Battle River Canine Association
Friday, March 24, 2023



Related Results

Obedience

Friday, March 24 (Obedience Trial-1)
Saturday, March 25 (Obedience Trial-2)
Sunday, March 26 (Obedience Trial-3)

Rally Obedience

Friday, March 24 (Rally Trial-1)
Saturday, March 25 (Rally Trial-2)
Sunday, March 26 (Rally Trial-3)



Results courtesy of:


-- Terrina Maciborski --
MRBIS BPIS GCH Ghostpine's Cassiopeia's Beauty
"Nola"
Owner/Handler: Adina Black
Breeder/Owner: Terrina Maciborski
www.facebook.com/GhostPine-Staffordshire-Bull-Terriers


Best In Show
Judge: Corinne Walker
Deerhound (Scottish)  
GChS Necesse's Defendo Dominus
Points: 449 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Corinne Walker
Finnish Lapphund  
GChS Sugarok Magical Mystery Tour
Points: 411
Best Puppy In Show
Judge: Corinne Walker
Schnauzer (Giant)  
Ch Innovations Git R Done
Best Baby Puppy In Show
Judge: Corinne Walker
Australian Shepherd  
Saffire's Believe In Dreams








Group 1 - Ed Wild Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Eirene's Chase N Chicks
  Retriever (Golden)   71
Group 2nd   
Loretta Labs Persistence Of Memory
  Retriever (Labrador)   57
Group 3rd   
GChEx Realta Let It Rain At Cuchulain
  Spaniel (Irish Water)   37
Group 4th   Ch Malhaven Just Dance With Your Dog In The Rain   Pointer (German Short-Haired)   36
BPIG   
Denlyn's Pathway To The Galaxy
  Retriever (Labrador)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Red Laurel Hazy Shade Of Winter   Pointer (German Short-Haired)   0
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 3 pts (2-0-0-2)
GCh Crossiron's Catch Me If You Can

Best Of Opposite Sex
Whiskeytown Canadian Crown Royal Blu

Select Bitch
Ch Crossiron's Feelin' Groovy


Winners Dog: (2-0-0-2)
Whiskeytown Canadian Crown Royal Blu

Reserve Winners Dog
Crossiron's Blew By You

12-18 Month Dog Class
1st Whiskeytown Canadian Crown Royal Blu

Open Dog Class
1st Crossiron's Blew By You


Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nyhar's Happy Hour

Best Puppy In Breed
Nyhar's Happy Hour



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nyhar's Happy Hour

Senior Puppy Bitch Class
1st Nyhar's Happy Hour

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Malhaven Just Dance With Your Dog In The Rain

Best Of Opposite Sex
GChEx Bianca's BrazosRiver Tahoe

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Stannyfield&Legacyk Hez So Magical

Best Puppy In Breed
Stannyfield&Legacyk Hez So Magical


Winners Dog: (1-1-1-1)
Stannyfield&Legacyk Hez So Magical

Senior Puppy Dog Class
1st Stannyfield&Legacyk Hez So Magical


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Stannyfield&Legacyk Just Like Magic

Senior Puppy Bitch Class
1st Stannyfield&Legacyk Just Like Magic

4-6 Month Bitch Class
1st Red Laurel Hazy Shade Of Winter

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Muddyflats Shutter Speed



Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 13 pts (3-7-2-2)
GChG Eirene's Chase N Chicks

Best Of Opposite Sex
GChB Harmony's Bon Appetit

Best Of Winners: (3-7-2-2)
Kavon's Mission Control

Best Puppy In Breed
Auburnmist Keystone True Story

Select Dog
GCh Canzas Good Day Sunshine

Select Bitch
Ch Taffy's Twin Storm Jayda

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Tollchester's Terrific Trout

Best Of Opposite Sex
Littlebay Gordgeous At Foxvale

Best Puppy In Breed
GCh Tollchester's Terrific Trout



Winners Bitch: (1-2-1-0)
Littlebay Gordgeous At Foxvale

Reserve Winners Bitch
Saltydog's Kenna At Calibre

Canadian Bred Bitch Class
1st Littlebay Gordgeous At Foxvale

Open Bitch Class
1st Saltydog's Kenna At Calibre

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 3 pts (0-1-3-0)
GChG Mar-K's Here We Go Again!

Best Of Opposite Sex
Rehmann's Tri White Dove

Select Dog
GChB Canrick's Patriot



Winners Bitch: (0-1-3-0)
Rehmann's Tri White Dove

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rehmann's Tri White Dove

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 6 pts (2-3-0-2)
GChS Keypoint's Play On Words

Best Of Opposite Sex
Keypoint's My What A Guy That Gaston

Best Of Winners: (2-3-0-2)
Keypoint's My What A Guy That Gaston

Best Puppy In Breed
Keypoint's My What A Guy That Gaston

Select Bitch
Ch Beswin Ynot Dream With Mee


Winners Bitch: (2-3-0-2)
Keypoint's Catch Fire

Reserve Winners Bitch
Keypoint's Be The Change

Junior Puppy Bitch Class
1st Keypoint's Be The Change

Open Bitch Class
1st Keypoint's Catch Fire
2nd Merry Thoughts Baby Jane

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Realta Let It Rain At Cuchulain



Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Sarga's Frosty Jeges

Best Of Opposite Sex
Aldozovolgyi-Drotos Draga

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Sarga's Frosty Jeges

Best Puppy In Breed
Aldozovolgyi-Drotos Draga


Winners Dog: (1-1-0-0)
Sarga's Frosty Jeges

12-18 Month Dog Class
1st Sarga's Frosty Jeges


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Aldozovolgyi-Drotos Draga

Senior Puppy Bitch Class
1st Aldozovolgyi-Drotos Draga

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Target's Surrounded By Your Embrace

Best Puppy In Breed
Target's Surrounded By Your Embrace


4-6 Month Dog Class
1st Leith Gramayre Mic Drop


Winners Bitch: (0-2-0-0)
Target's Surrounded By Your Embrace

Reserve Winners Bitch
Carnmellis Yorkshire Rose

Senior Puppy Bitch Class
1st Target's Surrounded By Your Embrace

Open Bitch Class
1st Carnmellis Yorkshire Rose





Group 2 - Ted Fahlgren Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Necesse's Defendo Dominus
  Deerhound (Scottish)   37
Group 2nd   
Ch Bonsecours Lil' Sugar Rush
  Basset Hound   36
Group 3rd   
Ch Matsutake's Moments Reflection
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   35
Group 4th   
GChS Amahte's Sungura Wawindaji
  Ibizan Hound   31
BPIG    Matsutakes Poppy For Cegah   Dachshund (Standard Wire-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    O'Malley Rose Gold Of Heathview   Irish Wolfhound   0
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Nalikar's Wait For It

Best Of Opposite Sex
Azari's Black Pearl

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Nalikar's Wait For It


Winners Dog: (1-1-0-0)
Nalikar's Wait For It

Open Dog Class
1st Nalikar's Wait For It


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Azari's Black Pearl

Open Bitch Class
1st Azari's Black Pearl

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Summit Under Cover Of Dark


Winners Dog: (1-0-0-0)
Summit Under Cover Of Dark

Open Dog Class
1st Summit Under Cover Of Dark


Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bonsecours Lil' Sugar Rush



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Gwencalon Heather On The Hill

Best Of Opposite Sex
Gwencalon's Calypso


Winners Dog: (1-0-0-1)
Gwencalon's Calypso

Open Dog Class
1st Gwencalon's Calypso


Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
GChB Taugo's Rocket Queen

Best Of Opposite Sex
Elance Freedom Fighter

Select Bitch
GCh Veena Elista Stone Roses


Winners Dog: (1-0-0-2)
Elance Freedom Fighter

Canadian Bred Dog Class
1st Elance Freedom Fighter


Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 8 pts (3-3-1-2)
GCh RHK Nutty Fireball

Best Of Opposite Sex
GChB RHK Bnb Cocos Frosted Roxy

Best Of Winners: (3-3-1-2)
Braewick's Sequin Frosted Bella At BNB

Best Puppy In Breed
Braewick's Sequin Frosted Bella At BNB

Select Bitch
GCh RHK Dark Diva Zensation


Winners Dog: (3-3-1-2)
BNB Mr Doc Frosty

Reserve Winners Dog
BNB RHK Casper's Dashing Dante

Junior Puppy Dog Class
1st RHK And Telfords Seize The Day

Senior Puppy Dog Class
1st BNB Mr Doc Frosty

Open Dog Class
1st BNB RHK Casper's Dashing Dante

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Chilcotin's Olive Oyl

Best Of Opposite Sex
GCh Stonedach's Miracle Man



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GChS Matsutake's Moments Reflection

Best Of Opposite Sex
Matsutake Turns Back Time

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Matsutakes Poppy For Cegah

Best Puppy In Breed
Matsutakes Poppy For Cegah


Winners Dog: (1-2-0-1)
Matsutake Turns Back Time

Senior Puppy Dog Class
1st Matsutake Turns Back Time


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Matsutakes Poppy For Cegah

Reserve Winners Bitch
Matsutakes Trust In Time

Senior Puppy Bitch Class
1st Matsutakes Poppy For Cegah
2nd Matsutakes Trust In Time

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Necesse's Defendo Dominus



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Dreamwindz Ballad Of Songbirds And Snakes



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Amahte's Sungura Wawindaji



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Heathview Falconbridge

Best Of Opposite Sex
The Tzarina's Temptation At Tyrconnell



Winners Bitch: (0-1-1-0)
The Tzarina's Temptation At Tyrconnell

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st The Tzarina's Temptation At Tyrconnell

4-6 Month Bitch Class
1st O'Malley Rose Gold Of Heathview

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nefer-Temu Ultimate Darkness



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Nefer-Temu Ultimate Darkness

Open Bitch Class
1st Nefer-Temu Ultimate Darkness

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 7 pts (1-4-2-1)
Ch Collooney Ragnar Lophbrok

Best Of Opposite Sex
GChB Snow Hill Fire And Rain

Best Of Winners: (1-4-2-1)
Tarapaca's Leche Nevada

Best Puppy In Breed
Dreamwindz Heart Of Stone

Select Dog
GChB Hamrya's Desert Dust Devil





Group 3 - Michael Woods (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Robel Gto It's Miller Time Aegean H2O
  Portuguese Water Dog   86
Group 2nd   
GChB Vanderbilt's Let The Magic Begin
  Samoyed   78
Group 3rd   Ch Creo's Hidden Tresure   Bernese Mountain Dog   67
Group 4th   
GCh Newalba's Ben Grimm
  Bullmastiff   57
BPIG   
Ch Innovations Git R Done
  Schnauzer (Giant)   N/A
Best Baby Puppy In Group   
NitroBerner's Happy Days At Zeigen
  Bernese Mountain Dog   0
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Fudge Brownie Large Heart

