Moncton Kennel Club
Sunday, May 29, 2022 - Show-3



Related Results

Conformation

Saturday, May 28 (Show-1)
Saturday, May 28 (Show-2)
Sunday, May 29 (Show-3)
Sunday, May 29 (Show-4)

Obedience

Saturday, May 28 (Obedience Sat-1)
Saturday, May 28 (Obedience Sat-2)
Sunday, May 29 (Obedience Sun-3)
Sunday, May 29 (Obedience Sun-4)

Rally Obedience

Saturday, May 28 (Rally Sat-1)
Saturday, May 28 (Rally Sat-2)
Sunday, May 29 (Rally Sun-3)
Sunday, May 29 (Rally Sun-4)

Related Specialties

Maritime Toy Dog Club - Saturday, May 28 - Conformation



Results courtesy of:


-- Moncton Kennel Club --


Best In Show
Judge: Michael Hill
Pomeranian  
Chriscendo Charmed Robbery
Points: 153 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Michael Hill
Dalmatian  
Ch Onsengeltje N Juju You Better Be Ready
Points: 125
Best Puppy In Show
Judge: Michael Hill
Pomeranian  
Chriscendo Charmed Robbery
Best Veteran In Show
Judge: Michael Hill
Rhodesian Ridgeback  
Ch (Alt) Trumphill's Uncharted Journey
Best Altered In Show
Judge: Michael Hill
German Shepherd Dog  
GCh DuDomaine Porsha von Lousar








Group 1 - Sandra Lex Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Clussexx Flying Ace
  Spaniel (Clumber)   30
Group 2nd   
Ch Kamand's Flying Solo At NevaehLea
  Spaniel (Sussex)   29
Group 3rd   
GChS Ambertru's I'll Call'M George
  Retriever (Golden)   28
Group 4th   
GChEx Follyhills Winoka AfterTheRain
  Weimaraner   12
BPIG   
DuValin Quartz
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   3
Best Veteran In Group   
GCh Ambertru's Skyfall
  Retriever (Golden)   3
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
DuValin Quartz

Best Puppy In Breed
DuValin Quartz


Winners Dog: (1-0-0-0)
DuValin Quartz

Senior Puppy Dog Class
1st DuValin Quartz


Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Seasyde Everwood Connect The Dots



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Seasyde Everwood Connect The Dots

12-18 Month Bitch Class
1st Seasyde Everwood Connect The Dots

Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 15 pts (2-7-4-3)
GChEx Ambertru's I'll Call'M George

Best Of Opposite Sex
Ch Goldiva's Casino Royale

Best Of Winners: (2-7-4-3)
Genosha's Fiery Phoenix

Best Puppy In Breed
Nikmor's Winner Takes It All

Select Dog
GChS Fyreglo's Beyond Our Wildest Dreams

Select Bitch
Ch Goldiva's Pink Moet With Keystone


Winners Dog: (2-7-4-3)
Nikmor's Winner Takes It All

Reserve Winners Dog
Goldiva's The Full Monty

Senior Puppy Dog Class
1st Nikmor's Winner Takes It All

Open Dog Class
1st Goldiva's The Full Monty

7 & Over Veteran Dog Class
1st GCh Ambertru's Skyfall

Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Madabout's Atlantic Tidal Pool

Best Puppy In Breed
Camlab's Hotel California



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Madabout's Atlantic Tidal Pool

Reserve Winners Bitch
Everwood Startop's Midnight Expresso

Senior Puppy Bitch Class
1st Camlab's Hotel California

12-18 Month Bitch Class
1st Everwood Startop's Midnight Expresso

Open Bitch Class
1st Madabout's Atlantic Tidal Pool

Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Seaside's Come Sail Away

Best Puppy In Breed
Ch Seaside's Come Sail Away



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Harbinger's Jump The Gun

Best Puppy In Breed
Harbinger's Jump The Gun


Winners Dog: (1-0-0-0)
Harbinger's Jump The Gun

Senior Puppy Dog Class
1st Harbinger's Jump The Gun


Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Sweetwoods Em'Pi'Re State Of Mind



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Scottfree Stage Door Johnny


Winners Dog: (1-0-1-0)
Marsuvica's Klear Blue Yonder

Canadian Bred Dog Class
1st Marsuvica's Klear Blue Yonder


Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Clussexx Flying Ace



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Shore Reign On



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kamand's Flying Solo At NevaehLea



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Queensberry From Kind Of Magic



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Queensberry From Kind Of Magic

