Societe Canine de Thetford
Saturday, May 27, 2023 - Show-2



Related Results

Conformation

Saturday, May 27 (Show-1)
Saturday, May 27 (Show-2)
Sunday, May 28 (Show-3)
Sunday, May 28 (Show-4)

Obedience

Saturday, May 27 (Obedience Trial-1)
Saturday, May 27 (Obedience Trial-2)
Sunday, May 28 (Obedience Trial-3)
Sunday, May 28 (Obedience Trial-4)

Rally Obedience

Saturday, May 27 (Rally Trial-1)
Saturday, May 27 (Rally Trial-2)
Sunday, May 28 (Rally Trial-3)
Sunday, May 28 (Rally Trial-4)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Grant Townsend
Bedlington Terrier  
Jewelbox Amethyste
Points: 181 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Grant Townsend
Bulldog  
GChB Jolibully Delenclos Walter
Points: 170
Best Puppy In Show
Judge: Grant Townsend
Pekingese   Lionking Alive And Kicking








Group 1 - Grant Townsend Top Dog
Points
Group 1st   
Ch De La Framboisiere Shelby Mustang
  Retriever (Golden)   32
Group 2nd   
GCh Whisperfield Absolut N Perrier
  Pointer (German Short-Haired)   23
Group 3rd   
Plaisance Comte Olivier De Confettis
  Setter (English)   22
Group 4th   
Ch Hufy's He's The One
  Spaniel (English Cocker)   21
BPIG    Tuffntendr Spirit Of The White Hunter Nanook   Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   N/A
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Whisperfield Absolut N Perrier



Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Tuffntendr Spirit Of The White Hunter Nanook

Best Of Opposite Sex
GCh Tuffntendr A Sketch Of A Little River

Best Puppy In Breed
Ch Tuffntendr Spirit Of The White Hunter Nanook



Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Plaisance Comte Olivier De Confettis


Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Avon Farm New Sweetness At Vermelho


Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
GChB Joie Du Cocker Desiree De Ma Vie

Best Puppy In Breed
Gilni's Magie Du Temps

Select Bitch
Ch Gilni's Eva Killutat



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Gilni's Magie Du Temps

Reserve Winners Bitch
Gilni's Melodie Du Bonheur

Canadian Bred Bitch Class
1st Gilni's Magie Du Temps
2nd Gilni's Melodie Du Bonheur

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Newday Take The Opportunity



Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 3 pts (0-1-1-2)
Ch Hufy's He's The One

Best Of Opposite Sex
GCh Silvershadow Catching Some Rays

Best Puppy In Breed
GCh Silvershadow Catching Some Rays

Select Bitch
Ch Giroflee Vive Attraction



Winners Bitch: (0-1-1-2)
Lily Poter

Senior Puppy Bitch Class
1st Lily Poter

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Elle du Nordet



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Elle du Nordet

Open Bitch Class
1st Elle du Nordet

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Cazaway Enchantress Of Woods







Group 2 - Grant Townsend Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas
  Afghan Hound   5
Group 2nd   
GCh Feinouk Storm Rider
  Saluki   4
Group 3rd   
GChEx Trumphill's Taking The High Road
  Rhodesian Ridgeback   2
Group 4th   
Distingue Just A Little Spicy Chili
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   1
BPIG No Entry
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Deloubelle Viva Las Vegas At First Klas



Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Distingue Just A Little Spicy Chili



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Distingue Just A Little Spicy Chili

12-18 Month Bitch Class
1st Distingue Just A Little Spicy Chili

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Trumphill's Taking The High Road



Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Feinouk Storm Rider

Select Dog
GCh Fresco Aliuzija



Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Joska Forgetmenot Take A Chance On Me







