Guelph & District Kennel Club
Saturday, April 18, 2015



Related Results


Results courtesy of:

-- Pat Blenkey --
GCh. Liberator's Power Play
Breeder/Owner/Handler: Pat Blenkey & Brian Casey
www.wrathliberator.com



-- Norm Fargo --
AM Grand CH / Can Grand CH Xenos Condren
Owner: Norm Fargo and Neil Porter and Chiffon the CEO
Presented by Norm Fargo


Best In Show
Judge: Kristen Francis
Petit Basset Griffon Vendeen  
Auriga Peter Parker
Points: 314 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Best Puppy In Show
Judge: Kristen Francis
Shetland Sheepdog  
Goldenhylite's The Maverick
Best Baby Puppy In Show
Judge: Kristen Francis
Portuguese Water Dog  
Wheatley's Melt My Heart
Best Veteran In Show
Judge: Kristen Francis
Saluki  
GCh Windstorm A Shwana Temptation
Best Altered In Show
Judge: Kristen Francis
Great Pyrenees  Ch Ariege Augustine








Group 1 - Francis Smith Moffat Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Lucky Morn Firecracker
  Setter (Irish)   87
Group 2nd   
GCh Katyra Do U Fancy Duck Oryxes
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   86
Group 3rd   
Blackpool Jersey Girl
  Retriever (Golden)   66
Group 4th    Lojo's Come Dance With Me   Spaniel (English Cocker)   53
BPIG   
Blackpool Jersey Girl
  Retriever (Golden)   N/A
Best Baby Puppy In Group    Ginkgo de Cleo Grantham Gaia   Barbet   0
Best Altered In Group    Roaneden's Urge To Splurge   Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   0
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 6 pts (1-4-1-1)
GChEx Flacon d'Paris of Neigenuveaux

Best Of Opposite Sex
Yara Biscay's For Butterblac

Best Of Winners: (1-4-1-1)
Yara Biscay's For Butterblac

Best Puppy In Breed
Yara Biscay's For Butterblac

Select Bitch
Ch Ginkgo De Treasures Daytona


Winners Dog: (1-4-1-1)
Barbochos Rick's

Open Dog Class
1st Barbochos Rick's


Winners Bitch: (1-4-1-1)
Yara Biscay's For Butterblac

Reserve Winners Bitch
Yyteri Biscay's Unique Onyx

Senior Puppy Bitch Class
1st Yara Biscay's For Butterblac
2nd Yyteri Biscay's Unique Onyx

12-18 Month Bitch Class
1st Northrock Diamond In The Ruff

Open Bitch Class
1st Neigenuveaux Just4barbugaulois

3-6 Month Bitch Class
1st Ginkgo de Cleo Grantham Gaia


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Perryglen's Justdoitat Coquetel

Best Puppy In Breed
GChEx Brackenmoor Somethingroyal

Select Bitch
GChEx Brackenmoor Somethingroyal




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 6 pts (2-3-0-2)
GCh Legacyk In Your Dreams

Best Of Opposite Sex
Aspenglow's Too Hot To Handle

Best Of Winners: (2-3-0-2)
Aspenglow's Too Hot To Handle

Best Puppy In Breed
Aspenglow's Too Hot To Handle

Select Bitch
Ch Fogelhund's Winter Is Coming


Winners Dog: (2-3-0-2)
Aspenglow's Too Hot To Handle

Reserve Winners Dog
Stannyfield Whole Lotta Trouble

Junior Puppy Dog Class
1st Stannyfield Whole Lotta Trouble

Senior Puppy Dog Class
1st Aspenglow's Too Hot To Handle


Winners Bitch: (2-3-0-2)
Aspenglow's Moonshadow

Reserve Winners Bitch
Fogelhund's Smokin Oakley

Senior Puppy Bitch Class
1st Aspenglow's Moonshadow
2nd Aspenglow's Wisdoms Daughter

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Fogelhund's Smokin Oakley


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
GCh Rush's Wild Yonder

Best Of Opposite Sex
Rush's Little Black Dress

Best Puppy In Breed
GCh Rush's Wild Yonder



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Rush's Little Black Dress

Reserve Winners Bitch
Rowansgaard Polly Toodles

12-18 Month Bitch Class
1st Rowansgaard Polly Toodles

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Rush's Little Black Dress


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 12 pts (4-6-1-2)
GCh Blackpool Jersey Girl

Best Of Opposite Sex
Haydene Love Of Trouble

Best Of Winners: (4-6-1-2)
Haydene Love Of Trouble

Best Puppy In Breed
GCh Blackpool Jersey Girl

Select Bitch
GCh Conquerer Steadmor Cheap Trick


Winners Dog: (4-6-1-2)
Haydene Love Of Trouble

Reserve Winners Dog
Grayvalley's Living The Dream

Senior Puppy Dog Class
1st Grayvalley's Living The Dream

Canadian Bred Dog Class
1st LB's Golden Spark

Open Dog Class
1st Haydene Love Of Trouble
2nd Ambertru N Baileymist Hyjinx


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Shanbro's Chiffon Devonsleigh

Best Of Opposite Sex
Cawarra's Hi Calibre Corvette

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Shanbro's Chiffon Devonsleigh

