Muskoka District Kennel Club
Thursday, July 28, 2022 - Show-3



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS RBIS CAN GCHS / AM CH / RO JCH Midnight Lady's Rumble In The Jungle, AOM
"Zombie"
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Owners: Zsuzsa Somos-Soos, Christina Koffman-Heard, Daniel Koffman and John Affel
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Judith Byrne
Retriever (Labrador)  
GChS Danrich On D'Run To Maktawae
Points: 154 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Judith Byrne
Newfoundland  
GChS Midnight Lady's Rumble In The Jungle
Points: 107
Best Puppy In Show
Judge: Judith Byrne
Pharaoh Hound   Osiris Eretz Hypnotic
Best Baby Puppy In Show
Judge: Judith Byrne
Alaskan Malamute  
Spiritrun's Hear Me Roar








Group 1 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Danrich On D'Run To Maktawae
  Retriever (Labrador)   46
Group 2nd   
GChS Roaneden's Shorelander
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   33
Group 3rd   
GChB Ferngolds Empire Of The Northern Dance
  Vizsla (Smooth)   30
Group 4th   
GChB Treebeard's Open The Pod Doors
  Barbet   23
BPIG   
Wyndance's Spirit Break Out
  Retriever (Labrador)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Newday Give Peace A Chance   Spaniel (Clumber)   0
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GChS Treebeard's Open The Pod Doors

Best Of Opposite Sex
Rover's Spiced Nutmeg

Best Puppy In Breed
Rover's Spiced Nutmeg



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Rover's Spiced Nutmeg

Reserve Winners Bitch
Eowyn Biscay's Belle Malachite

Canadian Bred Bitch Class
1st Rovers Secret Agent Poison Ivy

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rover's Spiced Nutmeg
2nd Eowyn Biscay's Belle Malachite

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Fogelhund's Miss Demeanor

Select Bitch
GCh Fogelhund's Big Ole Betsy



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Fogelhund's Miss Demeanor

12-18 Month Bitch Class
1st Fogelhund's Miss Demeanor

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Redlion's Invasion



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 8 pts (1-7-1-0)
Homewrdbound's Heart Of Gold

Best Of Opposite Sex
Homewrdbound's I Believe In You

Best Of Winners: (1-7-1-0)
Homewrdbound's Heart Of Gold

Best Puppy In Breed
Homewrdbound's Heart Of Gold

Select Dog
GChS Ambercroft's Lakeside Reflections Of Silver N' Gold

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 12 pts (4-7-1-1)
GChEx Danrich On D'Run To Maktawae

Best Of Opposite Sex
Wyndance's Spirit Break Out

Best Of Winners: (4-7-1-1)
Skazka's Hot Rod Harley-D

Best Puppy In Breed
Wyndance's Spirit Break Out

Select Bitch
GCh Cawarra's Kilimanjaro Summit


Winners Dog: (4-7-1-1)
Skazka's Hot Rod Harley-D

Reserve Winners Dog
Skazka's Top Gun

Junior Puppy Dog Class
1st Skazka's Top Gun

Senior Puppy Dog Class
1st Fieldbrook's An Antidote 2 Khaos

12-18 Month Dog Class
1st Skazka's Light My Fire

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Skazka's Hot Rod Harley-D


Winners Bitch: (4-7-1-1)
Wyndance's Spirit Break Out

Reserve Winners Bitch
Nyroca's Perrermint Paddy

Junior Puppy Bitch Class
1st Wyndance's Spirit Break Out
2nd Skazka's Trouble In Action

Senior Puppy Bitch Class
1st Skazka's Pretty In Pink
2nd Fieldbrook's I Am I Said
3rd Pirate's Curium

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Nyroca's Perrermint Paddy

Open Bitch Class
1st Masonridge Treasurehunt Sunny

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (0-0-3-0)
GChG Roaneden's Shorelander