Group 3 - Sylvia Barkey Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Ruling Waves At Tonomi Z Snieznej Doliny
  Alaskan Malamute   29
Group 2nd   
Serdess Merlin With First Klas
  Akita   28
Group 3rd   
GChB Chucky Little Bambi
  Boxer   25
Group 4th    Aspen Leaf's Sako Selectiondor   Schnauzer (Giant)   22
BPIG   
Serdess Merlin With First Klas
  Akita   N/A
Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Ruling Waves At Tonomi Z Snieznej Doliny



Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Du Kalinour Jackson

Best Of Opposite Sex
Belnois Brewed Just Right

Best Puppy In Breed
Du Kalinour Fall Of The Wall At Dudswelriver



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Belnois Brewed Just Right

Reserve Winners Bitch
Du Kalinour Fall Of The Wall At Dudswelriver

Senior Puppy Bitch Class
1st Du Kalinour Fall Of The Wall At Dudswelriver

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Belnois Brewed Just Right

Open Bitch Class
1st Belnois The One That I Want

Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GChB Chucky Little Bambi

Best Of Opposite Sex
GCh Haltonhill's Storm Warning


Winners Dog: (1-0-1-1)
Haltonhill's Show Me The Money

12-18 Month Dog Class
1st Haltonhill's Show Me The Money


Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Deversailles Ray Of Light At Bullmax


Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Morningstar The Mystic Raven

Best Of Opposite Sex
Ch Cybo Yvhann Marchello



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Morningstar The Mystic Raven

Reserve Winners Bitch
Cedarbarks Dancing Mase

12-18 Month Bitch Class
1st Morningstar The Mystic Raven

Canadian Bred Bitch Class
1st Cedarbarks Dancing Mase

Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Cilka's Milkway

Best Of Opposite Sex
CrownDane Gucci

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Cilka's Milkway

Best Puppy In Breed
CrownDane Gucci


Winners Dog: (2-3-0-0)
CrownDane Gucci

Reserve Winners Dog
CrownDane Stronger With You Armani

Senior Puppy Dog Class
2nd CrownDane Stronger With You Armani


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Cilka's Milkway

Reserve Winners Bitch
CrownDane Amethyste

Senior Puppy Bitch Class
1st CrownDane Amethyste

Canadian Bred Bitch Class
1st Cilka's Milkway

Open Bitch Class
1st Chanoz N Ransom Luxury Design

Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Rafale Fiona Princesse Petite Godzilla



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Snowlegend Glamorous Skyhlee

Reserve Winners Bitch
Snowlegend Josephine Is A Beauty

12-18 Month Bitch Class
1st Snowlegend Josephine Is A Beauty

Open Bitch Class
1st Snowlegend Glamorous Skyhlee

Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Aspen Leaf's Sako Selectiondor


Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Raise To The Sound Wolves Dream Of Ice

Best Of Opposite Sex
Loukko's Love Valentine

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Raise To The Sound Wolves Dream Of Ice

Best Puppy In Breed
Loukko's Love Valentine


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Loukko's Love Valentine

Reserve Winners Bitch
Nanook's Footprints Lead To Kannook

Junior Puppy Bitch Class
1st Loukko's Love Valentine

12-18 Month Bitch Class
1st Nanook's Footprints Lead To Kannook
2nd Condesa Flandopromise





Group 4 - Grant Townsend Top Dog
Points
Group 1st   
Jewelbox Amethyste
  Bedlington Terrier   9
Group 2nd   
Ch Boreal Rickard's Red
  Soft-Coated Wheaten Terrier   8
Group 3rd   
Maiha Yas Queen
  Schnauzer (Miniature)   7
Group 4th   
Ch Fairstone Margeline Maverick
  Airedale Terrier   4
BPIG   
Ch Boreal Rickard's Red
  Soft-Coated Wheaten Terrier   N/A
Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Fairstone Margeline Maverick


Winners Dog: (1-0-0-0)
Fairstone Margeline Maverick

12-18 Month Dog Class
1st Fairstone Margeline Maverick


Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Jewelbox Amethyste



Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Underhill The Joker And The Queen

