Wildwood Kennel Club
Saturday, October 9, 2021



Related Results


Results courtesy of:


-- Summerford Newfoundlands --
MBIS MRBIS BISS Can GChS/MBIS Mex GCh Midnight Lady’s Puff The Magic Dragon
"Jack"
Owners: John Affel and Christina Koffman-Heard
Breeder: Zsuzsa Somos-Soos
Presented by Christina Koffman-Heard


Best In Show
Judge: Michael Woods (Dr)
Fox Terrier (Wire)  
Ch Fleet St Forged At Hampton Court
Points: 309 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Michael Woods (Dr)
Newfoundland  
GChS Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
Points: 277
Best Puppy In Show
Judge: Michael Woods (Dr)
Doberman Pinscher  Ch Dobereich's Wild Jasmine
Best Baby Puppy In Show
Judge: Michael Woods (Dr)
Boston Terrier   Dalhousie's Gambling On Gunner








Group 1 - Michael Woods (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Masonridge's Right As Rain
  Retriever (Labrador)   60
Group 2nd   
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   49
Group 3rd   
GCh Linwood Foreign Exchange
  Setter (English)   46
Group 4th   
GCh Redlion's Invasion
  Retriever (Chesapeake Bay)   43
BPIG   
Chesacola's Tennessee Honey
  Retriever (Chesapeake Bay)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Butterblac's Designated Survivor   Retriever (Flat-Coated)   0
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Dinsdag Meid Biscay's Smoky Quartz



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Dinsdag Meid Biscay's Smoky Quartz

Reserve Winners Bitch
Eowyn Biscay's Belle Malachite

12-18 Month Bitch Class
1st Eowyn Biscay's Belle Malachite

Canadian Bred Bitch Class
1st Dinsdag Meid Biscay's Smoky Quartz




4-6 Month Dog Class
1st Hawkfield Opportunity Knox


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (2-1-1-2)
GChB Leasides Dax

Best Of Opposite Sex
GCh Legacyk Justice For All

Best Of Winners: (2-1-1-2)
Legacyk Loyal Hera

Best Puppy In Breed
Cezar De Dancas

Select Bitch
Ch Stonehills Naughty Constellation


Winners Dog: (2-1-1-2)
Lakota Hills Chase

Reserve Winners Dog
Cezar De Dancas

Junior Puppy Dog Class
1st Cezar De Dancas

Open Dog Class
1st Lakota Hills Chase


Winners Bitch: (2-1-1-2)
Legacyk Loyal Hera

12-18 Month Bitch Class
1st Legacyk Loyal Hera

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Redlion's Invasion

Best Of Opposite Sex
Chesacola's Tennessee Honey

Best Puppy In Breed
Chesacola's Tennessee Honey



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Chesacola's Tennessee Honey

Reserve Winners Bitch
Mercer's Virtual Bird Dog

Senior Puppy Bitch Class
1st Chesacola's Tennessee Honey
2nd Mercer's Virtual Bird Dog

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rush's Just Another Werewolf


4-6 Month Dog Class
1st Butterblac's Designated Survivor


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 10 pts (4-3-3-1)
GChS Ambertru's R U Lonesome Tonight

Best Of Opposite Sex
Rivermist Gazebo's Victoria Secret

Best Of Winners: (4-3-3-1)
Gazebo's Irish Legend

Best Puppy In Breed
Lost In The Space Anarchia Box

Select Dog
GCh Homewrdbound Doesnt Get Better


Winners Dog: (4-3-3-1)
Gazebo's Irish Legend

Reserve Winners Dog
Lost In The Space Anarchia Box

Junior Puppy Dog Class
1st Lost In The Space Anarchia Box

Senior Puppy Dog Class
1st Cheers Fall The Way To The Top

Open Dog Class
1st Gazebo's Irish Legend
2nd Gowrielea's You're In My Heart


Winners Bitch: (4-3-3-1)
Rivermist Gazebo's Victoria Secret

Reserve Winners Bitch
Baileymist Spring's Talisman

Junior Puppy Bitch Class
1st Baileymist Spring's Talisman

12-18 Month Bitch Class
1st Kyon's Vita Activas

Open Bitch Class
1st Rivermist Gazebo's Victoria Secret

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 10 pts (2-5-1-3)
GChEx Masonridge's Right As Rain

Best Of Opposite Sex
Labradale's Big Whiskey

Best Of Winners: (2-5-1-3)
Labradale's Big Whiskey

Best Puppy In Breed
Fargoridge Livin The Dream

Select Dog
GCh Jaunenoir Masonridge P Bunyan

Select Bitch
GCh Oaksill Chantilly Lace


Winners Dog: (2-5-1-3)
Labradale's Big Whiskey

Reserve Winners Dog
Fargoridge LastCall Seaworthy

12-18 Month Dog Class
1st Labradale's Big Whiskey

Open Dog Class
1st Fargoridge LastCall Seaworthy


Winners Bitch: (2-5-1-3)
Fargoridge Livin The Dream

Reserve Winners Bitch
Oaksill Poppy

Junior Puppy Bitch Class
1st Staghorns Rogue Star

Senior Puppy Bitch Class
1st Fargoridge Livin The Dream

12-18 Month Bitch Class
1st Labradale Westmeadow Bell Of The Ball

Open Bitch Class
1st Oaksill Poppy
2nd Fargoridge Queen Of Soul

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Redmoon's Sexy Son Of A Duck

