Cobequid Dog Club
Saturday, April 27, 2024 - Show-1



Related Results

Conformation

Saturday, April 27 (Show-1)
Saturday, April 27 (Show-2)
Sunday, April 28 (Show-3)
Sunday, April 28 (Show-4)



Results courtesy of:




Best In Show
Judge: Alejandro Rojas Sanchez
Setter (Irish)  
GChB Sweetwoods Em'Pi'Re State Of Mind
Points: 146 TOP DOG points (** see disclaimer at bottom)
Reserve Best In Show
Judge: Alejandro Rojas Sanchez
Dandie Dinmont Terrier  GCh Fairview Lady Abegweit
Points: 101
Best Puppy In Show
Judge: Alejandro Rojas Sanchez
Schipperke  
Sanhedrin's Joyeux Berry
Best Altered In Show
Judge: Alejandro Rojas Sanchez
Leonberger  
Ch (Alt) Corleone Cool Comeback Yoshi








Group 1 - Alejandro Rojas Sanchez Top Dog
Points
Group 1st   
GChB Sweetwoods Em'Pi'Re State Of Mind
  Setter (Irish)   44
Group 2nd   
Ch De La Vega Goldentrip Kai The Warrior
  Retriever (Golden)   43
Group 3rd   
GCh Roaneden's Blueprint For Victory
  Retriever (Nova Scotia Duck Tolling)   23
Group 4th   
Segre's Lighting Strikes @ Remme
  Spaniel (English Springer)   22
BPIG   
Segre's Lighting Strikes @ Remme
  Spaniel (English Springer)   N/A
Group 1st (Altered)   
Aquagem Tell Me S'More Zuk'O
  Retriever (Golden)   0
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
Legacyk N Belac Girl In The Mirror

Best Puppy In Breed
Legacyk N Belac Girl In The Mirror

Select Bitch
Ch Ava Of Meander River



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Legacyk N Belac Girl In The Mirror

Reserve Winners Bitch
Belac Maybe She'll Be The One

Junior Puppy Bitch Class
1st Belac Maybe She'll Be The One

Open Bitch Class
1st Legacyk N Belac Girl In The Mirror


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh Mistcurl's Leanders Blackpearl



Winners Bitch: (0-1-0-1)
Mistcurl's Notorious Red

Open Bitch Class
1st Mistcurl's Notorious Red


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 3 pts (0-2-1-1)
Ch Muddyflats Hylo

Best Of Opposite Sex
Ch One Shining Fleetwing Star

Best Puppy In Breed
Muddyflats Nightshade



Winners Bitch: (0-2-1-1)
Fleetwing's Singular Sensation

Reserve Winners Bitch
Muddyflats Nightshade

Junior Puppy Bitch Class
1st Muddyflats Nightshade

Open Bitch Class
1st Fleetwing's Singular Sensation


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 3 pts (0-3-1-0)
GCh Madabout's Straight From The Butcher

Best Of Opposite Sex
Everwood Startop Whispering Hope

Best Puppy In Breed
Everwood Startop Whispering Hope



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Roaneden's Blueprint For Victory




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Harbinger's Leal Lochinvar At Farraway



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Newireland's Dance In The Irish Rain



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChB Sweetwoods Em'Pi'Re State Of Mind




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Glenmire's Ghillie Dhu

Best Of Opposite Sex
Seagirt's Fitbit For Glenmire

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Glenmire's Ghillie Dhu

Best Puppy In Breed
Glenmire's Ghillie Dhu


Winners Dog: (2-1-0-0)
Glenmire's Ghillie Dhu

Reserve Winners Dog
Wymeswold Auguste Escoffier

Senior Puppy Dog Class
1st Glenmire's Ghillie Dhu

Open Dog Class
1st Wymeswold Auguste Escoffier


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Seagirt's Fitbit For Glenmire

Open Bitch Class
1st Seagirt's Fitbit For Glenmire


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
Ch Bluestone N' MiJeans Perfect Fit




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 2 pts (0-3-0-0)
Segre's Lighting Strikes @ Remme

