Club Canin du Bas St-Laurent
Sunday, July 10, 2022 - Show-4



Related Results

Conformation

Friday, July 08 (Show-1)
Saturday, July 09 (Show-2)
Saturday, July 09 (Show-3)
Sunday, July 10 (Show-4)
Sunday, July 10 (Show-5)

Obedience

Saturday, July 09 (Obedience Trial-1)
Saturday, July 09 (Obedience Trial-2)
Sunday, July 10 (Obedience Trial-3)
Sunday, July 10 (Obedience Trial-4)

Rally Obedience

Saturday, July 09 (Rally Trial-1)
Saturday, July 09 (Rally Trial-2)
Sunday, July 10 (Rally Trial-3)
Sunday, July 10 (Rally Trial-4)



Results courtesy of:

-- Linda Thompson & Joe Panaro --
Am/Can Ch Cammcastle’s Ima Steinway
"Solo"
Breeder: Suzan Guynn, Cammcastle Rottweilers
Handler in Canada: Linda Thompson


Best In Show
Judge: Rita Walker
Rottweiler  
Ch Cammcastle's Ima Steinway
Points: 138 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Rita Walker
Shetland Sheepdog   Nicha Belle Nala Fille De Brandy
Points: 132
Best Puppy In Show
Judge: Rita Walker
French Bulldog  
Ch Masino's Stella By Starlight
Best Baby Puppy In Show
Judge: Rita Walker
Bulldog  
Jolibully Watch Me Rock The Roll
Best Veteran In Show
Judge: Rita Walker
Bearded Collie  
GCh Estrella's Pretty Betty Quick
Best Altered In Show
Judge: Rita Walker
Welsh Corgi (Pembroke)  
Glenora Moonlit Knight








Group 1 - Barbara Heal Top Dog
Points
Group 1st   
GCh DuValin California Dreams
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   33
Group 2nd   
GCh Sagagold Gwen's Angel Eyes
  Retriever (Golden)   32
Group 3rd   
Ch Giroflee Etoile Filante
  Spaniel (English Cocker)   19
Group 4th    Ildanoch's Party Rock Anthem   Spaniel (Irish Water)   17
BPIG   
Sagagold Lilas's Breeze
  Retriever (Golden)   1
Best Baby Puppy In Group    De La Doree I Want To Be Where The People Are   Retriever (Golden)   0
Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GChEx Roidethule Sire Puz Boucledeau

Best Of Opposite Sex
Patronum Dissendium Harleen Quinzel

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Patronum Dissendium Harleen Quinzel

Best Puppy In Breed
Patronum Finite Incantatem Marseille

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh DuValin California Dreams



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fondcombe Boreale Von Brume

Best Puppy In Breed
Fondcombe Boreale Von Brume



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fondcombe Boreale Von Brume

Junior Puppy Bitch Class
1st Fondcombe Boreale Von Brume

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Fieldday Austin Powers



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 12 pts (2-5-5-1)
GChB Sagagold Gwen's Angel Eyes

Best Of Opposite Sex
GCh Nautilus Un Poco Loco Miguel

Best Of Winners: (2-5-5-1)
Sagagold Lilas's Breeze

Best Puppy In Breed
Sagagold Lilas's Breeze

Select Dog
GCh Sagagold Spero Patronum


Winners Dog: (2-5-5-1)
Authentique Romeo

Reserve Winners Dog
Sagagold Apollon Todd

Junior Puppy Dog Class
1st Sagagold Apollon Todd

Open Dog Class
1st Authentique Romeo

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Captiva Wind Luck Zephyr

Best Puppy In Breed
Captiva Wind Luck Zephyr


Winners Dog: (1-0-0-0)
Captiva Wind Luck Zephyr

Senior Puppy Dog Class
1st Captiva Wind Luck Zephyr


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Brimat's This First Star Is Mine

Best Of Opposite Sex
Brimat's Never Without My Chocolate Baby

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Brimat's This First Star Is Mine

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Newday Take The Opportunity

Best Of Opposite Sex
Newday All Around The World

Best Puppy In Breed
GCh Newday Take The Opportunity



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Newday All Around The World

Canadian Bred Bitch Class
1st Newday All Around The World

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Giroflee Etoile Filante

Select Bitch
Ch Hufy's Sweet Seduction



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
Ch Telltale Society's The Show Must Go On