Best Of Opposite Sex
GChB Empire's Original Gangster

Best Puppy In Breed
Aracari's Sicilian Cosa Nostra


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Snowybleu's King-Crow Merlot At Sanekats

Best Of Opposite Sex
Wolfwalker's Cut Like A Knife

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Snowybleu's King-Crow Merlot At Sanekats

Best Puppy In Breed
Wolfwalker's Cut Like A Knife


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Wolfwalker's Cut Like A Knife

Reserve Winners Bitch
Tonomi's Gold Dust Woman

Junior Puppy Bitch Class
1st Wolfwalker's Cut Like A Knife
2nd Tonomi's Gold Dust Woman

Open Bitch Class
1st Arcticice Firefly

4-6 Month Bitch Class
1st Tonomi's Building A Mystery

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 9 pts (2-2-3-3)
Ch Creo's Hidden Tresure

Best Of Opposite Sex
Ch Creo's All Over The World

Best Of Winners: (2-2-3-3)
NitroBerner's Golden Pioneer

Best Puppy In Breed
Creo's Indys Promise

Select Dog
GChS Aiden Sergina V.'T Rijkenspark

Select Bitch
GChB Tailspins National Treasure


Winners Dog: (2-2-3-3)
NitroBerner's Golden Pioneer

Reserve Winners Dog
Seaberns Shining Star To Tailspins

Senior Puppy Dog Class
1st Seaberns Shining Star To Tailspins

12-18 Month Dog Class
1st NitroBerner's Golden Pioneer

4-6 Month Dog Class
1st NitroBerner's Happy Days At Zeigen


Winners Bitch: (2-2-3-3)
Creo's Indys Promise

Reserve Winners Bitch
NitroBerner's Golden Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Creo's Indys Promise

12-18 Month Bitch Class
1st NitroBerner's Golden Girl

4-6 Month Bitch Class
1st Creo's Jump For Joy

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
GChS Newalba's Ben Grimm

Best Of Opposite Sex
Sheharla's RedRebel At Newalba

Best Puppy In Breed
Archangel's N Newalba's Poison Ivy


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (3-3-0-0)
Akiak's Qimmiq Nutka The II

Best Of Opposite Sex
Akiak's Qimmiq Jasmine

Best Of Winners: (3-3-0-0)
Akiak's Qimmiq Nutka The II


Winners Dog: (3-3-0-0)
Akiak's Qimmiq Nutka The II

Reserve Winners Dog
Akiak & Aracari Qimmiq French Tourtiere

12-18 Month Dog Class
1st Akiak & Aracari Qimmiq French Tourtiere

Canadian Bred Dog Class
1st Akiak Qimmiq Pakak

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Akiak's Qimmiq Nutka The II

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 6 pts (0-2-2-3)
GChS Gentry's Califragilistic

Best Of Opposite Sex
GChS Gentry's Dragon Fyre V Scion

Best Puppy In Breed
Stedfast High End Proof

Select Dog
Ch Valhalla's Knockin' Boots V Janterra

Select Bitch
Ch Sharinway's Casino Royale



Winners Bitch: (0-2-2-3)
Janterra's Flaunt It

Reserve Winners Bitch
Stedfast High End Proof

Junior Puppy Bitch Class
1st Stedfast High End Proof

Open Bitch Class
1st Janterra's Flaunt It

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 9 pts (1-5-1-3)
GChB EBD Rave Review V Valbydane

Best Of Opposite Sex
GCh ATG's French Kissing Life

Best Of Winners: (1-5-1-3)
Cupar's Working With Gold

Best Puppy In Breed
Cupar's Working With Gold

Select Bitch
Ch Rollin Thdrs California Condor V Kingstone


Winners Dog: (1-5-1-3)
Cupar's Working With Gold

Junior Puppy Dog Class
1st Cupar's Working With Gold

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Rosethorn's Diamond Solitare

Best Puppy In Breed
Rosethorn Surfs The Waves With Topmast



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Rosethorn's Diamond Solitare

Reserve Winners Bitch
Sikome's Gin & Tonic

Senior Puppy Bitch Class
1st Rosethorn Surfs The Waves With Topmast

12-18 Month Bitch Class
1st Sikome's Gin & Tonic

Open Bitch Class
1st Rosethorn's Diamond Solitare

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 7 pts (1-4-2-1)
GChB Robel Gto It's Miller Time Aegean H2O

Best Of Opposite Sex
GCh Baywood Nautical Adventure

Best Of Winners: (1-4-2-1)
Baywood Miss Brown's Fancy

Best Puppy In Breed
Baywood Miss Brown's Fancy

Select Dog
GCh Baywood Call Of Duty


Winners Dog: (1-4-2-1)
Baywood Nauti By Nature

Open Dog Class
1st Baywood Nauti By Nature

4-6 Month Dog Class
1st Baywood Made To Fly


Winners Bitch: (1-4-2-1)
Baywood Miss Brown's Fancy

Reserve Winners Bitch
H2O Diamond Of Whoosh

Junior Puppy Bitch Class
1st Baywood Miss Brown's Fancy

Senior Puppy Bitch Class
1st Sailor's Long Awaited Love

Open Bitch Class
1st H2O Diamond Of Whoosh
2nd H2O Ruby Of Whoosh

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChB Esmonds You Make Me Smile

