Victoria City Kennel Club
Sunday, March 5, 2023



Related Results

Conformation

Friday, March 03
Friday, March 03 (Ltd Show - Group 3)
Saturday, March 04
Saturday, March 04 (Ltd Show - Retrievers)
Sunday, March 05
Sunday, March 05 (Ltd Show - Group 7)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Stephen Dainard
Silky Terrier  
GChS Carmorosa's Pixie Dancer
Points: 310 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Stephen Dainard
West Highland White Terrier  
GChG Skyehigh's Video Game
Points: 256
Best Puppy In Show
Judge: Stephen Dainard
Weimaraner  
Bartland's Fully Loaded
Best Baby Puppy In Show
Judge: Stephen Dainard
Samoyed  
Sancha's Falkor's Solo Flight
Best Owner Handled In Show
Judge: Stephen Dainard
Rhodesian Ridgeback  
Coso's Mejores Amigos








Group 1 - Lee Steeves Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Realta Let It Rain At Cuchulain
  Spaniel (Irish Water)   67
Group 2nd   Ch Ranzfel Celtic Blue Morag   Spaniel (English Cocker)   66
Group 3rd   
GChB Danrich's Polly Pocket
  Retriever (Labrador)   62
Group 4th   
Bartland's Fully Loaded
  Weimaraner   56
BPIG   
Bartland's Fully Loaded
  Weimaraner   3
Best Baby Puppy In Group   
Tchesinkut's The High Life
  Retriever (Labrador)   0
Best Owner Handled In Group   
Bartland's Fully Loaded
  Weimaraner   0
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 3 pts (2-0-0-2)
GCh Lagotto Hill Perugena

Best Of Opposite Sex
Laodicea's Joel Maisel

Best Puppy In Breed
Laodicea's Joel Maisel

Select Bitch
Ch LK's Hello Summer For Laodicea


Winners Dog: (2-0-0-2)
Laodicea's Joel Maisel

Reserve Winners Dog
Solipse Ti Piace Mare

Junior Puppy Dog Class
1st Laodicea's Joel Maisel

12-18 Month Dog Class
1st Solipse Ti Piace Mare


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 5 pts (1-3-2-0)
GChB Malhaven Mastro Di Saltello

Best Of Opposite Sex
Hunterspride New Beginnings Tiaka

Best Of Winners: (1-3-2-0)
Clarity's Silver Lining

Select Dog
GChB Suma's Mistero L'Uomo Mascherato


Winners Dog: (1-3-2-0)
Clarity's Silver Lining

Open Dog Class
1st Clarity's Silver Lining

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Stonepeake Third Time Lucky

Best Puppy In Breed
Stonepeake Third Time Lucky



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Stonepeake Third Time Lucky

Junior Puppy Bitch Class
1st Stonepeake Third Time Lucky

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 17 pts (4-6-7-1)
Ch Beargrass Goldcker Rainstorm Runoff

Best Of Opposite Sex
Ch Canza Martini Shakn Nt Stirred

Best Of Winners: (4-6-7-1)
Kitsana's Free Spirit

Best Puppy In Breed
Verdoro's Top Secret

Select Dog
GChS Allsgold Where The Wild Things Are


Winners Dog: (4-6-7-1)
Kitsana's Free Spirit

Reserve Winners Dog
Kitsana's Odds On Favourite

Senior Puppy Dog Class
1st Verdoro's Top Secret

Canadian Bred Dog Class
1st Kitsana's Free Spirit

Open Dog Class
1st Kitsana's Odds On Favourite
2nd Meradi's The Red Baron

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 5 pts (0-2-1-3)
GChS Danrich's Polly Pocket

Best Of Opposite Sex
GCh Grandriver's Raising A Ruckus

Best Puppy In Breed
Firebacks Coastal Tide

Select Bitch
Ch Devileen's Bird Of Paradise


4-6 Month Dog Class
1st Tchesinkut's The High Life


Winners Bitch: (0-2-1-3)
Cedarbrae's Bark At The Moon

Reserve Winners Bitch
Firebacks Coastal Tide

Junior Puppy Bitch Class
1st Firebacks Coastal Tide

Open Bitch Class
1st Cedarbrae's Bark At The Moon

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 12 pts (5-4-1-3)
GChS Tollchester Free'Dom Fighter

Best Of Opposite Sex
GCh Scotiaprides Acadian Jig

Best Of Winners: (5-4-1-3)
Outfox Mon Amour

Best Puppy In Breed
Topaws Basket Of Gold

Select Bitch
GCh Topaws An Iris Made A Wish


Winners Dog: (5-4-1-3)
Outfox Mon Amour

Reserve Winners Dog
Seatosea Across The Universe

Junior Puppy Dog Class
1st Eastwest Prince Leonardo

Senior Puppy Dog Class
1st Topaws Better Believe It

12-18 Month Dog Class
1st Watermark's Westcoast Zunga

Open Dog Class
1st Outfox Mon Amour
2nd Seatosea Across The Universe


Winners Bitch: (5-4-1-3)
Topaws Basket Of Gold

Reserve Winners Bitch
Outfox Find Your Fire

Junior Puppy Bitch Class
1st Eastwest Island Girl

Senior Puppy Bitch Class
1st Topaws Basket Of Gold

12-18 Month Bitch Class
1st Outfox Find Your Fire

Open Bitch Class
1st Tollchester's Lilvalley McHotty

4-6 Month Bitch Class
1st Lealee's Iridescent Star
2nd Lealee's Star Guardian

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sevenoaks Spotify



4-6 Month Bitch Class
1st Reidwood More Than A Pretty Face

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kulana Quiet On The Set At Allsgold