Best Puppy In Breed
Shanbro's Chiffon Devonsleigh

Select Bitch
Ch Staghorn's Molly Girl Brown


Winners Dog: (1-2-0-1)
Cawarra's Hi Calibre Corvette

Open Dog Class
1st Cawarra's Hi Calibre Corvette


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 19 pts (5-5-7-3)
GCh Katyra Do U Fancy Duck Oryxes

Best Of Opposite Sex
GCh Roaneden's Wingman Of Mayhem

Best Of Winners: (5-5-7-3)
Kishkahdina Pi

Best Puppy In Breed
Roaneden's Brightest Star

Select Dog
GChEx Roaneden's Pond Star

Select Bitch
Ch Katyra's Repeat After Mee


Winners Dog: (5-5-7-3)
Kylador's Rock My World

Reserve Winners Dog
Tollhaven Vader

Senior Puppy Dog Class
1st Katyra Rockin' Sonic Boom
2nd Redwyn's Spectacular Bid

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Loyalwood's Promise For Tokala

Open Dog Class
1st Kylador's Rock My World
2nd Tollhaven Vader

Sexually Altered Dog Class
1st Wagosh's Saturday Night Fiddle


Winners Bitch: (5-5-7-3)
Kishkahdina Pi

Reserve Winners Bitch
Kalmegess Pure Scarlet Vintage

Junior Puppy Bitch Class
1st Roaneden's Brightest Star

12-18 Month Bitch Class
1st Kishkahdina Pi
2nd Kalmegess Pure Scarlet Vintage

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Kylador's Pedal To The Metal

Open Bitch Class
1st Wagosh's Lady Kyla A Laces

3-6 Month Bitch Class
1st Bogie One Over At Tollhaven
2nd Kalmegess' Polar Ice Princess

Sexually Altered Bitch Class
1st Roaneden's Urge To Splurge
2nd Armachord's Miss Cupcake


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fantail's Out Of The Blue



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fantail's Out Of The Blue

Open Bitch Class
1st Fantail's Out Of The Blue


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Bran Linn Braxfield Xpert Advice




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 3 pts (2-0-2-0)
GCh Shireoak Iced Sensation

Select Dog
Ch Aislingcudo Is Daly Rathmoir


Winners Dog: (2-0-2-0)
Aislingcudo Is Caiseal Na Ri

Reserve Winners Dog
Clancuddy's Seize The Day

12-18 Month Dog Class
1st Aislingcudo Is Caiseal Na Ri

Open Dog Class
1st Clancuddy's Seize The Day



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Lucky Morn Firecracker




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 6 pts (2-4-1-0)
Calowa Lurians Kelgerri Wth

Best Of Opposite Sex
GCh WynRidge's Make It So

Best Of Winners: (2-4-1-0)
Calowa Lurians Kelgerri Wth

Best Puppy In Breed
Calowa Lurians Kelgerri Wth


Winners Dog: (2-4-1-0)
Ashleysown Grand Illusions

Reserve Winners Dog
Sassycreek's These Jazz Hands

12-18 Month Dog Class
1st Ashleysown Grand Illusions

Canadian Bred Dog Class
1st Sassycreek's These Jazz Hands


Winners Bitch: (2-4-1-0)
Calowa Lurians Kelgerri Wth

Reserve Winners Bitch
Kelgerri's I'm A Ten

Junior Puppy Bitch Class
1st Kelgerri's I'm A Ten
2nd Kelgerri's Wynridge Mockingjay

Senior Puppy Bitch Class
1st Calowa Lurians Kelgerri Wth
2nd Silkroad's A Rare Penny


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh RiverMist Broxden Best I Feather Seen




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Lojo's Come Dance With Me

Best Of Opposite Sex
Lojo's Set Fire To The Rain

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Lojo's Come Dance With Me

Best Puppy In Breed
Lojo's Follow You Follow Me

Select Dog
GCh Carnaby Collaboration


Winners Dog: (2-1-1-0)
Lojo's Come Dance With Me

Reserve Winners Dog
Lojo's Follow You Follow Me

Junior Puppy Dog Class
1st Lojo's Follow You Follow Me

12-18 Month Dog Class
1st Lojo's Come Dance With Me


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Lojo's Set Fire To The Rain

Junior Puppy Bitch Class
1st Lojo's Set Fire To The Rain


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh DerbyNOxford's Lady of Sonnets




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 4 pts (2-3-0-0)
Bonneterre Tikka

Best Of Opposite Sex
Ferngold's Royal Sterling

Best Of Winners: (2-3-0-0)
Bonneterre Tikka

Best Puppy In Breed
Ourdream Kelgerri Playnwitfire


Winners Dog: (2-3-0-0)
Ferngold's Royal Sterling

Reserve Winners Dog
Ourdreams Light Em Up

Junior Puppy Dog Class
1st Ferngold's Royal Sterling

Senior Puppy Dog Class
1st Ourdreams Light Em Up


Winners Bitch: (2-3-0-0)
Bonneterre Tikka

Reserve Winners Bitch
Ourdream Kelgerri Playnwitfire

Canadian Bred Bitch Class
1st Ourdream Kelgerri Playnwitfire

Open Bitch Class
1st Bonneterre Tikka
2nd Vizslavilla's Memphis


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Vizcaya's Moonshine Tipsy

Best Puppy In Breed
Vizcaya's Moonshine Tipsy



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Vizcaya's Moonshine Tipsy

Reserve Winners Bitch
Point Of Honor Miss Ellie

Junior Puppy Bitch Class
1st Point Of Honor Miss Ellie

Senior Puppy Bitch Class
1st Vizcaya's Moonshine Tipsy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 4 pts (1-1-3-0)
Ch Breica's Stairway To Heaven

