Societe Canine de Thetford
Sunday, May 28, 2023 - Show-4



Related Results

Conformation

Saturday, May 27 (Show-1)
Saturday, May 27 (Show-2)
Sunday, May 28 (Show-3)
Sunday, May 28 (Show-4)

Obedience

Saturday, May 27 (Obedience Trial-1)
Saturday, May 27 (Obedience Trial-2)
Sunday, May 28 (Obedience Trial-3)
Sunday, May 28 (Obedience Trial-4)

Rally Obedience

Saturday, May 27 (Rally Trial-1)
Saturday, May 27 (Rally Trial-2)
Sunday, May 28 (Rally Trial-3)
Sunday, May 28 (Rally Trial-4)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Donna Conod
Bulldog  
GChB Jolibully Delenclos Walter
Points: 177 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Donna Conod
Bedlington Terrier  
Jewelbox Amethyste
Points: 151
Best Puppy In Show
Judge: Donna Conod
Pekingese   Lionking Alive And Kicking








Group 1 - Sandra Lex Top Dog
Points
Group 1st   GCh Nautilus Un Poco Loco Miguel   Retriever (Golden)   30
Group 2nd   
Ch Newday Take The Opportunity
  Spaniel (Clumber)   20
Group 3rd   
Ch Giroflee Vive Attraction
  Spaniel (English Cocker)   19
Group 4th   
GCh Whisperfield Absolut N Perrier
  Pointer (German Short-Haired)   16
BPIG    Silvershadow Catching Some Rays   Spaniel (English Cocker)   N/A
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Whisperfield Absolut N Perrier



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Duvieuxpin Begonia Rose


Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
GChB Joie Du Cocker Desiree De Ma Vie

Best Puppy In Breed
Gilni's Melodie Du Bonheur

Select Bitch
Ch Gilni's Eva Killutat



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Gilni's Melodie Du Bonheur

Reserve Winners Bitch
Gilni's Magie Du Temps

Canadian Bred Bitch Class
1st Gilni's Melodie Du Bonheur
2nd Gilni's Magie Du Temps

Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Newday Take The Opportunity



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
Ch Giroflee Vive Attraction

Best Of Opposite Sex
Ch Hufy's He's The One

Best Puppy In Breed
GCh Silvershadow Catching Some Rays

Select Bitch
GCh Silvershadow Catching Some Rays



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Cazaway Enchantress Of Woods







Group 2 - Sandra Lex Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Feinouk Storm Rider
  Saluki   6
Group 2nd   
GChEx Trumphill's Taking The High Road
  Rhodesian Ridgeback   4
Group 3rd   
Ch Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas
  Afghan Hound   3
Group 4th   
Ch Joska Forgetmenot Take A Chance On Me
  Whippet   2
BPIG No Entry
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Distingue Just A Little Spicy Chili


Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Trumphill's Taking The High Road



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Feinouk Storm Rider

Best Of Opposite Sex
GCh Fresco Aliuzija



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Joska Forgetmenot Take A Chance On Me







Group 3 - Donna Conod Top Dog
Points
Group 1st   
Serdess Merlin With First Klas
  Akita   26
Group 2nd   
GChB Chucky Little Bambi
  Boxer   23
Group 3rd   
Ch Deversailles Ray Of Light At Bullmax
  Bullmastiff   20
Group 4th   
Ch Skilo Bear's Deluxe Bentley
  Samoyed   18
BPIG   
Serdess Merlin With First Klas
  Akita   N/A
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Belnois Brewed Just Right

Best Of Opposite Sex
GCh Du Kalinour Jackson

Best Puppy In Breed
Du Kalinour Fall Of The Wall At Dudswelriver



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Belnois Brewed Just Right

Reserve Winners Bitch
Belnois The One That I Want

Senior Puppy Bitch Class
1st Du Kalinour Fall Of The Wall At Dudswelriver

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Belnois Brewed Just Right

Open Bitch Class
1st Belnois The One That I Want

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GChB Chucky Little Bambi

Best Of Opposite Sex
GCh Haltonhill's Storm Warning


Winners Dog: (1-0-1-1)
Haltonhill's Show Me The Money

12-18 Month Dog Class
1st Haltonhill's Show Me The Money


Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Deversailles Ray Of Light At Bullmax


Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChB Jolydobes Liberty Lily

Best Of Opposite Sex
Ch Cybo Yvhann Marchello



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Morningstar The Mystic Raven

12-18 Month Bitch Class
1st Morningstar The Mystic Raven

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
CrownDane Stronger With You Armani

Best Puppy In Breed
CrownDane Stronger With You Armani


Winners Dog: (1-0-0-0)
CrownDane Stronger With You Armani

Senior Puppy Dog Class
1st CrownDane Stronger With You Armani


Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GCh Skilo Bear's Deluxe Bentley

Best Of Opposite Sex
Samspirit First Legacy Rose

Best Puppy In Breed
Samspirit First Legacy Rose

Select Bitch
GCh Rafale Fiona Princesse Petite Godzilla



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Samspirit First Legacy Rose

Reserve Winners Bitch
Snowlegend Glamorous Skyhlee

Junior Puppy Bitch Class
1st Samspirit First Legacy Rose

Open Bitch Class
1st Snowlegend Glamorous Skyhlee

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Aspen Leaf's Sako Selectiondor


Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Flandor Lumos Northern Light

Best Of Opposite Sex
Condesa Flandopromise

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Flandor Lumos Northern Light

Best Puppy In Breed
Loukko's Love Valentine

Select Dog
Ch Raise To The Sound Wolves Dream Of Ice


Winners Dog: (1-3-1-0)
Flandor Lumos Northern Light

Open Dog Class
1st Flandor Lumos Northern Light


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Condesa Flandopromise

Reserve Winners Bitch
Loukko's Love Valentine

Junior Puppy Bitch Class
1st Loukko's Love Valentine

12-18 Month Bitch Class
1st Condesa Flandopromise
2nd Nanook's Footprints Lead To Kannook





Group 4 - Sandra Lex Top Dog
Points
Group 1st   
Jewelbox Amethyste
  Bedlington Terrier   7
Group 2nd   
Ch Fairstone Margeline Maverick
  Airedale Terrier   6
Group 3rd   
Maiha Yas Queen
  Schnauzer (Miniature)   5
Group 4th   
Ch Boreal Rickard's Red
  Soft-Coated Wheaten Terrier   2
BPIG   
Maiha Yas Queen
  Schnauzer (Miniature)   N/A
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Fairstone Margeline Maverick



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Jewelbox Amethyste



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Underhill The Joker And The Queen

Best Of Opposite Sex
Thistlebitt Valkyrie



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Thistlebitt Valkyrie

Open Bitch Class
1st Thistlebitt Valkyrie

Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Maiha Yas Queen

Best Of Opposite Sex
Debessiere Knight Of My Heart Of Deloka

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Maiha Yas Queen

Best Puppy In Breed
Maiha Yas Queen


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Maiha Yas Queen

Reserve Winners Bitch
Deloka's Shania You've Got A Way

Junior Puppy Bitch Class
1st Maiha Yas Queen

12-18 Month Bitch Class
1st Deloka's Shania You've Got A Way

Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Boreal Rickard's Red

Best Of Opposite Sex
GCh Boreal Rickard's Red

Best Puppy In Breed
GCh Boreal Rickard's Red







Group 5 - Donna Conod Top Dog
Points
Group 1st   
Mister Muffin Sharbest
  Yorkshire Terrier   35
Group 2nd    Lionking Alive And Kicking   Pekingese   31
Group 3rd    That's Amyla's Castle On A Cloud   Havanese   30
Group 4th   
Ch Great Scott's Strike It Rich At Babylove
  Biewer Terrier   26
BPIG    Lionking Alive And Kicking   Pekingese   N/A



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Amy Du Lac

Reserve Winners Bitch
Eternette Nanette Tatie's Love

Junior Puppy Bitch Class
1st Amy Du Lac

Senior Puppy Bitch Class
1st Eternette Nanette Tatie's Love

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Fields Edge Something To Talk About

Best Of Opposite Sex
Havadream Simply Irresistible

Select Dog
GCh Merania George Harrison



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Havadream Simply Irresistible

Open Bitch Class
1st Havadream Simply Irresistible

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Shelby Toxic Romance



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Shelby Toxic Romance

Open Bitch Class
1st Shelby Toxic Romance

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
That's Amyla's Castle On A Cloud

