Kelowna Kennel Club
Friday, May 17, 2024



Related Results

Conformation

Friday, May 17
Friday, May 17 (Ltd Show - Group 1)
Saturday, May 18
Saturday, May 18 (Ltd Show - Ye Olde Group 3)
Sunday, May 19
Sunday, May 19 (Ltd Show - Group 7)
Monday, May 20
Monday, May 20 (Ltd Show - Group 3)

Obedience

Friday, May 17 (Obedience Trial-1)
Saturday, May 18 (Obedience Trial-2)

Rally Obedience

Friday, May 17 (Rally Trial-1)
Saturday, May 18 (Rally Trial-2)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Brenton Wright
Deerhound (Scottish)  
GCh Hollyrood Aurelia Feralia
Points: 189 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Brenton Wright
Finnish Lapphund  
GChB Snowventure Thunderstruck
Points: 176
Best Puppy In Show
Judge: Brenton Wright
Doberman Pinscher  Ch Legendale N KO Madness Of The Storm
Best Baby Puppy In Show
Judge: Brenton Wright
Belgian Shepherd Dog  
Uniquity's N'finite Storm
Best Veteran In Show
Judge: Brenton Wright
Finnish Lapphund  
GChB Snowventure Thunderstruck








Group 1 - Brenton Wright Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Kulana Prime Time
  Setter (Irish)   41
Group 2nd   
GCh Duchess du Pimbina
  Griffon (Wire-Haired Pointing)   39
Group 3rd   
GCh Monarda's When The Stars Align
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   38
Group 4th   
GCh Waypoints Destiny Of Ghostprints
  Weimaraner   31
BPIG    Danrich's Simply In Love   Retriever (Labrador)   8
Best Baby Puppy In Group    Hunterslove Heading West   Spaniel (Brittany)   0
Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Duchess du Pimbina



Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Hunterspride Style Is Eternal



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Hunterspride Style Is Eternal

Open Bitch Class
1st Hunterspride Style Is Eternal

Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
Ch Nadina's Hot Little Bear

Best Of Opposite Sex
GChB Tamarack's Precious Gem


Winners Dog: (1-0-1-1)
Charleston Camian's

12-18 Month Dog Class
1st Charleston Camian's

Veteran Male
Ch Kayenna's Chasing Gold


Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
Ch Firebacks Danrich Limon Zest

Best Of Opposite Sex
Fireback Danrich Dressed To Impress

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Fireback Danrich Dressed To Impress

Best Puppy In Breed
Danrich's Simply In Love


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Fireback Danrich Dressed To Impress

Reserve Winners Bitch
Danrich's Simply In Love

Senior Puppy Bitch Class
1st Danrich's Simply In Love

Canadian Bred Bitch Class
1st Fireback Danrich Dressed To Impress

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Towerpoint Westward Bound

Best Of Opposite Sex
Ramblinrun Eedin

Best Puppy In Breed
Ramblinrun Eedin



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Ramblinrun Eedin

Reserve Winners Bitch
Ramblinrun Eimear

Senior Puppy Bitch Class
1st Ramblinrun Eedin
2nd Ramblinrun Eimear

4-6 Month Bitch Class
1st Crossfire Autumn Harvest

Judge: Delvina Beaulac

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Kulana Prime Time

Select Bitch
Ch Kilbane Wind Song Of Anerley



Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 3 pts (3-1-0-0)
Sjoblom Redjack's Anejo Rum N Coke

Best Of Opposite Sex
Redjack Sjoblom's Pint O Guinness

Best Of Winners: (3-1-0-0)
Sjoblom Redjack's Anejo Rum N Coke

Best Puppy In Breed
Sjoblom Redjack's Anejo Rum N Coke


Winners Bitch: (3-1-0-0)
Sjoblom Redjack's Anejo Rum N Coke

Junior Puppy Bitch Class
1st Sjoblom Redjack's Anejo Rum N Coke

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Kabasia Sea Me Shine

Best Of Opposite Sex
Kabasia Sea Of Dreams



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Kabasia Sea Of Dreams

12-18 Month Bitch Class
1st Kabasia Sea Of Dreams

4-6 Month Bitch Class
1st Hunterslove Heading West

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Labeth's Forever Yours With Edasiy

