Prince Albert Kennel & Obedience Club
Thursday, December 30, 2021 - Show-4



Related Results


Results courtesy of:


-- Terrina Maciborski --
CH Ghostpine's Quantum Leap
"Bauer"
Breeder/Owner/Handler: Terrina Maciborski
www.facebook.com/GhostPine-Staffordshire-Bull-Terriers


Best In Show
Judge: Michael Lanctot
Rottweiler  
GChEx Esmonds God Of All
Points: 156 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Michael Lanctot
Retriever (Labrador)  
GChEx Masonridge's Right As Rain
Points: 128
Best Puppy In Show
Judge: Michael Lanctot
Pug  
Xoe's Master Of Illusions
Reserve Best Puppy In Show
Judge: Michael Lanctot
Samoyed  Ch Winterpeg's Teija








Group 1 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Masonridge's Right As Rain
  Retriever (Labrador)   26
Group 2nd   
GCh Bianca's BrazosRiver Tahoe
  Pointer (German Short-Haired)   12
Group 3rd   
GChS Stonepeake Dirty Tommie
  Retriever (Chesapeake Bay)   10
Group 4th    Verdoro's Posh Spice   Retriever (Golden)   9
BPIG    Verdoro's Posh Spice   Retriever (Golden)   N/A
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Crossiron Asterix

Best Of Opposite Sex
Crossiron's Catch Me If You Can

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Crossiron Asterix

Best Puppy In Breed
Crossiron's Catch Me If You Can


Winners Dog: (1-1-0-0)
Crossiron Asterix

Open Dog Class
1st Crossiron Asterix


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Crossiron's Catch Me If You Can

Senior Puppy Bitch Class
1st Crossiron's Catch Me If You Can

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChEx Bianca's BrazosRiver Tahoe

Best Puppy In Breed
Malhaven Dare To Dance The Tide


Winners Dog: (1-0-1-0)
Malhaven Dare To Dance The Tide

Junior Puppy Dog Class
1st Malhaven Dare To Dance The Tide


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Stonepeake Dirty Tommie



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Inglis Shoot For The Stars



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Verdoro's Posh Spice

Best Of Opposite Sex
Candor's Making A Racket

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Verdoro's Posh Spice

Best Puppy In Breed
Verdoro's Posh Spice


Winners Dog: (1-2-0-0)
Candor's Making A Racket

Junior Puppy Dog Class
1st Candor's Making A Racket


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Verdoro's Posh Spice

Reserve Winners Bitch
Harmony's Dark Side Of The Moon

Senior Puppy Bitch Class
1st Verdoro's Posh Spice

12-18 Month Bitch Class
1st Harmony's Dark Side Of The Moon

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 13 pts (3-7-1-3)
GChEx Masonridge's Right As Rain

Best Of Opposite Sex
Ch Ridge View Leffe Brune

Best Of Winners: (3-7-1-3)
Biscay Freshwater River on The Cape

Best Puppy In Breed
Eagertrieves Key To Innovation

Select Bitch
GCh Biscay Rosmarinus


Winners Bitch: (3-7-1-3)
Rickways Let It Snow At Wild Moirs

Reserve Winners Bitch
Eagertrieves Key To Innovation

Junior Puppy Bitch Class
1st Aeolian's Faraway Song

Senior Puppy Bitch Class
1st Eagertrieves Key To Innovation

12-18 Month Bitch Class
1st Rickways Let It Snow At Wild Moirs
2nd Biscay Festival Maris

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Biscay Fogo Island Harbour

Open Bitch Class
1st Dunrovins Wild Card At Ekho
2nd Eagertrieves Sweet Dynasty

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Puppylove Master Of The Game



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Keypoint's Play On Words



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Stella Del Nord 'N' Sugar River Luna

Best Puppy In Breed
Stella Del Nord 'N' Sugar River Luna



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Stella Del Nord 'N' Sugar River Luna

Senior Puppy Bitch Class
1st Stella Del Nord 'N' Sugar River Luna

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kizmar Pagliacci Slow Roasted Wickedness

