Grey-Bruce Kennel & Obedience Club
Thursday, August 8, 2019 - Show # 6



Related Results


Results courtesy of:

--- MJN Show Services---
Your exhibitor-friendly show services!
Phone: (416) 759-8593
www.mjnshowservices.com


Best In Show
Judge: Richard Paquette
Pointer  
GChEx Seasyde Some Guys Have All The Luck
Points: 122 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Richard Paquette
Saluki  
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm
Points: 96
Best Puppy In Show
Judge: Richard Paquette
Boston Terrier  
Canmoy's Boston Broadway Baby
Best Baby Puppy In Show
Judge: Richard Paquette
Chihuahua (Short Coat)   Moongate Yur My Boy Toy
Best Bred By Exhibitor In Show
Judge: Richard Paquette
Keeshond   Keesridge Baby Let's Cruz








Group 1 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Seasyde Some Guys Have All The Luck
  Pointer   25
Group 2nd   
GCh Leaside's Cherry Creek Daisy
  Pointer (German Short-Haired)   24
Group 3rd   
Ch Santiago de Himmelstein
  Retriever (Golden)   21
Group 4th   
GCh Coralyns Reflection On Ice
  Spaniel (English Cocker)   15
BPIG   
Whisperfield Malibu Bay Breeze
  Pointer (German Short-Haired)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Magicshade's Briarwood StellaMia At Ambercroft   Retriever (Golden)   0
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Ch Rovers Mazu Of Gentle Rivers

Best Of Opposite Sex
Rovers Penny Lane

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Rovers PP Sargeant Pepper

Best Puppy In Breed
Rovers PP Sargeant Pepper


Winners Dog: (2-2-1-0)
Rovers PP Sargeant Pepper

Reserve Winners Dog
Cahal Biscay's Dapper Citrine

Junior Puppy Dog Class
1st Rovers PP Sargeant Pepper

Canadian Bred Dog Class
1st Cahal Biscay's Dapper Citrine


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Rovers Penny Lane

Reserve Winners Bitch
Celeste Biscay's Lapis Lazuli

Junior Puppy Bitch Class
1st Rovers Penny Lane

12-18 Month Bitch Class
1st Celeste Biscay's Lapis Lazuli


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Seasyde Some Guys Have All The Luck




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
GCh Leaside's Cherry Creek Daisy

Best Of Opposite Sex
GCh Whisperfield Out On A Limb

Best Puppy In Breed
Whisperfield Malibu Bay Breeze



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Whisperfield Malibu Bay Breeze

Junior Puppy Bitch Class
1st Whisperfield Malibu Bay Breeze


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 5 pts (1-0-3-2)
Ch Santiago de Himmelstein

Best Of Opposite Sex
GCh Baileymist Rhymes N Reasons

Select Dog
GCh Evening Stars Geeks Have Needs Too

Select Bitch
Ch Goodlife's Driving Miss Daisy


Winners Dog: (1-0-3-2)
Brookshire's Secret Agent

Open Dog Class
1st Brookshire's Secret Agent


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Castlegar Elroy At Autumwynd

Best Of Opposite Sex
Castlegar Bluebonnet

Best Puppy In Breed
Castlegar Bluebonnet

Select Dog
Ch Breckin Dat's Wally Bear At Asklar



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Castlegar Bluebonnet

Junior Puppy Bitch Class
1st Castlegar Bluebonnet


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kylador's Up In Flames



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kylador's Up In Flames

Open Bitch Class
1st Kylador's Up In Flames


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Duurstede's Icefyre

Best Of Opposite Sex
Ch Valley View Elf In The Galaxy


Winners Dog: (1-0-0-1)
Duurstede's Icefyre

Canadian Bred Dog Class
1st Duurstede's Icefyre



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Captiva's On The Bright Side



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Captiva's On The Bright Side

Open Bitch Class
1st Captiva's On The Bright Side


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Ashleysown Black Magic




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Hiddencreek's Without A Doubt

Best Puppy In Breed
Hiddencreek's Without A Doubt


Winners Dog: (2-0-0-0)
Hiddencreek's Without A Doubt

Reserve Winners Dog
Hiddencreek's Tres Bien

Junior Puppy Dog Class
1st Hiddencreek's Without A Doubt

Open Dog Class
1st Hiddencreek's Tres Bien



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Coralyns Reflection On Ice




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Ron Mahon Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm
  Saluki   7
Group 2nd   
Ch McCartney's Lavish Dreams
  Whippet   6
Group 3rd   
GCh Palakore's Let It Be Doxieluv
  Dachshund (Miniature Long-Haired)   5
Group 4th   Ch Odenwolf's Sheila   Irish Wolfhound   3
BPIG   
Ch McCartney's Lavish Dreams
  Whippet   N/A
Best BBE In Group    Odenwolf's Lady Grinning Soul   Irish Wolfhound   0
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Palakore's Let It Be Doxieluv

