Aurora & District Kennel Club
Saturday, November 19, 2022



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS RBIS CAN GCHS / AM CH / RO JCH Midnight Lady's Rumble In The Jungle, AOM
"Zombie"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Zsuzsa Somos-Soos, Christina Koffman-Heard, Daniel Koffman and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Rafael Malo Alcrudo
Pekingese  
GChG LionKing Blaze Of Glory
Points: 525 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Rafael Malo Alcrudo
Beagle  
GChS Foxtail's Race To The Finish
Points: 458
Best Puppy In Show
Judge: Rafael Malo Alcrudo
Poodle (Standard)  Ch Valmara's Who's That Girl
Best Baby Puppy In Show
Judge: Rafael Malo Alcrudo
Lhasa Apso   Idecleir Sugar And Spice








Group 1 - Luiz Ribas Silva Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   122
Group 2nd   
GChG Rolyart's Sound Of Thunder
  Spaniel (Welsh Springer)   118
Group 3rd   
GChS Meliagold The Phantom Menace
  Retriever (Golden)   115
Group 4th   
GChB Wynmoor N Bryden's Once Upon A Time
  Spaniel (English Springer)   96
BPIG   
Solivia's Extra Extra At Zephyr
  Pointer   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Tuffntendr A Sketch Of A Little River
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   0
Judge: Luiz Ribas Silva

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Solivia's Extra Extra At Zephyr

Best Puppy In Breed
Solivia's Extra Extra At Zephyr


Winners Dog: (1-0-0-0)
Solivia's Extra Extra At Zephyr

Senior Puppy Dog Class
1st Solivia's Extra Extra At Zephyr



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Luiz Ribas Silva

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChG Rush's Just Another Werewolf

Best Of Opposite Sex
GChB Rush's True Illusion

Select Dog
GCh Rush's Wild Yonder




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Luiz Ribas Silva

Best Of Breed: 7 pts (3-2-3-0)
GChEx Danrich On D'Run To Maktawae

Best Of Opposite Sex
Fargoridge Livin The Dream

Best Of Winners: (3-2-3-0)
Fargoridge Gone Country

Best Puppy In Breed
GCh Shanbro's Let Freedom Reign

Select Dog
GCh Cawarra's Old Time Rock N Roll


Winners Dog: (3-2-3-0)
Fargoridge Gone Country

Reserve Winners Dog
Pirates Sleight Of Hand

12-18 Month Dog Class
1st Pirates Sleight Of Hand

Open Dog Class
1st Fargoridge Gone Country
2nd Cawarra's Mr. Big

4-6 Month Dog Class
1st Jaunenoir Chew Man Chew


Winners Bitch: (3-2-3-0)
Fargoridge Livin The Dream

Reserve Winners Bitch
Cedarbaylabs Tonka Quarryridge

Senior Puppy Bitch Class
1st Cedarbaylabs Tonka Quarryridge

Open Bitch Class
1st Fargoridge Livin The Dream

4-6 Month Bitch Class
1st Fargoridge Rope The Moon


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Luiz Ribas Silva

Best Of Breed: 9 pts (3-5-1-1)
GChG Roaneden's Shorelander

Best Of Opposite Sex
Redaero's Baked To Perfection

Best Of Winners: (3-5-1-1)
Oryxes Heart And Soul For Glenmave

Best Puppy In Breed
Oryxes Heart And Soul For Glenmave

Select Bitch
Ch Madriver's Dancing In The Blue Twilight


Winners Bitch: (3-5-1-1)
Redaero's Baked To Perfection

Reserve Winners Bitch
Redmoon's Single And Swiping

Senior Puppy Bitch Class
1st Kalmegess' Four The Roses

Canadian Bred Bitch Class
1st Dragonluck's Take A Chance Ome

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Redaero's Baked To Perfection
2nd Dunfield's Spirit Fox

Open Bitch Class
1st Redmoon's Single And Swiping

4-6 Month Bitch Class
1st Tuffntendr A Sketch Of A Little River


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Luiz Ribas Silva

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Huntwood Stealing Kisses From Reidwood




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Luiz Ribas Silva

Best Of Breed: 6 pts (0-1-3-3)
GChS Cornadore Branco With Annagh

Best Of Opposite Sex
GCh Crossfire Bright Hope

Select Dog
GCh Annagh's Orion Nebula

Select Bitch
GCh Annagh's Maeve The Minx



Winners Bitch: (0-1-3-3)
Crossfire Good Luck Charm

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Crossfire Good Luck Charm


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Luiz Ribas Silva

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GChG Captiva Chamberlayne MrBigStuf

Best Of Opposite Sex
Magnif Angel Of My Eye

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Red Hot Chilli Peppers Z Arislandu

Select Dog
Ch Dochas' Private Stock


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Magnif Angel Of My Eye

Reserve Winners Bitch
Jetsetter Wishing Stone

Open Bitch Class
1st Magnif Angel Of My Eye
2nd Jetsetter Wishing Stone


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 6 pts (1-2-2-2)
Ch Mar-K N Eon's Child Surprise

Best Of Opposite Sex
Ch Blackgem's Chasing Diamonds

Best Of Winners: (1-2-2-2)
Calowa Lurians Gotta Catch Em All

Best Puppy In Breed
Calowa Lurians Gotta Catch Em All

Select Dog
GChB Clanagroe Tri-ple Play Blue Jay

Select Bitch
Ch Blackgem's Pearl Heart Of The Ocean


Winners Dog: (1-2-2-2)
Toybox Get Your Game On At Wynridge

Junior Puppy Dog Class
1st Toybox Get Your Game On At Wynridge


Winners Bitch: (1-2-2-2)
Calowa Lurians Gotta Catch Em All

Reserve Winners Bitch
Nonnies MacIntosh Toffee

Senior Puppy Bitch Class
1st Nonnies MacIntosh Toffee

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Calowa Lurians Gotta Catch Em All

