Fort Garry Kennel Club
Saturday, May 25, 2024 - Show-4



Related Results

Conformation

Friday, May 24 (Show-1)
Friday, May 24 (Show-2)
Saturday, May 25 (Show-3)
Saturday, May 25 (Show-4)
Sunday, May 26 (Show-5)

Obedience

Friday, May 24 (Obedience Trial-1)
Saturday, May 25 (Obedience Trial-2)
Sunday, May 26 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Friday, May 24 (Rally Trial-1)
Saturday, May 25 (Rally Trial-2)
Sunday, May 26 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:


-- Diane Fast --
Special 'D' Dalmatians & Whippets
Breeder/Owner/Handler: Diane Fast, Special "D" Dalmatians


Best In Show
Judge: Wendy Anderson
Schnauzer (Miniature)  
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
Points: 146 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Wendy Anderson
Retriever (Labrador)  
GCh Thomashenry's Original Draught
Points: 122
Best Puppy In Show
Judge: Wendy Anderson
Whippet  
Winsmith Born To Be Wild At SpecialD








Group 1 - Wendy Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Thomashenry's Original Draught
  Retriever (Labrador)   32
Group 2nd   
GCh Shaankata N Clanagroe's All That Is
  Spaniel (American Cocker)   21
Group 3rd    Creeksidefrm's Drive For Show   Retriever (Golden)   17
Group 4th   
Ch Keypoint's Show You The World
  Spaniel (English Springer)   13
BPIG   
Ranzfel Serendipity
  Spaniel (English Cocker)   N/A
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Bianca's Let's Dance

Best Of Opposite Sex
Fairhill's Whole Lotta Love


Winners Dog: (1-0-0-1)
Fairhill's Whole Lotta Love

Open Dog Class
1st Fairhill's Whole Lotta Love


Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 3 pts (1-0-2-1)
Creeksidefrm's Drive For Show

Best Of Opposite Sex
Ch Allseasons Joyfull Irish Blessing

Select Dog
GChB Goldpaw's Baelfire Making Magic At Bearzden


Winners Dog: (1-0-2-1)
Creeksidefrm's Drive For Show

12-18 Month Dog Class
1st Creeksidefrm's Drive For Show


Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 10 pts (2-2-3-4)
GCh Thomashenry's Original Draught

Best Of Opposite Sex
Ch Rickways Love At First Sight

Best Of Winners: (2-2-3-4)
Rickways Texas Man

Best Puppy In Breed
Rickways Texas Man

Select Dog
GCh Madabout's Straight From The Butcher

Select Bitch
Ch Fireline Living The Dream


Winners Dog: (2-2-3-4)
Rickways Texas Man

Reserve Winners Dog
Rickways I Want You To Want Me

Junior Puppy Dog Class
1st Rickways I Want You To Want Me

Senior Puppy Dog Class
1st Rickways Texas Man


Winners Bitch: (2-2-3-4)
Rickways Xquisite In Black

Reserve Winners Bitch
Rickways The Power Of One

Canadian Bred Bitch Class
1st Rickways The Power Of One

Open Bitch Class
1st Rickways Xquisite In Black

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Roaneden's Turnin' Heads

Best Of Opposite Sex
GCh Roaneden's Windtrieve Sunset Echos



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Briarstone's Uptown Girl



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Moonsetter Riding The Storm To Oakisle



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
GCh Shaankata N Clanagroe's All That Is

Best Of Opposite Sex
Nicolas Romero Moser Dog

Best Puppy In Breed
Nicolas Romero Moser Dog


Winners Dog: (2-0-1-1)
Nicolas Romero Moser Dog

Reserve Winners Dog
Blackgem's Diamond At Dagobah

Junior Puppy Dog Class
1st Nicolas Romero Moser Dog

Senior Puppy Dog Class
1st Blackgem's Diamond At Dagobah


Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
DutchHill Fortune Favours Bold

