Portage Kennel Club
Sunday, July 2, 2023 - Show-4



Related Results


Results courtesy of:


-- Diane Fast --
GChB Winsmith The Edge At SpecialD NS CA
"Evan"
Breeders/Owners: Diane Fast, Rob Lindey, Harriett Lee
Owner/Handler: Diane Fast, Special "D" Dalmatians


Best In Show
Judge: Lynne Harwood
Havanese  
GChEx Oeste's Askin For Kisses
Points: 205 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Lynne Harwood
Old English Sheepdog  
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger
Points: 189
Best Puppy In Show
Judge: Lynne Harwood
Doberman Pinscher  
Ch Stedfast High End Proof








Group 1 - Lynne Harwood Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sevenoaks Ultimate Weapon
  Setter (English)   41
Group 2nd   
GChG Rolyart's Sound Of Thunder
  Spaniel (Welsh Springer)   32
Group 3rd   
Ch Goldpaw's Baelfire Making Magic At Bearzden
  Retriever (Golden)   31
Group 4th   
GCh Play Mor Open Secrets At Keswick
  Retriever (Labrador)   25
BPIG   
Ch Sunsetter's Seven Deadly Zins
  Setter (English)   N/A
Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 5 pts (1-2-1-2)
GCh Goldpaw's Baelfire Making Magic At Bearzden

Best Of Opposite Sex
Ch Carolot's Set My Soul On Fire

Best Of Winners: (1-2-1-2)
Carolot's Howl-oween Moonlight

Best Puppy In Breed
Verdoro's Great Gatsby

Select Bitch
GCh Carolot's Energizer Bunny


Winners Dog: (1-2-1-2)
Verdoro's Great Gatsby

Junior Puppy Dog Class
1st Verdoro's Great Gatsby

Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 5 pts (0-3-1-2)
GChB Play Mor Open Secrets At Keswick

Best Of Opposite Sex
GChS Mayhemfarms Cowgirls Don't Cry

Best Puppy In Breed
Fireline Living The Dream

Select Bitch
Ch Fireline Southern Charm



Winners Bitch: (0-3-1-2)
Fireline Living The Dream

Reserve Winners Bitch
Fireline Black Legend

Junior Puppy Bitch Class
1st Tybo's End Of An Era

Senior Puppy Bitch Class
1st Fireline Living The Dream

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Fireline Black Legend

Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Roaneden's Windtrieve Sunset Echos



Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 8 pts (1-2-2-4)
GChB Sevenoaks Ultimate Weapon

Best Of Opposite Sex
Ch Briarstone Excelyn Born to Reign

Best Of Winners: (1-2-2-4)
Kei-Rin's King Of The North

Best Puppy In Breed
GCh Sunsetter's Seven Deadly Zins

Select Dog
GCh Sunsetter's Seven Deadly Zins

Select Bitch
Ch Sevenoaks Sun Sand And Surf


Winners Dog: (1-2-2-4)
Kei-Rin's King Of The North

Open Dog Class
1st Kei-Rin's King Of The North

Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 2 pts (0-0-1-2)
GCh Moonsetter Riding The Storm To Oakisle

Best Of Opposite Sex
Ch Sassenach Evans To Betsy

Select Bitch
Ch Sassenach Evans DJ Mango Tango Pearl



Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Arnie Brave Lion

Best Of Opposite Sex
Ch Cairncross Red High Heels



Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChG Mar-K's Here We Go Again!

Best Of Opposite Sex
Leolynne's Smoke N Ashes

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Leolynne's Smoke N Ashes


Winners Dog: (1-1-1-0)
Justice N Leolynne Untouchable

12-18 Month Dog Class
1st Justice N Leolynne Untouchable


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Leolynne's Smoke N Ashes

Canadian Bred Bitch Class
1st Leolynne's Smoke N Ashes

Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 5 pts (2-1-1-2)
GChB Ranzfel Vodka Tonic