Best Puppy In Breed
Ch Kizmar Pagliacci Slow Roasted Wickedness







Group 2 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
Ch DragonPearl What If I Could Fly
  Beagle   7
Group 2nd   
GCh RHK Kiss A Golden Spark
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   6
Group 3rd   
Firestorm's Playing With Fire
  Finnish Spitz   2
Group 4th   
Ch Counterpoint Perfect Circle
  Whippet   1
BPIG   
RHK Mellies Vanilla Kisses
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   N/A
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh DragonPearl What If I Could Fly



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChB RHK Kiss A Golden Spark

Best Of Opposite Sex
RHK Mellies Vanilla Kisses

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Viverville Fire Show

Best Puppy In Breed
RHK Mellies Vanilla Kisses


Winners Dog: (1-2-1-0)
Viverville Fire Show

12-18 Month Dog Class
1st Viverville Fire Show


Winners Bitch: (1-2-1-0)
RHK Mellies Vanilla Kisses

Reserve Winners Bitch
RHK Stormies Silver N Saphire

Senior Puppy Bitch Class
1st RHK Mellies Vanilla Kisses

Open Bitch Class
1st RHK Stormies Silver N Saphire

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Firestorm's Playing With Fire


Winners Dog: (1-0-0-0)
Firestorm's Playing With Fire

Open Dog Class
1st Firestorm's Playing With Fire


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Spiritsound Lean On Me At Asgardian


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Counterpoint Perfect Circle







Group 3 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Esmonds God Of All
  Rottweiler   27
Group 2nd   
GCh Ringkona's Slippery When Wet
  Siberian Husky   26
Group 3rd   
GCh Innovations Dutch Destroyer
  Schnauzer (Giant)   19
Group 4th   
GCh Cassius de Akido San
  Doberman Pinscher   18
BPIG   Ch Winterpeg's Teija   Samoyed   N/A
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Mojo's Cause'n A Riot With London

Best Of Opposite Sex
GCh Tan-Ro Minoka Stellar



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Mojo's Agent Starling At Kaspyn

12-18 Month Bitch Class
1st Mojo's Agent Starling At Kaspyn

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Excuse Me Sir Von Sasaunna

Best Of Opposite Sex
Creo's Belmore Bailey

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Excuse Me Sir Von Sasaunna

Best Puppy In Breed
Creo's Belmore Bailey


Winners Dog: (1-3-0-0)
Excuse Me Sir Von Sasaunna

Open Dog Class
1st Excuse Me Sir Von Sasaunna


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Creo's Belmore Bailey

Reserve Winners Bitch
Creo's Ya Ya Divine

Senior Puppy Bitch Class
1st Creo's Belmore Bailey

12-18 Month Bitch Class
1st Creo's Ya Ya Divine

Canadian Bred Bitch Class
1st Creo's All Over The World

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 5 pts (0-5-1-0)
Livin's Poor Little Rich Girl

Best Of Opposite Sex
GCh Livin's Pursuit Of Happyness


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Knatchbull's Keeper Of Heavens Gate



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Cassius de Akido San

Select Dog
GCh Regnancy's Always Siriusly Charming



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Stillstreams Otis Moves To Titan Bear


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Esmonds God Of All



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Winterpeg's Teija

Best Puppy In Breed
GCh Winterpeg's Teija

Select Bitch
Ch Winterpeg's Winx



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Innovations Dutch Destroyer



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 6 pts (2-3-1-1)
GChB Ringkona's Slippery When Wet

Best Of Opposite Sex
Wintereclipse Ringside Whispers

Best Of Winners: (2-3-1-1)
Wintereclipse Ringside Whispers

Best Puppy In Breed
Frostypaw's Nox

Select Bitch
Ch Wintereclips Shadow Talker


Winners Dog: (2-3-1-1)
Frostypaw's Nox

Reserve Winners Dog
Arcticsun's The Viking

Junior Puppy Dog Class
1st Frostypaw's Nox

Canadian Bred Dog Class
1st Arcticsun's The Viking





Group 4 - Dawne Deeley Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Ghostpine's Quantum Leap
  Staffordshire Bull Terrier   14
Group 2nd   
GCh PMK's Ice Cold Glaceon
  American Staffordshire Terrier   13
Group 3rd    Loneacre Covergirl   Schnauzer (Miniature)   8
Group 4th   
CryCa's Star Struck
  West Highland White Terrier   5
BPIG    PMK's Let's Snuggle Forever Mimikyu   American Staffordshire Terrier   N/A
Judge: Dawne Deeley