Best Puppy In Breed
Ranzfel Serendipity


Winners Dog: (2-0-0-0)
DutchHill Fortune Favours Bold

Reserve Winners Dog
Ranzfel Serendipity

Junior Puppy Dog Class
1st Ranzfel Serendipity

Open Dog Class
1st DutchHill Fortune Favours Bold


Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
GCh Keypoint's Show You The World

Best Of Opposite Sex
Ch Merry Thoughts Poppy On A Whim

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Rosen's Knotta Gamblin Dr Man

Best Puppy In Breed
Rosen's Knotta Gamblin Dr Man


Winners Dog: (1-3-1-1)
Rosen's Knotta Gamblin Dr Man

Senior Puppy Dog Class
1st Rosen's Knotta Gamblin Dr Man


Winners Bitch: (1-3-1-1)
Rosen's Julyetta

Reserve Winners Bitch
Rosen's Jenessa

Junior Puppy Bitch Class
1st Rosen's Purdy Flower Hunter For Daisies

12-18 Month Bitch Class
1st Rosen's Julyetta
2nd Rosen's Jenessa





Group 2 - Wendy Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   10
Group 2nd   
Winsmith Born To Be Wild At SpecialD
  Whippet   9
Group 3rd   
GChB Sunhunde Night Goddess
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   7
Group 4th   
GCh Khamsin's Another Perfect Day
  Saluki   5
BPIG   
Winsmith Born To Be Wild At SpecialD
  Whippet   N/A
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Waskasoo's Second To None



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Veena Szana At Serendipity



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Veena Szana At Serendipity

Open Bitch Class
1st Veena Szana At Serendipity

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Sunhunde Night Goddess

Best Puppy In Breed
Sunhunde Picture It, Sicily 1922



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Sunhunde Picture It, Sicily 1922

Senior Puppy Bitch Class
1st Sunhunde Picture It, Sicily 1922

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh LongonLoving's Duck Duck Goose

Best Of Opposite Sex
GrandGables Lil Ms Silver Moon

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Longonlovings Treasure Island


Winners Dog: (1-1-1-0)
Longonlovings Treasure Island

Open Dog Class
1st Longonlovings Treasure Island


Winners Bitch: (1-1-1-0)
GrandGables Lil Ms Silver Moon

Open Bitch Class
1st GrandGables Lil Ms Silver Moon

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Amahte's Sungura Wawindaji



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Khamsin's Another Perfect Day



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Winsmith Born To Be Wild At SpecialD

Best Of Opposite Sex
Winsmith Used To Be Young At SpecialD

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Winsmith Born To Be Wild At SpecialD

Best Puppy In Breed
Winsmith Born To Be Wild At SpecialD


Winners Dog: (1-1-0-0)
Winsmith Born To Be Wild At SpecialD

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Winsmith Born To Be Wild At SpecialD


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Winsmith Used To Be Young At SpecialD

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Winsmith Used To Be Young At SpecialD





Group 3 - Wendy Anderson Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Snowmist's Taffy
  Siberian Husky   14
Group 2nd   
GCh Belnois Stop Right Now Gotta Have Some Fun
  Bernese Mountain Dog   11
Group 3rd   
Ch Baywood Made To Fly
  Portuguese Water Dog   10
Group 4th   
GChB dBella's Back To The Fuchsia
  Doberman Pinscher   9
BPIG    Holmrun's Last Chance   Doberman Pinscher   N/A
Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Belnois Stop Right Now Gotta Have Some Fun



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Hi-Tech Chasing My Dream


Winners Dog: (1-0-0-0)
Hi-Tech Chasing My Dream

Open Dog Class
1st Hi-Tech Chasing My Dream


Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
GChB dBella's Back To The Fuchsia

Best Of Opposite Sex
Holmrun's Last Chance

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Holmrun's Last Chance

Best Puppy In Breed
Holmrun's Last Chance

Select Bitch
GCh Cassels Redline At Erobern


Winners Dog: (1-1-0-2)
Holmrun's Last Chance

Senior Puppy Dog Class
1st Holmrun's Last Chance


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Supernova Here Comes the Hotstepper