4-6 Month Bitch Class
1st Calowa's Tangled Ever After


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic

Best Of Opposite Sex
Beauvert Ruffwood Enchante

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Beauvert Ruffwood Enchante


Winners Dog: (1-2-1-0)
Ruffwood's Field of Dreams

12-18 Month Dog Class
1st Ruffwood's Field of Dreams


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Newday Take The Opportunity




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 8 pts (1-0-5-3)
GChS Carnaby Especially Rockette

Best Of Opposite Sex
GCh Carnaby Crocodile Rock

Best Puppy In Breed
Winfree's License To Chill

Select Dog
GChS Sherlock's Right On Q

Select Bitch
Ch Twinsmade Hot Damn!


Winners Dog: (1-0-5-3)
Winfree's License To Chill

Junior Puppy Dog Class
1st Winfree's License To Chill



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GChS Wynmoor N Bryden's Once Upon A Time

Best Puppy In Breed
Bryden's To A Tee


Winners Dog: (2-0-1-0)
RedDoor Serenade's Use Your Illusion

Reserve Winners Dog
Bryden's To A Tee

Junior Puppy Dog Class
1st Bryden's To A Tee

Open Dog Class
1st RedDoor Serenade's Use Your Illusion



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 3 pts (0-0-2-2)
Ch Winfarthing's Sorcerer

Best Of Opposite Sex
GChB Pemberley's Moonlight Huntress

Select Dog
GCh Wyldkatz Viking Pride Of Pemberley

Select Bitch
GCh Pemberley's Starlight Huntress




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChG Rolyart's Sound Of Thunder

Best Of Opposite Sex
Long Lane Heart Of My Heart


4-6 Month Dog Class
1st Clussexx Chicago Coffee Bean


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 14 pts (3-2-5-5)
GChB Opus One Vivace Varazs

Best Of Opposite Sex
GCh Ferngolds Empress Of Warflame Izzy

Best Of Winners: (3-2-5-5)
Calabri Royal Clarkson

Best Puppy In Breed
Calabri Royal Clarkson

Select Dog
GCh Lienroc N Sasco Harvest Legend

Select Bitch
GChB Calabri Life 'N Seoul Of The Party


Winners Dog: (3-2-5-5)
Calabri Royal Clarkson

Reserve Winners Dog
Stoney Lake Flynn

Senior Puppy Dog Class
1st Calabri Royal Clarkson

12-18 Month Dog Class
1st Kihivas Majic Of Ozz

Open Dog Class
1st Stoney Lake Flynn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Sarga Spuri Spicy Szilva



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Vizslavilla's Sunny

Open Bitch Class
1st Vizslavilla's Sunny


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Cheryl Myers-Egerton Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Foxtail's Race To The Finish
  Beagle   48
Group 2nd   
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   47
Group 3rd   
GCh Zen's Grab Your Gear
  Basset Hound   46
Group 4th   
GChB Lyrical's Let Me Tell You
  Afghan Hound   45
BPIG    Wolfholm Winter Solstice of Glenamadda   Irish Wolfhound   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Eynhallow's Gaston At Tormore
  Deerhound (Scottish)   0
Judge: James Dalton

Best Of Breed: 8 pts (0-4-4-1)
GChS Lyrical's Let Me Tell You

Best Of Opposite Sex
Sardula Lotus Elise

Best Puppy In Breed
Calahorra Shades Of Charsada

Select Dog
GChS Pahlavi Northern Dancer

Select Bitch
GCh Agha Djari White Oleander



Winners Bitch: (0-4-4-1)
Sardula Lotus Elise

Reserve Winners Bitch
Calahorra Shades Of Charsada

Junior Puppy Bitch Class
1st Way Up Radio Fill My Heart With Song

Senior Puppy Bitch Class
1st Calahorra Shades Of Charsada

12-18 Month Bitch Class
1st Sardula Lotus Elise

Open Bitch Class
1st Charsada Drums Of Autumn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Cheryl Myers-Egerton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Knightwinds Tiziri




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Cheryl Myers-Egerton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Zen's Grab Your Gear




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Cheryl Myers-Egerton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Foxtail's Race To The Finish




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Cheryl Myers-Egerton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Cheryl Myers-Egerton

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
Ch Heavenlyhund Magnolia

Best Of Opposite Sex
Walker/palkores Merlot

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Heavenlyhund's Ode To Stephanie Of Grendox

Best Puppy In Breed
Heavenlyhund's Ode To Stephanie Of Grendox


Winners Dog: (2-2-0-1)
Walker/palkores Merlot

Reserve Winners Dog
Pawprints Double Indemnity ML

Senior Puppy Dog Class
1st Walker/palkores Merlot

Canadian Bred Dog Class
1st Pawprints Double Indemnity ML


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Heavenlyhund's Ode To Stephanie Of Grendox

Senior Puppy Bitch Class
1st Heavenlyhund's Ode To Stephanie Of Grendox

Canadian Bred Bitch Class
2nd Palakore's Chianti


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Cheryl Myers-Egerton

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Leaside's Sweet Treat MS

Best Of Opposite Sex
Crisscross Fair Chance



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Crisscross Fair Chance

Open Bitch Class
1st Crisscross Fair Chance


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Cheryl Myers-Egerton

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Prelude Incahoots Wyattearp MW