Open Bitch Class
1st Queensberry From Kind Of Magic

Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Follyhills Winoka AfterTheRain







Group 2 - Michael Woods (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Shillington Sweet Tooth
  Beagle   21
Group 2nd   
GCh Obiwan Heart Of Darkness
  Afghan Hound   18
Group 3rd   
Ch Passport Are There Lines SS
  Dachshund (Standard Smooth)   17
Group 4th   
GChEx Trumphill's Taking The High Road
  Rhodesian Ridgeback   16
BPIG   
Ch ER Dox Un Vrai Bijou
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   3
Best Veteran In Group   
Ch (Alt) Trumphill's Uncharted Journey
  Rhodesian Ridgeback   3
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Obiwan Heart Of Darkness



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Bassetacres Man In The Mirror

Best Of Opposite Sex
Highnoon's Let's Talk Gertie



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Highnoon's Let's Talk Gertie

12-18 Month Bitch Class
1st Highnoon's Let's Talk Gertie

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GChS Shillington Sweet Tooth

Best Of Opposite Sex
Lemonladies Peter


Winners Dog: (2-0-0-1)
Lemonladies Peter

Reserve Winners Dog
Lemonladies Finnegan

12-18 Month Dog Class
1st Lemonladies Peter

Open Dog Class
1st Lemonladies Finnegan


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 5 pts (1-1-2-2)
GChS Doxieville-Kurzbeing Felix Felicis For E R Dox ML

Best Of Opposite Sex
Ch ER Dox Un Vrai Bijou

Best Of Winners: (1-1-2-2)
Er Dox Where Dwell The Brave At Heart

Best Puppy In Breed
Ch ER Dox Un Vrai Bijou

Select Dog
Ch Karonika's DevotedDoxie Dudley

Select Bitch
GCh ER Dox Grace


Winners Dog: (1-1-2-2)
ER Dox Louie Louie

Junior Puppy Dog Class
1st ER Dox Louie Louie


Winners Bitch: (1-1-2-2)
Er Dox Where Dwell The Brave At Heart

Junior Puppy Bitch Class
1st Er Dox Where Dwell The Brave At Heart

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Telkel Game Set Match SL

Best Of Opposite Sex
GChS Telkel Every Mile A Memory For ER Dox SL



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Telkel Juste Juliette For ER Dox SL

12-18 Month Bitch Class
1st Telkel Juste Juliette For ER Dox SL

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Passport Are There Lines SS



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Icycold Fifth Avenue Wickkid Bling


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GChEx Trumphill's Taking The High Road

Best Of Opposite Sex
Cataraqui Climb Every Mountain


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Doonabrig McCartney's Always Unique






Group 3 - Michael Woods (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GCh SaxmarkStonehill InstantReplay
  Bullmastiff   8
Group 2nd   Ch Platinum's I'm Ready For The Garden   Doberman Pinscher   7
Group 3rd   
Ans Enearian Ed Jay
  Alaskan Malamute   4
Group 4th   
Ch Adria N Ensigns Odessa At Elharlen
  Boxer   3
BPIG   
Ans Enearian Ed Jay
  Alaskan Malamute   3
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Ans Enearian Ed Jay

Best Puppy In Breed
Ans Enearian Ed Jay


Winners Dog: (1-0-0-0)
Ans Enearian Ed Jay

Senior Puppy Dog Class
1st Ans Enearian Ed Jay


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Adria N Ensigns Odessa At Elharlen

Best Puppy In Breed
GChB Adria N Ensigns Odessa At Elharlen



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB SaxmarkStonehill InstantReplay



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (1-0-0-2)
Ch Platinum's I'm Ready For The Garden

Best Of Opposite Sex
Nevar Catch A Devil's Starr V Sioul

Best Puppy In Breed
Nevar Catch A Devil's Starr V Sioul

Select Bitch
Ch Nevar The Devil Gotcha By The Jewels V Sioul


Winners Dog: (1-0-0-2)
Nevar Catch A Devil's Starr V Sioul

Senior Puppy Dog Class
1st Nevar Catch A Devil's Starr V Sioul


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Karador's Legend In My Time


Winners Dog: (1-0-0-0)
Karador's Legend In My Time

Open Dog Class
1st Karador's Legend In My Time


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Daybreaker's Forget Me Not



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Astablak Simply The Best Mika



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Astablak Simply The Best Mika