Select Dog
GCh Daclier's Beeholdn To Eriska




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Wildwood's Benbecula


Winners Dog: (1-0-0-0)
Wildwood's Benbecula

Open Dog Class
1st Wildwood's Benbecula



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Ch Odenwolf's Sheila

Select Bitch
GCh Three Little Birds' Follow My Heart



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Odenwolf's Lady Grinning Soul

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Odenwolf's Lady Grinning Soul


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh McCartney's Lavish Dreams

Best Puppy In Breed
GCh McCartney's Lavish Dreams




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Richard Paquette Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Snowmist's Desert Chill
  Siberian Husky   13
Group 2nd   
GCh Gale Of Heavenkingdom
  Alaskan Malamute   12
Group 3rd   
GCh Katmandu Dot Ca
  Boxer   7
Group 4th   
GCh Triumf Sibiri Magnat
  Akita   5
BPIG   Ch Ironpride's Glitter Bomb   Alaskan Malamute   N/A
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Triumf Sibiri Magnat




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh Gale Of Heavenkingdom

Best Of Opposite Sex
Ch Ironpride's Glitter Bomb

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Tonomi's I'm A Band Leader

Best Puppy In Breed
Ch Ironpride's Glitter Bomb


Winners Dog: (1-2-1-1)
Tonomi's I'm A Band Leader

Junior Puppy Dog Class
1st Tonomi's I'm A Band Leader


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Bearhug's NorthernSong

Reserve Winners Bitch
Bearhug's Wildling On The Move

12-18 Month Bitch Class
1st Bearhug's NorthernSong

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Bearhug's Wildling On The Move


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Katmandu Dot Ca

Best Of Opposite Sex
GCh CinniBon's She's The One




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
BWK's Frequency Of The Beat V Tudor Danes



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Onyxbay's Casablanca Guardia Di Palazzo Rio



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Mariner's Ice Breaker



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Mariner's Ice Breaker

Canadian Bred Bitch Class
1st Mariner's Ice Breaker


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Slaton's Sam Has Lovely Pants

Best Of Opposite Sex
Slaton's TCB In A Flash

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Slaton's Sam Has Lovely Pants


Winners Dog: (1-1-0-0)
Slaton's TCB In A Flash

Open Dog Class
1st Slaton's TCB In A Flash


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Slaton's Sam Has Lovely Pants

Open Bitch Class
1st Slaton's Sam Has Lovely Pants


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Richard Paquette

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Snowmist's Desert Chill




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Ron Mahon Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Paperman Atlantis
  Lakeland Terrier   11
Group 2nd   
GCh Goodspice Miss Emma Of Salt Creek
  Sealyham Terrier   10
Group 3rd    Skyehigh's Cracker   West Highland White Terrier   9
Group 4th   
Ch M&M Lamz The World Is Not Enough
  Bedlington Terrier   7
BPIG    Skyehigh's Cracker   West Highland White Terrier   N/A
Best BBE In Group    Algernon Storm Warning   Schnauzer (Miniature)   0
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch M&M Lamz The World Is Not Enough

Best Puppy In Breed
Ch M&M Lamz The World Is Not Enough




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Cairnmoor Fergus' Sorcha




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Irvonhill Bugaboo




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Paperman Atlantis




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Dralion Onrway Solitaire



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Foxlore Shout It Out Loud

Open Bitch Class
1st Foxlore Shout It Out Loud


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Algernon Storm Warning

Best Of Opposite Sex
Algernon Sandcastle Magic Man

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Algernon Storm Warning


Winners Dog: (1-1-0-0)
Algernon Sandcastle Magic Man

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Algernon Sandcastle Magic Man


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Algernon Storm Warning

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Algernon Storm Warning


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Chess Celestial Sister



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Chess Celestial Sister

Open Bitch Class
1st Chess Celestial Sister


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Goodspice Miss Emma Of Salt Creek




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Skyehigh's Cracker

Best Puppy In Breed
Skyehigh's Cracker



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Skyehigh's Cracker

Reserve Winners Bitch
Skyehigh's Fire And Ice

Junior Puppy Bitch Class
1st Skyehigh's Cracker

Canadian Bred Bitch Class
1st Skyehigh's Fire And Ice


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Ron Mahon Top Dog
Points
Group 1st   Ch Heubergs That Magic Touch   Pug   20
Group 2nd   
Voici Ur Gonna Hear Me Roar At Ojibway
  Italian Greyhound   14
Group 3rd   
Ch Heaven Hi's Gem Twist At Szulik
  Toy Manchester Terrier   13
Group 4th   
GCh Tinyprints Dark N Manly
  Pomeranian   12
BPIG   
Voici Ur Gonna Hear Me Roar At Ojibway
  Italian Greyhound   N/A
Best Baby Puppy In Group    Moongate Yur My Boy Toy   Chihuahua (Short Coat)   0
Best BBE In Group    Banco Royal It's 5 O'Clock Somewhere   Cavalier King Charles Spaniel   0
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 6 pts (1-5-1-0)
Ch Midsummer AllAbout The Journey