Best Of Opposite Sex
Incahoots N Prelude's Annie Oakley MW

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Magik Rainbow Rafael

Best Puppy In Breed
Incahoots N Prelude's Annie Oakley MW


Winners Dog: (1-2-1-0)
Magik Rainbow Rafael

Open Dog Class
1st Magik Rainbow Rafael


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Incahoots N Prelude's Annie Oakley MW

Reserve Winners Bitch
Brighthope Hey Girlfriend MW

Junior Puppy Bitch Class
1st Incahoots N Prelude's Annie Oakley MW

Senior Puppy Bitch Class
1st Brighthope Hey Girlfriend MW


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Cheryl Myers-Egerton

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Altadach Aston Martin SL




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Cheryl Myers-Egerton

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
Ch Passport Are There Lines SS

Best Of Opposite Sex
Ch Kinderteckel's Blackbird

Select Dog
GChS Chilcotin's Silver Cloud




Class results courtesy of: MJN Show Services



4-6 Month Dog Class
1st Eynhallow's Gaston At Tormore



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lois Wilson

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
Ch Solas Captain Morgan Of Glenamadda

Best Of Opposite Sex
Ch Tayleefarm Dancing In The Moonlight

Best Puppy In Breed
Wolfholm Winter Solstice of Glenamadda


Winners Dog: (2-0-1-1)
Castlekeep's Potent

Reserve Winners Dog
Wolfholm Winter Solstice of Glenamadda

Senior Puppy Dog Class
1st Wolfholm Winter Solstice of Glenamadda

Canadian Bred Dog Class
1st Castlekeep's Potent



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Cheryl Myers-Egerton

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Conestoga & Crossroads Good Vibrations

Best Puppy In Breed
Conestoga & Crossroads Family Tradition



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Cheryl Myers-Egerton

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Osiris Eretz Hypnotic

Best Puppy In Breed
Osiris Eretz Hypnotic


Winners Dog: (1-0-0-0)
Osiris Eretz Hypnotic

Senior Puppy Dog Class
1st Osiris Eretz Hypnotic



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Cheryl Myers-Egerton

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
Ch Ridgeville's Sansone Of HW

Best Of Opposite Sex
GChB Kopera's Golden Gait

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Parnassus' Rising Sun At Zeni

Best Puppy In Breed
Parnassus' Rising Sun At Zeni


Winners Dog: (1-3-1-1)
Parnassus' Rising Sun At Zeni

Senior Puppy Dog Class
1st Parnassus' Rising Sun At Zeni


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Cheryl Myers-Egerton

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChS Akissla Z'Bee's The Great Escape To Terrapin

Best Of Opposite Sex
GChS Mylakhan Karob So Be It




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Cheryl Myers-Egerton

Best Of Breed: 4 pts (1-1-0-3)
GChB Cariad's Isn't It Time

Best Of Opposite Sex
Aureate's Sweet Celtic Dream

Best Of Winners: (1-1-0-3)
Cariad's Behind The Mask At Wunder

Best Puppy In Breed
Cariad's Behind The Mask At Wunder

Select Bitch
GChB McCartney's Wild Soul


Winners Dog: (1-1-0-3)
Aureate's Sweet Celtic Dream

Open Dog Class
1st Aureate's Sweet Celtic Dream


Winners Bitch: (1-1-0-3)
Cariad's Behind The Mask At Wunder

Canadian Bred Bitch Class
1st Cariad's Behind The Mask At Wunder


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Lois Wilson Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Kalinka Esugey Bagatur
  Black Russian Terrier   117
Group 2nd   
GCh A-List Endless Journey
  Doberman Pinscher   112
Group 3rd   
Ch Lindsayleigh's Iron Man
  Schnauzer (Giant)   99
Group 4th   
GChB Cammcastle's Ima Steinway
  Rottweiler   98
BPIG   
Ch Snowmist's Zenith
  Siberian Husky   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Weiler's Mr Personality At Hazelwood
  Mastiff   0
Judge: Lois Wilson

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GChS Sendosan Naxxramas

Best Of Opposite Sex
Lodale's Sakura Majestic Kiss

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Lodale's Sakura Majestic Kiss

Select Dog
GChG Marqways Born Into Royalty


Winners Dog: (1-1-2-0)
Lodale's Raiden Majestic Kiss

Open Dog Class
1st Lodale's Raiden Majestic Kiss


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Lodale's Sakura Majestic Kiss

Open Bitch Class
1st Lodale's Sakura Majestic Kiss


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lois Wilson

Best Of Breed: 11 pts (4-4-1-3)
GChB Ruling Waves At Tonomi Z Snieznej Doliny

Best Of Opposite Sex
GChG Ice Gangsta's Arrow Of Thunder

Best Of Winners: (4-4-1-3)
Winterchill's Mystic Snowmoon

Best Puppy In Breed
Winterchill's Mystic Snowmoon

Select Bitch
GCh Soul Of Angels Camry


Winners Bitch: (4-4-1-3)
Winterchill's Mystic Snowmoon

Reserve Winners Bitch
Spiritrun's Canook

Junior Puppy Bitch Class
1st Winterchill's Mystic Snowmoon

Senior Puppy Bitch Class
1st Lueldar Across The Miles To Spiritrun

Canadian Bred Bitch Class
1st Spiritrun's Canook

Open Bitch Class
1st Bearhug N Northernsong's Moonlight Sonata


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 4 pts (1-1-3-0)
GChS Kalinka Esugey Bagatur