Best Of Opposite Sex
Nopper's Hope

Select Dog
Ch Roaneden's Salty Seastar



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Nopper's Hope

Open Bitch Class
1st Nopper's Hope

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Linwood Foreign Exchange

Best Of Opposite Sex
Lancelot Secret Clarity

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Clos Erasmus Doctor House

Best Puppy In Breed
Clos Erasmus Doctor House


Winners Dog: (1-1-1-0)
Clos Erasmus Doctor House

Senior Puppy Dog Class
1st Clos Erasmus Doctor House


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Lancelot Secret Clarity

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lancelot Secret Clarity

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Cornadore Branco With Annagh



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (1-4-0-0)
Wynridges The Iron Lady

Best Of Opposite Sex
Jomardi's Canadian BJ Shortstop

Best Of Winners: (1-4-0-0)
Wynridges The Iron Lady

Best Puppy In Breed
Kingdoms Blue Crown Royal For Ramah


Winners Bitch: (1-4-0-0)
Wynridges The Iron Lady

Reserve Winners Bitch
Kingdoms Blue Crown Royal For Ramah

Junior Puppy Bitch Class
1st Kingdoms Blue Crown Royal For Ramah
2nd Silkroad's Was Born For This

Senior Puppy Bitch Class
1st Nonnies Seventh Heaven

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Wynridges The Iron Lady

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 9 pts (2-2-2-4)
GCh Cockerlea's The Heat Is On

Best Of Opposite Sex
GCh Cockerlea's Against All Odds

Best Of Winners: (2-2-2-4)
Proclaim Preciously Precocious

Best Puppy In Breed
Brass Ring Winsome Diamonds Are Forever

Select Dog
Ch Windsor True North At Wincheshire

Select Bitch
GCh Carnaby It Takes A Village


Winners Bitch: (2-2-2-4)
Proclaim Preciously Precocious

Reserve Winners Bitch
Twinsmade Hot Stuff

12-18 Month Bitch Class
1st Twinsmade Hot Stuff

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Proclaim Preciously Precocious

4-6 Month Bitch Class
1st Nonnies Susie Q

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rolyart's Sound Of Thunder



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
White Winter To The Max

Best Puppy In Breed
White Winter To The Max



Winners Bitch: (0-1-0-0)
White Winter To The Max

Senior Puppy Bitch Class
1st White Winter To The Max

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Ch Almamater Queen Scarlet

Select Bitch
Ch Breica's Locked Out Of Heaven



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Breica's Poca Loca

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Breica's Poca Loca





Group 2 - Thora Brown Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Mylakhan Karob So Be It
  Saluki   40
Group 2nd   
GCh Osiris A Standing Ovation Xo
  Pharaoh Hound   34
Group 3rd   
GCh Rudolf Valentino du Grand Fresnoy
  Borzoi   33
Group 4th   Ch Trakehndachs Glamour Girl For Sunrise-XO   Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   31
BPIG   
Ch GrandGables Ms Cilla Black
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Jetstream Do You Believe In Magic   Whippet   0
Judge: Alison Jones (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (0-2-2-2)
Ch Lyrical's Let Me Tell You

Best Of Opposite Sex
Mijkelh Lyrical Allure

Best Puppy In Breed
Ch Agha Djari White Oleander

Select Dog
Ch Pahlavi Northern Dancer

Select Bitch
Ch Agha Djari White Oleander



Winners Bitch: (0-2-2-2)
Mijkelh Lyrical Allure

Reserve Winners Bitch
Sardula Aphra Gem Of Riverdance

12-18 Month Bitch Class
1st Mijkelh Lyrical Allure

Canadian Bred Bitch Class
1st Sardula Aphra Gem Of Riverdance

Judge: Alison Jones (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Goldenasset's Stir It Up

Best Of Opposite Sex
GCh Zen's Grab Your Gear

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Goldenasset's Stir It Up

Best Puppy In Breed
Goldenasset's Stir It Up


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Goldenasset's Stir It Up

Reserve Winners Bitch
Goldenasset's Three Little Birds

Senior Puppy Bitch Class
1st Goldenasset's Stir It Up

Canadian Bred Bitch Class
1st Goldenasset's Three Little Birds

Judge: Alison Jones (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Boru's Black Cherry