Best Puppy In Breed
GCh Segre's Time Is Relative

Select Bitch
GCh Segre's Time Is Relative



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Ildanoch's Party Rock Anthem







Group 2 - Barbara Heal Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Granvalero's Rising Sun SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   20
Group 2nd   
GCh Zen's Grab Your Gear
  Basset Hound   10
Group 3rd   
Ch Joska Forgetmenot Take A Chance On Me
  Whippet   9
Group 4th   
Ch Charlotte Bronte v.h. Ruwielse Land
  Dachshund (Standard Wire-Haired)   6
BPIG    Cocktail Variant Beauty MW   Dachshund (Miniature Wire-Haired)   1
Best Baby Puppy In Group    Cocktail One Boy One Dragon MW   Dachshund (Miniature Wire-Haired)   0
Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Zen's Grab Your Gear



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GChS Doxieville-Kurzbeing Felix Felicis For E R Dox ML


Winners Dog: (1-0-1-0)
Rabows Smoky Quart'z ML

12-18 Month Dog Class
1st Rabows Smoky Quart'z ML


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-2)
Cocktail Variant Beauty MW

Best Puppy In Breed
Cocktail Variant Beauty MW


4-6 Month Dog Class
1st Cocktail One Boy One Dragon MW


Winners Bitch: (0-0-0-2)
Cocktail Variant Beauty MW

Junior Puppy Bitch Class
1st Cocktail Variant Beauty MW

4-6 Month Bitch Class
1st Cocktail Arya N Carmin MW

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Charlotte Bronte v.h. Ruwielse Land



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChEx Trumphill's Taking The High Rd

Select Bitch
GCh Ridishia Diamond Sky Cassie Opeia



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Joska Forgetmenot Take A Chance On Me

Best Puppy In Breed
Comar's Oh Me Oh My


Winners Dog: (0-0-0-2)
Comar's Oh Me Oh My

Reserve Winners Dog
Interlude When Hell Freezes Over

Senior Puppy Dog Class
1st Comar's Oh Me Oh My

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Interlude When Hell Freezes Over






Group 3 - Rita Walker Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Cammcastle's Ima Steinway
  Rottweiler   5
Group 2nd   Ch Amiavie Maya Orca du Lac Beau   Portuguese Water Dog   4
Group 3rd   
Ch Napoleo Olive La Coquine
  Saint Bernard   2
Group 4th   
Ch Du Kalinour Jackson
  Bernese Mountain Dog   1
BPIG    Angeldream Devil In Disquise   Doberman Pinscher   1
Best Baby Puppy In Group   
Skilo Bear's Deluxe Bentley
  Samoyed   0
Best Altered In Group   
Moriarty Sukkai du Bois du Crepuscule
  Alaskan Malamute   0



Sexually Altered Dog Class
1st Moriarty Sukkai du Bois du Crepuscule


Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Du Kalinour Jackson



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Angeldream Devil In Disquise

Best Puppy In Breed
Angeldream Devil In Disquise



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Angeldream Devil In Disquise

Senior Puppy Bitch Class
1st Angeldream Devil In Disquise

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Amiavie Maya Orca du Lac Beau



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Princesse Deuxieme Rubby Du Lac Beau

12-18 Month Bitch Class
1st Princesse Deuxieme Rubby Du Lac Beau

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG Cammcastle's Ima Steinway



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Napoleo Olive La Coquine






4-6 Month Dog Class
1st Skilo Bear's Deluxe Bentley






Group 4 - Rita Walker Top Dog
Points
Group 1st   
Margeline Violette Sybil
  Airedale Terrier   8
Group 2nd   
Ch Jewelbox Amethiste
  Bedlington Terrier   6
Group 3rd   
Misbehavin' Witchcraft
  Fox Terrier (Wire)   5
Group 4th    Boreal Luck Of The Irish   Soft-Coated Wheaten Terrier   3
BPIG   
Misbehavin' Witchcraft
  Fox Terrier (Wire)   1
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Margeline Violette Sybil