Best Puppy In Breed
Kulana Quiet On The Set At Allsgold


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kulana Quiet On The Set At Allsgold

Senior Puppy Dog Class
1st Kulana Quiet On The Set At Allsgold


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
Vallance Hot Shot

Best Of Opposite Sex
Vallance Lacey Expression

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Vallance Hot Shot

Best Puppy In Breed
Vallance Lacey Expression

Select Dog
GCh Qashqai Of Your Sweetest Dream


Winners Dog: (1-1-2-0)
Vallance Hot Shot

Open Dog Class
1st Vallance Hot Shot


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Vallance Lacey Expression

Senior Puppy Bitch Class
1st Vallance Lacey Expression

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Fernhill's North Star

Best Puppy In Breed
Fernhill's North Star


Winners Dog: (2-0-0-0)
Fernhill's North Star

Reserve Winners Dog
Islandview Wild At Heart

Junior Puppy Dog Class
1st Fernhill's North Star

Canadian Bred Dog Class
1st Islandview Wild At Heart


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GChB Ranzfel Celtic Blue Morag

Best Of Opposite Sex
Elcazador Highest Score

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Cantabria Lochsong

Best Puppy In Breed
Cantabria Lochsong


Winners Dog: (1-2-0-1)
Elcazador Highest Score

Junior Puppy Dog Class
1st Elcazador Highest Score


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Cantabria Lochsong

Reserve Winners Bitch
Elcazador Hot Topic

Junior Puppy Bitch Class
1st Cantabria Lochsong
2nd Elcazador Hot Topic

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Keypoint's My What A Guy That Gaston

Best Puppy In Breed
Keypoint's My What A Guy That Gaston


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChEx Realta Let It Rain At Cuchulain



Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Deep End's Gamblin' On Victory


Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Bartland's Fully Loaded

Best Of Opposite Sex
GCh Bartland's Moonlight Sonata

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Bartland's Fully Loaded

Best Puppy In Breed
Bartland's Fully Loaded

Select Bitch
GChG Bartland's Poseidon Adventure


Winners Dog: (1-1-0-2)
Bartland's Fully Loaded

Junior Puppy Dog Class
1st Bartland's Fully Loaded


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Target's Surrounded By Your Embrace

Senior Puppy Bitch Class
1st Target's Surrounded By Your Embrace





Group 2 - Lee Steeves Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Necesse's Defendo Dominus
  Deerhound (Scottish)   26
Group 2nd   
GCh Treadway Got To Get You Into My Life
  Whippet   23
Group 3rd   
Kinsols Birth Of A Star
  Finnish Spitz   19
Group 4th   
GChS Habi Nago Manwe
  Rhodesian Ridgeback   16
BPIG   
Aberle's Violet Lite Bright
  Whippet   3
Best Baby Puppy In Group    Donachies Hogmanay   Dachshund (Miniature Smooth)   0
Best Owner Handled In Group   
Coso's Mejores Amigos
  Rhodesian Ridgeback   0
Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Polo's Crown Me King

Best Of Opposite Sex
Nalikar's What Comes Next

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Polo's Crown Me King

Best Puppy In Breed
Polo's Crown Me King


Winners Dog: (2-2-0-0)
Polo's Crown Me King

Reserve Winners Dog
Polo's The Royal Advisor

Junior Puppy Dog Class
1st Polo's Crown Me King
2nd Polo's The Royal Advisor


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Nalikar's What Comes Next

Reserve Winners Bitch
Polo's Secrets Of The Crown

Junior Puppy Bitch Class
1st Polo's Secrets Of The Crown

12-18 Month Bitch Class
1st Nalikar's What Comes Next

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Breigayt's Steeldust River

Best Of Opposite Sex
Meriadoc Wynfield Zen Garden

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Breigayt's Fancy Like

Best Puppy In Breed
Lemonladies Queensland


Winners Dog: (1-2-0-1)
Meriadoc Wynfield Zen Garden

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Meriadoc Wynfield Zen Garden


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Breigayt's Fancy Like

Reserve Winners Bitch
Lemonladies Queensland

Junior Puppy Bitch Class
1st Lemonladies Queensland

12-18 Month Bitch Class
1st Breigayt's Fancy Like

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Waldiedox Can U Keep A Secret



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Waldiedox Can U Keep A Secret

Open Bitch Class
1st Waldiedox Can U Keep A Secret

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Donachies Sovereign Gold



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Donachies Sovereign Gold

Canadian Bred Bitch Class
1st Donachies Sovereign Gold

4-6 Month Bitch Class
1st Donachies Hogmanay
2nd Donachies Serendipity

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GChG Necesse's Defendo Dominus