Best Of Opposite Sex
Echobar's Mezzelune

Best Of Winners: (1-1-3-0)
Echobar's Gnocchi A La Harris

Select Dog
GCh Echobar's Big Rigatoni


Winners Dog: (1-1-3-0)
Echobar's Gnocchi A La Harris

12-18 Month Dog Class
1st Echobar's Gnocchi A La Harris


Winners Bitch: (1-1-3-0)
Echobar's Mezzelune

12-18 Month Bitch Class
1st Echobar's Mezzelune

Sexually Altered Bitch Class
1st Ch Instar's Capital Idea


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 2 - Kristen Francis Top Dog
Points
Group 1st   
Auriga Peter Parker
  Petit Basset Griffon Vendeen   40
Group 2nd   Ch Freespirit's As You Like It   Saluki   39
Group 3rd   
Ch Grandgables Ms Vaguely Rippled
  Dachshund (Miniature Smooth-Haired)   26
Group 4th   
GCh Xenos Condren
  Afghan Hound   25
BPIG   
Sirhan Ziyadah Windstorm
  Saluki   N/A
Best Baby Puppy In Group    Starkeeper Nuala O'Ard Rhi   Irish Wolfhound   0
Best Veteran In Group   
GCh Windstorm A Shwana Temptation
  Saluki   0
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Xenos Condren

Best Of Opposite Sex
Tirzah Sings The Blues



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tirzah Sings The Blues

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Tirzah Sings The Blues


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Africanadian Lian AhmahrNahr



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Africanadian Lian AhmahrNahr

Open Bitch Class
1st Africanadian Lian AhmahrNahr


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 3 pts (1-0-3-0)
GCh Pan Clan Pedro Cabral

Select Dog
GCh BoBac Spoiled Red Cecil B DeMille


Winners Dog: (1-0-3-0)
One Of Us J del Hacedor

Open Dog Class
1st One Of Us J del Hacedor



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Ionesco du Grand Fresnoy

Best Of Opposite Sex
Ch Otrada Astarta Rezvaya Quiero




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
Daclier's Come Dance With Me

Best Of Opposite Sex
GCh Daclier's Beeholdn To Eriska

Best Puppy In Breed
Daclier's Come Dance With Me

Select Dog
Ch Daclier's Beehold The Dragon



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Daclier's Come Dance With Me

Senior Puppy Bitch Class
1st Daclier's Come Dance With Me


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Grandgables Ms Vaguely Rippled




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Chilcotin's Road Warrior




Class results courtesy of: MJN Show Services



Veteran Dog Class
1st Ch Gryphons Redwood To Curiann



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 4 pts (0-3-0-2)
GCh Castlekeepsake For Cugein Cyra

Best Puppy In Breed
Glenamadda Liberty Belle

Select Bitch
Ch Glenamadda Kellyscot Enchanted


Winners Bitch: (0-3-0-2)
Standing Ovation At Curiann

Reserve Winners Bitch
Castlekeep's Girl On Fire

Junior Puppy Bitch Class
1st Glenamadda Liberty Belle

12-18 Month Bitch Class
1st Standing Ovation At Curiann

Open Bitch Class
1st Castlekeep's Girl On Fire

3-6 Month Bitch Class
1st Starkeeper Nuala O'Ard Rhi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Auriga Peter Parker


Winners Dog: (1-0-0-0)
Auriga Peter Parker

Open Dog Class
1st Auriga Peter Parker



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
GCh Priderock's Maeve of Mobukhosi

Best Of Opposite Sex
Priderock's Aedan Of Mobukhosi

Best Puppy In Breed
Priderock's Aedan Of Mobukhosi


Winners Dog: (1-0-0-1)
Priderock's Aedan Of Mobukhosi

Junior Puppy Dog Class
1st Priderock's Aedan Of Mobukhosi



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 12 pts (0-5-4-4)
Ch Freespirit's As You Like It

Best Of Opposite Sex
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm

Best Puppy In Breed
GCh Sirhan Ziyadah Windstorm

Select Dog
Ch Windstorm Azad Vindication

Select Bitch
GCh Windstorm A Shwana Temptation



Winners Bitch: (0-5-4-4)
Windstorm Zayda El Sirhan

Reserve Winners Bitch
Sirhan Shwana Zinnia Windstorm

Junior Puppy Bitch Class
1st Jatara Sandstorm Party Like A Rock Star

Senior Puppy Bitch Class
1st Sirhan Shwana Zinnia Windstorm

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Windstorm Zayda El Sirhan
2nd Khamsin's Della Soleil

Open Bitch Class
1st Khamsin's Shadhavar

Veteran Bitch Class
1st GCh Windstorm A Shwana Temptation


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 5 pts (2-3-0-1)
Kindred Classic McCartney

