaven

Reserve Winners Dog
Earhart's Best Kept Secret


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Disguise's Double Encore

Reserve Winners Bitch
CR Bambina Mia

Judge: Maria Del Rocio Nadal

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Il Drago Torrido

Best Of Opposite Sex
Baby Blues Fiery Cinders

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Il Drago Torrido


Winners Dog: (2-1-0-0)
Il Drago Torrido

Reserve Winners Dog
Mister Del Vezuvia Mastino


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Baby Blues Fiery Cinders

Judge: Maria Del Rocio Nadal

Best Of Breed: 10 pts (2-6-1-2)
GCh Aviators Nobreza @ Macduff

Best Of Opposite Sex
GCh Fado Salto Um Tesouro Precioso

Best Of Winners: (2-6-1-2)
Drewsar Wildfire

Best Puppy In Breed
Keevabay's Backfield In Motion

Select Bitch
GCh Fado's Magical Inspiration


Winners Dog: (2-6-1-2)
Keevabay's Backfield In Motion

Reserve Winners Dog
Keevabay's The Teddy Sneak


Winners Bitch: (2-6-1-2)
Drewsar Wildfire

Reserve Winners Bitch
Lunanova Cookin' At Skipnstone

Judge: Maria Del Rocio Nadal

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Slaton's Sam Has Lovely Pants

Best Of Opposite Sex
Slaton's TCB In A Flash

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Slaton's Sam Has Lovely Pants


Winners Dog: (1-1-0-0)
Slaton's TCB In A Flash


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Slaton's Sam Has Lovely Pants

Judge: Maria Del Rocio Nadal

Best Of Breed: 4 pts (1-2-0-2)
GCh Snowmist's Desert Chill

Best Of Opposite Sex
Unicornhill Maximum Overload

Best Of Winners: (1-2-0-2)
Unicornhill Fox Trot

Best Puppy In Breed
Snowmist's Porsche

Select Bitch
Ch Kabu's Ludicrous Speed


Winners Dog: (1-2-0-2)
Unicornhill Maximum Overload


Winners Bitch: (1-2-0-2)
Unicornhill Fox Trot

Reserve Winners Bitch
Snowmist's Porsche





Group 4 - Cheryl Paterson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Goodspice Miss Emma Of Salt Creek
  Sealyham Terrier   19
Group 2nd   
GCh Paperman Atlantis
  Lakeland Terrier   18
Group 3rd   
Ch Karramba Don Pedro Pokora
  Bull Terrier (Miniature)   17
Group 4th   
Ch Zlatapraha Wonder
  Cesky Terrier   10
BPIG    Moonshadows Ode To Liberty   Manchester Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Thunderally's I'm So Pretty   Bull Terrier (Miniature)   0
Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ispy A Glaurieus Dream



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Ispy A Glaurieus Dream

Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Actions Nocho II



Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 6 pts (1-1-3-2)
Ch Karramba Don Pedro Pokora

Best Of Opposite Sex
Axelbelle Khaleesi Stormborn

Best Of Winners: (1-1-3-2)
Axelbelle Khaleesi Stormborn

Best Puppy In Breed
Ch Clear Soul Bull El Bonito

Select Dog
Ch Jewels Samurai Kid

Select Bitch
Ch Clear Soul Bull El Bonito


Winners Dog: (1-1-3-2)
China Shops Argus Of Axelbelle


Winners Bitch: (1-1-3-2)
Axelbelle Khaleesi Stormborn

Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Zlatapraha Wonder

Best Puppy In Breed
Bluefire Zlatapraha Diagon Alley



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Bluefire Zlatapraha Diagon Alley

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Paperman Atlantis



Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Moonshadows Ode To Liberty

Best Of Opposite Sex
Thunder Dragon Ilunari

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Moonshadows Ode To Liberty

Best Puppy In Breed
Moonshadows Ode To Liberty


Winners Dog: (1-1-0-0)
Thunder Dragon Ilunari


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Moonshadows Ode To Liberty

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Yvana La Fee Lea

Best Puppy In Breed
Yvana La Fee Lea



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Yvana La Fee Lea

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Blayloch Lil Razclin' Scalawag



Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Goodspice Miss Emma Of Salt Creek



Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Can I Get A Kiss Moravia Campanella

Best Of Opposite Sex
Kometa Rossi

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Can I Get A Kiss Moravia Campanella


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kometa Rossi

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sandywheat's Celtic Senorita



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sandywheat's Celtic Senorita





Group 5 - Maria Del Rocio Nadal Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Midsummer AllAbout The Journey
  Cavalier King Charles Spaniel   6
Group 2nd   
GCh Ashstone's Winter Is Coming
  Havanese   1
Group 3rd   
GCh Taeplace SoGangsta At Obsession
  Pekingese   0
Group 4th No Entry
BPIG   
Ch Midsummer AllAbout The Journey
  Cavalier King Charles Spaniel   N/A
Best Baby Puppy In Group    Diaquiris Sergeant Pepper   Pekingese   0
Judge: Maria Del Rocio Nadal

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
Ch Midsummer AllAbout The Journey

Best Of Opposite Sex
Bardora Halloween Trick

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Cempas New Dancer At Delle Rose

Best Puppy In Breed
Ch Midsummer AllAbout The Journey

Select Dog
Ch Huntmagic Garfield


Winners Dog: (2-1-2-0)
Cempas New Dancer At Delle Rose

Reserve Winners Dog
Venrose's Bhaltair


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Bardora Halloween Trick

Judge: Maria Del Rocio Nadal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Ashstone's Winter Is Coming



Judge: Maria Del Rocio Nadal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Taeplace SoGangsta At Obsession