Best Of Opposite Sex
Jamesfield Just A Vibe With Edasiy

Best Puppy In Breed
Jamesfield Just A Vibe With Edasiy


Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bryden's Signed Sealed Delivered



Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Amora Alpine's Super Black Eagle

Best Of Opposite Sex
Alpine's Set The World On Fire



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Alpine's Set The World On Fire

Open Bitch Class
1st Alpine's Set The World On Fire

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 8 pts (3-4-1-1)
GCh Waypoints Destiny Of Ghostprints

Best Of Opposite Sex
Ch Ashmores The Eighth Note

Best Of Winners: (3-4-1-1)
Trax Side Hustle

Best Puppy In Breed
Graenit's Bark At The Moon Von Trax


Winners Bitch: (3-4-1-1)
Trax Side Hustle

Reserve Winners Bitch
Trax Freeloader

12-18 Month Bitch Class
1st Trax Side Hustle
2nd Ghostprints Simplee Irresistible

Open Bitch Class
1st Trax Freeloader
2nd Trax Lady Bird Of The Lake





Group 2 - Brenton Wright Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Hollyrood Aurelia Feralia
  Deerhound (Scottish)   12
Group 2nd    Sukunimi Rufus   Finnish Spitz   11
Group 3rd   
Ch Regalcrown's Heart Of Hearts
  Rhodesian Ridgeback   8
Group 4th   
Fuimus's National Treasure
  Bloodhound   4
BPIG No Entry
Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bonsecours Can't Help Falling In Love


Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fuimus's National Treasure



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fuimus's National Treasure

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Fuimus's National Treasure

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Gurkha's Sometimes I Get Carried Away



Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Hollyrood Aurelia Feralia



Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Sukunimi Rufus

Best Of Opposite Sex
Pikkinokka's Star Topaz Honeybear

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Sukunimi Rufus


Winners Dog: (2-1-0-0)
Sukunimi Rufus

Reserve Winners Dog
Kinsols Don Diego De La Vega

Open Dog Class
1st Sukunimi Rufus
2nd Kinsols Don Diego De La Vega

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Guzi's Dream Of A Compromise Gadjhit


Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 3 pts (1-0-3-0)
Ch Regalcrown's Heart Of Hearts

Select Dog
Ch Greatt Redd Starr Of Course


Winners Dog: (1-0-3-0)
Regalcrown's Heart Of Gold

Open Dog Class
1st Regalcrown's Heart Of Gold






Group 3 - Mike Jackman Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Livesky's After Party In Vegas
  Great Dane   20
Group 2nd   Ch Wathaman's Helluva Hasty Turn   Rottweiler   18
Group 3rd   Ch Legendale N KO Madness Of The Storm   Doberman Pinscher   17
Group 4th   
GCh Outlander's I Can Hold My Own
  Akita   13
BPIG   Ch Legendale N KO Madness Of The Storm   Doberman Pinscher   1
Best Baby Puppy In Group    Maplemor's It's 5 O'Clock Somewhere v Quickfire   Rottweiler   0
Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Outlander's I Can Hold My Own

Best Of Opposite Sex
Dune's Heart Won't Lie

Best Puppy In Breed
Dune's Heart Won't Lie



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Dune's Heart Won't Lie

Junior Puppy Bitch Class
1st Dune's Heart Won't Lie

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Pawsonlake Echo Of Monashee



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Pawsonlake Darby O'Neill

Open Bitch Class
1st Pawsonlake Darby O'Neill

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
NTK's Don't Stop Believing



Winners Bitch: (0-3-0-0)
NTK's Don't Stop Believing

Reserve Winners Bitch
Samson's Takes Flight to Annarva

Canadian Bred Bitch Class
1st Samson's Takes Flight to Annarva

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st NTK's One & Only

Open Bitch Class
1st NTK's Don't Stop Believing

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 3 pts (0-0-1-3)
Ch Legendale N KO Madness Of The Storm

Best Of Opposite Sex
GCh Mojave's Sorcerer At Ufourea

Best Puppy In Breed
Ch Legendale N KO Madness Of The Storm

Select Bitch
Ch Dragonhill's Molotuv Cocktail



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Cerasi Astronomia Nova



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChEx Livesky's After Party In Vegas