Best Of Opposite Sex
Wathaman's Helluva Hasty Turn



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Wathaman's Helluva Hasty Turn

Reserve Winners Bitch
Eagle Creek's Breakout

12-18 Month Bitch Class
1st Wathaman's Helluva Hasty Turn

Open Bitch Class
1st Eagle Creek's Breakout

4-6 Month Bitch Class
1st Stoneyplains Pairs Well With Wine V Kleinedler

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 10 pts (3-2-4-2)
GChS Vanderbilt's Let The Magic Begin

Best Of Opposite Sex
GChB Winterpeg's Teija

Best Of Winners: (3-2-4-2)
Snowlegend Dimitri Magic Of The Moment

Best Puppy In Breed
Snowlegend Jewel Of The North

Select Dog
GChB Snowater's The Puck Drops At Snowbastian

Select Bitch
GCh Winterpeg's Winx


Winners Bitch: (3-2-4-2)
White Evenk Onyx Maya

Reserve Winners Bitch
Snowlegend Jewel Of The North

Senior Puppy Bitch Class
1st Snowlegend Jewel Of The North

Open Bitch Class
1st White Evenk Onyx Maya

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Ch Innovations Git R Done

Best Of Opposite Sex
Innovations Good Fellas Never Rat

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Innovations Son Of A Goodfella

Best Puppy In Breed
Ch Innovations Git R Done

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (3-2-0-1)
Debalys Curtain Call

Best Of Opposite Sex
Emeraldwoods' John Connor

Best Of Winners: (3-2-0-1)
Debalys Curtain Call

Best Puppy In Breed
Debalys Curtain Call

Select Bitch
GCh Ringkona's Calm Bfor The Storm


Winners Bitch: (3-2-0-1)
Debalys Curtain Call

Reserve Winners Bitch
Ringkona's Beat The Rush

Senior Puppy Bitch Class
1st Debalys Curtain Call
2nd Ringkona's Beat The Rush

4-6 Month Bitch Class
1st Debalys Third Times The Charm





Group 4 - Ted Fahlgren Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines
  Schnauzer (Miniature)   42
Group 2nd   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   40
Group 3rd   
Ch Hjohoo's Yes Hjo Can
  Cairn Terrier   37
Group 4th   
GCh Clarity's Kaboom Of Summer
  Rat Terrier   32
BPIG   
Terraraz Written In The Stars
  Norwich Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Tyrone I Can Buy Myself Flowers
  Soft-Coated Wheaten Terrier   0
Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Chargers Gazella How To Flame Your Dragon



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Shetime Brandi Aj Jazzy


Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 6 pts (1-3-1-2)
Ch Castle Guard Sparkling Pink Splash

Best Of Opposite Sex
Ch Ketschup King Psi Mysteria

Best Of Winners: (1-3-1-2)
Ourson Orion Psi Mysteria

Best Puppy In Breed
Ourson Orion Psi Mysteria

Select Bitch
Ch Zoda's Explosion Of Pickles


Winners Dog: (1-3-1-2)
Ourson Orion Psi Mysteria

Junior Puppy Dog Class
1st Ourson Orion Psi Mysteria


Winners Bitch: (1-3-1-2)
Oreos Casablanca Psi Mysteria

Reserve Winners Bitch
Zoda J's Forget Me Knots

Junior Puppy Bitch Class
1st Oreos Casablanca Psi Mysteria

Senior Puppy Bitch Class
1st Zoda J's Forget Me Knots
2nd Mysticgold's Lasair Of Argyll

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChS Renica's Good Omens

Best Puppy In Breed
GChS Renica's Good Omens

Select Bitch
GChB Wisterias Song Of A Siren



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GChS Hjohoo's Yes Hjo Can

Best Of Opposite Sex
Ch Quarrydene's Star Of The Season Diamond



Winners Bitch: (0-3-1-1)
McGuinness Dressed With Sage

Reserve Winners Bitch
Tarahill's Girl On Fire

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Beguiling Peigi's Gnome Brew

Open Bitch Class
1st McGuinness Dressed With Sage
2nd Tarahill's Girl On Fire

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Pinnacle Broxden Lickety Split


Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 4 pts (0-4-1-0)
GCh Hayewyres Ya Got Trouble By Enchantment

Best Of Opposite Sex
Beinnein Valkyrie Dreams


Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GChS Blueve's First Edition

Best Of Opposite Sex
Kenan's Celtic Legend

Best Puppy In Breed
Kenan's Celtic Legend


Winners Dog: (1-0-0-1)
Kenan's Celtic Legend

Junior Puppy Dog Class
1st Kenan's Celtic Legend


Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Ambricks Foolish Heart At Jumpstart



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Terraraz Written In The Stars

Best Of Opposite Sex
Terraraz Shoot For The Stars

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Terraraz Written In The Stars

Best Puppy In Breed
Terraraz Written In The Stars


Winners Dog: (1-2-0-0)
Terraraz Written In The Stars

Senior Puppy Dog Class
1st Terraraz Written In The Stars

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Clarity's Kaboom Of Summer



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChEx Tivoli Sparx Good Times N Tan Lines