Best Puppy In Breed
That's Amyla's Castle On A Cloud

Select Bitch
GCh That's One Sexy Redhead Eh



Winners Bitch: (0-2-0-2)
That's Amyla's Castle On A Cloud

Reserve Winners Bitch
Leighway's La Gioconda At Amyla

Senior Puppy Bitch Class
1st Leighway's La Gioconda At Amyla

Canadian Bred Bitch Class
1st That's Amyla's Castle On A Cloud

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 8 pts (3-3-1-2)
Grandepatte Vanilla Ice

Best Of Opposite Sex
Ch Toscane Thalie Hop La Vie

Best Of Winners: (3-3-1-2)
Grandepatte Vanilla Ice

Best Puppy In Breed
Grandepatte Vanilla Ice

Select Dog
GChB Grandepatte VIP SpecialEdition

Select Bitch
GCh Happyhounds Hocus Pocus


Winners Dog: (3-3-1-2)
Grandepatte Vanilla Ice

Reserve Winners Dog
Belina's Oscar Nomination

Junior Puppy Dog Class
1st Grandepatte Vanilla Ice
2nd Grandepatte Captain Jack Sparrow

Senior Puppy Dog Class
1st Belina's Oscar Nomination


Winners Bitch: (3-3-1-2)
Happyhounds Xena Warrior Princess

Reserve Winners Bitch
Triskell June 2e

Junior Puppy Bitch Class
1st Happyhounds Xena Warrior Princess
2nd Triskell June 2e

Senior Puppy Bitch Class
1st Belina Mila De Lizie

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Mightymites Scooter

Best Of Opposite Sex
Mightymites Precieuse Opale

Best Puppy In Breed
Mightymites Precieuse Opale



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Mightymites Precieuse Opale

Senior Puppy Bitch Class
1st Mightymites Precieuse Opale

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lionking Alive And Kicking

Best Puppy In Breed
Lionking Alive And Kicking


Winners Dog: (1-0-0-0)
Lionking Alive And Kicking

Junior Puppy Dog Class
1st Lionking Alive And Kicking


Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Giroflee Baba Au Rhum

Best Of Opposite Sex
Sunrize Poms Bright As The Sun

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Firesprite Moonlight Music

Best Puppy In Breed
Firesprite Moonlight Music

Select Dog
GCh Giroflee Stan Laurel


Winners Dog: (1-2-2-0)
Firesprite Moonlight Music

Senior Puppy Dog Class
1st Firesprite Moonlight Music

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kameo Little Heart Enzo At Valmy

Best Puppy In Breed
Kameo Little Heart Enzo At Valmy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kameo Little Heart Enzo At Valmy

Junior Puppy Dog Class
1st Kameo Little Heart Enzo At Valmy


Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Goloka Monsieur Saphir Yoda

Best Of Opposite Sex
Madame Emma Saphir

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Goloka Monsieur Saphir Yoda

Best Puppy In Breed
Madame Emma Saphir


Winners Dog: (1-1-0-0)
Goloka Monsieur Saphir Yoda

12-18 Month Dog Class
1st Goloka Monsieur Saphir Yoda


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Madame Emma Saphir

Junior Puppy Bitch Class
1st Madame Emma Saphir

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Mister Muffin Sharbest

Best Of Opposite Sex
Depasquiet Jungle Queen

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Mister Muffin Sharbest


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Depasquiet Jungle Queen

Reserve Winners Bitch
Depasquiet Always On My Mind

12-18 Month Bitch Class
1st Depasquiet Always On My Mind

Open Bitch Class
1st Depasquiet Jungle Queen





Group 6 - Grant Townsend Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Jolibully Delenclos Walter
  Bulldog   25
Group 2nd   
GChB Satika N Sunojo's Something Special
  Shiba Inu   19
Group 3rd   
GChS Masino's One Hot Cookie
  French Bulldog   16
Group 4th   
Ch Theory Season's Diamond
  Poodle (Standard)   11
BPIG   
Ch Theory Season's Diamond
  Poodle (Standard)   N/A
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 5 pts (1-1-2-2)
GChS Jolibully Delenclos Walter