Group 6 - Cheryl Paterson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Vetset Count Me In
  Poodle (Standard)   25
Group 2nd   Ch Fabelhaft Robobull Egoiste   French Bulldog   20
Group 3rd   
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X
  Chinese Shar-Pei   14
Group 4th   
GCh Kurotetsu Go Shun' You Kensha
  Shiba Inu   12
BPIG   Ch Fabelhaft Robobull Egoiste   French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Fabelhaft Robobull Faure   French Bulldog   0
Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Canmoy's Boston Broadway Baby

Best Puppy In Breed
Canmoy's Boston Broadway Baby



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Canmoy's Boston Broadway Baby

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Lakewinds Fire Within

Best Of Opposite Sex
Lush's I Like It Like That

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Lakewinds Fire Within

Best Puppy In Breed
Lakewinds Fire Within


Winners Dog: (1-2-0-0)
Lakewinds Fire Within

Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X

Best Of Opposite Sex
Ch Taipan Palace Double Dawg Dare



Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 2 pts (2-0-2-0)
Mi-Pao's Cream Merlin

Best Puppy In Breed
Mi-Pao's Cream Merlin

Select Dog
GCh Rio's Sherlock Bones


Winners Dog: (2-0-2-0)
Mi-Pao's Cream Merlin


Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Horizon's Wildest Dream



Judge: Cheryl Paterson

Best Of Breed: 5 pts (2-1-1-2)
Ch Fabelhaft Robobull Egoiste

Best Of Opposite Sex
GCh Stormins' Sweet Melody

Best Of Winners: (2-1-1-2)
Barknbwild's Grin And Bear It

Best Puppy In Breed
Ch Fabelhaft Robobull Egoiste

Select Bitch
Ch Bythebulls Wonder Girl


Winners Dog: (2-1-1-2)
Barknbwild's Grin And Bear It

Reserve Winners Dog
Stormin The Gates At Bullmarkt


Winners Bitch: (2-1-1-2)
Barknbwild's Shitz N Giggles

Judge: Guillermo Carrillo

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Bellefleet's Navigator

Best Of Opposite Sex
Adanac's La Contessa

Best Puppy In Breed
Ch Bellefleet's Navigator



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Adanac's La Contessa

Reserve Winners Bitch
Adanac's Champagne Bubbles

Judge: Guillermo Carrillo

Best Of Breed: 4 pts (2-1-0-2)
GCh Vetset Count Me In

Best Of Opposite Sex
Apres Argent Hylander At Paragon

Best Of Winners: (2-1-0-2)
Paragon's Princess Corinna

Best Puppy In Breed
Tivin Thunder Dancer At Balfox

Select Bitch
Ch Merrylegs Will Raise The Standard


Winners Bitch: (2-1-0-2)
Paragon's Princess Corinna

Judge: Guillermo Carrillo

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Kurotetsu Go Shun' You Kensha



Judge: Guillermo Carrillo

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Schutzu's A Night At The Opera

Best Puppy In Breed
Schutzu's A Night At The Opera



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Schutzu's A Night At The Opera



Group 7 - Antaon Hlebarov Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Wedgewood Magic Mike Of Bellaclan
  Border Collie   21
Group 2nd   
GCh Cappi Vom Burgimwald
  German Shepherd Dog   19
Group 3rd   
GCh Maplemyst True North
  Finnish Lapphund   18
Group 4th    LS Twins Crew Onslow   Australian Shepherd   17
BPIG    LS Twins Crew Onslow   Australian Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group    Kirrabilli's Perfect Storm   Australian Shepherd   0
Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Nail Hills Make It So Number One

Best Puppy In Breed
Nail Hills Make It So Number One


Winners Dog: (1-0-0-0)
Nail Hills Make It So Number One


Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
LS Twins Crew Onslow

Best Of Opposite Sex
Robin's Magic In The Air

Best Of Winners: (1-2-1-0)
LS Twins Crew Onslow

Best Puppy In Breed
LS Twins Crew Onslow

Select Dog
GCh Northbay's Rockstar At Kraftbrewd


Winners Dog: (1-2-1-0)
LS Twins Crew Onslow


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Robin's Magic In The Air

Reserve Winners Bitch
Skyrunners Cal'lous Messenger

Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Cameron's Bannockburn Bettyann



Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Ch Unique's Build Me A Dynasty

Best Of Opposite Sex
Watch Out Of Dark Brightness

Select Bitch
GCh MNM's Soleila du Belgiador


Winners Dog: (1-0-0-2)
Watch Out Of Dark Brightness


Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Wedgewood Magic Mike Of Bellaclan

Best Of Opposite Sex
Vallnery Orange Is The New Black

Best Puppy In Breed
Vallnery Orange Is The New Black



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Vallnery Orange Is The New Black

Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Quiche's Reese Laurendell



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Quiche's Reese Laurendell

Reserve Winners Bitch
Quiche's Pearl Laurendell

Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fameuse Finniloo Bella's Liberi



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fameuse Finniloo Bella's Liberi

Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Moonshadows Classy Sassy



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Moonshadows Classy Sassy

Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Maplemyst True North



Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Cappi Vom Burgimwald



Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Kyon's One Prim And Proper



Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Crinan Final Decision

Best Of Opposite Sex
Canrosea Unforgettable

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Crinan Final Decision

Best Puppy In Breed
Crinan Final Decision


Winners Dog: (1-2-0-0)
Crinan Final Decision


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Canrosea Unforgettable

Reserve Winners Bitch
Lynphil Kiss Myself Pretty

Judge: Antaon Hlebarov

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Excalibur's Runnin Outta Sunshine



Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By