Best Of Opposite Sex
Empire Inferno At Kampfer

Best Puppy In Breed
Empire Inferno At Kampfer



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Empire Inferno At Kampfer

Senior Puppy Bitch Class
1st Empire Inferno At Kampfer

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
Greatbear Christimoor Dutton Make My Day

Best Of Opposite Sex
Glenshiel's Lil' Stargazer

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Greatbear Christimoor Dutton Make My Day

Best Puppy In Breed
Greatbear Christimoor Dutton Make My Day

Select Dog
Ch Glenshiel's Gregarious Laird


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Glenshiel's Lil' Stargazer

Reserve Winners Bitch
Langholm's Dynasty

Junior Puppy Bitch Class
1st Langholm's Dynasty

Senior Puppy Bitch Class
1st VDK Glamorous At Embolden

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Glenshiel's Lil' Stargazer

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tyrone Quintessential Pinehome



4-6 Month Bitch Class
1st Tyrone I Can Buy Myself Flowers

Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Tequila's Total Package Kit



Judge: Ted Fahlgren

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game

Best Of Opposite Sex
Deldawn Keeper Of The Game



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Deldawn Keeper Of The Game

Reserve Winners Bitch
Dilywags Country Gal Annie

12-18 Month Bitch Class
1st Dilywags Country Gal Annie

Open Bitch Class
1st Deldawn Keeper Of The Game





Group 5 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Winwood Top Secret With BRK
  Chinese Crested Dog   54
Group 2nd   
Ch Xoe's Master Of Illusions
  Pug   45
Group 3rd   
Ch HBH Pino Gris
  Havanese   39
Group 4th   
Ch Annevan Salem V Scion Of Lore
  Silky Terrier   30
BPIG   
Kaiana Topflite 5th Avenue
  Papillon   N/A
Best Baby Puppy In Group    Pombeach Orange Colored Sky   Pomeranian   0
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Dawnaquinn Caruaidd Red Sonja

Best Of Opposite Sex
Caruaidd Corrigan

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Dawnaquinn Caruaidd Red Sonja

Best Puppy In Breed
Caruaidd Corrigan


Winners Dog: (1-1-0-0)
Caruaidd Corrigan

Junior Puppy Dog Class
1st Caruaidd Corrigan


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Dawnaquinn Caruaidd Red Sonja

Open Bitch Class
1st Dawnaquinn Caruaidd Red Sonja

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Sweet Dreem Prada Goldenrain

Best Of Opposite Sex
Blue Nile Sapphier Goldernain Chinuahua

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Sweet Dreem Prada Goldenrain

Best Puppy In Breed
Sweet Dreem Prada Goldenrain


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Sweet Dreem Prada Goldenrain

Reserve Winners Bitch
Klee's Fayedra Lost In Love

Junior Puppy Bitch Class
1st Sweet Dreem Prada Goldenrain

12-18 Month Bitch Class
1st Klee's Fayedra Lost In Love

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChS Chi'Veneziani Alefer's Pluto

Best Of Opposite Sex
Sharinway's Created By Dior

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Sharinway's Created By Dior

Best Puppy In Breed
Sharinway's Created By Dior


Winners Dog: (1-2-1-0)
Sharinway's House Of Gucci

Senior Puppy Dog Class
1st Sharinway's House Of Gucci


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Sharinway's Created By Dior

Reserve Winners Bitch
Mysticblus Of Angels And Demons

Senior Puppy Bitch Class
1st Sharinway's Created By Dior

Open Bitch Class
1st Mysticblus Of Angels And Demons

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 8 pts (4-2-2-1)
GChEx Winwood Top Secret With BRK

Best Of Opposite Sex
GCh Hex's Roc Me Out

Best Of Winners: (4-2-2-1)
Taja Trojan Horse

Best Puppy In Breed
Sunlit's Done Me Dirty


Winners Dog: (4-2-2-1)
Taja Trojan Horse

Reserve Winners Dog
Yorkhouse Vino Rosso

Junior Puppy Dog Class
1st Dalen Blaze Of Glory
2nd Dalen Highway To Hell

12-18 Month Dog Class
1st Yorkhouse Vino Rosso

Open Dog Class
1st Taja Trojan Horse

4-6 Month Dog Class
1st Halostar Go Big Or Go Home


Winners Bitch: (4-2-2-1)
Sunlit's Done Me Dirty

Reserve Winners Bitch
Dalen Ring Of Fire

Junior Puppy Bitch Class
1st Dalen Ring Of Fire

Senior Puppy Bitch Class
1st Sunlit's Done Me Dirty

4-6 Month Bitch Class
1st Yorkhouse Mango Meringue
2nd Halostar Sharp Image

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Karakorum's Upset Your World

Best Of Opposite Sex
Moonjinx Wish Upon A Star

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Karakorum's Upset Your World

Select Bitch
Ch Karakorum's Victoria's Secret


Winners Dog: (1-1-0-1)
Moonjinx Wish Upon A Star

Open Dog Class
1st Moonjinx Wish Upon A Star


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Karakorum's Upset Your World

Open Bitch Class
1st Karakorum's Upset Your World

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Wynzall Somerset Tiktok



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Wynzall Somerset Tiktok

Open Bitch Class
1st Wynzall Somerset Tiktok

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 8 pts (1-6-1-1)
Ch HBH Pino Gris