Best Of Opposite Sex
GCh Thistlebitt Valkyrie


Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Orejacs Shalimar Tazz

Best Of Opposite Sex
Caudlewood Trixie Leblanc

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Orejacs Shalimar Tazz

Best Puppy In Breed
Orejacs Shalimar Tazz


Winners Dog: (1-1-0-0)
Orejacs Shalimar Tazz

Senior Puppy Dog Class
1st Orejacs Shalimar Tazz


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Caudlewood Trixie Leblanc

12-18 Month Bitch Class
1st Caudlewood Trixie Leblanc

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Maiha Yas Queen

Best Of Opposite Sex
Debessiere Knight Of My Heart Of Deloka

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Maiha Yas Queen

Best Puppy In Breed
Maiha Yas Queen


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Maiha Yas Queen

Reserve Winners Bitch
Deloka's Shania You've Got A Way

Junior Puppy Bitch Class
1st Maiha Yas Queen

12-18 Month Bitch Class
1st Deloka's Shania You've Got A Way

Judge: Grant Townsend

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Boreal Rickard's Red

Best Puppy In Breed
Boreal Rickard's Red


Winners Dog: (1-0-0-0)
Boreal Rickard's Red

Senior Puppy Dog Class
1st Boreal Rickard's Red






Group 5 - Sylvia Barkey Top Dog
Points
Group 1st    Lionking Alive And Kicking   Pekingese   32
Group 2nd    Leighway's La Gioconda At Amyla   Havanese   31
Group 3rd    Sunrize Poms Bright As The Sun   Pomeranian   27
Group 4th   Ch Shelby Toxic Romance   Chihuahua (Short Coat)   22
BPIG    Lionking Alive And Kicking   Pekingese   N/A



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Pure Passion Diyana Princess Of Hope @ Babylove

Reserve Winners Bitch
Amy Du Lac

Junior Puppy Bitch Class
1st Amy Du Lac

Senior Puppy Bitch Class
1st Pure Passion Diyana Princess Of Hope @ Babylove
2nd Eternette Nanette Tatie's Love

Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GCh Merania George Harrison

Best Of Opposite Sex
Havadream Courage Of Our Hearts

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Fields Edge Something To Talk About

Best Puppy In Breed
Merania Mariah Carey


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Havadream Courage Of Our Hearts

Reserve Winners Bitch
Merania Mariah Carey

Senior Puppy Bitch Class
1st Merania Mariah Carey

Open Bitch Class
1st Havadream Courage Of Our Hearts
2nd Havadream Simply Irresistible

Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Shelby Toxic Romance



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Shelby Toxic Romance

Open Bitch Class
1st Shelby Toxic Romance

Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 3 pts (0-2-0-2)
Leighway's La Gioconda At Amyla

Best Puppy In Breed
Leighway's La Gioconda At Amyla

Select Bitch
GCh That's One Sexy Redhead Eh



Winners Bitch: (0-2-0-2)
Leighway's La Gioconda At Amyla

Reserve Winners Bitch
That's Amyla's Castle On A Cloud

Senior Puppy Bitch Class
1st Leighway's La Gioconda At Amyla

Canadian Bred Bitch Class
1st That's Amyla's Castle On A Cloud

Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 7 pts (2-4-1-1)
GChB Grandepatte VIP SpecialEdition

Best Of Opposite Sex
GCh Happyhounds Hocus Pocus

Best Of Winners: (2-4-1-1)
Grandepatte Vanilla Ice

Best Puppy In Breed
Grandepatte Vanilla Ice


Winners Dog: (2-4-1-1)
Grandepatte Vanilla Ice

Reserve Winners Dog
Belina's Oscar Nomination

Junior Puppy Dog Class
1st Grandepatte Vanilla Ice

Senior Puppy Dog Class
1st Belina's Oscar Nomination


Winners Bitch: (2-4-1-1)
Triskell June 2e

Reserve Winners Bitch
Belina Mila De Lizie

Junior Puppy Bitch Class
1st Triskell June 2e
2nd Happyhounds Xena Warrior Princess