Best Of Breed: 4 pts (0-1-1-3)
GChB PMK's Ice Cold Glaceon

Best Of Opposite Sex
GChB Ambition's Southern Belle

Best Puppy In Breed
PMK's Let's Snuggle Forever Mimikyu

Select Bitch
GChB Rina Lob Od 1300 Kaplara



Winners Bitch: (0-1-1-3)
PMK's Let's Snuggle Forever Mimikyu

Junior Puppy Bitch Class
1st PMK's Let's Snuggle Forever Mimikyu

Judge: Dawne Deeley

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Glaswire's Queen Sparta

Best Of Opposite Sex
Glaswire's Royal Smudge

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Glaswire's Queen Sparta


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Glaswire's Queen Sparta

Open Bitch Class
1st Glaswire's Queen Sparta

Judge: Dawne Deeley

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Loneacre Covergirl



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Loneacre Covergirl

Reserve Winners Bitch
Minuteman Stepping Stone

12-18 Month Bitch Class
1st Minuteman Stepping Stone
2nd Minuteman Stir The Pot

Open Bitch Class
1st Loneacre Covergirl

Judge: Dawne Deeley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Glenshiel's Red Samurai



Judge: Dawne Deeley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Ghostpine's Quantum Leap



Judge: Dawne Deeley

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
CryCa's Star Struck

Best Of Opposite Sex
Mactal We Will Rock U For CryCa

Best Of Winners: (1-1-0-0)
CryCa's Star Struck

Best Puppy In Breed
Mactal We Will Rock U For CryCa


Winners Dog: (1-1-0-0)
Mactal We Will Rock U For CryCa

Senior Puppy Dog Class
1st Mactal We Will Rock U For CryCa


Winners Bitch: (1-1-0-0)
CryCa's Star Struck

Open Bitch Class
1st CryCa's Star Struck





Group 5 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Loscompanero's Yabba Dabba Doo
  Havanese   30
Group 2nd   
Ch Jespersen's Heidi Surprise
  Coton De Tulear   29
Group 3rd   Ch Saffron Sherhy A.Lucien At Sincity   Pekingese   24
Group 4th   
GCh Chi'Veneziani Alefer's Pluto
  Chihuahua (Short Coat)   23
BPIG   
Xoe's Master Of Illusions
  Pug   N/A
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Chi'Veneziani Alefer's Pluto

Best Of Opposite Sex
Montclaire's Dream Weaver


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 5 pts (2-2-2-0)
Taja Got My Angel Halo

Best Of Opposite Sex
Ch Firecrest A Girl's Best Friend

Best Of Winners: (2-2-2-0)
Taja Got My Angel Halo

Best Puppy In Breed
Incantodelmondo Neverending Story

Select Dog
GChB Tanooki Suit Of Lore


Winners Dog: (2-2-2-0)
Muso Grazioso Steve

Reserve Winners Dog
Wind Like A Rolling Stone

Canadian Bred Dog Class
1st Wind Like A Rolling Stone

Open Dog Class
1st Muso Grazioso Steve


Winners Bitch: (2-2-2-0)
Taja Got My Angel Halo

Reserve Winners Bitch
Incantodelmondo Neverending Story

Junior Puppy Bitch Class
1st Incantodelmondo Neverending Story

Open Bitch Class
1st Taja Got My Angel Halo

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 4 pts (2-1-1-1)
Ch Jespersen's Heidi Surprise

Best Of Opposite Sex
GCh Coton CPH's Keep Me Safe Kenobi

Best Of Winners: (2-1-1-1)
Crackerjack's Holly Berry

Best Puppy In Breed
Cruiser de Bijoux de Coton


Winners Dog: (2-1-1-1)
Cruiser de Bijoux de Coton

Reserve Winners Dog
Coton CPH's Unchain My Heart

Senior Puppy Dog Class
1st Cruiser de Bijoux de Coton

12-18 Month Dog Class
1st Coton CPH's Unchain My Heart


Winners Bitch: (2-1-1-1)
Crackerjack's Holly Berry

Open Bitch Class
1st Crackerjack's Holly Berry

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Karakorum's Sense & Sensibility