12-18 Month Bitch Class
1st Supernova Here Comes the Hotstepper

Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Longo N Vandelft's Spellbound At Strider

Select Bitch
Strider N Droghedas Evolution



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Baywood Made To Fly



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Idle Down Haters Gonna Hate V Covered Bridge

Best Of Opposite Sex
GCh Lasquite's Inspector Clouseau



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Snowater's Comin' In Hot Too Snowbastian



Judge: Wendy Anderson

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
GChS Snowmist's Taffy

Best Of Opposite Sex
Rivercove's Livin La Vida Loca

Select Bitch
GCh Unicornhill Tattle Tale






Group 4 - Jocelyne Gagne Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   23
Group 2nd   
GChB YellowBrickRoad Bijou O'Corimar
  Cairn Terrier   20
Group 3rd   
Sionnach's Pint Of Harp's
  Irish Terrier   19
Group 4th    Boldwind Amazed By You   Border Terrier   18
BPIG   
Sionnach's Pint Of Harp's
  Irish Terrier   N/A
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boldwind Amazed By You



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Boldwind Amazed By You

Open Bitch Class
1st Boldwind Amazed By You

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB YellowBrickRoad Bijou O'Corimar



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sionnach's Pint Of Harp's

Best Puppy In Breed
Sionnach's Pint Of Harp's



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sionnach's Pint Of Harp's

Senior Puppy Bitch Class
1st Sionnach's Pint Of Harp's

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Edbrios King Rollo



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ragus Sunset Strip

Best Puppy In Breed
Ragus Sunset Strip


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ragus Sunset Strip

Junior Puppy Dog Class
1st Ragus Sunset Strip


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Adrienne's They Won't Forget Me Shawndee


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines

Best Puppy In Breed
Scandals Country Boy


Winners Dog: (2-0-1-0)
Scandals Country Boy

Reserve Winners Dog
Scandals Harry Bosch

Senior Puppy Dog Class
1st Scandals Country Boy

Open Dog Class
1st Scandals Harry Bosch


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Tenax Watch Her Soar



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 9 pts (1-4-2-3)
Ch Dunkellers Crown Jewel

Best Of Opposite Sex
GCh Skyehigh's Lord Bixby O'Forestfield

Best Of Winners: (1-4-2-3)
Brynmill Best Wager

Best Puppy In Breed
Forestfield Coral Reef

Select Dog
Ch Talisera Sherhan Tiger For Silverbug

Select Bitch
Ch Mysticgold's Thyme After Thyme


Winners Dog: (1-4-2-3)
Brynmill Best Wager

Open Dog Class
1st Brynmill Best Wager


Winners Bitch: (1-4-2-3)
Mysticgold's One Drop Too Many

Reserve Winners Bitch
Windacre A Song In The Ayr At MacTal

Junior Puppy Bitch Class
1st Forestfield Coral Reef

12-18 Month Bitch Class
1st Mysticgold Funny Girl At MacTal

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Mysticgold's One Drop Too Many

Open Bitch Class
1st Windacre A Song In The Ayr At MacTal





Group 5 - Jocelyne Gagne Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Toykeeper's Hour Glass
  Miniature Pinscher   23
Group 2nd   
GChB Rosen's Firefly Serenity
  Chinese Crested Dog   21
Group 3rd   
Ch Paradisewing's Walk Through The Fire
  Papillon   11
Group 4th   
GCh Amore's Red Velvet
  Italian Greyhound   9
BPIG   
Beloved's Always Keep Your Diamonds
  Biewer Terrier   N/A
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Simian Tamarin American Tail


Winners Dog: (1-0-0-0)
Simian Tamarin American Tail

Open Dog Class
1st Simian Tamarin American Tail


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Chantilly Lace Pretty Face Von Fritz

Best Puppy In Breed
Beloved's Always Keep Your Diamonds



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Beloved's Always Keep Your Diamonds