Best Of Opposite Sex
Blackpantera Antique Gems Adelaide

Best Of Winners: (1-1-3-0)
BlackPantera Antique Gems Alektorius

Best Puppy In Breed
BlackPantera Antique Gems Alektorius

Select Dog
GCh Makovey Noch Na Kupalu


Winners Bitch: (1-1-3-0)
Blackpantera Antique Gems Adelaide

Senior Puppy Bitch Class
1st Blackpantera Antique Gems Adelaide


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 4 pts (2-0-1-2)
Ch Mephisto N Hi Desert Don't Stop Me Now

Best Of Opposite Sex
Ch Hitt N Duclocher's So Said The Who's Who

Best Puppy In Breed
Moonlight's How Do You Like Me Now

Select Bitch
Xelascon Harlequin Romance


Winners Dog: (2-0-1-2)
Xelascon Hindsight Twenty/Twenty

Reserve Winners Dog
Moonlight's How Do You Like Me Now

Junior Puppy Dog Class
1st Moonlight's How Do You Like Me Now

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Xelascon Hindsight Twenty/Twenty



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lois Wilson

Best Of Breed: 12 pts (5-5-1-2)
GCh A-List Endless Journey

Best Of Opposite Sex
GChS Outlaws Gracie Belle V Liberator

Best Of Winners: (5-5-1-2)
Broadway's Seventy Six Trombones

Best Puppy In Breed
Broadway's Seventy Six Trombones

Select Bitch
GCh Glitterati Deadly Attraction


Winners Dog: (5-5-1-2)
Broadway's Seventy Six Trombones

Reserve Winners Dog
Dobereich's National Treasure

Junior Puppy Dog Class
1st Kin's My Cousin Vinny

12-18 Month Dog Class
1st Dobereich's National Treasure

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Broadway's Seventy Six Trombones
2nd Kin's V Nightflight Double Dare

Open Dog Class
1st Magnolia's Enemies By Monday

4-6 Month Dog Class
1st Ravalleses Once You Go Black


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lois Wilson

Best Of Breed: 6 pts (2-2-1-2)
Ch Chateaurouge's X-Rated Diva

Best Of Opposite Sex
GCh Brazen Long Strange Trip

Best Of Winners: (2-2-1-2)
Big Dog Bordeaux's Winnemucca


Winners Bitch: (2-2-1-2)
Big Dog Bordeaux's Winnemucca

Reserve Winners Bitch
Chateaurouge's Bewitched

12-18 Month Bitch Class
1st Big Dog Bordeaux's Winnemucca

Open Bitch Class
1st Chateaurouge's Bewitched


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Naku's Dark Side Of The Moon




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 5 pts (1-0-2-3)
GChB Shanlimore Cidwm Glenire

Best Of Opposite Sex
Ch Woolmarsh Zita Changes It Up

Select Dog
GCh Skeenawhip Karma Bear

Select Bitch
Ch Pyrvalley's Heart Of Gold



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lois Wilson

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GCh Regalhill's Low Ridin Ramone

Best Of Opposite Sex
Ch Big Country's Noble Ivy

Best Puppy In Breed
Noble Night's Beam Of Light



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Big Country's Nikita

Reserve Winners Bitch
Noble Night's Beam Of Light

Senior Puppy Bitch Class
1st Big Country's Gypsy

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Noble Night's Beam Of Light

Open Bitch Class
1st Big Country's Nikita


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Midnight Lady's Rumble In The Jungle




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lois Wilson

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GChS Fado's Estrelaleal Rei

Best Of Opposite Sex
Ch LunaNova's Brewmaster Melody Maker

Best Puppy In Breed
Morfrends Faial De Inga


Winners Dog: (1-2-1-1)
Courier's King Of The Jungle

Senior Puppy Dog Class
1st Courier's King Of The Jungle


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Morfrends Faial De Inga

Reserve Winners Bitch
LunaNova Silverspring Swirling Storm

Senior Puppy Bitch Class
1st Morfrends Faial De Inga

Canadian Bred Bitch Class
1st LunaNova Silverspring Swirling Storm


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lois Wilson

Best Of Breed: 5 pts (0-3-1-2)
GChG Cammcastle's Ima Steinway

Best Of Opposite Sex
Ch Maxima Black Vesna

Best Puppy In Breed
Greta 2nd



Winners Bitch: (0-3-1-2)
Greta 2nd

Reserve Winners Bitch
Pearl

Junior Puppy Bitch Class
1st Greta 2nd
2nd Pearl

Senior Puppy Bitch Class
1st Roxanhaus' Royal Flush


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lois Wilson

Best Of Breed: 7 pts (2-2-1-3)
GCh Kyser Bearrs Strike A Pose

Best Of Opposite Sex
GCh Snowpride Nauvik

Best Of Winners: (2-2-1-3)
Vanderbilt's Country Boy

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Country Boy

Select Bitch
GChS Vanderbilt's Talk About Luck


Winners Dog: (2-2-1-3)
Vanderbilt's Country Boy

Reserve Winners Dog
Vanderbilt's Tell It To The Judge

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Country Boy

Open Dog Class
1st Vanderbilt's Tell It To The Judge

4-6 Month Dog Class
1st Vanderbilt's When Do I Start


Winners Bitch: (2-2-1-3)
Gilara's Vintage Wine

Reserve Winners Bitch
Snowlegend Juju Of Last Samurai

Junior Puppy Bitch Class
1st Snowlegend Juju Of Last Samurai

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Gilara's Vintage Wine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lindsayleigh's Iron Man