Best Puppy In Breed
Karakorum's Let Vermillion Reign


Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bellamy's Pocket Change



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Bellamy's Pocket Change

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bellamy's Pocket Change

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Loscompanero's Yabba Dabba Doo



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Diavolino's Gimme A Kiss

Best Puppy In Breed
Diavolino's Gimme A Kiss

Select Bitch
GCh Diavolino's Eleventh Hour



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Diavolino's Gimme A Kiss

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Diavolino's Gimme A Kiss

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Wemp Got It All

Best Of Opposite Sex
Mightymites Master Of Magic

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Mightymites Master Of Magic


Winners Dog: (1-1-0-1)
Mightymites Master Of Magic

Canadian Bred Dog Class
1st Mightymites Master Of Magic


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Mightymites Charmed By Magic

Open Bitch Class
1st Mightymites Charmed By Magic

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Saffron Sherhy A.Lucien At Sincity



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Arwins Blaze Starr

Best Of Opposite Sex
Geezava's Saks Fifth Avenue

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Geezava's Saks Fifth Avenue

Best Puppy In Breed
Geezava's Saks Fifth Avenue


Winners Dog: (1-1-0-1)
Geezava's Saks Fifth Avenue

Junior Puppy Dog Class
1st Geezava's Saks Fifth Avenue


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Terramarie's Dolce Vita

Open Bitch Class
1st Terramarie's Dolce Vita

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Pekeapug's FN2187@Hug Apuginoz

Best Of Opposite Sex
Pekeapug's Hugapug Twisted Force

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Xoe's Master Of Illusions

Best Puppy In Breed
Xoe's Master Of Illusions


Winners Dog: (1-1-1-0)
Xoe's Master Of Illusions

Senior Puppy Dog Class
1st Xoe's Master Of Illusions


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Pekeapug's Hugapug Twisted Force

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Pekeapug's Hugapug Twisted Force





Group 6 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Gumby's Bearposh Ever After
  Chinese Shar-Pei   23
Group 2nd   
Ch Lasalle's Bend It Like Beckham At Incognito
  French Bulldog   22
Group 3rd   Ch Delamer Sea Red Sky At Night   Schipperke   20
Group 4th   
GCh Luvit Dalnavert Awesome Ice Storm
  Bichon Frise   17
BPIG   
Tsukime And Urajiro Prince Henry
  Shiba Inu   N/A
Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Luvit Dalnavert Awesome Ice Storm

Select Dog
GChB Cumulus Cabochon Roaring Lion



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Gumby's Bearposh Ever After



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-0-2-1)
GChB Beshia's Ho Ming

Best Of Opposite Sex
Ch Ayran Hong’s Renewal at Visionary

Select Dog
Ch Visionary's Vengeance Is Mine



Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Lasalle's Bend It Like Beckham At Incognito

Best Of Opposite Sex
Incognito's What A Wicked Web We Weave



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Incognito's What A Wicked Web We Weave

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Incognito's What A Wicked Web We Weave

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Admiraal's Rocky Road

Best Of Opposite Sex
Admiraal With A Cherry On Top

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Admiraal's Rocky Road


Winners Dog: (1-2-0-0)
Admiraal's Rocky Road

12-18 Month Dog Class
1st Admiraal's Rocky Road

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GChB Kandansk Staken Nosferatu

Best Of Opposite Sex
Ch Berg & Blanes Iconic Rosebell

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Belcourt Piper

Best Puppy In Breed
Rosebell So Pretty Cara Cotter


Winners Dog: (1-2-1-1)
Belcourt Piper

Open Dog Class
1st Belcourt Piper


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Kandansk The Force Of Nature

Reserve Winners Bitch
Rosebell So Pretty Cara Cotter

Junior Puppy Bitch Class
1st Rosebell So Pretty Cara Cotter

Open Bitch Class
1st Kandansk The Force Of Nature

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Labelle's When The Stars Go Blue For Dilquin