Best Of Opposite Sex
GChB Ranzfel Celtic Blue Morag

Best Of Winners: (2-1-1-2)
Golden Gait's Dance On The Horizon

Best Puppy In Breed
Golden Gait's Dance On The Horizon

Select Bitch
Ch DutchHill Devil Wears Prada


Winners Dog: (2-1-1-2)
Black Lord Tommy Lee

Reserve Winners Dog
Horizons Saturday Night Cruze

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Horizons Saturday Night Cruze

Open Dog Class
1st Black Lord Tommy Lee


Winners Bitch: (2-1-1-2)
Golden Gait's Dance On The Horizon

Senior Puppy Bitch Class
1st Golden Gait's Dance On The Horizon

Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Keypoint's Show You The World

Best Of Opposite Sex
Merry Thoughts Poppy On A Whim

Best Puppy In Breed
Merry Thoughts Poppy On A Whim



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Merry Thoughts Poppy On A Whim

Senior Puppy Bitch Class
1st Merry Thoughts Poppy On A Whim

Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Rolyart's Sound Of Thunder



Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kizmar Bacon In Th'makin


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kizmar Bacon In Th'makin

Open Dog Class
1st Kizmar Bacon In Th'makin


Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Koping Sea Ya Later

Best Puppy In Breed
Koping Sea Ya Later






Group 2 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   16
Group 2nd   
GChB Winsmith The Edge At SpecialD
  Whippet   15
Group 3rd   
Ch Sunhunde Night Goddess
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   12
Group 4th   GCh Windrock Little Town Flirt   Greyhound   11
BPIG   
Ch Sunhunde Night Goddess
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Shecaras Mayberry Melody



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Shecaras Mayberry Melody

12-18 Month Bitch Class
1st Shecaras Mayberry Melody

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Waskasoo's Second To None



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Elance Falling Fire



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sunhunde Night Goddess

Best Puppy In Breed
Ch Sunhunde Night Goddess



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Longonlovings Bikini Island



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Windrock Little Town Flirt



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Amahte's Sungura Wawindaji



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Overscaig Raia's Promise

Best Of Opposite Sex
Ponyboy Curtis of Ruterfem

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Overscaig Raia's Promise


Winners Dog: (2-1-0-0)
Ponyboy Curtis of Ruterfem

Reserve Winners Dog
Ruterfem The Philosopher Stone Sage II

12-18 Month Dog Class
1st Ruterfem The Philosopher Stone Sage II

Canadian Bred Dog Class
1st Ponyboy Curtis of Ruterfem


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Overscaig Raia's Promise

Canadian Bred Bitch Class
1st Overscaig Raia's Promise

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kibo's Slapshot



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Khamsin's Another Perfect Day



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Berkana Pride Natsumi


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GChB Winsmith The Edge At SpecialD

Best Of Opposite Sex
Ch Amherst Woods Sweet Heart






Group 3 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Dancing Star-Protocol's Time To Dance For DreamOn
  Doberman Pinscher   43
Group 2nd   
GCh Wathaman's Flirt'n With Fire
  Rottweiler   22
Group 3rd   
GCh EBD Rave Review V Valbydane
  Great Dane   21
Group 4th   
GCh Lasquite's Inspector Clouseau
  Saint Bernard   20
BPIG   
Ch Stedfast High End Proof
  Doberman Pinscher   N/A
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch TyOhni's Keikewabic IrishCream

Best Of Opposite Sex
Sanekats Tyohni Mitsu Keikewabic



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Sanekats Tyohni Mitsu Keikewabic

12-18 Month Bitch Class
1st Sanekats Tyohni Mitsu Keikewabic

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Kelbern When Stars Align

Best Of Opposite Sex
Kelbern Luka Schwyzagus

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Kelbern When Stars Align

Best Puppy In Breed
Kelbern Luka Schwyzagus


Winners Dog: (1-1-0-0)
Kelbern Luka Schwyzagus

Junior Puppy Dog Class
1st Kelbern Luka Schwyzagus


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Kelbern When Stars Align

Open Bitch Class
1st Kelbern When Stars Align

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh ZaiZoe-Kuhl These Boots Are Made For Walkin'



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Sheharla's Sweet And Spicy



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Brazen Long Strange Trip

Best Of Opposite Sex
Brazen Shine On Darkstar



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Brazen Shine On Darkstar

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Brazen Shine On Darkstar

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB EBD Rave Review V Valbydane



