Skaha Kennel Club
Friday, September 1, 2023



Related Results

Obedience

Saturday, September 02 (Obedience Trial-1)
Sunday, September 03 (Obedience Trial-2)

Rally Obedience

Saturday, September 02 (Rally Trial-1)
Sunday, September 03 (Rally Trial-2)



Results courtesy of:


-- Maria McDonald --
MBIS MRBIS CAN GCHG & AM CH Lacomtesse Ritchie Gecko
"Ritchie"
Breeders: Richard Lortie and Diane Gobeil
Handled by: Maria McDonald / Jennifer Driessen
http://kohlein.wix.com/kohlein


Best In Show
Judge: David Kelland
American Staffordshire Terrier  
GCh Marauders I'm Your Huckleberry
Points: 208 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: David Kelland
Bullmastiff  
GChS Banbury's Imagine Dragons
Points: 190
Best Puppy In Show
Judge: David Kelland
Dalmatian  
Ch Merry Go Round Again








Group 1 - Linda Reidel Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Allsgold Where The Wild Things Are
  Retriever (Golden)   60
Group 2nd   
GChS Bartland's Poseidon Adventure
  Weimaraner   42
Group 3rd    Honeygait Living Up To The Brand At Trifecta   Setter (English)   36
Group 4th   
GChEx Realta Let It Rain At Cuchulain
  Spaniel (Irish Water)   31
BPIG    Trax Lady Bird Of The Lake   Weimaraner   N/A
Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Solipse A Presto Fiordaliso

Best Of Opposite Sex
Calala Truffles Radamia

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Solipse A Presto Fiordaliso


Winners Dog: (1-1-0-0)
Solipse A Presto Fiordaliso

12-18 Month Dog Class
1st Solipse A Presto Fiordaliso


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Calala Truffles Radamia

Open Bitch Class
1st Calala Truffles Radamia

Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Hunterspride Timeless Beauty

Best Of Opposite Sex
Vielseitigs Legacy Lives On

Best Puppy In Breed
Vielseitigs Legacy Lives On


Winners Dog: (1-0-0-1)
Vielseitigs Legacy Lives On

Senior Puppy Dog Class
1st Vielseitigs Legacy Lives On


Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Daken Keepin It Lowkey At Stonepeake



Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GChS Loretta Labs Persistence Of Memory

Best Of Opposite Sex
GChS Danrich's Polly Pocket

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Kermodei Kamchatka

Best Puppy In Breed
Kermodei Kamchatka

Select Dog
Ch Ashbys Boot Scootin Boogie


Winners Dog: (1-1-2-1)
Danrich's Playing To Win

12-18 Month Dog Class
1st Danrich's Playing To Win


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Kermodei Kamchatka

Senior Puppy Bitch Class
1st Kermodei Kamchatka

Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChB Nirvelli World Needs A Melody


Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Honeygait Living Up To The Brand At Trifecta

Best Of Opposite Sex
Desert's Girl on Fire

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Honeygait Living Up To The Brand At Trifecta

Best Puppy In Breed
Desert's Girl on Fire

Select Dog
Ch Firerun's Hurry Hard To The Brier


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Desert's Girl on Fire

Reserve Winners Bitch
Firerun's Sterling Ring Afire

Senior Puppy Bitch Class
1st Desert's Girl on Fire

Open Bitch Class
1st Firerun's Sterling Ring Afire

Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Kilbane Wind Song Of Anerley


Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Wild Mtn Triumphant Renaissance

Best Of Opposite Sex
Kabasia Sea Of Dreams

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Wild Mtn Triumphant Renaissance

Best Puppy In Breed
Kabasia Sea Of Dreams


Winners Dog: (2-1-0-0)
Wild Mtn Triumphant Renaissance

Reserve Winners Dog
Kabasia Sea Me Shine

Junior Puppy Dog Class
1st Kabasia Sea Me Shine

Open Dog Class
1st Wild Mtn Triumphant Renaissance


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Kabasia Sea Of Dreams

Junior Puppy Bitch Class
1st Kabasia Sea Of Dreams

Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Andsome Promise

Best Of Opposite Sex
Ch Quinlan Moonlight In The Sky


Winners Dog: (1-0-1-1)
Labeth's Forever Yours With Edasiy

12-18 Month Dog Class
1st Labeth's Forever Yours With Edasiy


Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Beswin Ynot Can't Handle The Suspence



Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Realta Let It Rain At Cuchulain



Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Pannonia Boroka

Best Of Opposite Sex
Firmstone's Karak

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Pannonia Boroka

Best Puppy In Breed
Firmstone's Karak


Winners Dog: (1-1-0-0)
Firmstone's Karak

Junior Puppy Dog Class
1st Firmstone's Karak


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Pannonia Boroka

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pannonia Boroka

Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 5 pts (0-3-1-2)
GChG Bartland's Poseidon Adventure

Best Of Opposite Sex
GChG RoseWin's Legacy In Time

Best Puppy In Breed
Trax Lady Bird Of The Lake

Select Bitch
GCh Waypoints Destiny Of Ghostprints



Winners Bitch: (0-3-1-2)
Trax Lady Bird Of The Lake

Reserve Winners Bitch
Trax Freeloader

Senior Puppy Bitch Class
1st Trax Lady Bird Of The Lake

12-18 Month Bitch Class
1st Trax Freeloader
2nd Trax Soda Pop





Group 2 - Wayne Thompson Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Necesse's Defendo Dominus
  Deerhound (Scottish)   12
Group 2nd   
GChS Habi Nago Manwe
  Rhodesian Ridgeback   11
Group 3rd   
GCh Windrock Shangri-La
  Greyhound   4
Group 4th   GCh RHK Nutty Fireball   Dachshund (Miniature Long-Haired)   3
BPIG   
Gurkha's Sometimes I Get Carried Away
  Dachshund (Miniature Smooth)   N/A
Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh RHK Nutty Fireball

Best Of Opposite Sex
Ch Nouveau's Adora My Heart



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Gurkha's Kim Kardachsian MS

Best Puppy In Breed
Gurkha's Sometimes I Get Carried Away



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Gurkha's Kim Kardachsian MS

Reserve Winners Bitch
Gurkha's Sometimes I Get Carried Away

Junior Puppy Bitch Class
1st Gurkha's Sometimes I Get Carried Away

Open Bitch Class
1st Gurkha's Kim Kardachsian MS

Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Necesse's Defendo Dominus



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Windrock Shangri-La



Judge: Wayne Thompson

Best Of Breed: 6 pts (2-0-2-3)
GChS Habi Nago Manwe

Best Of Opposite Sex
GCh Tamaridge Got My Eye On You TOTR WR

Select Dog
Ch Greatt Redd Starr Of Course

Select Bitch
GCh Coso's Miss Coco Morning Star






Group 3 - Linda Reidel Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Banbury's Imagine Dragons
  Bullmastiff   16
Group 2nd   
GCh Mephisto N Top Knotch XOXO Gossip Girl
  Boxer   15
Group 3rd   
GChS Blitzen's Mr Blue Sky
  Samoyed   14
Group 4th    Starlaine 'N Dragonheart Breakheart Pass   Doberman Pinscher   12
BPIG    Eternalfire's What A Trip! v Stoneyplains   Rottweiler   N/A
Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Outlander's I Can Hold My Own



Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Mephisto N Top Knotch XOXO Gossip Girl



Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Banbury's Imagine Dragons



Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Starlaine 'N Dragonheart Breakheart Pass

Best Of Opposite Sex
GChEx Hierarch's Sympathy For The Devil

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Starlaine 'N Dragonheart Breakheart Pass

Best Puppy In Breed
Brauchbar Chiseled To Perfection

Select Dog
GCh Mojave's Sorcerer At Ufourea


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Ka-Tet Queen Of Hearts

Reserve Winners Bitch
Brauchbar Chiseled To Perfection

Senior Puppy Bitch Class
1st Brauchbar Chiseled To Perfection

Open Bitch Class
1st Ka-Tet Queen Of Hearts

Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChS Laurado's More Cowbell At Sobeit

Best Of Opposite Sex
Kapari's Apologize For Nothing

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Kapari's Ain't Nothin' But A G Thang

Best Puppy In Breed
Kapari's Ain't Nothin' But A G Thang


Winners Dog: (1-1-0-1)
Kapari's Apologize For Nothing

Senior Puppy Dog Class
1st Kapari's Apologize For Nothing


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Kapari's Ain't Nothin' But A G Thang

Senior Puppy Bitch Class
1st Kapari's Ain't Nothin' But A G Thang

Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kamenah's Joyous Journey



Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Eternalfire's What A Trip! v Stoneyplains