Best Of Opposite Sex
GChB Lady Brianna Of Windemere

Best Of Winners: (1-1-2-2)
Bbad's Jolly Good Time

Select Dog
GCh Sir Georgio Of Windermere

Select Bitch
Ch Jolibully Watch Me Rock The Roll


Winners Dog: (1-1-2-2)
Bbad's Jolly Good Time

Open Dog Class
1st Bbad's Jolly Good Time


Winners Bitch: (1-1-2-2)
Bbad's All Naturelle

Open Bitch Class
1st Bbad's All Naturelle

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Cinderella Of Three Rivers

Best Puppy In Breed
Princess Raya Of Three Rivers



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Cinderella Of Three Rivers

Reserve Winners Bitch
Princess Raya Of Three Rivers

Junior Puppy Bitch Class
1st Princess Raya Of Three Rivers

Open Bitch Class
1st Cinderella Of Three Rivers

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GChS Masino's One Hot Cookie

Best Of Opposite Sex
Masino's Petite Demone!

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Masino's Romance Inattendue

Best Puppy In Breed
Masino's Romance Inattendue


Winners Dog: (2-2-1-0)
Masino's Romance Inattendue

Reserve Winners Dog
Masino's Dirt Devil

Junior Puppy Dog Class
1st Masino's Romance Inattendue
2nd Masino's Dirt Devil


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Masino's Petite Demone!

Reserve Winners Bitch
Konigliche Eltorro Meant To Be Mine

Junior Puppy Bitch Class
1st Masino's Petite Demone!

Senior Puppy Bitch Class
1st Konigliche Eltorro Meant To Be Mine

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Ch Taiga Sakuro Go Naoko No Senshi Yuugensou

Best Puppy In Breed
Chi'ikigai Go Yuugensou

Select Bitch
GChB Okami Go Kitanoarashi



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Chi'ikigai Go Yuugensou

Junior Puppy Bitch Class
1st Chi'ikigai Go Yuugensou

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Belmisa Moka The Happy Gentleman

Best Puppy In Breed
Belmisa Moka The Happy Gentleman


Winners Dog: (2-0-0-0)
Belmisa Moka The Happy Gentleman

Reserve Winners Dog
Goldbourne's Golden Phoenix

Senior Puppy Dog Class
1st Belmisa Moka The Happy Gentleman

Open Dog Class
1st Goldbourne's Golden Phoenix


Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Zoelle Shining Light With Elegance

Best Of Opposite Sex
Boucledamour Jasmine Symbol Of Love

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Zoelle Shining Light With Elegance

Best Puppy In Breed
Zoelle Shining Light With Elegance


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Zoelle Shining Light With Elegance

Reserve Winners Bitch
Boucledamour Good Company With Opus

Junior Puppy Bitch Class
1st Zoelle Shining Light With Elegance

12-18 Month Bitch Class
1st Boucledamour Good Company With Opus

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Theory Season's Diamond

Best Puppy In Breed
Theory Season's Diamond



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Theory Season's Diamond

Reserve Winners Bitch
Valmy's Something To Believe In

Junior Puppy Bitch Class
1st Valmy's Something To Believe In

Senior Puppy Bitch Class
1st Theory Season's Diamond

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChG Satika N Sunojo's Something Special

Best Of Opposite Sex
Urajiro's Rafiki

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Lesand's Goddess Of Thunder

Best Puppy In Breed
Lesand's Goddess Of Thunder


Winners Dog: (1-1-0-1)
Urajiro's Rafiki

Junior Puppy Dog Class
1st Urajiro's Rafiki


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Lesand's Goddess Of Thunder

Senior Puppy Bitch Class
1st Lesand's Goddess Of Thunder



Group 7 - Grant Townsend Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Legend's John Wesley Hardin
  Bouvier des Flandres   42
Group 2nd   
GChB Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy
  Miniature American Shepherd   40
Group 3rd   
Ch Defacto Black Diamond Ruby
  Beauceron   36
Group 4th   
Ch Melodaly Gamer
  Shetland Sheepdog   34
BPIG    Chenard Mademoiselle Lotus   Old English Sheepdog   N/A
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 8 pts (0-5-1-3)
Ch Northside Enough Is Enough