Senior Puppy Bitch Class
1st Belina Mila De Lizie

12-18 Month Bitch Class
1st Toscane Thalie Hop La Vie

Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Lionking Alive And Kicking

Best Puppy In Breed
Lionking Alive And Kicking


Winners Dog: (1-0-0-0)
Lionking Alive And Kicking

Junior Puppy Dog Class
1st Lionking Alive And Kicking


Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
Sunrize Poms Bright As The Sun

Best Of Opposite Sex
GCh Giroflee Stan Laurel

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Sunrize Poms Bright As The Sun

Best Puppy In Breed
Sunrize Poms Bright As The Sun

Select Dog
GCh Giroflee Baba Au Rhum


Winners Dog: (1-2-2-0)
Firesprite Moonlight Music

Senior Puppy Dog Class
1st Firesprite Moonlight Music

Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kameo Little Heart Enzo At Valmy

Best Puppy In Breed
Kameo Little Heart Enzo At Valmy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kameo Little Heart Enzo At Valmy

Junior Puppy Dog Class
1st Kameo Little Heart Enzo At Valmy





Winners Dog: (1-1-0-0)
Goloka Monsieur Saphir Yoda

12-18 Month Dog Class
1st Goloka Monsieur Saphir Yoda


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Madame Emma Saphir

Junior Puppy Bitch Class
1st Madame Emma Saphir

Judge: Sylvia Barkey

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Depasquiet Jungle Queen

Best Of Opposite Sex
Shelby Don Pablo Escobar

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Depasquiet Jungle Queen


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Depasquiet Jungle Queen

Reserve Winners Bitch
Depasquiet Always On My Mind

12-18 Month Bitch Class
1st Depasquiet Always On My Mind

Open Bitch Class
1st Depasquiet Jungle Queen





Group 6 - Donna Conod Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Jolibully Delenclos Walter
  Bulldog   22
Group 2nd   
GChB Satika N Sunojo's Something Special
  Shiba Inu   16
Group 3rd   
GChS Masino's One Hot Cookie
  French Bulldog   13
Group 4th    Valmy's Something To Believe In   Poodle (Standard)   8
BPIG    Valmy's Something To Believe In   Poodle (Standard)   N/A
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GChS Jolibully Delenclos Walter

Best Of Opposite Sex
GChB Lady Brianna Of Windemere

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Jolibully Watch Me Rock The Roll

Select Dog
GCh Sir Georgio Of Windermere


Winners Dog: (1-2-2-1)
Bbad's Jolly Good Time

Open Dog Class
1st Bbad's Jolly Good Time


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Jolibully Watch Me Rock The Roll

Reserve Winners Bitch
Bbad's All Naturelle

12-18 Month Bitch Class
1st Jolibully Watch Me Rock The Roll

Open Bitch Class
1st Bbad's All Naturelle

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Cinderella Of Three Rivers

Best Puppy In Breed
Princess Raya Of Three Rivers



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Cinderella Of Three Rivers

Reserve Winners Bitch
Princess Raya Of Three Rivers

Junior Puppy Bitch Class
1st Princess Raya Of Three Rivers

Open Bitch Class
1st Cinderella Of Three Rivers

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GChS Masino's One Hot Cookie

Best Of Opposite Sex
Masino's Petite Demone!

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Masino's Romance Inattendue

Best Puppy In Breed
Masino's Romance Inattendue


Winners Dog: (2-2-1-0)
Masino's Romance Inattendue

Reserve Winners Dog
Masino's Dirt Devil

Junior Puppy Dog Class
1st Masino's Romance Inattendue
2nd Masino's Dirt Devil


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Masino's Petite Demone!

Reserve Winners Bitch
Konigliche Eltorro Meant To Be Mine

Junior Puppy Bitch Class
1st Masino's Petite Demone!