Best Puppy In Breed
Boru's Black Cherry



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Boru's Black Cherry

Senior Puppy Bitch Class
1st Boru's Black Cherry

Judge: Alison Jones (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Rudolf Valentino du Grand Fresnoy

Best Of Opposite Sex
Ch Kishniga's Diamond Lopitkina



Judge: Alison Jones (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Ch Daclier's Knight Rider

Best Of Opposite Sex
Daydreamers Chetcote Jazz N Blues

Select Dog
Ch Egbar N Palakore Mr Moonlight



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Daydreamers Chetcote Jazz N Blues

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Daydreamers Chetcote Jazz N Blues

Judge: Alison Jones (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Trakehndachs Glamour Girl For Sunrise-XO

Best Puppy In Breed
Ch GrandGables Ms Cilla Black

Select Bitch
Ch GrandGables Ms Cilla Black



Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 5 pts (2-1-2-1)
Ch Baileysong Now N Forever

Best Of Opposite Sex
Kalkinny Triumph Of Laislinn

Best Of Winners: (2-1-2-1)
Kalkinny Triumph Of Laislinn

Select Dog
Ch Doscartha Quiet Thunder Of Ulster

Select Bitch
Ch Doscartha Lightening Of Ulster


Winners Dog: (2-1-2-1)
Tayleefarm Carlos Santana

Reserve Winners Dog
Baileysong Black Granite

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Tayleefarm Carlos Santana

Open Dog Class
1st Baileysong Black Granite


Winners Bitch: (2-1-2-1)
Kalkinny Triumph Of Laislinn

Open Bitch Class
1st Kalkinny Triumph Of Laislinn

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Osiris A Standing Ovation Xo



Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GCh Kopera's Redgee Or Not

Best Puppy In Breed
Kopera's Gamba

Select Dog
Ch Kopera's Reggie


Winners Dog: (1-0-2-0)
Kopera's Gamba

Junior Puppy Dog Class
1st Kopera's Gamba


Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 5 pts (0-2-1-3)
GCh Mylakhan Karob So Be It

Best Of Opposite Sex
Ch Akissla Z'Bee's The Great Escape To Terrapin

Select Bitch
Ch Caristeda Dadaelis Baziloraius



Winners Bitch: (0-2-1-3)
Khamsin's Melody

Reserve Winners Bitch
Khamsin's Cadence

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Khamsin's Cadence

Open Bitch Class
1st Khamsin's Melody

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 6 pts (1-4-1-1)
Ch Wunder Forgetmenot Dream Big

Best Of Opposite Sex
Ch McCartney's Pamz Playgirl

Best Of Winners: (1-4-1-1)
Comar's Strawberry Kiwi

Best Puppy In Breed
Comar's Strawberry Kiwi


Winners Dog: (1-4-1-1)
Jetstream Unintended Consequence

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Jetstream Unintended Consequence

4-6 Month Dog Class
1st Comar's Bold And Reckless





Group 3 - Michael Woods (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Midnight Lady's Puff The Magic Dragon
  Newfoundland   57
Group 2nd   
GCh Ice Gangsta's Arrow Of Thunder
  Alaskan Malamute   53
Group 3rd   Ch Kristaris Barking Up The Right Tree   Siberian Husky   50
Group 4th    Dobereich's Wild Jasmine   Doberman Pinscher   46
BPIG    Dobereich's Wild Jasmine   Doberman Pinscher   N/A
Best Baby Puppy In Group    Claircreek Through The Looking Glass   Portuguese Water Dog   0
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Indevor High On Life



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Ice Gangsta's Arrow Of Thunder

Best Of Opposite Sex
Illusions Spellbound At Nordicstorm

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Kasaan N Terrapin's Ultimate Addiction

Best Puppy In Breed
Kasaan N Terrapin's Ultimate Addiction


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Illusions Spellbound At Nordicstorm

Senior Puppy Bitch Class
1st Illusions Spellbound At Nordicstorm

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Alpenbliss Travelin Man

Best Of Opposite Sex
Dudswelriver The Girl Is Mine

Best Puppy In Breed
Dudswelriver The Girl Is Mine



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Dudswelriver The Girl Is Mine

Junior Puppy Bitch Class
1st Dudswelriver The Girl Is Mine

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Odessa Tinuveil At AK9

Best Of Opposite Sex
Deneb Keitos Hagrid Rubeus

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Odessa Tinuveil At AK9

Best Puppy In Breed
Deneb Keitos Hagrid Rubeus


Winners Dog: (1-1-0-0)
Deneb Keitos Hagrid Rubeus

Junior Puppy Dog Class
1st Deneb Keitos Hagrid Rubeus


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Odessa Tinuveil At AK9

Open Bitch Class
1st Odessa Tinuveil At AK9

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 9 pts (1-4-1-4)
Ch Haltonhills Tickitbou Swan Song