Best Of Opposite Sex
Azure's Impetuous

Best Of Winners: (2-3-0-1)
Kindred Classic McCartney

Best Puppy In Breed
Kindred Classic McCartney

Select Bitch
Ch Dragonsong's That Girl


Winners Dog: (2-3-0-1)
Kindred Classic McCartney

Reserve Winners Dog
Devonairs Xxtreme Havok

Junior Puppy Dog Class
1st Devonairs Xxtreme Havok

Senior Puppy Dog Class
1st Kindred Classic McCartney


Winners Bitch: (2-3-0-1)
Azure's Impetuous

Reserve Winners Bitch
Azure's Cutey Pituty

Senior Puppy Bitch Class
1st Mystic Run's Blue Shimmer

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Azure's Impetuous

Open Bitch Class
1st Azure's Cutey Pituty

Veteran Bitch Class
1st Ch Dragonsong's That Girl


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 3 - Mavis McClintock Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Claircreek Lusitano Oceano Atlantico
  Portuguese Water Dog   52
Group 2nd   
GCh Lindsayleigh's Star Of Orion
  Schnauzer (Giant)   44
Group 3rd   
Ch Pyrview Solan Warrior King
  Great Pyrenees   43
Group 4th    Greenark's Noah Gemini   Newfoundland   40
BPIG   Ch Lunanova's Be My Silver Spring   Portuguese Water Dog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Wheatley's Melt My Heart
  Portuguese Water Dog   0
Best Veteran In Group   
Ch Pyrview Solan Warrior King
  Great Pyrenees   0
Best Altered In Group   Ch Ariege Augustine   Great Pyrenees   0
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Bearhug's Strike A Pose

Best Of Opposite Sex
Moonsnoe's Pride O' McKinley

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Bearhug's Strike A Pose


Winners Dog: (2-1-0-0)
Moonsnoe's Pride O' McKinley

Reserve Winners Dog
Shelaskan's Hakuma Matata

12-18 Month Dog Class
1st Shelaskan's Hakuma Matata

Open Dog Class
1st Moonsnoe's Pride O' McKinley


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Bearhug's Strike A Pose

Open Bitch Class
1st Bearhug's Strike A Pose


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Dunnwoods Black Velvet



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Dunnwoods Black Velvet

Junior Puppy Bitch Class
1st Dunnwoods Black Velvet


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 6 pts (2-1-2-2)
Kg N Eyespys Maximus Blitz

Best Of Opposite Sex
CinnRhee Barquentine Noel River

Best Of Winners: (2-1-2-2)
Kg N Eyespys Maximus Blitz

Select Bitch
CinnRhee's Advantage Kadenza


Winners Dog: (2-1-2-2)
Kg N Eyespys Maximus Blitz

Reserve Winners Dog
KG's Norse Tradition

12-18 Month Dog Class
1st KG's Norse Tradition

Open Dog Class
1st Kg N Eyespys Maximus Blitz

Veteran Dog Class
1st Ch Rodlins Wee Geordie


Winners Bitch: (2-1-2-2)
CinnRhee Barquentine Noel River

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st CinnRhee Barquentine Noel River


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Knatchbull's 5th Avenue Marquee

Best Of Opposite Sex
Shady Oak And Thats My Story

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Shady Oak And Thats My Story


Winners Dog: (1-1-1-0)
Knatchbull Moses DeVersailles

Open Dog Class
1st Knatchbull Moses DeVersailles

3-6 Month Dog Class
1st Johari Bramstoke Sound Silence

Sexually Altered Dog Class
1st Knatchbull's Heavy Rig


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Shady Oak And Thats My Story

Open Bitch Class
1st Shady Oak And Thats My Story


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 7 pts (3-2-1-2)
GCh Liberator's Power Play

Best Of Opposite Sex
Ch Hausenbrooks Designedtocharm

Best Of Winners: (3-2-1-2)
Dobereich's Urban Myth

Best Puppy In Breed
Hausenbrook's Bewitched

Select Bitch
Ch Whitcam's My Time To Shine


Winners Dog: (3-2-1-2)
Dobereich's Valentino

Reserve Winners Dog
Garshangans Baron Of Hartnsoul

Senior Puppy Dog Class
1st Gatehouse Perfect Performance

12-18 Month Dog Class
1st Garshangans Baron Of Hartnsoul

Open Dog Class
1st Dobereich's Valentino


Winners Bitch: (3-2-1-2)
Dobereich's Urban Myth

Reserve Winners Bitch
Hausenbrook's Bewitched

Senior Puppy Bitch Class
1st Hausenbrook's Bewitched

Open Bitch Class
1st Dobereich's Urban Myth


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
Ch Journey's Piper Cub V Hi-Air

Best Of Opposite Sex
Dantrydanes Mind My French

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Dantrydanes Mind My French

Best Puppy In Breed
Dantrydanes Mind My French


Winners Dog: (2-2-1-0)
Walden's Little Baxter

Reserve Winners Dog
Dantrydanes Captain Nemo

Senior Puppy Dog Class
1st Dantrydanes Captain Nemo

Open Dog Class
1st Walden's Little Baxter


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Dantrydanes Mind My French

Reserve Winners Bitch
Dantrydanes Miss Piggy

Senior Puppy Bitch Class
1st Dantrydanes Mind My French
2nd Dantrydanes Miss Piggy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Pyrview Solan Warrior King