Best Of Opposite Sex
Midsummer Somewhere In Time

Best Of Winners: (1-5-1-0)
Banco Royal It's 5 O'Clock Somewhere

Best Puppy In Breed
Ch Midsummer AllAbout The Journey


Winners Dog: (1-5-1-0)
Banco Royal It's 5 O'Clock Somewhere

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Banco Royal It's 5 O'Clock Somewhere


Winners Bitch: (1-5-1-0)
Midsummer Somewhere In Time

Reserve Winners Bitch
Midsummers Perfect Storm

Senior Puppy Bitch Class
1st Bardora Halloween Trick

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Midsummer Somewhere In Time
2nd The Royal We Wug

Open Bitch Class
1st Midsummers Perfect Storm
2nd Endearings Tallygold Sage


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Cogie's Yur My Maisie


3-6 Month Dog Class
1st Moongate Yur My Boy Toy


Winners Bitch: (0-2-0-0)
Cogie's Yur My Maisie

Reserve Winners Bitch
Moongates Wrecking Ball

12-18 Month Bitch Class
1st Moongates Wrecking Ball

Open Bitch Class
1st Cogie's Yur My Maisie


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Oldhavana's Phoenix At Sandant




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Voici Ur Gonna Hear Me Roar At Ojibway

Best Puppy In Breed
Voici Ur Gonna Hear Me Roar At Ojibway



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Pekeden Perchance A Dragon

Best Puppy In Breed
Ch Pekeden Perchance A Dragon




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Tinyprints Dark N Manly

Best Puppy In Breed
Tinyprints Charming Win


Winners Dog: (1-0-1-0)
Tinyprints Charming Win

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Tinyprints Charming Win



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 5 pts (1-2-3-0)
Ch Heubergs That Magic Touch

Best Of Opposite Sex
Heubergs I'll Always Remember You

Best Of Winners: (1-2-3-0)
Heubergs Every Chance I Get

Best Puppy In Breed
Heubergs Every Chance I Get

Select Dog
Ch Jimary Belaire Bobby Bonz DJ


Winners Dog: (1-2-3-0)
Heubergs Every Chance I Get

Senior Puppy Dog Class
1st Heubergs Every Chance I Get


Winners Bitch: (1-2-3-0)
Heubergs I'll Always Remember You

Reserve Winners Bitch
Heubergs Moment In Time

12-18 Month Bitch Class
1st Heubergs I'll Always Remember You

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Heubergs Moment In Time


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Ron Mahon

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Heaven Hi's Gem Twist At Szulik




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Gail Forsythe (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X
  Chinese Shar-Pei   16
Group 2nd   
Ch Keesridge Echo Across An Ocean
  Keeshond   14
Group 3rd   
Canmoy's Boston Broadway Baby
  Boston Terrier   9
Group 4th   
Whitecap Illy Expresso
  Dalmatian   7
BPIG   
Canmoy's Boston Broadway Baby
  Boston Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Muir N Tremars Not Done Yet   Bulldog   0
Best BBE In Group    Keesridge Baby Let's Cruz   Keeshond   0
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Canmoy's Boston Broadway Baby

Best Puppy In Breed
Canmoy's Boston Broadway Baby



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Canmoy's Boston Broadway Baby

Reserve Winners Bitch
Sassy's Darlin Dumplin

Junior Puppy Bitch Class
1st Canmoy's Boston Broadway Baby

Open Bitch Class
1st Sassy's Darlin Dumplin


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-1-0-3)
Ch Danier Muirs Lil Running Mouse

Best Puppy In Breed
Ch Muir's Chicka Wow Wow

Select Bitch
Ch Muir's Chicka Wow Wow


3-6 Month Dog Class
1st Muir N Tremars Not Done Yet


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Shines Call The Winning Shot With Tzo Wen N X

Best Of Opposite Sex
Ch Gumby's Flew The Cooper Buoy

Best Puppy In Breed
Ch Gumby's Flew The Cooper Buoy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Whitecap Illy Expresso

Best Of Opposite Sex
Laguna Dios Dom Perignon

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Whitecap Illy Expresso

Best Puppy In Breed
Whitecap Illy Expresso


Winners Dog: (1-1-0-0)
Laguna Dios Dom Perignon

12-18 Month Dog Class
1st Laguna Dios Dom Perignon


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Whitecap Illy Expresso

Junior Puppy Bitch Class
1st Whitecap Illy Expresso


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bythebulls Wonder Girl

Best Puppy In Breed
Ch Bythebulls Wonder Girl




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Keesridge Echo Across An Ocean