Best Of Opposite Sex
GChB Hollyrood Aurelia Feralia

Best Puppy In Breed
Eynhallow Mon Petit Chou At Hollyrood



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Eynhallow Mon Petit Chou At Hollyrood

Junior Puppy Bitch Class
1st Eynhallow Mon Petit Chou At Hollyrood

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Kinsols Birth Of A Star

Best Of Opposite Sex
Pikkinokka's Glory Days

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Kinsols Birth Of A Star

Best Puppy In Breed
Kinsols Birth Of A Star


Winners Dog: (1-2-0-0)
Kinsols Birth Of A Star

Junior Puppy Dog Class
1st Kinsols Birth Of A Star


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Pikkinokka's Glory Days

Reserve Winners Bitch
Kinsols Kova The Sassy One

12-18 Month Bitch Class
1st Kinsols Kova The Sassy One

Open Bitch Class
1st Pikkinokka's Glory Days

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Ironquest's Fair Lady

Best Of Opposite Sex
Briaroot's If You Give A Mouse A Cookie

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Ironquest's Fair Lady

Best Puppy In Breed
Briaroot's If You Give A Mouse A Cookie


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ironquest's Fair Lady

Open Bitch Class
1st Ironquest's Fair Lady

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GChS Habi Nago Manwe

Best Of Opposite Sex
Jesmyster's Mystical Once Upon A Time

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Jesmyster's Mystical Once Upon A Time

Best Puppy In Breed
Coso's Ama La Vita


Winners Dog: (1-3-1-0)
Coso's Mejores Amigos

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Coso's Mejores Amigos


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Jesmyster's Mystical Once Upon A Time

Reserve Winners Bitch
Martella's Put A Spell On You

Junior Puppy Bitch Class
1st Coso's Ama La Vita

12-18 Month Bitch Class
1st Martella's Put A Spell On You

Open Bitch Class
1st Jesmyster's Mystical Once Upon A Time

Judge: Lee Steeves

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
GCh Treadway Got To Get You Into My Life

Best Of Opposite Sex
Jetstream Game On

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Jetstream Game On

Best Puppy In Breed
Aberle's Violet Lite Bright


Winners Dog: (1-2-0-1)
Jetstream Game On

12-18 Month Dog Class
1st Jetstream Game On

4-6 Month Dog Class
1st Shetara's Right By Your Side At Donachie


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Donachies Loch Of Dreams

Reserve Winners Bitch
Aberle's Violet Lite Bright

Senior Puppy Bitch Class
1st Aberle's Violet Lite Bright

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Donachies Loch Of Dreams





Group 3 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Cabezon's Sir Barkley Guardian Of Ruff
  Mastiff   38
Group 2nd   
GChG Reigning's Stormstruck Wind' N Snow
  Siberian Husky   37
Group 3rd   
GCh Legendale N KO Summer Breeze
  Doberman Pinscher   36
Group 4th   
GChS Banbury's Imagine Dragons
  Bullmastiff   30
BPIG   
Hive's Catchin' A Buzz
  Boxer   2
Best Baby Puppy In Group   
Sancha's Falkor's Solo Flight
  Samoyed   0
Best Owner Handled In Group   
GChG Reigning's Stormstruck Wind' N Snow
  Siberian Husky   0
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Outlander's Take Me Back In Time

Best Of Opposite Sex
GCh Daomori Dream Big To Outlander



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Taplac's Lean On Me Misty

Best Of Opposite Sex
Seaberns Starseeker

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Taplac's Lean On Me Misty

Best Puppy In Breed
Seaberns Starseeker


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Taplac's Lean On Me Misty

Reserve Winners Bitch
Snowcountry's First Tracks On Brandywine

Senior Puppy Bitch Class
1st Snowcountry's First Tracks On Brandywine

Canadian Bred Bitch Class
1st Kalamity's Terresistible

Open Bitch Class
1st Taplac's Lean On Me Misty

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 5 pts (2-3-0-1)
GChS Mephisto N Top Knotch XOXO Gossip Girl

Best Of Opposite Sex
Hive's Catchin' A Buzz

Best Of Winners: (2-3-0-1)
Hive's Catchin' A Buzz

Best Puppy In Breed
Hive's Catchin' A Buzz

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChG Banbury's Imagine Dragons

Best Of Opposite Sex
Banbury's Sexy's Back In Black

Best Puppy In Breed
Banbury's Sexy's Back In Black



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Banbury's Sexy's Back In Black

Reserve Winners Bitch
Banbury's Justified

Senior Puppy Bitch Class
1st Banbury's Sexy's Back In Black
2nd Banbury's Justified

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Invictus Porolissum Cane Corso


Winners Dog: (1-0-0-0)
Invictus Porolissum Cane Corso

12-18 Month Dog Class
1st Invictus Porolissum Cane Corso


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 5 pts (1-2-0-3)
GChB Legendale N KO Summer Breeze