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Johan Becerra-Hernandez Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   42
Group 2nd   
GCh Paradym Just For Laughs
  Norwich Terrier   41
Group 3rd   
Ch King's Mtn Marvelous Mrs Maisel
  Dandie Dinmont Terrier   40
Group 4th   
GCh Foxheart's I'm Not For Everyone
  Fox Terrier (Wire)   29
BPIG    Keepsake's Tickled Pink   Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Dralion's Dot The I's Cross The T's   Norwich Terrier   0
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Copperfields Shining Star

Best Puppy In Breed
Pridestar The One To Shine

Select Bitch
GCh Mirabel The Shooting Star Of Gem Airedales



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Copperfields Shining Star

Reserve Winners Bitch
Pridestar The One To Shine

Senior Puppy Bitch Class
1st Pridestar The One To Shine

Open Bitch Class
1st Copperfields Shining Star


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Paul Eardley

Best Of Breed: 4 pts (1-4-0-0)
Reynard's Games People Play

Best Of Opposite Sex
Camerata Huxley Asher

Best Of Winners: (1-4-0-0)
Reynard's Games People Play


Winners Dog: (1-4-0-0)
Camerata Huxley Asher

Open Dog Class
1st Camerata Huxley Asher

4-6 Month Dog Class
1st Camerata's Song Of The Samurai
2nd Ispy Hot Todd-Eh


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Roschel Foxrun Thistle Do




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Groovy Little Velvets Cotton Candy

Best Of Opposite Sex
Andrione Bulls Leonardo

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Groovy Little Velvets Cotton Candy

Best Puppy In Breed
Groovy Little Velvets Cotton Candy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Andrione Bulls Leonardo

Open Dog Class
1st Andrione Bulls Leonardo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 10 pts (0-4-4-3)
GChB King's Mtn Marvelous Mrs Maisel

Best Of Opposite Sex
Ch Glahms Thane Of Glamis

Best Puppy In Breed
Fairview Lady Abegweit

Select Dog
GChB Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh

Select Bitch
Ch Glahms Golden Moonbeam



Winners Bitch: (0-4-4-3)
Glahms Golden Dawn Of Augustine

Reserve Winners Bitch
Glahms Dreamboat Caolila

Junior Puppy Bitch Class
1st Fairview Lady Abegweit

12-18 Month Bitch Class
1st Glahms Golden Dawn Of Augustine

Canadian Bred Bitch Class
1st Glahms Secret Rendezvous

Open Bitch Class
1st Glahms Dreamboat Caolila


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Foxheart's I'm Not For Everyone




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Northcote's Empowered

Best Of Opposite Sex
GCh Northcote Child's Play

Best Puppy In Breed
Northcote's Empowered


Winners Dog: (1-0-0-0)
Northcote's Empowered

Junior Puppy Dog Class
1st Northcote's Empowered



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Paul Eardley

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
GChB RexRoth's Cup Of Tea


4-6 Month Dog Class
1st Dralion's Idylls Of The King


Winners Bitch: (0-3-0-1)
Dralion's Rose Of Inglewood

Reserve Winners Bitch
Dralion's Luck Be A Lady

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Dralion's Luck Be A Lady

Open Bitch Class
1st Dralion's Rose Of Inglewood
2nd Inglewood's Intrepid Grace At Dralion


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Paul Eardley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Paradym Just For Laughs



4-6 Month Bitch Class
1st Dralion's Dot The I's Cross The T's


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Paul Eardley

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Ravenlore's Phantom Queen



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Ravenlore's Phantom Queen

Reserve Winners Bitch
Ravenlore Echos Of Locksley

Canadian Bred Bitch Class
1st Ravenlore Echos Of Locksley

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ravenlore's Phantom Queen


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Gemma Stonehenge Attitude Pinot Noir

Best Of Opposite Sex
Toulin's I Needed You

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Call Me @ McRitches

Best Puppy In Breed
Call Me @ McRitches


Winners Dog: (1-1-1-0)
Call Me @ McRitches

Senior Puppy Dog Class
1st Call Me @ McRitches


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Toulin's I Needed You

12-18 Month Bitch Class
1st Toulin's I Needed You


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Paul Eardley

Best Of Breed: 4 pts (3-1-0-1)
Keepsake's Tickled Pink

Best Of Opposite Sex
Keepsake's No Jacket Required

Best Of Winners: (3-1-0-1)
Keepsake's Tickled Pink

Best Puppy In Breed
Keepsake's Tickled Pink


Winners Bitch: (3-1-0-1)
Keepsake's Tickled Pink

Junior Puppy Bitch Class
1st Keepsake's Tickled Pink


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Quinta Od Guvernera




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Paul Eardley

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Skyehigh's Pound Of White Truffles

Best Puppy In Breed
Chatsworth's Hash Tag At Skyehigh



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Skyehigh's Pound Of White Truffles

Reserve Winners Bitch
Skyehigh's Jive Talking

Junior Puppy Bitch Class
1st Chatsworth's Hash Tag At Skyehigh

Senior Puppy Bitch Class
1st Skyehigh's Jive Talking

Open Bitch Class
1st Skyehigh's Pound Of White Truffles


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Johan Becerra-Hernandez Top Dog
Points
Group 1st   
GChG LionKing Blaze Of Glory
  Pekingese   66
Group 2nd   
GChB Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut
  Toy Manchester Terrier   63
Group 3rd   
GCh WeylinMarsh's Thyme After Time
  Havanese   62
Group 4th   
GCh Charchen's Hot Topic At Siosalach
  Pug   48
BPIG    Delsols Rizen From The Ashes   Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Jimary's Lil' Darlin
  Pug   0
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
GChB Shirmont Custom Built