Best Of Opposite Sex
Ch Please No Bullying

Best Puppy In Breed
Lagenevoise First Tee Off

Select Bitch
GCh Please Loud N Clear



Winners Bitch: (0-5-1-3)
Oxalis La Bonita Rosita

Reserve Winners Bitch
Lagenevoise First Tee Off

Junior Puppy Bitch Class
1st Lagenevoise Symbols Of Eternity

Senior Puppy Bitch Class
1st Lagenevoise Miss Hawaiian Tropic

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lagenevoise First Tee Off

Open Bitch Class
1st Oxalis La Bonita Rosita
2nd Alyjess Gerly Dulce

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Defacto Black Diamond Ruby



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Defacto Purple Cristal Nova

12-18 Month Bitch Class
1st Defacto Purple Cristal Nova

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
Conann d'Aquivelt

Best Of Opposite Sex
GCh Gamora Astra Meum

Select Dog
GCh Hidalgo Shogun l'Astre de Feu


Winners Dog: (2-0-1-1)
Conann d'Aquivelt

Reserve Winners Dog
Hidalgo Ivarr The Boneless

12-18 Month Dog Class
1st Conann d'Aquivelt

Open Dog Class
1st Hidalgo Ivarr The Boneless


Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
GChB Instinct's Raising The Bar

Select Bitch
Ch ShowTime Onyx Strong&Confident



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Bordernova Perfect Harley Quinnzel

Reserve Winners Bitch
Kenoma's Oupsss Why Not

Open Bitch Class
1st Bordernova Perfect Harley Quinnzel

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Legend's John Wesley Hardin

Best Of Opposite Sex
Boyero You Bloom Me Away

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Legend's John Wesley Hardin

Best Puppy In Breed
Boyero You Bloom Me Away


Winners Dog: (1-1-0-0)
Legend's John Wesley Hardin

Open Dog Class
1st Legend's John Wesley Hardin


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Boyero You Bloom Me Away

Senior Puppy Bitch Class
1st Boyero You Bloom Me Away

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Warning Troy Will Fall Du Montolympe

Best Of Opposite Sex
Ch Shooting Star Wishes Du MontOlympe

Best Puppy In Breed
Ch Warning Troy Will Fall Du Montolympe



Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChG Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy

Best Of Opposite Sex
Ch Alta Gerly Dream Of Cooper

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Peaceful Acres Sparked A Sherwood Thief

Best Puppy In Breed
Peaceful Acres Sparked A Sherwood Thief


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Loyaltypaw's Ocean Queen's Revenge

Junior Puppy Bitch Class
1st Loyaltypaw's Ocean Queen's Revenge

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Chenard Mademoiselle Lotus

Best Puppy In Breed
Chenard Mademoiselle Lotus



Winners Bitch: (0-0-1-0)
Chenard Mademoiselle Lotus

Junior Puppy Bitch Class
1st Chenard Mademoiselle Lotus

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
Ch Melodaly Gamer

Best Of Opposite Sex
Ch Laureate Velvetfog Vienna

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Sweetedel Never Enough

Best Puppy In Breed
Sweetedel Never Enough


Winners Dog: (2-2-1-1)
Cathance Magikdream Expression

Reserve Winners Dog
Sweetedel Watson

Senior Puppy Dog Class
1st Cathance Magikdream Expression

Open Dog Class
1st Sweetedel Watson


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Sweetedel Never Enough

Reserve Winners Bitch
Orcades Sorcha Perpetuel Presence Of Light

Junior Puppy Bitch Class
1st Orcades Sorcha Perpetuel Presence Of Light

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sweetedel Never Enough

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 8 pts (1-3-1-4)
GChB Spock La Mignonne Fille En Feu

Best Of Opposite Sex
Ch Echo De Kartenhaus

Best Of Winners: (1-3-1-4)
Cadwyn Rhythm Of The Knight

Best Puppy In Breed
GCh Joska Kreme De Menthe

Select Bitch
Ch Dusousbois Princesse Leia


Winners Dog: (1-3-1-4)
Cadwyn Rhythm Of The Knight

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Cadwyn Rhythm Of The Knight


Winners Bitch: (1-3-1-4)
Cadwyn Lively Foxtrot

Reserve Winners Bitch
Dusousbois Mon Cocktail De Lete

Senior Puppy Bitch Class
1st Dusousbois Mon Cocktail De Lete

12-18 Month Bitch Class
1st Cadwyn Lively Foxtrot
2nd Cadwyn Jingle All The Way

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By