Best Of Opposite Sex
GCh Margeline Sire Balzac



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Margeline Violette Sybil

Open Bitch Class
1st Margeline Violette Sybil

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Jewelbox Amethiste



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Misbehavin' Witchcraft

Best Puppy In Breed
Misbehavin' Witchcraft



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Misbehavin' Witchcraft

Reserve Winners Bitch
Br'er Fox Stella By Starlight

Senior Puppy Bitch Class
1st Misbehavin' Witchcraft

Open Bitch Class
1st Br'er Fox Stella By Starlight

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Boreal Luck Of The Irish

Best Of Opposite Sex
Forget-Lily-Luna-Potter

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Boreal Luck Of The Irish


Winners Dog: (1-2-0-0)
Boreal Luck Of The Irish

Canadian Bred Dog Class
1st Boreal Luck Of The Irish


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Forget-Lily-Luna-Potter

Reserve Winners Bitch
Forget-Ginny Weasley-Holy

12-18 Month Bitch Class
1st Forget-Ginny Weasley-Holy

Open Bitch Class
1st Forget-Lily-Luna-Potter

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
CryCa Joeberger Bruno Caleb


Winners Dog: (1-0-0-0)
CryCa Joeberger Bruno Caleb

Open Dog Class
1st CryCa Joeberger Bruno Caleb






Group 5 - Barbara Heal Top Dog
Points
Group 1st   
GChG LionKing Blaze Of Glory
  Pekingese   17
Group 2nd    Amyla's Traded For Five Magic Beans   Havanese   16
Group 3rd    Mme Peach Saphir   Pug   14
Group 4th   
Ruler's Thief Of Hearts
  Cavalier King Charles Spaniel   12
BPIG    Amyla's Traded For Five Magic Beans   Havanese   1
Best Baby Puppy In Group    Amyla's Zalae Pretty In Pink   Havanese   0
Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Ruler's Thief Of Hearts

Best Puppy In Breed
Merania Elton John


Winners Dog: (2-0-1-0)
Merania George Harrison

Reserve Winners Dog
Merania Elton John

Senior Puppy Dog Class
1st Merania Elton John

Open Dog Class
1st Merania George Harrison


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Lutindor Ohla Labella



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Amyla's Traded For Five Magic Beans

Best Of Opposite Sex
Amyla's Eyes On The Prize

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Amyla's Traded For Five Magic Beans

Best Puppy In Breed
Amyla's Traded For Five Magic Beans


Winners Dog: (1-1-0-0)
Amyla's Traded For Five Magic Beans

Junior Puppy Dog Class
1st Amyla's Traded For Five Magic Beans


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Amyla's Eyes On The Prize

12-18 Month Bitch Class
1st Amyla's Eyes On The Prize

4-6 Month Bitch Class
1st Amyla's Zalae Pretty In Pink

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 5 pts (0-4-1-1)
GChB Grandepatte VIP SpecialEdition

Best Of Opposite Sex
GChB Grandepatte Signorina Mistica

Best Puppy In Breed
Happyhounds Hocus Pocus


Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChG LionKing Blaze Of Glory



Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Giroflee Stan Laurel

Best Of Opposite Sex
Giroflee Juliette

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Giroflee Baba Au Rhum


Winners Dog: (1-1-1-0)
Giroflee Baba Au Rhum

Open Dog Class
1st Giroflee Baba Au Rhum


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Giroflee Juliette

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Giroflee Juliette

Judge: Barbara Heal

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Mme Peach Saphir

Best Of Opposite Sex
Monsieur Pablo-Saphir

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Mme Peach Saphir


Winners Dog: (1-1-0-0)
Monsieur Pablo-Saphir

12-18 Month Dog Class
1st Monsieur Pablo-Saphir


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Mme Peach Saphir

12-18 Month Bitch Class
1st Mme Peach Saphir





Group 6 - Rita Walker Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Masino's Stella By Starlight
  French Bulldog   16
Group 2nd   
Ch Taiga Sakuro Go Naoko No Senshi Yuugensou
  Japanese Akita   12
Group 3rd   
Lady Brianna Of Windemere
  Bulldog   8
Group 4th   
Dckin's Huwezi Fuli At Sealaska
  Shiba Inu   2
BPIG   
Ch Masino's Stella By Starlight
  French Bulldog   1
Best Baby Puppy In Group   
Jolibully Watch Me Rock The Roll
  Bulldog   0
Best Veteran In Group   
Ryuujin Go Shinrin Sou
  Japanese Akita   0
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
Lady Brianna Of Windemere