Best Of Opposite Sex
Rudy The Thunder Moose

Best Of Winners: (1-2-0-3)
Ravensown Devil Or Angel @ Foxfire

Select Bitch
GChB ConnQuest Girl Gone Bad


Winners Dog: (1-2-0-3)
Rudy The Thunder Moose

Open Dog Class
1st Rudy The Thunder Moose

4-6 Month Dog Class
1st Redstone's Murder By Numbers V Aludra


Winners Bitch: (1-2-0-3)
Ravensown Devil Or Angel @ Foxfire

Reserve Winners Bitch
Sant Kreal Rated R

12-18 Month Bitch Class
1st Sant Kreal Rated R

Open Bitch Class
1st Ravensown Devil Or Angel @ Foxfire

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Emberez Argento


Winners Dog: (1-0-0-0)
Emberez Argento

Open Dog Class
1st Emberez Argento






4-6 Month Bitch Class
1st Cerasi Got Nothing To Hide

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Kingstone's Turning Tricks

Best Of Opposite Sex
Laurado's 'N Sobeit's Ramblin Gamblin Man

Best Puppy In Breed
Laurado's 'N Sobeit's Ramblin Gamblin Man


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Sunny Vom Ruttigerhof



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Sunny Vom Ruttigerhof

Reserve Winners Bitch
Blue View's Simple Twist Of Fate For Wtf

12-18 Month Bitch Class
1st Sunny Vom Ruttigerhof

Open Bitch Class
1st Blue View's Simple Twist Of Fate For Wtf

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Cabezon's Sir Barkley Guardian Of Ruff



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mtn-To-Sea Let's Get Ready



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Freestyle Red Hot Chili Pepper



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
2infinity Greatness Inspires Envy

Best Puppy In Breed
Trojan's Back Stage Pass



Winners Bitch: (0-2-0-0)
2infinity Greatness Inspires Envy

Reserve Winners Bitch
Trojan's Back Stage Pass

Junior Puppy Bitch Class
1st Trojan's Back Stage Pass

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st 2infinity Greatness Inspires Envy

4-6 Month Bitch Class
1st 2infinity Capt Morgan's Spiced Red Sangrio

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Hillset's Luna Liu


4-6 Month Dog Class
1st Sancha's Falkor's Solo Flight


4-6 Month Bitch Class
1st Sancha's Excelsior Reginae Dominum

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kiraly's Hot Stuff



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Reigning's Stormstruck Wind' N Snow



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Almazy Anabara Tania Fairy Princess






Group 4 - Kathleen Anderson-Wulff Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Skyehigh's Video Game
  West Highland White Terrier   46
Group 2nd   
GCh Amblegreen Den-Mar's All In
  Norwich Terrier   40
Group 3rd   
Ch Lucas (Estonia)
  Skye Terrier   34
Group 4th   
Slicey's Charlize The Rose of Trallee
  Lakeland Terrier   32
BPIG   
Terraraz Written In The Stars
  Norwich Terrier   5
Best Baby Puppy In Group    Kellterra She's Got Swagger Too   Norwich Terrier   0
Best Owner Handled In Group   
GCh Amblegreen Den-Mar's All In
  Norwich Terrier   0
Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 5 pts (1-5-0-0)
Singing Hills Banks The Win Of Traquaire

Best Of Opposite Sex
Traquaires Noseprints On The Glass

Best Of Winners: (1-5-0-0)
Singing Hills Banks The Win Of Traquaire

Best Puppy In Breed
Indus Aoife

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Milar Marilu



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Milar Marilu

12-18 Month Bitch Class
1st Milar Marilu

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Elwha's Little Miss Clever Clogs



Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChB Brickfield Crusher

Best Of Opposite Sex
GChB Delicious Abernethy

Select Dog
GCh Rozehaven's Eastern Haar



Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Wisterias Song Of A Siren



Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GCh Kian's Winterstorm O'Aberfeldy

Best Of Opposite Sex
Goldenears Anna-Beth

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Goldenears Anna-Beth

Best Puppy In Breed
Goldenears Anna-Beth


Winners Dog: (2-2-1-0)
Mc'Roc El Dorado

Reserve Winners Dog
Goldenears Echo Of Thunder

Junior Puppy Dog Class
1st Mc'Roc El Dorado
2nd Goldenears Echo Of Thunder


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Goldenears Anna-Beth

Reserve Winners Bitch
Kian's Christmas Magic O'isle

Senior Puppy Bitch Class
1st Goldenears Anna-Beth

12-18 Month Bitch Class
1st Kian's Christmas Magic O'isle

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Milar Paco



Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Takala Trails Hazel

Best Of Opposite Sex
Takala Trails Rhett

Best Puppy In Breed
Takala Trails Rhett


Winners Dog: (1-0-0-1)
Takala Trails Rhett

Junior Puppy Dog Class
1st Takala Trails Rhett


Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Slicey's Charlize The Rose of Trallee



Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
GChB Amblegreen Den-Mar's All In

Best Of Opposite Sex
Terraraz Shoot For The Stars

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Terraraz Written In The Stars