Best Of Opposite Sex
Ch Fyrecreek's Skyscraper

Best Of Winners: (1-4-1-4)
Bellavita's Trendsetter

Best Puppy In Breed
Bellavita's Trendsetter

Select Bitch
GChB Tybrushe's Cover Paige of Denshaw


Winners Dog: (1-4-1-4)
Bellavita's Trendsetter

Senior Puppy Dog Class
1st Bellavita's Trendsetter


Winners Bitch: (1-4-1-4)
Bellavita's Fashionista

Reserve Winners Bitch
Pantheon N Cinnrhees Shield Maiden

Senior Puppy Bitch Class
1st Bellavita's Fashionista

12-18 Month Bitch Class
1st Pantheon N Cinnrhees Shield Maiden

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Barquentine's Million Dollar Baby
2nd Vanquish Maestro You Should See Me In A Crown

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Majestic Promises In The Dark



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
North Kingdom's Summer Solstice

Best Puppy In Breed
North Kingdom's Stars Aligned



Winners Bitch: (0-2-0-0)
North Kingdom's Summer Solstice

Reserve Winners Bitch
North Kingdom's Stars Aligned

Junior Puppy Bitch Class
1st North Kingdom's Stars Aligned

Open Bitch Class
1st North Kingdom's Summer Solstice

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 9 pts (2-3-3-2)
Dobereich's Wild Jasmine

Best Of Opposite Sex
GCh Liberator's Kodachrome

Best Of Winners: (2-3-3-2)
Dobereich's Wild Jasmine

Best Puppy In Breed
Dobereich's Wild Jasmine

Select Dog
GCh Heartwood's Blue Bomber

Select Bitch
Ch Arkets Whistle Britches


Winners Dog: (2-3-3-2)
Liberator's Good Vibrations

Reserve Winners Dog
Ravalleses Ignite The Fire

Junior Puppy Dog Class
1st Liberator's Good Vibrations

Open Dog Class
1st Ravalleses Ignite The Fire


Winners Bitch: (2-3-3-2)
Dobereich's Wild Jasmine

Reserve Winners Bitch
Kin's V Nightflight Shake Down

Senior Puppy Bitch Class
1st Dobereich's Wild Jasmine

12-18 Month Bitch Class
1st Kin's V Nightflight Shake Down

Open Bitch Class
1st Outlaws Buchanan V Liberator

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
LNL's Izn't She Lovely At Chateaurouge

Best Puppy In Breed
LNL's Izn't She Lovely At Chateaurouge



Winners Bitch: (0-2-0-0)
LNL's Izn't She Lovely At Chateaurouge

Reserve Winners Bitch
Chateaurouge's Zip-A-Dee-Doo-Dah

Junior Puppy Bitch Class
1st LNL's Izn't She Lovely At Chateaurouge

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chateaurouge's Zip-A-Dee-Doo-Dah

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Elle's Hi-Air Lockheed Electra



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Skeenawhip Karma Beer

Best Puppy In Breed
Skeenawhip Karma Beer


Winners Dog: (1-0-0-0)
Skeenawhip Karma Beer

Senior Puppy Dog Class
1st Skeenawhip Karma Beer


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChS Midnight Lady's Puff The Magic Dragon

Best Of Opposite Sex
Recurve's Therefore I Am

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Seafevers On A Wing And A Prayer

Best Puppy In Breed
Recurve's Therefore I Am


Winners Dog: (1-2-1-0)
Seafevers On A Wing And A Prayer

12-18 Month Dog Class
1st Seafevers On A Wing And A Prayer


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Recurve's Therefore I Am

Reserve Winners Bitch
Homeport Water Maiden At Seafever

Junior Puppy Bitch Class
1st Recurve's Therefore I Am

12-18 Month Bitch Class
1st Homeport Water Maiden At Seafever

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 9 pts (3-5-1-1)
GCh Downeast Drewsar Kwik Hitter

Best Of Opposite Sex
GCh Fado's Magical Inspiration

Best Of Winners: (3-5-1-1)
Del Sur's Makin My Way Downtown

Best Puppy In Breed
Keevabay's Rare Event


Winners Bitch: (3-5-1-1)
Keevabay's Rare Event

Reserve Winners Bitch
Drewsar Just Keep Swimming

Junior Puppy Bitch Class
1st Keevabay's Rare Event

Senior Puppy Bitch Class
1st Fado's Private Dancer

12-18 Month Bitch Class
1st Keevabay's Valiant Charm
2nd Seabury Vulcan Marina Del Rey

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Drewsar Just Keep Swimming

4-6 Month Bitch Class
1st Claircreek Through The Looking Glass

Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Nikita Zimnya Dusha De Sobaka

Best Puppy In Breed
Ch Supersammy's Hera

Select Bitch
Ch Supersammy's Hera



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Nikita Zimnya Dusha De Sobaka

12-18 Month Bitch Class
1st Nikita Zimnya Dusha De Sobaka

Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Selectiondor Aspen Leafs Quebecoise

