Cobequid Dog Club
Saturday, April 27, 2024 - Show-2



Related Results

Conformation

Saturday, April 27 (Show-1)
Saturday, April 27 (Show-2)
Sunday, April 28 (Show-3)
Sunday, April 28 (Show-4)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Darle Heck
Setter (Irish)  
GChB Sweetwoods Em'Pi'Re State Of Mind
Points: 147 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Darle Heck
Norwegian Elkhound   KingdomnDaggarwoods Bad Habits
Points: 103
Best Puppy In Show
Judge: Darle Heck
Rhodesian Ridgeback   The Realm's One Punch Knockout
Best Altered In Show
Judge: Darle Heck
Retriever (Golden)  
Aquagem Tell Me S'More Zuk'O








Group 1 - Jocelyne Gagne Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Sweetwoods Em'Pi'Re State Of Mind
  Setter (Irish)   43
Group 2nd   
Ch De La Vega Goldentrip Kai The Warrior
  Retriever (Golden)   42
Group 3rd   
GCh Mistcurl's Leanders Blackpearl
  Retriever (Curly-Coated)   22
Group 4th   
Kamand Upper Ten
  Spaniel (Sussex)   20
BPIG    Legacyk N Belac Girl In The Mirror   Pointer (German Short-Haired)   N/A
Group 1st (Altered)   
Aquagem Tell Me S'More Zuk'O
  Retriever (Golden)   0
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Legacyk N Belac Girl In The Mirror

Best Puppy In Breed
Legacyk N Belac Girl In The Mirror



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Mistcurl's Leanders Blackpearl



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Mistcurl's Notorious Red

Open Bitch Class
1st Mistcurl's Notorious Red


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Fleetwing's Singular Sensation

Best Of Opposite Sex
Ch Muddyflats Hylo

Best Puppy In Breed
Muddyflats Nightshade

Select Bitch
Ch One Shining Fleetwing Star



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Fleetwing's Singular Sensation

Reserve Winners Bitch
Muddyflats Nightshade

Junior Puppy Bitch Class
1st Muddyflats Nightshade

Open Bitch Class
1st Fleetwing's Singular Sensation


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (0-2-1-0)
Ch Madabout's Straight From The Butcher

Best Of Opposite Sex
Everwood Startop Whispering Hope

Best Puppy In Breed
Everwood Startop Whispering Hope



Winners Bitch: (0-2-1-0)
Everwood Startop Whispering Hope

Reserve Winners Bitch
Danrich's Whim River At Jamieson

Junior Puppy Bitch Class
1st Danrich's Whim River At Jamieson

Senior Puppy Bitch Class
1st Everwood Startop Whispering Hope


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Roaneden's Blueprint For Victory




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Harbinger's Leal Lochinvar At Farraway



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Newireland's Dance In The Irish Rain



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Sweetwoods Em'Pi'Re State Of Mind




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Wymeswold Auguste Escoffier

Best Of Opposite Sex
Seagirt's Fitbit For Glenmire

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Wymeswold Auguste Escoffier

Best Puppy In Breed
Glenmire's Ghillie Dhu


Winners Dog: (2-1-0-0)
Wymeswold Auguste Escoffier

Reserve Winners Dog
Glenmire's Ghillie Dhu

Senior Puppy Dog Class
1st Glenmire's Ghillie Dhu

Open Dog Class
1st Wymeswold Auguste Escoffier


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Seagirt's Fitbit For Glenmire

Open Bitch Class
1st Seagirt's Fitbit For Glenmire


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bluestone N' MiJeans Perfect Fit




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Remme's Joy To The World

Best Of Winners: (0-3-0-0)
Remme's Joy To The World

Best Puppy In Breed
Segre's Lighting Strikes @ Remme



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Remme's Joy To The World

Reserve Winners Bitch
Shore Heart And Soul

Senior Puppy Bitch Class
1st Segre's Lighting Strikes @ Remme

12-18 Month Bitch Class
1st Remme's Joy To The World

Open Bitch Class
1st Shore Heart And Soul


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kamand Upper Ten


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kamand Upper Ten

Open Dog Class
1st Kamand Upper Ten



Class results courtesy of: Nancy McRae




Group 2 - Darle Heck Top Dog
Points
Group 1st    KingdomnDaggarwoods Bad Habits   Norwegian Elkhound   19
Group 2nd   
Ch Ina's Fashion Graceful
  Greyhound   18
Group 3rd    The Realm's One Punch Knockout   Rhodesian Ridgeback   17
Group 4th    Chetcote Water Lily   Dachshund (Miniature Smooth)   16
BPIG    The Realm's One Punch Knockout   Rhodesian Ridgeback   N/A
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Valhalla Starfire At Amira