Best Of Opposite Sex
GCh Gentle Star Neverending Story

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Frostwood's Fire And Reign At Sigma Chi

Best Puppy In Breed
Barrington's Sandpiper In Velaris

Select Dog
Ch Gentle Star Lord Of The Rings


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Ruler's Abbey Road To Sigma Chi

Reserve Winners Bitch
Barrington's Helene's Harper

Senior Puppy Bitch Class
1st Barrington's Sandpiper In Velaris

12-18 Month Bitch Class
1st Barrington's Helene's Harper

Open Bitch Class
1st Ruler's Abbey Road To Sigma Chi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Lutindor Ohla Labella




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Moongate Love You To The Moon

Best Puppy In Breed
GCh Moongate Love You To The Moon




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Fiery Fame Vow Of Love

Select Dog
GChB Gardine Don't Stop Believing


4-6 Month Dog Class
1st Mr Big Moe


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChS Weylinmarsh's Billie Jean

Select Bitch
Ch Cotondeneige Elsa d'Arendelle




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Tickitbou's Sing It Tomee




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 13 pts (3-9-0-2)
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time

Best Of Opposite Sex
Old Havana's Kilo Gram Watts

Best Of Winners: (3-9-0-2)
Delsols Rizen From The Ashes

Best Puppy In Breed
Delsols Rizen From The Ashes

Select Bitch
GChS Ashstone's Mimi Likes To Mambo


Winners Dog: (3-9-0-2)
Old Havana's Kilo Gram Watts

Reserve Winners Dog
Laurelgate's Theo Adore

Junior Puppy Dog Class
1st Old Havana's Kilo Gram Watts

Canadian Bred Dog Class
1st Laurelgate's Theo Adore

Open Dog Class
1st Sonrisas Pongo At Old Havana

4-6 Month Dog Class
1st Weatherford's I Am A Rock At Delsol
2nd Nordic Mano Gentis


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 8 pts (2-5-2-0)
GChG Maplewood's I'm Sexy And I Know It

Best Of Opposite Sex
Clandara's High Fashion

Best Of Winners: (2-5-2-0)
Alura Boccalupo Ive Got My Mojo Baby

Best Puppy In Breed
Alura Swagger Boccalupo

Select Dog
Ch Clandara's Hot Couture


Winners Dog: (2-5-2-0)
Alura Boccalupo Ive Got My Mojo Baby

Reserve Winners Dog
Alura Swagger Boccalupo

Junior Puppy Dog Class
1st Alura Swagger Boccalupo

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Alura Boccalupo Ive Got My Mojo Baby


Winners Bitch: (2-5-2-0)
Clandara's High Fashion

Reserve Winners Bitch
Integra's Inescapable

12-18 Month Bitch Class
1st Integra's Inescapable

Canadian Bred Bitch Class
1st Rythm's Nightshade At Silverland

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Clandara's High Fashion
2nd Ladyday's Out Of The Ashes And Fire

Open Bitch Class
1st Windwater Don't Stop Believin'


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Polaris Princess Zivah

Best Of Opposite Sex
Sir Kingsley

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Silkwhite Dreams R.U. My Pride


Winners Dog: (1-1-0-1)
Sir Kingsley

Open Dog Class
1st Sir Kingsley


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Silkwhite Dreams R.U. My Pride

12-18 Month Bitch Class
1st Silkwhite Dreams R.U. My Pride


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChG LionKing Blaze Of Glory

Best Of Opposite Sex
Ch Loyalguard Lights The Way Home

Best Puppy In Breed
Ch Loyalguard Lights The Way Home



Winners Bitch: (0-1-1-1)
PekeEasy Anarra Astralla

Open Bitch Class
1st PekeEasy Anarra Astralla


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Lion Dor Poms Dolce Diamante




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
De La Passion Barista To Lynroys

Best Puppy In Breed
De La Passion Barista To Lynroys


Winners Dog: (2-0-0-0)
De La Passion Barista To Lynroys

Reserve Winners Dog
Snovali Privateer

Junior Puppy Dog Class
1st De La Passion Barista To Lynroys

Open Dog Class
1st Snovali Privateer



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 14 pts (1-2-8-4)
GCh Charchen's Hot Topic At Siosalach

Best Of Opposite Sex
Ch Aisle's There's Only One Ariel

Best Of Winners: (1-2-8-4)
CurlyQ's Sassy Lil Diva

Best Puppy In Breed
CurlyQ's Sassy Lil Diva

Select Dog
GChS Hyclass Whole Lotta Shakin' Goin' On

Select Bitch
GCh Hyclass Shake Your Groove Thing!


Winners Dog: (1-2-8-4)
Goloka Monsieur Saphir Yoda

Senior Puppy Dog Class
1st Goloka Monsieur Saphir Yoda


Winners Bitch: (1-2-8-4)
CurlyQ's Sassy Lil Diva

Reserve Winners Bitch
Benjac Madame Chanelle 2e

Junior Puppy Bitch Class
1st CurlyQ's Sassy Lil Diva

Canadian Bred Bitch Class
1st Benjac Madame Chanelle 2e

4-6 Month Bitch Class
1st Jimary's Lil' Darlin


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Johan Becerra-Hernandez

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Ch Oz's Run Run Runaway

Best Of Opposite Sex
Oz's All Dressed Up

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Oz's All Dressed Up

Select Bitch
GCh Justatich Thayla


Winners Dog: (1-2-1-1)
Oz's Pure Inzanity

Open Dog Class
1st Oz's Pure Inzanity


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Oz's All Dressed Up

Reserve Winners Bitch
Oz's Audacity

Canadian Bred Bitch Class
1st Oz's Audacity

Open Bitch Class
1st Oz's All Dressed Up


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Lois Wilson Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Mardeck's The Sorcerer's Quest
  Schipperke   65
Group 2nd   
GChS Classique Ivy Lane Moonstruck
  Poodle (Standard)   64
Group 3rd   
Ch Satika N Sunojo's Something Special
  Shiba Inu   50
Group 4th   
Ch Aislinn's Dirt Road Anthem
  Bulldog   43
BPIG   Ch Valmara's Who's That Girl   Poodle (Standard)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Idecleir Sugar And Spice   Lhasa Apso   0