Best Puppy In Breed
Terraraz Written In The Stars


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Terraraz Shoot For The Stars

Reserve Winners Bitch
Wichunt's Night Bird

Senior Puppy Bitch Class
1st Terraraz Shoot For The Stars

12-18 Month Bitch Class
1st Wichunt Pumpkin Spice Latte

Open Bitch Class
1st Wichunt's Night Bird

4-6 Month Bitch Class
1st Kellterra She's Got Swagger Too

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Indigo Igo Legend Has It I Came From Money


Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Kinsey's Mimicker Practically Magic



Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChG Dunsmuir Glenby Devil's Sprite

Best Of Opposite Sex
Trotters Under The Kilt

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Pendor Solo Obsession

Best Puppy In Breed
Trotters Under The Kilt


Winners Dog: (1-1-0-1)
Trotters Under The Kilt

Senior Puppy Dog Class
1st Trotters Under The Kilt


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Pendor Solo Obsession

Open Bitch Class
1st Pendor Solo Obsession

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Rocglen Ginger Heliabel

Best Puppy In Breed
Vegasdreams Park Avenue View



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Rocglen Ginger Heliabel

Reserve Winners Bitch
Vegasdreams Park Avenue View

Senior Puppy Bitch Class
1st Vegasdreams Park Avenue View

Open Bitch Class
1st Rocglen Ginger Heliabel

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Lucas (Estonia)

Select Dog
GCh Kometa Rossi Kovid



Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Rustik's It's Only Money Honey With Qwik N Thik

Best Of Opposite Sex
Vangerbull You Are My Hero

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Rustik's It's Only Money Honey With Qwik N Thik

Best Puppy In Breed
Rustik's It's Only Money Honey With Qwik N Thik


Winners Dog: (1-2-0-0)
Vangerbull You Are My Hero

Open Dog Class
1st Vangerbull You Are My Hero

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Darwyn's Seriously Sirius Mya

Best Puppy In Breed
Darwyn's Seriously Sirius Mya



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Darwyn's Seriously Sirius Mya

Senior Puppy Bitch Class
1st Darwyn's Seriously Sirius Mya

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 5 pts (2-0-2-2)
GChG Skyehigh's Video Game

Best Of Opposite Sex
GChB Windacre In Fine Fettle

Best Puppy In Breed
Game On Ladyleigh

Select Dog
Ch Seawest Not Just A Wingmann

Select Bitch
GCh Ladyleigh Starstruck Seawest


Winners Dog: (2-0-2-2)
Game On Ladyleigh

Reserve Winners Dog
Ladyleigh Game's A Foot

Senior Puppy Dog Class
1st Game On Ladyleigh
2nd Ladyleigh Game's A Foot






Group 5 - Kathleen Anderson-Wulff Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Carmorosa's Pixie Dancer
  Silky Terrier   53
Group 2nd   
GChS Oeste's Askin For Kisses
  Havanese   52
Group 3rd    Lyn's Sir Thomas At Lemoge   Biewer Terrier   45
Group 4th   
Sightnscent Dont Speak
  Miniature Pinscher   41
BPIG   
Ch MistyTrails Caught On Radar
  Havanese   2
Best Baby Puppy In Group    Riesa's Martini On The Rocks   Papillon   0
Best Owner Handled In Group   
Integra's Indubitable
  Italian Greyhound   0
Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GCh Wynneiras I Got My Eyes On You

Best Puppy In Breed
Wynneiras Who Do You Love



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Wynneiras Polar DiamondnPearls

Reserve Winners Bitch
Wynneiras Who Do You Love

Senior Puppy Bitch Class
1st Wynneiras Who Do You Love

Open Bitch Class
1st Wynneiras Polar DiamondnPearls

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Lyn's Sir Thomas At Lemoge

Best Of Opposite Sex
Lyn's Sealegends Legacy

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Lyn's Sir Thomas At Lemoge

Best Puppy In Breed
Lyn's Sealegends Legacy

Select Dog
GCh Exquisite Luxury Of Veevee


Winners Dog: (2-1-1-0)
Lyn's Sir Thomas At Lemoge

Reserve Winners Dog
Royal Diamond

12-18 Month Dog Class
1st Lyn's Sir Thomas At Lemoge

Open Dog Class
1st Royal Diamond


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Lyn's Sealegends Legacy

Senior Puppy Bitch Class
1st Lyn's Sealegends Legacy

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GChG Mingchen Rewind

Best Of Opposite Sex
Mountainview Pippin At Ablewood

Best Puppy In Breed
Mountainview Pippin At Ablewood



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Mountainview Pippin At Ablewood

Reserve Winners Bitch
Schneeflocke Vom Kaninchengarten

Senior Puppy Bitch Class
1st Mountainview Pippin At Ablewood

12-18 Month Bitch Class
1st Schneeflocke Vom Kaninchengarten

Open Bitch Class
1st Sunsprite's Ain't Misbehavin'