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Valhalla Starfire At Amira

Open Bitch Class
1st Valhalla Starfire At Amira


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GChG Zen's Grab Your Gear

Select Dog
Ch Cloverhill's Oh Henry




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Ch Lemonladies Martinique

Best Of Opposite Sex
Lemonladies Thriller

Best Puppy In Breed
Lemonladies Thriller


Winners Dog: (1-0-0-1)
Lemonladies Thriller

Junior Puppy Dog Class
1st Lemonladies Thriller



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Estet Classis Novomir


Winners Dog: (1-0-0-0)
Estet Classis Novomir

Open Dog Class
1st Estet Classis Novomir



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChB Chetcote La Parisenne

Best Puppy In Breed
Chetcote Spellbound



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Chetcote Spellbound

Reserve Winners Bitch
Chetcote Dahlia Night Butterfly

Senior Puppy Bitch Class
1st Chetcote Spellbound

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chetcote Dahlia Night Butterfly


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Chetcote Water Lily

Best Of Opposite Sex
Chetcote Red Isle

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Chetcote Water Lily

Best Puppy In Breed
Chetcote Water Lily


Winners Dog: (2-1-0-0)
Chetcote Red Isle

Reserve Winners Dog
Ashdown's Shaymelessly Rolling Through MS

Senior Puppy Dog Class
1st Chetcote Red Isle

12-18 Month Dog Class
1st Ashdown's Shaymelessly Rolling Through MS


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Chetcote Water Lily

Senior Puppy Bitch Class
1st Chetcote Water Lily


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (1-0-2-0)
GCh E R Dox Merlin Green The Great

Best Puppy In Breed
E R Dox Montgomery Black No's Chaos

Select Dog
Ch E R Dox Hope On The Rocks


Winners Dog: (1-0-2-0)
E R Dox Montgomery Black No's Chaos

Senior Puppy Dog Class
1st E R Dox Montgomery Black No's Chaos



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Ina's Fashion Graceful




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Requiem N Dragorra's Vincent Valentine



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
KingdomnDaggarwoods Bad Habits



Winners Bitch: (0-1-0-0)
KingdomnDaggarwoods Bad Habits

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st KingdomnDaggarwoods Bad Habits


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
The Realm's One Punch Knockout

Best Puppy In Breed
The Realm's One Punch Knockout


Winners Dog: (1-0-0-0)
The Realm's One Punch Knockout

Senior Puppy Dog Class
1st The Realm's One Punch Knockout



Class results courtesy of: Nancy McRae

Class results courtesy of: Nancy McRae




Group 3 - Judith Taylor Top Dog
Points
Group 1st   Ch Snowshoe's Lasting Legacy At Dushanbe   Samoyed   7
Group 2nd   
Costello's Telling Lies On Regnancy
  Doberman Pinscher   5
Group 3rd    Tiamat's Miracle On Ice   Boxer   4
Group 4th   
GChS Pine Ridge's The Perfect Shot
  Bullmastiff   2
BPIG   
Costello's Telling Lies On Regnancy
  Doberman Pinscher   N/A
Group 1st (Altered)   
Ch (Alt) Corleone Cool Comeback Yoshi
  Leonberger   0
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Tiamat's Miracle On Ice

Best Of Opposite Sex
Ch Adria's Knight 'N Day At Elharlen



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tiamat's Miracle On Ice

Open Bitch Class
1st Tiamat's Miracle On Ice


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Pine Ridge's The Perfect Shot




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Costello's Telling Lies On Regnancy

Best Puppy In Breed
Costello's Telling Lies On Regnancy


Winners Dog: (1-0-0-0)
Costello's Telling Lies On Regnancy

Junior Puppy Dog Class
1st Costello's Telling Lies On Regnancy



Class results courtesy of: Nancy McRae




Sexually Altered Bitch Class
1st Ch (Alt) Corleone Cool Comeback Yoshi


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Claircreek Arthur Filho D'Oceano

Best Of Opposite Sex
Pattedeau Sea Smoke @Hitide



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Pattedeau Sea Smoke @Hitide

Open Bitch Class
1st Pattedeau Sea Smoke @Hitide


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Snowshoe's Lasting Legacy At Dushanbe

Best Puppy In Breed
Mermaid’s Dushanbe Dream Catcher


Winners Dog: (1-0-1-0)
Mermaid’s Dushanbe Dream Catcher

Senior Puppy Dog Class
1st Mermaid’s Dushanbe Dream Catcher



Class results courtesy of: Nancy McRae




Group 4 - Darle Heck Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Showme Bad To The Bone
  Cairn Terrier   15
Group 2nd   
GCh Versaterre's Zealous Road Hammer
  Border Terrier   13
Group 3rd   
Renica's Hey! Listen to Beansidhe!
  Bull Terrier (Miniature)   11
Group 4th    KinCara Joined At The Zip   Irish Terrier   8
BPIG    Fairview Tribute To Robert Hampton Gray Vc   Dandie Dinmont Terrier   N/A
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (0-0-1-1)
GCh Versaterre's Zealous Road Hammer

Best Of Opposite Sex
GChB Ganymede's Aerwyna




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (0-1-0-2)
Ch Renica's Hey! Listen to Beansidhe!