Select Dog
GCh Mikea's Keeping It At The Red Line



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Blackgem's Party In The USA

Best Of Opposite Sex
Blackgem's Party Madness

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Blackgem's Party In The USA


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Blackgem's Party In The USA

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Blackgem's Party In The USA

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kinwashkly Arc De Triomphe

Best Puppy In Breed
Kinwashkly Arc De Triomphe


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kinwashkly Arc De Triomphe

Senior Puppy Dog Class
1st Kinwashkly Arc De Triomphe





4-6 Month Dog Class
1st Newday Give Peace A Chance


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 6 pts (1-3-1-2)
GChS Ferngolds Empire Of The Northern Dance

Best Of Opposite Sex
GChB Ferngold's Dashing Charlotte

Best Of Winners: (1-3-1-2)
Ferngold Leinroc Dance Of The Swan

Best Puppy In Breed
Calabri Royal Clarkson

Select Bitch
GChB Calabri Life 'N Seoul Of The Party


Winners Dog: (1-3-1-2)
Calabri Royal Clarkson

Junior Puppy Dog Class
1st Calabri Royal Clarkson

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Compass In The Right Direction

Best Puppy In Breed
Compass' Make Your Own Luck


Winners Dog: (2-0-0-0)
Compass In The Right Direction

Reserve Winners Dog
Compass' Make Your Own Luck

Junior Puppy Dog Class
1st Compass' Make Your Own Luck

Open Dog Class
1st Compass In The Right Direction


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Wynder's It's In The Cards

Select Dog
Ch Trademark's First Edition



4-6 Month Bitch Class
1st Wynder's Shark Infested Waters





Group 2 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Mylakhan Karob So Be It
  Saluki   13
Group 2nd   
GChB Pahlavi Northern Dancer
  Afghan Hound   9
Group 3rd   
GChS Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   8
Group 4th    Wolfholms Notorious At Wolfglen 2nd   Irish Wolfhound   7
BPIG    Osiris Eretz Hypnotic   Pharaoh Hound   N/A
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Pahlavi Northern Dancer



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rudolf Valentino du Grand Fresnoy



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Virgo Southern Comfort



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Wolfholms Notorious At Wolfglen 2nd

Best Of Opposite Sex
Tayleefarm Go Your Own Way

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Wolfholms Notorious At Wolfglen 2nd


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Tayleefarm Go Your Own Way

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tayleefarm Go Your Own Way

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Osiris Eretz Hypnotic

Best Puppy In Breed
Osiris Eretz Hypnotic


Winners Dog: (1-0-0-0)
Osiris Eretz Hypnotic

Junior Puppy Dog Class
1st Osiris Eretz Hypnotic


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Foxtrot's Sun Kissed


Winners Dog: (1-0-0-0)
Foxtrot's Sun Kissed

12-18 Month Dog Class
1st Foxtrot's Sun Kissed


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
GChS Mylakhan Karob So Be It

Select Bitch
Ch Khamsin's Melody



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Windstorm Be Unmistakeable

Reserve Winners Bitch
Khamsin's Cadence

Open Bitch Class
1st Windstorm Be Unmistakeable
2nd Khamsin's Cadence

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
McCartney's Heart N Soul

Best Of Opposite Sex
Dragonfly's Meetime N' Lisboa

Best Of Winners: (1-2-0-0)
McCartney's Heart N Soul

Best Puppy In Breed
Shetara's Ain't That A Shame


Winners Dog: (1-2-0-0)
McCartney's Heart N Soul

Open Dog Class
1st McCartney's Heart N Soul


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Dragonfly's Meetime N' Lisboa

Reserve Winners Bitch
Shetara's Ain't That A Shame

12-18 Month Bitch Class
1st Dragonfly's Meetime N' Lisboa

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Shetara's Ain't That A Shame





Group 3 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Midnight Lady's Rumble In The Jungle
  Newfoundland   13
Group 2nd   
GChS Ice Gangsta's Arrow Of Thunder
  Alaskan Malamute   12
Group 3rd   
Moonlight N Ravencrest UAintSeenNothinYet CinnRhee
  Boxer   9
Group 4th   
GCh Kalinka Esugey Bagatur
  Black Russian Terrier   8
BPIG   
Moonlight N Ravencrest UAintSeenNothinYet CinnRhee
  Boxer   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Spiritrun's Hear Me Roar
  Alaskan Malamute   0
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChG Ice Gangsta's Arrow Of Thunder