Best Of Opposite Sex
Lindsayleigh's Iron Man

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Selectiondor Aspen Leafs Quebecoise


Winners Dog: (1-2-0-0)
Lindsayleigh's Iron Man

12-18 Month Dog Class
1st Lindsayleigh's Iron Man

Judge: Melody Roth

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Kristaris Barking Up The Right Tree

Best Of Opposite Sex
Unicornhill Redemption

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Snowmist's Waking Up The Nation

Best Puppy In Breed
Snowmist's Waking Up The Nation


Winners Dog: (1-2-1-0)
Snowmist's Waking Up The Nation

Junior Puppy Dog Class
1st Snowmist's Waking Up The Nation


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Unicornhill Redemption

Reserve Winners Bitch
Snowmist's Ruffles

Senior Puppy Bitch Class
1st Unicornhill Redemption

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Snowmist's Ruffles

4-6 Month Bitch Class
1st Snowmist's Yes It's Butter





Group 4 - Thora Brown Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Fleet St Forged At Hampton Court
  Fox Terrier (Wire)   31
Group 2nd   Ch Skyehigh's James Bay   West Highland White Terrier   30
Group 3rd    Clandara's Loverboy Of Deltorro   Staffordshire Bull Terrier   26
Group 4th   
Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh
  Dandie Dinmont Terrier   22
BPIG    Whitebriar Just Got Jabbed   West Highland White Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Paradym Just For Laughs   Norwich Terrier   0
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Cast Iron Pepsi Please For Fairstone

Best Of Opposite Sex
Longvue Yeloman Triple Play At Penaire

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Cast Iron Pepsi Please For Fairstone

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ispy Eons A Game Changer

Best Of Opposite Sex
Ch Ispy Its Game Night At Eon

Best Puppy In Breed
Ch Ispy Its Game Night At Eon


Winners Dog: (1-0-0-1)
Ispy Eons A Game Changer

12-18 Month Dog Class
1st Ispy Eons A Game Changer


Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dobereich's Winter Lily

Best Puppy In Breed
Dobereich's Winter Lily



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dobereich's Winter Lily

Junior Puppy Bitch Class
1st Dobereich's Winter Lily

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Thunderally's Mischevious Casper



Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh


Winners Dog: (2-0-0-0)
Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh

Reserve Winners Dog
Dariant Narcissus

12-18 Month Dog Class
1st Skyedreamer Fusilier's Sgian Dubh

Open Dog Class
1st Dariant Narcissus


Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Fleet St Forged At Hampton Court



Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Finnabair Blue Suede Shoes


Winners Dog: (1-0-0-0)
Finnabair Blue Suede Shoes

Open Dog Class
1st Finnabair Blue Suede Shoes


Judge: Peter Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Moonshadows Paint It Black

Best Of Opposite Sex
Ch Thunder Dragon Ilunari



Judge: Peter Scott

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Rexroth Every Cloud Has A Silver Lining

Best Of Opposite Sex
Rexroth Cup Of Tea

Best Puppy In Breed
Rexroth Cup Of Tea



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Rexroth Cup Of Tea

Junior Puppy Bitch Class
1st Rexroth Cup Of Tea

Judge: Peter Scott

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Paradym Fairewood Onwards And Upwards

Best Of Opposite Sex
Paradym Back In The Saddle Again

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Paradym Fairewood Onwards And Upwards


Winners Dog: (1-1-0-0)
Paradym Back In The Saddle Again

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Paradym Back In The Saddle Again


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Paradym Fairewood Onwards And Upwards

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Paradym Fairewood Onwards And Upwards

4-6 Month Bitch Class
1st Paradym Just For Laughs

Judge: Peter Scott

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Foxbend How Sweet It Is



Judge: Peter Scott

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Ratitatt I'm Smitten At Venturehill

Best Of Opposite Sex
River Ridge Light In Weight, High In Performance

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Ratitatt I'm Smitten At Venturehill


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Ratitatt I'm Smitten At Venturehill

Reserve Winners Bitch
Andado's Perfect Shot

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Andado's Perfect Shot

Open Bitch Class
1st Ratitatt I'm Smitten At Venturehill

Judge: Peter Scott

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Ch Boreal Notorious Hennessey X.O.

