Kars Dog Club
Friday, July 16, 2021 - Show-2



Related Results


Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Stephen Dainard
Fox Terrier (Wire)  
Ch Fleet St Forged At Hampton Court
Points: 159 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Stephen Dainard
Pekingese  
Ch Lionking Blaze Of Glory
Points: 139
Best Puppy In Show
Judge: Stephen Dainard
French Bulldog   Karendon's A Whole Latte Love








Group 1 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic
  Spaniel (Brittany)   26
Group 2nd   
GCh Rush's Just Another Werewolf
  Retriever (Flat-Coated)   25
Group 3rd   
Sarga Spuri Spicy Szilva
  Vizsla (Wire-Haired)   24
Group 4th    Especially Classic Couture   Spaniel (English Cocker)   23
BPIG   
Brackenmoor Royal Finest
  Pointer   N/A
Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Brackenmoor Royal Finest

Best Puppy In Breed
Brackenmoor Royal Finest



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Brackenmoor Royal Finest

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Legacyk Justice For All



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Legacyk Justice For All

Reserve Winners Bitch
De Lombardie Bohemian Rhapsody

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Rush's Just Another Werewolf



Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 5 pts (2-3-1-0)
GCh Golden Clover's Holy Smoke!

Best Of Opposite Sex
Goldpaw's Shine On You Crazy Decade

Best Of Winners: (2-3-1-0)
Goldpaw's Shine On You Crazy Decade

Best Puppy In Breed
Rustic Pine Cover In Sunshine Me


Winners Dog: (2-3-1-0)
Majesty's All Fired Up

Reserve Winners Dog
Camelot's Secret Agent

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Staghorn's Load Of Malarkey

Best Of Opposite Sex
Rebel Land's Kingdom Of Troy

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Staghorn's Load Of Malarkey


Winners Dog: (1-2-0-0)
Rebel Land's Kingdom Of Troy


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Staghorn's Load Of Malarkey

Reserve Winners Bitch
Grandriver's Let Me Fix Your Martini

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Roaneden's Sea King

Best Of Opposite Sex
Trilliumview's Isle Tallihoney

Best Puppy In Breed
Trilliumview's Isle Tallihoney



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Trilliumview's Isle Tallihoney

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Setterrama's Trading Paint



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Trina Shadow Dog



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Trina Shadow Dog

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Matriarch's Marcus Roiron

Best Of Opposite Sex
Ramblin' Red Slamdunk Remembrance

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Matriarch's Marcus Roiron

Best Puppy In Breed
Ramblin' Red Slamdunk Remembrance


Winners Dog: (1-1-0-0)
Matriarch's Marcus Roiron


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Ramblin' Red Slamdunk Remembrance

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Nonnies Dare To Dream



Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Rivermist Broxden Magnuttic



Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Especially Classic Couture

Best Of Opposite Sex
Haradwater Diamonds Are Forever

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Especially Classic Couture


Winners Dog: (1-1-0-0)
Especially Classic Couture


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Haradwater Diamonds Are Forever

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sarga Spuri Spicy Szilva



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sarga Spuri Spicy Szilva

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Oakpoint's Jagen Sie Auf



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Oakpoint's Jagen Sie Auf





Group 2 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi
  Rhodesian Ridgeback   14
Group 2nd   
GCh Kishniga's Millenium Gal
  Borzoi   11
Group 3rd   
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major
  Otterhound   8
Group 4th   
Ch Granvalero's Rising Sun SL
  Dachshund (Standard Long-Haired)   7
BPIG   
Freckashpeng Khellovin
  Borzoi   N/A
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Kishniga's Millenium Gal

Best Of Opposite Sex
Freckashpeng Khellovin

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Freckashpeng Khellovin

Best Puppy In Breed
Freckashpeng Khellovin


Winners Dog: (1-1-0-1)
Freckashpeng Khellovin


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Freckashpeng Videniye

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 4 pts (1-2-1-1)
GCh Granvalero's Rising Sun SL

Best Of Opposite Sex
Altadach Audi Sport SL

Best Of Winners: (1-2-1-1)
Altadach Audi Sport SL

Select Dog
GCh Granvalero's Shining Like The Sun SL


Winners Dog: (1-2-1-1)
Altadach Audi Sport SL


Winners Bitch: (1-2-1-1)
Altadach Alpina SL

Reserve Winners Bitch
Altadach Autobianchi SL

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Conestoga Bailey Irish Creme C Major



Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-1-2-0)
GCh Priderock's Aedan Of Mobukhosi