Best Puppy In Breed
Segre's Lighting Strikes @ Remme



Winners Bitch: (0-3-0-0)
Segre's Lighting Strikes @ Remme

Reserve Winners Bitch
Shore Heart And Soul

Senior Puppy Bitch Class
1st Segre's Lighting Strikes @ Remme

12-18 Month Bitch Class
1st Remme's Joy To The World

Open Bitch Class
1st Shore Heart And Soul


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Kamand Upper Ten


Winners Dog: (1-0-0-0)
Kamand Upper Ten

Open Dog Class
1st Kamand Upper Ten



Class results courtesy of: Nancy McRae




Group 2 - Alejandro Rojas Sanchez Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Ina's Fashion Graceful
  Greyhound   17
Group 2nd   
Valhalla Starfire At Amira
  Afghan Hound   16
Group 3rd    KingdomnDaggarwoods Bad Habits   Norwegian Elkhound   15
Group 4th   
E R Dox Montgomery Black No's Chaos
  Dachshund (Standard Long-Haired)   14
BPIG   
E R Dox Montgomery Black No's Chaos
  Dachshund (Standard Long-Haired)   N/A
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Valhalla Starfire At Amira



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Valhalla Starfire At Amira

Open Bitch Class
1st Valhalla Starfire At Amira


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
Ch Cloverhill's Oh Henry

Select Dog
GChG Zen's Grab Your Gear




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 1 pts (1-0-0-1)
Lemonladies Thriller

Best Of Opposite Sex
Ch Lemonladies Martinique

Best Puppy In Breed
Lemonladies Thriller


Winners Dog: (1-0-0-1)
Lemonladies Thriller

Junior Puppy Dog Class
1st Lemonladies Thriller



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Estet Classis Novomir


Winners Dog: (1-0-0-0)
Estet Classis Novomir

Open Dog Class
1st Estet Classis Novomir



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 2 pts (0-2-0-1)
GChB Chetcote La Parisenne

Best Puppy In Breed
Chetcote Dahlia Night Butterfly



Winners Bitch: (0-2-0-1)
Chetcote Dahlia Night Butterfly

Reserve Winners Bitch
Chetcote Spellbound

Senior Puppy Bitch Class
1st Chetcote Spellbound

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Chetcote Dahlia Night Butterfly


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Chetcote Water Lily

Best Of Opposite Sex
Chetcote Red Isle

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Chetcote Water Lily

Best Puppy In Breed
Chetcote Water Lily


Winners Dog: (2-1-0-0)
Chetcote Red Isle

Reserve Winners Dog
Ashdown's Shaymelessly Rolling Through MS

Senior Puppy Dog Class
1st Chetcote Red Isle

12-18 Month Dog Class
1st Ashdown's Shaymelessly Rolling Through MS


Winners Bitch: (2-1-0-0)
Chetcote Water Lily

Senior Puppy Bitch Class
1st Chetcote Water Lily


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
E R Dox Montgomery Black No's Chaos

Best Puppy In Breed
E R Dox Montgomery Black No's Chaos

Select Dog
Ch E R Dox Hope On The Rocks


Winners Dog: (1-0-1-0)
E R Dox Montgomery Black No's Chaos

Senior Puppy Dog Class
1st E R Dox Montgomery Black No's Chaos



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Ina's Fashion Graceful




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Requiem N Dragorra's Vincent Valentine



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
KingdomnDaggarwoods Bad Habits



Winners Bitch: (0-1-0-0)
KingdomnDaggarwoods Bad Habits

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st KingdomnDaggarwoods Bad Habits


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Alejandro Rojas Sanchez

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Windstorm Azad Feeling Good

Best Puppy In Breed
Windstorm Azad Feeling Good


Winners Dog: (1-0-0-0)
Windstorm Azad Feeling Good

Senior Puppy Dog Class
1st Windstorm Azad Feeling Good



Class results courtesy of: Nancy McRae




Group 3 - Jocelyne Gagne Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Adria's Knight 'N Day At Elharlen
  Boxer   8
Group 2nd   
GChS Pine Ridge's The Perfect Shot
  Bullmastiff   6
Group 3rd   
Costello's Telling Lies On Regnancy
  Doberman Pinscher   5
Group 4th   
Ch Claircreek Arthur Filho D'Oceano
  Portuguese Water Dog   3
BPIG   
Costello's Telling Lies On Regnancy
  Doberman Pinscher   N/A
Group 1st (Altered)   
Ch (Alt) Corleone Cool Comeback Yoshi
  Leonberger   0
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Adria's Knight 'N Day At Elharlen

Best Of Opposite Sex
Tiamat's Miracle On Ice



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Tiamat's Miracle On Ice

Open Bitch Class
1st Tiamat's Miracle On Ice


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChS Pine Ridge's The Perfect Shot