Select Bitch
Ch Boreal SpecialK Kayleigh Grace



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Farquar Orlaith Celtic Star

Canadian Bred Bitch Class
1st Farquar Orlaith Celtic Star

Judge: Peter Scott

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Clandara's Loverboy Of Deltorro

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Clandara's Loverboy Of Deltorro


Winners Dog: (1-2-0-1)
Clandara's Loverboy Of Deltorro

12-18 Month Dog Class
1st Clandara's Loverboy Of Deltorro


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Clandara's Maybe Baby

Reserve Winners Bitch
Clandara's Bad N' Boujee

Open Bitch Class
2nd Clandara's Bad N' Boujee

Judge: Peter Scott

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Skyehigh's James Bay

Best Of Opposite Sex
Skyehigh's J-Peg'd For Whitebriar

Best Puppy In Breed
Whitebriar Just Got Jabbed






Group 5 - Michael Woods (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Lionking Blaze Of Glory
  Pekingese   30
Group 2nd   
GCh Maplewood's I'm Sexy And I Know It
  Italian Greyhound   26
Group 3rd   
Ch Shirmont Custom Built
  Cavalier King Charles Spaniel   25
Group 4th   
GChB Sassytails I Go Commando
  Chinese Crested   18
BPIG   
Ashstone's Belle Of The Ball
  Havanese   N/A
Best Baby Puppy In Group    Jimary's Lilibeth B   Pug   0
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (2-3-2-0)
Ch Shirmont Custom Built

Best Of Opposite Sex
Halfmoon Au Contraire At Carvers

Best Of Winners: (2-3-2-0)
Halfmoon Au Contraire At Carvers

Best Puppy In Breed
Halfmoon Au Contraire At Carvers

Select Dog
GCh Cavacharms Meddling Murphy

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Cogie's One With The Force



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (2-0-2-1)
GChB Sassytails I Go Commando

Best Of Opposite Sex
Ch Denali's Best Kept Secret

Best Puppy In Breed
Ch Denali's Best Kept Secret

Select Dog
Ch Fiery Fame Vow Of Love


Winners Dog: (2-0-2-1)
Mushroom Citizen Of Lore

Reserve Winners Dog
Koopa King Of Lore

Junior Puppy Dog Class
1st Mushroom Citizen Of Lore

Canadian Bred Dog Class
1st Koopa King Of Lore


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Vogue Covergirl Of Russisch Geist N Kra



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch KRA's The Mighty Hercules



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
GCh Weylinmarsh's Ring For Mariposa

Best Puppy In Breed
Ashstone's Belle Of The Ball



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Ashstone's Belle Of The Ball

Reserve Winners Bitch
Seda's Cuidadora Invierno At Amistosa De

Junior Puppy Bitch Class
1st Ashstone's Belle Of The Ball

12-18 Month Bitch Class
1st Seda's Cuidadora Invierno At Amistosa De

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Willowgates Light My Fire

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Maplewood's I'm Sexy And I Know It



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Lionheart Mi Supa Monsuta



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Lionking Blaze Of Glory

Best Of Opposite Sex
Sno-Peke Peppermint Diaquiris

Best Puppy In Breed
Sno-Peke Peppermint Diaquiris



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Sno-Peke Peppermint Diaquiris

Reserve Winners Bitch
Diaquiris Madam Butterfly

Senior Puppy Bitch Class
1st Sno-Peke Peppermint Diaquiris

Open Bitch Class
1st Diaquiris Madam Butterfly
2nd PekeEasy Anarra Astralla

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh CurlyQ's Firehouse Inferno


Winners Dog: (1-0-1-0)
Jimary's Fiddle Dee Dee

Open Dog Class
1st Jimary's Fiddle Dee Dee


4-6 Month Bitch Class
1st Jimary's Lilibeth B

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Ch Oz's Floral Passion

Best Of Opposite Sex
Oz's Run Run Runaway

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Oz's Technicolor Triumph

Best Puppy In Breed
Oz's Run Run Runaway


Winners Dog: (2-1-0-1)
Oz's Run Run Runaway

Reserve Winners Dog
Oz's Final Curtain

Senior Puppy Dog Class
1st Oz's Final Curtain

Open Dog Class
1st Oz's Run Run Runaway


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Oz's Technicolor Triumph

Open Bitch Class
1st Oz's Technicolor Triumph





Group 6 - Thora Brown Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJin
  Chinese Shar-Pei   29
Group 2nd   
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   28
Group 3rd   
GCh Stormin's Chateaubriand At Foxmoor P'Cherie
  French Bulldog   23
Group 4th   
Ch Discover Fortune N Glory At Keesbrook
  Keeshond   19
BPIG    Schutzu's Baby Shark   Shih Tzu   N/A
Best Baby Puppy In Group    Dalhousie's Gambling On Gunner   Boston Terrier   0
Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Invictus Boston Sancho Panza


4-6 Month Dog Class
1st Dalhousie's Gambling On Gunner


Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Ch Bulldacious Lucky Underpants