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Hileigh's Oswald Of York

Best Of Opposite Sex
Vaila's Lori Be Good

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Hileigh's Oswald Of York

Best Puppy In Breed
Miss M's Despedida Of Dewdrops


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Vaila's Lori Be Good

Reserve Winners Bitch
Miss M's Despedida Of Dewdrops

Senior Puppy Bitch Class
1st Miss M's Despedida Of Dewdrops

Open Bitch Class
1st Vaila's Lori Be Good

4-6 Month Bitch Class
1st Dewdrops Tutti Fruitti
2nd Cheyennes N Arklands Violets Lil Daisy

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Granello d'Oro-PC Di San Gimignano

Best Of Opposite Sex
Misty Meadow's Give A Little Love

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Granello d'Oro-PC Di San Gimignano


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Misty Meadow's Give A Little Love

12-18 Month Bitch Class
1st Misty Meadow's Give A Little Love

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChEx Winwood Top Secret With BRK

Best Of Opposite Sex
Alpine Glacier Meadow Moon Star

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Cloudpointe Solve The Puzzle


Winners Dog: (1-1-0-1)
Alpine Glacier Meadow Moon Star

12-18 Month Dog Class
1st Alpine Glacier Meadow Moon Star


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Cloudpointe Solve The Puzzle

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Cloudpointe Solve The Puzzle

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 6 pts (1-2-1-3)
GChEx Oeste's Askin For Kisses

Best Of Opposite Sex
GChS MistyTrails Caught On Radar

Best Of Winners: (1-2-1-3)
Specialty Charm's Redington

Best Puppy In Breed
GChS MistyTrails Caught On Radar

Select Bitch
Ch MistyTrails Wyntr'Gems Samara


Winners Dog: (1-2-1-3)
Specialty Charm's Redington

Senior Puppy Dog Class
1st Specialty Charm's Redington

4-6 Month Dog Class
1st MistyTrails Lil Prince Of Finland


Winners Bitch: (1-2-1-3)
Adel Rio-Primero

Reserve Winners Bitch
MistyTrails Lily Elise Dot Com

Senior Puppy Bitch Class
1st Adel Rio-Primero
2nd MistyTrails Lily Elise Dot Com

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Integra's Indubitable


Winners Dog: (1-0-0-0)
Integra's Indubitable

12-18 Month Dog Class
1st Integra's Indubitable


Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Spoildrotten Sealegends Snow Princess

Best Puppy In Breed
Spoildrotten Sealegends Snow Princess



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Spoildrotten Sealegends Snow Princess

Junior Puppy Bitch Class
1st Spoildrotten Sealegends Snow Princess

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sightnscent Dont Speak



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sightnscent Dont Speak

Open Bitch Class
1st Sightnscent Dont Speak

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 4 pts (0-2-2-1)
GChG Rae Anne's Top Gun

Best Of Opposite Sex
GChB Truluv's Once Upon A Time

Best Puppy In Breed
Stromarlyn Truluv's Witchcraft

Select Dog
Ch Derrima Abracadabra


4-6 Month Dog Class
1st Riesa's Martini On The Rocks


Winners Bitch: (0-2-2-1)
Delyteful N Flinters Time For Wishes

Reserve Winners Bitch
Stromarlyn Truluv's Witchcraft

Junior Puppy Bitch Class
1st Stromarlyn Truluv's Witchcraft

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Delyteful N Flinters Time For Wishes

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 6 pts (1-1-4-1)
GChB Cheyennes Precious Gem

Best Of Opposite Sex
GChB Chriscendo Mighty Cute

Best Of Winners: (1-1-4-1)
Furrycreek's Frappuccino

Best Puppy In Breed
Ch Furrycreek's Feel Like Flying

Select Dog
Ch Furrycreek's Blue Jeans


Winners Dog: (1-1-4-1)
Lilangelz Wild Card Nblk

Junior Puppy Dog Class
1st Lilangelz Wild Card Nblk


Winners Bitch: (1-1-4-1)
Furrycreek's Frappuccino

Open Bitch Class
1st Furrycreek's Frappuccino

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Lemoges The Marque

Best Of Opposite Sex
C Lyn's I'm A Keeper

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Lemoges The Marque

Best Puppy In Breed
Lemoges The Marque

Select Dog
Ch Lemoge's Ethan The Gift Of The Island


Winners Dog: (1-2-1-0)
Lemoges The Marque

Senior Puppy Dog Class
1st Lemoges The Marque


Winners Bitch: (1-2-1-0)
C Lyn's I'm A Keeper

Reserve Winners Bitch
Lemoge's Little Dragon

12-18 Month Bitch Class
1st Lemoge's Little Dragon

Open Bitch Class
1st C Lyn's I'm A Keeper

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hyclass Summer Love

Best Puppy In Breed
Hyclass Summer Love



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hyclass Summer Love

Junior Puppy Bitch Class
1st Hyclass Summer Love

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Love Story Wonderful Toy

Best Of Opposite Sex
Kayenne Pepper Wonderful Toy

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Love Story Wonderful Toy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Kayenne Pepper Wonderful Toy

12-18 Month Dog Class
1st Kayenne Pepper Wonderful Toy


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Love Story Wonderful Toy

12-18 Month Bitch Class
1st Love Story Wonderful Toy

Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChG Carmorosa's Pixie Dancer



Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Spirits Dugualla Let Freedom Ring

Best Puppy In Breed
Spirits These Happy Days


Winners Dog: (2-0-0-0)
Spirits Dugualla Let Freedom Ring

Reserve Winners Dog
Spirits These Happy Days

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Spirits These Happy Days

Open Dog Class
1st Spirits Dugualla Let Freedom Ring


Judge: Kathleen Anderson-Wulff

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Tempo's Temperature

Best Of Opposite Sex
Tempo's Oops! I Did It Again

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Tempo's Temperature

Best Puppy In Breed
Tempo's Temperature


Winners Dog: (1-2-0-0)
Tempo's Temperature

Junior Puppy Dog Class
1st Tempo's Temperature


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Tempo's Oops! I Did It Again

Reserve Winners Bitch
Tempo's Bang Bang

Senior Puppy Bitch Class
1st Tempo's Oops! I Did It Again
2nd Tempo's Bang Bang





Group 6 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Negra Consentida (Arena)
  Xoloitzcuintli (Standard)   36
Group 2nd   
GCh Diplomat Lakeridge It's Only Money
  Poodle (Standard)   34
Group 3rd   
Ch Encores Rockin The Pandemonium
  Bichon Frise   29
Group 4th   
Sunojo's Fan O'War
  Shiba Inu   27
BPIG   
Sunojo's Fan O'War
  Shiba Inu   1
Best Baby Puppy In Group   
Beaukees Pursuit Of Perfection
  Keeshond   0
Best Owner Handled In Group   
GChB Judo's Top Secret At Trekhond
  Tibetan Spaniel   0
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Rebelrun Grand Cru At Clos De Lion



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Winterspear At Highgate

Best Puppy In Breed
Winterspear At Highgate



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Winterspear At Highgate

Senior Puppy Bitch Class
1st Winterspear At Highgate

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Padlock's Oh Look It's 2Infinity






4-6 Month Bitch Class
1st Beaukees Pursuit Of Perfection

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Lyric's Desert Stars Black Beauty

Best Puppy In Breed
Lyric's Desert Stars Black Beauty

Select Bitch
Ch Hushaby Tiffany Sugar Pepper



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Lyric's Desert Stars Black Beauty

Canadian Bred Bitch Class
1st Lyric's Desert Stars Black Beauty

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
GChB Diplomat Lakeridge It's Only Money

Best Of Opposite Sex
Theory Nuit d'Etoiles

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Hillcrest Maverick

Best Puppy In Breed
Hillcrest Maverick


Winners Dog: (1-3-1-0)
Hillcrest Maverick

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Hillcrest Maverick


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Theory Nuit d'Etoiles

Reserve Winners Bitch
Dawin Reigate Brandiwine

Junior Puppy Bitch Class
1st Theory Nuit d'Etoiles
2nd Delphinium's Unstoppable Tessa

Senior Puppy Bitch Class
1st Dawin Reigate Brandiwine

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Island West's Rock N Danny Boy

Best Of Opposite Sex
Island West Kinsol Pfeffa Regime

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Island West's Rock N Danny Boy

Best Puppy In Breed
Island West's Rock N Danny Boy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Island West's Rock N Danny Boy

Senior Puppy Dog Class
1st Island West's Rock N Danny Boy


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Island West Kinsol Pfeffa Regime

Junior Puppy Bitch Class
1st Island West Kinsol Pfeffa Regime

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Sunojo's Fan O'War

Best Of Opposite Sex
GChB Sunojo's Ohso Juji Go

Best Puppy In Breed
Sunojo's Fan O'War



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Sunojo's Fan O'War

Reserve Winners Bitch
Sunojo's Giving You The Gears

Senior Puppy Bitch Class
1st Sunojo's Fan O'War

Open Bitch Class
1st Sunojo's Giving You The Gears

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GChS Sealegends Moonlight Magic

Best Of Opposite Sex
GCh Sealegends Flowers In The Spring

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Sealegends Magical Midnight Dance

Best Puppy In Breed
Sealegends Magical Midnight Dance


Winners Dog: (1-1-1-1)
Sealegends Magical Midnight Dance

Senior Puppy Dog Class
1st Sealegends Magical Midnight Dance


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Sealegend's Angel's Trumpet

Senior Puppy Bitch Class
1st Sealegend's Angel's Trumpet

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 5 pts (1-1-3-1)
GChS Judo's Top Secret At Trekhond

Best Of Opposite Sex
Ch Trekhond's Dressed For A Parti

Best Of Winners: (1-1-3-1)
Trekhond's Jump For Joy

Best Puppy In Breed
Trekhond's Jump For Joy

Select Dog
Ch Trekhond's Solitary Man


Winners Bitch: (1-1-3-1)
Trekhond's Jump For Joy

Junior Puppy Bitch Class
1st Trekhond's Jump For Joy

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChEx Negra Consentida (Arena)

Best Puppy In Breed
Dreamstar's Island Goddess @ Kaliska



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Dreamstar's Island Goddess @ Kaliska