Best Of Opposite Sex
Spiritrun's Sky's The Limit

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Spiritrun's Sky's The Limit

Best Puppy In Breed
Spiritrun's Sky's The Limit


Winners Dog: (1-1-1-0)
Spiritrun's Riders In The Sky

Junior Puppy Dog Class
1st Spiritrun's Riders In The Sky

4-6 Month Dog Class
1st Spiritrun's Hear Me Roar


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Spiritrun's Sky's The Limit

Junior Puppy Bitch Class
1st Spiritrun's Sky's The Limit

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GChS Kalinka Esugey Bagatur

Best Of Opposite Sex
GCh IliasLegacy Joy Kallisto


Winners Dog: (1-0-1-1)
Almandeene Chertik Iz Tabakerki

12-18 Month Dog Class
1st Almandeene Chertik Iz Tabakerki


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cane Dos Talarico Benhur Di T


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cane Dos Talarico Benhur Di T

Open Dog Class
1st Cane Dos Talarico Benhur Di T


Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChEx Dancing Star-Protocol's Time To Dance For DreamOn

Best Of Opposite Sex
Goldgrove Autumn Winds Dream On

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Protocol's Epic

Best Puppy In Breed
Protocol's Epic


Winners Dog: (1-1-1-0)
Protocol's Epic

Junior Puppy Dog Class
1st Protocol's Epic


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Goldgrove Autumn Winds Dream On

12-18 Month Bitch Class
1st Goldgrove Autumn Winds Dream On

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Midnight Lady's Rumble In The Jungle



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Seabury's Brown Eyed Girl

Best Of Opposite Sex
Ch Seabury's East Fourth Street And The Bowery



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Seabury's Brown Eyed Girl

Open Bitch Class
1st Seabury's Brown Eyed Girl





Group 4 - Judith Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Foxbend How Sweet It Is
  Parson Russell Terrier   5
Group 2nd   
Ch Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh
  Dandie Dinmont Terrier   4
Group 3rd   
Ch Quinta Od Guvernera
  Welsh Terrier   3
Group 4th   
Pinehome's Darling Ruby
  Soft-Coated Wheaten Terrier   1
BPIG   
Pinehome's Darling Ruby
  Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ispy Eons All Stitched Up



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Ispy Eons All Stitched Up

12-18 Month Bitch Class
1st Ispy Eons All Stitched Up

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Foxbend How Sweet It Is



Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Pinehome's Darling Ruby

Best Puppy In Breed
Pinehome's Darling Ruby



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Pinehome's Darling Ruby

Junior Puppy Bitch Class
1st Pinehome's Darling Ruby

Judge: Judith Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Quinta Od Guvernera

Select Bitch
Ch Copperfields Snugglebug







Group 5 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GChG LionKing Blaze Of Glory
  Pekingese   20
Group 2nd   Ch Moongate Love You To The Moon   Chihuahua (Short Coat)   19
Group 3rd   
GCh Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut
  Toy Manchester Terrier   18
Group 4th   
GCh Siosalach's Hammin It Up
  Pug   17
BPIG   Ch Moongate Love You To The Moon   Chihuahua (Short Coat)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Twinkle's Victrix Per Aspera Ad Astra   Havanese   0
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Glenorchys Fame And Fortune 2nd


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Miso Found My Courage

Best Of Opposite Sex
Ardently A Wink And A Smile

Best Puppy In Breed
GCh Miso Found My Courage



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Ardently A Wink And A Smile

12-18 Month Bitch Class
1st Ardently A Wink And A Smile

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Moongate Love You To The Moon

Best Puppy In Breed
GCh Moongate Love You To The Moon



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Weylinmarsh's Billie Jean



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Royal Shaklands Balboa Rocky



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 6 pts (0-3-1-3)
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time

