Cranbrook & District Kennel Club
Saturday, August 26, 2023



Related Results


Results courtesy of:


-- Elyse Fernets --
BPIS CH Eleki Xoe's Add A Little Spice
"Frankie"
Breeder/Owner/Handler: Elyse Fernets
Breeder/Owner: Leanna Mottus


Best In Show
Judge: Virginia Lyne
Papillon  Ch Akai's Calico Jack
Points: 156 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Virginia Lyne
Collie (Rough)  
GChS Tallywood Coalescence
Points: 129
Best Puppy In Show
Judge: Virginia Lyne
Dalmatian  
Ch Merry Go Round Again
Best Baby Puppy In Show
Judge: Virginia Lyne
German Shepherd Dog   Mystksand's Which Witch
Best Altered In Show
Judge: Virginia Lyne
Staffordshire Bull Terrier  
GCh Hillside Charlotte Badger
Best Veteran In Show
Judge: Virginia Lyne
Shiba Inu  
GChB Timberfoxs Mystic Falls Sunojo








Group 1 - Peggy Gutierrez-Otero Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Eirene's Chase N Chicks
  Retriever (Golden)   19
Group 2nd   
GCh Loretta Labs Persistence Of Memory
  Retriever (Labrador)   13
Group 3rd   
GCh Sevenoaks Ultimate Weapon
  Setter (English)   12
Group 4th   Ch Driftwind Reach for The Stars   Setter (Irish)   10
BPIG    Colorbook's Softly Falling Snow At Redgold   Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Loretta's Chocolate Sundae   Retriever (Labrador)   0
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Nyhar's Happy Hour



4-6 Month Bitch Class
1st Braithwaite Quest

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Clarity's There'll Always Be Music

Best Of Opposite Sex
Vielseitigs Legacy Lives On

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Clarity's There'll Always Be Music

Best Puppy In Breed
Vielseitigs Legacy Lives On


Winners Dog: (1-1-0-0)
Vielseitigs Legacy Lives On

Senior Puppy Dog Class
1st Vielseitigs Legacy Lives On

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GChG Eirene's Chase N Chicks

Best Of Opposite Sex
Ch Redgold's Fall From Glory

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Tasmara Highland Spirit

Best Puppy In Breed
Colorbook's Softly Falling Snow At Redgold


Winners Dog: (2-2-1-1)
Tasmara Highland Spirit

Reserve Winners Dog
Verdoro's Great Expectations

Junior Puppy Dog Class
1st Verdoro's Great Expectations

Open Dog Class
1st Tasmara Highland Spirit

4-6 Month Dog Class
1st Wherokoura And The Thunder Rolls

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Loretta Labs Persistence Of Memory



4-6 Month Bitch Class
1st Loretta's Chocolate Sundae

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
By The Bay Spring's Diu Regnare



Winners Bitch: (0-1-0-0)
By The Bay Spring's Diu Regnare

12-18 Month Bitch Class
1st By The Bay Spring's Diu Regnare

4-6 Month Bitch Class
1st Ceejay's Sailors Delight

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Sevenoaks Ultimate Weapon

Best Puppy In Breed
Sevenoaks Heartbreaker



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Sevenoaks Heartbreaker

Junior Puppy Bitch Class
1st Sevenoaks Heartbreaker

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 3 pts (0-0-2-2)
GCh Driftwind Reach for The Stars

Best Of Opposite Sex
Ch TrisamsEdge Edna's Quest To Be Incredible

Select Dog
GCh Kenerin I Kissed A Girl

Select Bitch
Ch Saturnii Careless Whisper



Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Annabelle Bit Of Honey



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Annabelle Bit Of Honey

Open Bitch Class
1st Annabelle Bit Of Honey

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Amber Haida Mysliwski Team



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Amber Haida Mysliwski Team

Open Bitch Class
1st Amber Haida Mysliwski Team

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Leith Gramayre Mic Drop

Best Puppy In Breed
Ch Leith Gramayre Mic Drop







Group 2 - Margaret Jones Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Chilcotin's Olive Oyl
  Dachshund (Standard Smooth-Haired)   4
Group 2nd   GCh Taugo's Rocket Queen   Borzoi   3
Group 3rd   
GCh Wagswell's Mmm My Corona MW
  Dachshund (Miniature Wire-Haired)   2
Group 4th   
Ch Joskip's Moonlight Reflection ML
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   1
BPIG No Entry
Best Veteran In Group   
GChB Teckelwood Rae's Casper ML
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   0
Group 1st (Altered)    Taugo's Perfect Raynbo   Borzoi   0
Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Taugo's Rocket Queen



Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Joskip's Moonlight Reflection ML

Select Dog
GCh RHK Nutty Fireball


Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Wagswell's Mmm My Corona MW



Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Chilcotin's Olive Oyl







Group 3 - Terry Carter Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Nightshade Solar Powered Of Kuvuk
  Siberian Husky   27
Group 2nd   
GCh Valhalla's Head Over Boots V Janterra
  Doberman Pinscher   26
Group 3rd   Ch Innovations Oh So Charming   Schnauzer (Giant)   23
Group 4th   
GChB Laurado's More Cowbell At Sobeit
  Great Dane   22
BPIG   
Seek Me If You Can De Terras Lusitanas
  Bullmastiff   N/A
Best Baby Puppy In Group    Samson's Takes Flight to Annarva   Boxer   0
Best Veteran In Group   Ch Innovations Oh So Charming   Schnauzer (Giant)   0
Group 1st (Altered)   
Ch Wil-Joi Second Star To The Right V Meraki
  Great Dane   0
Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Tonomi's Kickstart My Heart

Best Puppy In Breed
Tonomi's Building A Mystery



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Tonomi's Gold Dust Woman

Reserve Winners Bitch
Tonomi's Building A Mystery

Senior Puppy Bitch Class
1st Tonomi's Building A Mystery

12-18 Month Bitch Class
1st Tonomi's Gold Dust Woman

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Aiden Sergina V.'T Rijkenspark



Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 5 pts (2-1-2-1)
GChS Tybrushe's Livin The High Life

Best Of Opposite Sex
GCh Samson's Voodoo Child

Best Of Winners: (2-1-2-1)
Tangent's Poetry In Motion

Best Puppy In Breed
Tangent's Poetry In Motion

Select Dog
Ch Tybrushe's Awakening

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Seek Me If You Can De Terras Lusitanas

Best Puppy In Breed
Seek Me If You Can De Terras Lusitanas


Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
GCh Valhalla's Head Over Boots V Janterra

Best Puppy In Breed
Valhalla's Lips Of An Angel V Avid

Select Bitch
GChS Gentry's Califragilistic



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Valhalla's Lips Of An Angel V Avid

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Valhalla's Lips Of An Angel V Avid

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Eternalfire's What A Trip! v Stoneyplains

Best Puppy In Breed
Eternalfire's What A Trip! v Stoneyplains


Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Desertwind's Juliet A Star In The Sky


Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChS Blitzen's Mr Blue Sky

Best Of Opposite Sex
GCh Starquest Put A Spell On Snowbastian

Select Dog
GCh Blitzen's White Haze



Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Innovations Oh So Charming


Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Nightshade Solar Powered Of Kuvuk







Group 4 - Terry Carter Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   39
Group 2nd   
GCh Hjohoo's Yes Hjo Can
  Cairn Terrier   38
Group 3rd   
GChB Benchmark's Bright Shining Fame
  Border Terrier   31
Group 4th   
Ch Minuteman Life Below Zero
  Schnauzer (Miniature)   27
BPIG    Scandals Harry Bosch   Schnauzer (Miniature)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Tinydancer Gimme! Gimme! Gimme!   Bull Terrier (Miniature)   0
Best Veteran In Group   
GChB Distaff Blackbird
  Staffordshire Bull Terrier   0
Group 1st (Altered)   
GCh Hillside Charlotte Badger
  Staffordshire Bull Terrier   0
Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Crandales Tap'n Juniper Berry

Best Of Opposite Sex
Crandales Blue Huckleberry

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Crandales Tap'n Juniper Berry


Winners Dog: (1-2-0-0)
Crandales Blue Huckleberry

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Crandales Blue Huckleberry


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Crandales Tap'n Juniper Berry

Reserve Winners Bitch
Crandales Star Gazer Lily

12-18 Month Bitch Class
1st Crandales Star Gazer Lily

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Crandales Tap'n Juniper Berry

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Rina Lob Od 1300 Kaplara



Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChS Ryba's Skyfall



Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GChS Benchmark's Bright Shining Fame