Best Of Opposite Sex
Cataraqui Midnight Girl

Select Dog
Ch Cataraqui A Little R N R



Winners Bitch: (0-1-2-0)
Cataraqui Midnight Girl

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Aureate's Sweet Envie

Select Bitch
GCh Vrymeer When Legends Rise



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Aureate's Sweet Envie

Reserve Winners Bitch
Freckashpeng Show Me The Monet





Group 3 - Ben Wasylyshen Top Dog
Points
Group 1st   
Shameless Craz On U Supernova
  Doberman Pinscher   21
Group 2nd   
Mystery Keeper Iz Teremka
  Black Russian Terrier   14
Group 3rd    Vanderbilt's Lucky Penny   Samoyed   10
Group 4th   
GCh Sophie's Pearl Dream On Tyler At Belukha
  Siberian Husky   6
BPIG    Vanderbilt's Peppermint Twist   Samoyed   N/A
Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Belnois Loyal Brave And True

Best Puppy In Breed
Belnois Loyal Brave And True



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Belnois Loyal Brave And True

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 3 pts (2-2-0-0)
Mystery Keeper Iz Teremka

Best Of Opposite Sex
Odessa Tinuveil At AK9

Best Of Winners: (2-2-0-0)
Mystery Keeper Iz Teremka


Winners Dog: (2-2-0-0)
Mystery Keeper Iz Teremka

Reserve Winners Dog
Bespechnaya Energiya


Winners Bitch: (2-2-0-0)
Odessa Tinuveil At AK9

Reserve Winners Bitch
Barentsnight She Got The Look

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 6 pts (1-5-1-0)
Shameless Craz On U Supernova

Best Of Opposite Sex
Ch Dancing Stars-Protocol's Time To Dance For DreamOn

Best Of Winners: (1-5-1-0)
Shameless Craz On U Supernova

Best Puppy In Breed
Ch Dancing Stars-Protocol's Time To Dance For DreamOn


Winners Dog: (1-5-1-0)
Soulstorm Winter Stars


Winners Bitch: (1-5-1-0)
Shameless Craz On U Supernova

Reserve Winners Bitch
Soulstorm Quoth The Raven

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Northernpaws Chewbacca Of Knighterrant


Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
Macduff's Mara

Best Of Opposite Sex
Ch Riverwaves Carry The Skies



Winners Bitch: (0-3-1-0)
Macduff's Mara

Reserve Winners Bitch
Claircreek Shake It Off

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 3 pts (2-1-1-0)
Vanderbilt's Lucky Penny

Best Of Opposite Sex
Ch Vanderbilt's Habanero Pepper

Best Of Winners: (2-1-1-0)
Vanderbilt's Lucky Penny

Best Puppy In Breed
Vanderbilt's Peppermint Twist


Winners Dog: (2-1-1-0)
Vanderbilt's Peppermint Twist

Reserve Winners Dog
Vanderbilt's Sapphires 'n Silver


Winners Bitch: (2-1-1-0)
Vanderbilt's Lucky Penny

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Sophie's Pearl Dream On Tyler At Belukha







Group 4 - Ben Wasylyshen Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Fleet St Forged At Hampton Court
  Fox Terrier (Wire)   19
Group 2nd   
L'End Show Must Be Winner
  Bedlington Terrier   18
Group 3rd   
Ch Roschel Foxrun Thistle Do
  Border Terrier   17
Group 4th   
Ch Chess Circle Round To Tayann
  Scottish Terrier   15
BPIG   
Chess Risky Business
  Scottish Terrier   N/A
Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Alinta Loch Ryba's Hint Of Mint

Best Of Opposite Sex
Alinta Loch's For Your Eyes Only

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Alinta Loch Ryba's Hint Of Mint

Best Puppy In Breed
Alinta Loch's For Your Eyes Only


Winners Dog: (1-2-0-0)
Alinta Loch Ryba's Hint Of Mint

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
L'End Show Must Be Winner


Winners Dog: (1-0-0-0)
L'End Show Must Be Winner


Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GChB Roschel Foxrun Thistle Do

Best Of Opposite Sex
Thistlebitt Amber Mist



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Thistlebitt Amber Mist

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Fleet St Forged At Hampton Court



Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Eileen (Mora)



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Eileen (Mora)

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Anfarra Trendsetter


Winners Dog: (2-0-0-0)
Anfarra Trendsetter

Reserve Winners Dog
Anfarra Limited Edition


Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Maiha It's Expensive To Be Mee

Best Of Opposite Sex
Maiha Forged In Fire

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Maiha It's Expensive To Be Mee


Winners Dog: (1-2-0-0)
Maiha Forged In Fire


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Maiha It's Expensive To Be Mee

Reserve Winners Bitch
Maiha Outrageous

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 3 pts (1-2-0-1)
Ch Chess Circle Round To Tayann