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Showstopper At Bearsnest From Chariboo


Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Baywood Miss Brown's Fancy

Best Of Opposite Sex
GChB Robel Gto It's Miller Time Aegean H2O

Best Puppy In Breed
Baywood Miss Brown's Fancy



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Baywood Miss Brown's Fancy

Reserve Winners Bitch
Drewsar Tashtin Cake Walk

Junior Puppy Bitch Class
1st Drewsar Tashtin Cake Walk

Senior Puppy Bitch Class
1st Baywood Miss Brown's Fancy

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Wathaman's Flirt'n With Fire



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lasquite's Inspector Clouseau



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
GCh Polarfleece's Sooo Delicious

Best Puppy In Breed
Sershan's White Willow



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Ellis Snow Dream S Belogo Berega

Reserve Winners Bitch
Sershan's White Willow

Junior Puppy Bitch Class
1st Sershan's White Willow

Open Bitch Class
1st Ellis Snow Dream S Belogo Berega
2nd Radost Zhizni Zhizel

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChB Kammicks Dance With Dragons

Best Of Opposite Sex
Unicornhill Tattle Tale

Best Puppy In Breed
Kammicks Allure Of Dragon To Keetukka



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Unicornhill Tattle Tale

Reserve Winners Bitch
Kammicks Allure Of Dragon To Keetukka

Junior Puppy Bitch Class
1st Kammicks Allure Of Dragon To Keetukka

Open Bitch Class
1st Unicornhill Tattle Tale





Group 4 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   23
Group 2nd   
GCh YellowBrickRoad Bijou O'Corimar
  Cairn Terrier   22
Group 3rd   
GCh Benchmark's Bella Amiga
  Border Terrier   21
Group 4th   
Ch Edbrios King Rollo
  Kerry Blue Terrier   15
BPIG    Shawndee Ultra Focus   Airedale Terrier   N/A
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Shawndee Sharp Focus

Best Of Opposite Sex
Shawndee Ultra Focus

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Shawndee Ultra Focus

Best Puppy In Breed
Shawndee Ultra Focus


Winners Dog: (1-2-0-1)
Shawndee Ultra Focus

Junior Puppy Dog Class
1st Shawndee Ultra Focus


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Shawndee Focus Point

Reserve Winners Bitch
Shawndee Focus On Glamoor

Junior Puppy Bitch Class
1st Shawndee Focus Point

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Shawndee Focus On Glamoor

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 5 pts (1-1-0-4)
GChB Benchmark's Bella Amiga

Best Of Opposite Sex
Castle Guard Perfect Optimism

Best Of Winners: (1-1-0-4)
Castle Guard Perfect Optimism

Select Bitch
GCh Mysidekicks N Darkars Thanks In Advance


Winners Dog: (1-1-0-4)
Castle Guard Perfect Optimism

Open Dog Class
1st Castle Guard Perfect Optimism

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Amarantine's Warriors Poet

Best Of Opposite Sex
GChB Table Top Irresistible Dance Ironwood Imaginabull

Best Puppy In Breed
Ch Amarantine's Warriors Poet



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Amarantine's Gift Of A Thistle With Paniola

Reserve Winners Bitch
Amarantine's Weaver Of Fate

Junior Puppy Bitch Class
1st Amarantine's Gift Of A Thistle With Paniola

Canadian Bred Bitch Class
1st Amarantine's Weaver Of Fate

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB YellowBrickRoad Bijou O'Corimar



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sionnach's Sage And Spice

Best Puppy In Breed
Sionnach's Sage And Spice



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sionnach's Sage And Spice

Junior Puppy Bitch Class
1st Sionnach's Sage And Spice

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Edbrios King Rollo

Best Of Opposite Sex
Ch Kenan's Song Of Fire And Ice



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Adrian Walk The Line Shawndee