Best Of Opposite Sex
GChEx Oeste's Askin For Kisses

Best Of Winners: (1-6-1-1)
Luckystryke's Love Potion

Best Puppy In Breed
Seda's Magical Allure


Winners Dog: (1-6-1-1)
Specialty Sangrias Tucker

Senior Puppy Dog Class
1st Specialty Sangrias Tucker


Winners Bitch: (1-6-1-1)
Luckystryke's Love Potion

Reserve Winners Bitch
Seda's Magical Allure

Junior Puppy Bitch Class
1st Seda's Star Gazer

Senior Puppy Bitch Class
1st Seda's Magical Allure

12-18 Month Bitch Class
1st Luckystryke's Love Potion
2nd HBH Oh So Good

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Henwrach Lets Get The Parti Started

Open Bitch Class
1st Prairiefire Yellowstone

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 6 pts (1-5-0-1)
Kaiana Topflite 5th Avenue

Best Of Opposite Sex
Derrima Zippity Yay

Best Of Winners: (1-5-0-1)
Kaiana Topflite 5th Avenue

Best Puppy In Breed
Kaiana Topflite 5th Avenue

Select Bitch
GChB Nanrich Topflite Off To The Rodeo


Winners Dog: (1-5-0-1)
Derrima Zippity Yay

12-18 Month Dog Class
1st Derrima Zippity Yay


Winners Bitch: (1-5-0-1)
Kaiana Topflite 5th Avenue

Reserve Winners Bitch
Flying Gracia Beatriche

Junior Puppy Bitch Class
1st Flying Gracia Beatriche

Senior Puppy Bitch Class
1st Kaiana Topflite 5th Avenue
2nd Rae Anne's In Fashion
3rd Illaryi's Dancing By Moonlight

12-18 Month Bitch Class
1st Sunokas Neon Strike At Sunburst

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 4 pts (3-1-1-0)
Ch Geezava's Saks Fifth Avenue

Best Of Opposite Sex
Cascadepom's Domenica Dolce

Best Of Winners: (3-1-1-0)
Crystalton Tribble Little Nugget

Best Puppy In Breed
Cascadepom's Domenica Dolce


Winners Bitch: (3-1-1-0)
Cascadepom's Domenica Dolce

Junior Puppy Bitch Class
1st Cascadepom's Domenica Dolce

4-6 Month Bitch Class
1st Pombeach Orange Colored Sky

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChB Custom's Devolution


Winners Dog: (1-0-1-0)
Keja's Never Out Of Style

12-18 Month Dog Class
1st Keja's Never Out Of Style


4-6 Month Bitch Class
1st Templecity Bejeweled

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 5 pts (2-2-2-0)
Ch Xoe's Master Of Illusions

Best Of Opposite Sex
Pekeapug's Hugapug Twisted Force

Best Of Winners: (2-2-2-0)
Diabolbric's The Force Awakens

Best Puppy In Breed
Xoe Eleki's Beach Bum

Select Dog
GChS Xoe Eleki's Harvest Moon


Winners Dog: (2-2-2-0)
Diabolbric's The Force Awakens

Reserve Winners Dog
Xoe Eleki's Beach Bum

Junior Puppy Dog Class
1st Xoe Eleki's Beach Bum

Open Dog Class
1st Diabolbric's The Force Awakens


Winners Bitch: (2-2-2-0)
Pekeapug's Hugapug Twisted Force

Reserve Winners Bitch
Pekeapug's Hugapugs 5th Spirit

Canadian Bred Bitch Class
1st Pekeapug's Hugapug Twisted Force

Open Bitch Class
1st Pekeapug's Hugapugs 5th Spirit

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Annevan Salem V Scion Of Lore



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
CwnAnnwn's Wee Bit O' Atta Tu Dee

Best Puppy In Breed
CwnAnnwn's Razzle Dazzle Hullabaloo






Group 6 - Ed Wild Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Mrang Belcourt Journey To Midori
  Poodle (Miniature)   67
Group 2nd   
Ch Crystalton Chikoda Curtain Call
  Poodle (Standard)   59
Group 3rd   
Ch Beaukees Take Me On A Road Trip
  Keeshond   51
Group 4th   
Timepieces Wicket Wilma
  French Bulldog   42
BPIG   
Timepieces Wicket Wilma
  French Bulldog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Monterrez The Fast And The Furious
  Schipperke   0
Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChS Cumulus Cabochon Roaring Lion

Best Of Opposite Sex
Sanbree's Absolutely Hello Mary Lou

Best Puppy In Breed
River Dancing Border Reiver 'Reva'


Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ever Single Truly Madly

Best Of Opposite Sex
Klee Smooth As Brie

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ever Single Truly Madly

Best Puppy In Breed
Ever Single Truly Madly


Winners Dog: (1-1-0-0)
Ever Single Truly Madly

Senior Puppy Dog Class
1st Ever Single Truly Madly


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Klee Smooth As Brie

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Klee Smooth As Brie

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Obsesiones Rugerlane Setting (Luna)


Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly

Best Puppy In Breed
Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly

Reserve Winners Bitch
Siosalach's Beanilla Spice

Junior Puppy Bitch Class
1st Arruga N' Gumby's Pop The Bubbly

Open Bitch Class
1st Siosalach's Beanilla Spice




4-6 Month Bitch Class
1st Auscan's Nu Belle In The Valley

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Timepieces Wicket Wilma

Best Of Opposite Sex
Ch Eagertrieves Beat The Bank

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Timepieces Wicket Wilma

Best Puppy In Breed
Timepieces Wicket Wilma


Winners Dog: (1-2-1-0)
Aracari's Pablo Pomodoro

Open Dog Class
1st Aracari's Pablo Pomodoro


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Timepieces Wicket Wilma

Reserve Winners Bitch
Aracari's Coffee And Biscotti

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Timepieces Wicket Wilma

Open Bitch Class
1st Aracari's Coffee And Biscotti

4-6 Month Bitch Class
1st Eagertrieves Dazzling Pink Whitney
2nd Umbreon By Labralayne