Best Of Opposite Sex
Real Black-Rott Tessa

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Eternalfire's What A Trip! v Stoneyplains

Best Puppy In Breed
Eternalfire's What A Trip! v Stoneyplains


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Real Black-Rott Tessa

12-18 Month Bitch Class
1st Real Black-Rott Tessa

Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Blitzen's Mr Blue Sky

Best Of Opposite Sex
GCh Starquest Put A Spell On Snowbastian



Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Reigning's Stormstruck Wind' N Snow







Group 4 - David Kelland Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Marauders I'm Your Huckleberry
  American Staffordshire Terrier   17
Group 2nd   
GCh Iz's Spring Fling
  Cairn Terrier   16
Group 3rd   
GCh Iz's Locked N Loaded
  West Highland White Terrier   15
Group 4th   GCh Pinnacle Broxden Lickety Split   Fox Terrier (Smooth)   11
BPIG    Glebeheath Olivia   Border Terrier   N/A
Judge: David Kelland

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Marauders I'm Your Huckleberry



Judge: David Kelland

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Glebeheath Olivia

Best Of Opposite Sex
GChS Benchmark's Bright Shining Fame

Best Puppy In Breed
Glebeheath Olivia



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Glebeheath Olivia

Junior Puppy Bitch Class
1st Glebeheath Olivia

Judge: David Kelland

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Brickfield Crusher

Best Of Opposite Sex
GChB Rozehaven's Springtime Zephyr



Judge: David Kelland

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Iz's Spring Fling



Judge: David Kelland

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Pinnacle Broxden Lickety Split



Judge: David Kelland

Best Of Breed: 4 pts (0-2-0-3)
GChG Dunsmuir Glenby Devil's Sprite

Select Bitch
Ch Pendor Lyra



Winners Bitch: (0-2-0-3)
Pendor Cinder Ella

Reserve Winners Bitch
Trotters Flash Dance At Pendor

Open Bitch Class
1st Pendor Cinder Ella
2nd Trotters Flash Dance At Pendor

Judge: David Kelland

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Vegasdreams Park Avenue View


Judge: David Kelland

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GChB Iz's Locked N Loaded

Best Of Opposite Sex
Ch Hopecharm Bits 'n Pieces



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Cleghorns All Knight Drummer

Reserve Winners Bitch
Ladyleigh Queen's Gambit Cleghorn

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cleghorns All Knight Drummer

Open Bitch Class
1st Ladyleigh Queen's Gambit Cleghorn





Group 5 - David Kelland Top Dog
Points
Group 1st   
GCh MistyTrails Caught On Radar
  Havanese   40
Group 2nd   
GChS Mingchen Rewind
  Cavalier King Charles Spaniel   34
Group 3rd   
Ch Hyclass Heaven Sent
  Pug   24
Group 4th    Sweet Pekes Silver Birch   Pekingese   21
BPIG    Mightymites Hooked On You @ Teralea   Miniature Pinscher   N/A
Judge: David Kelland

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Babylove's Stealing Hearts

Best Puppy In Breed
Babylove's Stealing Hearts


Winners Dog: (1-0-0-0)
Babylove's Stealing Hearts

Senior Puppy Dog Class
1st Babylove's Stealing Hearts


Judge: David Kelland

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Montclaire's Spirit Bear


Judge: David Kelland

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Serenella's Soul Anna Dai Capelli Rossi-PC


Judge: David Kelland

Best Of Breed: 5 pts (1-4-1-0)
GChS MistyTrails Caught On Radar

Best Of Opposite Sex
MistyTrails Coconut MooDonna

Best Of Winners: (1-4-1-0)
MistyTrails Coconut MooDonna

Best Puppy In Breed
MistyTrails Coconut MooDonna


Winners Dog: (1-4-1-0)
Vanstone Journey With Cinnabarmm

Junior Puppy Dog Class
1st Vanstone Journey With Cinnabarmm


Winners Bitch: (1-4-1-0)
MistyTrails Coconut MooDonna

Reserve Winners Bitch
Estacaliente Que Sera Sera

Junior Puppy Bitch Class
1st MistyTrails Coconut MooDonna
2nd Specialty Brie's Laurel
3rd Estacaliente 'Til You Cant'