Senior Puppy Bitch Class
1st Konigliche Eltorro Meant To Be Mine

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Okami Go Kitanoarashi



Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Belmisa Moka The Happy Gentleman

Best Puppy In Breed
Belmisa Moka The Happy Gentleman


Winners Dog: (2-0-0-0)
Belmisa Moka The Happy Gentleman

Reserve Winners Dog
Goldbourne's Golden Phoenix

Senior Puppy Dog Class
1st Belmisa Moka The Happy Gentleman

Open Dog Class
1st Goldbourne's Golden Phoenix


Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Zoelle Shining Light With Elegance

Best Of Opposite Sex
Boucledamour Jasmine Symbol Of Love

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Zoelle Shining Light With Elegance

Best Puppy In Breed
Zoelle Shining Light With Elegance


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Zoelle Shining Light With Elegance

Junior Puppy Bitch Class
1st Zoelle Shining Light With Elegance

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Valmy's Something To Believe In

Best Puppy In Breed
Valmy's Something To Believe In



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Valmy's Something To Believe In

Reserve Winners Bitch
Theory Season's Diamond

Junior Puppy Bitch Class
1st Valmy's Something To Believe In

Senior Puppy Bitch Class
1st Theory Season's Diamond

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChG Satika N Sunojo's Something Special

Best Of Opposite Sex
Urajiro's Rafiki

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Urajiro's Rafiki

Best Puppy In Breed
Urajiro's Rafiki


Winners Dog: (1-1-0-1)
Urajiro's Rafiki

Junior Puppy Dog Class
1st Urajiro's Rafiki


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Lesand's Goddess Of Thunder

Senior Puppy Bitch Class
1st Lesand's Goddess Of Thunder



Group 7 - Donna Conod Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy
  Miniature American Shepherd   46
Group 2nd   
Joska Kreme De Menthe
  Welsh Corgi (Pembroke)   42
Group 3rd    Lacomtesse Sam Winchester   German Shepherd Dog   34
Group 4th   
Ch Legend's John Wesley Hardin
  Bouvier des Flandres   32
BPIG   
Joska Kreme De Menthe
  Welsh Corgi (Pembroke)   N/A
Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 9 pts (0-6-1-3)
GCh Please Loud N Clear

Best Of Opposite Sex
Ch Please No Bullying

Best Puppy In Breed
Lagenevoise First Tee Off

Select Bitch
Ch Northside Enough Is Enough



Winners Bitch: (0-6-1-3)
Lagenevoise First Tee Off

Reserve Winners Bitch
Lagenevoise Miss Hawaiian Tropic

Junior Puppy Bitch Class
1st Lagenevoise Symbols Of Eternity
2nd Applestream's Sing Sing With A Swing

Senior Puppy Bitch Class
1st Lagenevoise Miss Hawaiian Tropic

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Lagenevoise First Tee Off

Open Bitch Class
1st Alyjess Gerly Dulce
2nd Oxalis La Bonita Rosita

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
GCh Defacto Black Diamond Ruby

Best Of Opposite Sex
Nota Bene Argente Du Mont Des Croisettes

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Defacto Purple Cristal Nova


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Defacto Purple Cristal Nova

12-18 Month Bitch Class
1st Defacto Purple Cristal Nova

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 3 pts (2-0-1-1)
GCh Gamora Astra Meum

Best Of Opposite Sex
Ch Hidalgo Shogun l'Astre de Feu


Winners Dog: (2-0-1-1)
Conann d'Aquivelt

Reserve Winners Dog
Hidalgo Ivarr The Boneless

12-18 Month Dog Class
1st Conann d'Aquivelt

Open Dog Class
1st Hidalgo Ivarr The Boneless


Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
ShowTime Onyx Strong&Confident