Select Dog
Ch Cilka's Fortune Favours The Brave



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Gryphoenix Beaujolais Nouveau

Best Puppy In Breed
Gryphoenix Beaujolais Nouveau



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Gryphoenix Beaujolais Nouveau

Senior Puppy Bitch Class
1st Gryphoenix Beaujolais Nouveau

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Mostabear's Repeat Offender


Winners Dog: (1-0-0-0)
Mostabear's Repeat Offender

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Mostabear's Repeat Offender


Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Armada's Ace Up Her Sleeve

Best Of Opposite Sex
Aquadea Reach For The Stars


Winners Dog: (1-0-0-1)
Aquadea Reach For The Stars

12-18 Month Dog Class
1st Aquadea Reach For The Stars


Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Wathaman's Helluva Hasty Turn

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Vanderbilt's Feeling Lucky

Best Of Opposite Sex
Shirokuma's Princess Buttercup Of Natasha

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Vanderbilt's Feeling Lucky

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Feeling Lucky


Winners Dog: (1-1-0-0)
Vanderbilt's Feeling Lucky

Junior Puppy Dog Class
1st Vanderbilt's Feeling Lucky





Group 4 - Mike Jackman Top Dog
Points
Group 1st   
GChS Marauders I'm Your Huckleberry
  American Staffordshire Terrier   10
Group 2nd   
GCh Iz's Spring Fling
  Cairn Terrier   9
Group 3rd   
Ch Dynastaffs Pippi Long Stocking
  Staffordshire Bull Terrier   8
Group 4th    Brrams Whiskey Jack   Border Terrier   7
BPIG No Entry
Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Marauders I'm Your Huckleberry



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Brrams Whiskey Jack

Best Of Opposite Sex
Glebeheath Olivia

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Brrams Whiskey Jack


Winners Dog: (1-1-0-0)
Brrams Whiskey Jack

Open Dog Class
1st Brrams Whiskey Jack


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Glebeheath Olivia

12-18 Month Bitch Class
1st Glebeheath Olivia

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Renica's Breath Of The Wild



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Iz's Spring Fling



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Red Branch N Justnjoyits Perfection in Bronze



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Blueve's Harmony Of The Spheres



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Blueve's Harmony Of The Spheres

Open Bitch Class
1st Blueve's Harmony Of The Spheres

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dignpop Every Flavour Beans At GoodNGold


Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Alleurin A Helluva Ride



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Alleurin A Helluva Ride

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Alleurin A Helluva Ride

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Dynastaffs Pippi Long Stocking



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Iz's Locked N Loaded







Group 5 - Mike Jackman Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Bellamor's Night At The Oscars
  Pomeranian   19
Group 2nd   
GChEx Ladymagic Topflite Windcatcher
  Papillon   16
Group 3rd   
Cinnabarmm Spice It Up 4 Tenderheart
  Havanese   11
Group 4th   
GCh Northpointe Mata Hari
  Cavalier King Charles Spaniel   9
BPIG   
Ch Bellamor's Night At The Oscars
  Pomeranian   2
Best Baby Puppy In Group    Pikkinokka's The Cat's Pajamas   Pomeranian   0
Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
GCh Northpointe Mata Hari

Best Of Opposite Sex
GChB Harana Fatboy Slim

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Kendallkastle Leap Of Faith

Best Puppy In Breed
Caviolia's M!ssundaztood

Select Dog
Ch Kewpy's The Beat Goes On At Crosson


Winners Dog: (1-3-2-1)
Kendallkastle Leap Of Faith

12-18 Month Dog Class
1st Kendallkastle Leap Of Faith


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Harana Caviolia's Be Mine

Reserve Winners Bitch
Cresthaven's Summer Night By The Creek

Junior Puppy Bitch Class
1st Caviolia's M!ssundaztood

12-18 Month Bitch Class
1st Cresthaven's Summer Night By The Creek

Open Bitch Class
1st Harana Caviolia's Be Mine

4-6 Month Bitch Class
1st Cresthaven's Heart Shaped Box

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Hileigh's Oswald Of York

Select Dog
Ch Montclaire's Spirit Bear



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Solarus Luna



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Solarus Luna

12-18 Month Bitch Class
1st Solarus Luna

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Cinnabarmm Spice It Up 4 Tenderheart