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joao Machado

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Grindstones I'm Stewpendous



4-6 Month Bitch Class
1st Kennedy's Sky High At Dalhousie


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 6 pts (2-3-2-0)
Ch Aislinn's Dirt Road Anthem

Best Of Opposite Sex
Jacib's A Star Is Born

Best Of Winners: (2-3-2-0)
Jacib's A Star Is Born

Select Dog
Ch Cherokee Legend Jacib's Oakley


Winners Bitch: (2-3-2-0)
Jacib's A Star Is Born

Reserve Winners Bitch
Aldars Bottled Genie At Jacibs

Canadian Bred Bitch Class
1st Aldars Bottled Genie At Jacibs

Open Bitch Class
1st Jacib's A Star Is Born
2nd Enjoy's Twinkle Twinkle Little Star

4-6 Month Bitch Class
1st Jacib's Just Keep Swimming


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lois Wilson

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Dragonslayer Tai's Murphy

Best Of Opposite Sex
Ch Pinchou's Roadrunner

Select Dog
GCh Long Feng Nightcrawler


Winners Dog: (1-0-1-1)
Dragonslayer Tai's Murphy

Canadian Bred Dog Class
1st Dragonslayer Tai's Murphy



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lois Wilson

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Pepperlane Ruckus At Optimist

Best Of Opposite Sex
Bella Luna



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Bella Luna

Reserve Winners Bitch
Friends Furever's The Magical Mayan Dynasty

12-18 Month Bitch Class
1st Bella Luna
2nd Friends Furever's The Magical Mayan Dynasty


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lois Wilson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Masada's Lord Banting Of Rock Island




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joao Machado

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Idecleir Desiderata Troubadour



4-6 Month Bitch Class
1st Idecleir Sugar And Spice


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joao Machado

Best Of Breed: 5 pts (1-3-1-1)
GChS Dassin Vivica Of Canterbury

Best Of Opposite Sex
LeeAnns Glow Perseverance At Mars

Best Of Winners: (1-3-1-1)
Glow's Golden Moment

Best Puppy In Breed
Glow's Golden Moment

Select Dog
Ch Glow Candy Sweet Porto


Winners Dog: (1-3-1-1)
LeeAnns Glow Perseverance At Mars

Junior Puppy Dog Class
1st LeeAnns Glow Perseverance At Mars


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joao Machado

Best Of Breed: 13 pts (4-7-1-2)
GChG Classique Ivy Lane Moonstruck

Best Of Opposite Sex
Ch Valmara's Who's That Girl

Best Of Winners: (4-7-1-2)
Ridgeside Signet Stardust

Best Puppy In Breed
Ch Valmara's Who's That Girl

Select Bitch
GCh Ridgeside Violet Rose Goes To Vegas


Winners Dog: (4-7-1-2)
Lil Blue Not So Little Now

Reserve Winners Dog
Royal Shades Zalto

Senior Puppy Dog Class
1st Kameo's Arthurian Romance At Tatyana

Canadian Bred Dog Class
1st Lil Blue Not So Little Now
2nd Royal Shades Zalto

Open Dog Class
1st Seransil Renegade In Power


Winners Bitch: (4-7-1-2)
Ridgeside Signet Stardust

Reserve Winners Bitch
Daniart La Peregrina

Junior Puppy Bitch Class
1st Ridgeside Signet Stardust

Senior Puppy Bitch Class
1st Whitedoves White Opal
2nd Pristine's Midnite Pride Mikasa

Canadian Bred Bitch Class
1st Ridgeside A Night In Vegas

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ridgeside 1st Class To Vegas

Open Bitch Class
1st Daniart La Peregrina
2nd River Run's The Story Begins At Ying

4-6 Month Bitch Class
1st Theory Season's Diamond


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joao Machado

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Mardeck's The Sorcerer's Quest




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Lois Wilson

Best Of Breed: 6 pts (1-1-3-2)
GChS Satika N Sunojo's Something Special

Best Of Opposite Sex
GChB Tsukime And Urajiro Prince Henry

Best Of Winners: (1-1-3-2)
Nikkou Of Fu Guo

Best Puppy In Breed
Urajiro's Merida Of Dunbroch

Select Dog
GChS Wolfriver's Taiho Koki

Select Bitch
GChB Hibiscus Chisana Takaramono


Winners Dog: (1-1-3-2)
Nikkou Of Fu Guo

Open Dog Class
1st Nikkou Of Fu Guo

4-6 Month Dog Class
1st Rexann's Tropical Storm Of Hibiscus


Winners Bitch: (1-1-3-2)
Urajiro's Merida Of Dunbroch

Senior Puppy Bitch Class
1st Urajiro's Merida Of Dunbroch


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joao Machado

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Shente's Turn Back Time With Schutzu