Best Of Opposite Sex
Playmoor It Hasta Be Shasta

Select Bitch
Ch Playmoor It's A Wonderful Life



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Playmoor It Hasta Be Shasta

Reserve Winners Bitch
Thistlebitt Beechwood Minnie

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Playmoor It Hasta Be Shasta

Open Bitch Class
1st Thistlebitt Beechwood Minnie

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 6 pts (0-2-3-2)
Ch Floky De Invictus Bull

Best Of Opposite Sex
GChB Rozehaven's Springtime Zephyr

Best Puppy In Breed
Snarfington Groucho Mouse

Select Dog
Ch Rozehaven's Two For The Show At Lozoe

Select Bitch
GChB Delicious Abernethy



Winners Bitch: (0-2-3-2)
Snarfington Groucho Mouse

Reserve Winners Bitch
Romcana Crystal River

Senior Puppy Bitch Class
1st Snarfington Groucho Mouse

Open Bitch Class
1st Romcana Crystal River

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 4 pts (1-1-0-3)
GCh Renica's Good Omens

Best Of Opposite Sex
Renica's Breath Of The Wild

Best Of Winners: (1-1-0-3)
Renica's Breath Of The Wild

Best Puppy In Breed
Renica's Breath Of The Wild

Select Bitch
Ch Tinydancer One Of These Nights


Winners Dog: (1-1-0-3)
Renica's Breath Of The Wild

Junior Puppy Dog Class
1st Renica's Breath Of The Wild

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 6 pts (0-2-2-3)
GChB Hjohoo's Yes Hjo Can

Best Of Opposite Sex
GCh Iz's Spring Fling

Best Puppy In Breed
Cairnisles Star Of The Silver Screen

Select Dog
GCh Tarahill's Celtic Fire

Select Bitch
Ch Tarahill's Hidden Treasure


4-6 Month Dog Class
1st Tarahill's Court Jester


Winners Bitch: (0-2-2-3)
Cairnisles Star Of The Silver Screen

Reserve Winners Bitch
Beguiling Peigi's Gnome Brew

Junior Puppy Bitch Class
1st Cairnisles Star Of The Silver Screen

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Beguiling Peigi's Gnome Brew

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 5 pts (1-3-0-2)
Ch Minuteman Life Below Zero

Best Of Opposite Sex
Scandals Harry Bosch

Best Of Winners: (1-3-0-2)
Empire Inferno At Kampfer

Best Puppy In Breed
Scandals Harry Bosch

Select Bitch
Ch Loneacre Covergirl


Winners Dog: (1-3-0-2)
Scandals Harry Bosch

Junior Puppy Dog Class
1st Scandals Harry Bosch


Winners Bitch: (1-3-0-2)
Empire Inferno At Kampfer

Reserve Winners Bitch
Minuteman Photogenic

12-18 Month Bitch Class
1st Empire Inferno At Kampfer

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Minuteman Photogenic

Open Bitch Class
1st Bowsers How Can I Tell You

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Dunkeld's Red Sky Solar Flare

Best Of Opposite Sex
Christimoor Cub Bear Black Skye

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Dunkeld's Red Sky Solar Flare


Winners Dog: (1-1-0-0)
Dunkeld's Red Sky Solar Flare

Open Dog Class
1st Dunkeld's Red Sky Solar Flare


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Christimoor Cub Bear Black Skye

Open Bitch Class
1st Christimoor Cub Bear Black Skye

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Tyrone Quintessential Pinehome



Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Hillside Wolfsbane

Best Of Opposite Sex
GCh Hillside Morrigan

Best Puppy In Breed
Ch Hillside Wolfsbane

Judge: Terry Carter

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Skyehigh's Video Game







Group 5 - Margaret Moran McQuinn Top Dog
Points
Group 1st   Ch Akai's Calico Jack   Papillon   26
Group 2nd   
GCh Diabolbric's The Force Awakens
  Pug   14
Group 3rd   
Ch Mysticblus Of Angels And Demons
  Chihuahua (Short Coat)   10
Group 4th   
Prairiefire Linguine
  Havanese   9
BPIG   
Ch Eleki Xoe's Add A Little Spice
  Pug   N/A
Best Baby Puppy In Group    Kiwiblue Just A Girl   Yorkshire Terrier   0
Best Veteran In Group    Blicci's Morning Dew Akoya   Papillon   0
Group 1st (Altered)   
Mysticblu Gotta Have Faith
  Chihuahua (Short Coat)   0
Judge: Margaret Moran McQuinn