Best Of Opposite Sex
Keesridge's All That Jazz

Best Of Winners: (1-2-2-0)
Keesridge's All That Jazz

Best Puppy In Breed
Keesridge Baby Let's Cruz

Select Dog
Ch Keesridge's Ode To Valhallla


Winners Dog: (1-2-2-0)
Keesridge Baby Let's Cruz

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Keesridge Baby Let's Cruz


Winners Bitch: (1-2-2-0)
Keesridge's All That Jazz

Reserve Winners Bitch
Keesridge's Starlit Skye

12-18 Month Bitch Class
1st Keesridge's All That Jazz

Open Bitch Class
1st Keesridge's Starlit Skye


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Merrylegs Will Raise The Standard




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Gail Forsythe (Dr) Top Dog
Points
Group 1st   Ch Hellwigg's Clash Of The Titans   German Shepherd Dog   24
Group 2nd   
Ch Excalibur's Runnin Outta Sunshine
  Welsh Corgi (Pembroke)   23
Group 3rd   
GCh Byeyo's Gonna Get Me Sum
  Australian Cattle Dog   20
Group 4th   
Ch Cameron's Bannockburn Bettyann
  Bearded Collie   17
BPIG   
Bredright Pearl Harbour
  Welsh Corgi (Pembroke)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Glasgowhill Dune Tribute   Collie (Smooth)   0
Best BBE In Group    Herdabout The Perfect Blend   Mudi   0
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (1-0-1-1)
GCh Byeyo's Gonna Get Me Sum

Best Of Opposite Sex
Nail Hills Make It So Number One

Best Puppy In Breed
Nail Hills Make It So Number One

Select Dog
Ch Byeyo's In The Sin Bin


Winners Dog: (1-0-1-1)
Nail Hills Make It So Number One

Senior Puppy Dog Class
1st Nail Hills Make It So Number One


3-6 Month Bitch Class
1st Byeyo's It's All About Me


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 4 pts (0-1-2-2)
GCh ThundeRun Night Editor

Best Of Opposite Sex
Ch Ausable Rvr Ninety Nine Problems

Best Puppy In Breed
Wenlisa's Hear Me Roar

Select Dog
GCh Tresrullah's Holler At Ya Boy

Select Bitch
Ch Hearthside Eloquence



Winners Bitch: (0-1-2-2)
Wenlisa's Hear Me Roar

Junior Puppy Bitch Class
1st Wenlisa's Hear Me Roar


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Cameron's Bannockburn Bettyann




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Glasgowhill's Bodacious

Best Of Opposite Sex
Ch Glasgowhill's Legacy Of Twin Pine

Best Puppy In Breed
Ch Glasgowhill's Legacy Of Twin Pine


3-6 Month Dog Class
1st Glasgowhill's Magnum Force


Winners Bitch: (0-3-1-0)
Glasgowhill's Bodacious

Reserve Winners Bitch
Glasgowhill's Serendipity

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Glasgowhill's Bodacious

Open Bitch Class
1st Glasgowhill's Serendipity
2nd Glasgowhill Fashion Statement

3-6 Month Bitch Class
1st Glasgowhill's Million # Baby


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Glasgowhill Nightstar Andromeda


3-6 Month Dog Class
1st Glasgowhills Th Right Stuff


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Maplemyst's Moonshadow




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Hellwigg's Clash Of The Titans




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Ashland's Radiant Cowboy




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Nyirsegfia Fecsego

Best Of Opposite Sex
Herdabout The Perfect Blend


3-6 Month Dog Class
1st McPotter's Creek's Tuzvihar


Winners Bitch: (0-1-1-0)
Herdabout The Perfect Blend

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Herdabout The Perfect Blend


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Crinan All That Jazz

Best Of Opposite Sex
Crinan Final Decision

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Crinan All That Jazz

Best Puppy In Breed
Crinan Final Decision


Winners Dog: (1-1-0-0)
Crinan Final Decision

Senior Puppy Dog Class
1st Crinan Final Decision


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Crinan All That Jazz

Open Bitch Class
1st Crinan All That Jazz


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Gail Forsythe (Dr)

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Excalibur's Runnin Outta Sunshine

Best Of Opposite Sex
Wingenium Emangy

Best Puppy In Breed
Bredright Pearl Harbour



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Wingenium Emangy

Reserve Winners Bitch
Bredright Pearl Harbour

Junior Puppy Bitch Class
1st Bredright Pearl Harbour

12-18 Month Bitch Class
1st Wingenium Emangy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By