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 8 pts (2-4-3-0)
GCh Beaukees Take Me On A Road Trip

Best Of Opposite Sex
Horizon's Queen Ann's Lace

Best Of Winners: (2-4-3-0)
Horizon's Queen Ann's Lace

Best Puppy In Breed
Horizon's Queen Ann's Lace

Select Dog
GChB Vista Steal The Moon


Winners Dog: (2-4-3-0)
Beaukees Tennessee Toddy

Reserve Winners Dog
Admiraal's Dancin' In The Dark

Junior Puppy Dog Class
1st Admiraal's Dancin' In The Dark

Open Dog Class
1st Beaukees Tennessee Toddy


Winners Bitch: (2-4-3-0)
Horizon's Queen Ann's Lace

Reserve Winners Bitch
Admiraal's Sweet Willow

Junior Puppy Bitch Class
1st Horizon's Queen Ann's Lace

Senior Puppy Bitch Class
1st Admiraal's Sweet Willow
2nd Admiraal's Sashay Away

12-18 Month Bitch Class
1st Admiraal's Honey Cruller

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Ch Jaron's Cybele De Santa Inez

Best Of Opposite Sex
Apsolutely Firecracker

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Apsolutely Red Hot Chilli Pepper


Winners Dog: (2-1-0-1)
Apsolutely Firecracker

Reserve Winners Dog
Apsolutely A Sound Investment

12-18 Month Dog Class
1st Apsolutely A Sound Investment

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Apsolutely Firecracker


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Apsolutely Red Hot Chilli Pepper

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Apsolutely Red Hot Chilli Pepper

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 7 pts (2-2-3-1)
GChS Mrang Belcourt Journey To Midori

Best Of Opposite Sex
Ch Thalpet's Island Girl

Best Of Winners: (2-2-3-1)
Bar King's Combing Attraction At Midori

Best Puppy In Breed
Bar King's Combing Attraction At Midori

Select Dog
GChS Kandansk Staken Nosferatu


Winners Dog: (2-2-3-1)
Kandansk Danger Zone

Reserve Winners Dog
Balladair Cee Riley At Maioa

Junior Puppy Dog Class
1st Balladair Cee Riley At Maioa

Senior Puppy Dog Class
1st Kandansk Danger Zone


Winners Bitch: (2-2-3-1)
Bar King's Combing Attraction At Midori

Reserve Winners Bitch
Thalpet's Prime Meridian

Junior Puppy Bitch Class
1st Bar King's Combing Attraction At Midori

Open Bitch Class
1st Thalpet's Prime Meridian

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Monterrez Superstar

Best Of Opposite Sex
Darken's Candle In The Wind From Monterrez

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 8 pts (5-3-1-0)
GCh Sunside Steady Freddy

Best Of Opposite Sex
Bling's Flower Power

Best Of Winners: (5-3-1-0)
Sunside King Of The Badlands

Best Puppy In Breed
Bling's Flower Power

Judge: Ed Wild

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tyrone Walk This Way With Adominos

Best Puppy In Breed
Tyrone Walk This Way With Adominos


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tyrone Walk This Way With Adominos

Senior Puppy Dog Class
1st Tyrone Walk This Way With Adominos




Group 7 - Corinne Walker Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Sugarok Magical Mystery Tour
  Finnish Lapphund   86
Group 2nd   
Ch Eclipse Boom Boom Pow
  Berger Picard   85
Group 3rd   
GChS Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar
  Old English Sheepdog   84
Group 4th   
GChB Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind
  Welsh Corgi (Cardigan)   82
BPIG   
Ch Kiji Crazy In Love
  Australian Shepherd   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Saffire's Believe In Dreams
  Australian Shepherd   0
Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 17 pts (5-4-6-3)
GChEx Annrock's Stonehill A League Of Her Own

Best Of Opposite Sex
GCh Saffire's I'll Have Another

Best Of Winners: (5-4-6-3)
Saffire's Coiled In Love

Best Puppy In Breed
Ch Kiji Crazy In Love

Select Dog
GCh Saffire's Here Comes The Sun

Select Bitch
Ch Kiji Crazy In Love


Winners Dog: (5-4-6-3)
Casselcreek The Blind Side

Reserve Winners Dog
Oenomel's Better Shape Up

Junior Puppy Dog Class
1st WR Aussies Fire Starter

12-18 Month Dog Class
1st Kiji Backdraft

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Casselcreek The Blind Side

Open Dog Class
1st Oenomel's Better Shape Up
2nd WR Aussies All My Rowdy Friends

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kelkary Gamsun Ohana At Central Perks

Best Puppy In Breed
Kelkary Gamsun Ohana At Central Perks



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kelkary Gamsun Ohana At Central Perks