12-18 Month Bitch Class
1st Astablak Simply The Best Mika





Group 4 - Sandra Lex Top Dog
Points
Group 1st   GCh Alinta Loch Ryba's Hint Of Mint   Australian Terrier   10
Group 2nd   Ch Varekai Besala Mientras Vuela   Staffordshire Bull Terrier   9
Group 3rd   Ch Showme Tikva   Cairn Terrier   8
Group 4th   
Ellerker's Don't Stop Me Now Of Dragonfox
  Welsh Terrier   4
BPIG   
Ellerker's Don't Stop Me Now Of Dragonfox
  Welsh Terrier   3
Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Alinta Loch Ryba's Hint Of Mint



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB M&M Lamz The World Is Not Enough



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Thunderally's Shining Starr

Best Puppy In Breed
Thunderally's Shining Starr



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Thunderally's Shining Starr

Senior Puppy Bitch Class
1st Thunderally's Shining Starr

Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 3 pts (1-1-0-2)
Ch Showme Tikva

Best Of Opposite Sex
Caledonian King Cole Of Wolfpit

Best Of Winners: (1-1-0-2)
Lochlomond Scalawag's Shenanigans

Best Puppy In Breed
Lochlomond Scalawag's Shenanigans

Select Bitch
Ch Upthecreek Is Sentimental


Winners Dog: (1-1-0-2)
Caledonian King Cole Of Wolfpit

Senior Puppy Dog Class
1st Caledonian King Cole Of Wolfpit


Winners Bitch: (1-1-0-2)
Lochlomond Scalawag's Shenanigans

Senior Puppy Bitch Class
1st Lochlomond Scalawag's Shenanigans

Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Raintree Earendil I Can Handle Myself



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch All Jacks Hacker



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Varekai Besala Mientras Vuela



Judge: Sandra Lex

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Ellerker's Don't Stop Me Now Of Dragonfox

Best Puppy In Breed
Ellerker's Don't Stop Me Now Of Dragonfox






Group 5 - Michael Woods (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Chriscendo Charmed Robbery
  Pomeranian   27
Group 2nd   
GChB Shirmont Custom Built
  Cavalier King Charles Spaniel   26
Group 3rd   
Ch Dashwood Seagryph Perfect Alibi
  Griffon (Brussels)   18
Group 4th   
Ch Antonio From Castle Of White Sweethearts Polana
  Coton De Tulear   17
BPIG   
Ch Chriscendo Charmed Robbery
  Pomeranian   3
Best Veteran In Group   
GCh Riverview's Ms. Belle Starr
  Pug   3
Best Altered In Group    Mardigrais Music Master   Cavalier King Charles Spaniel   0
Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Bucky Barnes V. Tani Kazari

Best Of Opposite Sex
Black Canary V. Tani Kazari



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Black Canary V. Tani Kazari

Open Bitch Class
1st Black Canary V. Tani Kazari

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 7 pts (1-3-2-2)
GChB Shirmont Custom Built

Best Of Opposite Sex
Ch Sushines Wonder Of Spring V RH

Best Of Winners: (1-3-2-2)
Londoncor Kensington

Best Puppy In Breed
Cherrywood Sunrise On The Bay

Select Dog
Ch Amitola Tyee Isha

Select Bitch
GCh Sigma Chi's Liberty Bell


Winners Dog: (1-3-2-2)
Londoncor Kensington

Open Dog Class
1st Londoncor Kensington

Sexually Altered Dog Class
1st Mardigrais Music Master


Winners Bitch: (1-3-2-2)
Whimsy April Luv For Cherrywood

Reserve Winners Bitch
Sigma Chi's Harvest Moon 2 Mardigrais

Senior Puppy Bitch Class
1st Cherrywood Sunrise On The Bay

Canadian Bred Bitch Class
1st Sigma Chi's Harvest Moon 2 Mardigrais

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Whimsy April Luv For Cherrywood

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Delrae's Dragonsfly


Winners Dog: (1-0-0-0)
Delrae's Dragonsfly

Open Dog Class
1st Delrae's Dragonsfly


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Gardine Don't Stop Believing

Best Of Opposite Sex
Gardine Aurora Borealis

Best Puppy In Breed
Gardine Aurora Borealis



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Gardine Aurora Borealis

Senior Puppy Bitch Class
1st Gardine Aurora Borealis

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Antonio From Castle Of White Sweethearts Polana


Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Dashwood Seagryph Perfect Alibi



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (1-1-2-1)
GChEx Diavolino's A Kiss For Luck

Best Of Opposite Sex
GCh Cassiopeia I've Got A Little Spring In My Step

Best Of Winners: (1-1-2-1)
Kabecca Raindance Secret Keeper

Select Dog
Ch Folklore Infiniti Fire N Gold


Winners Dog: (1-1-2-1)
Kabecca Raindance Secret Keeper

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Kabecca Raindance Secret Keeper


Winners Bitch: (1-1-2-1)
Kabecca Raindance Itty Bitty Secret

12-18 Month Bitch Class
1st Kabecca Raindance Itty Bitty Secret

7 & Over Veteran Bitch Class
1st GCh Kabecca Grayson Firefly

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Mightymites Dare To Dream!