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (1-1-0-0)
Costello's Telling Lies On Regnancy

Best Of Opposite Sex
Redstone's When In Rome

Best Of Winners: (1-1-0-0)
Costello's Telling Lies On Regnancy

Best Puppy In Breed
Costello's Telling Lies On Regnancy


Winners Dog: (1-1-0-0)
Costello's Telling Lies On Regnancy

Junior Puppy Dog Class
1st Costello's Telling Lies On Regnancy


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Redstone's When In Rome

12-18 Month Bitch Class
1st Redstone's When In Rome


Class results courtesy of: Nancy McRae




Sexually Altered Bitch Class
1st Ch (Alt) Corleone Cool Comeback Yoshi


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Ch Claircreek Arthur Filho D'Oceano

Best Of Opposite Sex
Pattedeau Sea Smoke @Hitide



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Pattedeau Sea Smoke @Hitide

Open Bitch Class
1st Pattedeau Sea Smoke @Hitide


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
Ch Snowshoe's Lasting Legacy At Dushanbe

Best Puppy In Breed
Mermaid’s Dushanbe Dream Catcher


Winners Dog: (1-0-1-0)
Mermaid’s Dushanbe Dream Catcher

Senior Puppy Dog Class
1st Mermaid’s Dushanbe Dream Catcher



Class results courtesy of: Nancy McRae




Group 4 - Jocelyne Gagne Top Dog
Points
Group 1st   GCh Fairview Lady Abegweit   Dandie Dinmont Terrier   11
Group 2nd   
Ch KinCara Lady Grace Annapolis
  Irish Terrier   8
Group 3rd   
GChB Wisterias Song Of A Siren
  Bull Terrier (Miniature)   6
Group 4th    Caudlewood Repeat Offender   Parson Russell Terrier   4
BPIG   
Ch Upthecreek's Home Run
  Cairn Terrier   N/A
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GCh Versaterre's Zealous Road Hammer




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-0-0-2)
GChB Wisterias Song Of A Siren

Select Bitch
Ch Renica's Hey! Listen to Beansidhe!




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Showme Bad To The Bone

Best Puppy In Breed
Upthecreek's Home Run


Winners Dog: (1-0-1-0)
Upthecreek's Home Run

Junior Puppy Dog Class
1st Upthecreek's Home Run



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
GChB Fairview Lady Abegweit

Best Of Opposite Sex
Fairview Tribute To Robert Hampton Gray Vc

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Fairview Golden Delicious

Best Puppy In Breed
Fairview Golden Delicious


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Fairview Golden Delicious

Junior Puppy Bitch Class
1st Fairview Golden Delicious


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Venandi's Aurora Sky In Violet



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Venandi's Aurora Sky In Violet

12-18 Month Bitch Class
1st Venandi's Aurora Sky In Violet


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 1 pts (0-1-0-1)
GCh KinCara Lady Grace Annapolis



Winners Bitch: (0-1-0-1)
KinCara Joined At The Zip

12-18 Month Bitch Class
1st KinCara Joined At The Zip


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Jocelyne Gagne

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Caudlewood Repeat Offender



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Caudlewood Repeat Offender

Bred By Exhibitor Bitch Class
1st Caudlewood Repeat Offender


Class results courtesy of: Nancy McRae




Group 5 - Darle Heck Top Dog
Points
Group 1st   
Ch Integra's Come Fly With Me
  Italian Greyhound   16
Group 2nd   
Claripugs Forest Ranger
  Pug   11
Group 3rd    Sushine Fires Up Beinnbhreagh   Cavalier King Charles Spaniel   10
Group 4th    Unity Cob De Sabres   Griffon (Brussels)   8
BPIG    Unity Cob De Sabres   Griffon (Brussels)   N/A
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (0-2-0-0)
Sushine Fires Up Beinnbhreagh

Best Puppy In Breed
Riverhaus A Pearl 4 Beinnbhreagh



Winners Bitch: (0-2-0-0)
Sushine Fires Up Beinnbhreagh

Reserve Winners Bitch
Riverhaus A Pearl 4 Beinnbhreagh

Senior Puppy Bitch Class
1st Riverhaus A Pearl 4 Beinnbhreagh

Open Bitch Class
1st Sushine Fires Up Beinnbhreagh


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Gardine Kissed By A Moonbeam

Best Puppy In Breed
Gardine Kissed By A Moonbeam



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Gardine Kissed By A Moonbeam