Junior Puppy Bitch Class
1st Dreamstar's Island Goddess @ Kaliska



Group 7 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
Eclipse Boom Boom Pow
  Berger Picard   38
Group 2nd   
Cloudpointe Ringside Gossip
  Norwegian Buhund   37
Group 3rd   
Ch PrairiePine The Lawman Of Tairis
  Collie (Rough)   35
Group 4th    Outburst Hurley Burley   Border Collie   32
BPIG    Bo-Co-Pa's You Can Call Me Queen Bee @ Cloudpointe   Norwegian Buhund   7
Best Baby Puppy In Group    Downriver Bric-A-Brac Barrett   Australian Cattle Dog   0
Best Owner Handled In Group   
Ch Kohlein's Lara Balares
  German Shepherd Dog   0
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Imbachs Brienne Of Tarth House Of Kinsey


4-6 Month Dog Class
1st Downriver Bric-A-Brac Barrett


Winners Bitch: (0-1-0-1)
WNR's Frankly Speaking

12-18 Month Bitch Class
1st WNR's Frankly Speaking

4-6 Month Bitch Class
1st Downrivernkarab Over The Red Sea
2nd Downriver Red Dirt Road Thisaway

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Summerwind Cowboy Legend At Trekhond

Best Of Opposite Sex
Dancin' Eyes Fire By Vanstone

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Summerwind Cowboy Legend At Trekhond


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Dancin' Eyes Fire By Vanstone

Reserve Winners Bitch
MountainAsh Sugar And Spice

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st MountainAsh Sugar And Spice

Open Bitch Class
1st Dancin' Eyes Fire By Vanstone

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Phelony In Progress Du Roi Givre


Judge: Stephen Dainard

Best Of Opposite Sex
Mordecai At EclatDeToil

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Uniquity's Jumping Juniper Of Letekoe

Best Puppy In Breed
Mordecai At EclatDeToil


Winners Dog: (1-1-0-0)
Mordecai At EclatDeToil

Senior Puppy Dog Class
1st Mordecai At EclatDeToil

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Eclipse Boom Boom Pow



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Eclipse Boom Boom Pow

Open Bitch Class
1st Eclipse Boom Boom Pow

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Outburst Hurley Burley

Best Of Opposite Sex
GChB Border Lane Air On The G String


Winners Dog: (1-0-0-1)
Outburst Hurley Burley

Open Dog Class
1st Outburst Hurley Burley


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GChB PrairiePine The Lawman Of Tairis

Best Of Opposite Sex
Ch Ennismoor's Isle Of Arwyn

Best Puppy In Breed
Tamaron N' Vanisle Color Of Money


Winners Dog: (1-0-1-1)
Tamaron N' Vanisle Color Of Money

Junior Puppy Dog Class
1st Tamaron N' Vanisle Color Of Money


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Snowventure Thunderstruck



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Kohlein's Lara Balares

Best Puppy In Breed
Ch Kohlein's Lara Balares


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 5 pts (2-2-2-0)
NW Aloha Strike It Rich

Best Of Opposite Sex
Whiskey Creek Whistling Dixie

Best Of Winners: (2-2-2-0)
NW Aloha Strike It Rich

Best Puppy In Breed
Coastal Meadows Yellowstone Blues

Select Dog
GChB Alta Little Red Corvette At RF


Winners Dog: (2-2-2-0)
NW Aloha Strike It Rich

Reserve Winners Dog
Coastal Meadows Yellowstone Blues

Senior Puppy Dog Class
1st Coastal Meadows Yellowstone Blues

Open Dog Class
1st NW Aloha Strike It Rich


Winners Bitch: (2-2-2-0)
Whiskey Creek Whistling Dixie

Reserve Winners Bitch
Renaissance Farms Little Shelby Cobra

Junior Puppy Bitch Class
1st Whiskey Creek Whistling Dixie

Senior Puppy Bitch Class
1st Renaissance Farms Little Shelby Cobra

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Cloudpointe Ringside Gossip

Best Of Opposite Sex
Bo-Co-Pa's You Can Call Me Queen Bee @ Cloudpointe

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Cloudpointe Ringside Gossip

Best Puppy In Breed
Bo-Co-Pa's You Can Call Me Queen Bee @ Cloudpointe


Winners Dog: (1-1-0-0)
Cloudpointe Ringside Gossip

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Cloudpointe Ringside Gossip

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Stoneyroydes 9th Shade Of Gray Dobbie

Best Of Opposite Sex
Island Bound My Perfect Storm

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Stoneyroydes 9th Shade Of Gray Dobbie

Best Puppy In Breed
Stoneyroyde Deja Vu Do You Get It Deja Vu

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 7 pts (1-6-1-0)
Tresta Holy Hannah

Best Of Opposite Sex
Ch Cincerlee's Revival

Best Of Winners: (1-6-1-0)
Tresta Holy Hannah

Best Puppy In Breed
Tresta Holy Hannah


Winners Dog: (1-6-1-0)
Marpointe Marquis Lights

Junior Puppy Dog Class
1st Marpointe Marquis Lights

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By