Best Of Opposite Sex
Sir Georgio Of Windermere

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Lady Brianna Of Windemere

Best Puppy In Breed
Lady Brianna Of Windemere

Select Dog
GCh Jolibully Sir Zeus Of Windermere


Winners Dog: (2-3-1-0)
Sir Georgio Of Windermere

Reserve Winners Dog
Bbad's Jolly Good Time

Junior Puppy Dog Class
1st Sir Georgio Of Windermere

12-18 Month Dog Class
1st Bbad's Jolly Good Time


Winners Bitch: (2-3-1-0)
Lady Brianna Of Windemere

Reserve Winners Bitch
Jolibully Toscane

Junior Puppy Bitch Class
1st Lady Brianna Of Windemere

12-18 Month Bitch Class
1st Jolibully Toscane

Open Bitch Class
1st Bbad's All Naturelle

4-6 Month Bitch Class
1st Jolibully Watch Me Rock The Roll

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Element Joie De Vivre



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Element Joie De Vivre

Open Bitch Class
1st Element Joie De Vivre

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Masino's Stella By Starlight

Best Of Opposite Sex
GChS Masino's One Hot Cookie

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Abellio Purple You

Best Puppy In Breed
GCh Masino's Stella By Starlight


Winners Dog: (1-1-1-1)
Bauross Klinton

12-18 Month Dog Class
1st Bauross Klinton


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Abellio Purple You

Junior Puppy Bitch Class
1st Abellio Purple You

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
Ch Taiga Sakuro Go Naoko No Senshi Yuugensou

Best Of Opposite Sex
Ch Ryuujin Go Shinrin Sou

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Megami Taika Of Ango Angari

Best Puppy In Breed
Hota'kaze' Of Ango Angari


Winners Dog: (1-1-1-1)
Hota'kaze' Of Ango Angari

Senior Puppy Dog Class
1st Hota'kaze' Of Ango Angari

7 & Over Veteran Dog Class
1st Ch Ryuujin Go Shinrin Sou


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Megami Taika Of Ango Angari

Canadian Bred Bitch Class
1st Megami Taika Of Ango Angari

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Dckin's Huwezi Fuli At Sealaska




Group 7 - Rita Walker Top Dog
Points
Group 1st    Nicha Belle Nala Fille De Brandy   Shetland Sheepdog   33
Group 2nd   
Ch Tadam Bewitched By Boomrang
  Australian Shepherd   24
Group 3rd   
GCh Joska Andrade Jus de Pomme
  Welsh Corgi (Pembroke)   16
Group 4th   
Ch Boyero Xpress Wellness
  Bouvier des Flandres   10
BPIG   
Ch Boyero Xpress Wellness
  Bouvier des Flandres   1
Best Baby Puppy In Group   
Lagenevoise Hangs His Hat On
  Australian Shepherd   0
Best Veteran In Group   
GCh Estrella's Pretty Betty Quick
  Bearded Collie   0
Best Altered In Group   
Glenora Moonlit Knight
  Welsh Corgi (Pembroke)   0
Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 7 pts (3-1-1-3)
GCh Tadam Bewitched By Boomrang

Best Of Opposite Sex
Northside Running Out To Please

Best Of Winners: (3-1-1-3)
Northside Running Out To Please

Best Puppy In Breed
Oracle Bayberry A Feather In My Cap

Select Dog
GCh Please Dis Moi Oui

Select Bitch
Ch Sweetnsour EZ'ly Addicted


Winners Dog: (3-1-1-3)
Northside Running Out To Please

Reserve Winners Dog
Oracle Bayberry A Feather In My Cap

Senior Puppy Dog Class
1st Oracle Bayberry A Feather In My Cap

12-18 Month Dog Class
1st Stormridge Thornbury Beyond UrLimits

Canadian Bred Dog Class
1st Northside Running Out To Please

4-6 Month Dog Class
1st Lagenevoise Hangs His Hat On


Winners Bitch: (3-1-1-3)
Sweetnsour Innate Rebelle

Canadian Bred Bitch Class
1st Sweetnsour Innate Rebelle

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Estrella's Princess Lilibeth