Best Of Opposite Sex
GCh Pocopayasos Frankly My Dear

Best Puppy In Breed
GChS WeylinMarsh's Thyme After Time

Select Bitch
Ch Hearts Delite I Put A Spell On You



Winners Bitch: (0-3-1-3)
Alegria's Super Nova

Reserve Winners Bitch
Twinkle's Ooh La La Truffles

Junior Puppy Bitch Class
1st Alegria's Super Nova

Senior Puppy Bitch Class
1st Pocopayasos My Two Cents

Canadian Bred Bitch Class
1st Twinkle's Ooh La La Truffles

4-6 Month Bitch Class
1st Twinkle's Victrix Per Aspera Ad Astra

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Diamondsun's Yolo

Best Of Opposite Sex
Heaven Sent Kensi Sunshine And Gunpowder

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Diamondsun's Yolo

Best Puppy In Breed
Diamondsun's Yolo

Select Dog
Ch Jordannas Just Chillin


Winners Dog: (2-1-1-0)
Diamondsun's Yolo

Reserve Winners Dog
Rockalily's Othello at Redbrant

Junior Puppy Dog Class
1st Diamondsun's Yolo

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Rockalily's Othello at Redbrant

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG LionKing Blaze Of Glory



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Siosalach's Hammin It Up



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Rustic Lane Not My Planet From Fwaggle @ Absolut



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
CwnAnnwn The Yorkhouse Cheek Of Him






Group 6 - Peter Machen Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Amanda Miguel
  Poodle (Standard)   18
Group 2nd   
GCh Gumby's Somewhere In Heaven
  Chinese Shar-Pei   17
Group 3rd   
Ch Grindstones I'm Stewpendous
  Boston Terrier   13
Group 4th   
Ch Rocyn's Bulldacious Right Up My Alley
  Bulldog   12
BPIG   
Ch Rocyn's Bulldacious Right Up My Alley
  Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Whitedoves White Opal   Poodle (Standard)   0
Judge: Peter Machen

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Starlit's Scarlett Of Luna

Best Puppy In Breed
Starlit's Scarlett Of Luna



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Starlit's Scarlett Of Luna

Reserve Winners Bitch
Starlit's Grace And Glory

Canadian Bred Bitch Class
1st Starlit's Scarlett Of Luna
2nd Starlit's Grace And Glory

Judge: Peter Machen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Grindstones I'm Stewpendous



Judge: Peter Machen

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
Ch Rocyn's Bulldacious Right Up My Alley

Best Of Opposite Sex
GChB Jacib N Muir Trash Talkin Time

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Aldar N Muir's Rocket Man

Best Puppy In Breed
Ch Rocyn's Bulldacious Right Up My Alley


Winners Dog: (2-3-1-1)
Aldar N Muir's Rocket Man

Reserve Winners Dog
Cherokee Legend Jacib's Harry Styles

Junior Puppy Dog Class
1st Cherokee Legend Jacib's Harry Styles

12-18 Month Dog Class
1st Aldar N Muir's Rocket Man


Winners Bitch: (2-3-1-1)
Jacib's Nuts For You

Reserve Winners Bitch
Jacib N Muir Ekaterina

Junior Puppy Bitch Class
1st Jacib's Nuts For You

Open Bitch Class
1st Jacib N Muir Ekaterina
2nd Cherokee Legend Jacib's Ronnie

Judge: Peter Machen

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GChB Gumby's Somewhere In Heaven

Best Of Opposite Sex
Ch Gumby's Ripple Effect



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Gumby's Moon Violet Princess

Reserve Winners Bitch
Gumby's Potato Dumpling

12-18 Month Bitch Class
1st Gumby's Potato Dumpling

Open Bitch Class
1st Gumby's Moon Violet Princess

Judge: Peter Machen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bella Luna

Best Puppy In Breed
Bella Luna



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bella Luna

Open Bitch Class
1st Bella Luna

4-6 Month Bitch Class
1st BedlamAcres I'm Not A Killer

Judge: Peter Machen

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Nifty Got A Trick Hat

Best Puppy In Breed
Green Meadow All That Glitters Of Honor Way



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Nifty Got A Trick Hat

Reserve Winners Bitch
Green Meadow All That Glitters Of Honor Way

Junior Puppy Bitch Class
1st Green Meadow All That Glitters Of Honor Way

12-18 Month Bitch Class
1st Nifty Got A Trick Hat

Judge: Peter Machen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Amanda Miguel