Junior Puppy Bitch Class
1st Beloved's Always Keep Your Diamonds

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Mini's Hollywood Nights

Best Of Opposite Sex
Chiquita De Oro Gladys Vanilla

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Mini's Hollywood Nights

Best Puppy In Breed
Mini's Hollywood Nights


Winners Dog: (1-2-0-0)
Mini's Hollywood Nights

Senior Puppy Dog Class
1st Mini's Hollywood Nights


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Chiquita De Oro Gladys Vanilla

Reserve Winners Bitch
Miss M's Peppermint Patti

Senior Puppy Bitch Class
1st Miss M's Peppermint Patti

Open Bitch Class
1st Chiquita De Oro Gladys Vanilla

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 9 pts (1-4-3-2)
GChB Rosen's Firefly Serenity

Best Of Opposite Sex
Ch Shantel's Dancing In The Dark

Best Of Winners: (1-4-3-2)
Wind N Hex Live From Bourbon Street

Best Puppy In Breed
Wind, Enter The Matrix

Select Dog
Ch Puffin N Wind Frankly My Dear

Select Bitch
Wind, Enter The Matrix


Winners Dog: (1-4-3-2)
Wind N Hex Live From Bourbon Street

Junior Puppy Dog Class
1st Wind N Hex Live From Bourbon Street

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
That's Carlosas Mystic Opal



Winners Bitch: (0-1-0-0)
That's Carlosas Mystic Opal

Open Bitch Class
1st That's Carlosas Mystic Opal

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Amore's Red Velvet



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Chi's What's The Fuss Gus


Winners Dog: (1-0-0-0)
Chi's What's The Fuss Gus

Open Dog Class
1st Chi's What's The Fuss Gus


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Toykeeper's Hour Glass

Best Of Opposite Sex
GCh Toykeeper's Repeat Performance



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Paradisewing's Walk Through The Fire

Select Dog
Ch Notion's Disco Inferno



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pom Beach Kidd`s Marvelous Sabrina






Group 6 - Jocelyne Gagne Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Ashbrook's Maverick From Shainakees
  Keeshond   21
Group 2nd   
GChB SpecialD Harvest Moon
  Dalmatian   20
Group 3rd   
GCh Rugerlane That's One Way Of Putin It
  Bulldog   19
Group 4th   
GCh Safari's Visualart Can't Dim My Shine
  Poodle (Standard)   18
BPIG   
Elkridge's Brighter Then The Sun
  Poodle (Standard)   N/A
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Ch Dalnavert Luvit Kate Spade

Best Of Opposite Sex
Luvit Solstice Kaos At Dalnavert

Best Puppy In Breed
Dalnavert Luvit Top Gun


Winners Dog: (2-0-0-1)
Luvit Solstice Kaos At Dalnavert

Reserve Winners Dog
Dalnavert Luvit Top Gun

Senior Puppy Dog Class
1st Dalnavert Luvit Top Gun

Open Dog Class
1st Luvit Solstice Kaos At Dalnavert


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lookaway's Rex A Million


Winners Dog: (1-0-0-0)
Lookaway's Rex A Million

12-18 Month Dog Class
1st Lookaway's Rex A Million


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rugerlane That's One Way Of Putin It



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB SpecialD Harvest Moon



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 5 pts (2-2-2-0)
GCh Eagertrieves Brazen Bedazzled

Best Of Opposite Sex
Rickways Song And Dance

Best Of Winners: (2-2-2-0)
Rickways Song And Dance

Best Puppy In Breed
Rickways Harry Houdini

Select Dog
Ch Katzenjammers Dr J Julius


Winners Dog: (2-2-2-0)
Katzenjammers Hudson

Reserve Winners Dog
Rickways Harry Houdini

Junior Puppy Dog Class
1st Rickways Harry Houdini

Open Dog Class
1st Katzenjammers Hudson


Winners Bitch: (2-2-2-0)
Rickways Song And Dance

Reserve Winners Bitch
Fullofbull's Black Diamond

Junior Puppy Bitch Class
1st Fullofbull's Black Diamond

Open Bitch Class
1st Rickways Song And Dance

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Ashbrook's Maverick From Shainakees