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Jonaire Kataxin High Jinx



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Jonaire Kataxin High Jinx

12-18 Month Bitch Class
1st Jonaire Kataxin High Jinx

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Tenax Watch Her Soar

Best Puppy In Breed
Tenax Watch Her Soar



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Tenax Watch Her Soar

Junior Puppy Bitch Class
1st Tenax Watch Her Soar

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Cleopatra Of Forestfield

Best Puppy In Breed
Cleopatra Of Forestfield



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Cleopatra Of Forestfield

Reserve Winners Bitch
Forestfield Zoey

Junior Puppy Bitch Class
1st Cleopatra Of Forestfield
2nd Forestfield Zoey





Group 5 - Carol Graham Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Oeste's Askin For Kisses
  Havanese   15
Group 2nd   
GCh Riesa N Passionpaps Locked And Loaded
  Papillon   14
Group 3rd   
GChS Sanderlin Big Bang Theory
  Miniature Pinscher   8
Group 4th   
GChB Xoe Eleki's Harvest Moon
  Pug   7
BPIG    Riff Raff's Replica   Papillon   N/A
Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GChB Miss M's Black Barlow

Best Of Opposite Sex
Klee's Fayedra Lost In Love

Select Dog
Ch Miss M's Stars On Fire



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Klee's Fayedra Lost In Love

Open Bitch Class
1st Klee's Fayedra Lost In Love

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Rosen's Firefly Serenity

Best Puppy In Breed
GCh Olyuti's Kiss From Angel At Shantel

Select Bitch
GCh Olyuti's Kiss From Angel At Shantel



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Oeste's Askin For Kisses



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Chi's Sugoi



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Sanderlin Big Bang Theory



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
GChB Riesa N Passionpaps Locked And Loaded

Best Of Opposite Sex
Ch Riesa's Just A Little Anarchy

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Hallmark's His Royal Highness

Best Puppy In Breed
Riff Raff's Replica

Select Dog
GChS Valifyre Hidden Treasure


Winners Dog: (1-2-2-1)
Hallmark's His Royal Highness

Open Dog Class
1st Hallmark's His Royal Highness


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Riff Raff's Replica

Reserve Winners Bitch
Riesa's Marked For Mystery

Junior Puppy Bitch Class
1st Riesa's Marked For Mystery

Senior Puppy Bitch Class
1st Riff Raff's Replica

Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Custom's Devolution



Judge: Carol Graham

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Xoe Eleki's Harvest Moon







Group 6 - Lynne Harwood Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Jadesilk Hopelessly Devoted To U
  Shih Tzu   20
Group 2nd   
Ch Barbary's Reigning Knock Out Starboy
  Chow Chow   18
Group 3rd   
Ch Horizon's Queen Ann's Lace
  Keeshond   15
Group 4th   
GCh Aviator's Candle In The Wind At Esprit
  Poodle (Standard)   14
BPIG   
Ch Horizon's Queen Ann's Lace
  Keeshond   N/A
Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Overtop China Looks Like A Dream Of DHL



Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rugerlane That's One Way Of Putin It



Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Barbary's Reigning Knock Out Starboy

Best Of Opposite Sex
Moondancer's Make It Reign


Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh SpecialD Resting Witch Face



Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Eagertrieves Brazen Bedazzled

Best Puppy In Breed
GCh Eagertrieves Brazen Bedazzled


Winners Dog: (1-0-1-0)
Katzenjammers Hudson

Senior Puppy Dog Class
1st Katzenjammers Hudson


Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Horizon's Queen Ann's Lace

Best Puppy In Breed
Ch Horizon's Queen Ann's Lace



Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 5 pts (0-3-2-1)
GChB Tyramara's Season Of The Wolf

Best Of Opposite Sex
Olymbinar's Ride The Lightning

Best Puppy In Breed
Olymbinar's Ride The Lightning

Select Dog
Ch Sunniva Summer Solstice

Select Bitch
Ch Sunniva's Tia Maria At Tyramara



Winners Bitch: (0-3-2-1)
Olymbinar's Ride The Lightning

Reserve Winners Bitch
Sunniva's Sunflower Sweetness Princess B

Senior Puppy Bitch Class
1st Olymbinar's Ride The Lightning

12-18 Month Bitch Class
1st Sunniva's Working 9-5

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Sunniva's Sunflower Sweetness Princess B

Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChB Aviator's Candle In The Wind At Esprit