Select Bitch
GChB Instinct's Raising The Bar



Winners Bitch: (0-2-0-1)
ShowTime Onyx Strong&Confident

Reserve Winners Bitch
Kenoma's Oupsss Why Not

Open Bitch Class
1st ShowTime Onyx Strong&Confident

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Legend's John Wesley Hardin

Best Of Opposite Sex
Boyero You Bloom Me Away

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Legend's John Wesley Hardin

Best Puppy In Breed
Boyero You Bloom Me Away


Winners Dog: (1-1-0-0)
Legend's John Wesley Hardin

Open Dog Class
1st Legend's John Wesley Hardin


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Boyero You Bloom Me Away

Senior Puppy Bitch Class
1st Boyero You Bloom Me Away

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 3 pts (0-1-2-1)
Ch Warning Troy Will Fall Du Montolympe

Best Of Opposite Sex
Ch Shooting Star Wishes Du MontOlympe

Best Puppy In Breed
Ch Warning Troy Will Fall Du Montolympe

Select Dog
Shadow Du Montolympe



Winners Bitch: (0-1-2-1)
Dejade Evoli

Open Bitch Class
1st Dejade Evoli

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Lacomtesse Sam Winchester

Best Of Opposite Sex
De Berthy Ziva d'Agathe Delfis

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Lacomtesse Sam Winchester

Best Puppy In Breed
De Berthy Ziva d'Agathe Delfis


Winners Dog: (1-1-0-0)
Lacomtesse Sam Winchester

Open Dog Class
1st Lacomtesse Sam Winchester


Winners Bitch: (1-1-0-0)
De Berthy Ziva d'Agathe Delfis

Senior Puppy Bitch Class
1st De Berthy Ziva d'Agathe Delfis

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChG Picasso's Hocus Pocus Is My Daddy

Best Of Opposite Sex
Ch Alta Gerly Dream Of Cooper

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Loyaltypaw's Ocean Queen's Revenge

Best Puppy In Breed
Loyaltypaw's Ocean Queen's Revenge


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Loyaltypaw's Ocean Queen's Revenge

Junior Puppy Bitch Class
1st Loyaltypaw's Ocean Queen's Revenge

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chenard Mademoiselle Lotus

Best Puppy In Breed
Chenard Mademoiselle Lotus



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chenard Mademoiselle Lotus

Junior Puppy Bitch Class
1st Chenard Mademoiselle Lotus

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 4 pts (2-2-0-1)
Ch Laureate Velvetfog Vienna

Best Of Opposite Sex
Cathance Magikdream Expression

Best Of Winners: (2-2-0-1)
Cathance Magikdream Expression

Best Puppy In Breed
Cathance Magikdream Expression


Winners Dog: (2-2-0-1)
Cathance Magikdream Expression

Reserve Winners Dog
Sweetedel Watson

Senior Puppy Dog Class
1st Cathance Magikdream Expression

Open Dog Class
1st Sweetedel Watson


Winners Bitch: (2-2-0-1)
Sweetedel Never Enough

Reserve Winners Bitch
Orcades Sorcha Perpetuel Presence Of Light

Junior Puppy Bitch Class
1st Orcades Sorcha Perpetuel Presence Of Light

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sweetedel Never Enough

Judge: Donna Conod

Best Of Breed: 7 pts (1-3-1-3)
Joska Kreme De Menthe

Best Of Opposite Sex
Cadwyn Rhythm Of The Knight

Best Of Winners: (1-3-1-3)
Joska Kreme De Menthe

Best Puppy In Breed
Joska Kreme De Menthe

Select Bitch
GChB Spock La Mignonne Fille En Feu


Winners Dog: (1-3-1-3)
Cadwyn Rhythm Of The Knight

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Cadwyn Rhythm Of The Knight


Winners Bitch: (1-3-1-3)
Joska Kreme De Menthe

Reserve Winners Bitch
Cadwyn Lively Foxtrot

Senior Puppy Bitch Class
1st Joska Kreme De Menthe

12-18 Month Bitch Class
1st Cadwyn Lively Foxtrot
2nd Cadwyn Jingle All The Way

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By