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Papirusse Tyno's Son



Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Chriscendo Charmed Robbery

Best Puppy In Breed
Ch Chriscendo Charmed Robbery







7 & Over Veteran Bitch Class
1st GCh Riverview's Ms. Belle Starr

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
IslandGems Dreams Come True



Winners Bitch: (0-1-0-0)
IslandGems Dreams Come True

Canadian Bred Bitch Class
1st IslandGems Dreams Come True

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fwaggles Wonderstruck V Rustic Lane

Best Puppy In Breed
Fwaggles Wonderstruck V Rustic Lane



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fwaggles Wonderstruck V Rustic Lane

Senior Puppy Bitch Class
1st Fwaggles Wonderstruck V Rustic Lane

Judge: Michael Woods (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
Ch Marsuvica's Heir To Riches

Best Of Opposite Sex
Ch Marsuvica's Quick As A Flash







Group 6 - Raymond Lariviere Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Onsengeltje N Juju You Better Be Ready
  Dalmatian   15
Group 2nd    Bluemount The Gingerbread Girl   French Bulldog   14
Group 3rd    Fanfare's Ruby Tuesday   Keeshond   8
Group 4th    Jempaw's Lasya's Legacy Lives On Layla Jean   Shih Tzu   6
BPIG    Bluemount The Gingerbread Girl   French Bulldog   3
Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Muldoon In The Arms Of Angels



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Onsengeltje N Juju You Better Be Ready



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 5 pts (1-2-2-1)
Bluemount The Gingerbread Girl

Best Of Opposite Sex
Bluemount Symphony In The Sky

Best Of Winners: (1-2-2-1)
Bluemount The Gingerbread Girl

Best Puppy In Breed
Bluemount The Gingerbread Girl

Select Dog
GChB Celtmacbhaid I Got You Babe

Select Bitch
GChB Celtmacbhaid We Will Rock You


Winners Dog: (1-2-2-1)
Bluemount Symphony In The Sky

Junior Puppy Dog Class
1st Bluemount Symphony In The Sky


Winners Bitch: (1-2-2-1)
Bluemount The Gingerbread Girl

Reserve Winners Bitch
Shore Winter Solstice

Senior Puppy Bitch Class
1st Bluemount The Gingerbread Girl

Open Bitch Class
1st Shore Winter Solstice

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Fanfare's Ruby Tuesday

Select Bitch
GChB Southcar's Stormwatcher At Bijzondere



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Fanfare's Ruby Tuesday

Open Bitch Class
1st Fanfare's Ruby Tuesday

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Glow LeeAnns Angel Of Bliss

Best Of Opposite Sex
Belcourt Winter Collection

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Glow LeeAnns Angel Of Bliss

Best Puppy In Breed
Glow LeeAnns Angel Of Bliss


Winners Dog: (1-2-0-0)
Belcourt Winter Collection

Junior Puppy Dog Class
1st Belcourt Winter Collection


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Glow LeeAnns Angel Of Bliss

Reserve Winners Bitch
LeeAnns Frico Pico

Junior Puppy Bitch Class
1st Glow LeeAnns Angel Of Bliss

Open Bitch Class
1st LeeAnns Frico Pico

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Jempaw's Lasya's Legacy Lives On Layla Jean

Best Of Opposite Sex
Jempaws Healing Broken Hearts Mender

Best Puppy In Breed
Opal's Lucky Charm



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Jempaw's Lasya's Legacy Lives On Layla Jean

Reserve Winners Bitch
Opal's Lucky Charm

12-18 Month Bitch Class
1st Jempaw's Lasya's Legacy Lives On Layla Jean

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Opal's Lucky Charm



Group 7 - Raymond Lariviere Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Quymera's Awakening
  German Shepherd Dog   36
Group 2nd   Ch Wenlisa's New Rootz For Bootez   Australian Shepherd   26
Group 3rd   
GCh Omega's Divine Right
  Collie (Rough)   14
Group 4th   Ch Salish' Ror To Riverside   Miniature American Shepherd   12
BPIG   
Ch Highledge Lyricisle Buster Brown
  Shetland Sheepdog   3
Best Altered In Group   
GCh DuDomaine Porsha von Lousar
  German Shepherd Dog   0
Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 11 pts (3-4-3-2)
Ch Wenlisa's New Rootz For Bootez