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Cinnabarmm Spice It Up 4 Tenderheart

Reserve Winners Bitch
Sylyn's Krystal Klear Destiny

12-18 Month Bitch Class
1st Sylyn's Krystal Klear Destiny

Canadian Bred Bitch Class
1st Cinnabarmm Spice It Up 4 Tenderheart

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Bellamor's Night At The Oscars

Best Of Opposite Sex
Whereokoura Born Free

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Bellamor's Night At The Oscars

Best Puppy In Breed
Bellamor's Night At The Oscars


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Whereokoura Born Free

Canadian Bred Bitch Class
1st Whereokoura Born Free

4-6 Month Bitch Class
1st Verdandi's Black Beauty Of Pikkinokka





Group 6 - Mike Jackman Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Litilann's WinterGarden Style N' Eaze
  Poodle (Standard)   14
Group 2nd   
GCh Tonofdal Leilani Over The Rainbow
  Dalmatian   12
Group 3rd   
GChG TR Special Edition At Berlane
  French Bulldog   10
Group 4th   Ch Kimmit's Cyber Queen   Xoloitzcuintli (Standard)   6
BPIG    Shente's Spirit Of Sophia Freeman At Roxini   Shih Tzu   N/A
Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Tonofdal Leilani Over The Rainbow



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Winterspear at Kalokairie

Open Bitch Class
1st Winterspear at Kalokairie

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GChG TR Special Edition At Berlane

Best Of Opposite Sex
Artemis Moon Of Frog Castle

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Chapo Slavic Storm

Best Puppy In Breed
Chapo Slavic Storm


Winners Dog: (1-2-1-0)
Chapo Slavic Storm

Junior Puppy Dog Class
1st Chapo Slavic Storm


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Artemis Moon Of Frog Castle

Reserve Winners Bitch
BFF's Whiskey Lullaby

12-18 Month Bitch Class
1st Artemis Moon Of Frog Castle

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st BFF's Whiskey Lullaby

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChG Litilann's WinterGarden Style N' Eaze

Select Dog
GChB Diplomat Lakeridge It's Only Money



Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 5 pts (2-4-0-0)
Trueaires Tiny Dancer Full Of Grace

Best Of Opposite Sex
Grace's Prince Valiant

Best Of Winners: (2-4-0-0)
Trueaires Tiny Dancer Full Of Grace

Best Puppy In Breed
Shente's Spirit Of Sophia Freeman At Roxini


Winners Dog: (2-4-0-0)
Grace's Prince Valiant

Reserve Winners Dog
Parkway's Blaze Of Glory

Senior Puppy Dog Class
1st Parkway's Blaze Of Glory

Open Dog Class
1st Grace's Prince Valiant

Judge: Mike Jackman

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Kimmit's Cyber Queen





Group 7 - Brenton Wright Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Snowventure Thunderstruck
  Finnish Lapphund   67
Group 2nd   
Ch Solo's Bayou Le Vacher
  Berger Picard   48
Group 3rd   
Ch WNR's Frankly Speaking
  Australian Cattle Dog   47
Group 4th   
GChS Aurigan Simayak's Mask Of Zorro
  Welsh Corgi (Cardigan)   44
BPIG   Ch Madselin Manuscript For Music   Shetland Sheepdog   1
Best Baby Puppy In Group   
Uniquity's N'finite Storm
  Belgian Shepherd Dog   0
Best Veteran In Group   
GChB Snowventure Thunderstruck
  Finnish Lapphund   0
Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch WNR's Frankly Speaking

Best Of Opposite Sex
WNR's That Guy

Best Of Winners: (1-1-0-1)
WNR's That Guy

Best Puppy In Breed
WNR's That Guy


Winners Dog: (1-1-0-1)
WNR's That Guy

Junior Puppy Dog Class
1st WNR's That Guy


Winners Bitch: (1-1-0-1)
WNR She's B Witch' N

Junior Puppy Bitch Class
1st WNR She's B Witch' N

Veteran Female
GChB Cobbers Dine N Dash

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 4 pts (2-0-0-3)
GChB Vanstone Tenderhearted Girl