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Babylove's Stealing Hearts

Best Puppy In Breed
Babylove's Stealing Hearts


Winners Dog: (1-0-0-0)
Babylove's Stealing Hearts

Senior Puppy Dog Class
1st Babylove's Stealing Hearts


Judge: Margaret Moran McQuinn

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Kewpy's Cinnamon Girl



Judge: Margaret Moran McQuinn

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Montclaire's Spirit Bear



Judge: Margaret Moran McQuinn

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Mysticblus Of Angels And Demons



Judge: Margaret Moran McQuinn

Best Of Breed: 4 pts (2-1-2-0)
Prairiefire Linguine

Best Of Opposite Sex
Havasmallpaw Luna Is Over The Moon

Best Of Winners: (2-1-2-0)
Prairiefire Linguine

Best Puppy In Breed
Havasmallpaw Luna Is Over The Moon

Select Dog
GCh Havasmallpaw Fluffy Shadow


Winners Bitch: (2-1-2-0)
Havasmallpaw Luna Is Over The Moon

Junior Puppy Bitch Class
1st Havasmallpaw Luna Is Over The Moon

Judge: Margaret Moran McQuinn

Best Of Breed: 11 pts (3-2-3-4)
Ch Akai's Calico Jack

Best Of Opposite Sex
GChB Nanrich Topflite Off To The Rodeo

Best Of Winners: (3-2-3-4)
Nanrich Topflite Northern Lights

Best Puppy In Breed
Prestwick's Life Of The Party

Select Dog
GChS Rae Anne's Top Gun

Select Bitch
Ch Topflite Nanrich Northern Butterfly


Winners Dog: (3-2-3-4)
Nanrich Topflite Northern Lights

Reserve Winners Dog
Timelines Don't Mess With Texas

Senior Puppy Dog Class
1st Timelines Don't Mess With Texas

12-18 Month Dog Class
1st Nanrich Topflite Northern Lights

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Prestwick's Let The Good Times Roll


Winners Bitch: (3-2-3-4)
Prestwick's Life Of The Party

Reserve Winners Bitch
Blicci's Poetry In Motion

Senior Puppy Bitch Class
1st Prestwick's Life Of The Party

Open Bitch Class
1st Blicci's Poetry In Motion

Veteran Female
Blicci's Morning Dew Akoya

Judge: Margaret Moran McQuinn

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Pikkinokka Did It Again

Best Of Opposite Sex
Whereokoura Born Free

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Pikkinokka Did It Again


Winners Dog: (1-1-0-0)
Pikkinokka Did It Again

Canadian Bred Dog Class
1st Pikkinokka Did It Again


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Whereokoura Born Free

Open Bitch Class
1st Whereokoura Born Free

Judge: Margaret Moran McQuinn

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
GChB Diabolbric's The Force Awakens

Best Of Opposite Sex
Ch Eleki Xoe's Add A Little Spice

Best Puppy In Breed
Ch Eleki Xoe's Add A Little Spice



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Eleki Xoe's That's Hot

Reserve Winners Bitch
Eleki Xoe's Fat Bottomed Girl

Junior Puppy Bitch Class
1st Eleki Xoe's That's Hot

Open Bitch Class
1st Eleki Xoe's Fat Bottomed Girl





4-6 Month Bitch Class
1st Kiwiblue Just A Girl





Group 6 - Peggy Gutierrez-Otero Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Timberfoxs Mystic Falls Sunojo
  Shiba Inu   17
Group 2nd   
GChB Crystalton Chikoda Curtain Call
  Poodle (Standard)   15
Group 3rd   
GCh Bonden's Klompen Pickwick Club
  Keeshond   13
Group 4th   
Ch Merry Go Round Again
  Dalmatian   8
BPIG   
Ch Merry Go Round Again
  Dalmatian   N/A
Best Baby Puppy In Group    Balsamridge The Grand Design At Seransil   Poodle (Standard)   0
Best Veteran In Group   
GChB Timberfoxs Mystic Falls Sunojo
  Shiba Inu   0
Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Rugerlane's Foolish Games Of Canis Maj



Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Chowridge U R Not Just Eye Candy



Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Merry Go Round Again

Best Puppy In Breed
Ch Merry Go Round Again



Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChG TR Special Edition At Berlane

Best Puppy In Breed
DNZ Magik's Abra Kadabra


Winners Dog: (1-0-1-0)
DNZ Magik's Abra Kadabra

Junior Puppy Dog Class
1st DNZ Magik's Abra Kadabra


Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 4 pts (2-0-2-1)
GChB Bonden's Klompen Pickwick Club

Best Of Opposite Sex
GCh Admiraal's Sweet Willow

Select Dog
Ch Vista Man On The Moon


Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChS Crystalton Chikoda Curtain Call

Select Bitch
Ch Seransil Dancing In The Glory


Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Ramar's Dragon Princess

Best Puppy In Breed
Monterrez NV Of Ramar



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Monterrez NV Of Ramar

Reserve Winners Bitch
Monterrez Belanna Inner Light

Senior Puppy Bitch Class
1st Monterrez NV Of Ramar
2nd Monterrez Belanna Inner Light

Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Timberfoxs Mystic Falls Sunojo

Best Puppy In Breed
Ch D.C.Kin's Magic & Midnight Lace

Select Bitch
Ch D.C.Kin's Magic & Midnight Lace


Judge: Peggy Gutierrez-Otero

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Tyrone Walk This Way With Adominos


Winners Dog: (1-0-0-0)
Tyrone Walk This Way With Adominos

12-18 Month Dog Class
1st Tyrone Walk This Way With Adominos




Group 7 - Margaret Jones Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Tallywood Coalescence
  Collie (Rough)   18
Group 2nd   
GChB Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres
  Schapendoes   16
Group 3rd   
GChB Lacomtesse Vampire Slayer
  German Shepherd Dog   15
Group 4th    Longhauls Partner In Crime   Shetland Sheepdog   13
BPIG    Longhauls Partner In Crime   Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group    Mystksand's Which Witch   German Shepherd Dog   0
Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
Ch BigRkAussies Great Divide

Best Of Opposite Sex
GCh Turbar's Cha Cha Slide

Best Puppy In Breed
Ch BigRkAussies Great Divide



Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 4 pts (0-5-0-0)
BigMtn-Duet Chasin' The Sun

Best Puppy In Breed
I Spy Isabella Of Intention Hill



Winners Bitch: (0-5-0-0)
BigMtn-Duet Chasin' The Sun

Reserve Winners Bitch
BigMtn-Duet Drumming At Daylight

Senior Puppy Bitch Class
1st I Spy Isabella Of Intention Hill

12-18 Month Bitch Class
1st BigMtn-Duet Chasin' The Sun
2nd BigMtn-Duet Lupum Dei Solis

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st BigMtn-Duet Drumming At Daylight

Open Bitch Class
1st Norian's BigMtn Bixia Yuanjin

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChS Tallywood Coalescence


Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Lacomtesse Vampire Slayer

Best Of Opposite Sex
Woodside's Rapture

Best Puppy In Breed
Woodside's Rapture



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Woodside's Rapture

Senior Puppy Bitch Class
1st Woodside's Rapture

4-6 Month Bitch Class
1st Mystksand's Which Witch

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Messyhair's Harry Belafonte Debruyeres



Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 3 pts (2-1-0-1)
Longhauls Partner In Crime

Best Of Opposite Sex
Ch Longhauls Would I Lie To You

Best Of Winners: (2-1-0-1)
Longhauls Partner In Crime

Best Puppy In Breed
Longhauls Partner In Crime


Winners Dog: (2-1-0-1)
Longhauls Partner In Crime

Reserve Winners Dog
Dynstar Little Red Corvette

Senior Puppy Dog Class
1st Longhauls Partner In Crime

Open Dog Class
1st Dynstar Little Red Corvette


Winners Bitch: (2-1-0-1)
Rivercross Dressed In Gold

Open Bitch Class
1st Rivercross Dressed In Gold

Judge: Margaret Jones

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Coedwig's Dancing In The Snow

Best Of Opposite Sex
Ch Coedwig's Cleopatra

Best Puppy In Breed
Ch Coedwig's Cleopatra







4-6 Month Bitch Class
1st Classic's Voice Of Reason

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By