Junior Puppy Bitch Class
1st Gardine Kissed By A Moonbeam


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (1-2-0-0)
Unity Cob De Sabres

Best Of Opposite Sex
Griff Haven Ace Of Spades

Best Of Winners: (1-2-0-0)
Unity Cob De Sabres

Best Puppy In Breed
Unity Cob De Sabres


Winners Dog: (1-2-0-0)
Griff Haven Ace Of Spades

Senior Puppy Dog Class
1st Griff Haven Ace Of Spades


Winners Bitch: (1-2-0-0)
Unity Cob De Sabres

Reserve Winners Bitch
That Faces Lil Red Red

Senior Puppy Bitch Class
1st Unity Cob De Sabres

Canadian Bred Bitch Class
1st That Faces Lil Red Red


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 4 pts (0-0-4-1)
GCh Integra's Come Fly With Me

Best Of Opposite Sex
Ch Folklore Ferazi Eye Of The Storm

Select Dog
GChB Cassiopeia Spring Into Action




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Annacott Animato Karma


Winners Dog: (1-0-0-0)
Annacott Animato Karma

12-18 Month Dog Class
1st Annacott Animato Karma



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (2-1-0-0)
Hidden Perch Crescendo Of Excitement

Best Of Opposite Sex
Kristari's Dante's Inferno

Best Of Winners: (2-1-0-0)
Hidden Perch Crescendo Of Excitement


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Claripugs Forest Ranger


Winners Dog: (1-0-0-0)
Claripugs Forest Ranger

12-18 Month Dog Class
1st Claripugs Forest Ranger



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Depasquiet Canadian Idol At Kiwiblue



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Depasquiet Canadian Idol At Kiwiblue

Canadian Bred Bitch Class
1st Depasquiet Canadian Idol At Kiwiblue


Class results courtesy of: Nancy McRae




Group 6 - Judith Taylor Top Dog
Points
Group 1st   Ch Wenkje's Amy   Keeshond   5
Group 2nd   
Sanhedrin's Joyeux Berry
  Schipperke   2
Group 3rd   Ch Highland's Dancing In The Moonlight Napoli   Poodle (Miniature)   1
Group 4th   
Barwood's And Just Like That At Shadow Rock
  French Bulldog   0
BPIG   
Sanhedrin's Joyeux Berry
  Schipperke   N/A
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Barwood's And Just Like That At Shadow Rock



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 2 pts (1-1-0-1)
Ch Wenkje's Amy

Best Of Opposite Sex
Beaukees Spirit Of Performance

Best Of Winners: (1-1-0-1)
Beaukees Spirit Of Performance


Winners Dog: (1-1-0-1)
Beaukees Spirit Of Performance

Canadian Bred Dog Class
1st Beaukees Spirit Of Performance


Winners Bitch: (1-1-0-1)
Purrkees Crack The Code

Open Bitch Class
1st Purrkees Crack The Code


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
Ch Highland's Dancing In The Moonlight Napoli




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Judith Taylor

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Sanhedrin's Joyeux Berry

Best Puppy In Breed
Sanhedrin's Joyeux Berry



Winners Bitch: (0-1-0-0)
Sanhedrin's Joyeux Berry

Senior Puppy Bitch Class
1st Sanhedrin's Joyeux Berry


Class results courtesy of: Nancy McRae


Group 7 - Darle Heck Top Dog
Points
Group 1st   
GChEx Vastgota Canadian Giiwedin IT
  Swedish Vallhund   39
Group 2nd   
GChB Quymera's Awakening
  German Shepherd Dog   38
Group 3rd   
Ch Joska Honour Roll
  Welsh Corgi (Pembroke)   30
Group 4th   
GCh Reddenblu's Moonlight Marauder
  Australian Cattle Dog   25
BPIG   
Bannerstone Highcroft Billow And Breeze
  Collie (Rough)   N/A
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
GCh Reddenblu's Moonlight Marauder

Best Of Opposite Sex
Byeyo's Im A Buckle Bunny

Best Puppy In Breed
Byeyo's Im A Buckle Bunny



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Byeyo's Im A Buckle Bunny

Senior Puppy Bitch Class
1st Byeyo's Im A Buckle Bunny


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 10 pts (4-5-1-1)
GChG Vulcan's Bleue At Bayouland