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Estacaliente Que Sera Sera

Judge: David Kelland

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Spoildrotten Sealegends Snow Princess




Winners Dog: (2-1-1-1)
Mightymites Hooked On You @ Teralea

Reserve Winners Dog
Brackley Steppin Out V Teralea

Junior Puppy Dog Class
1st Brackley Steppin Out V Teralea

Senior Puppy Dog Class
1st Mightymites Hooked On You @ Teralea


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Risingstar Mind Your Manners

Senior Puppy Bitch Class
1st Risingstar Mind Your Manners

Judge: David Kelland

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher

Best Of Opposite Sex
Illaryi's Lady In Red

Best Puppy In Breed
Ch Timelines Don't Mess With Texas

Select Dog
Ch Timelines Don't Mess With Texas



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Illaryi's Lady In Red

12-18 Month Bitch Class
1st Illaryi's Lady In Red

Judge: David Kelland

Best Of Breed: 3 pts (3-1-0-0)
Sweet Pekes Silver Birch

Best Of Opposite Sex
PekeEasy Painted Fern

Best Of Winners: (3-1-0-0)
Sweet Pekes Silver Birch


Winners Bitch: (3-1-0-0)
PekeEasy Painted Fern

Open Bitch Class
1st PekeEasy Painted Fern

Judge: David Kelland

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Whereokoura Born Free



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Whereokoura Born Free

Open Bitch Class
1st Whereokoura Born Free

Judge: David Kelland

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lemoges My Danny Boy



Judge: David Kelland

Best Of Breed: 2 pts (0-0-0-3)
Ch Hyclass Heaven Sent

Select Bitch
Ch Hyclass Happiness Is Mine



Judge: David Kelland

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Jala's Trypping Hazard

Best Of Opposite Sex
Spoildrotten's Sky's The Limit

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Jala's Trypping Hazard


Winners Dog: (2-1-0-0)
Jala's Trypping Hazard

Reserve Winners Dog
Spoildrotten's Standing Ovation

12-18 Month Dog Class
1st Spoildrotten's Standing Ovation

Open Dog Class
1st Jala's Trypping Hazard


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Spoildrotten's Sky's The Limit

12-18 Month Bitch Class
1st Spoildrotten's Sky's The Limit





Group 6 - David Kelland Top Dog
Points
Group 1st   Ch Del Besaya Cierra La Boca   Poodle (Standard)   33
Group 2nd   
Ch Merry Go Round Again
  Dalmatian   31
Group 3rd   
Ch Aria's Huckleberry Legacy at Topperlyn
  Schipperke   29
Group 4th   
Ch D.C.Kin's Magic & Midnight Lace
  Shiba Inu   24
BPIG   
Ch Merry Go Round Again
  Dalmatian   N/A
Judge: David Kelland

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Eisbar's Precious Pinot Blanc


Winners Dog: (1-0-0-0)
Eisbar's Precious Pinot Blanc

Open Dog Class
1st Eisbar's Precious Pinot Blanc


Judge: David Kelland

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Waylin And Luvaluv Dante's Inferno



Judge: David Kelland

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Rugerlane Is There Anybody Out There

Best Puppy In Breed
Rugerlane Is There Anybody Out There


Judge: David Kelland

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Merry Go Round Again

Best Of Opposite Sex
Ch Echoview 'N Sevenmoons Play Something Country

Best Puppy In Breed
Ch Merry Go Round Again



Judge: David Kelland

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Lwolfranch Here Comes The Sun

Best Of Opposite Sex
BFF's Zealous Pursuit

Best Of Winners: (1-2-2-0)
BFF's Zealous Pursuit

Best Puppy In Breed
GCh Wildx Tango Pequeno Moloso

Select Dog
GCh Wildx Tango Pequeno Moloso


Winners Dog: (1-2-2-0)
DNZ Magik's Abra Kadabra

Junior Puppy Dog Class
1st DNZ Magik's Abra Kadabra


Winners Bitch: (1-2-2-0)
BFF's Zealous Pursuit

Reserve Winners Bitch
BFF's Whiskey Lullaby

Senior Puppy Bitch Class
1st BFF's Whiskey Lullaby

12-18 Month Bitch Class
1st BFF's Zealous Pursuit

Judge: David Kelland

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Ch Madrigal Chenoka Playin Tricks

Best Of Opposite Sex
Chenoka's Romantic Rebel

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Marquesan's Albus Dumbledore