Best Of Opposite Sex
Sheep's Kin Irish Bushels

Best Puppy In Breed
Sheep's Kin Keeper Of The Gold

Select Bitch
Ch Shadomoon's Without Further Delay


Winners Dog: (2-0-0-3)
Sheep's Kin Irish Bushels

Reserve Winners Dog
Sheep's Kin Keeper Of The Gold

Senior Puppy Dog Class
1st Sheep's Kin Keeper Of The Gold

Open Dog Class
1st Sheep's Kin Irish Bushels


Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 7 pts (4-3-1-0)
Celticmoon Aychess Hypnotic

Best Of Opposite Sex
Paisano Icy Delight

Best Of Winners: (4-3-1-0)
Celticmoon Aychess Hypnotic

Best Puppy In Breed
Uniquity's Line Of Credit

Select Dog
Ch Carmorosa N Celticmoon's Quantum Fyre @ Aychess


Winners Dog: (4-3-1-0)
Celticmoon Aychess Hypnotic

Reserve Winners Dog
15 Firs Celticmoon O'wishcraft

Junior Puppy Dog Class
1st Uniquity's Line Of Credit

Bred By Exhibitor Dog Class
1st 15 Firs Celticmoon O'wishcraft

Open Dog Class
1st Celticmoon Aychess Hypnotic
2nd Shadanatam Rumour Has It

4-6 Month Dog Class
1st Uniquity's N'finite Storm

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Solo's Bayou Le Vacher



Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 5 pts (2-2-0-2)
GChS Feoras & Caradilis Rising Fortune

Best Of Opposite Sex
Davenloch The Company You Keep

Best Of Winners: (2-2-0-2)
Davenloch The Company You Keep

Best Puppy In Breed
Cherfire's Chasin' Tornadoes

Select Bitch
Ch Cherfire's Silent Night


Winners Dog: (2-2-0-2)
Davenloch The Company You Keep

Reserve Winners Dog
Cherfire's Chasin' Tornadoes

Senior Puppy Dog Class
1st Cherfire's Chasin' Tornadoes

12-18 Month Dog Class
1st Davenloch The Company You Keep


Winners Bitch: (2-2-0-2)
Cassori Demuir Reminiscent

Reserve Winners Bitch
Cherfire Hileigh Stormy Weather

Senior Puppy Bitch Class
1st Cherfire Hileigh Stormy Weather

Open Bitch Class
1st Cassori Demuir Reminiscent

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Bewegung Fall Into The Future

Best Puppy In Breed
Lojacks Horse River



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Bewegung Fall Into The Future

Reserve Winners Bitch
Gaia De Liberte

Junior Puppy Bitch Class
1st Lojacks Horse River

Open Bitch Class
1st Bewegung Fall Into The Future
2nd Gaia De Liberte

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 8 pts (3-2-2-2)
Ch Ashwyn Giorgio Armani

Best Of Opposite Sex
Ch Madselin Manuscript For Music

Best Of Winners: (3-2-2-2)
Galenabay Hight Shift

Best Puppy In Breed
Ch Madselin Manuscript For Music

Select Dog
GCh Amberlyn's Ticket To The Top

Select Bitch
Ch Westpointe Chenile


Winners Bitch: (3-2-2-2)
Madselin Summer Sunshine

Reserve Winners Bitch
Amaley's Celestial Serenade

Senior Puppy Bitch Class
1st Amaley's Celestial Serenade

Open Bitch Class
1st Madselin Summer Sunshine

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChS Aurigan Simayak's Mask Of Zorro

Best Of Opposite Sex
Aurigan Simayak's Shoot For The Stars

Best Puppy In Breed
Aurigan Simayak's Shoot For The Stars



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Aurigan Simayak's Shoot For The Stars

Senior Puppy Bitch Class
1st Aurigan Simayak's Shoot For The Stars

Judge: Brenton Wright

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Gwyndolyns Queen Of Elegance



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Gwyndolyns Queen Of Elegance

Reserve Winners Bitch
Classic's Voice Of Reason

12-18 Month Bitch Class
1st Classic's Voice Of Reason

Open Bitch Class
1st Gwyndolyns Queen Of Elegance

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By