Best Of Opposite Sex
Woolmarsh Vimy Ridge

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Woolmarsh Vimy Ridge

Best Puppy In Breed
Woolmarsh Vimy Ridge


Winners Dog: (1-1-1-0)
Woolmarsh Versailles

Senior Puppy Dog Class
1st Woolmarsh Versailles

Veteran Dog Class
1st Ch Pyrview Solan Warrior King

Sexually Altered Dog Class
1st Ch Ariege Augustine


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Woolmarsh Vimy Ridge

Senior Puppy Bitch Class
1st Woolmarsh Vimy Ridge

Sexually Altered Bitch Class
1st Ch Woolmarsh Prestonfield Oriana


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Nottinghill's Last Call

Best Of Opposite Sex
Therecco Just For The Fun Ofit

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Nottinghill's Last Call

Best Puppy In Breed
Nottinghill's Last Call


Winners Dog: (1-1-0-0)
Nottinghill's Last Call

Senior Puppy Dog Class
1st Nottinghill's Last Call

3-6 Month Dog Class
1st Green Meadow's Bogeyman


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Baby Blue's Rogue

Best Of Opposite Sex
Baby Blue's Barney Rubble

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Baby Blue's Rogue


Winners Dog: (1-1-0-0)
Baby Blue's Barney Rubble

12-18 Month Dog Class
1st Baby Blue's Barney Rubble


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Baby Blue's Rogue

12-18 Month Bitch Class
1st Baby Blue's Rogue


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 4 pts (1-4-0-0)
Greenark's Noah Gemini

Best Of Opposite Sex
Bowaters Great Escape To Ashmoor

Best Of Winners: (1-4-0-0)
Greenark's Noah Gemini

Best Puppy In Breed
Tiptop's Water Witch


Winners Dog: (1-4-0-0)
Greenark's Noah Gemini

Open Dog Class
1st Greenark's Noah Gemini


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 7 pts (0-3-3-2)
GCh Claircreek Lusitano Oceano Atlantico

Best Of Opposite Sex
Wheatley's Polar Vortex Neiva

Best Puppy In Breed
Ch Lunanova's Be My Silver Spring

Select Dog
GCh Seabury's Final Voyage

Select Bitch
Ch Lunanova's Be My Silver Spring


3-6 Month Dog Class
1st Wheatley's Melt My Heart


Winners Bitch: (0-3-3-2)
Wheatley's Polar Vortex Neiva

Reserve Winners Bitch
Skipnstone's Majestic Wave

Junior Puppy Bitch Class
1st Skipnstone Moral Of The Story

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Wheatley's Polar Vortex Neiva

Open Bitch Class
1st Skipnstone's Majestic Wave

Veteran Bitch Class
1st Ch Fado's Pinta Meu Mundo

3-6 Month Bitch Class
1st Wheatley's Heart Of My Heart


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 4 pts (1-4-0-0)
Daisy Duke Von Der Indischen-See

Best Of Opposite Sex
Esmonds God Of Mischief

Best Of Winners: (1-4-0-0)
Daisy Duke Von Der Indischen-See

Best Puppy In Breed
Daisy Duke Von Der Indischen-See


Winners Dog: (1-4-0-0)
Esmonds God Of Mischief

Junior Puppy Dog Class
1st Esmonds God Of Mischief


Winners Bitch: (1-4-0-0)
Daisy Duke Von Der Indischen-See

Reserve Winners Bitch
Kjaq's Terrific Sheeba

Senior Puppy Bitch Class
1st Daisy Duke Von Der Indischen-See
2nd Redyre High Road

12-18 Month Bitch Class
1st Kjaq's Terrific Sheeba
2nd Windorff's Beautiful Belle


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Lindsayleigh's Star Of Orion




Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 4 - Kristen Francis Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Stonebridge Just A Little Bit Better
  Cairn Terrier   24
Group 2nd   
GCh Benchmark's Winning Goal
  Border Terrier   22
Group 3rd   
Ch J'Cobe Broxden Hampton Court Detroit Tiger
  Fox Terrier (Smooth)   19
Group 4th   
Talyot Hermione
  Cesky Terrier   18
BPIG   
Ch Alborada Tokushima
  West Highland White Terrier   N/A
Best Baby Puppy In Group    Darinielle Julia Star   West Highland White Terrier   0
Best Veteran In Group   Ch McCuskers Cracklin Rosie   Scottish Terrier   0
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Traymar Terydale HK Affair Of The Heart

Best Of Opposite Sex
Inglevalley Not Enuf Sage

Select Bitch
GCh Traymar Terrydale HK Mischievous Affair



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Inglevalley Not Enuf Sage

12-18 Month Bitch Class
1st Inglevalley Not Enuf Sage


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
GCh Benchmark's Winning Goal

Best Of Opposite Sex
Labernese Briar Rose

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Duets Just Desserts

Best Puppy In Breed
Duets Just Desserts


Winners Dog: (1-1-1-0)
Duets Just Desserts

Senior Puppy Dog Class
1st Duets Just Desserts

3-6 Month Dog Class
1st Labernese Tweed At Foxrun


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Labernese Briar Rose

Senior Puppy Bitch Class
1st Labernese Briar Rose

3-6 Month Bitch Class
1st Labernese Life's A Dream


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 4 pts (1-2-2-0)
GCh Thunderally's Dapper Dan

Best Of Opposite Sex
DancingB's Audi Goes For Max

Best Of Winners: (1-2-2-0)
DancingB's Audi Goes For Max

Best Puppy In Breed
DancingB's Audi Goes For Max

Select Dog
GCh Brenbulls Daniel The GreatHeart


Winners Dog: (1-2-2-0)
Dancingb's Rally Road Alpha Romeo

Junior Puppy Dog Class
1st Dancingb's Rally Road Alpha Romeo


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Stonebridge Just A Little Bit Better