Best Puppy In Breed
Jewels Let's Start A Riot

Select Bitch
GChB Wisterias Song Of A Siren



Winners Bitch: (0-1-0-2)
Jewels Let's Start A Riot

Junior Puppy Bitch Class
1st Jewels Let's Start A Riot


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Showme Bad To The Bone

Best Puppy In Breed
Upthecreek's Home Run


Winners Dog: (1-0-1-0)
Upthecreek's Home Run

Junior Puppy Dog Class
1st Upthecreek's Home Run



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GCh Fairview Lady Abegweit

Best Of Opposite Sex
Fairview Tribute To Robert Hampton Gray Vc

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Fairview Tribute To Robert Hampton Gray Vc

Best Puppy In Breed
Fairview Tribute To Robert Hampton Gray Vc


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Fairview Golden Delicious

Junior Puppy Bitch Class
1st Fairview Golden Delicious


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Venandi's Aurora Sky In Violet



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Venandi's Aurora Sky In Violet

12-18 Month Bitch Class
1st Venandi's Aurora Sky In Violet


Class results courtesy of: Nancy McRae

Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
KinCara Joined At The Zip

Select Bitch
GCh KinCara Lady Grace Annapolis



Winners Bitch: (0-1-0-1)
KinCara Joined At The Zip

12-18 Month Bitch Class
1st KinCara Joined At The Zip


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Caudlewood Repeat Offender




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GChB Varekai Besala Mientras Vuela




Class results courtesy of: Nancy McRae




Group 5 - Judith Taylor Top Dog
Points
Group 1st    Sushine Fires Up Beinnbhreagh   Cavalier King Charles Spaniel   16
Group 2nd   
Claripugs Forest Ranger
  Pug   14
Group 3rd   
Ch Integra's Come Fly With Me
  Italian Greyhound   13
Group 4th    Unity Cob De Sabres   Griffon (Brussels)   8
BPIG    Unity Cob De Sabres   Griffon (Brussels)   N/A
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Sushine Fires Up Beinnbhreagh

Best Puppy In Breed
Riverhaus A Pearl 4 Beinnbhreagh



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Sushine Fires Up Beinnbhreagh

Reserve Winners Bitch
Riverhaus A Pearl 4 Beinnbhreagh

Senior Puppy Bitch Class
1st Riverhaus A Pearl 4 Beinnbhreagh

Open Bitch Class
1st Sushine Fires Up Beinnbhreagh


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Unity Cob De Sabres

Best Of Opposite Sex
Griff Haven Ace Of Spades

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Unity Cob De Sabres

Best Puppy In Breed
Unity Cob De Sabres


Winners Dog: (1-2-0-0)
Griff Haven Ace Of Spades

Senior Puppy Dog Class
1st Griff Haven Ace Of Spades


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Unity Cob De Sabres

Reserve Winners Bitch
That Faces Lil Red Red

Senior Puppy Bitch Class
1st Unity Cob De Sabres

Canadian Bred Bitch Class
1st That Faces Lil Red Red


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 4 pts (0-0-4-1)
Ch Integra's Come Fly With Me

Best Of Opposite Sex
Ch Folklore Ferazi Eye Of The Storm

Select Dog
GCh Cassiopeia Spring Into Action




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Maribeso They're Magically Delicious

Best Of Opposite Sex
Annacott Animato Karma

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Maribeso They're Magically Delicious


Winners Dog: (1-2-0-0)
Annacott Animato Karma

12-18 Month Dog Class
1st Annacott Animato Karma


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Kristari's Dante's Inferno

Best Of Opposite Sex
Hidden Perch Crescendo Of Excitement

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Kristari's Dante's Inferno


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Claripugs Forest Ranger


Winners Dog: (1-0-0-0)
Claripugs Forest Ranger

12-18 Month Dog Class
1st Claripugs Forest Ranger



Class results courtesy of: Nancy McRae




Group 6 - Alejandro Rojas Sanchez Top Dog
Points
Group 1st   Ch Highland's Dancing In The Moonlight Napoli   Poodle (Miniature)   5
Group 2nd   Ch Wenkje's Amy   Keeshond   4
Group 3rd   
Sanhedrin's Joyeux Berry
  Schipperke   1
Group 4th   
Barwood's And Just Like That At Shadow Rock
  French Bulldog   0
BPIG   
Sanhedrin's Joyeux Berry
  Schipperke   N/A
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Barwood's And Just Like That At Shadow Rock