Best Of Opposite Sex
GCh Novacoast Danger Zone

Best Of Winners: (4-5-1-1)
Novacoast Change In Time

Best Puppy In Breed
Novacoast Change In Time


Winners Dog: (4-5-1-1)
Novacoast Change In Time

Reserve Winners Dog
Malka's Fortune At High Noon

Senior Puppy Dog Class
1st Novacoast Change In Time
2nd Hearthside Tip Yer Hat

12-18 Month Dog Class
1st Malka's Fortune At High Noon

Canadian Bred Dog Class
1st Styrkas Its Going Down


Winners Bitch: (4-5-1-1)
Wenlisa's Forever Enchanted

Reserve Winners Bitch
Wenlisa's I Love A Mystery

Senior Puppy Bitch Class
1st Wenlisa's Forever Enchanted
2nd Amadore Just My Luck

12-18 Month Bitch Class
1st Hearthside Voodoo Doll

Canadian Bred Bitch Class
1st Malka's Back To Win

Open Bitch Class
1st Wenlisa's I Love A Mystery


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
MalinGer's Mr. Fahrenheit


Winners Dog: (1-0-0-0)
MalinGer's Mr. Fahrenheit

12-18 Month Dog Class
1st MalinGer's Mr. Fahrenheit



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (0-0-2-0)
GCh Quiche's Vintage Year

Select Dog
GCh Boyero You Better Watch Out




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-1-0-0)
Bannerstone Highcroft Billow And Breeze

Best Puppy In Breed
Bannerstone Highcroft Billow And Breeze



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (1-0-1-0)
GCh Seawhisper Winsmore Limelight



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 7 pts (1-1-2-4)
GChB Quymera's Awakening

Best Of Opposite Sex
GChEx Kenlyn Marquis' Genie In A Bottle Sevenhills

Best Of Winners: (1-1-2-4)
Riverryan's Law & Order

Best Puppy In Breed
Riverryan's Law & Order

Select Dog
GCh Riverryan's Fiery Spirit

Select Bitch
GCh Luckystryke's Deja Vu


Winners Bitch: (1-1-2-4)
Riverryan's Law & Order

Junior Puppy Bitch Class
1st Riverryan's Law & Order


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-0-1)
GCh Riverhund Kyon Wingardium Leviosa




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (1-0-0-0)
Bagatelle Bad Moon Rising


Winners Dog: (1-0-0-0)
Bagatelle Bad Moon Rising

Open Dog Class
1st Bagatelle Bad Moon Rising



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 2 pts (2-0-0-1)
Ch Immerzu Mischief Managed

Best Of Opposite Sex
Immerzu Public Mischief


Winners Dog: (2-0-0-1)
Immerzu Public Mischief

Reserve Winners Dog
Immerzu Ollivander

Bred By Exhibitor Dog Class
1st Immerzu Public Mischief
2nd Immerzu Ollivander



Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 1 pts (0-1-1-0)
Martinique Malbec Rose

Best Of Opposite Sex
Ch GrandGables Shades Of Oakley

Best Puppy In Breed
Martinique Malbec Rose



Winners Bitch: (0-1-1-0)
Martinique Malbec Rose

Junior Puppy Bitch Class
1st Martinique Malbec Rose


Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 0 pts (0-0-1-0)
GChEx Vastgota Canadian Giiwedin IT




Class results courtesy of: Nancy McRae
Judge: Darle Heck

Best Of Breed: 4 pts (2-2-1-0)
GCh Joska Honour Roll

Best Of Opposite Sex
Stonycreeks Talk Of The Party

Best Of Winners: (2-2-1-0)
Wenlisa's Held For Ransome

Best Puppy In Breed
Stonycreeks Talk Of The Party


Winners Dog: (2-2-1-0)
Wenlisa's Held For Ransome

Reserve Winners Dog
2nd Breakfasts Avocado Toast

12-18 Month Dog Class
1st Wenlisa's Held For Ransome

Open Dog Class
1st 2nd Breakfasts Avocado Toast


Winners Bitch: (2-2-1-0)
Stonycreeks Talk Of The Party

Reserve Winners Bitch
Wenlisa's Social Butterfly

Senior Puppy Bitch Class
1st Stonycreeks Talk Of The Party

Open Bitch Class
1st Wenlisa's Social Butterfly


Class results courtesy of: Nancy McRae
Disclaimer: These are not official CKC results. If you spot any incorrect results, please visit Results Correction Page. We rely on the goodwill of volunteers to provide us with results and mistakes are corrected as soon as we receive them. For official results, contact the Canadian Kennel Club.
               

Sponsored By