Best Of Opposite Sex
Schutzu's Golden Willow At Gambalina

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Ying The Show Must Go On

Best Puppy In Breed
GCh Shente's Turn Back Time With Schutzu


Winners Dog: (1-1-1-0)
Ying The Show Must Go On

Canadian Bred Dog Class
1st Ying The Show Must Go On


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Schutzu's Golden Willow At Gambalina

Junior Puppy Bitch Class
1st Schutzu's Golden Willow At Gambalina


Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Stefan Sinko Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Cheynat's Simply Perfect
  Australian Shepherd   59
Group 2nd   
GChG Laureate Diamond Is Forever
  Shetland Sheepdog   54
Group 3rd   
Ch Sylvan Argent Fire On Fire
  Collie (Rough)   48
Group 4th   
GChB Tasiahills Merrymops The One
  Old English Sheepdog   39
BPIG   
Cameron's My Fair Lady
  Bearded Collie   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Xena Mighty Princess du MontOlympe
  Collie (Rough)   0
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 4 pts (0-2-3-0)
GCh Cheynat's Simply Perfect

Best Of Opposite Sex
Whitebishop's The Queen's Gambit

Best Puppy In Breed
Whitebishop's The Queen's Gambit

Select Dog
Ch Vulcan's Ahead By A Century



Winners Bitch: (0-2-3-0)
Whitebishop's The Queen's Gambit

Reserve Winners Bitch
Coralane's Childhood Dreams

Canadian Bred Bitch Class
1st Coralane's Childhood Dreams

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Whitebishop's The Queen's Gambit


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GChS Dreamchaser La Vita A Bella

Best Of Opposite Sex
Ch Auldscotia Dirty Dancer

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Dreamchaser Gone Platinum

Best Puppy In Breed
Cameron's My Fair Lady


Winners Dog: (1-2-1-1)
Dreamchaser Gone Platinum

12-18 Month Dog Class
1st Dreamchaser Gone Platinum

4-6 Month Dog Class
1st Matley's Once In A Blue Moon


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Cameron's My Fair Lady

Reserve Winners Bitch
Cameron's Island Of Sodor

Senior Puppy Bitch Class
1st Cameron's Island Of Sodor

Open Bitch Class
1st Cameron's My Fair Lady


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Chantryile Lunar Eclipse

Best Of Opposite Sex
McComb's nimm den Bosewicht

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Chantryile Lunar Eclipse

Best Puppy In Breed
Chantryile Lunar Eclipse


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Flywire So Sin-Cere de la Vallee d'Ottawa




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Stefan Sinko

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Hollowshot Northern Reflection



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Hollowshot Northern Reflection

Reserve Winners Bitch
Asset's New Scotland

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Asset's New Scotland

Open Bitch Class
1st Hollowshot Northern Reflection


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joao Machado

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Lumarc Violet A Dream Come True

Best Puppy In Breed
Lumarc Violet A Dream Come True



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Lumarc Violet A Dream Come True

Junior Puppy Bitch Class
1st Lumarc Violet A Dream Come True


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joao Machado

Best Of Breed: 11 pts (1-7-2-2)
GCh Dolce von den Buschburen

Best Of Opposite Sex
GChB V The Vom Trienzbachtal

Best Of Winners: (1-7-2-2)
Timberline's Lake Of Fire

Best Puppy In Breed
GCh Dolce von den Buschburen

Select Dog
Ch Blasienberg's Cromwell

Select Bitch
Ch Jia Von Datschiburg


Winners Dog: (1-7-2-2)
Gordon Vom Team RossoFurioso

Open Dog Class
1st Gordon Vom Team RossoFurioso


Class results courtesy of: MJN Show Services

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joao Machado

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChB Tasiahills Merrymops The One

Select Dog
GCh Tasiahills Royal Sir Galahad




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joao Machado

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Mr Merlot du Bouleau Blanc

Best Of Opposite Sex
Glissdoes Mocca Toffee

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Glissdoes Mocca Toffee


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Glissdoes Mocca Toffee

Reserve Winners Bitch
Messyhair's Y&R Traci

Open Bitch Class
1st Glissdoes Mocca Toffee
2nd Messyhair's Y&R Traci


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joao Machado

Best Of Breed: 5 pts (1-2-0-3)
GChG Laureate Diamond Is Forever

Best Of Opposite Sex
Regaloake's Let It Ryde

Best Of Winners: (1-2-0-3)
Regaloake's Let It Ryde

Best Puppy In Breed
Regaloake's Let It Ryde

Select Bitch
GChB Rivermyst A Wizards Touch At Kindle


Winners Dog: (1-2-0-3)
Regaloake's Let It Ryde

Junior Puppy Dog Class
1st Regaloake's Let It Ryde


Winners Bitch: (1-2-0-3)
Melodaly Tourmaline

Reserve Winners Bitch
Williamslee's Hearts Wee Bonny Lass

Canadian Bred Bitch Class
1st Melodaly Tourmaline

Open Bitch Class
1st Williamslee's Hearts Wee Bonny Lass


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joao Machado

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch White Raven Look On The Bright Side

Best Of Opposite Sex
Ch Edgebrook's Blue Velvet At Eyespy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Joao Machado

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Capriccio's Spirit In The Spotlight

Best Of Opposite Sex
Ch Cadwyn O Holy Knight

Best Puppy In Breed
Ch Cadwyn O Holy Knight



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Bredright Dark Streak Bonnie

Open Bitch Class
1st Bredright Dark Streak Bonnie

4-6 Month Bitch Class
1st Riverside Cuiba You Ain't Seen Muffin Yet


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By