Best Of Opposite Sex
Jaset Steadfast Dafne At Arreau

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Labelle's When The Stars Go Blue For Dilquin

Best Puppy In Breed
Espirit Witch Hunter At Kandansk


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Jaset Steadfast Dafne At Arreau

12-18 Month Bitch Class
1st Jaset Steadfast Dafne At Arreau

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Delamer Sea Red Sky At Night

Best Of Opposite Sex
Jet Bonchien Padme Amidala



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Jet Bonchien Padme Amidala

Reserve Winners Bitch
Jet Bonchien Pardon My French

Canadian Bred Bitch Class
1st Jet Bonchien Pardon My French

Open Bitch Class
1st Jet Bonchien Padme Amidala

Judge: Michael Lanctot

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Tsukime And Urajiro Prince Henry

Best Puppy In Breed
Tsukime And Urajiro Prince Henry


Winners Dog: (2-0-0-0)
Tsukime And Urajiro Prince Henry

Reserve Winners Dog
Langans Brushwood Valour 3rd

Junior Puppy Dog Class
1st Tsukime And Urajiro Prince Henry

Open Dog Class
1st Langans Brushwood Valour 3rd




Group 7 - Michael Lanctot Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger
  Old English Sheepdog   23
Group 2nd   
GCh Sugarok Magical Mystery Tour
  Finnish Lapphund   21
Group 3rd   
Oenomel's Turn It Up
  Australian Shepherd   19
Group 4th   Ch Prairiemist Road To Rio De Janeiro   Shetland Sheepdog   18
BPIG   
Ch Headline Prairiepine's Out Of This World
  Collie (Rough)   N/A
Judge: Dawne Deeley

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Hillhaven's Reel Lucky Star

Best Of Opposite Sex
Reel Austlyn Ksenia Crown Royal Flush

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Hillhaven's Reel Lucky Star

Best Puppy In Breed
Hillhaven's Reel Lucky Star


Winners Dog: (1-1-0-0)
Hillhaven's Reel Lucky Star

Junior Puppy Dog Class
1st Hillhaven's Reel Lucky Star


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Reel Austlyn Ksenia Crown Royal Flush

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Reel Austlyn Ksenia Crown Royal Flush

Judge: Dawne Deeley

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Oenomel's Turn It Up



Judge: Dawne Deeley

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Birdwing Seize The Battle At Amarantine

Best Puppy In Breed
Birdwing Seize The Battle At Amarantine


Judge: Dawne Deeley

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GChB Headline Prairiepine's Out Of This World

Best Puppy In Breed
GChB Headline Prairiepine's Out Of This World



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Fonehill Flattery

Senior Puppy Bitch Class
1st Fonehill Flattery

Judge: Dawne Deeley

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Whiskeyjack Alchemy Ambitions

Best Of Opposite Sex
Feoras & Caradilis Rising Fortune

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Whiskeyjack Alchemy Ambitions

Best Puppy In Breed
Feoras & Caradilis Rising Fortune


Winners Dog: (1-1-0-0)
Whiskeyjack Alchemy Ambitions

Open Dog Class
1st Whiskeyjack Alchemy Ambitions


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Feoras & Caradilis Rising Fortune

Senior Puppy Bitch Class
1st Feoras & Caradilis Rising Fortune

Judge: Dawne Deeley

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChS Sugarok Magical Mystery Tour

Select Dog
GCh Peikkovuoren Wando Of BP



Judge: Dawne Deeley

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChEx Tumbleweed Valubal Gamechanger

Best Puppy In Breed
Woolkin's Hello World


Winners Dog: (1-0-1-0)
Woolkin's Hello World

Junior Puppy Dog Class
1st Woolkin's Hello World


Judge: Dawne Deeley

Best Of Breed: 11 pts (1-10-1-0)
GCh Prairiemist Road To Rio De Janeiro

Best Of Opposite Sex
Donayne Cincerlee Wishing & Hopin

Best Of Winners: (1-10-1-0)
Zesta Dark Knight 2nd

Best Puppy In Breed
Donayne Cincerlee Wishing & Hopin


Winners Dog: (1-10-1-0)
Zesta Dark Knight 2nd

Open Dog Class
1st Zesta Dark Knight 2nd

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By