Best Of Opposite Sex
Chess Checkmate

Best Of Winners: (1-2-0-1)
Chess Gyver All That And More

Best Puppy In Breed
Chess Risky Business


Winners Dog: (1-2-0-1)
Chess Checkmate


Winners Bitch: (1-2-0-1)
Chess Gyver All That And More

Reserve Winners Bitch
Chess Risky Business

Judge: Ben Wasylyshen

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Pinehome's 2020 Vision

Best Puppy In Breed
Pinehome's 2020 Vision



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Pinehome's 2020 Vision

Reserve Winners Bitch
Pinehome's Looking Good





Group 5 - Sandra Orford Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Lionking Blaze Of Glory
  Pekingese   16
Group 2nd   
GCh Maplewood's I'm Sexy And I Know It
  Italian Greyhound   12
Group 3rd   
Havadream Fight The Moonlight
  Cavalier King Charles Spaniel   10
Group 4th   
Kyanite De Bijou De Coton
  Coton De Tulear   9
BPIG   
Alura Boccalupo Goodness Gracious
  Italian Greyhound   N/A
Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Havadream Fight The Moonlight



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Havadream Fight The Moonlight

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Kyanite De Bijou De Coton



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Kyanite De Bijou De Coton

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 4 pts (3-2-0-0)
Mylad Marcel's Star Gazer At Domlina

Best Of Opposite Sex
Amyla's Miss Luxurious Valentina

Best Of Winners: (3-2-0-0)
Mylad Marcel's Star Gazer At Domlina

Best Puppy In Breed
Lancaster's Phoenix At Twinkle And Amistosa


Winners Bitch: (3-2-0-0)
Amyla's Miss Luxurious Valentina

Reserve Winners Bitch
Twinkle's Dazzling Princess Leia

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Maplewood's I'm Sexy And I Know It

Best Of Opposite Sex
Alura Boccalupo Goodness Gracious

Best Puppy In Breed
Alura Boccalupo Goodness Gracious



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Alura Boccalupo Goodness Gracious

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 3 pts (1-2-1-0)
GCh Lionking Blaze Of Glory

Best Of Opposite Sex
Lionking Beautiful Trauma

Best Of Winners: (1-2-1-0)
Leahcims Different Drum


Winners Dog: (1-2-1-0)
Leahcims Different Drum


Winners Bitch: (1-2-1-0)
Lionking Beautiful Trauma

Reserve Winners Bitch
Lionking Victory Days

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (2-0-0-0)
Tofini Truth Is Stranger Than Fiction


Winners Dog: (2-0-0-0)
Tofini Truth Is Stranger Than Fiction

Reserve Winners Dog
Melpoms Petit Prince


Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Gryphon's True Daily Double



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Gryphon's True Daily Double

Reserve Winners Bitch
Heroncrests Coco Chanel





Group 6 - Sandra Orford Top Dog
Points
Group 1st   
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS
  Poodle (Standard)   21
Group 2nd   
Ch Periwrinkles Wild At Heart
  Chinese Shar-Pei   16
Group 3rd   
Ch Mardeck's The Magic Ingredient
  Schipperke   13
Group 4th    Karendon's Island Girl   French Bulldog   11
BPIG    Karendon's A Whole Latte Love   French Bulldog   N/A
Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
GCh Lauko Bulls Bijou

Best Of Opposite Sex
Pelee's Humphrey Go Bark


Winners Dog: (2-0-0-1)
Pelee's Humphrey Go Bark

Reserve Winners Dog
Pasha Bulldogs Zoolou


Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 2 pts (1-1-1-0)
Ch Periwrinkles Wild At Heart

Best Of Opposite Sex
Gumby's Somewhere In Heaven

Best Of Winners: (1-1-1-0)
Periwrinkles The Winning Combo With Tzowen N Xinji

Best Puppy In Breed
Gumby's Somewhere In Heaven


Winners Bitch: (1-1-1-0)
Gumby's Somewhere In Heaven

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Prestige's Danger Mouse



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Prestige's Danger Mouse

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Karendon's Island Girl

Best Of Opposite Sex
Karendon's Double Shot At Masino

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Karendon's Island Girl

Best Puppy In Breed
Karendon's A Whole Latte Love


Winners Dog: (1-3-0-0)
Karendon's Double Shot At Masino


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Karendon's Island Girl

Reserve Winners Bitch
Karendon's A Whole Latte Love

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Kameo Hannae Boucledamour

Best Of Opposite Sex
Arioso Barokko Iz Voderviya

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Kameo Hannae Boucledamour


Winners Dog: (1-2-0-0)
Arioso Barokko Iz Voderviya


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Kameo Hannae Boucledamour

Reserve Winners Bitch
Glow Eydis Stellar Dazzle

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GCh Crystalton Tees Chikoda NCIS