Winners Dog: (1-0-1-0)
Braw Laddie Of Carickfergus

12-18 Month Dog Class
1st Braw Laddie Of Carickfergus



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Talyot Hermione

Best Of Opposite Sex
GCh Chalma's Feel The Force



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Talyot Hermione

Open Bitch Class
1st Talyot Hermione


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh J'Cobe Broxden Hampton Court Detroit Tiger




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Foxfarm Dreamer




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Windeire Firebreak




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Paradym Bet On Black



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Paradym Bet On Black

Open Bitch Class
1st Paradym Bet On Black


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Wetteraui Jolly Joker

Select Dog
GCh Toulin's Quite The Spectacle


3-6 Month Dog Class
1st Haslemere Haggis Heads To Toulin


Veteran Bitch Class
1st Ch McCuskers Cracklin Rosie


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GCh Honeywheat's Poetry In Motion

Select Bitch
Ch Honeywheat's Divine Design




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Cwmcalon Ice On The Rox


Winners Dog: (1-0-0-0)
Cwmcalon Ice On The Rox

Open Dog Class
1st Cwmcalon Ice On The Rox



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Alborada Tokushima

Best Puppy In Breed
Ch Alborada Tokushima



3-6 Month Bitch Class
1st Darinielle Julia Star


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 5 - Francis Smith Moffat Top Dog
Points
Group 1st   Ch Cempa It's Elementary Watson   Cavalier King Charles Spaniel   47
Group 2nd   
Ch Oz's Thunder And Rain
  Yorkshire Terrier   39
Group 3rd   
Ch Four Halls Look At Me
  Maltese   33
Group 4th   
Ch Livanda Fabbiano
  Pekingese   31
BPIG   
Ch Xoe-Eleki's Yellow Brick Road
  Pug   N/A
Best Baby Puppy In Group    Ashstone's Harmony Jewel   Havanese   0

Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 3 pts (0-3-0-1)
Ch Altair Mazel Tov I Sea Horses



Winners Bitch: (0-3-0-1)
Windwater The Fae Sorceress

Reserve Winners Bitch
Aeon's Tango Shoes At Gardine

12-18 Month Bitch Class
1st Aubelle's Once Upon A Dream

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Windwater The Fae Sorceress

Open Bitch Class
1st Aeon's Tango Shoes At Gardine


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Grandgables Carnans Fancy Fern

Best Of Opposite Sex
Berryhill Heartbreak Kid

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Traylu's Reddings Girl At Somershire


Winners Dog: (1-2-0-1)
Berryhill Heartbreak Kid

Open Dog Class
1st Berryhill Heartbreak Kid


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Traylu's Reddings Girl At Somershire

Reserve Winners Bitch
Manitoba's Eye Candy

12-18 Month Bitch Class
1st Traylu's Reddings Girl At Somershire

Open Bitch Class
1st Manitoba's Eye Candy


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Ashstone's Atria

Best Of Opposite Sex
Ch Laurelgate's Inferno



3-6 Month Bitch Class
1st Ashstone's Harmony Jewel


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Four Halls Look At Me

Best Of Opposite Sex
Tauro Sheihus

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Tauro Sheihus


Winners Dog: (1-1-0-1)
Tauro Sheihus

Open Dog Class
1st Tauro Sheihus


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Tauro Khalisia

Open Bitch Class
1st Tauro Khalisia


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Patapin Even More Beautiful

Best Puppy In Breed
Patapin Even More Beautiful



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Patapin Even More Beautiful

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Patapin Even More Beautiful


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 2 pts (0-1-1-1)
Ch Livanda Fabbiano

Best Of Opposite Sex
Ch Diaquiris Samantha Jones

Best Puppy In Breed
Ch Diaquiris Samantha Jones



Winners Bitch: (0-1-1-1)
Prima Love Me Tender Taeplace

Open Bitch Class
1st Prima Love Me Tender Taeplace


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 7 pts (2-3-3-0)
Ch Pomywoods Majikal Reign

Best Of Opposite Sex
Son Shine's Snugglee Maiden

Best Of Winners: (2-3-3-0)
Son Shine's Snugglee Maiden

Best Puppy In Breed
Son Shine's Snugglee Maiden

Select Dog
Son Shines Bimbo The Man


Winners Dog: (2-3-3-0)
Kristari's Wicked Dreams

Reserve Winners Dog
Kristari's Chocolate Cherub

Junior Puppy Dog Class
1st Kristari's Wicked Dreams

Open Dog Class
1st Kristari's Chocolate Cherub


Winners Bitch: (2-3-3-0)
Son Shine's Snugglee Maiden

Reserve Winners Bitch
Tinyprints Always Coca Cola

Senior Puppy Bitch Class
1st Son Shine's Snugglee Maiden
2nd Tinyprints Always Coca Cola

12-18 Month Bitch Class
1st Son Shine's Koko Kola


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 3 pts (1-1-1-1)
GCh Xoe-Eleki's Yellow Brick Road