Best Of Opposite Sex
Amadore New Star

Best Of Winners: (3-4-3-2)
Amadore New Star

Best Puppy In Breed
Amadore New Star

Select Dog
GChS Cowboy's Locked And Loaded

Select Bitch
Ch Malka's Beyond The Shadows


Winners Dog: (3-4-3-2)
Garrison's God Of War And Mischief

Reserve Winners Dog
Amadore Bottoms Up

Junior Puppy Dog Class
1st Amadore Bottoms Up

Senior Puppy Dog Class
1st Stone Hill's Paint Me

Canadian Bred Dog Class
1st Garrison's God Of War And Mischief


Winners Bitch: (3-4-3-2)
Amadore New Star

Reserve Winners Bitch
TBK's Penny Heartbreaker

Junior Puppy Bitch Class
1st Amadore New Star
2nd Amadore My Fairest

Canadian Bred Bitch Class
1st Amadore Seriously Loaded

Open Bitch Class
1st TBK's Penny Heartbreaker

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Omega's Divine Right



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Glasgowhill Langsyne Continuum

Open Bitch Class
1st Glasgowhill Langsyne Continuum

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Seawhisper Sea Glass



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Seawhisper Sea Glass

12-18 Month Bitch Class
1st Seawhisper Sea Glass

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Maplemyst Heading For The Hill



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Maplemyst Heading For The Hill

12-18 Month Bitch Class
1st Maplemyst Heading For The Hill

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 9 pts (1-6-2-1)
GChB Quymera's Awakening

Best Of Opposite Sex
Moda's Fancy Don't Let Me Down

Best Of Winners: (1-6-2-1)
Moda's Fancy Don't Let Me Down

Best Puppy In Breed
Moda's Fancy Don't Let Me Down

Select Dog
GChS Riverryan Just Do It


Winners Dog: (1-6-2-1)
Moda's Zeus Bring The Thunder

Senior Puppy Dog Class
1st Moda's Zeus Bring The Thunder


Winners Bitch: (1-6-2-1)
Moda's Fancy Don't Let Me Down

Reserve Winners Bitch
Tazzman's Sunshine At Midnight

Senior Puppy Bitch Class
1st Moda's Fancy Don't Let Me Down
2nd Ghalia Safaa Von Amalaberg

12-18 Month Bitch Class
1st Tazzman's Walking On Sunshine
2nd Nyx Von Mowatt

Canadian Bred Bitch Class
1st Tazzman's Sunshine At Midnight

Open Bitch Class
1st Aspin Von Sealand

Sexually Altered Bitch Class
1st GCh DuDomaine Porsha von Lousar

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Salish' Ror To Riverside



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Kyon's Heidi Perledatter



Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Highledge Lyricisle Buster Brown

Best Of Opposite Sex
Charmedones Cover Girl

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Highledge Lyricisle Buster Brown

Best Puppy In Breed
Highledge Lyricisle Buster Brown

Select Dog
Ch Wistwin Trelynn Fire Marshall At Nikkilen


Winners Dog: (1-1-1-0)
Highledge Lyricisle Buster Brown

Junior Puppy Dog Class
1st Highledge Lyricisle Buster Brown


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Charmedones Cover Girl

Open Bitch Class
1st Charmedones Cover Girl

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GChEx Vastgota Canadian Giiwedin IT

Best Of Opposite Sex
Alkemi Daisy Bell LT



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Alkemi Daisy Bell LT

Reserve Winners Bitch
Vastgota Irish Clover ST

Open Bitch Class
1st Alkemi Daisy Bell LT
2nd Vastgota Irish Clover ST

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
East Dawns Spanish Paprika

Best Of Opposite Sex
Edgebrook's Zorro's Revenge

Best Of Winners: (1-1-0-0)
East Dawns Spanish Paprika


Winners Dog: (1-1-0-0)
Edgebrook's Zorro's Revenge

Open Dog Class
1st Edgebrook's Zorro's Revenge


Winners Bitch: (1-1-0-0)
East Dawns Spanish Paprika

Open Bitch Class
1st East Dawns Spanish Paprika

Judge: Raymond Lariviere

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Quanda's Plenty Of Fun For Beacor & Larendale


Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By