Junior Puppy Bitch Class
1st Kelkary Gamsun Ohana At Central Perks



Winners Dog: (3-4-0-0)
Shadanatam You Know My Name

Reserve Winners Dog
Teseko Born To Shine

Senior Puppy Dog Class
1st Shadanatam You Know My Name
2nd MBS Continuum

Open Dog Class
1st Teseko Born To Shine


Winners Bitch: (3-4-0-0)
Shepherds Of Paradise The Devil Is In The Details

Reserve Winners Bitch
Blacklist's Khy

Junior Puppy Bitch Class
1st Shepherds Of Paradise The Devil Is In The Details

Senior Puppy Bitch Class
1st MBS Resistance Is Futile

12-18 Month Bitch Class
1st Omera De La Hacienda Pura Vida

Open Bitch Class
1st Blacklist's Khy

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Eclipse Boom Boom Pow



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 4 pts (1-4-0-0)
Rainycreek Tallywood Solaia

Best Of Opposite Sex
Tamaron's Some Beach Somewhere

Best Of Winners: (1-4-0-0)
Rainycreek Tallywood Solaia

Best Puppy In Breed
Charvell's Heartbreaker


Winners Bitch: (1-4-0-0)
Rainycreek Tallywood Solaia

Reserve Winners Bitch
Charvell's Heartbreaker

Junior Puppy Bitch Class
1st Tamaron's Far And Away

Senior Puppy Bitch Class
1st Charvell's Heartbreaker

12-18 Month Bitch Class
1st Rainycreek Tallywood Solaia

Open Bitch Class
1st Caradilis Black Dash

4-6 Month Bitch Class
1st Caradilis Trick Or Treat

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 4 pts (0-3-1-1)
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune

Best Of Opposite Sex
GCh Tamaron's After Midnight

Best Puppy In Breed
Charvell's Imagine



Winners Bitch: (0-3-1-1)
Tamaron's Once Upon A Time

Reserve Winners Bitch
Charvell's Imagine

Senior Puppy Bitch Class
1st Charvell's Imagine

Open Bitch Class
1st Tamaron's Once Upon A Time
2nd Whiskeyjack's Missing U Always

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Sugarok Magical Mystery Tour



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Lacomtesse Vampire Slayer

Best Of Opposite Sex
Luckystryke's Take No Prisoners

Best Puppy In Breed
Luckystryke's Take No Prisoners



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Luckystryke's Take No Prisoners

Senior Puppy Bitch Class
1st Luckystryke's Take No Prisoners

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 3 pts (3-1-0-0)
Aspenrain's Maverick Good Will

Best Of Opposite Sex
Headlines Tulsa

Best Of Winners: (3-1-0-0)
Aspenrain's Maverick Good Will

Best Puppy In Breed
Headlines Tulsa


Winners Bitch: (3-1-0-0)
Headlines Tulsa

Junior Puppy Bitch Class
1st Headlines Tulsa

4-6 Month Bitch Class
1st Keecam's Take Me Sirius Lexi

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Iszkiri Rise To The Challenge Remedius


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GChS Wynsilot Rock Of The Ages At Silverspar

Best Of Opposite Sex
Ch Coatlicue Went Bang Shangalang


Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Windkist Shotgun Start

Best Of Opposite Sex
Windkist Minuet

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Ludas Matyi Huba


Winners Dog: (1-2-1-0)
Ludas Matyi Huba

Open Dog Class
1st Ludas Matyi Huba


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Windkist Minuet

Reserve Winners Bitch
Windkist Walking In Memphis

12-18 Month Bitch Class
1st Windkist Walking In Memphis

Open Bitch Class
1st Windkist Minuet

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres



Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 23 pts (9-11-3-1)
GCh Zesta No Questions Asked

Best Of Opposite Sex
Ch Eureka's Sashay To Emmy

Best Of Winners: (9-11-3-1)
Zesta Uncharted

Best Puppy In Breed
Zesta Uncharted

Select Dog
GChB Mystic Suntime Supernova

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChS Puddleduck SD&DP This Lil Piggy Flew 2 Crosswind

Best Of Opposite Sex
Crosswind's High Fashion

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Crosswind's High Fashion

Best Puppy In Breed
Crosswind's High Fashion


Winners Dog: (1-2-1-0)
Crosswind's Dragon Magic

Senior Puppy Dog Class
1st Crosswind's Dragon Magic


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Crosswind's High Fashion

Reserve Winners Bitch
Coedwig's Cleopatra

Junior Puppy Bitch Class
1st Coedwig's Cleopatra

Senior Puppy Bitch Class
1st Crosswind's High Fashion

Judge: Corinne Walker

Best Of Breed: 6 pts (2-5-0-0)
Curig First Kiss

Best Of Opposite Sex
Curig Eternal Flame

Best Of Winners: (2-5-0-0)
Curig First Kiss

Best Puppy In Breed
Curig Garland Of Roses


Winners Dog: (2-5-0-0)
Curig Eternal Flame

Reserve Winners Dog
Crosswind's The Thunder Rolls

Senior Puppy Dog Class
1st Crosswind's The Thunder Rolls

Open Dog Class
1st Curig Eternal Flame


Winners Bitch: (2-5-0-0)
Curig First Kiss

Reserve Winners Bitch
Angelwing's Fleur De Lis

Senior Puppy Bitch Class
1st Curig Garland Of Roses
2nd Crosswind's Storybook Romance
3rd Crosswind's String Of Pearls

12-18 Month Bitch Class
1st Curig First Kiss

Open Bitch Class
1st Angelwing's Fleur De Lis

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By