Best Of Opposite Sex
GCh MnSpaws Glitz And Glamour

Best Of Winners: (1-1-1-1)
Pioneers Colonel Tomas Talbot

Best Puppy In Breed
GCh Xoe-Eleki's Yellow Brick Road


Winners Dog: (1-1-1-1)
Pioneers Colonel Tomas Talbot

Open Dog Class
1st Pioneers Colonel Tomas Talbot


Winners Bitch: (1-1-1-1)
Dobereich's Pandora

Open Bitch Class
1st Dobereich's Pandora


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Ch Diventy's Louise



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Deebet's Maid Of Escalot Bijou

Reserve Winners Bitch
Diventy's Ruby

Canadian Bred Bitch Class
1st Diventy's Ruby

Open Bitch Class
1st Deebet's Maid Of Escalot Bijou


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Francis Smith Moffat

Best Of Breed: 7 pts (2-4-2-0)
GCh Oz's Thunder And Rain

Best Of Opposite Sex
Oz's Mad Apples

Best Of Winners: (2-4-2-0)
Oz's Back To The Future

Best Puppy In Breed
Oz's Mad Apples

Select Dog
Kirkstan's Game Changer


Winners Dog: (2-4-2-0)
Oz's Back To The Future

Reserve Winners Dog
Shoalcreek's Gambler

12-18 Month Dog Class
1st Shoalcreek's Gambler

Open Dog Class
1st Oz's Back To The Future


Winners Bitch: (2-4-2-0)
Oz's Mad Apples

Reserve Winners Bitch
Shoalcreek's Justified Impulse

Junior Puppy Bitch Class
1st Rigair Jassie Mia

Canadian Bred Bitch Class
1st Shoalcreek's Justified Impulse

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Justatitch Quit Teasin'Me

Open Bitch Class
1st Oz's Mad Apples


Class results courtesy of: MJN Show Services




Group 6 - Mavis McClintock Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Dawin In Hot Pursuit
  Poodle (Standard)   25
Group 2nd   
Ch PaRay's Molto Particulare
  Bichon Frise   23
Group 3rd   
GCh Commitment's Style In Play
  Chow Chow   19
Group 4th   
Ch Foxmoor Petite Cherie Creme Fraiche
  French Bulldog   18
BPIG   
Ch Foxmoor Petite Cherie Creme Fraiche
  French Bulldog   N/A
Best Altered In Group    Aldo's Nine To Five   Bichon Frise   0
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 3 pts (1-1-2-0)
GCh PaRay's Molto Particulare

Best Of Opposite Sex
Ame Jumelle Eluney At Danmar

Best Of Winners: (1-1-2-0)
Ame Jumelle Einar At DanMar

Best Puppy In Breed
Ame Jumelle Einar At DanMar

Select Dog
Ch Aldo Everreddy


Winners Dog: (1-1-2-0)
Ame Jumelle Einar At DanMar

Senior Puppy Dog Class
1st Ame Jumelle Einar At DanMar


Winners Bitch: (1-1-2-0)
Ame Jumelle Eluney At Danmar

Senior Puppy Bitch Class
1st Ame Jumelle Eluney At Danmar

Sexually Altered Bitch Class
1st Aldo's Nine To Five


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Grindstones Olive The Above



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Grindstones Olive The Above

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Grindstones Olive The Above


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
Ch Chadklier's Easily Distracted



Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Topbrass Parkridge Lexi


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Gumby's Chianti Classico

Best Of Opposite Sex
Gumby's Chablis Grand Cru

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Gumby's Chianti Classico

Best Puppy In Breed
Gumby's Chianti Classico

Select Bitch
GCh TaiPan Palace Lucy Liu


Winners Dog: (1-2-0-1)
Gumby's Chianti Classico

Junior Puppy Dog Class
1st Gumby's Chianti Classico


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Gumby's Chablis Grand Cru

Reserve Winners Bitch
Gumby's Sparkling Prosecco

Junior Puppy Bitch Class
1st Gumby's Chablis Grand Cru

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Gumby's Sparkling Prosecco


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Commitment's Style In Play




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Brightspot Lexie Lou

Best Of Opposite Sex
Brightspot Palace Malice

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Brightspot Lexie Lou

Best Puppy In Breed
Brightspot Lexie Lou


Winners Dog: (1-2-0-0)
Brightspot Palace Malice

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Brightspot Palace Malice


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Brightspot Lexie Lou

Reserve Winners Bitch
Brightspot Black Caviar

Senior Puppy Bitch Class
1st Brightspot Lexie Lou

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Brightspot Black Caviar


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 6 pts (1-3-2-1)
GCh Foxmoor Petite Cherie Creme Fraiche

Best Of Opposite Sex
Ch Foxmoor Petite Cherie Creme de la Creme

Best Of Winners: (1-3-2-1)
Epic's Turning Purple For Homewood

Best Puppy In Breed
GCh Foxmoor Petite Cherie Creme Fraiche

Select Dog
GCh Seulement Tissage Mes Reves


Winners Dog: (1-3-2-1)
Epic's Turning Purple For Homewood

Senior Puppy Dog Class
1st Epic's Turning Purple For Homewood


Winners Bitch: (1-3-2-1)
Bullmarket She's So Squishii

Reserve Winners Bitch
Holifield N Rosehall Izzy

Canadian Bred Bitch Class
1st Bullmarket She's So Squishii

Open Bitch Class
1st Holifield N Rosehall Izzy
2nd X-treme's Chaos


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Owenbriar Keesbrook Black Ice