Best Of Opposite Sex
Crystalton Chikoda Stardust

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Tolkien de Nicheka

Best Puppy In Breed
Ruth Bader De Nicheca


Winners Dog: (2-2-1-0)
Tolkien de Nicheka

Reserve Winners Dog
Signet Maxwell Smart


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Crystalton Chikoda Stardust

Reserve Winners Bitch
Ruth Bader De Nicheca

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Mardeck's The Magic Ingredient

Best Of Opposite Sex
Sanhedrin's Rose Berry



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Sanhedrin's Rose Berry

Judge: Sandra Orford

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Kibo No Hoshi d'Urajiro





Group 7 - Stephen Dainard Top Dog
Points
Group 1st    Whisper Hill's Shining Star   German Shepherd Dog   36
Group 2nd   
Galheights Eli Teemu Rudy
  Bouvier des Flandres   32
Group 3rd   
Bredright Light Up The Night At Glenora
  Welsh Corgi (Pembroke)   30
Group 4th   
Fameuse Finniloo Bella's Liberi
  Briard   20
BPIG   
Cadwyn Silver Dreams At Glenora
  Welsh Corgi (Pembroke)   N/A
Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Catalyst's Hold My Beer


Winners Dog: (1-0-0-0)
Catalyst's Hold My Beer


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 7 pts (3-3-1-1)
GChB Vulcan's Bleue At Bayouland

Best Of Opposite Sex
GCh Tresrullah's Holler At Ya Boy

Best Of Winners: (3-3-1-1)
Please Dirty Rule


Winners Dog: (3-3-1-1)
Northside Presidential

Reserve Winners Dog
Relic's Pure Perfection


Winners Bitch: (3-3-1-1)
Please Dirty Rule

Reserve Winners Bitch
Wenlisa's Transcendence

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (3-1-0-0)
Sterlingden Chaparral Of Anfarra

Best Of Opposite Sex
Loup-Garou Du Volant

Best Of Winners: (3-1-0-0)
Sterlingden Chaparral Of Anfarra

Best Puppy In Breed
Sterlingden Chaparral Of Anfarra


Winners Bitch: (3-1-0-0)
Loup-Garou Du Volant

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Galheights Eli Teemu Rudy

Best Of Opposite Sex
Galheights Easy Rey On Makalu

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Galheights Eli Teemu Rudy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Galheights Eli Teemu Rudy


Winners Bitch: (1-1-0-0)
Galheights Easy Rey On Makalu

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Fameuse Finniloo Bella's Liberi



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Fameuse Finniloo Bella's Liberi

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 3 pts (1-3-0-0)
Whisper Hill's Shining Star

Best Of Opposite Sex
Timberline's Kickin Up Dust

Best Of Winners: (1-3-0-0)
Whisper Hill's Shining Star

Best Puppy In Breed
Timberline's Kickin Up Dust


Winners Dog: (1-3-0-0)
Timberline's Kickin Up Dust


Winners Bitch: (1-3-0-0)
Whisper Hill's Shining Star

Reserve Winners Bitch
Starrdogs Grace And Grit

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 4 pts (3-2-0-0)
Hybris Hey Sugar Sugar

Best Of Opposite Sex
Stellar's In Trump We Trust

Best Of Winners: (3-2-0-0)
Hybris Hey Sugar Sugar

Best Puppy In Breed
Hybris Hey Sugar Sugar


Winners Dog: (3-2-0-0)
Stellar's In Trump We Trust

Reserve Winners Dog
Urban Legends Be On The Look Out


Winners Bitch: (3-2-0-0)
Hybris Hey Sugar Sugar

Reserve Winners Bitch
Red Rock You Are My Candy Girl

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Prairiemist Irish Tune


Winners Dog: (1-0-0-0)
Prairiemist Irish Tune


Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Khartum Callisto At Riverspell



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Khartum Callisto At Riverspell

Judge: Stephen Dainard

Best Of Breed: 9 pts (4-4-0-2)
GCh Bredright Light Up The Night At Glenora

Best Of Opposite Sex
Cadwyn Silver Dreams At Glenora

Best Of Winners: (4-4-0-2)
Bredright Delightful Kizzie

Best Puppy In Breed
Cadwyn Silver Dreams At Glenora

Select Bitch
GCh Bredright Pearl Harbour


Winners Dog: (4-4-0-2)
Cadwyn Silver Dreams At Glenora

Reserve Winners Dog
Bredright Sable Simba


Winners Bitch: (4-4-0-2)
Bredright Delightful Kizzie

Reserve Winners Bitch
Curig Highland Kisses

Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Result Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. The TOP DOG points are unofficial and are calculated based on the show judging schedule so absentees are NOT taken into consideration. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By