Best Of Opposite Sex
Bulldacious Va Va Voom

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Bulldacious Crazy Hot

Best Puppy In Breed
Pelee's Standing Strong In The Chaos


Winners Dog: (2-2-1-0)
Bulldacious Crazy Hot

Reserve Winners Dog
Pelee's Standing Strong In The Chaos

Junior Puppy Dog Class
1st Pelee's Standing Strong In The Chaos

12-18 Month Dog Class
1st Bulldacious Crazy Hot


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Bulldacious Va Va Voom

Reserve Winners Bitch
Pelee Bulldacious You Had At Hello

12-18 Month Bitch Class
1st Pelee Bulldacious You Had At Hello

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bulldacious Va Va Voom

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzowen N XinJin



Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Brightspot Sunday Silence

Best Puppy In Breed
PaisleyPella Oh What A Save



Winners Bitch: (0-1-0-1)
PaisleyPella Oh What A Save

Senior Puppy Bitch Class
1st PaisleyPella Oh What A Save

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh Stormin's Chateaubriand At Foxmoor P'Cherie

Best Of Opposite Sex
Seulement De La Dentelle

Best Of Winners: (1-1-2-0)
DiOro Fabelhaft Debussy

Best Puppy In Breed
Ch Aristocrafts Smooth Operator

Select Dog
Ch Aristocrafts Smooth Operator


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Seulement De La Dentelle

Canadian Bred Bitch Class
1st Seulement De La Dentelle

4-6 Month Bitch Class
1st Seulement Light Of Foot Stevie

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
Supervictus Gotham's Riddler

Best Of Opposite Sex
Ch Superlative's Ms B Haven

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Supervictus Gotham's Riddler

Best Puppy In Breed
Supervictus Pheobe Buffay

Select Dog
Ch Daveren's Canadian Edition


Winners Dog: (1-2-1-1)
Supervictus Gotham's Riddler

Canadian Bred Dog Class
1st Supervictus Gotham's Riddler


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Supervictus Poison Ivy

Reserve Winners Bitch
Supervictus Pheobe Buffay

Junior Puppy Bitch Class
1st Supervictus Pheobe Buffay

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Supervictus Poison Ivy

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Discover Fortune N Glory At Keesbrook



Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Idecleir Desiderata Troubadour

Best Of Opposite Sex
Ch Desiderata Idecleir Callista



Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Honeypenny Eternal Elvis

Best Of Opposite Sex
Shivons Sparkling Crystal

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Honeypenny Eternal Elvis

Best Puppy In Breed
Honeypenny Eternal Elvis


Winners Dog: (1-1-0-0)
Honeypenny Eternal Elvis

Senior Puppy Dog Class
1st Honeypenny Eternal Elvis


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Shivons Sparkling Crystal

12-18 Month Bitch Class
1st Shivons Sparkling Crystal

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS

Best Of Opposite Sex
Ch Lakeridge Spending It In Style

Best Puppy In Breed
Ch Lakeridge Spending It In Style



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Tolka's Shot In The Dark

Reserve Winners Bitch
Jax Miss Independent At Sanvar

Junior Puppy Bitch Class
1st Bloom's Poise N Envy At Solecya

Senior Puppy Bitch Class
1st Tolka's Shot In The Dark

12-18 Month Bitch Class
1st Jax Miss Independent At Sanvar

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Wolfriver Taiho Koki



4-6 Month Bitch Class
1st Hibiscus Chisana Takaramono

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Schutzu's Baby Shark

Best Puppy In Breed
Schutzu's Baby Shark


Winners Dog: (1-0-0-0)
Schutzu's Baby Shark

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Schutzu's Baby Shark




Group 7 - Todd Foley Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Boyero Triple Twist Salto
  Bouvier des Flandres   56
Group 2nd   Ch Windsong Coronation   Collie (Rough)   55
Group 3rd   
GChB Vulcan's Bleue At Bayouland
  Australian Shepherd   43
Group 4th   
GCh Sketchbook's Leinenstone Mojito Mixer
  Berger Picard   35
BPIG   
Ch Kelbren Iced Martyni
  Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Dreamchaser Gone Platinum   Bearded Collie   0
Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 3 pts (1-0-3-0)
Uretopia's Its Gonna Get Loud

Best Puppy In Breed
Ch Catalyst's Old Country Soul

Select Dog
Ch Catalyst's Old Country Soul


Winners Dog: (1-0-3-0)
Uretopia's Its Gonna Get Loud

Open Dog Class
1st Uretopia's Its Gonna Get Loud


Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 7 pts (1-1-3-3)
GChS Vulcan's Bleue At Bayouland

Best Of Opposite Sex
GCh Northbay's Rockstar At Kraftbrewd

Best Of Winners: (1-1-3-3)
Limelite's Tee Off

Select Dog
Ch Cedarpaws Rock Of Devine Love

Select Bitch
Ch Ninebark Meadowlawn Nitelite Of Callaway


Winners Dog: (1-1-3-3)
Limelite's Tee Off

Open Dog Class
1st Limelite's Tee Off


Winners Bitch: (1-1-3-3)
Northside Enough Is Enough

Canadian Bred Bitch Class
1st Northside Enough Is Enough

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Sterlingden Elton Du Belgiador

Best Of Opposite Sex
Casryn's Strong Focused N Fierce



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Casryn's Strong Focused N Fierce

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Casryn's Strong Focused N Fierce