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Apsolutely Red Red Whine



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sunniva's Working 9-5



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sunniva's Working 9-5

Canadian Bred Bitch Class
1st Sunniva's Working 9-5

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Safari's Visualart Can't Dim My Shine

Best Of Opposite Sex
Ch Galavanting Over The Edge And Back

Best Puppy In Breed
Elkridge's Brighter Then The Sun



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Elkridge's Brighter Then The Sun

Senior Puppy Bitch Class
1st Elkridge's Brighter Then The Sun

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Xi Yun Wan Qian

Best Of Opposite Sex
Siang Shun No Che Jiang Hao Siang Shun Cyuan She

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Xi Yun Wan Qian


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Xi Yun Wan Qian

Reserve Winners Bitch
Qi Yun Chang Le Of Siang Shun Cyuan She

12-18 Month Bitch Class
1st Xi Yun Wan Qian

Open Bitch Class
1st Qi Yun Chang Le Of Siang Shun Cyuan She

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Tyrone Walk This Way With Adominos





Group 7 - Jocelyne Gagne Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Birdwing Seize The Battle At Amarantine
  Beauceron   17
Group 2nd   
GCh Boyero Where No Man Has Gone Before
  Bouvier des Flandres   16
Group 3rd   
GCh Headline Prairiepine's Fly With Me At Brackenbrae
  Collie (Smooth)   15
Group 4th   
Ch Midnight Island's Day Off At Sugarok
  Finnish Lapphund   14
BPIG   
Ch Midnight Island's Day Off At Sugarok
  Finnish Lapphund   N/A
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
Sheep's Kin Rainy Day Snacks

Best Puppy In Breed
Sheep's Kin Rainy Day Snacks

Select Dog
Uproar's Standing Outside The Fire


Winners Dog: (2-0-1-0)
Sheep's Kin Rainy Day Snacks

Reserve Winners Dog
Dizzy Marble Cosmic Dreamer (N/B)

Junior Puppy Dog Class
1st Sheep's Kin Rainy Day Snacks

Open Dog Class
1st Dizzy Marble Cosmic Dreamer (N/B)


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Birdwing Seize The Battle At Amarantine



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Black Diamond Willow

Best Of Opposite Sex
Darian Tuxedo Junction

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Black Diamond Willow


Winners Dog: (1-1-0-0)
Darian Tuxedo Junction

Open Dog Class
1st Darian Tuxedo Junction


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Black Diamond Willow

Open Bitch Class
1st Black Diamond Willow

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Boyero Where No Man Has Gone Before



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Headline Prairiepine's Fly With Me At Brackenbrae



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Midnight Island's Day Off At Sugarok

Best Puppy In Breed
Ch Midnight Island's Day Off At Sugarok



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Max Von Haus Flusse


Winners Dog: (1-0-0-0)
Max Von Haus Flusse

Open Dog Class
1st Max Von Haus Flusse


Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Woolkin's Hello World



Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Immerzu Prime Suspect

Best Puppy In Breed
Immerzu Quenelle



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Immerzu Prime Suspect

Reserve Winners Bitch
Immerzu Quenelle

Senior Puppy Bitch Class
1st Immerzu Quenelle

Open Bitch Class
1st Immerzu Prime Suspect

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Conspirito Tresta Talisman

Best Puppy In Breed
Conspirito Tresta Talisman



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Zesta Seein' Red

Open Bitch Class
1st Zesta Seein' Red

Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Nootka's Highway Man

Best Of Opposite Sex
Nootka's Hand Made Jewel

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Nootka's Highway Man

Best Puppy In Breed
Nootka's Highway Man


Winners Dog: (2-1-0-0)
Nootka's Highway Man

Reserve Winners Dog
Nootka's Hard Act To Follow

Junior Puppy Dog Class
1st Nootka's Highway Man
2nd Nootka's Hard Act To Follow


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Nootka's Hand Made Jewel

Junior Puppy Bitch Class
1st Nootka's Hand Made Jewel

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By