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Wenkje's Amy

Best Of Opposite Sex
Beaukees Spirit Of Performance

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Beaukees Spirit Of Performance


Winners Dog: (1-1-0-1)
Beaukees Spirit Of Performance

Canadian Bred Dog Class
1st Beaukees Spirit Of Performance


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Purrkees Crack The Code

Open Bitch Class
1st Purrkees Crack The Code


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Highland's Dancing In The Moonlight Napoli




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sanhedrin's Joyeux Berry

Best Puppy In Breed
Sanhedrin's Joyeux Berry



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sanhedrin's Joyeux Berry

Senior Puppy Bitch Class
1st Sanhedrin's Joyeux Berry


Class results courtesy of: Nancy McRae


Group 7 - Jocelyne Gagne Top Dog
Points
Group 1st   
GChG Vulcan's Bleue At Bayouland
  Australian Shepherd   36
Group 2nd   
Ch Quiche's Vintage Year
  Bouvier des Flandres   25
Group 3rd   
Ch Riverryan's Fiery Spirit
  German Shepherd Dog   23
Group 4th   
GChEx Vastgota Canadian Giiwedin IT
  Swedish Vallhund   15
BPIG    Amadore Just My Luck   Australian Shepherd   N/A
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Reddenblu's Moonlight Marauder

Best Of Opposite Sex
Byeyo's Im A Buckle Bunny

Best Puppy In Breed
Byeyo's Im A Buckle Bunny



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Byeyo's Im A Buckle Bunny

Senior Puppy Bitch Class
1st Byeyo's Im A Buckle Bunny


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 10 pts (4-5-1-1)
GChG Vulcan's Bleue At Bayouland

Best Of Opposite Sex
GCh Novacoast Danger Zone

Best Of Winners: (4-5-1-1)
Amadore Just My Luck

Best Puppy In Breed
Amadore Just My Luck


Winners Dog: (4-5-1-1)
Novacoast Change In Time

Reserve Winners Dog
Hearthside Tip Yer Hat

Senior Puppy Dog Class
1st Novacoast Change In Time
2nd Hearthside Tip Yer Hat

12-18 Month Dog Class
1st Malka's Fortune At High Noon

Canadian Bred Dog Class
1st Styrkas Its Going Down


Winners Bitch: (4-5-1-1)
Amadore Just My Luck

Reserve Winners Bitch
Wenlisa's I Love A Mystery

Senior Puppy Bitch Class
1st Amadore Just My Luck
2nd Wenlisa's Forever Enchanted

12-18 Month Bitch Class
1st Hearthside Voodoo Doll

Canadian Bred Bitch Class
1st Malka's Back To Win

Open Bitch Class
1st Wenlisa's I Love A Mystery


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
MalinGer's Mr. Fahrenheit


Winners Dog: (1-0-0-0)
MalinGer's Mr. Fahrenheit

12-18 Month Dog Class
1st MalinGer's Mr. Fahrenheit



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Quiche's Vintage Year

Select Dog
Ch Boyero You Better Watch Out




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bannerstone Highcroft Dreams To Remember

Best Puppy In Breed
Bannerstone Highcroft Dreams To Remember



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (2-0-1-0)
GCh Seawhisper Winsmore Limelight



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 7 pts (1-1-2-4)
GCh Riverryan's Fiery Spirit

Best Of Opposite Sex
GChB Kenlyn Marquis' Genie In A Bottle Sevenhills

Best Of Winners: (1-1-2-4)
Riverryan's Law & Order

Best Puppy In Breed
Riverryan's Law & Order

Select Dog
GChB Quymera's Awakening

Select Bitch
Ch Luckystryke's Deja Vu


Winners Bitch: (1-1-2-4)
Riverryan's Law & Order

Junior Puppy Bitch Class
1st Riverryan's Law & Order


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Riverhund Kyon Wingardium Leviosa




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Ch Immerzu Mischief Managed

Best Of Opposite Sex
Immerzu Public Mischief


Winners Dog: (2-0-0-1)
Immerzu Public Mischief

Reserve Winners Dog
Immerzu Ollivander

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Immerzu Public Mischief
2nd Immerzu Ollivander



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch GrandGables Shades Of Oakley

Best Of Opposite Sex
Martinique Malbec Rose

Best Puppy In Breed
Martinique Malbec Rose



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Martinique Malbec Rose

Junior Puppy Bitch Class
1st Martinique Malbec Rose


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Vastgota Canadian Giiwedin IT




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Joska Honour Roll

Best Of Opposite Sex
Stonycreeks Talk Of The Party

Best Puppy In Breed
Stonycreeks Talk Of The Party



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Stonycreeks Talk Of The Party

Senior Puppy Bitch Class
1st Stonycreeks Talk Of The Party


Class results courtesy of: Nancy McRae
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By