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sketchbook's Leinenstone Mojito Mixer



Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Assets Take A Chance On Me



4-6 Month Bitch Class
1st Bellaclan Hotter Than A Teapot

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Boyero Triple Twist Salto



Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Fameuse Finniloo Bella's Liberi

Best Of Opposite Sex
Ch Llewellyn Kairos de la Chaume du Bois Dieu



Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 11 pts (2-6-3-1)
Ch Windsong Coronation

Best Of Opposite Sex
GCh Kaymann's Madame Hydra

Best Of Winners: (2-6-3-1)
Comeaway North Of Seven

Best Puppy In Breed
Blueharvest Scary Monsters

Select Dog
Ch Sylvan Argent Any Dream Will Do


Winners Dog: (2-6-3-1)
Comeaway North Of Seven

Reserve Winners Dog
Sylvan Argent Windsong Lightyear

12-18 Month Dog Class
1st Comeaway North Of Seven

Open Dog Class
1st Sylvan Argent Windsong Lightyear

4-6 Month Dog Class
1st Macodie's Lovely Hues


Winners Bitch: (2-6-3-1)
Windsong Brookdale Even Now

Reserve Winners Bitch
Blueharvest Scary Monsters

Senior Puppy Bitch Class
1st Blueharvest Scary Monsters
2nd Sylvan Argent Windsong Lady Danbury
3rd Kaymann's Witchcraft

Canadian Bred Bitch Class
1st Windsong Brookdale Even Now

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kaymann's Illuminati

Open Bitch Class
1st Blueharvest HoneyBadgrDontCare

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Cardross Lydia

Best Of Opposite Sex
Kaymann's Feilim-Ri

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Kaymann's Feilim-Ri

Best Puppy In Breed
Kaymann's Feilim-Ri


Winners Dog: (1-1-0-1)
Kaymann's Feilim-Ri

Senior Puppy Dog Class
1st Kaymann's Feilim-Ri


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Kaymann's Once In A Blue Moon

Senior Puppy Bitch Class
1st Kaymann's Once In A Blue Moon

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Jia Von Datschiburg

Best Puppy In Breed
Jia Von Datschiburg



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Jia Von Datschiburg

Senior Puppy Bitch Class
1st Jia Von Datschiburg

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Hybris Pride N Prejudice @ Keecam

Best Of Opposite Sex
Keecams Follow Me To Macland

Best Puppy In Breed
Keecams Follow Me To Macland



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Keecams Follow Me To Macland

Senior Puppy Bitch Class
1st Keecams Follow Me To Macland

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Tasiahills Merrymops The One

Best Of Opposite Sex
Tasiahills First Bloom

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Tasiahills First Bloom

Best Puppy In Breed
Tasiahills First Bloom


Winners Dog: (1-1-1-0)
Tasiahills Royal Sir Galahad

Senior Puppy Dog Class
1st Tasiahills Royal Sir Galahad


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Tasiahills First Bloom

Senior Puppy Bitch Class
1st Tasiahills First Bloom

Judge: Thora Brown

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
GCh Brantstar's Fashion Trendsetter

Best Of Opposite Sex
Ch Kelbren Iced Martyni

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Cermel Stairway To Heaven Rsv

Best Puppy In Breed
Ch Kelbren Iced Martyni

Select Bitch
GCh Rivermyst A Wizards Touch At Kindle


Winners Dog: (1-2-1-2)
Cermel Stairway To Heaven Rsv

Canadian Bred Dog Class
1st Cermel Stairway To Heaven Rsv

4-6 Month Dog Class
1st Regaloake Surona Mr. Theodore Bear


Winners Bitch: (1-2-1-2)
Cermel Kiss Me At The Gardengate

Reserve Winners Bitch
Canrosea Granite Sweetest Taboo

12-18 Month Bitch Class
1st Cermel Kiss Me At The Gardengate

Open Bitch Class
1st Canrosea Granite Sweetest Taboo

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Ch Esrohollow Mele Kalikimaka

Best Of Opposite Sex
Esrohollow Flip That Tab



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Esrohollow Flip That Tab

Reserve Winners Bitch
Esrohollow Cashed Out

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Esrohollow's Dynamic Equation

Open Bitch Class
1st Esrohollow Flip That Tab
2nd Esrohollow Cashed Out

Judge: Todd Foley

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
Ch Dragonjoy Cotton Candy

Best Of Opposite Sex
Calawynn As You Like It

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Calawynn As You Like It

Best Puppy In Breed
Dragonjoy Horatio Caine


Reserve Winners Dog
Dragonjoy Horatio Caine

Junior Puppy Dog Class
1st Dragonjoy Horatio Caine

Open Dog Class
1st Calawynn As You Like It


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Mistycor Evangelista

Reserve Winners Bitch
Ravinel The Enchantress

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Ravinel The Enchantress

Open Bitch Class
1st Mistycor Evangelista

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By