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Chenoka's Romantic Rebel

Reserve Winners Bitch
Marquesan's Queen Maeve Of Connacht

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Marquesan's Queen Maeve Of Connacht

Open Bitch Class
1st Chenoka's Romantic Rebel

Judge: David Kelland

Best Of Breed: 5 pts (0-3-0-3)
GCh Staken Kandansk Digital Princess

Select Bitch
Ch Glow Issa Galaxy For Otrada



Winners Bitch: (0-3-0-3)
Kickinup Black Magic Women

Reserve Winners Bitch
Lyric's Diva In Diamonds

Canadian Bred Bitch Class
1st Lyric's Diva In Diamonds
2nd Lyric The Menace Awakens At Kickinup

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kickinup Black Magic Women

Judge: David Kelland

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Del Besaya Cierra La Boca

Best Of Opposite Sex
GChG Crystalton Chikoda Curtain Call



Judge: David Kelland

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
Ch Aria's Huckleberry Legacy at Topperlyn

Best Of Opposite Sex
Topperlyns Elegante

Best Puppy In Breed
Schipntailz Whiskey In A Teacup



Winners Bitch: (0-2-2-1)
Topperlyns Elegante

Reserve Winners Bitch
Schipntailz Whiskey In A Teacup

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Schipntailz Whiskey In A Teacup

Open Bitch Class
1st Topperlyns Elegante

Judge: David Kelland

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch D.C.Kin's Magic & Midnight Lace

Best Puppy In Breed
Ch D.C.Kin's Magic & Midnight Lace



Judge: David Kelland

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GChS Sealegends Moonlight Magic

Best Of Opposite Sex
Roxini's Tiny Toon

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Sculpture Spirit Of Elan


Winners Dog: (2-2-1-0)
Sculpture Spirit Of Elan

Reserve Winners Dog
Grace's Prince Valiant

12-18 Month Dog Class
1st Sculpture Spirit Of Elan
2nd Grace's Prince Valiant


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Roxini's Tiny Toon

Reserve Winners Bitch
Trueaires Tiny Dancer Full Of Grace

12-18 Month Bitch Class
1st Trueaires Tiny Dancer Full Of Grace

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Roxini's Tiny Toon



Group 7 - Linda Reidel Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Eclipse Boom Boom Pow
  Berger Picard   24
Group 2nd   
GChG Lacomtesse Ritchie Gecko
  German Shepherd Dog   23
Group 3rd    Northview Choreography   Shetland Sheepdog   22
Group 4th   
GCh Sylvan Argent Windsong Starlit
  Collie (Rough)   16
BPIG    Northview Choreography   Shetland Sheepdog   N/A
Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 6 pts (1-0-2-4)
GChB RaineDance Millenni’EM Cameo

Best Of Opposite Sex
GCh Tenderheart Eternal Flame

Best Puppy In Breed
Vanstone Premiere Quest For Adventure

Select Dog
GCh Westpaws Finnigan

Select Bitch
Ch Tenderheart Sun Sprinkles


Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Eclipse Boom Boom Pow



Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GCh Sylvan Argent Windsong Starlit

Best Of Opposite Sex
Ch Crossons Cutting Edge

Best Puppy In Breed
Cherfire's Denim And Rhinestones


Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Cherfire's Silent Night



Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Lacomtesse Ritchie Gecko



Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Alta Little Red Corvette At RF

Best Of Opposite Sex
Renaissance Farms Little Shelby Cobra


Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 5 pts (1-4-1-0)
Northview Choreography

Best Of Opposite Sex
Marpointe Mandolyn Music

Best Of Winners: (1-4-1-0)
Northview Choreography

Best Puppy In Breed
Northview Choreography

Select Dog
GCh Amberlyn's Ticket To The Top


Winners Dog: (1-4-1-0)
Northview Choreography

Senior Puppy Dog Class
1st Northview Choreography


Winners Bitch: (1-4-1-0)
Marpointe Mandolyn Music

Reserve Winners Bitch
Agile We're All Mad Here

12-18 Month Bitch Class
1st Marpointe Mandolyn Music
2nd Agile Eye Appeal

Open Bitch Class
1st Agile We're All Mad Here
2nd Sirona We Were Meant To Be

Judge: Linda Reidel

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Aurigan Simayak's Mask Of Zorro



Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By