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Dawin In Hot Pursuit

Best Puppy In Breed
Kinder's Heart's Content


Winners Dog: (1-0-1-0)
Kinder's Heart's Content

Senior Puppy Dog Class
1st Kinder's Heart's Content



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Mavis McClintock

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Schutzu's Saint Elmo's Fire




Class results courtesy of: MJN Show Services


Group 7 - Kristen Francis Top Dog
Points
Group 1st   
Goldenhylite's The Maverick
  Shetland Sheepdog   33
Group 2nd   
Cheynat's Hot To Trot
  Australian Shepherd   25
Group 3rd   
GCh Avatar Bayshore Havoc At Katyra
  Border Collie   20
Group 4th   
Ch Yasashiikuma Lest We Forget
  Welsh Corgi (Cardigan)   19
BPIG   
Goldenhylite's The Maverick
  Shetland Sheepdog   N/A
Best Baby Puppy In Group   
Yasashiikuma Jaunty Jolene
  Welsh Corgi (Cardigan)   0
Best Veteran In Group   
GChEx Yasashiikuma Smoky Mountn Maid
  Welsh Corgi (Cardigan)   0
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 4 pts (3-1-0-1)
Ch Cheynat's Hot To Trot

Best Of Opposite Sex
Telrock's Ode To Casals

Best Of Winners: (3-1-0-1)
Telrock's Ode To Casals

Best Puppy In Breed
Wenlisa's Edge Of Perfection


Winners Dog: (3-1-0-1)
Telrock's Ode To Casals

Reserve Winners Dog
Wenlisa's Edge Of Perfection

Junior Puppy Dog Class
1st Wenlisa's Edge Of Perfection

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Telrock's Ode To Casals
2nd Skyrunner's Lone Starr

3-6 Month Dog Class
1st Ninebark Sugarbird Barnburner


Winners Bitch: (3-1-0-1)
Kirrabilli's Natural Hat Trick

Junior Puppy Bitch Class
1st Kirrabilli's Natural Hat Trick


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Nonesuch Startin' A Sensation At Aspenvale



Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Sterlingden Newton Of Anfarra

Best Of Opposite Sex
Top Guns Push N The Limits At Casryn

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Icon's Adrenaline Rush de l'Aurore

Best Puppy In Breed
Top Guns Push N The Limits At Casryn


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Avatar Bayshore Havoc At Katyra




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 4 pts (1-3-1-0)
Comeaway Blue Persuasion

Best Of Opposite Sex
Highlandblue Into The Black

Best Of Winners: (1-3-1-0)
Comeaway Blue Persuasion

Best Puppy In Breed
Comeaway Blue Persuasion

Select Dog
B And B Mississippi Hippie


Winners Dog: (1-3-1-0)
Comeaway Blue Persuasion

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Comeaway Blue Persuasion


Winners Bitch: (1-3-1-0)
Highlandblue Into The Black

Reserve Winners Bitch
Glasgowhill's Just Being Silly

Junior Puppy Bitch Class
1st Glasgowhill's Just Being Silly

Senior Puppy Bitch Class
1st Blueharvest Sweet Emotion

Open Bitch Class
1st Highlandblue Into The Black


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Bearspaw Sampo




Class results courtesy of: MJN Show Services



3-6 Month Dog Class
1st Cappi Vom Burgimwald


3-6 Month Bitch Class
1st Chica Vom Burgimwald


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Kyon's Reisende Freyja



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Kyon's Reisende Freyja

Reserve Winners Bitch
Kyon's Tora-Tyri

12-18 Month Bitch Class
1st Kyon's Tora-Tyri

Open Bitch Class
1st Kyon's Reisende Freyja
2nd Kyon's Vesle

3-6 Month Bitch Class
1st Kyon's Synne Perle Datter


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Mr Merlot du Bouleau Blanc




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 7 pts (2-5-1-0)
Ch Goldenhylite's The Maverick

Best Of Opposite Sex
Jolie Signed Sealed Delivered

Best Of Winners: (2-5-1-0)
Bonnyville's Walk The Line

Best Puppy In Breed
Ch Goldenhylite's The Maverick


Winners Dog: (2-5-1-0)
Bonnyville's Walk The Line

Reserve Winners Dog
Futurehaven Devine Intrvention

Junior Puppy Dog Class
1st Bonnyville's Walk The Line

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Futurehaven Devine Intrvention


Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Goldlegacy Ulfrun Leif Magisk




Class results courtesy of: MJN Show Services
Judge: Kristen Francis

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
GCh Yasashiikuma Lest We Forget

Best Of Opposite Sex
Yasashiikuma Femme Fatale

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Yasashiikuma I Am Not A Number

Best Puppy In Breed
Welgem's Lapis Lazuli Sky


Winners Dog: (2-1-1-0)
Yasashiikuma I Am Not A Number

Reserve Winners Dog
Welgem's Lapis Lazuli Sky

Junior Puppy Dog Class
1st Welgem's Lapis Lazuli Sky

12-18 Month Dog Class
1st Yasashiikuma I Am Not A Number

3-6 Month Dog Class
1st Yasashiikuma Jumpin Jack Flash


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Yasashiikuma Femme Fatale

12-18 Month Bitch Class
1st Yasashiikuma Femme Fatale

Veteran Bitch Class
1st GChEx Yasashiikuma Smoky Mountn Maid

3-6 Month Bitch Class
1st Yasashiikuma Jaunty Jolene


Class results courtesy of: MJN Show Services
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please email sue@canuckdogs.com. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By