4-6 Month Bitch Class
1st Whitedoves White Opal

Judge: Peter Machen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Hibiscus Chisana Takaramono





Group 7 - William Byrne Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Laureate Diamond Is Forever
  Shetland Sheepdog   33
Group 2nd   
GCh Timberline's Dust Bowl Dance
  German Shepherd Dog   23
Group 3rd   Ch Honeyfox Don't Burst My Bubble   Welsh Corgi (Pembroke)   22
Group 4th    Ennismoor's Intuition   Collie (Rough)   15
BPIG   
Ch Legends And Dreams Untamed Spirit
  Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Milkweed Isd Alda Gna
  Iceland Sheepdog   0
Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB RGCh Novacoast Believe In Magic



Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChB Casryn's Strong Focused N Fierce

Best Of Opposite Sex
MaliDutch's Start Your Engine

Best Puppy In Breed
MaliDutch's Start Your Engine


Winners Dog: (1-0-0-1)
MaliDutch's Start Your Engine

Junior Puppy Dog Class
1st MaliDutch's Start Your Engine


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Ennismoor's Intuition


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Thistlebrae Nightsong Anderson Cooper


Judge: William Byrne

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Maplemyst's Little Brown Jug

Best Puppy In Breed
MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Maplemyst's Little Brown Jug

Reserve Winners Bitch
MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky

Junior Puppy Bitch Class
1st MapleMyst's Sledding Under A Pine Sky

Open Bitch Class
1st Maplemyst's Little Brown Jug

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Timberline's Dust Bowl Dance







4-6 Month Bitch Class
1st Milkweed Isd Alda Gna

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Herdabout Little Miss Mark

Best Of Opposite Sex
The Next Generation Of Herdabout

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Herdabout A Night At The Opera


Winners Dog: (1-2-0-1)
The Next Generation Of Herdabout

12-18 Month Dog Class
1st The Next Generation Of Herdabout


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Herdabout A Night At The Opera

Reserve Winners Bitch
Kecskeri Gyongye Harlee

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Herdabout A Night At The Opera

Open Bitch Class
1st Kecskeri Gyongye Harlee

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Kyon's Legendary Pippi Longstocking

Best Of Opposite Sex
Kyon's Legend Has It

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Kyon's Legendary Pippi Longstocking


Winners Dog: (1-2-0-0)
Kyon's Legend Has It

Open Dog Class
1st Kyon's Legend Has It


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Kyon's Legendary Pippi Longstocking

Reserve Winners Bitch
Kyon's Prinsessen Paa Erten

12-18 Month Bitch Class
1st Kyon's Legendary Pippi Longstocking

Open Bitch Class
1st Kyon's Prinsessen Paa Erten

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 9 pts (2-6-0-2)
GChG Laureate Diamond Is Forever

Best Of Opposite Sex
Legends And Dreams Untamed Spirit

Best Of Winners: (2-6-0-2)
Laureate Moira Rose

Best Puppy In Breed
Legends And Dreams Untamed Spirit

Select Bitch
GChS Rivermyst A Wizards Touch At Kindle


Winners Dog: (2-6-0-2)
Legends And Dreams Untamed Spirit

Reserve Winners Dog
Ramblinbrooks How U Doin'?

Junior Puppy Dog Class
1st Legends And Dreams Untamed Spirit

12-18 Month Dog Class
1st Ramblinbrooks How U Doin'?


Winners Bitch: (2-6-0-2)
Laureate Moira Rose

Reserve Winners Bitch
Ennismoor Minuet

12-18 Month Bitch Class
1st Ramblinbrooks Ms Phoebe Buffay

Canadian Bred Bitch Class
1st Mylestone's Queen Of Avalon

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ennismoor Minuet
2nd Fabina's Limitless Possibilities

Open Bitch Class
1st Laureate Moira Rose
2nd Regaloake's Spirit Chaser

4-6 Month Bitch Class
1st Crinan Worth The Wait

Judge: William Byrne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Vastgota Hot Off The Press ST



Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By