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Estrella's Princess Lilibeth

Open Bitch Class
1st Estrella's Princess Lilibeth

7 & Over Veteran Bitch Class
1st GCh Estrella's Pretty Betty Quick

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
LGD Circé Légende de l'Odyssée

Best Of Opposite Sex
Nicha Bojan Tel Le Phenix

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Nicha Bojan Tel Le Phenix


Winners Dog: (1-1-0-0)
Nicha Bojan Tel Le Phenix

12-18 Month Dog Class
1st Nicha Bojan Tel Le Phenix

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Boyero Xpress Wellness

Best Of Opposite Sex
GChB Galheights Eli Teemu Rysy

Best Puppy In Breed
GCh Boyero Xpress Wellness



Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Deberthy Thiarel Micky


Winners Dog: (1-0-0-0)
Deberthy Thiarel Micky

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Deberthy Thiarel Micky


Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Stellar's In Trump We Trust

Best Of Opposite Sex
Loyaltypaw's Japan's Winterdreams

Best Puppy In Breed
Loyaltypaw's Japan's Winterdreams



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Loyaltypaw's Japan's Winterdreams

Reserve Winners Bitch
Red Rock Silk Thread Drawing

Junior Puppy Bitch Class
1st Loyaltypaw's Japan's Winterdreams

12-18 Month Bitch Class
1st Red Rock Silk Thread Drawing

4-6 Month Bitch Class
1st Loyaltypaw's The Lightness Of The Wind

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 8 pts (3-4-2-0)
Nicha Belle Nala Fille De Brandy

Best Of Opposite Sex
GCh Magikdream An Epiphany

Best Of Winners: (3-4-2-0)
Nicha Belle Nala Fille De Brandy

Best Puppy In Breed
Reflet Time For Freestyle

Select Dog
Grandgables Score A Touch Down


Winners Dog: (3-4-2-0)
Reflet Time For Freestyle

Reserve Winners Dog
Nicha Le Roy Arthur

Senior Puppy Dog Class
1st Reflet Time For Freestyle

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Sweetedel Harry The Last Wizard

Open Dog Class
1st Nicha Le Roy Arthur


Winners Bitch: (3-4-2-0)
Nicha Belle Nala Fille De Brandy

Reserve Winners Bitch
Magikdream Sweet Illusion

12-18 Month Bitch Class
1st Nicha Belle Nala Fille De Brandy

Canadian Bred Bitch Class
1st Melodaly Tourmaline

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Magikdream Sweet Illusion

Open Bitch Class
1st Lynphil Bubble Time

Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Major Point Canada

Best Of Opposite Sex
Llydaw Stay Humble

Best Puppy In Breed
Llydaw Stay Humble


Winners Dog: (1-0-0-1)
Llydaw Stay Humble

Senior Puppy Dog Class
1st Llydaw Stay Humble


Judge: Rita Walker

Best Of Breed: 5 pts (2-2-1-1)
GCh Joska Andrade Jus de Pomme

Best Of Opposite Sex
Glenora Moonknight Rising

Best Of Winners: (2-2-1-1)
Cadwyn O Holy Knight

Best Puppy In Breed
Cadwyn O Holy Knight

Select Bitch
Ch Queenly's Daylight Herbie


Winners Dog: (2-2-1-1)
Cadwyn O Holy Knight

Reserve Winners Dog
Mezzoo You Will Be My Rising Star

Junior Puppy Dog Class
1st Cadwyn O Holy Knight

12-18 Month Dog Class
1st Mezzoo You Will Be My Rising Star

Sexually Altered Dog Class
1st Ch (Alt) Ch Glenora Moonlit Knight


Winners Bitch: (2-2-1-1)
Glenora Moonknight Rising

Reserve Winners Bitch
Mezzoo Sweet Secret Girl

12-18 Month Bitch Class
1st Mezzoo Sweet Secret Girl

Canadian Bred Bitch Class
1st Glenora Moonknight Rising

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By