Best Of Opposite Sex
Ch Galavanting Over The Edge And Back

Best Puppy In Breed
Ch Galavanting Over The Edge And Back



Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
BriShiWorld Sako

Best Of Opposite Sex
BriShiWorld Katsu

Best Of Winners: (1-1-0-0)
BriShiWorld Sako

Best Puppy In Breed
BriShiWorld Sako


Winners Dog: (1-1-0-0)
BriShiWorld Katsu

Senior Puppy Dog Class
1st BriShiWorld Katsu


Winners Bitch: (1-1-0-0)
BriShiWorld Sako

Junior Puppy Bitch Class
1st BriShiWorld Sako

Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Jadesilk Hopelessly Devoted To U

Best Of Opposite Sex
Ch Jadesilk In The Firelight





Group 7 - Lynne Harwood Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger
  Old English Sheepdog   41
Group 2nd   
Ch Kinring's Simply Stunning
  Australian Shepherd   40
Group 3rd   
GCh Birdwing Seize The Battle At Amarantine
  Beauceron   30
Group 4th   
Amsburg's My Heart Will Go On At Nootka
  Welsh Corgi (Pembroke)   29
BPIG   
Ch Kinring's Simply Stunning
  Australian Shepherd   N/A
Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 9 pts (2-3-3-2)
Ch Kinring's Simply Stunning

Best Of Opposite Sex
Ch Bellbright's Keeping It Classy

Best Of Winners: (2-3-3-2)
Sheep's Kin Quiet Anticipation

Best Puppy In Breed
Ch Kinring's Simply Stunning

Select Dog
GCh Turbar's Spinal Tap

Select Bitch
Ch Bellbright's Buckle Up


Winners Dog: (2-3-3-2)
Uproar's Standing Outside The Fire

Reserve Winners Dog
Turbar's Hop To It

Canadian Bred Dog Class
1st Turbar's Hop To It

Open Dog Class
1st Uproar's Standing Outside The Fire


Winners Bitch: (2-3-3-2)
Sheep's Kin Quiet Anticipation

Reserve Winners Bitch
Bellbright's Oh Mother, It's Happening

Junior Puppy Bitch Class
1st Sheep's Kin Quiet Anticipation

12-18 Month Bitch Class
1st Bellbright's Ready Set Show

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bellbright's Oh Mother, It's Happening

Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Birdwing Seize The Battle At Amarantine



Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Black Diamond Willow



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Black Diamond Willow

Open Bitch Class
1st Black Diamond Willow

Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Tamaron 'N Prairiemist Vanilla Sky

Best Puppy In Breed
Ch Tamaron 'N Prairiemist Vanilla Sky



Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 3 pts (1-0-2-1)
Ch Sugarok Lovin Midknight To First Light

Best Of Opposite Sex
Ch Shadagrace Maverick Lambert

Best Puppy In Breed
Faerywing Shadagrace Brave To The Bone

Select Dog
Ch Shadagrace Bet Your Sweet Sass


Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger



Judge: Lynne Harwood

Best Of Breed: 9 pts (4-3-2-1)
GCh Zesta No Motive Required

Best Of Opposite Sex
Beldawn Illumination

Best Of Winners: (4-3-2-1)
Beldawn Illumination

Best Puppy In Breed
GCh Zesta No Motive Required

Select Dog
GCh Prairiemist Road To Rio De Janeiro

Select Bitch
Maxmar Whisk Girl At Prairiemist


Winners Dog: (4-3-2-1)
Crinan Executive Order

Reserve Winners Dog
Valleygems E'Time The Lightning Bolt

Junior Puppy Dog Class
1st Crinan Executive Order

Senior Puppy Dog Class
1st Valleygems E'Time The Lightning Bolt

12-18 Month Dog Class
1st Mystic Suntime Heartthrob

Open Dog Class
1st Dyniques Simply Irresistible


Winners Bitch: (4-3-2-1)
Beldawn Illumination

Reserve Winners Bitch
Zesta Your Welcome

Senior Puppy Bitch Class
1st Zesta Your Welcome

12-18 Month Bitch Class
1st Beldawn Illumination

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Amberlyn's Road To Success

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By